Raas neemt wraak in Vlaanderen Turkije houdt Duitsland op i Spanning in Belgische competitie terug na winst van Anderlecht 10% korting SCORES BETAALD VOETBAL li X X X X X X X X r MAANDAG 2 APRIL 1979 PAGINA 14 MEERBEKE-NINOVE (GPD) - Onstuitbaar in de Ronde van Vlaanderen. Dat was Jan Raas. De twijfels waren verdwenen. Kritiek bestond niet meer. De ploeg van Peter Post sloeg weer eens toe op een wijze zoals dat vorig jaar herhaaldelijk was gebeurd. Bikkelhard. Moordend voor de concurrentie. Een doodvermoeide Jan Raas wordt na aankomst opgevangen door zijn ploegleider Peter Post. „Of ik extra geprikkeld was na alles wat over mij gezegd en geschre ven was sedert de finale Milaan- San Remo, twee weken gele den?", herhaalde Raas de vraag die hem gesteld werd toen hij zijn zegevierende vlucht had afge rond met een winst van méér dan een minuut. „Nou en of. Het speelde allemaal wel degelijk mee". Niet alleen Jan Raas was in de Ronde van Vlaanderen extra ge prikkeld. Dat gold evenzeer voor zijn ploegmakkers. De Renners van Post hadden, internationaal bekeken, behalve een overrom pelende start in Parijs-Nice im mers steeds de boot gemist. Zoiets kón niet blijven duren. Op de vooravond van de strijd in Vlaanderen smeedden Post en zijn renners het plan de campag ne. Vanaf de oude Kwaremout, de erbarmelijk slecht geplaveide helling die na 152 kilometer op daagde zou de koers hard ge maakt worden. Zo hard mogelijk. „Omdat ik wilde voorkomen dat na die eerste selectie weer een complete hergroepering zou plaatsvinden", vertelde Peter Post. „Ieder mannetje minder vóór de Koppenberg is meege- Schifting De Koppenberg, een kasseienpad van minder dan 500 meter met een stijgingspercentage van liefst 18, bracht de schifting teweeg. Raas kwam als eerste boven. Mare Demeyer volgde. Opval lend dus dat reeds daar, toen er toch nog ruim 100 kilometer ge reden moesten worden, de latere winnaar en de nummer twee de stellingen hadden ingenomen die zij enkele uren later eveneens zouden bezetten. Moser haakte aan. Met Raas en Demeyer was de Italiaan trouwens de enige van het kreunende veld die óp de fiets de top bereikte. Alle anderen de den dat lopend, als gold het een cycle-cross. Roger de Vlaeminck, Thurau, Van Calster, Kuiper en twee ploegmakkers van Raas (na tionaal kampioen Lub'berding en de bewonderenswaardige Piet van Katwijk) zaten niettemin snel genoeg weer op hun karretje om zich eveneens tot koplopers uit te roepen. En vanaf dat moment begon in het Vlaamse heuvelland een gevecht dat uitgroeide tot een gloriedag voor de Nederlandse wielersport. Een gloriedag omdat uiteindelijk vijf landgenoten zich bij de eerste tien zouden klasseren. Lubber- ding verspeelde weliswaar zijn plaats aan het front, maar in de plaats daarvan nestelden Jos Schipper en Joop Zoetemelk („Geen koers voor mij, zo'n tocht op smalle kasseienwegen") zich De kopgroep van acht man (Piet van Katwijk was teruggevallen) werd op weg naar Geraardsber- gen overigens groter in aantal. Eerst kwamen namelijk Daniël Willems en Kuipers ploeggenoot Sibille uit kansloos lijkende posi tie terug. Later volgde Mare Re- nier en ten slotte zouden ook Go- defroot, Planckaert, Zoetemelk, Schipper, Peeters, Schepmans en... Piet van Katwijk alsnog het overstapje maken. Het was voor Lubberding geen reden om zijn afmattende demarrages te sta ken, evenmin als de komst van mede-strijders de aanvalsdrift van Moser kon doen temmen. De Italiaan werd in luttele minuten tijd twee keer door tegenslag ge troffen. Beide keren eiste hij zijn plaats in de spits weer op. Alsof twee pechgevailen nog niet genoeg waren, moest de oud-we reldkampioen ook nog een derde tegenslag accepteren. In de hitte van de strijd werd Moser omver gelopen door de mecaniciën van IJsboerke, nadat die helper een andere fiets aan Thurau had ge geven. Thureau Ploegleider Jossart van IJsboerke hoorde dat verwijt van Moser Engeland over de gang van zaken in de hek senketel van een koersfinale niet. Hij had andere dingen aan zijn hoofd. Ook bij Thurau was de pechduivel immers op bezoek geweest. Het onfortuin waarmee de getergde Westduitser werd ge troffen speelde zelfs een rol in de uiteindelijke ontknoping. SPORT DEN HAAG (ANP) - Anderlecht heeft de spanning in de hoogste klasse van de Belgische competitie weer teruggebracht. Dat gebeurde zater dagavond op eigen veld waar koploper Beveren met 3-1 op een kansloze wijze verslagen werd. Anderlecht is dankzij deze overwinning Beveren tot op 3 punten genaderd. Anderlecht heeft vrijwel de gehele wedstrijd gedomineerd. Met Vercaute- ren en Nielsen als de beste spelers werd de provincieclub die dit seizoen al voor zoveel verrassingen heeft gezorgd, volledig weggespeeld. Het overwicht dat Anderlecht etaleerde werd reeds in de twaalfde minuut bekroond. Rensenbrink ontdeed zich handig van enige tegenstanders, schoof de bal naar Nielsen die daarop Vercauteren een niet te missen kans bood: 1-0. Toch zou Beveren acht minuten later gelijk komen. Een misverstandje tussen Dusbaba en Broos werd door Cluytens afgestraft: 1-1. Een ieder verzoende zich al met deze ruststand, echter niet Arie Haan. Drie minuten voor het rustsignaal was hij het die Anderlecht aan een 2-1 voorsprong hielp. Na de pauze trok Beveren het spel toch meer naar zich toe. Zonder resul taat, omdat de afweer van Anderlecht goed was. en Janssen en Albert enige fraaie kansen onbenut lieten. Maar de superioriteit die Anderlecht had gedemonstreerd werd diep in de tweede helft met een derde treffer gehonoreerd. En weer was het Vercauteren die doel trof. Met een prach tig lobje verschalkte hij doelman Pfaff: 3-1. Naast de 3-1 overwinning van Anderlecht was de grote nederlaag van Club Brugge bij Club Luik een in het oog springend resultaat. 5-2 werd het in Luik. Slechts als excuus mocht gelden dat doelman Jensen en Leekens niet van de partij waren. Van der Eycken scoorde nog voor de rust 0-1, maar binnen drie minuten in de tweede helft sprong Luik via Lecloux (2x) naar een 2-1 voorsprong. Slivo (2x) en nogmaals Lecloux zorgden voor de vijf Luikse treffers. In de laatste minuut maakte Julien Cools het tweede doelpunt voor Club Brugge, dat door deze nederlaag zijn titelas- piraties wel vergeten kan. IZMIR (ANP) - West-Duitsland, dat eerder in de uitwedstrijd tegen Malta niet verder kwam dan een 0-0, heeft ook zijn tweede wed strijd voor groep 7 van de voor ronden van het toernooi om het Europese voetbalkampioen schap gelijk gespeeld. Ook in de ontmoeting met Turkije, voor 70.000 toeschouwers in het uit verkochte Ataturk stadion van Izmir gespeeld, werd niet ge scoord. Zwak spel van vooral de voorhoede was er oorzaak van dat West- Duitsland, dat de ontmoeting lange tijd beheerste, niet tot sco ren kwam. Van de laatste elf in terlandwedstrijden van het na tionale team eindigden er maar liefst zes zonder dat er een treffer viel. Slechts één keer werden de Turken werkelijk gevaarlijk. Dt was zes minuten voorde pauze. Toen trof Mustafa buiten bereik van doel man Burdenski de lat. Aanvankelijk schenen er ruime mogelijkheden voor de gasten. Rechtsbuiten Karl-Heinz Rum- menigge startte namelijk^fcterk. Hij viel echter snel terug en werd twintig minuten voor tijd ver vangen. Weinig ging er ook uit van Klaus Toppmöller, die Klaus Fischer als aanvalsspits niet deed vergeten. Ook debutant Robald Borchers bleef op de linksbui- Terugkeer van Mühren nu definitief VOLENDAM (ANP) - Gerrie Müh ren, die elf jaar geleden van de voetbalvereniging Volendam naar Ajax ging, om van die club naar het Spaanse Betis Sevilla te gaan, keert definitief op het oude nest terug. De nu 33-jarige Müh ren, wiens contract dit jaar af loopt, vindt het belangrijk dat zijn oudste zoon Johan in Ne derland naar de lagere school gaat. tenplaats duidelijk beneden de vorm die hij veelal in zijn club toont. Middënvelder Herbert Zimmer- mann trof in de elfde minuut, na voorbereidend werk van Kaltz de paal. Halverwege de eerste helft kwam Rummenigge alleen voor doelman Senol. Deze had echter weinig moeite met het slappe schot. Na de hervatting dreigde er vrijwel in het geheel geen gevaar meer voor de Turken. Verder dan een drietal vrije trappen op redelijke afstand van het doel van Senol kwamen de Duitsers niet. Bondscoach Jupp Derwall verving in de slotfase nog Herbert Zim- mermann en Karl-Heinz Ru- menigge door Karl Heinz Förster en Robald Borchers. Het team won er amper door aan kracht. Het Westduitse elftal speelde in de volgende basisopstelling: Bur- denski-Stielike, Kaltz. Bonhof en Dietz - Cullmann, Zimmermann en Müller - Rum menige Top pmöller en Borchers. De stand in groep 7 is: 1. Wales 2 2 0 0 4 8-0 2. Turkije 3 1113 2-2 3. West-Duitsland 2 0 2 0 2 0-0 4. Malta 3 0 12 11-9 Op 2 mei wordt in Wrexham voor deze groep de wedstrijd Wales- West-Duitsland gespeeld. Joegoslavië heeft gisteren voor slechts 5.000 toeschouwers in Ni cosia de nationale voetbalploeg van Cyprus in een wedstrijd voor groep 3 van de voorronden van het toernooi om het Europese kampioenschap met 3-0 versla gen. De ruststand was. 1-0. Vujo- vic scoorde.in de 40ste en de 79ste minuut. Sutjak bepaalde uit een strafschop in de 87ste minuut de eindstand op 3-0. TURNEN - De Nederlandse meis jes turnploeg heeft zaterdag in sporthal De Reehorst in Ede voor 400 toeschouwers met ruim ver schil de interlandwedstrijd tegen de ploeg van Rijnland gewonnen: 176,55 - 164,05. WIELRENNEN - Peer Maas heeft zaterdag een saai verlopen om loop van de Braakman gewon nen. De Brabander was de snelste van een kopgroepje van zeven renners. SQUASH - Het team van de Haagse Squash Racketclub is in het Squashcentrum in Goirle Ne derlands kampioen geworden. In de finale versloeg de Haagse club de winnaar van het afgelopen jaar, het Maastrichtse SRCM, met 5-2. 6 8-1 De stand in groep 3 1. Spanje 3 3 2. Roemenië 2 10 12 3-3 3. Joegoslavië 3 1 0 2 2 6-5 4. Cyprus 2 0 0 2 0 0-8 Voor deze groep wordt op 4 april in Craiova Roemenié-Spanje ge speeld. ADVERTENTIE Kleding schoeisel voor alle veld- en zaalsporten en voor elke vereniging. LAGE prijzen EN nog SPECIALE AANBIEDING PUMA (Z AAL-BUITENSCHOEN) NU 29,95 Voordat Thurau tegenslag kreeg, had Jan Raas echter reeds toege slagen. Dat gebeurde nadat de uiteengerafelde leidersgroep op de Muur van Geraardsbergen (234 km) door Roger de Vlae minck, Francesco Moser en de la tere winnaar was voorafgegaan. Thurau en het merendeel van de rest sloot weliswaar aan, „maar ik zag dat de meesten naar adem za ten te happen", vertelde Raas. „Toen dacht ik: nu, Jan. Wegwe zen". En hij flitste weg, met nog bijna 30 km voor de wielen. Jan Raas soleerde op grootse wijze naar het aankomstcircuit. Een maal daar gearriveerd kon hij met een voorsprong van ruim één mi nuut aan de laatste 12 km begin nen. Het juichend gevoel om weer een klassieker aan zijn reeds briljante erelijst toe te voegen, kreeg niettemin nog een klap. „Met nog 5 km te rijden kwam ik even in moeilijkheden", vertelde hij. „Ik was blij dat op een gege ven moment de kasseien achter de rug waren. Van Peter Post hoorde ik dat ik nog 1.20 voor sprong had. Die mededeling stel de me gerust, wéér Toen de ont goochelde Thurau, na wèèr een lekke tube, door de achtervolgers werd achterhaald en zijn ploeg makkers Godefroot en Willems hun afwachtende houding moch ten laten varen, was het te laat om Raas nog te bedreigen. Zelfs een ontketende Mare Demeyer kon dat niet. Vijf jaar nadat zijn pro- vinciegenoot Cees Bal de Ronde van Vlaanderen had gewonnen, zorgde Raas voor een rti derlandse triomf. De uitslag: 1. Jan Raas (Ned.), 268 kilometer in 6 uur en 31 minuten, 2. Demeyer (Bel.) op 1 minuut en 3 seconden, 3. Willems (Bel.) op 1.15, 4. Renier (Bel.), 5. Piet van Kat wijk (Ned.), 6. Schipper (Ned.), 7. Kuiper (Ned.), 8. Godefroot (Bel.) allen dezelfde tijd als Willems, 9. Van Calster (Bel.) op 1.20, 10. Zoetemelk (Ned.) op 1.25, 11. Moser (Ita) op 1.30, 12. Roger de Vlae minck (Bel.), 13. Peeters (Bel.), 14. Planckaert (Bel.), 15. Sibille (Fra.), 16. Thurau (WD1.) allen in dezelfde tijd als Moser, 17. Lubberding (Ned.) op 3.50,18. Schepmans (Bel.) op 4.55, 19. Teirlinck (Bel. op 5.50,20. Fons van Katwijk (Ned.) zelfde tijd. 21. Aling (Ned.) op 7.30. Arsenal heeft zich zaterdag in Birmingham geplaatst voor de finale van het toernooi om de Engelse voetbalbeker. De Londense club versloeg in de halve finales Wolverhampton Wanderers met 2-0. De andere halve eindstrijd tussen Liverpool en Manchester United, die in het stadion aan Maine Road werd gespeeld, eindigde in een gelijkspel van 2-2. Op vier april ontmoeten de clubs elkaar opnieuw. De bekerwedstrijden reduceerden het eerste-divisieprogramma. Titel houder Nottingham Forest maakte geen gebruik van de gelegenheid om dichter naar Liverpool te schuiven. De club kwam thuis niet verder dan 1-1 tegen Bolton Wanderers. Voor de met degradatie bedreigde Bolton was het een uiterst belangrijk punt. Medegegadigden voor een plaats in de tweede divisie Queens Park Rangers en Derby hielden het op 2-2. Ipswich, waar de Nederlandse inbreng duidelijk gestalte begint te krijgen, zegevierde met 2-0 over Manchester City. Geert Meyer, die twee dagen eerder een contract had getekend, scoorde voor Bristol City en leverde daarmee zijn aandeel in de zege van 2-1 van deze club over het tot degraderen gedoemde Birmingham. West-Duitsland In de Bundesliga werden zaterdag slechts twee wedstrijden verspeeld. Eintracht Frankfurt won met 5-2 van Arminia Bielefeld en maakte daarmee een grote sprong op de ranglijst. Arminia belandde door dit resultaat in de gevarenzone. Borussia Mönchen Gladbach herstelde zich iets van de 7-0 nederlaag die de ploeg vorige week tegen Bayern leed. Tegen Dortmund werd het nu 1-1. Noord Amerika Titelhouder Cosmos is de strijd om het Noordamerikaans voetbalkam pioenschap begonnen met een 2-1 zege op San Diego. In de Californi- sche plaats waren 17.000 toeschouwers komen kijken naar de club uit New York. Chinalgia en Coker scoorden in de reglementaire speeltijd. In de noodzakelijk geworden verlenging (een gelijkspel is in Amerika uit den boze) maakte de Portugees Seninho de beslissende treffer voor Cosmos. Fort Lauderdale, de club van Gerd Müller won ook. Op eigen veld werd New England met 2-0 verslagen. Tampa Bay won met 2-1 van Memphis en met dezelfde cijfers zegevierde Chicago over de California Surf. MANCHESTER - Kenny Dalglish (met beide armen omhoog) van Liver pool wordt doorzijn ploeggenoten bejubeld nadat hij de eerste treffer tegen Manchester United scoorde. Doelman Gary Bailey lijkt het nog niet hele maal te beseffen. Het duel eindigde in 2-2. ATLETIEK - De Belgische atleet Leon Schots heeft in San Vittore Olana de 47ste editie van de Vijf Molenscross gewonnen. EREDIVISIE Vitesse - PSV 2-2 (0-1). 1. R. van de Kerkhof 0-1. 67. Brandts 1-1. (eigen doel). 86. Van der Kuylen 1-2. 89. Gerdsen 2-2. Scheidsrechten Ram. Toe schouwers: 9000. NAC - Sparta 3-2 (1-0) 41. Vreys- sen (strafschop) 1-0, 47. Sprangers 2-0, 67. Sprangers 3-0,78. Marijt 3-1,86. Van Gaal 3-2. Scheidsrechter J. Ma nuel. Toeschouwers 6500. Feyenoord - Go Ahead Eagles 5-0 (3-0). 1. Van Til 1-0, 10. Pe ters 2-0, 24 Petursson 3-0, 46 Brard 4-0, 78 Peters 5-0. Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 20.000. PEC - NEC 2-0 (2-0). 4. Hoekstra 1-0,36. Hendriks 2-0. Scheids rechter Thomas. Toeschou wers 5500. Volendam - AZ'67 0-0. Scheids rechten Jonker. Toeschou wers: 10.000. FC Twente - FC Den Haag 5-2 (3-1). 5. Pahlplatz 1-0. 6. Grit- ter 2-0. 28. Pahlplatz 3-0. 44. Van Vliet 3-1. 52. Van der Vall (strafschop) 4-1. 76. Kila 4-2. 87. Gritter 5-2. Scheidsrechter Gans. Toeschouwers 8000. Utrecht - MVV 0-0. Scheids rechter Weerink. Toeschou wers 5500. FC VW-Ajax 1-3 (0-1). 40 Lerby 0-1, 70 Janssen 1-1, 80 Clarke 1-2 (strafschop), 85 Clarke 1-3. Scheidsrechter Severein. Toeschouwers: 9500. Roda JC - Haarlem 2-1 (2-1). 3. De Jong 1-0.29. Nanninga 2-0. 44. De Vries 2-1. Scheidsrech ter Mulder. Toeschouwers 10.000. (1-0). Scheidsrechter Van Dijken, 3000 Toeschouwers. 38. Schapendonk 1-0. Telstar - Wageningen 3-0. (3-0). Bakker, 1500 Toeschouwers. 21. Van Toor 1-0, 31. Van der Meer 2-0,38. Van der Meer 3-0. Helmond Sport - FC Groningen 0-1. 0-0. Oetelmans, 2500 Toe schouwers. 81. Swanenburg (via voet Van de Wert) 0-1. FC Amsterdam - Excelsior 1-2. (1-2). Bosman 1600 Toe schouwers. 4. Van Bommel 1-0, 16. Ernst 1-1, 34. Waslan- der 1-2. SC Cambuur - FC Dordrecht 3-2. (1-2). Klint. 2500 Toe schouwers. 15. Van de Bijl 0-1, 18. Groote (strafschop) 1-1,24. Evers 1-2., 46. Hazelhof 2-2., 56. Peltzer 3-2. FC Den Bosh - Heerenveen 1-0. (1-0). Beek, 3000 Toeschou wers. 31. Nijdam 1-0. Willem ii-Fortuna SC 2-1. (2-1). Van Ettekoven 3500 Toe schouwers. 25. Bijsterveld 1-0, 36. Ruys 1-1, 44. Haver- mans 2-1. SC Amersfoort - De Graafschap 1-3. (0-1). Van der Laar. Toe schouwers 1400. 34. Hiddink 0-1, 52. Brink 1-1, 59. Wierts 1-2, Hiddink 1-3. Veendam - Heracles 0-4. (0-2). Draaisma, 4200 Toeschou wers. 17. Van Borssum Waal- ker 0-1., 34. Van Borssum Waalker 0-2, 63. Van Ooste- rom 0-3, 78. Prijs 0-4. Toto 2 3 Utrecht-MW PEC-NEC NAC-Sparta Twente-Den Haag Volendam-AZ Roda-Haarlem Feyenoord-G. Eagles Vitesse-PSV VW-Ajax Eind hoven-Vlaard Amsterdam-Excels. Willem II-Fortuna Veendam-Heracles SIMONSON GAAT NAAR BARCELONA MÖNCHEN (GPD) - Borussia Mönchen Gladbach raakt aan het eind van dit seizoen de Deen Alan Simonson kwijt. Gisteren kwa men Borussia en Barcelona tot overeenstemming. Voor ander half miljoen Duitse mark vertrekt Simonson naar Spanje, waar hij waarschijnlijk de plaats van Jo han Neeskens zal overnemen. Simonson tekende een driejarig contract, dat goed is voor een jaarsalaris van 350.000 gulden, exclusief de winstpremies. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 1-2-7-8-27-33. Reservegetal: 19. Er is een prijzenpot van 1.717.869,56. Het supertrio werd gisteren gelo pen in de Quicksilver S-prijs op Duindigt. De uitslag is: 1. nr. 11 Ossian (A.J.C. Harmsen), 2. nr. 9 Perfect Wilkes (M. A. Pools), 3. nr. 2 Ozo Hollandia (L. Schoonho ven). Er was een inleg van 292.643 gulden, de uitkering bedraagt: 252,20. De winnende getallen in de West duitse lotto van dit weekeinde zijn: 5-7-9- 16-26-43. Het reservegetal is: 19. Winnend in Spel'77 is: 4023923.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14