Zijl/LGB weer goed op schot LMHC zorgt voor stunt door 2-1 winst op A dam LEYTHON-DAMES PROFITEREN VAN LANKMOEDIGE INSTELLING NOVO Verrassende winst voor hockeydames Forescate Schuttersfestijn van Foreholte MAANDAG 2 APRIL 1979 SPORT SPÖRT LZ-jeugd boekt goede resultaten in tweekamp GORINCHEM - Tijdens de door PCG georganiseerde zwemtwee- kamp heeft LZ'86 een paar uit stekende resultaten weten te be halen. Uitslagen: 100 meter vrije slag jon gens onder 16 jaar: 1 Ivo Advo caat PCG 59.7. 2 Jan Ketz LZ'86 1.05.3: 100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1 Jolanda Haver kort LZ'86 1.18.4. 3 Monica Bink LZ'86 1.1.7. 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar 1 Yvonne de Kier LZ'86 1.24.1. 2 Yvonne Flippo LZ'86 1.25.4. 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1 Marianne Knot LZ'86 1.13.7, 2 Lisette Wallaart LZ'86 1.18.5. 100 schoolslag heren: 1 Bart Hame ter LZ'86 1.15.7. 2 Nico Muusse LZ'86 1.17.5. 3 Jan Pie ter Heek LZ'86 1.21.6. 100 meter vlinderslag jongens on der 16 jaar 1 Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 1.12.1, 2 Jan Ketz LZ'86 1.13.4. 100 meter rugslag heren: 1 Bart Hameter LZ'86 1.14.0, 3 Wim van Mil LZ'86 1.18.7. 4 x 100 meter vrije slag estafette he ren 1 LZ'86 4.07.6. 2 PCG 4.10.0. Voor de Zijl/LGB zwom Ria Has- sefras in Veenendaal de 100 me ter vlinderslag in 1.08.4 en Rei- nier Haasnoot de 100 meter school in 1.23.8. LEIDEN - In de volleybalcom- petitie stijgt de spanning in de onderste regionen van de dames-divisie ten top. Gemi- ni/K 2 en NOVO verloren, terwijl Leython de winst pak te. Bij de heren moest Gemi- ni/K 1 aantreden tegen het onderaanstaande Radius. De ze ploeg was al gedegradeerd en onderstreepte met het ver toonde spel de juistheid van dat stapje-terug. Eigenlijk had Gem/K aan de inbreng van Peter de Bakker en Bert Frank voldoende om de overwinning binnen te sle pen, want met name de lengte van laatstgenoemde stond borg voor veel punten. Gem K won dik. 15-1.15-5 en 15-11, waardoor Gem/K mag probe ren om het vege lijf via pro motie/degradatieduels te redden. Ook Gem/K 2 kwam to waar Oily B de dupe In de eerste set speelde Gem K erg sterk (15-4), deed dat aanvankelijk in het tussen- part ook. getuige de 13-6. waarna de ploeg plotseling ten prooi viel aan een inzin king. waardoor Ollv B langs zij kon komen. Met de groot ste moeite sleepten de Voor schotenaars alsnog de setzege (19-17) in de wacht, waarna de derde set een formaliteit werd: 15-9. Donar om de volle winst te pakken. Dit duel stond duidelijk in het teken van de degradatie. Do- nar nam via 15-11 en 15-10 een 2-0 voorsprong, waarna Val- bovol bij een 14-2 achterstand even terug kon komen op het moment dat Ron Groen door zijn enkel ging. Uiteindelijk won Donar toch (15-10), waarmee het lot van Valbovol was bezegeld. Bij de dames blijft Gemini/K 1 op de tweede plaats loeren. Het onderaanstaande Brevok werd daar het slachtoffer van. In dit aantrekkelijke duel ging de eerste set dan wel verloren (16-14), maar daarna kwam het hardwerkende Gemini/K via 10-15. 11-15 en 6-15 vernietigend terug. OVRA bleek voor Gem/K 2. dat drie basisspeelsters miste, veel te sterk. Met 15-5,15-8 en 15-3 voltrok OVRA het - offi- cieuze-degradatievonnis over de Voorschotense dames. Ook NOVO verloor, al hield het wel een punt over aan de ontmoeting met Katapult. NOVO dat via 14-16. 15-12. 8-15 en 15-13 de stand op 2-2 bracht, toonde zich met dat punt best tevreden, als ten minste mag worden afgegaan op het obligate spel in de laat ste set: 10-15. Leython profiteerde dankbaar van de 2-3 nederlaag van NO VO. nu het Tromp er met 3-1 onderhield. Setstanden: 14-16. 15-12. 15-13. en 16-14. In de promotieklasse heren had kampioen Zovoc eigenlijk alleen in de eerste moeite met Leython. dat tot 12-12 gelijke tred met de Zoetermeerders wist te houden. Nadat Zovoc alsnog de setwinst had bin nengehaald (12-15), diende de catastrofe voor Leython zich aan. De tweede set ging met 9-15 naar Zovoc, waarna die laatste équipe ook de derde set op onthutsend eenvoudi ge wijze naar zich toetrok: 8-15. LUSV tegen NOVO 2 was een confrontatie met de tweede plaats als inzet. De eerste set ging naar LUSV (15-5), maar even zo snel trokken de NO- VO-reservisten de stand weer recht: 7-15. Gesteund door het talrijke publiek drukte LUSV daarna door 15-9 en 15-13. NOVO 1 boekte een verrassen de overwinning op DOS 2, waardoor ze aan de degrada tie lijken te ontkomen. Bij de dames streden Velo en Ley thon 3 tegen het degradaties pook. Leython wist via sim pel spel (15-9) een voorsprong op te bouwen. Velo kwam echter sterk terug, waarna het vervolgens beslissend leek uit te halen: 15-13 en 15-12. Dit temeer, omdat de Wateringse speelsters in de vierde set naar een 12-2 voorsprong op marcheerden. Twee wissels brachten evenwel de omme keer. Onstuimig terugvech tend bracht Leython de stand op 2-2 (13-15), waarna Ley thon vervolgens de volle winst binnenhaalde 2-3 (6-15). Leython 2 speelde in Schoon hoven tegen koploper DOS. Kwam daar goed voor de dag, maar was niet bij machte om door te drukken, zodat de thuisclub met 3-1 zegevierde. Gemini/K 3 tenslotte rekende af met LUSV (15-2,15-7,11-15 en 15-1). Ook LZ'86 behaalt ruime overwinning e-succes Bridgi Leids koppel TILBURG - Hans de Vrind en Jan Zwerver zijn bij het Open Ne derlandse kampioenschap brid ge in Tilburg op een uitstekende tweede plaats geëindigd. Het Leidse koppel moest alleen het Rotterdamse duo Meijs/Montnor laten voorgaan. Aan het toernooi hebben in totaal zo'n 6000 paren meegedaan, die via 130 kwalifica tieronden, negen regionale fina les een halve finale werden te ruggebracht tot 64 paren in de eindstrijd. LEIDEN/BARENDRECHT - De twee Leidse waterpoloteams hebben dit weekeinde ruime overwinningen behaald. De Zijl LGB versloeg HZ PC met 8-2 en LZ'86 won van ZPB met 13-6. Ook Katwijk maakte korte met ten met de tegenstander. TZV verloor met 11-2. DKD verloor nipt van koploper de Lansingh met 4-3. De Zijl LGB heeft zich goed gere vancheerd voor het in de eerste competitie-helft teleurstellende 5-5 gelijk spel tegen HZPC. Na een gelijk opgaande eerste perio de liepen de Leidenaars gemak kelijk weg. Van spanning was dan ook geen sprake. In de begin fase miste de Zijl/LGB nog al wat kansen, waardoor HZPC hoop bleef houden op een goed reslu- taat. Enkele keiharde afstands schoten van met name Alex van Belkum en goed keepers werk van Theo Uittenhout (hij stopte o.a. een strafworp) maakte aan deze hoop een einde. Na de 1-1 van de eerste periode trok de Zijl/LGB het initiatief naar zich toe. Dit leidde tot doelpun ten van Alex Belkum. Albert Spijkeren Stan van Belkum (4-1). HZPC kon vlak voor het einde van de tweede periode nog iets terug doen (4-2). In de tweede helft van de wedstrijd kwamen de Hagenaars niet meer aan sco ren toe. De Zijl/LGB ging echter rustig door. Alex van Belkum liet door middel van een intikbal 5-2 aantekenen. In de vierde en laat ste periode konden de Leidena- ren hun doelsaldo nog wat meer opvijzelen. Tweemaal een man meer (J.J. Korevaar, Martin Vreeburg) en een afstandsschot van Alex van Belkum bepaalde de eindstand op 8-2. Met nog vier wedstrijden te spelen staan de Leidenaren nog steeds op een goede vierde plaats. LZ'86 trad zaterdagavond aan tegen ZPB uit Barendrecht. ZPB trainer/coach Hans Zinsmeister beschikt over een jonge ploeg (gemiddelde leef tijd is 19 jaar), die dit jaar behoor lijke resultaten behaalt. Verleden jaar kon men nog net aan de de- LEIDEN - De dameshockeywedstrijd Leiden- Forescate kende een onverwachte afloop. Dt al uit de derde klasse gedegradeerde Voor schotense dames gaven de speelsters van dt thuisclub met 1-0 klop. De dames van Room burg hielden Noord wijk op 0-0. Bij de heren kwamen Zoetermeer en Forescate 1-1 over een een toonde Spirit zich de meerdere van Roomburg: 1-0. Leiden-Forescate 0-1 Met de winst van herenhoofdklasser Leiden (op Amsterdam) was deze uitslag wel de meest opzienbarende van het hockeyweek- einde. Leiden, dat de dans na de degradatie van Forescate ontsprongen was. leefde in de veronderstelling dat op een ontspannen wij ze de volle winst kon worden gegrepen. Een misvatting, naar later zou blijken, nu de Voorschotense dames in deze wedstrijd wel het geluk aan hun zijde vonden, dat ze in haar strijd om het bestaansrecht in de derde klas se zo nadrukkelijk ontbeerden. Nadat een strafcorner van Trudy Smit nog buiten de palen was gehouden, moesten de sleutel stadbewoners alsnog buigen toen Liesbeth v.d. Burg in tweede instantie wel succes had. Leiden heeft daarna nog alles in het werk gesteld om de dreigende nederlaag te ontlo pen. wat echter niet lukte, omdat de équipe zelfs niet bij machte was om uit een opvol gende reeks van zes strafcorners het volle rendement te halen. Roomburg-Noordwijk 0-0. Twee gelijkwaardige damesploegen hebben het probleem van wihst of verlies met een dubbelblanke stand weten te omzeilen. Of schoon Roomburg in het veld iets sterker leek. was het niet bij machte om het vijande lijke doel te vinden. Zoetermeer-Forescate 1-1 Een duel. waarin beide ploegen elkaar volledig in evenwicht hielden. Nadat de thuisclub op 1-0 was gekomen, scoorde Jelmer Siersema via een strafpush na rust de gelijkmakende 1-1. Spirit-Roomburg 1-0 Roomburg deed in deze confrontatie zichzelf de das om, nu het voor rust met slechts tien spelers aantrad. Spirit profiteerde van de numerieke meerderheid en stond de voor sprong nadien niet meer af. i doelpogingLinks op gradatie ontkomen, maar dit sei zoen bezetten de Barendrechters een plaats in de middenmoot. Het eerste treffen tussen LZ'86 en ZPB eindigde in een zwaar be vochten 4-2 overwinning voor de Leidenaars. Zaterdagavond echter in het sfeer volle zwembad Het Keerpunt hadden de Barendrechters totaal geen verweer tegen de Leidse aanvalsgolven, hoewel het begin anders deed vermoeden. Bij de eerste de beste aanval van de Ba rendrechters schoot John v.d. Burg de bal in de kruising. LZ'86 .had echter snel het antwoord klaar. De goed spelende Jan Pie- ter Heek bracht beide ploegen weer in evenwicht. Werd de wed strijd nog gekenmerkt door het uitstekende keeperswerk van ZPB-goalie Rob Termorshuizen, zaterdagavond had hij een com plete off day. De eerste treffer van J P. Hack ge tuigde er al van. LZ'86 trok hier snel lering uit en dat stelde hem meermalen voor onoverkomelij ke problemen. Hoofdzakelijk door zijn zwakke optreden kon LZ'86 zo'n grote overwinning behalen. Via 2-4 4-7 en 5-10 werd het uiteindelijk 6-13 voor de Leidse formatie. Door deze overwinning blijven de Leide naars aan kop van de eerste klas se. Nummer twee is De Gouwe, volgende week treffen de beide ploegen elkaar in Leiden. Scoreverloop: 1-0 J. v.d. Burg. 1-1 J.P. Heek, 1-2 Jan Bakker. 2-2 Ted v.d. Burg, 3-2 J.P. Heek. 4-2 Jan de Graaf, 2-5 Ruud Muusse, 3-5 Anton Heiden, 3-6 Jan de Graaf, 5-8 Job Blaak. 5-9 Bram Leden, 5-10 J.P. Heek. 5-11 Jan de Graaf, 5-12, Gerard Soet (slim genomen vrij worp), 5-13 Ruud Muusse, 6-13 Anton Heiden. Katwijk won overtuigend van T.Z.V. Na een stroef gespeelde eerste periode (1-0) gingen de Katwijkcrs sterker draaien, het geen uiteindelijk uitmondde in een 11-2 overwinning. Topsco rer: Hans Duyvenvoorde (6). DKD speelde tegen koploper de Lansing een uitstekende wed strijd. Na een aanvankelijke 3-0 achterstand kwam DKD sterk te rug tot 3-3. Slechts 2 seconden voor tijd scoorde de Lansingh toch nog de winnende treffer (4-3). De dames van De Zijl/LGB traden dit weekeinde tweemaal aan. Te gen mede-degradatie kandidaat ZCE werd met 7-6 gewonnen, waarbij vooral het schutterswerk van Jolanda v.d. Maarel in posi tieve zin opviel. Vijf doelpunten van haar hand hielpen De Zijl/ LGB grotendeels aan de over winning. Gistermiddag tegen OZPC werd er zeer matig ge speeld. Een 5-2 nederlaag was hun deel. Gemma van Buuren en Jolanda v.d. Maarel zorgde voor de Leidse produktie. De dames van LZ'86 speelde tegen UZSC. Tegen het laag geklasseerde UZSC kwamen zeniet verder dan een 4-4 gelijkspel. Doelpunten: Astrid Velting (2x), Anke Chau- dron, en Maria Haverkort. DIRK KLOOS LEIDEN - Met een sublieme partij karakter-hockey tegen Amster dam heeft Leiden de blamage van het één dag eerder tegen Schaerweijde bereikte gelijke spel, volledig doen vergeten. De spectaculaire 2-1 winst op de hoofdstedelingen kan voor LMHC wel eens het behoud van het hoofdklasserschap gaan be tekenen. Na het "degradatie-duel" Leiden- Schaerweijde was zaterdag wei nig reden tot opgewektheid. Het treffen, dat in 1-1 eindigde, moet beide clubs het gevoel gegeven hebben een kans te hebben laten liggen. De Leidenaars hadden het feit dat ze geen doorbraak heb ben kunnen forceren voorname lijk aan zichzelf te wijten, aange zien een ploeg die bewust zo de fensief speelt geen aanspraak op een overwinning kan maken. Na een kwartier opende Michiel de Boer voor Schaerweijde de score maar met hetzelfde wapen, de strafcorner, gaf Rob Feenstra nog voor de rust het Leidse antwoord. In de tweede helft werd de wed strijd zo mogelijk nog oninteres santer als daarvoor al het geval was geweest. Leiden had met het lichte overwicht van Schaerweij de. dat in de vorige ontmoeting nog met 2-1 verslagen werd, wei nig moeite, en wist de stand op 1-1 te houden. Tij gekeerd Gisteren bleek het tij helemaal ge keerd. Merkte coach Harm Zwie- ringa vóór de wedstrijd nog op, geen enkele illusie te hebben, on geveer vijf kwartier later beleefde hij met zijn ploeg één van de ple zierigste competitiezondagen van de afgelopen periode. Toch was aanvankelijk de angst de toeschouwers op het veld aan de Hofbrouckerlaan om het hart ge slagen toen na tien minuten de Amsterdamse spits de Beaufort dwars door de Leidse gelederen op doelman Martijn Drijver af LEIDEN - Midstars heeft door 6-4 winst op Korenbeurs een punt gezet achter het verblijf van Avanti in de ereklasse ta feltennis. Waar Avanti vorige week tegen Tempo Team een kans voor open doel miste, om zich veilig te stelllen. faal den de Groningens niet tegen een gehandicapte tegenstan der. Met de degradatie van Avanti wordt opnieuw dui delijk dat het huidige compe- titiebestel broodnodig veran derd dient te worden. "Eigen Kweek" formaties als Avanti en Midstars en vroeger ook JCV en Phoenix strijden in principe consequent tegen een gesponsorde overmacht en dus tegen degradatie. Een onmiskenbaar talent als Ro nald Rijsdorp bijvoorbeeld is op die spanning afgeknapt en acteerde in de tweede compe titiehelft beduidend minder dan in de eerste. Aangezien ook Bettine Vriesekoop in de tweede helft minder won. kwam Avanti als ploeg veel zwakker voor de dag dan in de strijd om de herfsttitel. Docos kan Avanti nog voorbij streven, wanneer het Scvlla zaterdag lukt ook tegen het sterke JCV ongeslagen te Avanti moet degraderen, nog kans voor Docos blijven. Zelf maakte Docos geen fout tegen Tafeltennis- huis, alleen tegen Ed Fallaux konden de Amsterdammers scoren: 8-2. Bij Scvlla blijft het feest, want het vijfde herenteam en het tweede damesteam schiepen zich nog betere titelkansen. Scylla 5 produceerde zes tref fers meer dan De Treffers. Het werd 8-2, met verlies voor Chrispijn en Noest en een hat trick voor Azier. Veel spannender ging het er bij de reservedames aan toe. Het bezoekende Vice Versa zag Wagemakers voor 0-1 zorgen en Happen scoorde 0-2 tegen Zoetemelk, die zich daarna evenwel ijzersterk revan cheerde. Ze had een groot aandeel in het dubbel en prik te daarna door het verweer van Wagemakers heen. Sop hie Vaalburg liet vervolgens bij 5-4 zien over een koele in stelling te beschikken en Scylla won met 6-4, waarmee de promotie naar de hoofd klasse praktisch een feit is Het tweede herenteam van Scylla stelde zich definitief veilig door koploper Jasski in eigen huis de das om te doen: 7-3. De dames van Scylla 1 ontvin gen Amsterdam. Voor een duel om des keizers baard. Sandra de Kruiff kwam niet best voor de dag, maar Ste- phine van Gennip liet zien dat ze nog maar weinig hoeft te verliezen, als ze geconcen treerd speelt. Zij zorgde voor de enige Leidse punten (het werd 3-7) omdat invalster Truus Bakker-Ham te kort schoot. Overige uitslagen: Scylla 3- Swift 10-0. Never Despair- Scylla 4 4-6, Avanti 2-Mizu 1 1 -9. Molenaar - De Treffers (R) 6-4, TBS - Mizu 2 1-9. A dam - Avanti 3 4-6, Docos 2 - Koren beurs 3 7-3. 'Papendrecht - Docos 3 (kamp) 5-5. Verhexj (rechts) omspeelt Kuyvenhoven; Van den Berg kijkt toe kon stormen. Alleen op onregle mentaire wijze kon de Baeufort worden afgestopt, maar de daar opvolgende strafcorner werd door ausputzer van den Berg naast het Leidse "hok" gekogeld. Méér dan daags daarvoor voelde LMHC daarna de aanvalsprikkel wat soms tot bijzonder knappe acties leidde. Zo werd Amster dam, dat de 7-1 winst op Leiden eerder in het seizoen nog niet vergeten leek, door Siebrand Roëll en Frits Verhey onver wacht in gevaar gebracht. Het leidde niet tot een treffer. Am sterdam begreep toen wel dat het met een "ander" Leiden te den had. De, door de onverwacht gro te weerstand opgewekte irritaties brachten de hoofdstedelingen er toe om hier en daar het spelregel boekje maar wat vrijer te inter preteren. De zwak leidende scheidsrechters staken daarop in twee minuten evenzo vele groene kaarten de hoogte in. Van Veen gedroeg zich niet netjes tegen over Hillen, de Amsterdammer Kerstens moest op kleurrijke wijze worden gewaarschuwd voor hetgeen hij Quirijns had aangedaan. Nog geen vijf minu ten later ontving Kerstens geel, vanwege het feit dat hij protes teerde tegen een scheidsrechter lijke beslissing. Verdiend, maar toch nog onver wacht, kwam Leiden rond de twintigste minuut met 1-0 voor. Rob Feenstra's strafcorner werd in eerste instantie wel gekeerd door de Amsterdamse verdediger Kuyvenhoven, maar schroeide in tweede instantie alsnog de tou wen. Het betekende een welhaast niet te verwerken klap voor het Amsterdamse moreel. De paniek werd overduidelijk zichtbaar. De bewaking op de gevaarlijke Lei- den-spits Siebrand werd door Staal nauwgezet uitgevoerd en Van der Horst had zichzelf bij tijd en wijle niet meer in de hand en pakte zijn Leidse tegenstanders zeer onbesuisd aan. Ook coach Ackerman wond zich op. Zoda nig zelfs dat hij door de scheids rechter achter het hek werd ver wezen. Binnen enige minuten was Ackerman echter weer in de dug out geslopen, waarna hij ten tweede male door arbiter Ver hoeven weg werd gestuurd. Am sterdam zelf bleef desondanks in de race; dankzij Van den Berg die enige ogenblikken voor de rust uit een strafcorner 1-1 aanteken de. In tegenstelling tot de tegenstander liet Leiden zich door de tegen treffer niet uit het veld slaan. Te vreden als men al zou zijn met een gelijkspel, speelde de verdedi ging op zeker. De Leidse defensie deed dat zo goed dat Amsterdam aanvallend geen voet meer aan de grond kreeg. In de eindfase volg de de sensatie. Terwijl alles was Leids was zich inspande om het gelijke spel vast te houden, zorg de Siebrand Roëll voor het magi strale doelpunt, dat 2-1beteken de. ROLPH RAGANO LEIDEN - De handbalsters van Fo reholte blijven de kans op een kampioenschap in de vcldcom- petitie behouden. Gisteren maakten de pupillen van trainer Wim Geerhngs er tegen Hercules een schuttersfestijn van. De Haagse ploeg, die in de zaalcom petitie toch een tweede plaats op de ranglijst in de tweede divisie bereikte, kon op eigen terrein weinig uitrichten tegen een soli de verdedigend Foreholte dat zeer weinig kansen weggaf. Met de rust leidde Foreholte met 7-3. het einde kwam met een 12-6 ze- Ook HVS liet gisteren een zege no teren. In Rotterdam werd de con current voor het kampioenschap in de tweede klasse. Actief, met 10-7 teruggewezen. Bij rust leid de HVS met 7-1. Die voorsprong van de Stompwijkse ploeg prik kelde Actief tot een keihard ver weer in de tweede helft. Zo hard ging de Rotterdamse ploeg er te genaan dat Cobia Goemans. in de eerste helft al geblesseerd, weinig meer durfde riskeren. Na afloop bleek dat zij haar schouder had ontwricht en wel in zodanige ma te dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. In dezelfde klasse won Oase met 7-3 van Verburch. Met de rust leidde de Oud-Adese ploeg met 4-2 Voor Oase. dat zich in deze matige wedstrijd veel balverlies kon permitteren scoorden Riet van der Poel en Gerrie Hoogen- boom, ieder tweemaal, terwijl ook Helma van der Geest, Connie van der Geest en Margret Brug man een aandeel in de score voor zich opeisten. Komende zondag zal Oase echter uit een heel ander vaatje moeten tappen wil het niet worden weggespeeld. Dan komt namelijk kampioenskandidaat HVS op bezoek. In de afdelingseersteklasse behoeft Olga/Saturnus nog maarëénmaal de tanden op elkaar te zetten om het kampioenschap binnen te halen. Gisteren bleven Sander Lagendijk cs. in een pittig duel met CWP met 19-14 in de meer derheid. Een alleszins verdiende zege gezien het spelbeeld. Er was eigenlijk maar één onderdeel waarin CWP de roodwitten dui delijk de baas was: de break-out. Dat leverde de weer veel com mentaar op de leiding leverende Hagenaars ook de nodige treffers op Doelman Rob Spiekerman wissel de ditmaal erg sterke met minder goede momenten af. Hij bleek evenwel over een uitstekende break-out pass te beschikken, waarvan met name Hans Blans- jaar goed gebruik wist te maken De dames van MMO stonden tegen EDH met de rust met 3^1 achter om tenslotte toch te winnen:-8-5. Die winst dankte de ploeg voor namelijk aan het geïnspireerde spel in de tweede helft, waarin met name Elly van Leeuwen het visier op scherp had staan. Zij scoorde driemaal. Dat deed ook Connie Elsgeest. Voor de rest van de produktie rgden Adri van der Meer en Jo se Elsgeest. Bij HVV '70 kwa ren als de darr tot winst. De he- de afdehngs eerste klasse met 14-4. rust 4-2. van de reserves van Animo en.de dames boekten in de afdelings vierde klasse een 15-2 zege op het erg zwak spelende Hercules 4. Bij de heren was Jan Lamboo de spel bepaler, bij de dames traden Ria Looyesteyn, Connie en Astrid Lamboo op de voorgrond. In de afdelings tweede klasse wist MMO. zonder wisselspeler, een compleet EDH op 13-13 te hou den en dat is bepaald een presta tie. De heren van Olympia '72 wonnen met 14-11, rust 5-7, van Hermes 2 in een vooral in de tweede helft veel te harde wed strijd. De dames van Olympia wonnen van het geroutineerde AHC '28 4-3, rust 3-2. In de afdelings derde klasse toon den de dames van Olga/Saturnus zich met 4-2 de meerdere van VELO 3. Met de rust leidde Sa- turnus met 2-0. De treffers kwa men van Monique Plouvier en Marion Blansjaar. ieder 2. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18