CcidócSou/uMit VERBERG Welke scholier oogst straks de grootste pompoen zijn wij verhuisd naar de Apothekersdij k 34 2312DD Leiden tel. 071-122244 ADVERTEERT IN DIT BLAD De gemeenschappelijke openbare bibliotheek Katwijk gesloten. MATTHAUS PASSION Grote Kerk Noordwijk Binnen SLAGERIJ 1,50 PAGINA 4 VARIA DINSDAG 10 APRIL 1979 Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. Alle creatieve paden heeft Ocky van Engen-De Smet uit Lisse in de loop der jaren reeds bewandeld. Op het terrein van het maken van poppen bleek ze zich het meest thuis te voelen en vandaar dat de Lissese huisvrouw niets liever doet dan die karakterpop pen te vervaardigen. En daar gaat ze dermate in op dat ze zich er wel eens bij 'verliest'. "Je leeft met de pop die je aan het maken bent. Is hij eenmaal klaar dan ben ik volkomen leeg. maar dan voel ik me aan de andere kant ook wel weer een beetje vrij. In el ke pop leg ik iets van mezelf en dat móet ook, vind ik. Ik probeer de poppen een ziel te geven, is me altijd geleerd. Je eigen "ik" moet uit de pop af te lezen zijn. Ocky (het zal u reeds zijn opge vallen) loopt óver van creati viteit. Ze is er uiterst fanatiek mee bezig en dat valt te ver klaren uit het gegeven dat zij uit een familie stamt waarin de nodige bedrijvigheid altijd aan de orde van de dag was. Of zoals Ocky het uitdrukt "Thuis werd altijd weer iets anders verzonnen om te gaan maken. Zoiets raak je nooit meer kwijt" schilderen en bewerken. Als dat klaar is. moet het lijken alsof er met hout is gewerkt in plaats van met klei. Inspiratie Expositie Zoals gezegd heeft ze zich de laatste jaren toegelegd op het vervaardigen van poppen. Ze heeft er nu zoveel dat ze het aandurft een expositie te houden in het Lissese fort 'Huis te Dever'. Die wordt vanavond geopend en zal tot en met 16 april dagelijks te bezichtigen zijn. "Het is echt geen verkooptentoonstelling hoor", benadrukt Ocky. "Het is dat Dever mij gevraagd heeft, anders zou ik er niet aan begonnen zijn" Ze vertelt dat ze de fijne kneepjes van het vak bij pop- penmaakster Mary van Reg- teren Altena heeft geleerd. Ze maakt de poppen van darwi- klei. Terwijl die droogt, be gint ze aan de aankleding van de pop. Is de klei eenmaal droog en de compositie van de kleding achter de rug, dan gaat ze de onderdelen be- Inspiratie heeft ze genoeg, zegt ze. "Door elke markante kop op straat, in de winkel of waar dan ook word ik bevangen. Ik ga er dan ook vanuit dat elke pop waard moet zijn om naar te kijken. Om neer te zetten, zoals je ook met een mooie vaas doet". Zo zijn in haar huis aan de Crocussenstraat een spinstertje, een kranten jongen, eenvalleraardigste nar (compleet met stok), een poortwachter van Dever en wat dies meer zij te zien. Poppentheater Ze woont nu twee jaar in Lisse en het verbaast haar dat er in het bollendorp geen poppen theater is. "Voor elk kind is een poppenkast een feest. In de tijd dat mijn kinderen nog klein waren, maakte ik hand poppen en speelde daarmee in een provisorische poppen kast. De verhaaltjes verzon ik zelf. Is er niet iemand die met mij een poppentheater in Lis se van de grond wil opbou wen? Moet toch haast wel Ocky van Engen "Een pop moet waard zijn om naar te kijken.." De Lissese poppenmaakster m ist in haar dorp nog een poppentheater Inhakend op het jaar van het kind gaat volgende week in tachtig tuincentra in den lande een landelijke wed strijd van start in het kweken van reuzepompoenen. Deze wedstrijd is uitgeschreven voor de jeugd tot 16 jaar. Verscheidene tuincentra uit de Leidse regio werken ook aan deze wedstrijd (een initiatief van de Nederlandse vereni ging van Tuincentra) mee. Tuincentrum Westergeest aan de Heereweg in Lisse bijvoor beeld. Daar kunnen kinderen zaterdag gratis een zakje zaad voor een reuzepompoen ophalen. De bedoeling is een pompoen te kweken en die 26 september in te leveren Elk tuincentrum stelt voor de drie grootste van deze peulvrucht prijzen beschikbaar De 80 grootste pompoenen van de deelnemende tuincentra doen weer mee aan de landelijke finale, waar als hoofdprijs een fiets in de wacht valt te slepen. Volgens Kees van der Tang van het Lissese tuincentrum kun je met die pompoen alle kanten op. Jn voorgaande indivi duele pompoen wedstrijden zijn wel eens exemplaren van hooguit twee ons ingeleverd maar ook reuzepompoenen van, schrik niet. 29 pond" Ga er maar aan staan! ■k Ted Langeveld uit Alphen met het vierde (verstoten) berggeitje. Hond "Bever" wierp zich spontaan op als moeder, maar zij had geen melk. Het geitejong krijgt nu defies Hond ontfermt zich vergeefs over verstoten berggeitje Voor Alphenaar Ted Langeveld was het afgelopen zaterdag een uitermate bewogen dag. Nog maar nauwelijks was voor hem de paasvakantie begonnen of hij kreeg te horen dan zijn berggeit, die hy op de boerderij van zijn schoonouders in Koudekerk aan den Rijn had ondergebracht, bezig was het leven te schenken aan enkele jongen, naar later bleek een vierling. In aller ijl spoedde hij zic-h naar de Holsdijk, waar hij tot zijn ontstel tenis tot de ontdekking kwam dat het laatste jong door zijn moe der werd verstoten. Een uiterst treurige gewaarwording. Niet alleen voor Ted, ook voor zijn schoonouders en hun hond Bever. Daar stonden ze dan. Wat in vredesnaam te doen? Ted wist het niet meteen, zijn schoonouders evenmin, maar Bever wist het wel. Alsof het de gewoonste zaak ter wereld was, dartelde zij naar het eenzame jong toe en ontfermde zich óver hem. Bever ging zo liggen dat het geitje geen enkele moeite hoefde te betrachten om zijn lippen aan de tepels van Bever te Leggen. Oogstrelend ..Een oogstrelend tafereeltje", bekent Ted. „Het haalde echter he laas niets uit. Bever had geen voeding. Daarom hebben we de dierenarts er maar bijgehaald en die geeft het geitejong nu zoveel keer per dag melk uit de fles". Ted zeg het wel jammer te vinden dat het vierde geitje door zijn moeder verstoten is. „Een vierling is naar mijn weten best wel uniek. Jammer dat-ie uiteen gevallen is". TOILET VENTILATOREN ook raam- of kanaalventilatoren wil. klauw TECHNISCH MATERIAAL en ONDERDELEN Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Graven- hage d.d. 5 april 1979 is in staat van faillissement verklaard A. W. Schoehuijs, wonende aan de Kortsteekterbuurt no. 1 te Alphen aan den Rijn. met» be noeming tot Rechter-Commis- saris van Mr. M. Rutgers en van ondergetekende tot curator. De Curator. Mr. W. Bénard-van Deutekom, advocaat en procureur, Kantoor Mr. De Kort c.s. advo caten b.v., Burgemeester Vis serpark no. 15. Postbus 263, Alphen aan den Rijn. is op goede vrijdag en op zaterdag 14 april Chr. gemengd koor „HALLELUJAH" JOHANN SEBASTIAN BACH DONDERDAG 12 APRIL 1979, 19.30 UUR. Christine Harvey Jard van Nes Chris van Woerkom Henri Blackmon Henk van den Brink Simon v. d. Geest Tijn van Eijk evangelist bas (Chr.) Het Nederlands Symfonieorkest Haags Knapenkoor o.l.v. Marius Borstlap Het geheel o.l.v. Johan Admiraal. tuze gelegenheid tot koffiedrinken in gemeenschapshuis „DE KUIP" Toegangsbewijzen 10,- (CJP en 65+ 50% reduktie). Paasrollade vanaf 1 kilo 10,50 100 gram Ossehaas 3,95 100 gram varkenshaas 1,80 100 gram Ardenner achterham 1,80 GEMEENTE RIJNSBURG wethouders Rijnsburg maken bekend, dat de eerstvolgende vergade ring de wel zijnszaken zal worden gehou den op donderdag 12 april a.s. des namiddags om 8.00 uur in het gemeentehuis van Rijns burg In deze vergadering, welke voor het publiek toegankelijk is, worden de volgende onder werpen behandeld. 1. Besluitenlijstje vergadering van 15 maart 1979. 2. Inrichting speelterrein ,;Frederiksoord". 3. Onderhoud Christelijke La gere Tuinbouwschool. 4. Subsidie-aanvraag Christelijke Gemengde Zangvereniging „De Lof- stem". 5. Rondvraag. Het ligt in de bedoeling om in 1979 nog de volgende verga deringen te beleggen: 17 mei 1979; 14 juni 1979; 13 septem ber 1979; 11 oktober 1979 en 29 november 1979. Nieuw 200 gram kalfsleverworst Fijne soorten vlees voor Gourmet en Fondue Herenstraat 43B - teL 123772. Bij beschikking van de Kanton rechter te Alphen aan den Rijn d.d 27 maart 1979 is aan Adrianus Franciscus Maria van der Burg, geboren te Al phen aan den Rijn 19 oktober 1960, aldaar wonende aan de Westkanaalweg 15, handlich ting verleend tot het aangaar tezamen met zijn vader Adria nus Wilhelmus van der Burg van een maat- of vennoot schap onder firma, ten doel hebbende de uitoefening van het landbouw- en veehouders- bedrijf. en alhetgeen daarmede rechtstreeks of zijdelings in verband staat; de gehele of ge deeltelijke ontvangst van zijn inkomsten en de beschikking daarover, een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inachtneming van het be paalde in artikel 235 Boek I van het Burgerlijk Wetboek. Mr. R. van den Berg, notaris ter standplaats Alphen aan den Rijn.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4