Elke dag dagvers sinaasappelsap van de Melkunie. Is Oranjebitter een verbitterd lid van het koninklijk huis? Is Canard a l'orange een oranje watervogel? Is ZeeuwsVlaanderen een belangrijke producent van sinaasappels? Een gezellige prijsvraag, met 25 schitterende hoofd prijzen: De kleurrijk geïllustreerde,24-delige Spectrum- encyclopedie. 100 Troostprijzen, bestaande uit de eveneens prachtig uitgevoerde, 4-delige, „kleine" encyclopedie: Dit is je wereld. Ga naar uw melkmaiiofuw1 Melkunie-winkelier,voor het wedstrijdformulier. Geniet van dagvers van de Melkunie. En dit zijn de vragen: Natuurlijk kent u „sinaas appelsap van de Melkunie". Uw melkman brengt het bij u thuis. Of u haalt het uit het koelvak in de melkwinkel of de supermarkt. Ja, uit het koelvak. Want sinaasappelsap van de Melkunie is (net als dagverse melk) gepasteuri seerd en moet daarom koel bewaard worden. Sinaasappelsap van de Melkunie is dus bijzonder sinaasappelsap. Ook bijzonder lekker. En bijzonder gezond. En om dat te onderstrepen organiseert de Melkunie een bijzonder leuke prijsvraag, met bijzonder fraaie prijzen. Er zijn 25 hoofdprijzen, bestaande uit de complete 24-delige, rijk geïllustreerde Spectrum-encyclopedie. De modernste encyclopedie van Nederland. En als u het ons vraagt de beste en de mooiste ook. Om die encyclopedie te kunnen winnen hoeft u alleen maar het antwoord te geven op 15 vragen en een leuke slagzin te bedenken voor sinaasappelsap van de Melkunie.Uw Melkunie- i winkelier heeft 't wedstrijd-formulier! Zó'n troostprijs verdient het eigenlijk om hoofdprijs te zijn. Vier fascinerende boeken, metaeel platen en illustraties in Kleur, barstens vol wetenswaardigheden! U kunt de vragen van de grote Sinaasappel Kwis nu vast bekijken en beantwoorden. Maar op het wedstrijd formulier staan ze nog een keer. Samen met alle spel regels van de Sinaasappel Kwis. Halen dat formulier! Maar ook zonder formulier kunt u meedoen. Zet de letters die behoren bij de juiste antwoorden op een briefkaart. (Bijvoorbeeld: als op vraag 1 antwoord C juist is: 1-C. Als op vraag 2 antwoord A juist is: 2-A. Enzovoort.) 7 Waarom vindt u sinaasappelsap van de Melkunie uitsluitend in het koelvak? A. Omdat er ergens anders geen plaats is in de winkel. B. Omdat het koud lekkerder is. C. Omdat het gepasteuriseerd is en dus koel bewaard moet worden. 8 Is Canard l'orange: A. Een oranje watervogel. B. Gebraden eend, met sinaasappels bereid. O C. Een Frans satirisch tijdschrift. 9 Met welke vrucht kan de sinaasappel gekruist worden? A. Met de banaan. B. Met de mandarijn. C. Met de klapbes. 10 Hoe komt de navelsinaasappel aan z'n naam? A. Door een tweede, niet ontwikkelde, vrucht aan de steelkant. B. Door navelbreuk. C. Doordat hij met een op een navelstreng gelijkende steel aan de boom verbonden is. 11 Welk weertype isabsoluutverwoestend voorde sinaasappel? A. Hitte. B. Krachtige wind. C. Vorst. 12 Waarin is sinaasappelsap van de Melkunie verpakt? A. In glazen flessen. B. In plastic. C. In karton. 13 Hoe heet sinaasappelsap in het Engels? A. Orange Juice. B. Jus d'orange. C. Orangensaft. 14 Wie heeft de sinaasappel in Amerika geïntroduceerd? A. John F. Kennedy. B. Marco Polo. C. Columbus. 15 Welke van de volgende vruchten behoort tot de dezelfde „familie" als de sinaasappel? A. De ananas. B. De avocado. C. De citroen. Voeg aan uw antwoorden een leuke slagzin toe (maximaal 25 woorden) over sinaasappelsap van de Melkunie, zet naam en adres van uw melkman of uw Melkunie-winkelier op de kaart, plüs uw eigen naam en adres, en stuur de kaart naar: Sinaasappel Kwis, Postbus 42,3440AAWoerden. Let op! Per vraag is slechts éên antwoord juist! 1 Tot welke groep vruchten hoort de sinaasappel? A. De pitvruchten. B. De citrus vruchten. C. De Besvruchten. 2 Waar komen de sinaasappels oorspronkelijk vandaan? A. Azië/China. B.Scandinavië. C.Amerika. 3 Welke drie landen of streken zijn de belangrijkste producenten van sinaasappels? A. Zeeuws Vlaanderen, de Far Oer eilanden, Mallorca. B. Amerika, Brazilië, Japan. C. Spanje, Israël, Perzië. 4 Is Oranjebitter: A. Een verbitterd lid van het koninklijk huis. B. Een bittere sinaasappel. C. Jenever met aftreksel van sinaasappel schillen. 5 Hoe komt de bloedsinaasappel aan z'n naam? A. Door de kleur van de schil. B. Door de kleur van het sap. C. Door het feit dat bloedsinaasappels goed voor het bloed zijn. 6 Aan welke vitamine zijn de sinaasappels zo rijk? A. Vitamine A. B. Vitamine B. C. Vitamine C.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 34