„Picolientjes" winnen concours Speels element soms zoek in de schoolsport Brug brengt „Mors" winkelconcurrentie „SPOEDZITTING VEILIGHEIDSRAAD Honderden majoretten actief in Leidse Groenodrdhallen Stöve en Diirr wereldkampioen in dubbelspel „Nu niet praten over coalitie met PvdA/D'óó' VRIJDAG 6 APRIL 1979 VARIA PAGINA 9 LEIDEN - Het majorettenconcours dat zaterdag in de Leidse Groenoordhallen werd gehouden is een groot suc ces geworden voor de Picolientjes uit Dordrecht. De der tien meisjes - in leeftijd rond de vijftien jaar - behaalden onder leiding van miss-majorette Diane van Dam het ho ge puntentotaal van HM1/* Uitkomend in de eerste divisie bleek dat aantal zelfs hoger dan van de seniorengroep van het Leidse Aktief, die eerste werd in de ere-divisie met 102 punten. Van 's ochtends tot 's middags drie uur zetten in totaal zestien miniretten- en majorettengroe- pen hun beste beentje voor en lie ten een deskundige jury zien wat men mans was op het terrein van gratie, ritmiek en muzikaliteit. Daarbij werd afwisselend ge bruik gemaakt van baton, pom pom, parasol of doekje. Dat op de gratie zo nu en dan wel wat viel af te dingen, mag dan zo zijn. Het werd ruimschoots gecompen seerd door het enthousiasme op de Stijgend Wat opvalt is dat het majoretten- werk de laatste tijd een stijgende lijn vertoont. Was het enkele ja ren geleden al prachtig wanneer men in de rij en in de maat bleef en het stokje niet liet vallen, nu is het aantal variaties belangrijk gegroeid. Diverse groepen zijn bezig een brug te slaan tussen de "traditionele versiering" van een muziekkorps en het beatdansen. Vandaar ook dat zaterdag in de hal diverse malen de tophit Trojan Horse van Luv' weerklonk en verscheidene groepen in hun programma nummers van de Village People (YMCA) hadden opgenomen. Of een aardige surf- act waarmee bijvoorbeeld de Turning Stars uit Alkmaar op de proppen kwamen. Organisatie De organisatie van de wedstrijd was goed. Het enige schoon heidsfoutje was dat de prijsuit reiking wat gehaast verliep. Maar dat vond zijn oorzaak in het feit Fietster gewond bij aanrijding LEIDEN - Bij een aanrijding gis teravond op het fietspad van de Oegstgeesterweg is een 20-jarige fietster uit Leiden gewond ge raakt aan het hoofd. De vrouw fïetse in de richting van de Willem de Zwijgerlaan en ter hoogte van het spoorwegviaduct werd zij gepasseerd door een tweetal bromfietsers. Bij deze in haalmanoeuvre kwam een van de bromfietsers in aanraking met de fietster waardoor deze kwam te vallen. Beide bromfietsers zijn na de aanrijding doorgereden. Het slachtoffer moest voor onderzoek worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. ZAKENNIEUWS LEIDEN - Ben Jansen BV, het be drijf dat kantoorinrichtingen en projecten verzorgt, is verhuisd van het Noordeinde naar de Overrijn 1-3. Op donderdag 12 en vrijdag 13 april wordt daarvan 10 tot 17 uur open huis gehouden. Aan de Prinsenstraat 55/55a is in een leegstaand pand de groente en fruithandel J. Collé gevestigd. Aan het Levendaal 29 is in een leegstaand pand e« bloemen- en plantenwinkel vestigd. dat de Deense damesband Ha- derslev Pigegarde stond te trap pelen om een demonstratie te verzorgen. De publieke belang stelling voor het concours viel wat tegen. Er waren slechts en kele honderden bezoekers. De uitslagen waren: Tweede divisie: 1. The Turning Stars (Alkmaar) 97 pnt., 2. De Toekomst (Leiden) 88V2 pnt., 3. Junioren Aktief (Leiden) 87Va pnt., 4. Miniretten Turning Stars (Alkmaar) 83 pnt., 5. The Key- town Stars (Leiden) 82 pnt., 6. Showgroep Vlissingen 81 pnt., 7. The Little Stars (Leiden) 80 pnt., 8. Miniretten Capriole (Hazers- woude) 79 pnt. Eerste divisie: 1. De Picolientjes (Dordrecht) 104V2 pnt.. Capriole, Capriol.e (Hazerswoude) 97 pnt.. 3. The Golden Green Stars (Lei den) 96 pnt., 4. Melofesta (Den Haag) 93 Va pnt., 5. The Caravella's (Katwijk) 88V2 pnt., 6. Residentie Show Girls (Den Haag) 86V2 pnt. Ere-divisie: 1. en tevens beste Leidse groep Aktief 102 pnt., 2. The Mariquita's (Katwijk) 82V2 pnt. 1 het Tot beste miss majorette 1 toernooi werd uitgeroepen Ingrid Westendorp van Melofesta uit Den Haag met 53 pnt. Tweede werd Selma Yperlaan van het Leidse Aktief met 52V2 pnt. en derde Diane van Dam van de Pi colientjes uit Dordrecht met 51 pnt. r Alle deelnemende groepen t l majorettenconcours de prijsuitreiking LEIDEN - "Naast de ver heugende groei van het aantal deelnemers aan de schoolsportwedstrijden is er ook sprake van een aan tal negatieve tendenzen, zoals de verabsolutering van prestaties, de toene mende agressie en de con sumptiementaliteit". Dit schrijft de voorzitter van de gemeentelijke schoolsportcom missie, D. J. de Jong, in het on langs gereedgekomen jaarver slag var r LEIDEN-in het kader van de Boekenweek zijn de afgelopen weken diverse auteurs op bezoek geweest in Leiden om boeken te signeren. Al eerder kwamen Herman Pieter de Boer. Harry Mulisch en Simon Carmiggelt hun handtekeningen zetten. Afgelopen zaterdag was het de beurt aan Michel van der Plas. In de boekhandel van Sweris aan het Kort Rapenburg signeerde hij exemplaren van zijn pas verschenen boek "Zo'n beetje wat ik voel LEIDEN - De gemeentelij ke commissie voor eco nomische aangelegenhe- rr\ 1-kliift ^en ^omt morgenavond 1 Hl Weill DllJIl bijeen om detoekomst van het winkelcentrum aan het Diamantplein in het Morskwartier te bespre ken. Door de bewoners van de wijk wordt al vele jaren aangedrongen op een uitbreiding van het een- China in IOC; MONTEVIDEO (ANP) - De Volks republiek China is zaterdag tij dens het congres van het Interna tionale Olympisch Comité (IOC) weer opgenomen in de Olympi sche beweging. Taiwan blijft ech ter normaal lid van het IOC. trum zodat een grotere keuzemo gelijkheid ontstaat en bovendien een breder assortiment aanwezig Probleem voor de uitbreiding vormt de toekomstige doortrek king van de dr. Lelylaan en de bouw van de Churchillbrug over de Rijn. Becijferd is namelijk dat in dat geval een flink stuk van de koopkracht uit de Mors zal weg vloeien naar het bestaande win kelcentrum in Zuid-West aan het Vijf Mei- en Bevrijdingsplein. Blijkens een onderzoek dat is inge- Volgens De Jong wordt bij de schoolsportwedstrijden soms zeer eenzijdig de nadruk gelegd op rivaliteit en onderlinge wedij ver. "Zelfs al heeft men een mensbeschouwing waarin be grippen als rivaliteit en concur rentie een belangrijke plaats in nemen, dan mag dat nog niet in houden dat kinderen en jeugdi gen andere voornamelijk zien als tegenstanders. Tegenstanders die je alleen maar de baas kunt blijven door er nog harder tegen aan te gaan. Wat bedoeld is als een speels gebeuren waaraan ie dereen plezier moet kunnen be leven wordt dan tot een strijd tot grotere glorie van de school", al dus de heer De Jong in het jaar verslag van de schoolsportcom missie. Verzoek Amnesty International: 99 LONDEN (Reuter/UPI) - Amnesty International heeft gisteren ge vraagd om een spoedzitting van de Veiligheidsraad teneinde het weer toenemen van politieke moorden over de wereld te beëindigen. In een beroep op VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim zei voorzitter Thomas Hammarberg "wij zijn getuige geweest van een week van moord in koelen bloede. Wij weten dat er in 12 landen mensen ter dood zijn veroordeeld, geëxecuteerd zijn, vermoord zijn of dood zijn aange troffen". Tot de doden behoren de oud-pre miers van Iran en Pakistan, tien politieke gevangenen in Mozam bique. vijf zwarten in Zuid-Afri ka, vijf Nigerianen, een ontvoer de zakenman in El Salvador en slachtoffers van moorden in En geland en Guatemala, aldus Am nesty. Over de executie van premier Ho- veyda zei Amnesty "Hij was de zevende politieke gevangene die naar bekend is in Iran op dezelfde dag werd terechtgesteld. Hij werd gedood na een geheim pro ces, zonder het recht van verde diging en zonder beroep. Het was een tragische schending van Irans verplichtingen op het ge bied van het internationale recht. Wij dringen er bij de Veiligheids raad op aan stappen te nemen en wel om twee redenen. Wij willen dat er een halt wordt toegeroepen aan de dodentol. En wij zijn ont steld door het feit dat doodvon nissen zijn uitgevoerd terwijl de wereldopinie als nooit tevoren opkwam voor de slachtoffers", aldus Amnesty. steld door het Centraal Instituut voor het Midden-en Kleinbedrijf Uit dit jaarverslag blijkt dat (CIMK) is de binding die er be staat tussen bewoners van het Morskwartier en de aanwezige winkels aan het Diamantplein erg laag. Zeker wanneer dat wordt vergeleken met wijken als Merenwijk en Zuid-West. Met name het prijsniveau wordt door velen te hoog gevonden. Boven dien zijn niet alle branches verte genwoordigd. Toch is er volgens de gemeente op het ogenblik geen aanleiding om het winkelcentrum uit te breiden. Dat zou pas kunnen gebeuren wanneer de aantrekkelijkheid van het centrum flink wordt ver groot, iets waarop de winkeliers ook hebben aangedrongen. Die verbetering zou bereikt kunnen worden door fraaiere aankleding van het Diamantplein. Bijvoor beeld door het maken van zitjes en de opening van een aantal dagwinkeltjes, zoals die ook in Zuid-West aanwezig zijn. Daarnaast zouden meer activiteiten in de directe omgeving van het Diamantplein geconcentreerd moeten worden, zoals een ge zondheidscentrum, een apotheek en een bibliotheek. Voor de con sument zou het centrum aan trekkelijker worden een tweede supermarkt 1978 2725 kinderen hebben deel genomen aan de diverse sport toernooien voor basis-scholen. Ten opzichte van 1977 betekent dat een toename van exact 300. Dit getal is evenwel wat mislei dend omdat er in 1977 geen zwemwedstrijden zijn gehouden en in '78 wel. Aan deze zwem wedstrijden namen 475 scholie ren deel. Daar tegenover staat dat er het afgelopen jaar geen water- polowedstrijden (1977: 40 deel nemers) en handbalwedstrijden (1977: 150 deelnemers) plaats hadden. Bij de onderdelen micro-korfbal en veldkorfbal was het aantal deel nemers ten opzichte van '77 iets minder en bij slagbal gelijk, na melijk 300. Een stijging vertoon de het aantal deelnemers aan de onderdelen voetbal (550 in 1977 tegen 600 in '78) en tafeltennis (250 in 1977 tegen 325 in 1978). Bij het voortgezet-onderwijs zakte het aantal deelnemers met maar TOKIO (AFP) - Betty Stöve en haar Franse partner Fran- qoise Dürr hebben gisteren het internationale dubbel- toernooi van Tokio gewon nen. In de eindstrijd versloeg het Frans/Nederlandse duo de Engelse Sue Barker en de Amerikaanse Ann Kiyomura met 7-5, 7-6. Stöve en Dürr mogen zich nu de officieuze wereldkam pioenen in het dubbelspel noemen. De zege leverde de beide speelsters een geza menlijk bedrag op van onge veer 100.000 gulden. liefst 730 leerlingen van 4150 en 1977 tot 3420 in 1978. Met uitzon dering van de onderdelen voetbal en basketbal (een stijging van 450!) liep op alle onderdelen het aantal deelnemers lichtelijk te rug. Bij het zaalvoetbaltoernooi voor het voortgezet onderwijs deed zich een ernstig ongeval voor. Een leerling van het Rijnlands in stituut voor Ondernemerskunde moest na een botsing met een te genstander met spoed naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd, alwaar operatief zijn mild moest worden verwijderd. Het voetbaltoernooi voor het basis onderwijs kon wegens weers- en terreinomstandigheden nog niet worden uitgespeeld. Het toernooi is gevorderd tot de kwart-finales. Vrouw (72) in Plantsoen van tas beroofd LEIDEN - Op klaarlichte dag is za terdagmiddag een 72-jarige vrouw in het Plantsoen beroofd van haar handtas. De bejaarde vrouw, wonend in Heiloo en op bezoek in Leiden liep in het park te wandelen toen ze gepasseerd werd door een jeugdige brom fietser met duo-passagier. Die rukten de tas onder de arm van de vrouw vandaan en gingen er van door. De tas bevatte naast een rij bewijs en persoonlijke papieren een geldbedrag van 300 a 400 gul den alsmede een boekje met gi rocheques. Tweede plaats voor judoka Henk Numan KERKRADE (ANP) - De open Ne derlandse judokampioenschap pen van het afgelopen weekeinde hadden eigenlijk alleen door de lokatie - Kerkrade - een Neder lands tintje. Uit het grote veld van deelnemers heeft slechts «één Ne derlander, Henk Numan, een fi naleplaats veroverd. Bij de half- zwaargewichten vond hij pas in de laatste ronde in de Georgiër Temor Hoeboeloeri zijn meester. Met een schitterende schouder worp werd de judoka uit de Sowjet-Unie open Nederlands kampioen. Twee Nederlanders kwamen tot brons. Rik Bakker (22) en Gerrie Theunissen (19) onderstreepten dat er weer wat top uit de vrij brede middengroep van het Ne derlandse judo boven komt. Wim Ruska, die zaterdag in Kerk rade zijn come-back maakte na een afwezigheid van zeven jaar. heeft slechts kort op de mat ge staan. In zijn partij tegen Erik Koenders liep de 38-jarige Ruska na twee minuten bij een val op de elleboog een blessure op, die hem dwong de strijd te staken. Ruska promoveerde wel van de zesde naar de zevende dan. Rugbyploeg tegen Marokko HANNOVER - Het Nederlands rugbyheam zal voor promotie naar de A-poule voor de Europe se Fira-competitie moeten aan treden tegen de winnaar van de tweede poule uit de tweede divi sie, Marokko. In Hannover zege vierden de Marokkanen verras send over West-Duitsland met 6-13, na een ruststand van 3-6. De eerste ontmoeting zal op 29 april worden gespeeld in het rugby- stadion in Hilversum. Wanneer de tweede wedstrijd zal worden gehouden, is nog niet bekend. Schoonderwaldt schiet scherp LEEUWARDEN (ANP) - Nico Schoonderwalt uit Voor schoten heeft gisteren tij dens het nationaal kam pioenschap pistoolschieten zwaar kaliber over 25 meter een nieuw nationaal record gevestigd met 587 punten. Het oude record stond sinds negen jaar op naam van Leo Rietdijk. Schoonderwaldt schoot 292 punten precisie en 297 punten op duelschijf uit een totaal van 300. Hoofdbestuur van VVD: Fiets door ruit Wat betreft de belangstelling die er bestaat voor vestiging in het Morskwartier bij de gemeente zijn de laatste tijd aanvragen bin nengekomen voor de vestiging van een apotheek, een restaurant, een verfzaak, terwijl ook enkele kruideniersorganisaties interes se hebben getoond. etalage gegooid LEIDEN - Een onbekend persoon heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een fiets door een etala ge op de hoek van de Breestraat en Schoolsteeg gegooid. Behalve de ruit werden ook een aantal re- produkties die in dë etalage lagen vernield of beschadigd. DEN HAAG (GPD) —De WD hoopt later dit jaar een nieuw beginselpro gramma voor de jaren '80 te kunnen presenteren, ter vervanging van het programma uit 1966. Hieraan wordt gewerkt door een speciale commis sie onder voorzitterschap van mr. W. J. Geertsema, de Gelderse commis saris der Koningin. Het beginselprogramma moet dienen als- basis van het liberale verkiezingsprogramma bij de verkiezingen van 1981. In de dit weekeinde aan de VVD-afdelingen verstuurde nota „Tussen tijds", geeft het liberale hoofdbestuur al richting aan de toekomstige koers van de partij. De nota, die besproken moet worden op het congres van 20 en 21 april in Breda, zal uiteindelijk in het beginselprogramma verwerkt worden. Het beleid van het kabinet en van de tegenwoordige WD-fractie worden in de nota buiten beschouwing gehouden. Niet onverwacht spreekt het hoofdbestuur zich op dit moment niet uit voor samenwerking met PvdA en D'66 in een regeringscoalitie. Ook een discussie hierover acht het bestuur op dit ogenblik niet zinvol. Ditzelfde geldt voor een discussie met het CDA over de vorming van een nieuw kabinet-Van Agt-Wiegel. Pas tegen de verkiezingen kan de partij bepa len of het kabinetsbeleid tot inzet hiervan gemaakt kan worden Tijdens het weekeinde liet WD-fractieleider Rietkerk weten dat in het vervolg alle WD-kamerleden en het partij bestuur één lijn zullen volgen inzake uitspraken over samenwerking met andere partijen. „Iedereen in de fractie en binnen het bestuur is het over die lijn eens. We zullen alleen nog maar spreken over de samenwerking die we hebben met de chris ten-democraten"

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 9