Doelpunten vergoeden veel bij RCL-RVVH Zon breekt door voor John Eelman „Ik was liever een eind gaan fietsen Spectaculaire winst voor Katwijk (4-3) Goed spelend Rijnsburgse Boys laat kansen onbenut PAGINA MAANDAG 9 APRIL 1979 SPORT SPORT BENNEKOM - Aan vrijwel alles wat Bennekom en Quick Boys za terdag op de spaarzaam van gras voorziene Veluwse Eikelhof de monstreerden, kleefde het etiket "zwak". Alleen als je de ogen haastig sloot en droomde, namen de pogingen van beide ploegen de gestalte aan van aanvallen; in werkelijkheid sneuvelde drie kwart van alle probeersels al ver voor de 16-meterlijn. Het doelpunt waarmee Bennekom de wedstrijd in zijn voordeel be sliste, paste geheel in het "ziekte beeld": een schot dat nooit en te nimmer doel zou hebben getrof fen als één der Kat wij kers het niet van richting had veranderd. Wie zeker ook op een wat boeiender partij had gerekend, was bonds coach Arie de Vroet. Hij had zijn schreden naar deze partij gericht om enige spelers te bekijken over wie hij nogal gunstige rapporten had gekregenHet ging met name om de Bennekommers Haan en Nico Kuyt na nederlaag Quick Boys: Van Zwam. Ze konden hem niet bekoren. Lof had hij na afloop wel voor Bennekoms vrije ver dediger Hein Oelderik (ex-Wage- ningen) en respect toonde hij voor de inzet van Nico Kuyt; voor het overige bleef zijn notitie boekje leeg. "Matigheid was troef in deze partij", aldus De Vroet. "Matige opbouw, zeer matige af werking. Ach, en Quick Boys kan toch zoveel beter" Het was inderdaad op organisatie en positiespel van de kleine Oel derik terug te voeren dat het toch al niet met veel zelfvertrouwen optredende Quick Boys 1 in zijn spel kwam. Hoek werd binnen de korste keren mat gezet, Zandbergen kon zijn ritme niet vinden (werd ook te weinig aan gespeeld) en Van Rooyen kwam niet los. In het centrum gooiden Freek Rienks en Hans van Duyn er zeker niet met de pet naar, maar op dreef waren zij geen moment. En Kuyt mocht dan hard arbeiden, ook hij raakte niet echt op stoom Een onvervalst malaisedagje dus, zoals door de Katwijkers zelf werd ervaren. Nico Kuyt na afloop: "Er zijn van die dagen dan gaat het zó beroerd dat ik wel eens denk: waarom kap pen we er eigenlijk niet mee en gaan we niet een lekker eind fiet- Ondanks al die matigheid en mach teloosheid heeft Quick Boys in deze partij, waarin geen der ploe gen eer^ meerderheid kon ont wikkelen, de mogelijkheid gehad een voorsprong te bemachtigen. In de 17de minuut bijv. liet de ove rigens uitstekende Bennekomse doelman Drost een gemakkelijk balletje uit zijn handen spatten, vlak voor de voeten van Van Rooyen. De kans was niet zo ge makkelijk als hij wellicht leek (de bal stuitte nogal hoog), maar Van Rooyen had er meer van kunnen brouwen dan hij nu deed. En vijf minuten voor rust, toen Joep den Hollander was opge rukt, werd Rienks in de enige goed lopende Katwijkse aanval, uitstekend vrijgespeeld. Hij schrok daar kennelijk zo van dat hij gehaast naast schoot. Maar ook Quick Boys mazzelde een keer. In blessuretijd van de eerste helft tastte de Katwijkse defensie mis op een voorzet van Zeiler. Theo Guyt kwam geslagen op de grond te liggen, maar om duistere redenen konden de Bennekom mers Van Dijk en Van der Kraats het karwei niet afmaken. In de tweede helft kabbelde de strijd fut- en zielloos naar de eindpaal. Quick Boys mocht aan vallend weinig klaarmaken, aan de Bennekomse vuurlijn hadden Haasnoot en Den Hollander evenmin een kind. Hoek had hal verwege de tweede helft Quick Boys de leiding kunnen geven, maar speelde vlak voor doel de bal te ver voor zich uit. Ten slotte kwam dan, zeven minu ten voor tijd, het enige doelpunt. De Bennekommer Stienus Haan sprintte fel naar een uit de verde diging van Quick Boys terug springende bal en schoot die hard op doel. De van ver komende ko gel zou stellig door Guyt zijn ge- paseerd als Joep den Hollander uit de baan van het schot had kunnen blijven. Maar dat ge beurde niet. De bal vloog nu via hem in precies de andere hoek dan waarop Guyt rekende. In de slotfase had Quick Boys als nog een punt kunnen meepak ken. In de laatste minuut snelde de voor Hoek ingevallen Teun v.d. Plas langs zijn bewaker en leverde een parel van een voorzet af die Zandbergen vlak voor doel bereikte. Maar die deed zo onge veer alles met de bal behalve sco ren. De Vroet had er een term voor: "Faalangst". RUUD PAUW KATWIJK - Dat Katwijk zich dit seizoen handhaaft in de tweede klasse kap nu wel voor zo goed als zeker worden worden aangenomen. Tegen het in de middenmoot gesta tioneerde Spirit bevestigde de formatie van trainer Frans van der Zeeuw dat. De Kat wijkers versloegen de Am- stellanders, in een van spek takel bolstaande wedstrijd met 4-3. Al na vijf minuten hadden de Katwijkers de ruggesteun van een treffer van spits Arnold Boers, die alert reageerde op een te zach te terugspeelbal in de Spirit defensie. 1-0. Een fors spe lend Katwijk creëerde hierna een veldoverwicht met Jan van Dijk in een hoofdrol. Soms onnavolgbare rushes werden gevolgd door goede voorzetten waaruit Wim Guyt 1 twee keer maar net over kopte. Toch moest er weder om een blunder in de Spirit defensie aan vooraf gaan om de Katwijkers aan de ver diende 2-0 te helpen. Uit een hoge voorzet van Arnold Boers leek Teus Oosterom de bal weg te gaan koppen. De Spirit-back miste echter vol komen waardoor Wim Guyt 11 plotseling de gelegenheid kreeg om 2-0 te laten aante kenen. Van dichtbij knikte Wim Guyt 11 de bal fraai ach ter keeper Adri de Boer. Katwijk leek de rust te gaan halen met deze geruststellen de stand, ware het niet dat er bij Spirit een uitstekend spe- lende Arie Linge zijn ploeg- makkers tot steeds grotere prestaties opzweepte. Hij stichtte hiermee zoveel ver warring in de Katwijk-defen sie, dat vijf minuten voor de pauze, na slecht wegwerken in de Katwijk-achterhoede Robbie den Butter 2-1 kon scoren. In het begin van de tweede rondgang was er sprake van een omgekeerde wereld. De meteen fel van leer trekkende Amstellanders drukten Katwijk in de defen sie. Wim Haasnoot werd na tien minuten gepasseerd door de opkomende Teus Ooste rom. Uit Oosterom's voorzet kopte Arie Linge schitterend 2-2 in. Katwijk was wakker geschud, wat resulteerde in een licht veldoverwicht. Uit een corner van Huig Schaap kopte Arnold Boers in de ach- tiende minuut, gehinderd door Spirit-verdedigers de 3-2 in. De blijkbaar nog in fee stroes verkerende Wim Haas noot werkte de bal twee mi nuten later na een hoge voor zet niet afdoende weg waar van Robbie den Butter maximaal profiteerde. 3-3. Katwijk legde zich ondanks deze nieuwe tegenvaller niet bij een puntendeling neer. De goed spelende Stef Groene- weg zette zeven minuten voor tijd knap voor, Wim Guyt 11 kopte door, waarna Jaap Schaap op formidabele wijze de allesbeslissende 4-3 inkop te. FRED SEGAAR Trieste hoofdrol Bram Brandt Noordwijk verslaat DOSK: 2-1 NOORDWIJK - Ook voor Noordwijk-trainer John Eelman brak zaterdagmiddag dan toch nog een schuchter zonnetje door na een té lange periode, waarin louter grauwe wolkenmassa's rond zijn kalende hoofd cirkelden. "Dit is mijn eerste overwinning sinds vier maanden", ver zuchtte de Haarlemmer onmiddellijk na afloop 11-0 voorsprong te helpen. Cees Ruis (links) en RVVH-a hoek te passeren. Dat betekende 1-1want vijf minuten eerder had Pierre van Gemeren een door ie dereen gemiste, lage hoekschop van uitblinker Bennie Heems kerk achter doelman Cees van Vliet kunnen werken. Door die twee doelpunten kreeg het duel tenminste nog enige spanning, want speltechnisch viel er zaterdag op De Bloemerd weinig te beleven. Het pleitte in elk geval voor het zo gehavende RCL, dat het niet schroomde in de aanval te gaan. Er ontstonden ook genoeg mogelijkheden om dat de zwakke RVVH-achter- hoede met name met het uitver dedigen de nodige moeite had. In de twintigste minuut leverde die moed voor de tweede keer succes op. Een 1-2 combinatie met Heemskerk bracht Fred Plijter aleen voor Van Vliet, die terwijl de bal al naast het doel rolde Plij ter tegen de benen tikte. Maar al te graag stortte de RCL-aanvaller ter aarde en kreeg daarvoor van scheidsrechter Mellenberg een mooie beloning in de vorm van een strafschop. Cees Ruis weet met dat soort buitenkansjes altijd wel raad: 2-1. Die stand was voor Huguenin ein delijk het sein om de zwakke stee uit de RCL-verdediging, Zaal er uit te halen voor de van een bles sure herstellende Dick van der Bijl. Daaf Brandt werd rechts back en Van der Bijl ging het middenveld versterken. RWH, dat aanvoelde dat er op z'n NIEUW-LEKKERLAND - De ma nier waarop Rijnsburgse Boys tenslotte toch nog een doelpunt liet aantekenen, weerspiegelde het grote euvel waarmee de ploeg zaterdag te kampen had. In het vier-puntenduel met Nieuw- Lekkerland ging weer weinig stootkracht uit van de op zich goed combinerende voorhoede. Tot het zestienmetergebied wa ren er geen problemen, maar daarna ging het mis. Weinig kan sen, terwijl de mogelijkheden die zich dan voordeden vrijwel on benut bleven. Omdat de Lekker- landers wel raad wisten met dit essentiële onderdeel van het voetbalspel was de uiteindelijke 4-1 een logisch gevolg. Na het startsignaal van de kordate arbi ter Keizer mocht Nieuw-Lek- kerland even de tanden laten zien. Deze aanvalsgolven luwden echter snel, waarna RBB steeds meer greep op de wedstrijd kreeg. Met Cor Vreugdehil als vierde man op het middenveld leverde ijverig stoorwerk van dit minst nog wel een gelijkspel in zat, drong daarop flink aan. RCL leek echter achter Brandt nog een engeltje te hebben opgesteld, dat als het eindelijk mis dreigde te gaan de bal richting paal stuurde (schot Den Hartog). Toch werd het in de veertigste minuut 2-2. Spits Henk van der Ent, maakte zich eindelijk los van Cees Ruis en kopte een vrije trap van Ro nald Maasdam hard in. Daarmee was de ellende voor RCL nog niet gedaan. Bram Brandt sloot zijn uitstekende optreden af met een misser, die hij met het sarrende gezang van de Ridderkerkse supporters niet licht zal vergeten. BART JUNGMAN middenrif de geel-zwarten veel balbezit op. De lange passes van Nieuw-Lekkerland belandden bovendien veelvuldig in het niets. Dat was echter niet vol doende want de twee Rijnsburg se spitsen Haasnoot en Perfors kregen toch nog de nodige kan sen, die ze echter te onzuiver be handelden. In de 25ste minuut leverde Nieuw- Lekkerland "spelmaker" Arie v.d. Ham een fraaie solo af, die vlak voor het penaltygebied smoorde in een valpartij. V.d. Ham nam de toegekende vrije trap zelf en knalde de bal effect vol tegen de handen van keeper Star. In de rebound schoot de doorgelopen Dekker beheerst in. (1-0). Onverdroten bleef RBB daarna pressie uitoefenen, waar bij Wil Groenendijk net voor een leeg doel langs mikte en Ruud v.d. Voort na een schitterende ac tie van Gé Perfors volledig faalde. De tweede helft gaf eerst hetzelf de beeld te zien. Trainer Wij- Een zege, die hem bevrijdde van een tijdvak, die hij, de oefen- meëster zei het eerlijk, heeft ver foeid; waarin hij constant in de min zat, met kaarten in de spe lersbus voortdurend geld had vergokt en pas aangekochte aan delen op de beurs prompt in waarde had zien kelderen Uitgerekend Jaap van Kesteren, die als bankspeler was aange kondigd en alsnog als puntspeler moest opdraven, nu Jan Willem Bogers wegens familieomstan digheden had moeten afzeggen, zou Eelman uit de poel van ellen de halen. De 32-jarige karakter voetballer, die vorige week tegen DOVO weinig succesvol aan het front had gestreden, omdat Noordwijk toen voor een behou dende speeltrant moest kiezen, kwam zaterdagmiddag aanzien lijk beter uit de verf, nu de zee- kanters tegen DOSK als regel pressie uitoefenden. Waardoor de onvermoede frontdienstkwalitei ten van de als tussenpaus optre dende centrumspits - Ruud Brö- ring is zeker nog enkele weken nands had Groenendijk voor meer stootkracht tegen Henk v.d. Zwan ingewisseld, echter zonder merkbaar resultaat. Toen bleek ook dat de RBB-defensie met Ni co Zwaan als laatste man nog niet op elkaar ingespeeld is. Eenmaal kon Cees Star nog fraai redden, maar in de 20ste en 30ste minuut was het na zwak uitverdedigen wel tweemaal raak door Boel. De zaak leek bekeken, naar Nieuw- Lekkerland werd steeds zenuw achtiger onder het alles of niets offensief van de Rijnsburgers. Pas in de 40ste minuut leverde dat wat op, al was het op een wei nig overtuigende wijze. Lekker- land-goalie Kees den Besber liet een onschuldige bal geheel on nodig uit de handen glippen, waarna Piet Haasnoot de bal moeiteloos in het doel kon lopen. Vlak voor tijd werd het nog 4-1, toen een doorgebroken Sjors den Boef een onhoudbare schuiver afleverde. RUUD DOBBELAAR. LEIDERDORP - Met satanisch genoegen hief de aanhang van RWH het aloude "Zeg keeper, waarom treur jij zo?" aan. Het niet te benijden doelwit was RCL-doelman Bram Brandt, die even tevoren een indraaiende hoekschop van Piet de Jonge finaal had gemist. Gevolg was dat de Lei derdorpers in blessuretijd zich nog een 2-2 gelijkspel za gen ontglippen. Dat juist Brandt die ongelukkige afloop kon worden aangewreven was des te triester, gezien de vele keren dat uitgerekend de sluit post van RCL de Leiderdorpers voor een tegendoelpunt had be hoed. Zo zag hij aan het slot van de eerste helft achtereenvolgens Jan-Willem Verschoor, Jan Vlasblom en Erik den Hartog on gehinderd voor zich opdoemen, maar telkens kwam Brandt als winnaar uit de duels te voor schijn. Kon Bram Brandt dus van alle blaam worden gezuiverd, RCL zelf mocht zich vrij pleiten door alleen maar te verwijzen naar het rijtje geblesseerden Het ontbre ken van Hans van der Wal. Peter Piket, Hans en Ab Braat drukte natuurlijk zijn stempel op de wedstrijd. Juist het gemis van de laatste deed zich het meest ge voelen en dat niet eens zozeer vanwege zijn eigen kwaliteiten als wel het complete falen van zijn vervanger. Trainer Huguenin had Bram Zaal op Braats positie geposteerd en dat zette de RCL- defensie voor grote problemen. De brave draver Zaal had totaal geen vat op zijn directe tegen stander Den Hartog, waardoor ausputzer Koos Haneveld regel matig zijn plek moest verlaten om aan de linkerkant assistentie te verlenen. Dat het pas in de tweede helft echt mis ging mocht een wonder heten. Huguenin had in de rust Zaal en Rinus van Es van plaats laten wisselen, maar ook RWH- linksbuiten Verschoor bleek te goed voor de arme Zaal. Na tien minuten onderschepte hij wel een voorzet van Piet de Jonge, maar verzuimde de bal weg te werken. Verschoor was er als de kippen bij om Brandt in de korte Ter Leede-trainer Jan Turkenburg had tegen koploper Heerjansdam zijn middenvoor Jan van Harskamp buiten de basis gelaten. Later zou de lange spits toch nog invallenmaar ook hij kon geen goal produceren. Op de foto mist hij lengte om een voorzet af te ronden. Geheel links scheidsrechter Bob Dammers. „Ter Leede zoekt een nieuwe centrumspits" SASSENHEIM - "Zet maar in de krant Ter Leede zoekt een spits". Eén van de vele opmerkingen over het 'spits'-probleem van de Sassenheimers na afloop van het met 0-2 verloren thuisduel tegen koploper Heerjansdam. Nu spelmaker en topscorer Nico van de Fange geblesseerd aan de kant moest toekijken, hadden de Sas senheimers nog meer moeite om lijn in de aanvallen te brengen én te doelpunten. Van de Fange in de voorgaande wedstrijden goed voor zeven van de slechts twaalf gemaakte Ter Leede-doelpunten zag machteloos toe hoe zijn ploeggenoten koploper Heer jansdam redelijk tegenstand bo den, maar vanwege ontbreken van een goede middenvoor niet tot het doelpunten kwamen. De Heeijansdammers daarentegen beschikten in de persoon van Jan Visser wel over een goede spits. De kwaliteiten van Visser waren Turkenburg in de uitwedstrijd tegen de voormalige eersteklas ser al opgevallen. Reden waarom hij zijn voorstopper Jan Schoen met de opdracht om Visser de volle negentig minuten te scha duwen, in het veld stuurde. De ondankbare taak werd tot een kwartier na rust goed volbracht door Schoen. Toen passte Visser op zijn ploeggenoot Rob van Zij- derveld die vervolgens Nico Vonk passeerde en Visser in de gelegenheid stelde om 0-2 te sco ren. In de eerste helft hadden de Heeijansdammers al de leiding genomen. Nadat Van Zijderveld een goede mogelijkheid onbenut liet (zijn schot belandde tegen de paal) scoorde middenvelder Van der Berg vijf minuten voor het rust-signaal van de goed leidende Bob Dammers met een fraaie kopbal 0-1. HERMAN POOS SASSENHEIM - Hoewel Ter Leede-voorzitter Van Biezen er al vanuit gaat dat zijn vereni ging volgend jaar opnieuw ge traind zal worden door de Am- stelvener Jan Turkenburg, denkt de oefenmeester van de Sassenheimse ploeg er zelf an ders over. Turkenburg consta teert dat Ter Leede in de drie jaar dat hij de clubs nu al traint niet vooruit is gegaan en dat de meeste spelers van de zaterdag tweedeklasser als recreatie- voetballers beschouwd moeten worden. Turkenburg overweegt daar zijn conclusies uit te trek ken en het voorgelegde contract niet de ondertekenen. van Noordwijk-DOSK (2-1). Voordeel Noordwijk-linkerflankspeler John van Dijk wist even later van al die verwarring en gebrek aan con centratie bij DOSK voordeel te trekken door uit een vrije trap zijn brigade in veilige haven (2-0) te loodsen. Een eveneens benutte vrije schop van Spielhagen kon daar niets meer aan veranderen zodat John Eelman later de hoop mocht uitspreken "dat we door deze overwinning de positieve lijn misschien weer te pakken hebben" GERARD VAN PUTTEN uitgeschakeld - opeens meer re liëf kregen. Als ehige beseft hij dat er voor zijn ploeg kansen zouden ontstaan als de technisch bekwame, maar ri sicovolle libero Henk Alberts bij het uitverdedigen zou worden gestoord. Hij toonde zich in de lucht vrijwel permanent de mees ter van voorstopper Cock v. d Weerd en demonstreerde boven dien nog een goed ontwikkeld an ticipatieverm ogen Zoals na 16 minuten bijvoorbeeld toen de goedspelende John van Dijk na een lange pass van Hans Plaatzer een diagonaal schot los liet, dat DOSK-sluitpost Wim Duiveman niet onder controle kon brengen, waarvan Van Kes teren dankbaar profiteerde: 1-0. Geflatteerd Een voorsprong, die op dat mo ment een tikje geflatteerd was, omdat DOSK al in de voorpost gevechten het bewijs had aange dragen, dat ook het 4-4-2 concept ruimte tot aanvallend spel laat. De Kamper équipe zocht via Ab Spielhagen en Henk Nieuwen- huizen geregeld naar mogelijk heden om tegenstoten te plaat sen, die de Noordwijk-defensie bij tijd en wijle tot behoorlijke in spanningen noopte. In de begin fase had middenvelder Jan de Lange al eens rakelings naastge- schoten, terwijl Dick Dortmundt na acht minuten Gert Diender, die Plaatzer en Spaanderman de hielen hadJaten zien, van scoren had moetén afhouden. Daarte genover stond dat Gerard Tio na voorbereidend werk van Ab Spaanderman te zacht inschoot en De Weerd een kiezelharde in zet van Van Dijk tot corner had moeten ombuigen. Dat beeld van gelijkwaardigheid zou ook na die openingstreffer van Van Kesteren geen wijziging ondergaan. Uitgaande van twee totaal verschillende spelopvat tingen kwamen beide formaties een belangrijk deel van het duel tot nagenoeg hetzelfde resultaat, werden zowel aan Noordwijk- kant (Suttorp, Van Kesteren 2x) als aan DOSK-zijde (Nieuwen- huizen en Spielhagen) scorings- mogelijkheden gecreëerd, die evenzovele malen werden ver- Eerst halverwege het tweede part leek de balans even naar Kamper zijde te zullen doorslaan toen een lange bal van Albers via Noord wij k-libero Plaatzer, Spelhagen en goalie Dortmundt bij Jaap Klein terechtkwam, die scoorde. Een goal, die tot ontzetting van de Kampenaren door spelleider Hoogterp ("ik heb zelf niets ge zien") op instigatie van grensja- ger. Thomasse werd afgekeurd wegens buitenspel. Kampense woede, die voorkomen had kun nen worden als Thomasse de simpele uitleg 'op het moment dat Albers die pass gaf, had Spielhagen nog slechts één ver dediger (Plaatzer) voor zich' had verkozen boven het misplaatst hautaine 'koop maar een spelre gelboekje'

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17