Wellicht weer lager Montessori- onderwijs in Oegstgeest eidse agenda j Onduidelijkheid rond raadhuisbuurt blijft Schetsplannen voor gecombineerde bouw bibliotheek/ sehool Huisvesting ambtenaren opnieuw onder de loep WOENSDAG 28 MAART 1979 Stichting (in oprichting) wil in augustus beginnen OEGSTGEEST - Nog deze week wordt in Oegstgeest de nieuwe stichting opgericht, die wil proberen al in augustus opnieuw met lager Montessori-onderwijs te beginnen. Vanmiddag hebben vertegenwoordigers van de stichting in oprichting een gesprek gehad met de wethouder van onderwijs mevrouw Blom en het hoofd van de afdeling onderwijs op de gemeentesecretarie, Van der Voort. Het doel van dit gesprek is om gezamenlijk na te gaan welke lege schoolruimte eventueel voor het komend schooljaar betrokken kan worden. De heer Mazel, vertegenwoordiger van de stichting zei dat men het liefst enkele lokalen van de vroegere Montessorischool aan de Louise de Colignylaan in gebruik zou willen nemen. Zoals bekend werd deze lage re Montessorischool eind vorig jaar opgeheven, na onoverkomelijke moeilijkheden tussen schoolhoofd Bruins en het stichtingsbestuur dat de school beheerde. Dit stichtingsbestuur heeft in Oegstgeest nog wel een Montessorikleuterschool onder haar hoede en een lagere en kleuter school in Leiderdorp. Oprichting van een nieuwe school door deze stichting is echter onmogelijk omdat dan het oude schoolhoofd Bruins wettelijk in dienst zou moeten worden genomen. Overigens heeft de gemeente, aan wie dit schoolge bouw na ontruiming vorig jaar werd overgedragen, dit gebouw per 1 april verhuurd aan de stichting Dagverblijven voor Gehandicapten. Na het leegkomen van de school kwam nogal wat achterstallig onderhoud aan het gebouw aan het licht. De heer Mazel wijst er echter op dat het stichtingsbestuur, wat dat betreft volledig zijn verplichtingen aan het college zal nakomen. Dat is beslist niet de reden waarom nu een nieuwe stichting voor Montes sori-onderwijs wordt opgericht" zo voegt hij eraan toe. Dat de nieuwe stichting haast heeft met het totstandkomen van de school houdt ver band met het momenteel bij de Tweede Kamer in behandeling zijnde wetsvoorstel waarin de "leerlingenaantal-drempel" voor oprichting van nieuwe scholen van 50 tot 60 kinderen te verhogen is opgenomen. Overigens is de belangstelling voor het Montessori-kleuteronderwijs in Oegstgeest altijd ze.er goed op peil gebleven en wordt zelfs uitbreiding met een derde klas overwogen. Om belangstellende ouders voor het Montessori-onderwijs te winnen, zal 4 april in het gemeentecentrum in Oegstgeest een informatie-avond worden gehouden. De hoofden van de Montessorischolen uit Leider dorp en Wassenaar zullen voordrachten houden en een film gaat die informatie beeldend verhelderen. LEIDERDORP - De Leiderdorpse gemeenteraad heeft gisteravond in een speciale zitting 50.000 gul den beschikbaar gesteld voor het ontwerpen van schetsplannen voor de bouw van de nieuwe mu ziekschool en bibliotheek met daaraan vastgekoppeld het be jaardencentrum "De Dillen burg". In principe keurde de raad de bouw van het hele complex in buitenhof Oost goed. Wethouder mevrouw Gehner zal proberen eind mei met cijfers te komen over onder andere de subsidies die te verwachten vallen. Pas dan zal de raad definitief besluiten om met de bouw te beginnen. Wethouder Gehner hoopt dat nog dit jaar kan worden begonnen. In een voorlopig rapport dat de landelijke stichting Scholen- bouw heeft opgesteld, wordt het samengestelde bouwproject als haaibaai beschouwd. Een van de grote voordelen, zo blijkt uit het rapport, zijn de verminderde kos ten door het medegebuik van de zelfde ruimten binnen het ge bouw door de verschillende in stanties. Diverse raadsleden merkten gis teravond echter op dat het rap port op vele belangrijke punten geen duidelijkheid verschaft. Wethouder mevrouw Gehner weet dit aan tijdgebrek: „We moeten eerst tot een principebe sluit zien te komen. Natuurlijk zullen we verder praten over de beheersvorm van het gebouw of de subsidie-mogelijkheden. Deze kunnen echter alleen met het mi nisterie van CRM worden be sproken als er schetsplannen aanwezig zijn" aldus Gehner. CD A-er Hekkelman stelde na drukkelijk dat de totale stich- tingskosten de drie miljoen gul den niet mogen overschrijden. "We weten nog te weinig over hoe de verdere plannen gaan lopen. Groen licht geven we alleen als die drie miljoen ook werkelijk het plafond is waaronder de gehele plannenmakerij plaats heeft" meende de CDA-er, die dit punt de randvoorwaarde meegaf aan het college van burgemeester en wethouders. Uiteindelijk besloot de raad una niem om de bouw van de samen gestelde ruimte voor bibliotheek, muziekschool met daarnaast de Dillenburg in Buitenhof-Oost toe te staan. Het Leiderdorpse gemeentehuis. Nog steeds is Leiderdorpse winkeliers hadden uitstel gekregen vi verschillen. ver de toekomst van dit gebouw. De i de plannen. Nu zijn er nog menings- Nog steeds meningsverschillen in Leiderdorp LEIDERDORP - Aan het plan dat voor de Leiderdorpse raadhuis- buurt wordt opgesteld, moet nog Doordat de winkeliers nu met veel gesleuteld worden. Dit kan worden geconcludeerd uit de plannen waarmee de Leider dorpse middenstand naar de ge meente is gestapt. Hun ideeën komen niet geheel overeen met de adviezen die onlangs in het CIMK-rapport gepubliceerd werden. Dit rapport handelt over het winkelbestand in Leider dorp. De daarin gegeven conclu sies over onder andere overbe- winkeling zijn voor het gemeen tebestuur de leidraad voor de afwijkend plan zijn gekomen, wordt de gemeente in een moei lijk pakket gebracht. De Leider dorpse winkeliers willen op de plek van het oude raadhuis een goedlopende winkelconcentratie op poten zetten. Afgelopen maandagavond werd hierover vergaderd. Uit deze vergadering is gebleken' dat niemand van de Leiderdorp se winkeliers echter als "publiek strekker" wil functioneren. Vol gens het CIMK-rapport zou een Voorstel om Wassenaarse tehuizen te verbeteren WASSENAAR - De Wassenaarse tehuizen "Johannahuis" en Hui ze "Rust en Vreugd" worden ver beterd. Tenminste als de ge meenteraad akkoord kan gaan met een voorstel hierover van burgemeester Hti wethouders. Het bestuur van de Wilhelmina Alidastichting, die de beide te huizen beheert, heeft plannen gemaakt ter verbetering van de twee woonoorden. Daarmee zijn bedragen gemoeid van respec tievelijk 700.000 en 1.300.000 gulden. De stichting wil de bedragen gaan lenen en vraagt daarvoor ge meentelijke garanties. B en W hebben zich bereid verklaard dat aan de gemeenteraad voor te stellen, maar de stichting er wel op attent gemaakt dat voor Huize "Rust en Vreugd" een bijdrage woningverbetering kan worden aangevraagd. In tegenstelling tot de verbeteringen aan "Rust en Vreugd" vallen de verbeteringen die men in het Johannahuis wil aanbrengen, o.a. de brandveilig heid, de warmwatervoorziening niet onder de regeling woning verbetering. Hierdoor heeft het bestuur van de stichting nu voor Rust en Vreugd een aanvraag in het kader van de woningverbetering ingediend. Zodra de betreffende rijksinstan tie hierover een beslissing heeft genomen zullen B en W de raad voorstellen een gemeentelijke garantie te verlenen met een maximum van 1,3 miljoen. Wat het Johannahuis betreft stellen B en W voor een bedrag van 700.000 gulden te verlenen. Overigens valt de exploitatie van het Johannahuis onder toezicht van Gedeputeerde Staten in het kader van de Wet op de Bejaar denoorden. Onder dit toezicht valt ook de beoordeling van de tarieven die aan de bewoners in rekening worden gebracht. Van wege deze financiële controle vinden burgemeester en wet houders het verantwoord de ge vraagde garantie te verlenen. Voordat dit voorstel aan de raad wordt voorgelegd, komt het nog ter sprake in de vergadering van de commissie financiën. kleine supermarkt als publiek strekker moeten functioneren. Nu heeft een groothandel van bui ten Leiderdorp zich bereid ver klaard om deze functie te ver vullen. Dit zou echter betekenen dat het aantal winkels binnen het oude gedeelte van Leiderdorp zou worden uitgebreid. En dit is nu juist weer in strijd met het ad vies van CIMK-rapport dat zegt dat een concentratie van winkels goed is, maar dat een uitbreiding van het bestand niet goed is. Binnen de gelederen van de mid denstanders bestaan tevens nog al wat meningsverschillen. En kele bezwaarschriften die tegen het bestemmingsplaan Centrum, waaronder het oude raadhuisge- bied valt, zijn ingebracht zijn namelijk door middenstanders ingediend. Voor wethouder Be- zemer betekent dit dat hij niet om de andere meningen heen kan, aangezien die in bezwaarschrif ten zijn vastgelegd. "De moei lijkheid van de bezwaarschriften is dat we nu eerst met de hogere overheid moeten gaan praten. Kijken hoe deze over de bezwaar schriften denkt" aldus Bezemer. Wanneer de provinciale planologi sche commissie de bezwaar schriften gegrond verklaard zul len de winkeliers uit het oude dorp een nieuw plan moeten ma ken. Daarnaast zijn er nog tientallen an dere gegadigden die plannen hebben ontwikkeld voor de raadhuisbuurt. Het Wassenaarse tehuis "Rust en Vreugde" dat indien de gemeenteraad.akkoord gaat opgeknapt zal worden. WASSENAAR - Het probleem De totale kosten zullen lj miljoen gulden bedragen. Voorschoten heeft ook olie-boycot comité VOORSCHOTEN - In Voor schoten is nu ook een olie boycotcomité tegen Zuid- Afrika opgericht om meer bekendheid te geven aan de landelijke actie die 21 maart tegen dit land is begonnen. Het doel van de actie is de rol van de oliemaatschappijen in Zuidelijk Afrika duidelijk te maken. Tegen de uitspraken van de Verenigde Naties in wordt Rhodesië via Zuid- Afrika jarenlang van oliepro- dukten voorzien. Verder pro beert men druk uit te oefenen op het parlement om de wet aan te nemen waarin maatre gelen worden opgenomen te gen overtredingen in Neder land van de uitspraken van de Verenigde Naties en om een olieboycot tegen Zuid-Afrika in te stellen. Het comité ziet het verder als haar taak solidariteit te betui gen met de bevrijdingsbewe gingen het Patriottisch Front, het ANC en de Swapo van Rhodesië, Zuid-Afrika en Namibië. Het comité is voorlopig samen gesteld uit vertegenwoordi gers van PvdA, PPR, PSP, SP, de Rooie Vrouwen, het Jongerenpastoraat, de we reldwinkel en de Werkgroep Zuidelijk Afrika Voorscho ten. 21 april zal er een mani festatie in de Lindehoeve ge houden worden. O UTRECHT/VOORSCHOTEN - Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is de Voorschotenaar W.C. van Manen geslaagd voor het doctoraalexamen notariaat. de huisvesting van de gemeente lijke diensten in Wassenaar wordt opnieuw aangepakt. Nadat de raad enige tijd geleden be sloot, dat er in raadhuis De Paauw niet zal mogen worden gebouwd, hebben burgemeester en wethouders een notitie opge steld voor een nieuwe aanpak van deze zaak. In hun notitie gaan B en W uit van vier punten: 1 het huidige raad- KPJ organiseert weer een cross in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De KPJ Zoe terwoude organiseert in de ko mende weken weer verschillende wedstrijden. De kaartavond die de KPJ vrijdag organiseert is de laatste van het seizoen. Aan het eind van de avond zullen de win naars van de kruisjas- en klaver- jascompetitie hun prijzen in ont vangst kunnen nemen. Aanvang is 20.00 uur in het Don Bosco. Verder organiseert de KPJ Zoe terwoude een volleybaltoernooi. De KPJ zal zondag als gastheer optreden voor de diverse teams van KPJ verenigingen uit nabu rige plaatsen. De wedstrijden worden vanaf 11.30 uur afge werkt in de Landvliethal in Ha- zerswoude. De poldercross die de KPJ jaarlijks organiseert zal dit jaar zondag 8 april worden gehouden. Er is een traject van 4 km. en een van 8 km. Beide afstanden gaan voor een groot gedeelte door de weilan den. Voor het grote aantal deel nemers die niet tot de prijswin naars behoren is er toch een her inneringslintje te verdienen. Voorschoten heeft noff geen plaats voor de woonwagens gisteravond tijdens de voorlich tingsavond over de vestiging van woonwagens in de gemeente niet bereid de naam te noemen van de plek die de gemeente op het oog heeft als woonwagenstandplaats. Hij wilde alleen een termijn van ruim een half jaar afspreken om met concrete voorstellen naar de gemeenteraad te gaan. Tweemaal eerder besloten burgemeester en wethouders om eerst de plaats te bepalen maar dat werd geen suc ces. De bewoners in de nabijheid van het toekomstige kamp pro testeerden dan altijd hevig. Nu bewandelt Voorschoten de zeer voorzichtige weg door eerst te peilen hoe de stemming in de te kiezen wijk is, om daarna pas een definitieve keuze te maken. Tijdens de praatavond waarop naast het gemeentebestuur ook vertegenwoordigers van het Leidse woonwagenkamp en drs. Tetteroo van het ministerie van Cultuur Recreatie en Maat schappelijk Werk aanwezig wa ren, werd het verzoek tot de aan wezigen geuit om hun achterban mee te krijgen tot het zelf aanwij zen van een woonwagenkampje. Het gemeentebestuur van Voor schoten heeft de opdracht om een woonwagenkamp in te richten met 9 standplaatsen. Het regio nale kamp te Leiden dat bere kend is op 68 standplaatsen heeft thans zo n 100 woonwagens op gevangen. Na een door de overheid verplicht gestelde concentratie van woon wagens rond de jaren '70 wil de overheid nu een spreiding en krijgt iedere gemeente de op dracht een klein kamp te stich ten. Dat kamp moet in de be bouwde kom liggen en mag maximaal 800 meter eventueel buiten de bestaande bebouwing liggen. Tot nu toe is alleen Lei derdorp er in geslaagd een der gelijk kamp te verwezenlijken. De opbouwwerker van het Leidse regionale kamp, R. Heeneman ging gisteravond nog in op de moeilijkheden die ontstaan bij het opzetten van een woonwa genkamp, omdat er een enorm wanbegrip bestaat over de bewo- De vele aanwezigen waren het eens over het gegevep dat ook de be woners van woonwagens gewone mensen zijn, maar dat hun woon vorm sterk afwijkt van het gedrag van alle bewoners van Voorscho ten op dit ogenblik. Ook waren er die meenden dat woonwagens ontsierend kunnen zijn. woensdag Sporthal, Wassenaar, jaarvergaderin Oranjevereniging 20 uur Cultereel Centrum, Marijkelaan Voor schoten, lezing "wonen" 20.15 uur Stadhuis, gemeenteraadsvergadering 1! Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-2 Troef, Noordeinde 2a, "meidengroep" 20-22 uur, sport 18.30 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volles- dansen 19.30 uur, etsen, jayzballet, teke nen en schilderen, 20 uur Breehuys, Breestraat 19, scholieren- sportcafé, 15-17.30 uur, eethuis Repel steeltje 18-19.30 uur Astra-theater, Langstraat, Wassenaar, optreden St. Adelbertcollegekoor, 20.15 Gemeentecentrum. Lijtweg Oegstgeest, kledingbeurs UW 18.30-21 uur NPB-gebouw, Lange Kerkdam Wasse naar, lezing Russisch Paasfeest 10 donderdag Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66 film "moed der volk" 21.15 uur LAK-theater, levendaal 150, film "Boom der wensen" 20 en 22.30 uur Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat, lezing over ijstijd 20 uur Schouwburg, Oude Vest, toneelspel "de Troef, Noordeinde 2a, voorlichting begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond 10-20 uur (tel. 01717-3309) Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32 vrij advies 19.30-21.30 uur Architectenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum vr. van 14-16 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport café, fotografie, saxofoon. Go-club, 20 Gemeentecentrum, Lijtweg, Oegstgeest, kledingbeurs UW 10-12 uur Cultureel Centrum, Prinses Marijke laan, Voorschoten, leerlingenuitvoering1 Streekmuziekschool 19.30 uur Sjelter, Leiderdorp, politiek café 21 uur. Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 23 tot 30 maart waargenomen door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085: Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb. Oegstgeest, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel. 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum, Berkenkade. Leiderdorp, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4146. Warmond - zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. L Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. huis moet het bestuurscentrum blijven, 2 aan of bij De Paauw zal niet worden gebouwd, 3 voor de benodigde kantoorruimte moet een plaats worden gevonden er gens "in het dorp" en tenslotte moeten de kosten van de nieuw bouw zoveel mogelijk worden beperkt tot ongeveer f 60.000 gulden per arbeidsplaats, dat is rond de zes miljoen gulden. Er blijven nog wel enkele vragen open. Welk deel van de ambtena ren dient minimaal in het huidige raadhuis te worden gehuisvest en welke plaatsen in Wassenaar kunnen in aanmerking komen voor het bouwen van een ge meentelijk kantoor? Gedacht wordt aan het inschakelen van een extern adviesbureau met als opdracht het voorbereiden van het project. B en W hebben wat dit laatste betreft vrijblijvend contact opgenomen met het raadgevend bureau Twijnstra Gudde n.v. in Deventer. Verder zal een "afrondend en voorberei dend" gesprek moeten plaats hebben met architect Quist in het licht van de nieuwe situatie. Daarna kan de definitieve keuze van een architect plaats vinden. De notitie van burgemeester en wethouders komt woensdag 4 april ter sprak in de commissie vergadering algemene zaken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B.V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, Gal gewater 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnement160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2