[Jsloze hal vol evenementen Jl3. t inhoud. l*ek79hü rif Tuin. IETS AAN TE BIEDE RAAD VOOR WONEN IN LEEUWENHOEK LEIDSCH/ALPHENS DAG BI P Vorst flinke strop voor Ton Menken Met één sleuteltje opent u 47.500 hi po/tunette DNDKRDAG 12 APRIL |}l7ji 6BEB3B Ir Voetbal k Popmuziek k Boksen k Rommelmarkt Exposities LEIDEN - De langdurige vorst periode van de afgelopen winter heeft Leidenaar Ton Menkende exploitant van een viertal overdekte kunst ijsbanen LeidenRotterdam Dordrecht en Enschede) een flinke strop bezorgd. Ten ge volge van de vorst en de uitge breide schaa tsmogelijkheden op natuurijs kwamen er der tig procent minder bezoekers. En dat is erg hard aangeko menzei Ton Menken gister- Die tegenvallende publieke be langstelling is er de oorzaak van dat het twijfelachtig is of de miljoenste bezoeker dit sei zoen nog kan worden binnen gehaald. Op 22 april sluit de Leidse ijsbaan de poorten. Om in de toekomst minder af hankelijk te zijn van de weersomstandigheden is Ton Menken van plan in het nieu- •r over te gaan tot vaste verhuur van de hal. Aan ijshockey-, kunstschaats en hardrijverenigingen, maar ook aan belangstellende bedrijven en scholen. Wat hel ijshockey van Leiden Lions betreft deelde Ton Menken gisteren mee dat de bespre kingen met een sponsor vrij wel rond zijn. "Ik wil niet ont kennen dat de vereniging het op het ogenblik moeilijk heeft. Maar met de inkomsten van de sponsor is het mogelijk ook in de toekomst de jeugd legen In de ijshal in Dodrecht begint Ton Menken de komende zo mer - naar Amerikaans voor beeld - met een aantal trai ning sweken voor ijshoc keyers, kunstrijdsters en hardrijders. Ze worden een week lang getraind door er varen krachten. Mocht het ex periment slagen dan zal met iels dergelijks ook in Leiden worden begonnen. V€ -liter motor met bovenliggende nokkenas. leidSO Top 170 km/u. Verbruik 9,6 liter per 100 km bij 120 km/u konstant. Voorvyielaandrijving. „en-a. Stuurbekrachtiging, elektrisch bediende dë3®f ramen> kwartsklok, elektromagnetische duirMfe portiervergrendeling, en vele andere extra's standaard. Vijf deuren. Wegklapbare achter bank voor groot bagagevolume. .EIDEN - De komende zomer zullen in de ijshal aan de Vondellaan een groot aantal gevarieerde evenementen worden gehouden. Die variëren van optredens van pop groepen, een voetbaltoernooi, een rommelmarkt een bloemententoonstelling, een boksgala tot een zaalvoet baltoernooi. Bovendien keert deze zomer Jeugdstad te rug waar de kinderen gedurende zes weken deel kunnen nemen aan vakantiebezigheden. Op 1 september komt de ijsvloer weer terug voor de winterperiode. Dp 25,26 en 27 april wordt het spits van de "zomerevenementen" af gebeten door LFC. Dan komen achttien zaalvoetbalteams bin nen de lijnen voor een toernooi om de Ton Menken-bokaal. Drie avonden lang worden van half zeven tot elf uur de voorronden gespeeld. De eerste mei is gere serveerd voor de finales van dit toernooi. Daartussendoor - op 30 april - is er nog een zaalvoetbal- toernooi voor bedrijventeams om de Oranjebokaal. Popmuziek De liefhebbers van popmuziek kunnen deze zomer tweemaal in de ijshal terecht. Op woensdag 2 mei treedt Herman Brood and his Wild Romance op en op 23 mei is het de beurt aan Gruppo Sporti- vo. Beide avonden kunnen zo'n tweeduizend fans het concert bijwonen. Wat dit jaar in de ijshal terugkeert is de rommelmarkt Sport-In die voor de derde ach tereenvolgende maal wordt georganiseerd door en voor de Leidse sportverenigingen. Deze verenigingen kunnen gedu rende drie dagen bezoekers al lerlei spullen te koop aanbieden teneinde de clubkas te verster ken. De afgelopen jaren is de markt een groot succes geweest. Dat bleek ook uit de inschrijvin- Bejaarde op zebrapad aangereden LEIDEN - Een 87-jarige inwoner van Leiden is gistermiddag bij het oversteken van de Herensin gel aangereden door een brom fiets. Hij moest met hoofdletsel en schaafwonden worden over gebracht naar het ziekenhuis. De bromfietser, een 16-jarige Lei denaar, passeerde ter hoogte van de kruising Herensingel-Juliana- straat, een voor hem rijdende PTT-bestelauto die voor een ze brapad stilstond. De 87-jarige voetganger dacht veilig te kun nen oversteken maar werd ge grepen door de bromfiets. Gesprek met woonwagen bewoners LEIDEN - Enige woonwagenbe woners hebben gisteren rond het middaguur gedreigd een gedeel te van het stadhuis te bezetten wanneer zij niet in de gelegen- heid zouden worden gesteld een I gesprek aan te gaan met wethou- f der Tesselaar over de toewijzing van standplaatsen. Uiteindelijk kregen zij de moge lijkheid om met de wethouder in debat te gaan. Na afloop werd be sloten dat beide partijen in de loop van vandaag opnieuw met elkaar rond de tafel zouden gaan zitten. gen voor dit jaar nog voor er offi cieel melding was gemaakt van de rommelmarkt hadden al 61 Leidse verenigingen ingeschre ven. De marktdagen worden ditmaal op 4, 5 en 6 mei gehou den. In de periode van 8 tot en met 20 mei is er een speciale autover koopshow ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Het Mo torhuis. Op 21 mei is het de beurt aan de boksers. De Leidse boks vereniging DTS organiseert die avond een boksgala waaraan wordt deelgenomen door een groot aantal bekende amateur boksers uit het gehele land. Voor dit gala zal een speciale boksring worden gebouwd. Exposities Deze zomerperiode komen er twee tentoonstellingen in de hal aan de Vondellaan. Op 26 en 27 mei is er een internationale kattenten toonstelling die wordt georgani seerd door de Nederlandse Langhaarkatten Vereniging. Er worden inzendingen uit Neder land, Engeland. Duitsland en Frankrijk verwacht. In de perio de van 28 juli tot en met 5 augus tus organiseeert de veilingver eniging "Flora" de bloementen toonstelling "De Zomerbloem" Dat gebeurt mede in verband met het feit dat op 4 augustus het Rijnsburgse corso voor de vijfen twintigste maal Leiden zal aan doen. Tussen beide exposities - van 8 juni tot en met 22 juni - is in de hal evenals vorig jaar Jeugdstad on dergebracht. Ton Menken, ex ploitant van de ijshal: "We heb ben geleerd van de foutjes die vo rig jaar zijn gemaakt. Daarom is de opzet dit jaar veel beter. Er komen films, er zijn spelartikelen en er komt bijvoorbeeld een moonwalk" stalls dat eingskosten 313,-. Wijzigingen voorbehouden Gruppo Sportivo verzorgt e i de popconcerten CDA-alternatief voor bedrijven afgewezen Vogelmarkt Nieuw voor de hal is ook de Caraï- bische Jaarmarkt die van 10 tot en met 12 augustus wordt gehou den door de Stichting Surinaam se en Antilliaanse cultuur. Verder staat nog op het programma een groot majorettenfestival dat waarschijnlijk op 18 augustus zal worden gehouden en een vogel markt die op 25.26 en 27 augustus door een Leidse vogelvereniging wordt georganiseerd. Bovendien zijn er nog besprekingen gaande met "El Cid" om een deel van de introductiedagen voor Leidse studenten te houden aan de Von dellaan. Ook in de andere ijshallen van Ton Menken zullen gedurende de zomermaanden evenementen worden gehouden. Zo wordt in de Rotterdamse hal gedurende drieënhalf tot vier maanden een Skateboard-centrum ingericht. De bedoeling is dat daar ook de Nederlandse skateboard-kam pioenschappen worden gehou den, die waarschijnlijk op de te levisie zullen worden uitgezon den. Inmiddels is Ton Menken ook al bezig met plannen om het schaat sen in de komende winterperiode nog aantrekkelijker te maken voor de jeugd. Dat zal gebeuren door het ophangen van een groot projectiescherm midden in de ijshal. Daarop zullen films en dia's worden gepresenteerd. LEIDEN - De Leidse ge meenteraad houdt in grote meerderheid vast aan het streven om de Leeuwen hoek (gebied tussen Ples- manlaan en Wassenaarse- weg) voor het grootste deel een woonfunctie te geven. De raad wees gisteren een voorstel van de CDA-frac- tie om het gebied voor een belangrijk deel - 15 hecta re - te bestemmen voor bedrijfsterrein af. Zoals eerder gemeld geeft de CDA- fractie de voorkeur aan bedrijfs vestiging boven woningbouw vanwege de mogelijke risico's van de universiteitslaboratoria. Van de zijde van het CDA wil men in plaats van de woning bouw in de Leeuwenhoek meer woningen in Roomburg (Leiden- Oost) bouwen. Het CD A-voorstel werd door alle andere fracties in de raad afgewe zen. Van de zijde van het college had wethouder Waal (stadsont wikkeling) het alternatief ontra den omdat zo onduidelijk werd hoe de verdere ontwikkeling (programma van eisen) van de Leeuwenhoek moet gaan. Daar naast voorzag de wethouder zo het uitblijven van teruggave van grond door het rijk omdat deze gekoppeld zou zijn aan woning bouw. Te gortig mogelijk te maken werd kelijk gedeeld door de fracties van PSP en D'66. Beide fracties vonden een claim van 15 hectare echter te groot en te definitief. "Dit is ons wat te gortig", aldus PSP-ster Passchier. Het CDA-voorstel ontlokte vooral scherpe kritiek van de zijde van de VVD-fractie. Woordvoerder Van Duijn verweet het CDA 'ob structie van het economisch ac tieprogramma'. "De kans op eventuele economische bedrij vigheid is zo onoverzichtelijk", zei hij. De VVD-er betitelde het voorstel-Driessen verder als 'on begrijpelijk' en 'ondoordacht'. Een poging van CDA-fractievoor- zitter Driessen om deze aanval te stuitten, strandde. Bij interruptie vroeg hij de 'partijgenoten' van Van Duijn op het reglement van orde te letten. Burgemeester Vis wees er echter op dat in de raads zaal geen sprake was van 'partij genoten' en vroeg Van Duijn en kel zijn betoog kort te houden. De VVD-woordvoerder vervolgde daarop zijn scherpe aanval op het CDA met de bewering dat 'deze bezorgdheid van het CDA over bedrijfsvestiging vreemd aan doet'. Volgens Van Duijn staat het voorstel-Driessen haaks op eerdere ideeën van CDA-l'ractie- lid Bleijie. "Dit geeft mij twijfel over de oprechtheid van de be zorgdheid van het CDA nu", al dus Van Duijn. Vanwege de afwijzing van zijn voorstel stemde de CDA-fractie uiteindelijk tegen het complete voorstel van burgemeester en wethouders om voor de Leeu wenhoek een programma van ei sen met als hoofdbestemming woningbouw te ontwikkelen. Onderzoek Met de goedkeuring van het pro gramma van eisen door de grote meerderheid van de raad heeft het college toestemming gekre gen om samen met de universiteit een onderzoek in te .stellen naar de mogelijke risico's van wo ningbouw in de nabijheid van de universiteitslaboratoria. De ge meenteraad wordt nog nader be trokken bij de opzet van dit on derzoek. De gemeente zal binnen de verdere planontwikkeling van de Leeu wenhoek tevens onderzoeken of het LPG-station aan de Ples- manlaan verplaatst kan worden. Wethouder Waal deelde de raad mee dat met de inspectie volks gezondheid wordt bekeken of hiervoor speciale subsidie (voor verplaatsing milieuhinderlijke bedrijven) mogelijk is. HAAGHBUURT W LEIDEN - Bewoners van de Slaaghbuurt - ve overleg - hebben bij de Leidse gemeenteraad verkeerssituatie in dit deel van de Merenwijl gemeente om een groot aantal knelpunten, lossen. Het Slaaghbuurt-overleg wijst de gemeenteraad onoverzichtelijke kruispunten, vraagt om bet een betere bereikbaarheid van bushalten in e betere bewegwijzering van de hele buurt. Zo geeft men aan dat het kruispunt Zilverst Arendshorst onoverzichtelijk is voor fietst Slaaghbuurt-overleg betwijfelt of het gemeen* aan te leggen onder de Ketelmeerlaan een oj buurt komt de tunnel te ver van het kruispu; 210/143163/133141. Tel. 01718-15418. ge gegevens van alle Renault modellen. En nog veel get méér. Haal dit gezellige L lees-en kijkboek zo snel als u kunt bij ons op. In ieder gevaL óór u een nieu-N we auto koopt. 11U b( Het onweerstaanbare iroderiesetje van Enba comfort. En dat doet u in een paar uur. De snelste manier om alle gegadigden op uw aanbieding te attenderen. En de goedkoopste. Voor ruim een tientje bereikt u de 47.500 abonnees van de boeiende nieuwsbron die Leidsch Dagblad heet. Beha met beugel f. 24,95 Verkrijgbaar in wit en skin. Maten 70 t/m 85 B, C. Artikelnummer 772-10. '.Uden.icl 04132-63915 Belgic Iduna S A. Brussel, ld.:i

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15