Woon-plan voor oud clubgebouw Platanen naar de nieuwbouw tLe/cfeel agenda DODELIJK ONGELUK Oud-piloot ontvangt ilverbij jubileum Warmond welwillend tegenover nieuw idee voor vervallen Burcht-gebouw BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 12 APRIL 1979 f Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, van 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, café-avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies. 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur. Vrijetijdscentrum sportcafé, Go-club, aardewerken, 20 uur. Leidse Schouwburg, "Mara, Fern, Has en Pink" van Pam Gems, 20.15 uur. LAK-Theater, Poppentheater Jozef van den Berg, 21 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33, open so ciëteit, 19-21 uur; "Femke", ontmoe tingscentrum voor vrouwen, 9.30-12.30 Rijksherbarium, Schelpenkade 6, open huis, van 10-17 en 19-21 uur. Stichting Maatschappelijk Werk, spreekuur dag. van 14-15 uur, do- van 19-20 uur. Stadhuis, cie. maatschappelijke aange legenheden, 20 uur. Gesprekscentrum, lezing over hypnose, Parlement, ruilbeurs van De Verzame laar. 19.30-22 uur. De Eendenkooi, Zoeterwoude, burger avond, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 april door Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den. tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedreccpten van een taxi. tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91 A, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 unr Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Help even Help even. Leiderdorp, ook voor hulp geven tel.: 410903/895587/410357/892597 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18 00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a. di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uiy. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WARMOND - Het ziet er naar uit dat het voormalige verenigingsgebouw "De Burcht" in Warmond binnen kort kan worden opgeknapt. Dit historische gebouw aan de Herenweg wordt woonhuis. Op het terrein er achter komen ook een paar woningen. Nadat het pand werd verlaten door de yerenigingen die in de (vaak te kleine) ruimten onderdak heb ben gehad, raakte het gebouw langzaamaan steeds meer in ver val. Momenteel biedt het een troosteloze en vervallen aanblik Tweede plan Het architectenbureau Paarde- kooper, dat de vernieuwing aan het pand zal doorvoeren, heeft nu voor de tweede maal plannen bij de gemeente Warmond inge diend, die in tegenstelling tot eerdere ontwerpen positief zijn ontvangen. Paardekoper vindt dat „De Burcht" in twee delen gesplitst moet worden om twee woningen in het gebouw zelf aan te bren gen. Achter het pand, dat verder niet in omvang wordt aangetast., komen dan nog eens twee wo ningen en i Ongeveer een jaar geleden kwam het architectenbureau uit Voor hout met een eerste bouwplan. Dit betrof de restauratie van "De Burcht" en een meer intensieve bebouwing van het terrein daar achter. Vooral met dat laatste hadden Burgemeester en Wet houders van Warmond nogal wat problemen. De door Paarde- kooper gewilde bebouwing zoü in het geheel niet passen bij het karakter van Warmond en zeker niet zo dicht in de buurt van de Dorpsstraat. Het plan werd dan ook afgewezen Nu Paardekooper zijn sie heeft ingeleverd ziet het er naar uit dat wel goedkeuring wordt verkregen. "Het nieuwe bouwplan is niet slecht ontvan gen door Burgemeester en Wet houders van Warmond", aldus een woordvoerder van de ge- Het Burcht-gebouw in Warmond (aan de Herenweg) biedt nu een troosteloze aanblik. Er zijn thans echter bij de gemeente planner ingediend om het pand op te knappen, zodat er straks in gewoond kan worden. meente. Dezelfde woordvoerder noemt het niet waarschijnlijk dat er protesten van de Warmondse bevolking tegen het Paarde- kooper-plan zullen komen Gebreken De adviescommissie voor ruimte lijke ordening heeft zich in een eerder stadium al positief uitgela ten over het nieuwe plan, omdat er zo snel mogelijk een oplossing voor „De Burcht" moet komen. Het leegstaande pand gaat na melijk steeds meer gebreken ver tonen. .,De Burcht' is tot de zomer van 1977 eigendom geweest van de Katholieke Parochie. Het ge bouw was het centrum van diver- se activiteiten van Warmondse verenigingen. In '77 ging „De Burcht" over in an dere handen. De gemeente zegt niet te weten wie de nieuwe eige naar is. Ook Paardekooper wil geen namen noemen. De verenigingen hebben inmiddels onderdak gevonden in het nieu we verenigingsgebouw het 'Meerpunt", even verderop aan de Herenweg. Eind vorig jaar heeft de gemeente de eigenaar gesommeerd de ra men dicht te spijkeren omdat het gebouw anders een gevaar zou kunnen worden voor spelende kinderen. Dit is na een tijdje ook gebeurd. Verder is er aan het pand zelf niks meer gedaan. ZOETERMEER/VOORSCHOTEN - De 60-jarige mevrouw M. I. van Heusden-Franken uit Voorscho ten is gistermiddag door een ver keersongeluk op de rijksweg Gouda-Den Haag bij Zoetermeer om het leven gekomen. Zij raakte met haar auto door onbekende oorzaak van de weg en sloeg in de berm enkele malen over de kop Haringpopin Katwijkse soos KATWIJK - Tijdens het paas weekeinde is er in de Katwijkse jeugdsoos 't Mallegat een popfes tival. Er treden louter plaatselijke muzikanten op tijdens dit "Ha ring-popfestival". Het gebeuren is op vrijdag, zaterdag en tweede paasdag tijdens de avonduren. Morgenavond wordt er akoesti sche muziek ten gehore gebracht. Jan van der Perk bijt om 21 uur het spits af met een solo-optre den. Daarna zijn er optredens van het duo Andre en Chris, het Trio Klaas, IJs en Jan en de solist Dirk van Duvn. Op zaterdagavond treden er twee Katwijkse popformaties voor het voetlicht. De vier man sterke groep Bokkumband komt haar "ruige rockmuziek" spelen. Ze brengt voornamelijk eigen com posities, niet zelden met Kat- wijks spraakgebruik doorspekt. In de groep zitten Leo van Duy- venbode, Wessel Witteveen, Wil lem van de Kerkhoff en Gijs van der Bent. Swingende muziek van in veel gevallen eigen makelij speelt vervolgens de HMS Highschool- band, voortgekomen uit een clubje huismuzikanten van het Pieter Groen College voor havo en atheneum. Deze popgroep be staat uit IJsbrant van Rijn, Jan van der Plas, Gijsbert van Rhijn, Gijsbert van der Plas en Cor Zwaan. Deze laatste zorgt voor de techniek. Het "Haring-popfestival" wordt op maandagavond, tweede paas dag, afgesloten met twee optre dens. Eerst speelt de groep Spirit Licence en hekkesluiter is ver volgens de nieuwe Katwijse for matie Fresh Paint, die is voortge komen uit de ter ziele gegane groep Crest. Schoolsport Net als vorig jaar wordt in Leider dorp ook nu weer een school sportprogramma afgewerkt. Zo heeft men al gezwommen, aan judo gedaan en getafeltennist. Gisteren werd gevoetbald en lijnbal gespeeld. Deze twee spor ten worden woensdag 25 april herhaald. Daarna vindt 2 mei nog een lijnbal- en een voetbalwed strijd plaats. Beide veldsporten zullen worden afgewerkt in de 'Bloemerd" Dienstverleningscen trum Komende maandag (tweede Paas dag) is het dienstverleningscen trum in Oegstgeest gesloten. Vrijdag 27 april komt er voor ou deren en alleenstaanden een voorlichtingsmiddag in het cen trum over voedine. Woonwinkel De woon- en architectenwinkel in Voorschoten is vrijdagavond weer geopend van 19.00 uur tot 20.30 uur. Hij is gevestigd aan de Molenlaan 3. Symbolisme Het NUT-Voorschoten organiseert woensdag 25 april een culturele ochtend. Het thema "Van sym bolisme tot expressionisme" zal dan centraal staan. Aanvang 10.00 uur in "De Werf' Dialoog De Wassenaarse Toneelcombinatie "Dialoog' geelt zaterdag 28 en zondag 29 april een uitvoering van het blijspel "Op blote voeten in het park" van Neil Simon. De voorstellingen die onder regie staan van Beppo Everts vinden plaats in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat in Wassenaar. De aan vang is om 20.30 uur. Huisvuil In de Wassenaarse 'plastic-zak- kenwijken" wordt het huisvuil morgen niet opgehaald. In plaats daarvan komt de gemeente dins dag langs, dit in verband met de vrije dag van de ambtenaren morgen. Het vuil dat in die wij ken normaliter 's maandags wordt opgehaald, kan nu don derdag pas buiten gezet worden omdat de gemeente dan met de vuilniswagen langskomt. In het gedeelte van Wassenaar-zuid waar gebruik wordt gemaakt van mini-containers komen de vuil niswagens in plaats van op maandag op woensdag. De rege ling voor het ophalen van het grofvuil blijft ongewijzigd. Vrouwen-informatie avond Met het oog op de vorming van één of meer nieuwe gespreksgroepen voor vrouwen boven de veertig wordt volgende week woensdag vanaf 20.00 uur een informtie- avond gehouden. Dit gebeurt in het Rode Kruisgebouw aan het Plein. Alle belangstellende vrouwen zijn daar welkom. De eerste bijeenkomst van een nieuwe gespreksgroep heeft plaats op woensdagmiddag 25 april om 14.00 uur. OEGSTGEEST - Oud-vlieger Van Eek (met zijn vrouw op de foto) vierde gistermiddag in de kantine van het Marine Electronisch Bedrijf zijn veertigjarig jubileum bij de Koninklijke Marine. Directeur van hetMEOB, de heer J. Kreel tenberg (rechts op de foto) reikte na zijn toespraak de zilveren eremedaille uit behorend bij de orde van Oranje Nassau. In zijn dankwoord zei Van Eek dat hij was overweldigd door de vele oud-collega's en vliegers die waren gekomen. Vanuit Australië ontving Van Eek nog gelukwensen van Schout bij Nacht- vlieger buiten dienst De Groot. Deze is oud-commandant van het vlieg kamp Valkenburg. se (1894); J.H. Kettenis (1908); J. Boter- mans (1904). Ondertrouwd: H.J.M. Kruis en A.M.W. Kluivers; M.J. Verhage en A G. Enter; J.C. Bezooijen en H.C.F. Bausch; N. van Kuyereen en C. Kuijvenhoven; R.A. Molenkamp en C.S.J.G. de Roode; J.C. Beider en J.E. de Koning; J. Laterveer en I.C. Nimmermeer; M.D. Boogaard en A. Jansen; E. Eradus en K.J. Huner; W.P.M. Bots en P.A. van der Voort; H.C.M. van der Zeeuw en C.F. de Boer; R.J. van der Kwast en Y.M. Engberts; M. Jansen en J.C. Duivesteijn; E.A.T. van der Wolk en J.E. de Meij; W.M.M. Huige en P. Sligcher; J.J. Vavier en E.S. van Es; A.W. Haas en R.L. Visser; F.M. Wilson en J. Vogelenzang; R.J. van der Waart en H. Heerdink. Overleden: H. Zunderman (1908); A.G. van Staal (1912); M.J. Bentum (1888) ge huwd geweest met F.P. van Zijl; T. Wij- nanas (1894) gehuwd geweest met J. van der Voet; J.T. Rietveld (1948) ev N.G. Stikkelorum; E.E. de Cuba (1943); E. Oostendorp (1918) I. Laterveer (1916)) D.G. Jongeleen (1918); W.H. Underwood (1929); A. Lucht (1925) gehuwd geweest met J. Bonn; H. Hofland (1913); J. Karel- LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp is gisteren begonnen met het overplanten van ongeveer negen platanen, van het Burgemeester Brugplein naar verschillende plaatsen in Leiderdorp (Voorhof-noord, Sant horst). De bomen worden er met een kraan uitgeV ld en naar hun nieuwe plaats overgebracht. Zo'n zes jaar geleden waren de twintig bomen geplant met de bedoeling het Burgemeester Brugplein een wat fleuriger aanblik te geven. Op dit moment hebben de platanen echter een dergelijke omvang gekregen, dat ze elkaar in de weg staan. Hierdoor is het plan opgevat om de bomen in andere delen van Leiderdorp te plaatsen. Bovendien kunnen de nieuwbouwwijken best wel wat "groen" gebruiken. Op de foto de werkzaamheden op het Burgemeester Brug plein. LEIDEN-Geboren: Cigdem dvI.Tank en A. Tank; Guido Daniel zv N. Hilhorst en A.C. Bach; Manon dv H. Ravensber- gen en M.J. Van Gijzen; Richard zv E.J. de Koning en E.E. Vinkestijn; Eveline dv J. Schouten en C.M. Pret; Theresia Cornelia dv L. Haasnoot en A.T. Niels; Maria Cornelia dv P. van der Plas en C.J. van Beelen; Martin zv P. Barnhoorn en M.E. van, Duijn; Vincent Wilhelmus Damiaan 'zv D.J.N. Heemskerk en C.M.J.A. Hoogduin; Manon Anne dv A.M. Navarro en E C. Dierkx; Yvonne dv S. van Putten en M.C.J. van Berkel; Pauline dv C. Buining en N. Zwanen burg; Maaike dv A.C. van Dijk en R.M.W. den Hollander; GabriëlledvF. van Kuijk en S. Privé:

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2