„Bouwprotest buurt maakt weinig kans Wipwatermolen aangevreten door de bonte knaagkever eidse agenda Gemeentesecretaris over Vlietwei Dorpsgids Voorschoten kan „de straat op" DERDE RK SCHOOL IN ZOETERWOUDE NOG NIET IN TREK VRIJDAG 13 APRIL 1979 STAD EN RAND Wassenaar past woonerf Poolshof aan WASSENAAR - De Poolshof (deel van de Van Bellelaan en van de Prof. Molenaarslaan) en de Van Wijnbergenlaan zullen - als de Wassenaarse gemeenteraad er tenminste mee akkoord gaat - binnenkort definitief omgedoopt kunnen worden tot "woonerf". Het Poolshofgebied is indertijd al ROEITOCHT VOOR EERSTE PAAL HAASWUK Burgemeester Van Eijsinga bij de eerste paal voor de brugverbinding naar Haaswijk. Het liep niet allemaal zoals gewenst bouwwijk realiseert. Als roeier roeien gewoon met de riemen van het burgemeestersbootje die we hebben en dan komen we merkte hij naderhand op: "We toch aan de overkant". ZOETERWOUDE - De be langstelling voor de in aanbouw zijnde derde rooms-katholieke school in Zoeterwoude in de nieuwe wijk Westeinde III is nog niet al te groot. Dit is gebleken uit een in deze plaats gehouden enquete, die echter wel als een voorlopige uitslag moet worden gezien. Als oorzaak voor de i langstelling tot-nu-toe wordt o.m. genoemd dat men eerst meer wil horen over de onderwijskundige aanpak van de derde school; bo vendien wil men eerst kennis maken met de nieuwe hoofdlei der. Aan deze verlangens van de ouders zal op dinsdag 8 mei tegemoet gekomen worden. Althans, dat hoopt de commissie die zich be zighoudt met de ontwikkeling van deze nieuwe Zoeterwoudse school. Op genoemde datum wordt een ouderavond gehouden met als onderwerp het onderwijs van de nieuwe school. Tijdens die avond zullen de nieuwe school- leider en alle onderwijzers aan wezig zijn. Toch zal er nog heel wat moeten gebeuren om het leerlingenaan bod over de drie rooms-katholie ke scholen in Zoeterwoude te verdelen. Van de 261 leerlingen van de Aloysiusschool bijvoor beeld willen er 11 naar de derde school, 6 weten het nog niet, ter wijl er 3 geen voorkeur hebben. Dit betekent dat ruim 92% op de Aloysiusschool wil blijven. De totale cijfers van de kleuter scholen Hummelhof en Zonne- gaarde en de lagere scholen "Sjaloom" en "Aloysius" wijzen uit dat de ouders van 58 kinderen hun kind bij de nieuwe school zullen aanmelden. 31 ouders we ten het nog niet en voor 5 ouder paren maakt het niets uit. De leerlingen-aantallen op ver schillende lagere scholen die hier het gevolg van zouden zijn, stemmen tot nadenken. De klas sen twee tot en met zes van de Aloysius en klas zes van de Sja- loomschool zijn met respectieve lijk 45, 44, 38 leerlingen veel te groot. Voor de eerste klassen van de scholen zijn er geen proble men. Elk kind kan naar de school die de voorkeur heeft. De ouderavond van 8 mei wordt dan ook van groot belang geacht, vooral voor de ouders van de Aloysiusschool. Onmiddellijk na deze bijeenkomst ontvangen alle ouders een formulier om hun de finitieve schoolkeuze voor elk kind bekend te maken. VOORSCHOTEN - In Voorschoten is de nieuwe gemeentegids gepresen teerd. Op zich niet zo'n bijzonderheid omdat dit in elke gemeente wel eens voorkomt. In Voorschoten wilde men het fraaie boekwerkje waarin allerlei adressen van gemeentelijke instellingen en verenigingen, echter op een wat aparte manier aan de bevolking voorstellen. Daartoe werd de toch altijd wel drukke Voorstraat in Voorschoten autovrij gemaakt en konden Armanda en Erik (foto) bij de fraaie waterpomp in deze karakteristieke straat de stapels informatiegids presenteren. In middels hebben een heleboel mensen die het boekje hebben aange vraagd, de gids al in de bus gekregen. stieke wipwatermolen in Oegstgeest aan de Lelielaan: op een aantal plaatsen aangetast door houtworm en knaagkei WARMOND - De bewoners van de wijk Endepoel II in Warmond die zich verzetten tegen de bouw van woningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens bij de Vlietwei hebben volgens ge meentesecretaris Zoetemelk weinig kans van slagen. Zoetemelk wijst erop dat de ge- Bejaardensoos a WASSENAAR - De Wassenaarse Katholieke Bejaardenvereniging kan binnenkort beschikken over een sociëteitslokaal achter de Wethouder Huibregtseschool. Althans, wanneer de Wassenaarse gemeenteraad akkoord gaat met het uittrekken van 6000 subsi die aan deze (grootste) overkoe pelende bejaardenorganisatie van de gemeente, om de huur prijs van het lokaal te kunnen opbrengen. De huurprijs be draagt eveneens 6000 gulden. De vereniging wil in het tot nu toe leegstaande schoollokaal allerlei aangelegd als woonerf, hoewel het begrip toen nog niet officieel bekend stond. Er is onder de be woners een enquête gehouden. Er zal nu hier en daar wat groen worden aangebracht, er komen enkele extra parkeerplaatsen en ook worden onder meer drem pels en bloembakken in het straatbeeld opgenomen. De plaatsen van de vuilniscontainers zullen enigzins gewijzigd wor den. De kosten worden geraamd op zo'n 23.000. Het tweede woonerf, de Van Wijn bergenlaan (zijweg van de Storm van 's Gravesandeweg) werd me dio vorig jaar aangelegd. Daarbij werd al voldaan aan de eisen die aan een woonerf gesteld worden. De "verordening bescherming waterwingebieden Zuid Hol land" schrijft echter voor dat de Van Wijnbergenlaan (die in een waterwingebied gelegen is) van asfalt moet worden voorzien. Daardoor is het niet mogelijk het karakter van het woonerf te ac centueren door het toepassen van verschillende soorten kleuren te gels en klinkers. Er zijn in de laan plaatselijke verhogingen in het wegdek aangebracht zodat er in elk geval stapvoets gereden moet worden. OEGSTGEEST- Het houtwerk van het interieur van de wipwa termolen aan de Lelielaan in Oegstgeest is op een aantal plaat sen door houtworm en bonte knaagkever aangetast. Van de verticale buitenwand van de bo venbouw zijn enkele planken in- gerot. Ook zijn herstelwerk zaamheden aan het hekwerk bij het schoepenrad noodzakelijk. Dit meldt de Monumentenwacht -Zuid Holland, die op verzoek van de gemeente Oegstgeest een on derzoek heeft ingesteld naar de toestand waarin de molen aan de Lelielaan verkeert. Bij de gemetselde voet van de mo len en van de watergang (achter het schoepenrad) zou volgens de Monumentenwacht op verschil lende plaatsen wat voegwerk moeten worden verricht. Enkele delen van de molen, zoals het schoepenrad, de roeden, de an kers en sommige bouten zijn door roest aangetast. Verder is de beveiliging tegen blikseminslag niet optimaal. De gemeente Oegstgeest wil nu zo'n 11.000 gulden gaan uittrek ken voor het herstellen van deze molen. Het gaat daarbij om het herstellen van de beplanking, de reparatie van het scheprad, het terrein ontroesten enzovoorts. Dan moet er nog een roodkoper draad aangebracht worden die als bliksemafleider kan fungeren. De aanwezige houtworm moet bestreden worden met een voor deze dieren giftige vloeistof die onder druk op het hout gespoten zal worden zodat de vloeistof meenteraad al eerder heeft beslo ten om woningen te bouwen in de Vlietwei. De bewoners verzetten zich nu te gen de bouw van de woningen, omdat de grond waarop gebouwd moet worden eerst de bestem ming voor openbare doeleinden had. Zoetemelk noemt dit bewo- chter school sociëteitsactiviteiten organise ren. Het ligt ook in de bedoeling in het lokaal een biljarttafel te plaatsen. Met het voorstel om subsidie te verlenen wordt vooruit gelopen op de rijksbijdrageregeling die in de maak is om voor gecoördi neerd bejaardenwerk gelden be schikbaar te stellen. De bejaardenvereniging heeft ver der een eenmalig subsidie van 6500 gevraagd voor het inrichten van het lokaal. Ook daar moet de raad nog zijn ja-woord aan geven. OEGSTGEEST - De Oegstgeester burgemeester Van Eijsinga moest gistermiddag onver wacht in een roeibootje naar de overkant van het Oegstgeester kanaal gebracht worden om daar de eerste paal voor de brug naar Haaswijk te slaan. De kabel met de heihamer van de heistelling was namelijk gebro ken, aan de kant van het water, waar de officiële daad eigenlijk zou worden verricht. Die plotselinge tegenvaller was bijna symbolisch voor de moei lijke totstandkoming van de nieuwbouwwijk in Oegstgeest waarvoor de aanleg van de toe gangsprijs ter hoogte van de Irislaan de eerste aanzet vormt. Omdat een actiegroep via be zwaarschriften woningbouw in de Morsebelpolder tracht tegen te gaan leidde dat tot ernstige vertraging. Zoals bekend heeft de actiegroep nu nog een be roepszaak bij de kroon lopen. Maar de officiële instanties blij ven optimistisch zoals blijkt uit de woorden van directeur Bas van het bouwfonds Nederlandse Gemeenten dat de Nieuw- goed in de naden kan doordrin gen. nersstandpunt vreemd, omdat men van een "openbare" bebou wing (zoals een school of een jon gerencentrum) veel meer last zou hebben dan van enkele wonin gen. In totaal zijn er 10 bezwaar schriften ingediend tegen het bouwplan op de Vlietwei. Ganzenwei Tegen de plannen voor de Ganzen- wei (in dezelfde wijk) zijn 50 be zwaarschriften ingediend. Ook in dit gebied moeten - evenals op de Vlietwei - woningen gebouwd worden voor verplegend perso neel van Marienhaven. Het gaat in het bouwplan in totaal om 56 appartementen. Het gros van de bezwaarschriften is gericht tegen eventuele overlast door de nieuwe bewoners, die een "ander levenspatroon heb ben dan de buurtbewoners". De buurt vreest dat er spanningen gaan ontstaan tussen de reeds gevestigde bewoners en de nieuwkomers. Ook het aanzicht van het gebouw waarin de verpleegkundigen moeten komen is volgens de buurt veel te "massaal". De ge meente heeft nu besloten de plannen voor het gebouw ietwat te wijzigen, om dat massale weg te nemen. Het rijk verleent een jaarlijkse dij- drage van 40% en de provincie Marienhaven De grond waarop gebouwd moet worden is eigendom van Marien haven. Deze inrichting heeft de Warmondse woningstichting "Warmunda" met de ontwikke ling van de plannen belast, omdat de subsidiemogelijkheden op die manier voordeliger worden. Warmunda doet dit nu. maar alleen op voorwaarde dat een deel van de appartementen ook ter be schikking kan komen van War mondse woningzoekenden. Ontwerper Henny Stol heeft het gehele plan een "wat vriendelij ker" aanzien gegeven door de ap partementen over drie plaatsen te spreiden. Daarmee wordt het massale karakter dat Marienha ven in haar eigen bouwplan voor de Ganzenwei had, opengebro ken. Toch willen de bewoners van de wijk liever de appartementen helemaal uit hun buurt houden. Marienhaven heeft echter haast. Al in augustus van het vorig jaar had de eerste paal volgens de plannen in de grond moeten zitten. De vertraging mag niet te lang du ren, anders dreigt het plan van Stol vervangen te worden door dat van Marienhaven zelf. van 15% in de jaarlijkse onder houdskosten van dit soort mo lens tot een maximum van lauu gulden per jaar. WASSENAAR - De eerstvolgen de ledenbijeenkomst van de Wassenaarse afdeling van de Ko ninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde is op maan dagavond 23 april a.s. om 20.00 uur. J. Breebaart, produktdes- kundige bij de Vereniging van Bloemenveilingen in Nederland, zal als spreker optreden. De heer Breebaart zal spreken over "Is raël, een bloementeeltland in op komst" en daarbij een film en dia's vertonen. Sinds de onlangs gehouden ledenvergadering is de heer Vaandrager voorzitter van het bestuur. Voetpad naar parkeerterrein in Wassenaar WASSENAAR - Er komt nog een voetpad naar het parkeerterrein dat wordt aangelegd in de Kerk straat te Wassenaar. Het nieuwe terrein is dicht bij de hoek met de Langstraat geprojecteerd. Er zouden volgens de plannen twee inritten komen voor het aangren zende scholencomplex, dat daar door beter dan nu bereikbaar wordt voor bijvoorbeeld de brandweer en andere hulpdien sten. Omdat het nu voor de hand ligt dat deze twee ingangen ook door de schooljeugd gebruikt gaan wor den, wil de gemeente alsnog een voetpad in het plan opnemen vanaf de Kerkstraat tot de ingang van het schoolterrein. Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, Club v. al leenstaanden, 20 uur. Breehuys, scholierencafé, 15-17.30 uur. Soos Mirakel, 20-24 uur; gehandicapten- soos, 21-24 uur. Nieuwe Rijn 20 A, NVSH-trefcentrum, open-weekendcafé, vanaf 21.30 uur. Molenlaan 3, Voorschoten, tentoonstel ling Joop en Alexandra - keramiek en tapijten, 11-17 uur. Volkshuis, klaveijas- en sjoelavond, 20 uur, open sociëteit, 21.30 uur. Vrijetijdscentrum, Free-lance band, 20 Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Breehuys, swingavond middelbare scholieren, 20-24 uur. Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, vanaf 21 LAK-theater speelgroep Carroussel met "Met gesloten deuren" van Sartre en to neelgroep Litteris Sacrum met "De Grootvizier", 20.30 uur. Molenlaan 3, Voorschoten, tentoonstel ling Joop en Alexandra - keramiek en tapijten, 11-17 uur. Groenoordhallenj, Paaslunapark, 10-22.30 uur. Vrijetijdscentrum, Go-toernooi, 11 uur. Augustinus, optreden Plok, 21 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): H.C. Jasperse jr., Witte Singel 72, tel. 124961Wijk II (Kooi en Merenwijk): H.A.M.M. Meyer, Sto kroos 1. tel. 122113; Wijk III (Waard, Pro- fessorenwijk, Tuinstadwijk en zuid-bin nenstad): J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: W. Schellekens, Paga- ninistraat 24, tel. 764035; van zondag 8 tot 24 uur B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123. De dienst van zondag 0.00 tot maandag 24 uur, wordt waargenomen door Wijk L R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk IL- F.B. Kruis, Klaproos 34. tel. 126371; Wjjk III W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wyk IV: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - De dienst van vrijdag en zaterdag wordt waargenomen door S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037. Beide dagen spreekuur van 12.30-13 uur op Gezondheidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000. De dienst van zon dag en maandag wordt waargenomen door J. van de Beek en J. van der Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539. Zondag en maandag spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130 (zaterdag en zondag); -D. Held, Marelaan 36, tel. 152255 (maandag). Voorschote» - B. van Beusekom, P. Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zaterdag); A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159 (zondag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (maandag). Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De dienst van 13 april tot maandag 8 uur vm. wordt waargenomen door Apo theek Leiden Zuid West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 071 -763134Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. De avond-, nacht- en zondagdienst wordt waargenomen vanaf maandag 8 tot vrijdag, door. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik te maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waaslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-14463. Dierenartsen Leiden - A.W. Helder, Hermelijn vlinder 36, Leiden, tel. 071-146686; Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 071-153266 (van zaterdag 12 tot maandag 12 uur), J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Leiden tel. 144323 (van maandag 12 tot dinsdag 8 uur); B.H. Broer, Boshui- zerlaan 13, Leiden, tel. 071-764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2