,/lrsTfrk "Informatie zo vroeg mogelijk naar buiten" \Veidse agenda Bezwaren tegen twintig meter hoge nieuwbouw "Kosten brug een slag in de lucht BAKKER TJES IN DE DOP BURGERLIJKE STAND STAD EN RAND DONDERDAG 5 APRIL 1979 Leiderdorpse wethouder: We leven in volwassen democratie LEIDERDORP - "De belangstelling voor wat er allemaal in de gemeente Leiderdorp gebeurt is groeiende. De be sluitvorming van burgemeester en wethouders hoeft daardoor geen schimmenspel meer te zijn". Dit zegt de Leiderdorpse wethouder Jos Verdier, die hoopt aan het eind van dit jaar een nota klaar te hebben over de open baarheid van ambtelijke stukken in Leiderdorp. "Besturen is iets dat je in samen spraak doet met diegenen die je bestuurt. Daar komt een degelijk stuk informatie aan te pas. Die in formatie moet je zoveel en zo vroeg mogelijk openbaar maken" is zijn standpunt. "Vroeger werden raadsbesluiten veel meer binnenskamers afge handeld. Voordat je er eigenlijk erg in had werd er zomaar een eerste paal geslagen. Dat soort si tuaties hoeft voor mij niet meer", aldus Verdier. Hij geeft verder aan dat de moeilijkheid die blijft bestaan echter in de vraag schuilt wanneer je nu een ambtelijk stuk "naar buiten,' moet brengen. Volgens hem kan men pas amb telijke stukken openbaar maken als het belang van de gemeen schap niet in het gedrang komt. Geheim "Anders gezegd, als er bepaalde za ken of onderhandelingen gaande zijn dan is het vaak beter dat al leen gegevens daarover tijdens de transacties "geheim" blijven. Deze geheimen gaan natuurlijk over de onderhandelingen tussen twee particulieren of tussen de gemeente en een particulier". Verdier meent dat de openbaarheid iets is wat nog sterker moet groeien. "Waarom meer open baarheid dan nu het geval is? Omdat we in een volwassen de mocratie leven. Dan moet daar ook maar naar gehandeld wor den. Op een bepaald moment moet er zoveel mogelijk naar bui ten kunnen". De wethouder wijst in dit verband op de afdeling voorlichting op het gemeentehuis. "De bevolking heeft daar steeds meer behoefte aan gekregen". Verdier ziet in de toekomstige uit breiding van openbaarheid van ambtelijke adviezen echter nog wel grote problemen die beslist opgelost dienen te worden. Extra personeel "Allereerst kost het ontzettend veel extra personeel, niet in de laatste plaats omdat daardoor ook de in spraak wordt vergroot. Plannen moeten voortaan op schrift ge steld worden in duidelijke en voor iedereen leesbare taal. Deze publikaties kunnen uitgereikt worden aan de aanwezigen op de publieke tribune. Wanneer dat is geregeld moet de ambtenaar die een bepaald advies heeft gegeven tevens beschermd worden. In Leiderdorp kent iedereen elkaar en we moetea uitkijken dat een vereniging of club onze ambte naar met een scheve nek aankijkt als deze een negatief advies heeft verstrekt. Daarnaast zal eveneens de derde belanghebbende, hetzij man, vrouw, club of vereniging waar het advies over gaat, beschermd moeten worden. Al met al een zaak die de komende tijd veel aandacht zal krijgen. We kunnen ons meer openbaarheid veroor loven omdat wij als burgemees ter en wethouders zo eensgezind zijn. Je zit meer voor het belang van de gemeenschap met elkaar te praten dan voor je eigen poli tieke partij. Dat is van grote in vloed op de strategie en het spel van de raadsleden in een raads vergadering. Door onze discipli ne over gevoelige zaken valt er Voorschoten overvallen door nota voor onderwijs aan zieke kinderefi Donderdag Jos Verdier - geen schimmenspel meer - voor de raadsleden minder te sjoemelen aldus Jos Verdier. ROEL ZAADNOORDIJK Over Leede in Warmond WARMOND - "Een slag in de lucht". Zo betitelde WD-er Corijn tijdens de vergadering van de com missie voor financiën en economische aangelegen heden gisteravond de kos tenopgaaf van de brug die over de Leede in Warmond moet komen. De opgaaf werd gedaan door de Hei- demij. De kosten voor de ze brug die alleen voor voetgangers toegankelijk zou moeten zijn bedragem 1.2 miljoen gulden. Ook de andere leden van de com missie, onder wie mevrouw Dalhuizen (Progressief War mond) waren ontsteld over het enorme bedrag, temeer daar er door de land- eji tuinbouwbond in een eerdere vergadering over dit onderwerp bedragen waren genoemd, die niet boven de 100.000 gulden kwamen. Het kwam de commissieidan ook niet waarschijnlijk voor dat de geplande kosten reëel zijn. De brug zou geplaatst moeten wor den bij de gemeentehaven en zo doende een verbinding moeten vormen met Koudenhöorn. Met de bouw hiervan zou in februari 1981 moeten worden begonnen, en als alles voorspoedig verloopt 6 maanden in beslag nemen. In de commissievergadering werd in elk geval besloten om de voor- bereidingskosten (die 123.428 gulden bedragen) alvast opzij te leggen. Overigens is het zo dat de gemeente opdracht heeft gege ven tot een kostenraming aan de Heidemij, maar het project zal niet door de Heidemij worden uitgevoerd, maar door de ge meente worden uitbesteed, zodat de kosten nog niet vaststaan. Over de rijwiel- en voetganger stunnel onder de spoorbaan Lei- den-Haarlem werd in eerste in stantie door voorzitter Van Scha- gen gezegd dat dit voor de ge meente Warmond geen haalbare kaart zou zijn. Dinsdagavond echter heeft Bonjer (WD) in de vergadering van de commissie voor Ruimtelijke ordening ge zegd dat deze tunnel voor 80% ge subsidieerd zou kunnen worden. De overige kosten belopen dan zo'n 265.000 gulden. Volgens de commissie (die een principe-uitspraak deed vóór de aanleg van de tunnel) moet men voor dit bedrag naar financie ringsmogelijkheden zoeken, zo dat de bouw van de tunnel door gang kan vinden. Vreeken en Dalhuizen wezen er nog op dat het vooral van belang is voor de schoolgaande kinderen dat de tunnel er komt. Drie co- missieleden (Vreeken, Corijn en r>r> Rest) gaven na de Dorpsstraat de hoogste prioriteit aan dit project. Volgens Bonjer, die vanaf de publieke tribune de vergadering volgde, is het wel noodzakelijk om zo spoedig mogelijk contact te zoeken met de N.S. Dit om zo veel mogelijk ongerief bij de bouw te voorkomen. Volgens Co rijn zou een snelle totstandko ming van de tunnel kostenbespa rend werken, omdat er op dit moment nog maar twee van de vier sporen in gebruik zijn. OEGSTGEEST/LEIDERDORP - Goed gemutst kwamen vanochtend zo'n dertig kinderen van de Leider dorpse kleuterschool Het Startblok, bakkersliederen zingend, in de Oegstgeester De Kempenaerstraat aan waar ze nu eens hun eigen broodje konden bakken. Bij bakker De Groot konden de kleine bakkers heel fanatiek deeg rollen en kneden. De bakker zelf gaf eerst uitleg over hoe het er nou allemaal aan toeging in een bakkerij, maar het begon pas echt interessant te worden voor de kleuters toen ze zelf met het puntje van de tong naar buitenin het deeg mochten knijpen. Uit de vrije fantasie ontstonden deegpoppetjes en -diertjes die mee naar huis genomen werden. Gisteren was de kleuterschool De Wigwam uit Oegstgee de Oegstgeester kleuterschool De Bokkesprong nog c VOORSCHOTEN - De Haagse Stichting voor onderwijs, die een rekening van 2850 naar B en W van Voorschoten had gestuurd, vanwege het onderwijs dat twee patiëntjes bij hen hadden geno ten, zal worden betaald. De commissie welzijn en onderwijs besloot gisteravond wel om in het vervolg niet automatisch te be talen voor het onderwijs aan zie ke kinderen. - De twee kinderen hebben in totaal 43 uur les ontvangen tegen 60 per uur. Dit gebeurde in het zie kenhuis Sint Anthoniushoeve te Leidschendam. Wethouder Mar selis deelde aan de commissie mee dat de gemeente met de re kening is overvallen. Verschillende commissieleden Apotheken meenden dat via de eigen school een oplossing gevonden zou moeten worden. De suggestie van Visser (PvdA) om eventueel de ouders mee te laten betalen werd verworpen, omdat onder wijs voor een leerplichtig kind gratis moet zijn. Het gemeente bestuur van Voorschoten zal gaan praten met de Haagse Stich ting. Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a werkgroep homofilie, open café-avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies. 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij'hdvies, 20-21 uur. Breehuys, Werklozen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go-club, aardewerken. 20 uur. LAK-Theater. toneelgroep Menes met een introduktievoorstelling van hun nieuwe jeugdvoorstelling, 21 uur. Leidse Schouwburg, toneelgroep Sater met "Isotopen op zaterdag", 20.15 uur. Bureau voor maatschappelijk Werk, Oude Rijn 44c, spreekuur van 19-20 uur, overige dagen van 14-15 uur. Volkshuis, Femke, ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 i Gesprekscentrum, lezingavond, 20 uur. Stadhuis cie. ruimtelijke ordening en onderwijs, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. open bare werken, 20 uur. Rijnlands Lyceum, opening door minis ter Vrolijk, 14.15 uur. Gemeentehuis Warmond, cie, openbare werken en hoorzitting over de Dorps straat, 20 uur. De vormgeving van het in aanbouw zijnde zwembad blijkt door de vakleerkrachten in Voorschoten te worden verfoeid. Tijdens een bijeenkomst is langdurig met alle betrokkenen gepraat. Wethouder Marselis zei gisteravond dat een compromis gevonden is door een inspringende hoek zo mogelijk recht te trekken. De vormgeving blijft "speels", omdat het bad niet alleen bestemd is voor zwemin- structie maar ook voor vrij zwemmen en dat vraagt om een ludieke vorm. Een gedachtenwisseling over het openbaar onderwijs, in verband met de daling van het aantal leerlingen, werd door de meer derheid van de commissie niet wenselijk geacht. Er is een werk groep ingesteld en deze werk groep moet eerst rapport uit brengen. Samenvoegingen van twee of meer scholen tot een school met diverse vestigingen lijkt een oplossing, maar in de praktijk is dit zeer moeilijk. Dit kan alleen op vrijwillige basis ge beuren omdat een leerkracht wordt aangesteld bij een bepaal- yde school. Bovendien kan sa menvoeging wel eens betekenen een inkrimping van het aantal leerkrachten volgens de wettelij ke normen. Bijeenkomst De Werkgroep milieuzorg Oegst- geest organiseert vanavond in Het Witte Huis in Oegstgeest een bijeenkomst over "Doordacht consumeren en waarom". De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Soosavond In 't Spinneweb aan de Zuid- buurtseweg in Zoeterwoude wordt vandaag de tweede soos avond voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar gehouden. Op het pro gramma staat de vertoning van slapsticks en tekenfilms. Ook wordt er volop discomuziek ge draaid. De aanvang van dit alles is 19.00 uur. Ontspanningsmiddag Het Dienstverleningscentrum Oegstgeest houdt morgen om 14.15 uur weer een ontspan ningsmiddag. De dames Kals- beek en Hagen zullen een uit voering geven. Plaats van han deling is Li jtweg 9 te Oegstgeest. Palmpaas maken Kinderen kunnen in Voorschoten zaterdag onder deskundige lei ding een traditionele "palm paas" maken. NUT Voorschoten organiseert dit geheel dat plaatsvindt in het Cultureel Centrum en begint om 14.00 uur. Willibrordschool Dit weekeinde viert de Willi brordschool aan de Beetslaan in Voorschoten haar twaalf en een half jarig bestaan. Er worden diverse activiteiten georgani seerd voor leerlingen en oud- leerlingen. Iedereen is welkom op de receptie in de aula van de school zondagochtend om 11.30 uur. Aansluitend op de receptie wordt er een grote fancyfair ge houden, waar door een deel van de leerlingen een demonstratie stijldansen zal worden gegeven. Partner De bekende formatie Partner zal a.s. zaterdag in de Lindehoeve in Voorschoten een optreden ver zorgen. Deze Limburgse groep verkreeg haar landelijke be kendheid dankzij een optreden op het Pink pop festival. De aan vang van het optreden is 21.00 In "centrum" van Leiderdorp Koffieconcert NUT Voorschoten organiseert zondagmiddag het laatste kof fieconcert van dit si deze gelegenheid is sisch duo uitgenodigd. Van Alexander Petrash (Cello) en So fia Shapiro (piano) nag een goed concert worden verwacht. Tijd stip en plaats van het koffiecon cert: zondag om 12.00 uur in het Cultureel Centrum, Prinses Ma- rijkelaan 4 te Voorschoten. LEIDERDORP - Wethouder Meerburg (CDA) is gisteravond ietwat tegemoet gekomen aan bezwaren die door Leiderdorpers waren ingebracht tegen het zo genaamde "bestemmingsplan Centrum". Met name op het punt van de bouwhoogte wil Meerburg nog eens het maximum bekijken. >en. Voor Bewoners van de Berkenkade, de een Rus- Kastanjelaan en de Dr. van Rhijnstraat hebben bezwaar ge maakt tegen de in de toekomst toegestane bouwhoogtes, die tot een maximum van 20 meter ge pland zijn. Meerburg zei gister avond in de commissie beroep en bezwaarschriften dat de hoog te van de bouwwerken nog eens LEIDEN - Geboren: Ali zv Amassaron en I.Akdim; Lenneke dv A.L. Janssen en J.M.M. van Beek; Nicolaas Gerar- dus Petrus zv N.M.M. de Vetten en H.L.M. van der Hulst; Denize Anna Barbara dv G.L.Brama en B.W.Her mans; Pieter Hendrik zv P.Priem en R.A. Ernster; Nihal dv K.Özaydin en S.Karakos; Willem Dirk Jan zv R.P.Hartemink en A.Boezaard; Mar- tinus Cornelis Hermanus zv C.J.J. van der Wouden en M.J.Meijer; Laurentia Maria Alida dv G.P.J.W.J.Mourits en M.T.Molenkamp; Elif dv O.S.Kama- sik en F.Altinogullari; Ronald Johan nes Martinus zv P.J.M. van der Klaauw en C.M.M.Hoogkamer; Eelke zv F.Stokman en W.Pieterse; Antje Gerarda dv J.W.Kroezen en J.M.P.Janssen; Suzanne dv J.de Wit en L.S.Budding; Marco zv L. van den Oever en W.L.Noppen; Iris dv J.Hob- bij en F.J.Zeeman; Evelien dv J.G.Groenhuizen en P.H.M. van den Hoorn; Colin Marc Maarten zv M.Vrieze en A.J. van Boven; Moha- med zv A. Maghrani en M.E1 Khafifi; Maaike Janneke dv J.R.Uittenbo- gaard en M.J.van Egmond; Leendert Nicolaas zv L.M.T. van Duijn en K.Schaap; Robbin Anniel Dewanand zv R.Bishoen en A.L.Lachmansingh. Overleden J.Nauta (1922); F.M.Jesus Gomes (1970); G.van Capelleveen (1899) ev M.J. van der Veld; S.van der Kaay (1921); L.G. Menijn (1900); D.Leeuwerik (1909) ev P.Glazenberg; G. Bakker (1913) G. Fortgens (1893) geh.gew. met A.H.Hagedorn; T.A. van Zoelen (1928) ev B.Logchies; J.C.Bon (1917) ev A.Kuijff; L.M. de Rijk (1958); H.Jansen (1929); E.Doornbos (1924) ev J.Verbeek; W.Clements (1922); N.P. van Rooden (1909). J.A.Meijer en G.J. 1 Kleuren-tv weg WARMOND - In een woning in het flatgebouw aan de Deckersgaard in Warmond is gisteravond inge broken. De inbreker(s) verschaf ten) zich de toegang tot de wo ning door de voordeur open te breken. Er werden een kleuren televisie en een geldkistje met spaarbankboekjes ontvreemd. bekeken moet worden, maar dat in elk geval niet onmiddellijk achter de erfafscheidingen van de bewoners gebouwen van maximaal 7 meter worden ge plaatst. De bewoners hadden ook bezwaren aangetekend tegen het dicht bij elkaar bouwen. De in het be stemmingsplan voorziene be bouwingsdichtheid zou ten koste gaan van het aanwezige groen. Meerburg bestreed de bewering van de bewoners dat het ontwerp bestemmingsplan al te ver is "in gevuld". Men kan bij het invullen niet al te oppervlakkig blijven en met alle mogelijkheden moet re kening gehouden worden, zo stelde hij. En bij de definitieve invulling zullen de omwonenden wel degelijk alle inspraak heb ben, beloofde de wethouder ver der. Kritiek was er nog op de situatie bij Gardencentre Bloemendaal aan de Hoogmadeseweg. In het oude bestemmingsplan had dit terrein een agrarische bestemming. De kwekerij is echter flink gegroeid en heeft al jarenlang de grenzen die in het plan waren gesteld overschreden. Het huidige aanzien is dan ook al lerminst fraai te noemen. Wet houder Meerburg gaf toe dat de zaak wat uit de hand gelopen is, maar hij ontkende dat het verlies van het landelijk karakter uitslui tend te wijten is aan Bloemen daal. Hij wilde de huidige situatie gro tendeels legaliseren, maar zegde verder toe dat de voorschriften in het nieuwe bestemmingsplan nauwlettend zullen worden ge hanteerd. Een zevental winkeliers was bang voor de uitbreiding van de totale winkeloppervlakte in het Lei derdorpse centrum als het oude raadhuis een winkelbestemming zal krijgen. Men vreest vooral die concurrentie, van eventueel in het raadhuis onder te brengen winkelbedrijven. Wethouder Bezemer (PvdA) van fi nanciën en economische aange legenheden meende de winkel bedrijven voor wat betreft de concurrentie van grote winkel bedrijven gerust te kunnen stel len. De maximale grootte daar van zal door het college van B en W worden aangegeven. Het CIMK-rapport adviseert een concentratie van winkeliers in het deel van het centrum waar het raadhuis gelegen is, juist als eni ge middel om een vuist te maken tegen andere winkelconcentra ties, ondermeer Winkelhof. Het totale winkeloppervlak mag ech ter ook niet te sterk worden uit gebreid, omdat er anders in Lei derdorp teveel winkels zullen ontstaan. Enige schaalvergroting moet echter mogelijk blijven, al dus Bezemer. Schoolhoofd naar Leeuwarden LEIDERDORP - De heer A. Broersma, hoofd van de christe lijke school in het Zijlkwartier, gaat na zeven jaar Leiderdorp verlaten. Met ingang van het nieuwe schooljaar wordt hij hoofd van een veertien klassen tellende school in Leeuwarden. In verband met de daling van het leerlingental van de school Zijl- kwartier zal ook de onderwijzer O. Glasbeek vertrekken. Wette lijk heeft de school nog recht op vier leerkrachten. De heer Glas beek gaat nu naar de school "De Regenboog" in de nieuwe wijk "Voorhof'. De avond-, nacht- en zondagsdienst dei apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 30 maart tot 6 april door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 071-120136; Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur s avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk - Gezondheidscentrum, Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten -Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan tel. 4641 .Warmond - zr. A Vriend, flat De Hooge Wei 203, Sassen- heim, tel. 02522-12022. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten. vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21. aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 Uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196. woensdag 10-11 uur. Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2