Wim Jeremiasse: "Ik heb nog nooit gefaald" Gerard Soet hoopt op eervol afscheid VAN DER WIEL STERK VELD BIJ ZILVEREN MOLEN MET GEK PLUS LOTTO TOTO V an Bilsen driejaar geschorst Keukens van klasse. poggenpohl Kont bij Heineken. EREWEDSTRIJD Oud Z.L.C. - Oud Feyenoord VRIJDAG 6 APRIL 1979 SPORT PAGINA 23 LEIDEN - Na een periode i 13 jaar als basisspeler van LZ'86 geeft Gerard Soet er aan het einde van dit water- poloseizoen de brui aan. Op komende jeugdtalenten, drukke werkzaamheden en een flinke dosis zelfkritiek Ik was toch niet een van de bestenzijn zoal de oorzaken die de 29-jarige Leidenaar hebben doen besluiten een punt achter een lange carrière als eerste zeventalspeler te zet ten. Het is overigens niet de bedoe ling dat Soet de waterpolocap nimmer om het hoofd zal bin den, want de eigenaar van een aannemersbedrijf zal in het volgende seizoen bij de re serves op een wat lager ni veau gaan acterenterwijl hij ook nog het coachschap van het damesteam zal aanvaar den. Het is wel mooi geweest zo", vertelt Gerard Soet. Ik be hoorde toch al niet meer tot de "goeien". Dat was een van de redenen dat ik dit seizoen niet veel speeltijd kreeg toebe deeld. Onze trainer, Gijs t der Leden ivilde verjongen en vond dat jonge spelers een kans moesten krijgen. Voor de club natuurlijk een uitste kende zaak. maar ik voelde mij zo langzamerhand over bodig worden. Ik trainde net zoveel als die jonge knapen maar mocht minder spelen". "Omdat ik mij langs de kant dan toch maarzit te verbijten heb ik maar besloten te kap pen als eerste zeventalspeler, mede omdat ik het met mijn aannemersbedrijf steeds drukker begin te krijgen en het zodoende moeilijker wordt tijd voor het waterpolo vrij te maken. Momenteel ben ik zo'n beetje iedere avond voor de zaak op pad. Volgend seizoen ga ik lekker in het tweede spelen. In de praktijk betekent dat ik net zoveel als nu zal gaan trainen, tenminste zo veel mogelijk als met mijn zaak te combineren valt. Het verschil is dat je dan wat makkelijker kan wegblijven. De dwang om te presteren in Prestatiedwang De prestatiedwang teel noodzakelijk bij LZ'86 nu de ploeg een erg goede kans maakt via promotie de natio nale hoofdklasse te bereiken waar stadgenoot De ZijllLGB op het moment uitstekend presteert. Ook in 1976 maakte LZ'86 de overstap naar de hoofdklasse maar het verblijf was toen geen lang leven be schoren. Na een aanwezig heid van één seizoen kelderde LZ weer naar de eerste klasse. Gerard Soet hierover: "Ach, de situatie was in die tijd volko men anders. Volkomen tegen de verwachtingen in kwamen we op de tweede plaats van de ranglijst terech t waardoor we konden promoveren. De spe lers en trainer hebben toen menigmaal rond de tafel geze ten om te beslissen of we wel of niet van de promotie gebruik zouden maken. Uiteindelijk hebben we de stap naar de hoofdklasse gemaakt terwijl we er eigenlijk niet rijp voor waren. Dat heeft de degrada tie na één seizoen wel uitge wezen. Nu ts de situatie geheel anders. LZ beschikt over een aantal talenten zoals Jan Bakker, Jan Pieter(J.P.)Heck en vooral Rudie Muusser, die in de hoofdklasse straks zeker mee zullen komen. Daarbij komt nog de terugkeer van Joop Siera,die een tijdje gele den met waterpolo was ge stopt in verband met een ver bouwing van zijn huis. Nu hij terugkomt zijn de kansen op een langer verblijf dan één jaar in de hoofdklasse groter geworden. Joop beschikt na melijk over het meeste talent dat er bij heel LZ rond zwemt". Eigenwijs LZ wordt overigens al voor het derde seizoen getraint door Gijs van der Leden wiens zoon Bram eveneens in de hoofd macht van de Leidse water- poloclub uitkomt. Een nogal ongebruikelijke gang van za ken bij LZ waar het normaal is dat trainers na een periode van twee jaar weer vertrek ken. Gerard Soet: "LZ'86 is een ei genwijze club. Een trainer kan in zijn eerste jaar niet veel fout doen in de vereni ging maar in het tweede jaar begint de kritiek los te komen. De één weet het nog beter dan de andere en het eind van het liedje is het vertrek van de trainer. Van der Leden vormt daarop een uitzondering waardoor het inmiddels wel bewezen is dat hij 'een goeie' is. Hetgeen niet wil zeggen dat LZ niet zo langzamerhand weer naar een andere trainer uitkijkt. Harry Vriend lijkt mij wel een capabele vent". SpelersraacL Er is dit seizoen voor het eerst een spelersraad bij LZ'86 in het leven geroepen die er hoofdzakelijk op toeziet of de trainingen (2 polo- en 1 zwem- training) regelmatig worden bezocht. Loopt het trainings- bezoek terug dan wordt er door de spelersraad onmid dellijk aan de bel getrokken en een vergadering onder de 18 selectiespelers belegd. Een in de waterpolowereld nogal uitznderlijke situatie die dit seizoen een duidelijke posi tieve uitwerking heeft. Zater dag (in zwembad De Zijl) kan de club de vele trainingsar- beid bekronen door zich via een overwinning op concur rent De Gouwe een vrijwel ze kere promotie te verschaffen naar de hoofdklasse. Na dit sleutelduel volgt zondag (LZ speelt in het komende weekeinde dus twee wedstrij den) de strijd tegen degrada tiekandidaat ZCE terwijl dan nog de partijen tegen de zwakke broeders BZ&PC en DSZ volgen. Als het allemaal loopt zoals het moet lopen, dan neemt 'veteraan' Gerard Soet 'met eer' afscheid van zijn LZ. ROB ONDERWATER ADVERTENTIE Rita van der Kamp, receptioniste draagt eenbril van Nieuwe Rijn 62, Leiden. Tel 071-124108 WEETALLES VAN BRILLEN EN SPECIALIST VOOR KONTAKTLENZEN. ADVERTENTIE Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. Zelfverzekerd zit Wim Jeremiasse in een hotel achter een beschaafd dampend kopje koffie en een glas Franse cog nac. Hij heeft voor deze gelegenheid zijn officiële tenue aangetrokken. Een rood-roestbruin colbertjasje, dat al leen al door de kleur een creatie zou kunnen zijn van een labiele modekoning met ernstig oogletsel, en een bijpas sende stropdas met daarop in ragfijn borduurwerk het embleem van de UCI. Een uniform .waarachter een hele carrière schuiltSinds 1966 ishij jurylid der Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie, de laatste zeven jaar op genomen in het in ternationale korps. In dat gezelschap is Jeremiasse een ukkie, want ondanks zijn 39 jaar is hij het jongste UCI-jurylid ter we reld. b v Gebr Rolff s Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Hij kan nog 26 s pas op 65-jarige leeftijd vliegje er bij de Union Cyclisme Interna tionale uit. Wie zich eenmaal in de kopgroep van het jury-peloton heeft genesteld, lijkt daar zelfs met een fietspomp nog niet uit weg te slaan. Het valt ook bijna niemand op. Een voetbalscheids rechter kan nog wel eens 90 mi nuten hinderlijk in de weg lopen of met één dom fluitsignaal de wereldbeker bij een verkeerde ploeg terecht laten komen. Wed strijdleiders bij wielerwedstrij den niet. Die beperken zich tot het geven van aanwijzingen aan de volgerskaravaan, delen na af loop boetes uit aan coureurs die op daartoe niet geëigende plaat sen de blaas hebben geledigd en bekvechten na afloop wat met ploegleiders over futiliteiten. In het uiterste geval kan hij de win naar nog diskwalificeren, maar daarmee wordt slechts de uitslag en nooit de wedstrijd veran derd. Griezelig LEIDEN - Voor de zeventiende keer gaat zaterdag de Zilveren Molenloop van start, een wegwedstrijd over 20 kilometer die zoals gebruikelijk wordt georganiseerd door de Leidse atletiekvereniging De Bataven. Hoewel dit evenement in de afgelopen jaren stevige concurrentie heeft gekregen van andere weg-wedstrijden blijven er sterke vaderlandse lopers naar Leiden komen. Zo ook zaterdag wanneer Henk Kalf, Piet Vonck, Gerard Mentink, Peter Kooy en Rob Strik voor een kwalitatief behoorlijk deelnemersveld zorgen. Van de atleten uit Leiden en naaste omgeving zullen waarschijnlijk Rob van Schooten AAV'36 Alphen), Bram Wassenaar van het organiserende De Bataven en Martien van de Hoorn (Holland Leiden) in de voorste gelederen kunnen meestrijden. De start (14.00 uur) en finish zijn ook dit jaar weer bij de Leidse Groenoordhal. Het parcours voert de naar verwachting circa 400 deel nemers van de Groenoordhal via de Willem de Zwijgerlaan naar Leider dorp. Via Hoogmade, Rijpwetering en Oud-Ade wordt dan weer richting Groenoordhal gelopen. Toch schijnt er nog zoiets als een rapporteur te bestaan. „Wij wor den elke wedstrijd opnieuw beoordeeld. De UCI heeft een technische commissie en tijdens iedere koers zit er iemand bij ons in de wagen. Ze maken wat aan tekeningen en een rapport, waar van wij trouwens nooit een af schrift krijgen. Dat hoeven ze voor mij ook niet te doen, want ik weet zelf wel hoe het is gegaan. Ik heb dan ook niet het gevoel dat ik me steeds moet waarmaken. Omdat het zo goed gaat. Ik heb nog nooit gefaald. Als je een vak onder de knie hebt. gaat alles ook vanzelf. Dat is bij mij ook het ge val. Wel erg griezelig, hoor. Ik vraag me af hoe het zal zijn, als het ooit eens een keer fout gaaf'. Een wedstrijdleider lijkt de onfeil baarheid zelve. Niet omdat hij zo goed is, maar omdat er weinig verkeerd kan gaan. Het peloton heeft zijn eigen rechtspraak. De internationale scheidsrechter bemoeit zich vooral met de rand verschijnselen. „Het klinkt mis schien opschepperig om te zeg gen dat ik nog nooit een echte blunder heb gemaakt, maar het is zo. Al maak ik in iedere wedstrijd natuurlijk wel kleine fouten. Toch komt er een dag dat ik ver schrikkelijk de mist in ga...". Welke grove fout hij kan begaan valt moeilijk te bedenken. Na een korte overpeinzing zegt hij: „Als nu bijvoorbeeld mijn wagen een renner in kansrijke positie van de weg zou rijden, zou dat het mo ment zijn om te zeggen: nu stop ik Zuivere finale De ambtenaar van de belasting-in spectie in Goes geeft toe dat de „grote jongens" de indruk vesti gen meer te mogen dan een an der. „Sommige ploegleiders hebben wat meer flair. Peter Post ziet kans om drie keer met een rte praten, terwijl Maurice de Muer het maar een keer lukt. Volgens mij maakt Post ook af spraken met zijn jongens. Zo van: je moet maar vaak je arm in de lucht steken en om mij vragen. De ene keer moet hij dan een tabletje tegen kramp geven, ver volgens moet er wat olie op de derailleur... Er zijn juryleden die daar intrappen. Maar bij mij moe ten ze daar in de finale niet mee aankomen. De finale bij de profs moet zuiver zijn. Zo zuiver, dat er helemaal niets kan gebeu- Over de motoren van radio, televi sie en fotografen is al heel wat te doen geweest. Vorig jaar in de Amstel Gold Race kreeg Jan Raas het verwijt dat hij zijn be slissende demarrage kon plaat sen omdat hij als het ware door de motoren werd meegezogen. „Dat eerste gaatje van 50 meter is het belangrijkste", zegt de Zeeuwse wedstrijdleider, die sinds zijn tweede huwelijk in februari in Schijndel woont. „De coureurs maken er gretig gebruik van. Het is vorig jaar in alle klassiekers heel erg geweest. In de praktijk Neem Vos. Diei: bange ftAVT1 3-ploegendienst (week-ends vnj) inde bottelarij: vLTA AvAAIAI vanaf 23 jaar f 2304,- bruto per maand 8% M1VJI n Vl#l V^T^f VILTa vakantietoeslag en een winstdeling. A Al EnEi^GUv Aljftl* Vraag nü inlichtingen, tel. 071-814265 wg Burgemeester Smeetsweg 1 j|! Zoeterwoude. DEN HAAG (ANP) - De hoofdprijs van de lotto van 1 april (nummer 13) zal niet worden uitgekeerd. Er waren geen deelnemers met zes juiste getallen. Een-vijfde deel van de hoofdprijs van ruim 600.000 gulden zal de jackpot voor de hoofdprijs in lotto veer tien van het komende weekeinde vormen, de rest wordt gelijkelijk verdeeld over de vier prijzen van het afgelopen weekeinde. De resultaten van lotto dertien zijn: Inleg 3.618.083 gulden, prijzenbe- drag f 1.718.589,43. De prijzen zijn: Tweede prijs, 6 winnaars f48.693,30, derde prijs, 117 win naars f3231,50, vierde prijs 8209 winnaars f56,50 en vijfde prijs, 12890 winnaars f31,10. De jackpot voor lotto 14 bedraagt f 120.301,26. Toto 13 Inleg ruim 625.000 gulden, prijzen- bedrag: f 296.898,28. Eerste prijs: 11 winnaars f 10.769,30, tweede prijs: 138 winnaars f537,80 en derde prijs 1471 winnaars f 70,60. ADVERTENTIE Zaterdag a.s. 14.00 uur Lugdunum- Ajax C SPORTPARK AAN DE OEGSTGEESTERWEG. •••••O worden heel wat wedstrijden er door beinvloed". Voorbeeld stellen Een afdoende maatregel heeft men nog niet kunnen nemen. „We dachten de problemen opgelost te hebben door niemand meer toestemming te geven achter de commandowagen van de rijks politie, het mikpunt voor de ren ners, te gaan rijden. Alleen op een lange rechte weg mogen ze bij toerbeurt éen voor éen gaan kij ken Maar ze blijven dan gewoon >m vervolgens langs r weer voor te gaan. ;n fotograaf als Cor >or de duivel nog niet i rijdt op drie meter van de Als er vijf zoals hem wa ren, werd er nooit meer een wie lerwedstrijd gereden. Als het nog een keer gebeurt, laat ik hem door de politie uit de koers halen. Ik heb daarvoor een volmacht. Het wordt tijd om eens een voor beeld te stellen, want motoren zijn de schrik van elke wed strijd". PETER DE JONGE VOETBAL - Scheidsrechter Charles Corver die al maanden lang met een achillespeesblessu re tobt is vandaag in Nijmegen geopereerd. Corver denkt dat hij zeker twee maanden uit de roula tie zal zijn. TENNIS - De Australiër John Alexander bereikte gisteren ten koste van de Tsjechoslowaak Tomas Smid de halve finales van het international tennistoernooi te Nice. Setstanden: 6-1 en 6-3. BASKETBAL - De Joegoslavische basketbalclub Bosna Serajevo heeft gisteren in Grenoble de Eu ropese beker voor landskam pioenschappen bij de heren ge wonnen. Het Italiaanse Emerson Varese werd met 96-93 verslagen. SCHAKEN - De vier grootmeesters Hort (Tsj), Liberzon Isr), Gligoric (Joe) en Gheorghiu (Roe) zijn gis teren winnaar geworden van het internationale schaaktoernooi van Lone Pine gewonnen. WIELRENNEN - De Belg Daniel Verplancke heeft gisteren de gro te prijs Pino Cerami te Wasmuel gewonnen. Verplancke had bijna anderhalve minuut voorsprong op de Italiaan Mariotti en 4.05 min op de Nederlander Pronk. DEN HAAG - Het bestuur van de Nederlandse ijshockey bond heeft Harry van Bilsen (Heeren- i die maatregel op advies van de straf- commissie van de bond. Van Bil sen, de doelman van Heerenveen, had op 24 februari van dit jaar tij dens een wedstrijd in Heeren veen een wedstrijd-official li chamelijk letsel toegebracht. De straf van drie jaar gaat in per 24 februari van dit jaar. Vorige week kwamen de voorzit ters van de vier Nederlandse ïjs- hockeyclubs, die de meeste in ternationals leveren aan het suc cesvolle nationale team. bij el kaar om de voorbereiding te be spreken voor de olympische win terspelen in Lake Placid. De vier "grote" clubs wilden de competi tie. inclusief de plav-offs voor de Spelen achter de rug hebben. De "kleine" clubs verzetten zich daar heftig tegen. Gisteravond kwamen de voorzit ters van alle clubs bij elkaar om een oplossing te zoeken. De plannen van de grote clubs gaan door. Het bekertoernooi en de na tionale competitie worden voor Lake Placid afgewerkt. Boven dien worden data opengehouden voor oefenwedstrijden van het Nederlands team. Na 27 januari, het vertrek van de nationale se lectie naar de Verenigde Staten, spelen de acht "kleine" clubs een soort na-competitie met als inzet een beker, die te zijner tijd nog een naam krijgt. Die clubs kun nen het seizoen op die manier nog over zeven weken uitsmeren. Het ijshockeyseizoem start op 7 september met het bekertoernooi in twee poules van zes clubs. De tien clubs van de afgelopen com petitie plus het gepromoveerde Geleen en nog een tweede divi sieclub. Op 20 oktober start de competitie met dezelfde twaalf clubs. Uitslagen Rotterdam ROTTERDAM - Uitslagen van het internationale tennistoernooi in Rotterdam. Enkelspel tweede ronde: Vitas Gerulaitis (VS)- Geoff Masters (Aus) 6-7, (6-7), 6-4, 6-2, Björn Borg (Zwe)-Louk Sanders (Ned) 6-3 en 6-2, John McEnroe (VS)-Gen Mayer (VS) 64 en 6-1 Vijaj Amritraj (Ind)- Rolf Gehring (WDD) 7-6, (9-7), 6-3. Dubbelspel: Mitton/Günthardt (Zaf/Zwi)-Kronk/Letcher (Aus/ Oos) 6-2 en 6-4, Mottram/Feaver (GBR>-Pattisson/Franylovic (Rho/Joe) 6-3. 7-6, Dupre/Mayer (VS>-Fibak/Okker (Pol/Ned) 3-6, 6-3. 7-6 (tiebreak 11-9). ADVERTENTIE In het kader van 50 JAAR Z.L.C. maandag 9 april - 19.00 uur Z.L.C.-terrein Morskwartier Met o.a.: Coen Moulijn Eddie Pieters Graafland Piet Romein Frans Bouwmeester Reinier Kreyermaat GRATIS TOEGANG In de pauze de grandioze LEIDSCH DAGBLAD "SNIPPERSHOW lEIDSejJ Mede mogelijk gemaakt door ,>:GBLAn LEIDSCH DAGBLAD, 'n aktieve krant

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23