LEIDSCH m DAGBLAD Paasdrukte in bollenstreek: slapen in de auto Vijf doden bij ernstig auto-ongeluk in Alphen Goedhart Bouwhuis voor SieMatic keukens Idi Amin zou naar Libië zijn gevlucht Open haarden die I u in vuur en vlam zetten bij Kruyi Katwijk. -NIELDHOVEN f? MSHIONS MM CMW vandaag Bedden verdwenen als sneeuw voor de zon99 Beschietingen in Libanon DINSDAG 17 APRIL 1979 OPGERICHT 1 MAART I860 35834 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Naam: Adres: Woonplaats: Gironr.: Hokje aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidsch Dagblad Antwoordnummer 214, 2300 VB Leiden ■- en de krant komt LAMAN Zijlsingel 2, Leiden 071-143741 Deze maand 15% KORTING op alle electr. handgereedschap pen van de merken SKIL en AEG. Hoorn 126a, (tegenover Avifauna) Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-22100* Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.30 uur. 14.00-17.30 uur. za. 10.00-16.00 uur. NAIROBI (Reuter/DPA) - De ver jaagde president van Oeganda, Idi Amin, heeft het land verlaten. Hij is in een door een Libische piloot bestuurd vliegtuig naar een Arabisch land gegaan. Dit heeft de Oegandese radio, die on der controle staat van de nieuwe machthebbers, zaterdag gemeld. J JTJÏJ Tl O M Ambachtsweg 33 (Industrieterrein t Heem Telefoon 01718-29311 - Kalwi|k/Zee Openingstijden' maandag t/m vrijdag I 10 00-17 30 uur. Minder wind Droog weer met enkele opklaringen. Minimumtemperaturen rond 2 graden en mogelijk nachtvorst. Middagtcmpe- raturen ongeveer 10 graden. Tot matig afnemende noordenwind. Later weinig wind. (Opgemaakt om 11.15 uur) 18 APRIL Zon op: 6.39 uur; onder: 2.41 uur. Maan op: 1.58 uur; onder: 10.55 uur. Hoogwater te Katwijk om 7.51 en 20.19 uur; laagwater om 3.40 en 16.01 uur. Men acht het waarschijnlijk dat Amin asiel heeft gekregen in Li bië het enige land dat hem in de strijd tegen de Tanzaniaanse in vasietroepen steunde. Een regeringswoordvoerder in Kampala heeft gezegd dat in de hoofdstad vermoedelijk het lijk gevonden is van 'majoor' Bob Astles, een Brit die lange tijd mi litair adviseur van Amin is ge weest. Canada heeft de nieuwe Oegandese regering van presi dent Joessef Loele erkend en verklaard te hopen dat het land zijn rol als lid van het Gemene best weer zal opnemen. Canada heeft zijn diplomatieke betrek kingen met Oeganda steeds ge handhaafd maar ernstige kritiek geuit op de regering Amin en zijn diplomaten naar Nairobi in Kenia overgeplaatst. Het ministerie van buitenlandse zaken in Washington zei gisteren dat de V.S. de betrekkingen met Oeganda later deze week zullen normaliseren. 't Is nu allemaal licht, lichter, lichtst. Vooral uit Italië komen de plezierigste pakken en sport- kolberts. Fraaie en sportieve lichtgewicht kleding, die u als een wolkje omhult Zowel in half gevoerd of geheel onge voerd o.a. van meesterkleer maker SIDI. Heel aantrekke lijk van kleur èn dessin èn pasvorm. Zelfs de prijzen zijn redelijk licht. Welkom Winkelcentrum "Lange Voort" Irislaan 53, telefoon 071-151658 Oegstgeest 28 Pagina's Het weer heeft zich de afgelopen paasdagen van twee kanten laten zien. Op eerste paasdag liep de temperatuur op tot twintig graden en zochten velen de zon op, zoals blijkt uit de eerste foto, die is geno men op een terrasje in Noordwijk Tweede paasdag was aanmerkelijk kouder en de strandstoelen in Sche- veningen bleven daarom onbezet getuige de tweede foto. (Van één onzer verslaggevers) ALPHEN AAN DEN RIJN - Vijf doden. Dat is de trieste balans van een auto-ongeluk dat zater dagnacht op de Kortsteekterweg in Alphen aan den Rijn plaats vond. Een auto met vijf inzitten den vloog daar uit de bocht en sloeg te pletter tegen een beton nen damwand. Vijf Bodegraafse jongeren kwamen daarbij om het leven. Volgens de politie moeten zij op slag dood zijn geweest. Hoewel het wrak met de verminkte lichamen van de inzittenden pas zondagmorgen vroeg omstreeks half zeven door een melkrijder werd ontdekt, heeft het ongeval zich waarschijnlijk 's nachts rond twee uur al voorgedaan. Bewo ners van een nabijgelegen boer- Dit bleef er over van de auto waarin vijf inwoners van Bodegraven de derij hoorden wél een klap, maar dood vonden. zagen vanuit hun slaapkamer raam niets bijzonders. Aange nomen werd dat een vliegtuig de geluidsbarrière had doorbroken. De auto, bestuurd door de 20-jarige M.S.J.A. van Mullem, moet vol gens de politie de bocht met veel te hoge snelheid hebben geno men. De auto was op weg naar Alphen aan den Rijn. De bewuste S-bocht is naar het oordeel van een politiewoord voerder "een hele griezelige bocht". Er zijn volgens hem geen aanwijzingen dat er drank in het spel was. Ook staat volgens hem absoluut vast dat, ook wanneer het ongeval direct was ontdekt, geen enkele hulp meer gebaat had. De inzittenden, M.S.J.A. van Mul lem (20), J.C. van Beek (20), C. van 't Kruis (17), A.A. de Wit (20) en G.G. Ebbenhorct (18) waren op slag dood. Vier van hen waren lid van de voetbalvereniging Esto. Arie de Wit speelde in het eerste elftal van Esto. Jos van Beek was keeper van het tweede elftal. Ook M.S.J.A. van Mullem en G.G. Eb- benhorst speelden bij Esto. Een van de Duitse toeristen die af gelopen vrijdag bij een ongeval in Haarlemmermeer ernstig ge wond raakte is inmiddels aan zijn verwondingen overleden. Het be treft een 74-jarige inwoner van Hamburg. Nog steeds liggen 12 Duitse toeristen in het ziekenhuis in Aalsmeer. Zij zullen waar schijnlijk worden vervoerd naar Duitsland. Het ongeval gebeurde op Goede Vrijdag toen de Aalsmeerder- brug omhoog kwam zonder dat de slagbomen omlaag gingen. Als gevolg van deze storing stortte een bus met Duitse toeristen an derhalve meter naar beneden en raakten 20 inzittenden gewond. De 37-jarige H.W. Timmer uit Rot terdam is zondag om het leven gekomen toen hij in Driebruggen met zijn auto onder een trein kwam. Het ongeval gebeurde omstreeks zeven uur 's avonds. Het treinverkeer heeft enige tijd vertraging gehad omdat maar één spoor berijdbaar was. Een naar schatting 50- a 60-jarige vrouw is vanmorgen omstreeks half tien in Alphen bij een ver keersongeluk om het leven ge komen. De vrouw reed op haar fiets vanuit het ziekenhuis Rij noord de Oudshoornseweg op en werd door een vrachtwagen aan gereden. De identiteit van de vrouw die op slag dood was is nog niet vastgesteld. Ajax en Feyenoord zijn als de grote overwinnaars uit de voetbal-dubbelspelen van het paasweekeinde geko men. De Amsterdammers, die het verschil met Haarlem met 4-1 en 1-0 zege's typeer den, vonden zichzelf terug aan de top van de ranglijst met een voorsprong van drie punten op .Feyenoord. De verjongde Rotterdamse ploeg schudde MW in twee sessies (0-2, 3-0) van zich af en gleed dankzij de hele en halve misstap die Roda te gen FC Utrecht maakte (1-0 verlies, 0-0 gelijkspel) naar een tweede plek. In Rotter dam wordt, met het duel Feyenoord-Ajax voor de boeg, op 29 april in de Kuip, zelfs alweer tersluiks ge dacht aan een kampioen schap. De altijd behoedzame trainer Jezek wil daar echter niets van horen "want zover zijn we nog lang niet". DEN HAAG(ANP) - Vijf van de ze ven contingenten in het Unifil- gebied in Zuid-Libanon zijn vanmorgen vroeg beschoten met artillerie en mortiergranaten van de christenmilities van majoor Haddad In de buurt van Haris, het hoofdkwartier van het Ne derlandse VN-bataljon. vielen rond half zes vanmorgen tien tot vijftien granaten. Ook uit het noorden van het Nederlandse gebied werden granaatinslagen gemeld. Er is evenwel niemand gewond geraakt, zo deelde een woordvoerder van de legervoor- lichtingsdienst in Den Haag mee. Ook vielen granaten nabij de kustplaats Tyrus. N ationaalComitéKoninginJuliana7 0 j a a r T Stort uw bijdrage voor het verjaardagsgeschenk aan de koningin op ~7 postgironr.41979 70 of op uw bank op het speciale rek.nr 7919 t.n.v.het Nationaal Comité. Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. (yan één onzer yerslaggevers) LISSE. ALPHEN, NÓORDWIJK - Ruim honderdduizend toeristen hebben het afgelopen paasweekeinde de Keu kenhof in Lisse bezocht. Voor de voormalige tuinen van Jacoba van Beieren een duidelijke topper Vorig jaar kwamen er "slechts" 32.000 bezoekers. Volgens de woordvoerder van de Keukenhof, de heer De Hoedt, is de enorme toeloop tijdens de paasdagen vooral een gevolg ge weest van het mooie weer, met name tijdens de eerste paasdag. De 101.000 bezoekers aan de Keukenhof hebben niet voor een record gezorgd (140.000). Ook daarvoor was het weer verant woordelijk. De Hoedt: "Door de lage temperaturen en de regen buien op de tweede paasdag lie ten vooral de Nederlanders het afweten". Tijdens de eerste paasdag trok de Keukenhof 40.000 bezoekers, op paaszaterdag waren dat er 25.000, terwijl gisteren rond de 23.000 mensen naar de Keukenhof kwamen. Het aantal buitenlan ders dat Lisse bezocht was vol gens De Hoedt dit jaar opvallend groot. Naast Duitsers waren ook de Belgen ruim vertegenwoor digd. Het vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn trok dit jaar 16.000 bezoekers, tegen vorig jaar een paar duizend. Een woord voerder wist te melden dat "de late Pasen" hierin een belangrij ke rol heeft gespeeld naast het fraaie weer gedurende de eerste paasdag. ''Een gekkenhuis", zo omschreef mevrouw Schipper, directrice van de VW-Lisse de drukte tij dens de paasdagen in haar ge meente. Duizenden mensen moesten aan onderdak worden geholpen, waarbij enkele werden doorgestuurd naar Breda en Roozendaal. In andere gevallen werd genoegen genomen met het delen van de kamer met anderen. "Zo werden Duitsers en Zweden gewoon bij elkaar gestopt", aldus mevrouw Schipper. Het kantoor van de VW in Lisse is gedurende de paasdagen praktisch niet dicht geweest. Ook de VW-Noordwijk had de handen vol. Tijdens de Pasen hebben steeds 7 man personeel zich ingezet om de toeristen- stroom te kunnen verwerken. "De bedden verdwenen als «r de zon", aldus de heer Roovers directeur van de VVV-Noordwijk. Noordwijk moest voor overnachtingsadres sen toeristen doorsturen naar Den Bosch en Domburg. Vele toeristen hebben door gebrek aan slaapruimte in de bollen streek de nacht maar doorge bracht in hun auto. Ofschoon de streek was overspoeld met toeris ten heeft de politie nergens te kampen gehad met grote moei lijkheden. De enige file deed zich volgens de politie gisteren voor ter hoogte van Voorhout. Tussen de voormalige Bisschoppelijke Nijverheidsschool en de Post- brug. Wel moest voorts regelend worden opgetreden in de omge ving van de Keukenhof. "Maar nergens heeft het echt vast geze ten". aldus de politie. Ook ernsti ge ongelukken hebben zich als gevolg van de paasdrukte het af gelopen weekeinde niet voorge daan in de bollenstreek. Een aan tal kleine aanrijdingen zorgden hier en daar wel voor de nodige blikschade Ook de amateurs kwamen tweemaal in actie, maar dan wel tegen verschillende te genstanders. Hoofdklasser UVS hield aan de twee duels één punt over; zaterdag werd tegen Aalsmeer gelijkge speeld (0-0). Gisteren werd bij Xerxes met 2-1 verloren. Van de zaterdag-eersteklas sers uit de regio kwam alleen Quick Boys tweemaal tot winst. Noordwijk speelde tweemaal gelijk: RCL ver loor en won eenmaal. Jan Raas voltooide in de Gold- race een triologie. De Zeeuwse wielrenner zege vierde voor de derde maal in de enige Nederlandse klas sieker, die overigens nogal gedevalueerd was door het ontbreken van een aantal toppers, onder wie Moser en De Vlaeminck. Tijdens de race gooiden Limburgse kij kers met stenen naar de volgwagens van de NOS, waarvan een zijruit ver splinterde. Reden voor de regisseur om de koers te ver laten. In Vrij Spel ook weer aandacht voor het Amerikaanse voet bal, waarin de New York Cosmos, de ploeg van Wim Rijsbergen, centraal staat. PAGINA 13-21 Homofielen demonstreren tegen Gijsen PAGINA 5 Aanslag op Brussels vlieg veld PAGINA 7 Vertraging met vliegvakan ties wordt alleen maar erger PAGINA 25

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 1