„S°mmige jongeren moeten over een drempel heen..." Europese vakantiegangers gedupeerd door stakingen Havermoutpap halve liter tijdelijk 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: Bureau voor rechtshulp geopend iemand je laat zakken Leids postkantoor vrijdag geopend Echte boter op tafel, hoor dames! Of je 't nou voor het lekker doet, voor de natuurlijke vitaminen of gewoon voor de gezelligheid. Niet te versmaden. WOENSDAG 18 APRIL 1979 Jeugdconsulent Arbeidsbureau: ADVERTENTIE rij eens met een ander mee. LEIDEN - "Misbruik van de sociale voorzieningen, ach, dat valt wel mee. Maar wel staat een aantal jongeren langer bij het Arbeidsbureau ingeschreven dan strikt noodzakelijk is. Sommigen hebben een zetje nodig, moeten over een drempel heen voordat ze op een baan afgaan" Dat zei de heer Roodzand, jeugd consulent van het Gewestelijk Arbeids Bureau gisteren tijdens een discussie in het Breehuys over jongerenwerkloosheid. Voorafgaande aan de discussie vond de „première" plaats van de video-film, gemaakt door de werkgroep schoolverlaters zon der werk die vanaf januari van dit jaar geregeld in het Breehuys bij een komt. "Het Arbeidsbureau: muis of olifant" zo heet de film die in clubhuizen en scholen ge bruikt kan worden. De film be helst o.m. een interview met de heer Roodzand. Centraal in de film over het Ar beidsbureau staat de zogenaam de "reële beroepswens" van een aantal jongeren: het verlangen om een beroep uit te oefenen waar niet of nauwelijks vraag naar is.'"Dat zijn volhouders, en die je ook niet binnen veertien dagen van gedachten laten ver anderen" aldus Roodzand, die voor wat zulke gevallen betreft liever niet meteen tot een be roepskeuzetest zegt over te wil len gaan. Het duurt namelijk 3'/2 maand voordat een werkloze jongere aan de beurt is voor zo'n test. Roodzand: "Dus je moet wel heel gemotiveerd zijn. Liever eerst via gesprekken, en als het dan niet lukt kan er een test worden ge daan. Maar zo'n test is heus niet alleen zaligmakend". Volgens de jeugdconsulent ("als we de wet zouden uitvoeren loopt iedereen gillend weg bij het Ar beidsbureau") is geen enkele Voorlichting over aanleg nieuwe brug LEIDEN - De gemeente houdt voor buurtbewoners maandag 23 april een speciale informatie-bijeen komst over de aanleg van een voetgangers- en fietsbrug over de Nieuwe Rijn. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de sociale werkvoorzienin gen (Willem Barentzstraat) en begint 's avonds om acht uur. De gemeente heeft een plan ge maakt voor een dubbele ophaal brug over de Nieuwe Rijn. De brug is alleen bestemd voor voet gangers en fietsers. Via de brug ontstaat een fietsverbinding vanuit de burgemeesters wijk via de Waard en de Sumatrastraat naar de merenwijk. Tegen de plannen voor de brug zijn door buurtbewoners eerder be zwaren gemaakt. De bezwaren richten zich tegen de doorgang voor pleziervaart. Volgens de gemeente biedt het model van de brug een ruime doorvaartbreedte en zal de bediening zo geregeld worden dat de bedrijfs- en ple ziervaart op de Nieiiwe Rijn geen hinder ondervindt. jongere verplicht de beroepskeu zetest te maken. Roodzand heeft niet de illusie een groot aantal jongeren via het Ar beidsbureau aan een baan te kunnen helpen. Volgens hem vindt twintig procent van het aantal jongeren dat zich laat in schrijven via het GAB een baan. De overige tachtig procent moet het op eigen kracht doen, en staat misschien alleen ingeschreven omdat dat voorwaarde is om een uitkering te krijgen." Overigens hebben het Werklozen Advies Centrum, vormingscen trum Troef, de Gemeentelijke Sociale Dienst, het Gewestelijk Arbeidsbureau en de Welzijns- raad een folder uitgebracht waarin richtlijnen staan over werk(loosheid). De folder heet "Wat iedere schoolverlater weten moet" en is bij genoemde instel lingen verkrijgbaar ADVERTENTIE Aspergevinlc In een mals lapje vlees belegd met een fijne vleesfarce, komen als bekroning enige asperge punten. Dit opgerold is de aspergevink en u braadt deze in 20 minuten bruin en gaar. ioo gram i-55 K uw Keurslager LEIDEN - Het bureau voor rechtshulp, Herengracht 50, is geopend. Dat gebeurde gistermiddag officieel met een open huis voor een groot aantal genodigden, vertegenwoordigers van instanties die mensen nu moeten gaan doorverwijzen naar het bureau voor rechtshulp, advokatuur, deurwaarder enz. Jurist Rob Lever (rechts op de foto) benadrukte in zijn openingswoord nogmaals dat er geen duidelijke afbake ning is gemaakt in het werk dat de verschillende rechtshulp instanties gaan doen, maar dat geprobeerd is wat accenten te leggen. Lever: "We proberen met zijn allen tot een goede rechtshulpvoorziening in de regio Leiden te komen, we streven geen commerciële doeleinden na en zijn dan ook niet eikaars concurrenten". Hij doelde vooral op het instituut burgerraadslieden en op de rechtswinkel. E. Graanaat (links op de foto) voerde namens de hoofdafdeling algemene rechtshulp van het ministerie van justitie het woord. Hij zei blij te zijn dat er nu in Leiden, met een „behoorlijke sociale problematiek" nu ook geen bureau voor rechtshulp is en dat de bureaus in het hele land goed aanslaan. Olieboycot De Nederlandse Zendingsraad heeft in een brief aan minister president Van Agt krachtig aan gedrongen op een olieboycot te gen Zuid-Afrika. De Zendings raad sluit zich aan bij een eerdere oproep die de Raad van Kerken in Nederland aan premier Van Agt deed. In de brief aan Van Agt benadrukt de Zendingsraad dat men zich bij uitzondering op dit terrein be geeft, maar "de uitzonderlijke ernst van de ontwikkelingen in Zuid-Afrika" hiertoe alle aanlei ding geeft. Daarnaast wijst de Zendingsraad op het contact met partnerkerken in de wereld waaruit duidelijk is geworden hoe die kerken reke nen op de steun van kerkelijke instellingen in Nederland. Zij verlangen van de Nederlandse kerken en instellingen, dat deze zich verzetten tegen alles wat vanuit het westen morele of eco nomische steun biedt aan de voortduring van de apartheid in Zuid-Afrika" aldus de Zen dingsraad. ADVERTENTIE Stuur bloemen als LEIDEN - In het paasweekend is ingebroken in de Louise de Co- lignyscholengemeenschap aan de Kagerstraat. Er werd een ruit vernield om binnen te komen en twee bandrecorders, viei bare cassetterecorders cassettedeck ontvreemd 4 De Fleurop bloemist overbrugt LEIDEN - Op vrijdag 20 april zal het nieuwe postkantoor aan de Breestraat 46 officieel geopend worden. Die dag zal 's avonds van zeven tot tien uur een "open huis" worden gehouden. De ope ningstijden van het nieuwe post kantoor zijn als volgt: maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 19.00 uur, op donderdag bo vendien van 19.00 tot 20.30 uur Op zaterdag is het postkantoor alleen voor spoedgevallen en ze gelverkoop geopend van 08.30 tot 12.00 uur. Het loket voor het in nemen of uitgeven van munten is ADVERTENTIE Met ingang van 23 april zal de lo- ketdienst in het gebouw Gerestraat worden beperkt. De openstelling wordt van 08.30 tot 17.00 uur. Op donderdagavond en zaterdagochtend is dit postkan toor voortaan gesloten. Meisje zwaar gewond bij aanrijding LEIDEN - Een negenjarig meisje uit Leiden heeft gistermiddag zwaar in- en uitwendig letsel, waarschijnlijk zwaar hersenlet sel, opgelopen bij een aanrijding op de Willem de Zwijgerlaan. Het meisje stak de rijbaan van de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de IJsselmeerlaan over ter wijl er een auto, bestuurd door een 35-jarige Leidenaar, aan kwam. De automobilist kon het kind niet meer ontwijken, zodat de aanrijding ontstond. Omdat de vijjtigste i toedracht van dit ongeval haar fans aanleiding niet helemaal duidelijk is, vraagt -~ de politie getuigen zich te willen melden bij de verkeersongeval- lendienst aan het bureau van po litie. Taizé-jongeren De prior van de protestantse mon nikengemeenschap in het Franse Taizé, frère Roger Schutz, zal dit najaar met een groep jongeren naar Zuid-Afrika gaan om daar het leven te delen van de mensen in de sloppenwijken. Dit verblijf maakt onderdeel uit van de voor bereiding voor het jongerencon- cilie dat in 1980 wordt gehouden. Geloof Driekwart van de Britten gelooft in God, maar nog geen vierde deel van hen gelooft nog in duivel of hel. Dit blijkt uit een onderzoek van het Gallup-instituut. Het godsgeloof kent verschillende vormen. Slechts 35 procent van de Britten gelooft nog in een per soonlijke god. Het grootste deel, bijna de helft, omschrijft God lie ver als een soort geest, een 'le venskracht'. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: Beroepen naar IJsselmui- dem A. W. van der Plas te Rijssen; naar Katwijk: J. M. Aarents uit Den Helder naar Oosterhout (Gld), mevrouw M. T. Thans, kandidate aldaar. Aangenomen naar Nieuw-Stadskanaal (toe zegging): H. J. Oortgiesen uit Schildworde-Hellum, part-time. Bedankt voor Meerkerk: L. J. Geluk uit Zwolle, bedankt voor Fijnaart en Standaardbuiten (toezegging): J. A. G. Delhaas uit Eikerzee. Ger. Kerken: Beroepen naar Dor drecht tot part-time jeugdpredi- kant: drs. T. Zoutman uit Anna Paulowna en mevrouw drs. C. J Zoutman-Blanksma, kandidate uit Anna-Paulowna. Ger. Kerken Vrijgemaakt: Beroepen naar Harderwijk: P. Schelling uit Middelburg. Aangenomen naar Zevenbergen: C. Kleijn, kandi daat uit Zwolle, die bedankte voor De Lier, voor Hoek (Zld) en Oegstgeest in combinatie met Lisse. Duitse filmer Karl Anton (80) overleden BERLIJN - De filmregisseur Karl Anton is op 80-jarige leeftijd in West-Berlijn gestorven. Anton regisseerde meer dan tachtig films en twintig televisieproduk- ties, waaronder 'Stern von Rio', met La Jana, 'Immer nur du', met Johan Heesters, 'Peter Voss, Der Millionendieb', met Victor de Kowa en 'Der Ruf an das Gewis- sen', met Maria Cebotari. In de jaren vijftig verfilmde Anton, onder meer operettes als 'Die Ro se von St. Ambul' en 'Der Vetter aus Dinsda'. LEIDEN - Om kwart voor vijf van nacht heeft de politie een illegale zender van een bewoner van de Van Huis weg in beslag genomen. De zender zat in een auto die langs de Van Huisweg stond. ADVERTENTIE nidden) icas voor Londen se i aanzetten Dit pronk - vordert opgepeuzeldhij besloot de ROME/PARIJS (DPA/ REUTER) - Nieuwe sta kingen bij het Italiaanse lucht-, spoorweg- en scheepvaartverkeer drei gen deze week talrijke vakantiegangers in moei lijkheden te brengen. Aangezien komende vrijdag aan een staking van overheidsperso neel ook brandweerlieden deel nemen, zal met het oog op de vei ligheid op de luchthavens al het luchtverkeer in Italië van vrijdag tot zaterdag stilliggen. Van zondagavond tot en met maandag zal het spoorwegperso neel in het gehele land staken. De minister van verkeer heeft de vakbonden voor morgen uitge nodigd. Of dit overleg nog resul taat zal hebben, is niet zeker. Sinds maandagnacht ligt het scheepvaartverkeer met Sardinië en Sicilië stil als gevolg van sta kingen. Het luchtverkeer in Frankrijk en de Europese verbindingen die door Air France worden onderhouden, zou vandaag ernstig te lijden hebben van stakingen. Wat Air France betreft legt het grondpersoneel voor een etmaal het :rk r hogere lonen en betere werkom standigheden kracht bij te zetten. Vele middellange-afstandsvluch- ten waarmee duizenden vakan tiegangers van Turkije, Grie kenland, Oostenrijk, West- Duitsland en Spanje naar huis zouden terugkeren, zijn afgelast. Volgens de maatschappij zal het lange-afstandsverkeer weinig van de staking te lijden hebben. Bij de binnenlandse maatschappij zou vandaag het vliegend, perso neel staken uit protest tegen het huren van een Pools vliegtuig met Poolse bemanning. De mees te binnelandse vluchten zullen niet kunnen doorgaan. Volgens functionarissen kan deze staking ook morgen nog voortduren. Alleen voor Melkunie- of Menken Landbouw produkten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17