Jeugd Quick Boys te sterk in eigen toernooi Slotemaker pech vol tijdens paasraces Docos redt het niet Trotters twee punten tekort Bleekemolen derde op Zeltweg Ekerold wint in Hengelo Sterke estafette-zege van Bataven-meisjes Schaker Rinie Kuyf blijft na remises aan kop SPORT DINSDAG 17 APRIL 1979 Roodenburg Komt niet opdagen bij veteranen toernooi van Oranje Groen LEIDEN - Afgelopen weekeinde zijn de traditionele paas- voetbaltoernooien voor de jeugd verspeeld. Enkele toer nooien zoals die van ZLC en Unitas Leiden hadden een internationaal tintje. Bij het toernooi van ZLC werd het Engelse Billeriecay winnaar bij negen- en tien-jarigen, terwijl bij Unitas Leiden het uit Frankfurt afkomstige Bouwnatal de eerste plaats opstreek bij de B-junioren. Afgelopen weekeinde werd een groot aantal jeugdtoernooien verspeeld.Op de foto een jeugdig VTL-voetballer- tje die een UVS-speler probeert te omspelen Oranje Groen greep het paasweek einde aan om het traditionele ve- teranentoernooi voor de D Holswilder sr. beker te verspelen Het toernooi werd overigens ne gatief beïnvloed doordat stadge noot Roodenburg verstek liet gaan. Door onbekende oorzaak bleven de Leidenaars weg, waar door het van tevoren uitgestip pelde wedstrijdplan de mist in ging. ZLC In het kader van de jubileumactivi teiten organiseerde het Leidse ZLC op paaszaterdag een jeugd- toernooi voor negen- en tien-ja rigen. Het Engelse Billeriecay verzamelde de meeste punten en werd daardoor winnaar. UVS werd tweede. De Sleutels derde en ZLC vierde voetballertjes kwamen niet he lemaal tevergeefs naar Leiden, want bij de D-junioren bleek Bouwnatal de beste ploeg. LFC eindigde als tweede en Unitas Leiden derde. Oranje Groen De oudjes van VNA deden het in het veteranen-toernooi van Oranje Groen om de Holswilder beker nog het beste. Oranje Groen moest genoegen met een tweede plaats Quick Boys ZAND VOORT (ANP) - De primeur vermocht de kleumende toe schouwers niet te verwarmen. Het eerste optreden van de sport- cars 2000. gisteren op het circuit van Zand voort was allerminst een doorslaggevend succes. Een aanwijzing daartoe was al het be scheiden veld. dat slechts vijftien tweezits-renwagens telde. Daar bij kwam nog dat Ros de Giaxa de Salvi en Huub Vermeulen met hun Lola's t-492 meteen al een niet te overbruggen voorsprong op al hun concurrenten namen. Als Vermeulen zijn rivaal werke lijk had kunnen bedreigen was het "hoofdnummer" wellicht nog gered. Hoewel het verschil tot de finishvlag nog geen honderd me ter bedroeg, kwam de zege van Giaxa de Salvi eigenlijk niet in gevaar Meer oog dan voor het leidende duo hadden de toeschouwers voor de zwarte Lola van Rob Slotemaker. die bekwaam een derde plaats veilig stelde. Verliezer De 49-jarige Zand voorter was ove rigens toch opnieuw de grote verliezer in het paasweekeinde. Zaterdag werd de slipschoolei- HENGELO - Meer dan 20.000 mo torsportliefhebbers omzoomden het circuit in het Gelderse Hen gelo voor de traditionele Paasra- ce. Hun grote favoriet Wil Hartog zagen zij echter niet in actie, want de Witte Reus. die twee weken geleden op Zandvoort heel hard van zijn motor stapte, kreeg van de medische commissie van de KNMV geen toestemming om nu al weef in het zadel te kruipen. niets naar Hengelo getogen. In de 500 cc klasse kreeg het publiek een boeiend duel tussen Boot van Duimen en Jack Middelburg voorgeschoteld. De coureur uit Ammerzoden trok tenslotte aan het langste eind. Hengelo kreeg een dubbelvoudige winnaar in de persoon van Jon Ekerold. De Zuidafrikaan, woon achtig in Nederland gedurende het motorsport seizoen, won zo wel de 250- als de 350 cc klasse. In de lichtste klasse zegevierde ve teraan Cees van Dongen. Hu bleef de jeugdige Henk Spaan ruim voor. Bij de zijspannen ging het duo Smit/Vroegop als eerste over de streep. Met nog één wedstrijd voor de boeg is de zijspanéquipe Wil van der Laan/Jaap van Vliet in Best winnaar geworden van de Hol land Cup. Het duo uit Ter Aar won de drie manches cn is na twee van de drie wedstrijden niet meer te achterhalen. In Erp won Peter Herlings een cross in de 500 cc klasse. Gerrit Wolsink werd tweede. Gerard Rond was niet aanwezig. Neer- lands grootste talent nam deel aan een cross in het Belgische Gastenaken. Hij werd daar twee de achter André Malherbe. Kees van der Ven won in Olde- broek beide manches van de eer ste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap in de 250 cc klas- genaar in leidende positie uitge schakeld in de vierde ronde van de race voor toerwagens groep 2/5. De V-snaar van zijn Camaro brak en dat maakte hem op slag werkloos. Ook bij de produktie- toerwagens. twee dagen later, beheerste de veteraan met zijn Camaro aanvankelijk de race. In hij gevolge van een foutje in de Ger- lach-bocht Cees Siywertsen laten passeren. Amper 100 meter ver der had hij het verlies op mira culeuze wijze goedgemaakt. Sie- wertsen raakte meteen daarop bij het opgaan van de Hunzerug de wagen van zijn tegenstander. De Camaro slipte en kwam achter stevoren in de berm. Negentien wagens moest "De Sloot* nood gedwongen laten passeren voor hij de race kon hervatten. De man. die 25 jaar op Zandvoort ra cet. begon aan een spectaculaire achtervolging en ging toch nog als vierde over de finishlijn Hoofdnummer "Hoofdnummer" van de paasraces was veel eerder dan de wedstrijd van de sportcars 2000 de race van de Formule Ford renwagens 2000. Twaalf ronden lang streden de Delta's t-79 van de Brit Mike Wright en Ron Kluit om de lei ding. De Brit. aanvankelijk op kop. moest buigen voor de Ne derlander. die na een viertal ron den hem voorbijging. John Vos kreeg op Zandvoort geen revanche voor zijn nederlaag van twee weken geleden tegen Geer lof Stam op het circuit van Zol der. Het tweetal beschikte bij de Renaults Alpine duidelijk over iets sneller materiaal en reed zich snel los van de achtervolgers. Twaalf ronden bleef Stam achter de wagen van zijn grote rivaal rij den om toen in het zicht van de finish toe te slaan. De produktietoerwagens zorgden voor een ware uitsmijter. Meteen na de start begon het onver wachts te regenen. Een massale aanrijding voor de pits was het gevolg. Het belette de liefhebbers niet. nadat de ergste stofwolken waren opgetrokken, de strijd on vervaard voort te zetten. Cees Glansdorp stuurde zijn gehaven de VW Golf GTI naar een afgete kende zege. Formule II Huub Rothengatter is paasmaan dag zesde geworden in de derde wedstrijd voor het Europese kampioenschap formule II-ren- wagens. die op het circuit van Truxton werd verreden. In de eerste ronde ontstond een massale bol sing, waardoor een aantal coureurs werd uitgescha keld ofeen pit-stop moest maken. De rijder van het Racing Team Holland zag kans de plaats des onheils te passeren zonder dat zijn Chevron schade opliep. Formule III Michael Bleekmolen is zondag op het circuit van Zeltweg (Oosten rijk) met een Ralt als derde geëindigd in de tweede race om het Europese kampioenschap formule III Alain Prost uit Frankrijk won de race. die ging over twee manches van twaalf ronden. Prost kwam met een Re nault tot een totaaltijd van 45 mi nuten 39.7 seconden. De Italiaan Pier-Carlo Ghinzani werd met een March tweede in 45.46.6. Een botsing met een vogel heeft de Fin Hannu Mikkola de overwin ning in de 28ste Safarirally ge kost. De botsing vond plaats tij dens de laatste etappe. Mikkola reed op dat moment in winnende positie. De vogel werd met zo'n snelheid doodgereden dat de ra- diateur van Mikkola's Mercedes vernield werd. waardoor de wa gen al het koelwater verloor. De provisorische reparatie duurde dertig minuten en dal gaf de Ke- nianen Mehta en Doughty de ge legenheid net als in 1973 deze rally te winnen. Voor de onge lukkige Mikkola restéerde slechts de tweede plaats De Canadese Formule I-coureur Villeneuve heeft zondag met een Ferrari de "kampioenenrace" op het circuit van Brand's Hatch (Engeland) gewonnen. De wed strijd telde niet mee voorde strijd om het wereldkampioenschap voor Formule-coureurs. Ville neuve maakte- over de 40 ronden C168 km) een lijd van 53 minuten en 17.12 seconden. De Braziliaan Nelson Piquet eindigde met een Brabham als tweede en wereld kampioen Mario Andretti (Ver enigde Staten) bezette met een Lotus de derde plaats. Het bete kende Villeneuves tweede grote succes binnen acht dagen. Vorige week won hij in Long Beach de Grote Prijs van de Verenigde Sla- Leiden Docos en VTL stonden in het jeugdtoernooi voor de D-junio ren bij Leiden in de finale. Docos trok daarbij met 3-0 aan het lang ste einde Randstad Sport Zowel bij de B-l als bij de B-2 ju nioren werd het uit Noordwij- kerhout afkomstige VVSB win naar van het traditionele paas- toernooi van Randstad Sport Quick Steps werd in beide poules tweede, terwijl de organiserende vereniging niet verder kwam dan een derde plaats in de poule voor de B-l junioren VNL In het kader van het 30-jarig be staan organiseerde VNL op eer ste paasdag een toernooi voor de D- en C-junioren. De junioren van VNL waren erg succesvol want in beide poules eindigde de jubilerende vereniging als eerste VTL won de sportiviteitsbeker Unitas Leiden Delft werd in het vierde Teun Vonk-toernooi van Unitas bij de B-junioren winnaar. Oranje Groen werd tweede en het Duitse Bouwnatal derde. De Duitse LEIDEN - De Leïdse atle- tiekclubs De Bataven en AV Holland en het Lisser De Spartaan waren giste ren in Rotterdam heel na drukkelijk aanwezig bij de AVR-estafettes waarmee traditioneel het baan-sei- zoen in Zuid-Holland wordt geopend. Van De Spartaan won de dames- ploeg de race over 1500m en werd een jongensploeg tweede op de estafette over 4000m. Voor De Ba taven boekte de meisjes- ploeg de overwinning op de 1500m en werd de da- mesploeg derde terwijl de heren van de AV Holland in hun race over 4000m derde werden. In het herennummer, altijd het hoogtepunt van de estafettes, kon de Bataven-ploeg hel succes van vorig jaar (eerste) niet pro longeren. Lange tijd had het team. overigens zonder sterke lo pers als Koen Gijsbcrs. Wybo Le- had een groot aandeel in die der de plaats. Een opmerkelijke overwinning was weggeU'gd bij de meisjes voor het Bataven-viertal Asti Os kam, Marice Hunck. Tina Bunlsma en Sandra Dorlas. Zij noteerden een tijd van 3.45.3 en waren daarmee duidelijk sneller dan hun clubgenotes bij de da mes (3.54.2) en zelfs ook sneller dan de winnénde damesploeg van De Spartaan, bestaande uit Lenie v. d. Poel. Marian v. d. Niet Hilde de Roo en Jeanct Bosman die 3.51.5 scoorde. Sterke lopers in de Sparlaan-jongensploeg. die tweede werd in 10 minuten 5.5 sec. waren Wavne de Vries. John van Loon en Martin van Rijssel. De zaterdag eerste klasser organi seerde gisteren een jeugdtoer nooi voor de A, B en C-junioren. Er werd in Katwijk een algemeen klassement samengesteld, waarin uiteindelijk Quick Boys als eerste uit de bus kwam. Kat wijk eindigde als tweede Rijnsburgse Boys Het uit Zoetermeer afkomstige DSO werd bij de D-junioren winnaar van het door het Rijns burgse Boys georganiseerd toer nooi. Bij de E-junioren eindigde de jeugd van Rijnsburgse Boys als eerste Valken 68 Valken 68 tenslotte hield gisteren een toernooi voor de D-2, D-3 en E-2 junioren. In het algemeen klassement eindigde het uit Bos koop afkomstige Floreant als eerste. Tweede werd Valken, derde Sportlust 46 en vierde Do cos. Docos won tevens de sporti viteitsbeker Blauw Zwart blijft met lege handen WASSENAAR Blauw Zwart kreeg dit weekeinde twee neder lagen ,1e incasseren. Zaterdag werd het in Delft bij DHL 1-0 en gisteren ging de Wassenaarse ploeg met dezelfde cijfers op ei gen veld ten onder tegen het Haagse Texas. Een foute afspeelbal van Martin Hoogenboom in de 88ste minuut was tegen DHL de inleiding van de enige treffer. DHL-verdediger Jan van der Linden bediende met een lange pass Rene Zwaard die, na zich handig te hebben vrijge- speeld. doelman Pieterse kans loos liet. Een verdiende overwin ning die dankzij een paar fraaie reddingen van Blauw Zwart- doelman Pieterse niet te hoog uit viel. Gisteren liet Blauw Zwart het he lemaal afweten. Vooral het af spelen was bij de Wassenaarders slecht verzorgd. Een buitenspel- doelpunt van Texas-speler Wim Prosman betekende 0-1Ruud Timmer en Ren van der Ham (beiden Blauw Zwart) vielen in dit te harde duel geblesseerd uit. Ongetwijfeld de beste basketballer van het door Leiden Trotters georganiseerde Paastoernooi, Lace Strong. Op de foto is de LISC- speler in actie in de wedstrijd tegen de Trotters. LEIDEN - Een waardig slot kreeg het sterk bezette bas- ketbaltoernooi van Nijssen Trotters in de finale Trotters- London Braves, dat het En gelse gelegenheidsteam uit eindelijk met twee punten verschil won (90-88). In eerste instantie leek de Leid se eerste divisionist LISC nog aanspraak te maken op een finaleplaats, maar LISC moest noodgedwongen voor tijdig afhaken. Nadat een drietal speler met vijf persoonlijke fouten het veld vroegtijdig moest verlaten in het kwalificatieduel voor de finale tegen Leiden Trotters speelde LISC met twee man dit duel uit. Doodeenvoudig omdat coach Addie Zaal geen spelers op de bank had en hij zelf al speelde. Leiden Trot ters won uiteindelijk met 88-72. Door dit resultaat kon de organiserende vereniging evenals de voorgaande twee jaren zich opnieuw plaatsen voor de eindstrijd. In tegen stelling tot voorgaande jaren moest Leiden Trotters nu wel het onderspit delven tegen het sterke Engelse team van John Blunbell. Het Londense team dat uitkwam met vier eredivisiespelers struikelde overigens evenals de Trotters bijna over LISC. De in Katwijk spelende Leidse ploeg had in de persoon van Lace Strong een schutter van topformaat. De oud-eredivi siespeler die bipnenkort tot Nederlander wordt genatu raliseerd versloeg bijna in zijn eentje London Braves. Door dat Strong een paar seconden voor tijd met vijf p's (en met 50 punten achter zijn naam) het veld moest verlaten speelde LISC met vier man de wedstrijd uit. London Braves kon daardoor een nipte 75-73 overwinning boeken en plaatste zich daardoor voor de finale, waarin het Leiden Trotters dus versloeg. In Hillegom organiseerde SDO een basketbaltoernooi. Bij de heren won de organise rende vereniging en bij de dames Aalsmeer. Rijnvalken uit Rijnsburg werd eerste bij de junioren en kadetten jon gens. Aalsmeer eindigde als eerste bij de aspiranten jon gens A. Bij de jongens B werd BV Lisse eerste, MSV en Rijnvalken streken de eerste plaats op bij resp. welpen jongens A en B. LEIDEN - Rinie Kuyf is het ge vecht om de Nederlandse jeugd- schaaktitel rustig begonnen. De Boskoper speelde na zijn zege op de vrijdag tot tweemaal toe remi se. Met zwart werd het tegen Limburger Rudv Douven een onbeslist, terwijl de vrede met de Rotterdamse titelconcurrent Coen Stehouwer in ronde nr. 3 ook snel getekend was. De Haag se Philidor I speler Peter Gelpkc maakte een zwakke start goed door twee overwinningen op een rij. In de tweede ronde wist hij Erik Hoeksema. de kampioen van de Noordelijke schaakbond, de baas te blijven. Op tweede paasdag versloeg hij bovendien met zwart de gevaarlijke Edenaar Willem Bor op gedegen wijze. Ri nie Kuyf en Peter Gelpke bevin den zich door deze resultaten met 2 uit 3 in een kopgroep van vijf spelers Buiten henzelf zijn dat Helmut Cardon. Frans Cuypers en Coen Stehouwer. Vier man liggen echter op de loer met an derhalf punt en een afgebroken partij, waaronder favoriet Han Janssen, die afbrak tegen Ton v.d. Heijden uit Bussum. Leids jeugdkampioen Rinie Kuyf cht zich in dit c on des Midstars in beslissingswedstrijd te sterk eld en Bra i Wa; op de tweede plaats maar in de slotfase moésten de Leidenaars veel terrein prijsgeven en eindig den uiteindelijk als vijfde in 9 Eén van de ploegen die van de Ba taven-terugval profiteerde was stadgenoot AV Holland Welis waar verschenen de Hollanders door enkele blessure-gevallen ook niet in de sterkste opstelling aan de start maar de Holland- ploeg beschikte toch over vol doende krachl om de derde plaats te grijpen in 9 39.2 Marden van de Hoorn, die de afsluitende lUOOm voor zijn rekening nam. LEIDEN - De tafeltennis sers van Docos zijn er te gen Midstars, strijdende om een plaats in de ereklasse, veel minder aan te pas gekomen dan de 4-6 eindstand doet vermoe den. Bij de stand 2-5 had Midstars nog maar één game nodig om het ereklasseschap met een seizoen te continueren. WK-ganger Anne Vlieg deed wat er van hem ver wacht werd en zette de kansloze Ed van der Berg opzij, waarna de- Groningse ploeg het verder wel geloofde en de Leidenaars tot 4-6 liet terugkomen. Het dubbel was één van de sleutel partijen in deze beslissingswed strijd. Docos maakte de Gronin gers dit punt via een zege op de broertjes Jan en Anne Vlieg af handig. Dit was echter de enige prestatie van de Leidse ploeg want alleen een opvallend preste rende Paul Bakker zou Docos nog enige winstkansen tegen Midstars hebben gegeven. Maar Bakker bemerkte opnieuw dat zijn speltype dat hoofdzakelijk is gabaseerd op het ontregelen van de tegenstander' tegen de echte toppers geen zoden aan de dijk zet. Van Ed Fallaux mocht tegen de Vliegen' geen winst worden verwacht maar dat hij Ton Pitstra, de derde man bij de Groningers, niet kon aftroeven viel toch wat tegen. Blijft over Ed van der Berg, die met zijn zeges op Pitstra en Anne Vlieg wederom zijn grote gevoel voor het grotere werk duidelijk aantoonde. Overigens is dit verlies van Docos bepaald geen schande met de we tenschap dat het wat sterker geachte Avanti door de Gro ningse tot degradatie werd ge dwongen. Het toont alleen maar aan hoe sterk de hoofdklasse momenteel is en juist daardoor zal het pas naar de hoofdklasse gepromoveerde Scylla het erg moeilijk gaan krijgen. te Waddinxveen te verspelen toernooi niet bij voorbaat kans loos. Veel hangt volgens hem af van de vorm van de dag. In De Boer ven Janssen ziet hij echter voor hemzelf de grootste kans hebbers. Met 1 uit 3 stelt eerstge noemde voorlopig echter flink teleur. Bij de jeugd tot 16 jaar brak Nico Kuyf (een broer van Rinie) in de eerste ronde af tegen Guido Im- bens uit Deurne. Gedoodverfd winnaar was hier de Haarlemse hoofdklasser Rob Nico Bertho- lee, die evenwel klop kreeg van Guido Imbens. Tegelijkertijd wordt in Nijmegen het nationale kampioenschap voor spelers tot 13 jaar gehouden. Beide Leidse vertegenwoordigers begonnen niet best. want Jeroen Piket werd verslagen door Liafbern Rie- mersma, terwijl Rijnsburger Eric- van 't Hof een nul opliep tegen Ronald Hoedt. John v.d. Wiel blijft ook het vol gende seizoen uitkomen voor Volmac/Rotterdam. Zijn uitste kende optreden bij het Neder landse senioren kampioenschap en zijn verdienstelijke 4 uit 9 sco re in Lone Pine hebben zijn pro fambities verder gestimuleerd. Om deze'reden is het voor de Eu ropese jeugdkampioen dan ook zinvoller om. onafhankelijk van het naar de hoofdklasse promo veren van Philidor dan wel LSG voor de Rotterdamse club te blij ven uitkomen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18