Kantonrechter Bona opnieuw kampioen in schoolbasketbaltoernooi Gratis originele spaarkubus extra voordelig PrijsTlp mode Deze week bij uw Melkunie leverancier: NMB Geniet van dagvers. Van de Melkunie. Steeds meer avond- arbeid ambtenaren Foutje in dagvaarding kan wel eens helpen Bedrijfsterreinen in Leiden opgeofferd DINSDAG 10 APRIL 10 Een aanval van Bonaventura tijdens de play-off-finale sehoolbasket- bal tegen het Agnes. Chiel Meervuort (licht shirt) veert hoog op om deze lay-up te verijdelen. Bonaventura won geflatteerd met 37-19. LEIDEN - Het PvdA-raadslid Van Dongen heeft er in de raadscom missie voor personeelszaken voor gepleit dat er zo snel moge lijk een compensatieregeling wordt opgezet voor ambtenaren die 's avonds werken. Het komt de laatste tijd steeds meer voor dat ambtenaren 's avonds aanwezig moeten zijn bij com missievergaderingen en bij ver gaderingen van werkgroepen waarin ambtenaren samen met buurtbewoners werken aan ver beteringsplannen voor de buurt. Onlangs heeft het buurtcomité Noord vest besloten niet langer mee te werken aan een bestem mingsplan voor de buurt onder meer omdat steeds werd gezegd dat het niet mogelijk was om 's avonds te vergaderen. Mevrouw Van Dongen vindt het argument dat door een compensatierege ling veel werk zal blijven liggen niet van toepassing omdat als de buurtbewoners wel overdag kunnen vergaderen het andere werk ook zal blijven liggen. ge agent voor hem in een boek je had opgezocht welk bedrag er voor de overtreding van De B stond. Hij kwam uit op dertig gidden. Helaas voor De B. bleek dat een misverstand. Hij had niet op een provinciale weg ge keerd. maar op de Provin ciale Weg.de naam van de au tosnelweg waarop hij zijn overtreding beging. De officier piekerde er niet over maar dertig gulden in reke ning te brengen, daarvoor was de handeling te gevaar lijk. De B. was bovendien al twee keer een transactie aan geboden. "Maar ik kan u toch alleen maar bereiken door niet te betalen" zo vroeg hij zich vertwijfeld af. waarna kantonrechter mr. Spreij hem geduldig uitlegde dal op de girokaart zowel het telefoon nummer als het adres van het VERNIEUWDE JAPANSE AFDELING LEIDEN - De ambassadeur van Japan, Hirosji Uchida, zal donderdag 19 april de offi ciële opening verrichten van de geheel nieuw ingerichte afdeling Japan van het Rijksmuseum voor Volken kunde aan de Steenstraat. De afdeling geeft een beeld van de levende tradities in het moderne Japan. Zo geeft de afdeling een beeld hoe het interieur van een boe renwoning eruit ziet en ook een normaal Japans huis. Ex* tra aandacht is besteed aan de collectie lakvoorwerpen die destijds door de stichter van het museum. Van Siebold, zijn bijeengebracht. Een dia reeks. die het hedendaagse Japan in beeld brengt, com pleteert de presentatie. Smockwerk aksen tueert de verbrede schouderbelijning van deze soepel vallende polyester japon. U kiest uit de kleuren kobalt, cyclaam en lila. Maten 361/m 44. 891- Japon van soepel vallend polyester met een verbrede schouderlijn. Een fijn dessin geeft de modetinten kobalt, cyclaam en lila extra fleur. In de maten 36 t/m 44. MS maakt mode betaalbaar in meer dan 50 vestigingen Leiden: Haarlemmerstraat 163a Leidsenhage: Jasmijnhof 8 LEIDEN - Sinds 1975 heeft in de gemeente Leiden 11 tot 14 hecta re grond dat in gebruik was bij bedrijven een andere bestem ming gekregen. Door gemeente lijke aankopen is vijf hectare van bestemming veranderd en zal op korte termijn nog een kleine hec tare volgen. De inkrimping van de bedrijfsterreinen is met name veroorzaakt door een bestem mingswijziging in De Kooi. Het gebied langs de Zijloever dat nu nog wordt bezet door een aantal bedrijven zal in de toekomst worden bestemd voor woning en recreatieve voorzieningen. Daar naast schat de gemeente dat door verschuivingen in de particuliere sector ook nog eens twee hectare bedrijfsterrein verloren is ge in 1975 nam de Leidse raad een mo tie van het toenmalige PvdA- raadslid J. van Baaren ten worden. Om aan die uitspraak tegemoet te komen is volgens B en W noodzakelijk dat 18 a 20 hec tare nieuw bedrijfsterrein wordt aangewezen. Dat hogere aantal wordt aangehouden omdat ver plaatsing bijna automatisch de behoefte aan meer ruimte bete kent. De terreinen die voor bedrijfsvesti ging in aanmerking zijn volgens het Leids college: de Leeuwen hoek (gebied tussen Wassenaar- seweg en Plesmanlaan ong. 2 hectare), Stevenhofjespolder (tussen de Vink en Haagsche Schouw) ong. 5 hectare, De Waard ong. 1 hectare, Groenoord (ong. 1 hectare en Roomburg (tussen Rijn- Schiekanaal en Rijksweg 4) maximaal 18 hectare. De kwestie van de bedrijfsterrei nen komt vanavond aan- de orde in de gemeentelijke voor economische zaken. LEIDEN- De basketbalsport in Leiden beleeft gouden tij den. Dat mag onderhand als genoegzaam bekend worden verondersteld. De afgelopen dagen werd het in elk geval weer eens overduidelijk bewezen. Zo waren zondagavond in de meer dan sfeervolle Groenoordhallen maar liefst 5000 toeschouwers getuige van de basketbalthriller Lei den contra Groningen. Maar niet alleen voor de "grote jon gens" (letterlijk en figuurlijk) bestaat er grote belangstel ling ook wanneer er op een wat bescheidener niveau wordt gebald laat het publiek niet verstek gaan. Zo waren de tribunes van de Vijf Meihal en de Universitaire sporthal, waar diverse schoolbasket- baltoernooien werden afge werkt, gisteren flink gevuld. In de Vijf Meihal traden meisjes en jongens van 12 tot en met 14 jaar in het strijdperk en bo vendien werden hier (net als bij de grote jongens) de "play offs" voor schoolteams afge werkt. In de Universitaire sporthal streden 56 brugklas teams om de hoogste eer. Bij de categorie "jongens gebo ren in 1964 of daarna" ging de hoofdprijs naar het team van de Visser 't Hooft scholenge meenschap, waar vooral het goede spel van de talentvolle Marcel Sommeling opviel. In de finale bleef Visser 't Hooft het Bonaventura-team juist de baas (18-14). De derde plaats was voor Louise de Coligny dat in de strijd om derde en vierde plaats korte metten maakte met het team van Agnes (13-5). Ook in de categorie "meisjes geboren in 1964 of daarna" ging Visser 't Hooft met de hoogste eer strijken. In een spannende finale werd Bona ventura pas na drie verlen gingen tot overgave gedwon gen (23-22). De derde prijs Onderzoek naar deeltijdarbeid voor Leidse ambtenaren LEIDEN - Het college van Burge meester en Wethouders wi' een onderzoek doen naar de invoe ring van deeltijdarbeid voor Leidse ambtenaren. Bij de laatste begrotingsbehandeling, in no vember van het vorig jaar heeft de Leidse raad al een motie aan genomen waarin het college werd verzocht om bij het ontstaan van vacatures deelbanen voor ge- meentepersoneel in te voeren. De leden van de gemeentelijke commissie voor personeelszaken spraken gisteravond er hun ver bazing over uit dat het college weinig haast heeft gemaakt met het instellen van deelarbeid en tweelingbanen. Volgens wet houder Fase van personeelsza ken is er wel iets gedaan maar zou uitvoering van de motie organisa torische problemen geven. De wethouder zei dat het college iets te welwillend is geweest door met de inhoud van de motie ak koord te gaan. Het college wil eerst een algemeen onderzoek naar de financiële consequenties en naar de rechtspositie van deel- arbeiders. De leden van de commissie vinden zo'n onderzoek niet nodig en houden er aan vast dat de motie onverkort wordt uitgevoerd. Wethouder Fase ging er mee ak koord dat er een circulaire uitgaat naar de hoofden van dienst waarin hun zal worden verzocht voortaan met redenen te omkle den waarom een eventuele vaca ture niet in deeltijdarbeid kan worden vervuld. ging hier naar de Agnes scholengemeenschap dat met 13-1 over het Rijnlands ly ceum heenwalste. De play-off-finale bij de meis jesteams ging tussen Ivo Duinzicht en Visser 't Hooft. Het werd een afgetekende 27-11 zege voor de Duinzicht dames, die zich door dit resul taat een jaar lang de beste schoolbasketbaldames van Leiden mogen noemen. De finale bij de jongens bracht landskampioen Bonaventura in het strijdperk tegen het Agnes. Een matige apotheose die door Bona enigszins geflatteerd met 37-19 werd gewonnen. Aanvankelijk brachten de pu pillen van coach Kallenberg (De "uitvinder" van het schoolbasketbal in Leiden) er weinig'van terecht. De ploeg leek duidelijk niet gemoti veerd. Niet zo verwonderlijk wanneer men weet dat het Bona sedert de invoering van schoolbasketbal in Leiden, enkele tientallen jaren gele den, alle titels voor zich heeft opgeeist en onlangs voor de vierde keer landskampioen werd. Aanvankelijk leek Agnes van de matheid die het spel van de tegenstander kenmerkte te profiteren. Via 8-8 en 14-10 voor Agnes werd het 14-12 bij rust. Een voordelige marge die het Agnes-team vooral te danken had aan het goede verdedigende spel van springwonder Chiel Meer- voort (enkele zeer fraai geblokte schotpogingen). Na rust was de zaak echter snel bekeken. Lodwijck Devilee en Jef Mentink stelden voor het wakker geschudde Bona ventura orde op zaken. Bij 21-14 gaf Agnes zich gewon nen, weg was opeens het goe de verdedigende spel zodat de Kallenberg-formatie flui tend naar 37—19 uitliep. Bij de brugklassertjes werd het team van Louise de Coligny 2 eerste, gevolgd door de Oranje Nassau mavo en het Stedelijk gymnasium. Bij de meisjes werd het Stedelijk gymnasium eerste, Vliet- schans tweede en Visser 't Hooft derde. JAAP VISSER. LEIDEN - Het wil de verdachte nog wel eens helpen als in zijn dagvaardiging een foutje is geslopen. En aangezien vol gens de officier van justitie zelfs de politie fouten maakt "zoals wij allemaal wel eens fouten maken" wordt de dagvaardiging soms ver scheurd. Zo kwam Van K.. die gisteren voor de Leidse kantonrechter moest verschijnen omdat hij zijn wagen verkeerd had ge parkeerd. van zijn boete af. Hij gaf toe zijn vrachtwagen verkeerd gestald te hebben maar niet in de Sionsteeg zo als op de dagvaardiging stond maar in de Lange Sint AgnietenstraatZodoende. Minder goed verging het De B.. die voor het bankje stond om dat hij op 30 juli vorig jaar op de Provinciale Weg nr. 1. de autosnelweg in Noordwijker- hout. zijn wagen midden op de weg had gekeerd. Hij had een accept-girokaart in de bus gekregen waarop een be drag van 150 gulden stond vermeld. Dat leek De B. wat veel. Hij vertelde gisteren met de girokaart naar het politie bureau in Hilversum te zijn gegaan waar een bereidwilli- voor wie nu een spaanrken i rig opent bij dc NMB. Een prachtcadeau voor jong en oud. Voor iedere nieuwe spaar der die nü vijftig gulden of meer komt sparen bij de NMB. Een spaarpot vol vrolijke kleuren en slimme foefjes. Die NMB spaarkubus wil iedereen wel hebben. Kom dus naar het dichtstbijzijnde NiMB kantoor. Maar wees er snel bij, want de voorraad is beperkt! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De NMB denkt met u mee. stond dat onttrekken van be drijfsterrein aan de bestemming elders gecompenseerd zou moe- openbaar ministerie in Den Haag was vermeld. "Maar ik ga hier toch niet staan te lie gen. in Hilversum zeiden ze echt dat het maar dertig gul den was" zo probeerde De B. nog. Het hielp niets, de boete was en bleef 150 gulden of zes dagen hechtenis. Verwarring Verwarring ontstond ook over de bromfiets van V. die is op gevoerd en moet dus voortaan als motor door het leven gaan. Daarvoor kon hij twee keer worden bekeurd: en voor de opgevoerde bromfiets.en voor het rijden opeen motor zonder dat hij in het bezit was van een rijbewijs. V. voelde nat tigheid toen hij op 15 septem ber vorig jaar op het trottoir van de Dorpsstraat in Zoe- terwoude reed. Toen hij de politie signaleerde ging hij er op zijn snelle bromfiets als een haas vandoor. Het mocht niet batenwant een eindje verder werd hij toch door de politie in zijn kraag gegrepen. Na tuurlijk wist V. best dat de politie hem had willen aan houden. Hij was doorgereden uit angst om zijn opgevoerde brommer kwijt te raken.. Geen ongegronde angst, zo bleek later. Zijn brommer/mo tor werd in beslag genomen en pas ruim vijf maanden later weer aan V. teruggegeven. Daar bleef het natuurlijk niet bij.V. kreeg gisteren een boete opgelegd van 200 gulden. Geen kwaad Verdachte G. had tijdens een wandelingetje in zijn woon plaats Voorschoten zijn hond niet aan de lijn gehoudenHet was zo stil op straat, vertelde hij, links was een braaklig gend terreinrechts een plant soen. nee, hij had er geen kwaad in gezien. De agent die hem bekeurde wel. G had er voor vijf gulden van af kun nen komen middels een schik king, maar had daar geen ge hoor aan gegeven. Daarna kwam een transactie met een bedrag dat aanmerkelijk ho ger was: veertig gulden. Te hoog. vond G.. die de moeite wilde nemen om bij de kan tonrechter uit te leggen dat het niet nodig was om zijn hond aan de lijn te houden "Dus ik kan u niet aan uw tierstand praten dat iedereen z'n hond aan de lijn moet_ houdendan zult u hier voortaan wel meer komen", merkte de officier op. Hij eiste prompt vijftig gul den. De rechter maakt er "voor deze keer" maar vijf tien gulden van.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17