EC-lot Avanti op schouders van Brigit Kooter 'Alles mogelijk' bij short-track VAN DER WIEL i I In duel bij Spartak Praag Huub Stevens (PSY) twee duels geschorst ZIJL/LGB-H.Z.P.C. Keukens van klasse. poggenpohl Vrijdag 30 maart 1979 LEIDEN - Rijnsburgse Boys heeft eindelijk weer eens de smaak van een overwinning mogen proeven. Na drie op eenvolgende gelijke spelen in de competitie won de ploeg van Herman Wijnands gisteravond de wedstrijd voor het Zilveren Molen- toernooi tegen Texas DHB met 2-0. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de Rijnsburgers hun eerste zege in 1979 zou den boeken. De Hagenaars, uitkomend in de tweede klasse van het zondagvoet bal. drongen hun opponent bijna het gehele eerste part terug op eigen helft. De Rijnsburgers, in competi tieverband niet gewend aan aanvallend ingestelde te genstanders konden er in die fase niet veel goeds tegen over stellen. De ploeg mocht zelfs van geluk spreken dat enkele foutjes van het cen trale verdedigingsduo Nico Zwaan/Lys van Egmond niet RBB wèl naar zege in Molentoernooi tot Texas-doelpunten leid den. Herman Wijnands moest dit tweetal noodgedwongen in het hart van zijn defensie op stellen, omdat Gerrit van Egmond last ondervindt van een wreefblessure en Hennie de Klerk, evenals Gerrit Ouwersloot om disciplinaire redenen geschorst was. Verder had de trainer Cor Vreugdenhil op het midden veld en Piet Haasnoot in plaats van Henk van der Zwan in de spits gezet. Dit alles leidde in de eerste helft toch niet tot het gewen ste resultaat aangezien Texas echter slordig met de kansen omsprong en Cees Star in een blakende vorm stak, konden de Rijnsbur gers toch met een (W) stand rusten. In de tweede helft bleken de Hagenaars hun kruit ver schoten te hebben, want het was toen RBB dat een vel- doverwicht had. Al na zeven minuten resulteerde dat in een fortuinlijk doelpunt. Ruud v. d. Voort samen met Star de uitblinder, omspeel de twee spelers op rij en mocht daarna zijn handen dichtknijpen dat doelman Buitendijk zijn voorzet ver keerd beoordeelde en de bal in eigen goal stompte, 1-0. Nog geen tien minuten later was het duel beslist. Rechts buiten Wil Groenendijk kon BNGEHINDERD net buiten het strafschopgebied uitha len en dat betekende 2-0. Programma Zilveren Molen- toernooi voor volgende week: 3/4 Lugdunum-RCLen 5/4 UVS-Roodenburg. ADVERTENTIE Tuinmeubelen kiezen op onze perma nente show Da s nü al van de zomer genieten U vindt er alle bekende mer ken Maar ook het komplete toebeho ren Zoals fraaie kussens, parasols, tumtafelkleden Eigenlijk alles voor uw tumkomfort U bent van harte welkom' Tuinbouw «n Hobby-a rtikolon JAN v.d. MEER B.V. Noordelnde 45 - T.1, 01713-9008 RtMtofaraodsvMn SAZERSWOUDE/PRAAG - Precies een jaar geleden zorgde het damesteam van DL/Amsterdam voor een sur prise in de Nederlandse tafeltenniswereld door de finale van de Europa Cup 2 te bereiken. De Amsterdamse dames deden dat door in de halve eindstrijd het gevreesde Spar tak Praag te verrassen. Zaterdagmiddag in Praag hoopt het Hazerswoudse Avanti onder aanvoering van Bettine Vriesekoop tegen datzelfde Spartak in de kwartfinale voor een reprise te kunnen zorgen. Df Avanti daar op Tsechische bodem in slaagt moet worden afgewacht. De mogelijkheden lijken in ieder geval aanwezig, hoewel het verslaan van een Tshechisch damesteam - sinds de invoering van de Europese kam pioenschappen in 1958 eindigde de CSSR steevast bij de laatste vier van die om de twee jaar terugkerende titelstrijd - op zich al een prestatie van niveau is. pe Hazerswoudse formatie bezit in de Europese topspeelster Bettine Vriesekoop een geweldig sterke troef. Wanneer alles gladjes volgens de regelen der voorspelkunst verloopt, moet zij in staat worden geacht al haar partijen (3) naar zich toe te trekken. Het huidige Tsjechische trio Sindova, Vaitova en Svarova roept geen schrikbeeld voor haar op. De meeste tegenstand kan zij (en Avanti) verwachten van Sindova, speel ster in het landenteam en als vijfde op de lijst van haar land prijkend. Vaitova, driejaar lang uitkomend in het nationale team, heeft aan kracht moeten inboeten dooreen geringere trainingsarbeid. Sinds zij getrouwd is en kinderen heeft - voor haar huweiijk was zij bekend onder de naam Ridova - krijgt het tafeltennis minder aandacht. indere rol •at heeft niet alleen gevolgen gehad voor haar spel, maar ook voor Spar tak, dat bovendien de al vier maanden zieke Manova node moet missen. Twee jaar geleden werd Spartak nog gehuldigd als landskampioen en vorig jaar eindigde de ploeg van trainer Ludwig Vyhnanovsky op de tweede plaats. Dit jaar echter is er in de nationale competitie een bedui dend mindere rol weggelegd voor het gerenommeerde Spartak. Vaclav Vyhnanovsky, broer van trainer Ludwig en president van de tafel tennisclub, wijt die terugval echter voornamelijk aan het wegvallen van Manova. "Het is jammer dat zij ziek is geworden, want op het ogenblik hebben we geen goede derde speelster", zegt hij "Svarova, die Manova tegen Avanti vervangt, is pas vijftien jaar en moet nog veel trainen om het niveau van Sindova en Vaitova te halen. Bovendien traint Vaitova eigenlijk te weinig, waardoor zij ook niet bij de eerste tien op de natio nale ranglijst voorkomt. In de competitie spelen we volgende week onze laatste wedstrijd, maar meer dan een vierde plaats zit er niet in". Vyhanovsky is, ondanks de minder positieve ervaring tegen DL/Amster dam niet pessimistisch gestemd aan de vooravond van het EC-treffen met opnieuw een Nederlandse vertegenwoordiger. "Ik ken Avanti wel iswaar niet, maar ik weet dat de nederlaag van vorig jaar tegen DL/Am sterdam onnodig is geweest. Onze speelsters zijn toen op de middag voor de wedstrijd inkopen gaan doen en waren vermoeid van het vele lopen. Zoiets gebeurt geen tweede keer meer, maar u weet hoe dat gaat in een stad als Amsterdam. We wachten het nu maar rustig af en hopen er het beste van". Afwachten [Afwachten is ook het sleutelwoord van Avanti, dat niet begeleidt zal wor den door clubcoach Gerard Bakker. De Leidenaar, tevens damescoach van de NTTB, wacht in verband met de komende WK in Korea een drukke tijd, waarin hij vrijwel niet thuis zal zijn. Bakker geeft daarom de voorkeur om dit, voorlopig laatste, weekeinde bij zijn gezin door te brengen. 'Het Hazerswoudse bestuurslid Jan van Wetten vervangt hem in Praat. Laatstgenoemde: "Het coachen zie ik als geen probleem. Het gaat wat mij betreft meer om het aanmoedigen, want de meisjes overleggen toch onderling wel. Dat betekent overigens niet dat ik met een mond vol tanden zal staan, want il* heb wel de nodige jaren ervaring opgedaan als coach bij jeugdteams". j Avanti zit eigenlijk met hetzelfde probleem als Spartak: een sterke derde dame ontbreekt. Naast Bettine Vriesekoop en Brigitte Kooter - beiden nemen deel aan de komende WK - zal de jeugdige Monique Kooter de Hazerswoudse kleuren moeten verdedigen. Kooter doet dat als debu tante en is verkozen boven Guidy van Griethuizen, die als reserve mee reist, omdat haar competitieresultaten momenteel beter zijn. Van Wetten: "Monique speelt om ervaring op te doen. Guidy heeft welis waar ervaring in de Europa Cup, maar als Kooter meer presteert moetje haar toch een (eerste) kans geven. En dan verwachten we geen punt van haar. Dat zoii niet reëel zijn van iemand die voor het eerst meedoet". Kooter Evenals in eerdere EC-wedstrijden dit seizoen (TSV Kronshagen en AWR Lyon) zal het lot van Avanti komen koment te rusten op de schouders van Brigitte Kooter, die dit jaar sterk voor de dag komt. Van Wetten: "Tegen Kronshagen heeft ze bewezen het aan te kunnen. Toen won ze toch fraai van Senior en Wentzel. Als je uitgaat van de maximale winst van Bettine, dan zal Brigitte er toch zeker twee van de drie moeten winnen. Want van de negen partijen moeten er vijf in ons voordeel eindigen om de halve finale te halen. Meer kun je er eigenlijk niet over zeggen. Voor ons is Spartak een onbekende". WIM VAN WANROOY ADVERTENTIE Campo uw caravanüefhebber> T.E. MODELLEN King. Sprinter, Mallorca, Weltbummler Vanaf 545 kg. ADVERTENTIE Rob around de clock, deejee, draagt een bril van NieuweRijn62, Leiden. Tel.:071-124108 WEETALLES VAN BRILLEN EN SPECIALISTVOOR KONTAKTLENZEN DEN HAAG (ANP)-Huub Stevens van PSV die woensdagavond nog enige minuten meespeelde in de interland tegen Zwitserland, als vervanger van Piet Wildschut, zal zondag niet tegen Vitesse in actie komen. De PSV-er is door de tuchtcommissie van de KNVB opnieuw geschorst. In de wed strijd tegen Ajax, twee weken geleden, kreeg Stevens een gele kaart. Hij werd geschorst voor een wedstrijd en kreeg de gele genheid verweer te voeren tegen de omzetting van een voorwaar delijke in een onvoorwaardelijke straf. Stevens heeft de tucht- Lotto en toto DEN HAAG (ANP) - Lotto twaalf van het afgelopen weekeinde heeft twee winnaars opgeleverd die ieder een prijzenbedrag van 387.736,70 ontvangen. De volle dige uitslag is: Eerste prijs: twee winnaars, elk bruto 387.736,70, tweede prijs: vier winnaars, elk bruto 42.881,80, derde prijs: 259 win naars, elk 993,40, vierde prijs: 10.574 winnaars, elk 36.10, vijfde prijs: 8.390 winnaars, elk 36.10. Toto 12. Eerste prijs: vier winnaars, elk bru to 28.903,80, Tweede prijs: 124 winnaars, ƒ.582,30, Derde prijs: 1796 winnaars, 56,30. commissie niet kunnen overtui gen, zodat hij voor zijn 'vergrijp' in de competitiewedstrijden te gen Ajax nu voor twee wedstrij den is geschorst. De tuchtcom missie deelde de volgende straf fen uit NEC., G. Hiddink, een boete van 250 gulden, Feyenoord: R. Notten, een boete van 300 gulden. Charles Corver is door de scheidsrechterscommissie van de UEFA aangewezen om de wedstrijd FC Köln-Nottingham Forest in het toernooi om de Eu ropa Cup voor landskampioenen te leiden. De eerste wedstrijd voor de halve finales die in En geland wordt gespeeld, zal gear- bitreerd worden door de Span jaard Garrido. De Engelse eerste divisieclub Everton heeft de naam van "geldsmijter" opnieuw eer aan gedaan door vlak voor het sluiten van de transfermarkt in Enge land twee spelers te contracteren. Voor 600.000 gulden werd de spits Brian Kidd van Manchester City overgenomen. Mick Walsh, eveneens een spits, was bij Queens Park Rangers aanzienlijk duurden 1 miljoen 120.000 gul den. Overigens scoorde Walsh in de laatste achttien wedstrijden slechts één doelpunt. Everton besteedde sinds maart vorig jaar niet minder dan 4 miljoen 860.000 gulden voor de aankoop van nieuwe spelers. In Engeland werd in totaal voor 80 miljoen gulden aan spelers verhandeld. LEIDEN - Driejaar geleden wist Arie Ravensbergen niet wat short-track inhield. Nu is hij de beste short-tracker van Nederland en vertrekt hij dinsdag naar Montreal om daar al weer voor de tweede keer in zijn carrière deel te nemen aan het wereldkampioenschap indoor schaatsen op de kortebaan. De 32-jarige Arie Ravensbergen kan zich nog levendig voor de geest halen hoe hij driejaar gele den werd opgebeld met het ver zoek om een demonstratiewed strijd short-track te rijden. "Ik had nog nooit van het woord ge hoord", bekent hij "nadat ze mij hadden uitgelegd dat het korte baanwedstrijden op een binnen baan betroffen, heb ik gezegd dat ik wel wilde meedoen. Achteraf zeg ik dat het geen demonstratie, maar meereen testwedstrijd was. Je reed op gewone noren van boarding naar boarding. Het was dus meer vallen en opstaan, dan hardrijden". Toch kregen Ravensbergen en de andere Leidse "demonstra- tie"-rijders de smaak van het in- Niet slim Wat dat laatste betreft heeft Ra vensbergen veel geleerd van het vorig jaar in Birmingham gehou den wereldkampioenschap. Hij startte zo snel mogelijk en pro beerde op deze wijze zijn tegen standers eruit te rijden. "Dat was niet zo slim", merkt hij nu op "ik verrichte daardoor het kopwerk met het gevolg dat ik in de laatste ronde door de anderen werd ge passeerd. Om deel te nemen aan indoorwedstrijden over korte af standen hoef je echt niet over een geweldige conditie te beschik ken. Behendigheid en techniek zijn veel belangrijker". Arie Ravensbergen, Wim den Eisen en Joep Wolvers (de laatste twee door schaatsen te pakken. Uit- - gaan ook naar Montreal) onder eindelijk resulteerde dat vorig jaar in de oprichting van de in door hardrijdclub Leiden. Arie Ravensbergen is nauw be trokken bij deze vereniging. Op het ogenblik traint hij de senio ren, de damestrimploeg, coördi neert hij de jeugdwedstrijden voor de Ton Menkenbokaal en vervult hij de secretarispost. Ta ken waardoor hij soms weieens wat minder geconcentreerd is als hij zelf moet rijden. "En dat is juist zo belangrijk bij het indoor- schaatsen. je concentratie. Als je één verkeerde beweging maakt dan lig je". Volgende week zaterdag in Mon treal hoopt Arie Ravensbergen wel 100% geconcentreerd aan de start te verschijnen. Dat zal ook wel noodzakelijk zijn wil hij zich voor de kwartfinale plaatsen. En dat is zijn doel: zich kwalificeren voor de kwartfinales op minimaal één van de drie te verrijden af standen (500,1000 en 1500 meter). "Maar dat is toch voornamelijk afhankelijk'van een gunstige lo ting", weet hij "want als je in de eerste de beste ronde al een ster ke Amerikaan of Canadees loot dan wordt het knap moeilijk". "Maar", voegt hij eraan toe "als een van die jongens een klein foutje maakt dan is-ie verkocht. En dat maakt deze sport zo inte ressant. De uitslag is bijna niet voorspelbaar. Een indoorschaat- ser rijdt ook nooit op schema. Hij is afhankelijk van de omstandig heden. Taktisch inzicht is daar om erg belangrijk". vonden afgelopen zondag tijdens de interland tegen België in Den Bosch nog eens op pijnlijke wijze dat behendigheid soms nog wei eens belangrijker is dan snelheid. Wim den Eisen: "Die Belgen waren veel gehaaider. Door combine vorming konden wij ze bijvoor beeld niet in de bochten passe ren, en juist daar kun je je tegen stander voorbijgaan". Den Eisen weet inmiddels ook wat de con sequenties zijn als je je tegen stander passeert wanneer het ei genlijk niet kan. Hij ontving on langs een waarschuwing toen hij tijdens het passeren zijn tegen stander aanraakte. Den Eisen maakte zich er zo kwaad over dat hij gediskwalificeerd werd. Den Eisen nu: "Ach ik ben nogal fana tiek en in het heetst van de strijd valt er dan wel eens een onverto gen woord. Dat neemt niet weg dat er in Nederland in tegenstel ling tot in andere landen minder sterk wordt gefloten. Laten we het er maar op houden dat het nog schoonheidsfoutjes zijn". Tevreden De 30-jarige Zoeterwoudenaar hoopt evenals Arie Ravensber gen op een plaats in de kwartfi nale. "Dan zou ik al dik tevreden zijn. Trouwens ik had nooit dur ven dromen dat ik ooit nog eens naar een WK zou worden uitge zonden. Vorig jaar tijdens de open Nederlandse kampioen schappen in Amsterdam kon ik de anderen amper bijhouden. Nu zit ik nog maar drie seconden achter de wereldtop". Joop Wolvers uit Woubrugge schat zijn kansen even hoog als zijn clubgenoten. "Ik vind het al ge weldig leuk dat ik zoiets mee mag maken. Ik heb dan ook geen hoge verwachtingen". Chef d'equipe van het viertal (Ook de Delftenaar Menno Boelsma gaat mee), Broe- re, is duidelijk optimistischer. Hoe,wel hij bekent dat de Neder landers op het gebied van het in- doorschaatsen "nog maar broek- kies zijn", is volgens hem de kans niet uitgesloten dat één van zijn pupillen de halve finale haalt. "Want bij Short-track is alles mo gelijk". Degene die in aanmerking komt om het zover te schoppen is Arie Ravensbergen. De Voorschote naar vindt het echter wel een zeer optimistische blik van Broere. "Een halve finaleplaats is toch wel het maximaal haalbare, maar als het ijs in Montreal net zo slecht is als in Den Bosch dan kunnen we het wel vergeten". HERMAN POOS PAARDENSPORT - Job van Kas teel was op zijn paard Isocratus de beste Nederlander in de derde wedstrijd van het internationale concours hippique in Genève. Winnaar werd de Fransman Pa trick Caron. De leden van de indoor hardrijclub Leiden die naar het wereldkam pioenschap shorttrack in Montreal gaan. V.l.n.r.; Arie Ravensbergen, Wim den Eisen en Joop Wolvers. ADVERTENTIE A.s. zaterdag waterpolowedstrijd Zwembad „De Zijl" aanvang 19.15 uur. Advertentie aangeboden door Mercasol. Definitieve damesselectie LEIDEN - Lourens Mouter heeft gisteravond na het oefenduel te gen Alkmania zijn definitieve Leidse damesselectie bekend gemaakt, die gaat strijden om het kampioenschap van het district West II. De dames van Alkmania wonnen de wedstrijd met miniem verschil (3-2). De doelpunten voor Alk mania werden gescoord door Co- by Trigt, Mary van der Heyligen- berg en Ria Desounouis. Voor de Leidse selectie scoorden Thea Ram en Ellen Vlasveld. De selectie bestaat uit de volgende speelsters: Anneke Koelewijn (SJC) Coby Zandvliet (Kickers), Inge van de Elshout, Thea Ram, Thea Steen, Marleen Trouw Cal- len Alphia), Paula Brouwer (Ter Leede), José Kortekaas, Ria Grimbergen (SC Lisse), Ilse Mens (SVLV), Ellen Vlasveld (Rand stad Sport), An Keur, Mary van de Heyligenberg, Stefanie Kalke, Willeke van Ruiten, Ria Desou nouis, Anita van de Meer en Joke van de Klink (allen Alkmania). De Leidse dames spelen op 4 april hun eerste westrijd om het kam pioenschap van het district West II. Tegenstander is Utrecht. Het duel wordt op het veld van Alk mania gespeeld. ADVERTENTIE Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b.v Gebr. Rolff s Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21