Lente-show Profvoetbal slaat nog niet erg aan in Amerika TROUW AAN CELIBAAT Meubelfabriek Oisterwijk 'Oudjes' imponeren nog steeds Zaalvoetbalkampioen haalt fors uit: 12-2 17 18 19 20 21 DINSDAG 10 APRIL 1979 SPORT PAGINA 15 De oudjes van Feyenoord deden het nog best. Ook Coen Moulijn (links) liet zijn onnavolgbare dribbels in de partij tegen de oud-ZLC'ers weer vele malen zien. De Rotterdammers wonnen overigens met 0-4. Lammers niet over finish CHICAGO/PHILADEL PHIA (GPD) - Topsport mag dan al tientallen jaren een overdreven belangrij- Forse zege (5-0) Leidse voetbal jeugd LEIDEN - Het Leids voetbalelftal van 15- en 16-j^rigen heeft gister avond op het LFC-terrein fors uitgehaald tegen het team van Gouda. De Leidse jeugd won het duel, in het kader van het jeugd- plan Nederland, met 5-0. Doel puntenmakers waren: Alfons Groenendijk van UVS (2x), Jelle Koolstra en Niek Oosterlee van ARC en Arie van Dijk van Rijns- burgse Boys. ke plaats in de Ameri kaanse samenleving in nemen, het profvoetbal slaat beslist nog niet aan bij de massa. LEIDSCHENDAM - Het zaalvoet balteam van Sjardin is de strijd om de districtstitel wel erg voort varend begonnen. De Leidenaars versloegen in de Leidschendam- se sporthal de Fluit (de Haagse kampioen Z'75) met maar liefst 12-2. De Leidse kampioen, die overigens door perikelen met de sponsor volgend seizoen anders zal gaan heten, heeft in deze wedstrijd geen enkele moeite met de tegen stander gehad. Z'75 werd hele maal zoekgespeeld en de ruime zege was zeker niet geflatteerd. Voor de Leidse doelpunten zorg den Ger Nachtegeller (3x), Cees de Roode (2x), Cock van Weerlee (3x) Bart van der Weyden (3x) en Bles Zuma. Morgen spelen de Leidenaars een bekerduel (halve finale) tegen Godyla (20.00 uur) Groenoordhal. "Amerika moet zo snel mogelijk één van de leidende voetbalna ties worden". Voorlopig is er bij de wedstrijden zelf eerder sprake van poppen kast. dan van topsport. Zo wor den de spelers voorgesteld aan de hand van hun portretten en vol tooit het volkslied de openings ceremonie vooreen duel. Tijdens het treffen worden alle opvallen de acties muzikaal begeleid en worden overtredingen af andere min of meer belangrijke gebeur tenissen verklaard via lichtbeel den op het scorebord. Na het duel volgen bij een gelijke stand de verlenging (twee keer zevene- neenhalve minuut en zodra er wordt gescoord valt het doek) en de zogenaamde shootouts. Vanaf een op het veld getrokken lijn moeten vijf spelers van beide teams om en om proberen in vijf seconden een dribbel af te ron den met een treffer. Dat is dan tevens vaak het meest.attractieve gedeelte van het gebeuren op het veld van astroturf, een gedeelte ook dat het evenement vaak moet "redden" De Amerikanen geloven deson danks op het goede spoor te zit ten. Zij menen voor een goede or ganisatorische aanpak te hebben gezorgd en met de hulp van vele gastarbeiders zal het spelpeil on getwijfeld op een hoger plan ge bracht kunnen worden. De staf waarover de voetbalclubs be schikken is dan ook indrukwek kend. maar de Amerikanen die de supporter daarmee een perfecte service willen bieden, beseffen ook dat het geïnvesteerde geld slechts rendement kan opleveren als de spelers tot goede prestaties komen. De honoraria voor de hoofdcoach en de voetballers zijn dan ook niet misselijk. Voor een competitie van vier maanden vangt bijna elke voetballer 50.000 dollar, terwijl vedelten als Rijs- bergen, Beckenbauer, Muller, Van Hanegem uiteraard hogere basissalarissen en premies heb ben weten te bedingen. De vette bonussen liggen overigens pas klaar als de clubs zich geplaatst hebben voor de play-offs. Twaalf van de 24 ploegen gaan daarin de hoofdprijzen verdelen waarbij nu nog hele vreemdelingen-legioe nen in actie zullen komen, omdat de clubs dit seizoen slechts twee Amerikanen hoeven op te stellen. Langzaam maar zeker wordt dat aantal uitgebreid, maar voorlopig lijkt de kans gering dat het voet bal, met zóveel buitenlanders, de concurrentiestrijd met honk- en basketbal kan winnen. VOETBAL - De eerste wedstrijd tussen FC Twente en PSV voor de halve finale van het toernooi om de KNVB-beker zal niet op woensdag 18 maar op donderdag 19 april worden gespeeld. VOETBAL - De wedstrijd Jong Oranje-Jong Polen, vastgesteld voor dinsdag 1 mei. zal op het ter rein van PEC-Zwolle worden ge speeld. Het is een ontmoeting voor het EK voor landenteams onder 21 jaar. - 7 vijl s* "v.~&&t£sa?. VAN HOUDT WINT JUDO TOERNOOI LEIDEN - Het team van sport school Van Houdt heeft in het af gelopen weekeinde een judo toernooi voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar gewonnen. In de sportzaal aan het Regenboogpad in de Me- renwijk, hield het team de Sport school Noordwijkerhout en de organiserende Sportschool De Vries achter zich. Paus Johannes Paulus II houdt in een brief ter gelegenheid van Witte Donderdag alie priesters ter wereld voor, het celibaat te eerbiedigen. Priesters hebben hun priesterschap voor het le ven op zich genomen, zegt de paus in zijn 35 pagina's tellend stuk. "Het priesterschap mag niet worden opgegeven wegens de moeilijkheden die wij tegen komen of de offers die het van ons vraagt". In het pauselijk rondschrijven wordt veel aandacht aan het celi baat bésteed. 'De kerk is vast besloten aan de traditie van het celibaat vast te houden", zo verzekert de paus, "ondanks de moeilijkheden die dit met zich mee kan brengen en ondanks de symptomen van zwakheid en crisis bij een aantal priesters. De priesters hebben de gelofte om ongehuwd te blijven in alle vrijheid afgelegd en zij konden niet verwachten dat zij moeilijkheden en verleiding uit de weg konden gaan. Onze broe ders en zusters hebben het recht. LEIDEN - In het kader van het 50- jarig bestaan van de voetbalclub ZLC organiseerde die vereniging in samenwerking met het Leidsch/Alphens Dagblad een wedstrijd tussen de oud-profs van Feyenoord en de oude 'cracks' van de kersverse Mors- bewoners. 1500 belangstellenden waren gis teravond samengestroomd om de nog in het geheugen liggende verrichtingen van de oudgedien den te bewonderen. En allemaal waren ze naar Leiden gekomen: Coen Moulijn, die zijn onnavolg bare dribbels weer veelvuldig etaleerde; Beertje (Reinier) Kreyermaat, weliswaar met een buikje maar zijn schijnbewegin gen waren weer een lust voor het oog. Ster van het veld was even wel Frans Bouwmeester. Deze oud-Fcyenoorder etaleerde me- van ons priesters en zieleherders het goede voorbeeld te verwach ten en te zien dat wij trouw blij ven aan onze roeping tot de dood" De paus, die zegt zijn brief op eigen ervaring te hebben gebaseerd, raadt hun die twijfelen aan hun roeping aan te denken aan de plaatsen waar geen priesters zijn. "Daar zitten mensen vol onge duld op een priester te wachten" De paus acht het mogelijk dat er de laatste jaren, zeker op bepaal de plaatsen, te veel over het pries terschap is gepraat en er te weinig voor is gebeden. In een begeleidend schrijven aan de bisschoppen wijst hij op hun gelofte af. Doet u er daarom alles aan dat zij die gelofte ook trouw blijven" Bluyssen over homofielen Bisschop J. Bluyssen van Den Bosch wil er graag toe bijdragen dat de homofiel door zijn kerk wordt erkend zoals hij is. Hij zei nig hoogstandje en was verant woordelijk voor de eerste drie Rotterdamse treffers. Piet Vrauwdeunt bepaalde de eind stand op 0-4. In de eerste helft wisten de oud- ZLC'ers de zoveel meer getalen teerde tegenstander nog aardig in toom te houden. Met een 0-1 stand in het voordeel van de Rot-' terdammers leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de jubi lerende club maar in de tweede rondgang kwam ZLC echter veel te kort. Paul en Jan van der Rey- den. Sjaak van Leeuwen, Eelke de Jonge, Jan de Bolster en doelman Wim de Koning en vele anderen bleken toen niet meer bestand tegen de overmacht van Feyenoord. Scheidsrechter Wim van Duivenbode hield de wed strijd bekwaam in handen. dat gisteren in een vraaggesprek voor de KRO-tv. De bisschop erkende dat er tussen de Nederlandse bisschoppen duidelijke verschillen liggen in het trekken van consequenties voor de pastorale praktijk in deze kwestie. Ook op andere terreinen zijn er verschillen. Tot zijn grote ongenoegen hebben de bis schoppen het veel te druk met de verhouding tot "Rome" en tot el kaar en met de handhaving van een onderlinge eenheid. Bluyssen vindt dat er zoveel moge lijk tijd besteed moet worden aan de zorg voor de mensen. Hij gaf lucht aan zijn bange voorge voel dat de bisschoppen door de abstractheid waarmee zij bij voorbeeld over homosexualiteit spreken zo'n grote afstand tot de gelovigen scheppen dat die niet meer weten wat zij met het gezag van de kerkelijke leiders aan moeten. "De leiders van de kerk zijn niet open genoeg en doen te algemene uitspraken". Zelf wil mgr. Bluyssen proberen een open oog te hebben voor de ont wikkelingen van deze tijd. LONG BEACH (ANP) - Jan Lam mers heeft opnieuw niet de eind streep van een Grand Prix kun nen bereiken. De Nederlander raakte in de grote prijs van West- Amerika in Long Beach betrok ken bij een botsing met de Franse McLaren-coureur Patrick Tam- bay. Lammers werd uiteindelijk als zestiende geklasseerd. De Frans-Canadees Gilles Villeneu- ve werd in de tijd van 1 uur, 50 min. en 40 seconden (gem. 142.18 km/u) winnaar. De Canadees, die van start tot finish aan de kop lag, eindigde met een voorsprong van .29,28 seconden op zijn ploegge noot Scheckter. De stand aan kop van de GP is na* 1. Villeneuve 20 pnt., 2. Laffite 18 pnt., 3. Scheckter 13 pnt en 4. Reutemann 12 pnt. Beroepingen Hervormde Kerk: beroepen te Ridderkerk K. Schipper Dor drecht; aangenomen naar Dron- ten P. Hetebrij Assen, naar Ba- biloniënbroek (NB) kandidaat J. den Admirant Vlaardingen, de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Grollo (Dr.) J.Th. Haverman Someren, naar Berg ambacht T?j. de Jong te Bulawayo (Rhodesië); bedankt voor Elburg J. ter Steege Aalsum, voor Ge- nemuiden W.C. Hovius Katwijk aan Zee. Gereformeerde Kerken: aange nomen naar Aalsmeer P. Ver schoor Oss, naar Haarlem-Noord J.G. Korteweg Haastrecht. Chr. Geref. Kerken: aangenomen naar Sneek M. den Bleker Lutten. Geref. Gemeenten: beroepen te Apeldoorn D. Hakkenberg Lisse; bedankt voor Kalamazoo (Ver.Staten) en voor Hoogvliet A. Vergunst Veen voor Hilversum A. Hoogerland Krabbendijke, voor Terwolde R. Boogaard Lei den. Rijsbergen met Cosmos naar 3-2 overwinning NEW YORK - New York Cosmos, de ploeg van Wim Rijsbergen en Franz Beckenbauer, heeft in de Amerikaanse voetbalcompetitie een moeizame overwinning be haald op de Washington Diplo mats. Na verlenging won de thuisclub met 3-2. Ook de Ed monton Drillers, de ploeg van trainer Hans Kraay, kwam tot winst. Tegen Detroit Express werd het 1-0. Wim van Hanegem vierde zijn de buut bij Chicago Sting met de gelijkmaker in het duel bij Phila delphia Fury. Ressel scoorde in die wedstrijd de winnende treffer voor Chicago Sting, dat met 2-1 won. Voor beide Nederlanders had de medaille overigens ook een schaduwzijde. Van Hanegem raakte geblesseerd aan zijn rech- terenkel en Ressel kreeg een gele kaart. WIELRENNEN - Nederland heeft er een prof wielerploeg bij. Be halve de equipe van Post zal Henk Koopmans als ploegleider gaan fungeren van de ploeg Hoo- genboom. Theo Smit, Jan Breur en Johan van de Meer hebben volgens Koopmans hun contrac ten al getekend. TURNEN - Ingrid Bolleboom (Pro Patria). Marijke Aarnouts (Spar ta) en Marja Huijting (DOO) zul len Nederland vertegenwoordi gen in het toernooi om het Euro pees kampioenschap turnen voor dames, dat op 11 en 12 mei in Ko penhagen wordt gehouden. Integendeel. Zeker, met name in New York en Los Angeles is men wel enigszins nieuwgierig naar het soccer, maar elders is de be langstelling toch wel teleurstel lend klein. De nauwelijks 4000 toeschouwers die zaterdagavond bij het duel tussen Philadelphia Fury en Chicago Sting in het Ve terans Stadion van Philadelphia getuigden daarvan. De man in de straat had de afgelopen dagen zijn mond vol van de juist weer op gang gekomen honkbalcompeti tie en de verrichtingen van de fa voriete basketbalclubs. De voortvarende, professionele aanpak van het fenomeen voetbal zal, zo verzekerden bijna alle vooraanstaande Amerikaanse of ficials, in recordtijd verandering brengen in deze situatie. Dat op timisme stoelt niet in de laatste plaats op de speciale reclame campagnes, die door een team van erkende specialisten zijn ontworpen. Vooral via vrij lang durige tv-spots tracht men het publiek te verleiden. Opvallend daarbij is dat de nadruk in de promotieboodschappen op het randgebeuren, lekker eten, veel drinken, kleurrijke ballonnen, imposant vuurwerk en goed ge vormde siergirls, wordt gelegd. Verder worden tijdens deze, on der andere door een bierbrouwe rij gesponsorde, specials op speelse wijze de spelregels uit gelegd. En als klap op de vuurpijl verschijnt dan de oud-minister van buitenlandse zaken, dr. Hen ry Kissinger, in beeld - "Amerika moet zo snel mogelijk een van de leidende voetbalnaties worden" Als president van de American Soccer Leaque roept Kissinger het volk op massaal achter het voetbal te gaan staan, want; Paus in brief aan alle priesters: april 12 jaar garantie geloogd massief Europees eiken voorzien van eigen brandmerk ongekende service Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. /3etcLcdlxrzj2, vooztrejffrzlljla lurcliteit Verkrijgbaar in de betere slijterij/wijnhandel ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15