Scholieren op vakantie met pupillen van Weipoort Eierberg verstopt eidse agenda m Clubs willen meer kleedkamers op Overbos „Nog steeds wonden door oude Montessorischool" „Experiment" bekroning van jarenlang samenspel moet woon erf worden „Warmondse VVV nieuw leven inblazen" Commissie: Ter Wadding DINSDAG 10 APRIL 1970 Apotheken De, avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 april door Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den. tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van Se Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp. Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. 1-15 i Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91 A, Leiden, tel. 071-141889. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, wpe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20A. vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. Troef, talencursussen, cabaret, 20-22 Vrijetijdscentrum, jazzballet, workshop geïmproviseerde muziek, huis-tuin- en keukenelektra, 20 uur. KWJ. Beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2A, geopend ma. t/m vr. van 10-17 uur, klachtenspreekuur, 17-20 Rijksherbarium. Schelpenkade 6, open huis. 10-17 en 19-21 uur. Kapelzaal K O-gebouw, film "India Song", 20 uur. Leidse Schouwburg, Wim Kan, 20.15 Vrijetijdscentrum, avond Leidse Kraakbpnd%20 uur. Stadhuis, cie, economische aangelegen heden, 20 uur; werkgroep Pancras-Oost. woe. 15.30 uur. Gemeentehuis Oestgeest, cie, financiën, alge- Gemeentehuis Voorschoten, mene zaken, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, vergadering over Koudenhoorn, 20 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, van 21-24 uur. Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 1830 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, teke nen en schilderen, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aar dewerken, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Rijksherbarium. Schelpenkade 6, open huis, van 10-17 en van 19-21 uur. Kapelzaal K O-gebouw, film voor de jeugd over zeehonden, 14.30 uur. Leidse Schouwburg, Wim Kan, 20.15 Zuiderkerk, ledenvergadering NRV, 20 Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, van 20-21.30 uur, tel 140866. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie 19-20 v Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur Vrijetijdscentrum sportcafé. Go-club aardewerken, 20 uur. Leidse Schouwburg, "Mara, Fern, Has en Pink" van Pam Gems, 20.15 uur. LAK-Theater, Poppentheater Jozef van den Berg, 21 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33, open so ciëteit, 19-21 uur; "Femke", ontmoe tingscentrum voor vrouwen, 9.30-12.30 Rijksherbarium, Schelpenkade 6, open huis, van 10-17 en 19-21 uur. Stichting Maatschappelijk Werk, spreekuur dag. van 14-15 uur, do- van 19-20 uur. Stadhuis, cie. maatschappelijke aange legenheden, 20 uur. Gesprekscentrum, lezing over hypnose 20 uur. Parlement, ruilbeurs van De Verzame laar, 19.30-22 uur. De Eendenkooi, Zoeterwoude, burger- Voor handbal-, korfbal- en tennisclub in Warmond WARMOND - De Warmondse hand balclub "Warmunda" wil samen met de korfbalvereniging en de tennisclub op het sportcomplex "Overbos" meer kleedkamers krijgen. Zij willen gedrieën een andere verdeling van de kleedka mers dan de gemeente Warmond voor ogen staat. Volgens de verdeling van de gemeente zou ,de voetbalclub die ook van het sportpark gebruik maakt in een eerste fase 8 kleedkamers bij de 6 bestaande krijgen, terwijl in een tweede fase de korf balclub, de tennisvereniging en de handbalclub 2 kleedkamers zouden krijgen. Wel zou de mogelijkheid wor den opengehouden deze 2 kleedkamers in de toekomst uit te breiden tot 4 stuks. Een kleedkamerverdeling van 4 voor de voetballers en 6 voor de overige vereni gingen vindt de voorzitter van de hand balvereniging Warmunda, de heer Van der Zalm, echter méér op zijn plaats. Hij heeft dit geschreven aan de gemeente Warmond. In deze brief wijst hij op de "vreemde ver deling" die burgemeester en wethou ders in een eerder stadium hebben ge maakt. Mannen Het voetbal beschikt over 2 speelvelden, uitsluitend voor mannen, maar zou toch 8 kleedkamers krijgen. Het korfbal, ten nis en het handbal hebben 3 speelvel den, zowel voor vrouwen als mannen en zouden genoegen moeten nemen met "maar 2 kleedkamers". Verder vraagt Van der Zalm om eerst met de huidige tweede fase (aanleg van kleedkamers voor tennis, handbal en korfbal) te beginnen en pas later fase 1 uit te voeren (aanleg kleedkamers voor voetbal). De tennisvereniging en de korf- en handbalclub hebben in totaal 355 le den en beschikken momenteel over he lemaal geen eigen kleedruimte. Van der Zalm is dan ook van mening dat juist die clubs het eerste geholpen moeten wor den. Hij wijst er in zijn brief op dat de korfbalclub gedurende 30 jaar en de hand balclub ongeveer 15 j aar geen eigen onderkomen hebben gehad. "De clubs hebben zich steeds moeten be helpen. Wij van de handbal hebben 14 jaar achter het hoofd veld gespeeld, waar alleen op niet normale tijden mocht worden gehandbald. Wij hebben altijd moeten vragen of er kleedgelegenheid was. Deze werd steeds gegeven, maar .je moest altijd vragen", aldus Van der Zalm, die eraan toevoegd dat het niet beschikken over een eigen "home" voor de handbalclub ondermijnend is geweest. Terugloop "Bovendien moeten wij voor onze zaal competitie ook al naar Sassenheim, waar wij wel graag spelen, maar ons thuis is toch Warmond". Van der Zalm meent dat de terugloop van het aantal leden van 120 tot 60 bij de handbalclub te wijten is aan het ontbreken van een eigen onder komen. In zijn brief merkt de voorzitter van de handbalclub ook nog op dat "de voetbal bijzonder geïrriteerd is, wanneer niet voetballers over hun veld lopen". "Om vooral ook deze irritatie voor de voet bal te voorkomen zou een kleedkamer verdeling van 4 voor voetbal en 6 voor de rest zeer aanbevelenswaardig zijn". Van der Zalm dringt er in het slot van zijn brief op aan dat een correctie in de plan nen wordt aangebracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post 232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. van vorm met Nieuwe school Springplank progressief zeshoekige klaslokalen OEGSTGEEST - "De bedoeling van de waaiervorm waarin de nieuwe Oegstgeester lagere school "De Springplank zal worden gebouwd is om de ge dachte aan een Grieks theater op te roepen. In het overdekte middenplein waarom de klaslo kalen liggen gegroepeerd treden de kinderen dan als in een soort theater op." Met deze woorden lichtte architect Jan Verhoeven gisteravond de leden van de raadscommissie voor onderwijs en die voor openbare werken zijn moderne schoolontwerp toe. Ook de vorm van de klaslokalen zelf is zeker niet ouderwets te noemen, want ze krijgen zes hoeken. "Dat is gezelliger", al dus de architect, "want de ruim te sluit dan meer om je heen. Ik ben zelf ook een sfeermens en ik denk dat kinderen door die ge borgenheid meer tot hun recht komen. Wethouder Blom (onderwijs) wees er nog op dat deze lokaalvorm ook erg aansluit bij de moderne manier van lesgeven. "Voor het in groepjes werken leent de zes hoekige lokaalvorm zich uitste kend," aldus Blom. D'66 fractieleider Wuisman drong er bij de betrokken wethouder op aan meteen een achtklassige basisschool (lager - en kleuter onderwijs in één) te bouwen, in plaats van de nu voorgestelde zesklassige. "We mogen al blij zijn als we die mogen bouwen," antwoordde echter burgemees ter Van Eijsinga als plaatsver vangend voorzitter van de commissie van openbare wer ken. Hij bracht hierbij de nieu we ministeriële regeling in her- inhering dat, als gevolg van overheidsbezuinigingen, spe ciale toestemming voor de bouw van nieuwe scholen vereist is. Zolang die toestemming, die samenhangt met het verwachte leerlingenaantal van de school in de toekomst, nog niet binnen is, blijft de nieuwbouw onzeker. Overigens is er in het ontwerp re kening gehouden met een even tuele latere bouw van twee loka len en een speellokaal voor kleu ters. Nu direct de achtklassige basisschool bouwen is echter wel tweehonderdduizend gul den goedkoper dan later de kleuterafdeling aanbouwen. De prijs van de bouw van het "progressieve" ontwerp is in vergelijking met "gewone" ontwerpen niet duurder. In eén keer gebouwd kost het nieuwe schoolgebouw aan de Kennedy- laan 1.845.000 gulden, nu alleen de lagere school: 1.405.000 gul den en latere de uitbouw van de kleuterafdeling: 656.000 gulden. VOORSCHOTEN - Het wijkje "Ter Wadding" in Noord-Hofland wordt een woonerf. De commis sie financiën, verkeer en vervoer, die gisteravond vergaderde had geen moeite om tot dit besluit te komen. Het bleek wel dat lang niet alle be woners achter het voorstel van de commissie staan. Eén woord voerster van de groep bewoners verklaarde bezwaar tegen de aanduiding woonerf te hebben omdat eronder de bewoners geen eensgezindheid heerst ten aan zien van diverse maatregelen, zo als het niet mogen hebben van er- fafscheidingen. De commissie meende dat de moeilijkheden van de bewoners niet opgelost of bemoeilijkt wor den door het aanwijzen van "Ter Wadding" als woonerf. De gehele vormgeving is gericht op het woonerfidee. Juridisch betekent dat iedere auto voorrang moet geven aan voetgangers of spelen de kinderen. De bezwaren van de bewoners moeten ingediend worden bij de commissie open bare werken. Dit kan ook door middel van een brief aan de ge meenteraad. Het verzoek van Ben W om het tweede gedeelte van de Noor- theystraat te gaan voorzien van verkeersdrempels werd voorlo pig voor een maand teruggeno men. Alle fracties willen eerst een totaalplan hebben van de gehele wijk. Ook het voorstel van B en W om het verkeer rond het Oranje plein in twee richtingen mogelijk te maken, haalde de eindstreep niet. De commissieleden zien juist bij dit plein eenrichtings verkeer als noodzaak. Door deze maatregel zou dan het knelpunt bij de openbare bibliotheek ver dwijnen. In de Bloemenwijk worden vijf straten ingericht voor ëénrich- tingverkeer. Enig verschil van mening bestond er ten aanzien van het stukje Burg. de Kempe- naerstraat richting Wijngaar denlaan. Het CDA zag geen noodzaak om in deze straat een richtingverkeer te maken. Ten slotte ging ook het CDA akkoord omdat het dé wens van de wijk raad is. OEGSTGEEST - "Ik heb afgeraden nu een nieuwe lagere school voor Mon- tessori-onderwijs in Oegstgeest op te richten omdat er nog steeds "wonden" zijn als gevolg van het verdwijnen van de oude." Aldus de Oegstgeester wethouder van onderwijs en maatschappe lijke aangelegenheden mevrouw Blom, gisteravond tijdens de commissie onderwijs en openba re werken. Zij reageerde hiermee op het ver zoek van een onlangs nieuw op gerichte stichting voor Montes- sori-onderwijs aan het adres van de gemeente om aan de oprich ting van een nieuwe school mee te werken. Zoals bekend is in oktober 1978 de oude school voor lager Montesso- ri-onderwijs in Oegstgeest opge heven, na een conflict tussen de oudercommissie en het school hoofd. Daarbij komt dat het schoolgebouw aan de Louise de Colignylaan met nogal wat ach terstallig onderhoud aan de ge meente is teruggegeven. Omdat het bestuur van de vroegere Mon tessorischool bij oprichting van een nieuwe school verplicht is om het "oude" schoolhoofd weer in dienst te nemen, is een nieuwe stichting voor dit soort onderwijs in Oegstgeest opgericht. Het bestuur van deze stichting heeft echter tevergeefs bij de wethouder aangeklopt om schoolruimte in augustus a.s., als mocht blijken dat er zich dan voldoende leerlingen aanmelden om opnieuw te starten. "Ik heb gewoon geen ruimte," zei Blom, "ook al omdat het gebouw aan de Louise de Colignylaan inmiddels voor twee jaar is verhuurd." Bovendien vindt zij het beter om even te wachten met het opnieuw oprichten van lager Montessori- onderwijs in Oegstgeest, omdat het verdwijnen van de oude de gemeenschap geld heeft gekost en het oprichten van een nieuwe dat ook zal doen^ "Terwijl het moeten verdwijnen van de school toen alleen maar het gevolg was van het oordeel van ouders over het schoolhoofd, die verder door hoge instanties op onderwijsge bied in het gelijk is gesteld." Wel jammer "Maar ik vind het persoonlijk wel jammer dat er nu geen Montesso- ri lager onderwijs in Oegstgeest is, omdat er vast wel een "markt" voor bestaat," aldus mevrouw Blom. Ook acht zij het onder wijskundig niet juist om de kin deren die vorig jaar oktober naar andere scholen zijn gegaan daar nu weer vanaf te halen. "Denk ook eens aan de gevolgen van zo'n terugloop in leerlingen voor déze scholen," zo waar schuwde zij. Meerburg beste van Nederland ZOETERWOUDE - Zoeterwoude is een Nederlands kampioen rijker. Gymvereniging Meerburg is er zondag in geslaagd om de nationale verenigingskampioenschappen jazzgymnastiek voor meisjes en dames op overtuigende wijze op haar naam te schrijven. De dames van Meer burg bleven de concurrentie 3.30 punt voor. Ook de meisjesgroep be haalde met een derde plaats een uitstekend resultaat. Vanaf oktober vorig jaar is men bij Meerburg met het instuderen van een verantwoord optreden bezig geweest, wat heeft geleid tot dit kampioen schap. Het succes is niet in de laatste plaats te danken aan de bezielende leiding van, trainster Thea van Tongeren, die zelfs vaak naar het buiten land is geweest om van de jazzgymnastiek aldaar te leren. "Dumpy" toonde gisteren al met zijn jeugdige assistenten een berg eieren in Duinrell. Zo gemakkelijk kan men ze zondag niet meer vinden. WASSENAAR - De Duinrell-haas Dumpy heeft tezamen met zijn kroost weer zo'n 10.000 eieren verstopt in het recreatiecentrum Duinrell in Wassenaar. Eerste paasdag kan daar dan ook de tradi tionele eierzoekwedstrijd gaan plaatsvinden. Kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 10 jaar mogen (wél tegen entreegeld overi gens) de eieren zondag gaan zoeken in het park. De Duinrell-hazen verstopten niet alleen de eieren, maar zullen ook de kinderen bij de zoekactie aanmoedigen. Om 14.00 uur zal Dumpy het startschot geven om vanaf het verzamelpunt "De Schaapskooi" te vertrekken naar het "eierbos". Het wijkje "Ter Wadding" in Voorschoten. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het wijkje een woonerf. Enkele bewoners hebben echter laten weten het voorstel hiertoe helemaal niet op prijs te stellen. ZOETERWOUDE - Een groep van 6 kinderen van de Aloy- siusschool en 4 pupillen van Huize de Weipoort (internaat voor geestelijk minder validen) zullen binnenkort samen op vakantie gaan. Deze vier-daagse vakantie die van 8 tot en met 11 mei gehouden wordt op Terschelling is een experiment, maar óók de bekroning van een al jaren in gang zijnde samenspel tussen de Aloysiusschool en Huize de Weipoort. WARMOND - De War mondse VW moet nieuw leven worden ingeblazen. Dit was één van de punten waar over de Warmondse commissie voor maatschappelijk welzijn het gisteravond tijdens de behande ling van de welzij nsnota eens was. Er ligt volgens de voorzitter van de commissie, wethouder Van der Zalm, nog steeds 1500 gulden subsidie te wachten, om dat die niet benut is tijdens de nu al zo'n vier jaar lopende zaak over het wel of niet voortbestaan van de plaatselijke VW. Verder was de commissie gister avond niet tevreden over de uit- voering van de dienstregeling van het busvervoer. Getracht zal worden hierover in contact te treden met de uitvoerende bus ondernemingen. Van der Zalm vond het evenals en kele commissieleden nodig een ruwe termijnplanning te geven voor de uitvoering van bepaalde aspecten van de welzij nsnota. Als belangrijkste kwam uit deze nota de bouw voor alleenstaanden naar voren en het feit dat men de leegstand van woningen in het oog moet houden, zodat men kan ingrijpen zodra men dit noodza kelijk vindt. Progressief Warmond-gemeente- raadslid Timmerman vond het verder nog erg belangrijk dat er tijdig gezocht wordt naar een an dere bestemming voor in de toe komst vrijkomende schoolloka len. In de loop der jaren zijn er steeds gezamenlijke activiteiten ge weest, zoals de viering van carna val, bezoeken aan een disco, het helpen met het opknappen van de tuin en het meedoen aan sportmiddagen voor vierde, vijf de en zesde klassers. Deze bezig heden hebben de band tussen de lagere school en het internaat steeds hechter gemaakt. In eerste instantie heeft Hans Vlie- ge van de Weipoort het idee van een gezamenlijke vakantie geop perd. Joop Vink, hoofd van de Aloysiusschool, is samen met een werkgroep uit de school en het internaat de ideeën uit gaan wer ken. Aanvankelijk werd gedacht aan een groep van ongeveer 25 kinde ren. Voorlopig viel de keuze ech ter op 4 kinderen uit de Weipoort plus 2 begeleiders en op 6 leerlin gen van de lagere school plus 2 begeleiders (een onderwijzer en een lid van het oudercomité). Volgend jaar zou bij het slagen van het experiment een herha ling in een meer uitgebreide vorm kunnen plaatsvinden. Terschelling Het vakantieprogramma staat in tussen al helemaal vast. Een bij eenkomst van de ouders en een samenzijn van alle deelnemers Kinderen vaii Huize Weipoort spelen samen met hun leeftijdgenoten van de Aloysiusschool om alvast wat beter kennis met elkaar te maken voordat men samen op vakantie gaat om elkaar wat beter te leren ken nen hebben onder meer gister middag plaatsgevonden. Ook het programma voor het verblijf in de boerderij "Martje" in Formerum op Terschelling is al gemaakt. Buiten gezelschapsspelletjes komt er ook een bezoek aan de Noordzee, aan de Wadden en de vuurtoren en Formerum in voor. Een huis. tuin- en keukentoernooi, een picknick in een bos en een groots bonte avond moeten ver der nog borg staan voor een ge zellige en unieke vakantie.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2