Kerk kritisch aandeelhouder aaannzö Christen zijn in Cuba in zekere zin gemakkelijk Jeroen Piket (10 jaar) jongste kampioen van Leidse schaakbond SCOREBORD „Verantwoord Investeren wil beleid ondernemingen veranderen Kerk is te mannelijk Rijsbergen weet (nog) niets van transfer WOENSDAG 28 MAART 1979 (Van onze redactie geestelijk leven) Op verzoek van de katholieke orden van franciscanen en capucijnen heeft de stichting "Oecumenisch Studie- en Aktiecentrum voor Investeringen" inlichtingen inge wonnen over de ondernemingen waarjn deze orden aan delen bezitten. De beide orden hebben grote aandelen pakketten en zij bekijken nu wat ze met de informatie die de stichting verzamelde aan moeten. Een gezamenlijke financieel-ethische commissie zal daarover adviseren. De stichting "Oecumenisch Stu die- en Aktiecentrum" probeert sinds drie jaar groepen en men sen in de kerken aan het denken te zetten over hun omgaan met geld en bezit. Nu hebben kerke lijke instellingen in ons land over het algemeen minder bezittingen dan bijvoorbeeld in Amerika, maar, zo constateert Rob van Drimmelen, secretaris van de stichting in het blad "Bijeen", vele katholieke orden en congre gaties beschikken wel over aan delen". Hij wou dat alle orden al zo ver waren als die van de fran ciscanen en capucijnen. Het moet volgens hem toch mogelijk zijn om te komen tot een organisatie waarin dit soort vragen worden behandeld. De stichting zal daar bij graag willen helpen. Schoorvoetend Toen vorig jaar een kerkelijk be raad over deze zaken werd ge houden, bleek dat de bereidheid bij de orden en de congregaties om over hun verantwoordelijk heid als aandeelhouders na te denken wel groeit, maar heel langzaam. Schoorvoetend zeg den sommige vertegenwoordi gers toe, bij hun orde steun te zullen bepleiten voor een resolu- Bisschop Bluyssen van Den Bosch is ervan overtuigd dat zijn kerk een veel te manne lijk karakter heeft. Hij is dan ook voorstander van het steeds meer inschakelen van vrouwen in de geloofsge meenschap. De bisschop liet zich daar gisteren over uit in een uitzending van de KRÖ- radio. Hij sprak met zuster Van Gils uit Vleuten, pastoraal mede werkster, die graag priester wil worden. Bisschop Bluys sen liet echter weten dat alle activiteiten in de kerk voor de vrouw toegankelijk moeten zijn, behalve het ambt. Zuster Van Gils vindt dat de discus sie hierover moet kunnen doorgaan. tie tegen de apartheidspolitiek. De w.erkgroep Kairos had deze re solutie opgesteld. Ze richtte zich tegen de Shell omdat deze on derneming door olieleveranties aan Zuid-Afrika en Rhodesië de blanke minderheidsregimes, volgens de resolutie, mede in stand houdt. De resolutie was al ondertekend door de francisca nen, capucijnen en witte paters en het bisdom Utrecht. De kerkelijke instellingen, orden en congregaties die aandelen in Shell bezitten werd gevraagd, op de aandeelhoudersvergadering vóór die resolutie te stemmen. Gesprekken met topmensen van Shell hadden namelijk niets uit gewerkt. Vandaar dit drukmid del. Dat gold ook voor die andere aandeelhoudersvergadering, waarin geldleningen van de Al gemene Bank Nederland en an dere banken aan de Argentijnse militaire regering werden ver oordeeld omdat de banken, vol gens de resolutie, daardoor dit wrede bewind mede overeind houden. Voorlopig vindt Rob van Drimmelen het van belang dat wie aandelen of een rekening bij de ABN heeft deze kwestie eens aanhangig maakt. Hij denkt nog helemaal niet aan boycot. Eerst moet er maar eens een dialoog komen van mensen uit de ver schillende kerkelijke instellin gen. Verkoop aandelen Ook in Amerika proberen mensen binnen de kerken erachter te komen wat banken en onderne- Een derde tot de helft van de kwesties die het Nationaal Katholiek Samenwerkings verband voor Verantwoord Investeren (in het industrierijke noorden van de Verenigde Staten) bij wereldwijde ondernemingen aankaart heeft betrekking op situaties in de Derde Wereld. Door het beleid van de multi- of transnationale ondernemingen hebben mensen in de rijke landen meer met het welzijn van deze Tanzaniaan te maken dan zij wellicht denken. (Foto uit "Bijeen") mingen waarin zij geld hebben gestoken daarmee doen. Veel kerkelijke instellingen heb ben bankrekeningen, obligaties, aandelen en dergelijke, bedoeld als reserves voor leden, gebou wen, scholen, instituten enzo voorts - en een penningmeester of econoom waakt daarover, maar hoe dat geld "rolt" blijft doorgaans een raadsel. De capu- cijner pater Michael H. Crosby - hij was onlangs in Nederland - maakt er zijn beroep van om de besteding van het belegde geld zoveel mogelijk in overeen stemming te brengen met de maatschappelijk politieke uit spraken en het beleid van de kerk. Crosby is sinds 1975 chef van het "Nationaal Katholiek Samenwerkingsverband voor Verantwoord Investeren," dat is gevestigd in het industrierijke noorden van de Verenigde Sta ten. Bij dat verband zijn al 350 instellin gen - bisdommen, congregaties en dergelijke - aangesloten. Het stelt bij de ondernemingen, waarin de 350 instellingen aande len hebben, zaken aan de orde waarvoor zij als aandeelhouders geen verantwoording willen ne- EerstVs er een gesprek met de on dernemingsleiding. Heeft dat geen resultaat, dan zoekt men medestanders onder andere aan deelhouders voor een "aandeel houdersresolutie" die het beleid van de onderneming op een be paald punt veroordeelt. Andere actiemogelijkheden zijn: naar de rechter gaan en, als alle pogingen vruchteloos zijn gebleven, de monstratief de aandelen verko pen. Maar dat is het laatste wat men wil, want het is juist de be doeling om te proberen een ver keerd beleid te veranderen. Verkoop van aandelen komt niet dikwijls voor. Als een onderne ming het, naar het oordeel van de kerkelijke investeringsorganisa tie, fout doet, bijvoorbeeld in Zuid-Afrika, moet dit ook wel worden afgewogen tegen wat die onderneming allemaal aan goeds doet in misschien wel honderd andere landen. Derde Wereld Father Crosby, door "Bijeen" geïn terviewd, schat dat de katholieke instellingen in Amerika rond 1 procent van de hele aandelen markt bezitten. Maar die markt is dan wel miljarden waard. Als Crosby voor zijn samenwer kingsverband één ding belang rijk vindt, is dat wel de publici teit. Zijn invloed via de publici teitsmedia is veel belangrijker dan op aandeelhoudersvergade ring omdat dit de goede naam van de onderneming bij het publiek raakt, en daar zijn bedrijven erg gevoelig voor. Over de multinationale onderne mingen is father Crosby van me ning dat zij in staat zijn de poli tiek wereldwijd, te bepalen. Hele landen worden er afhankelijk van omdat deze de ondernemingen de kans hebben gegeven zo machtig te worden. Een derde tot de helft van de kwes ties die pater Crosby en zijn orga nisatie bij multinationale onder nemingen aankaarten heeft be trekking op situaties in landen van de Derde Wereld. Maar ei genlijk raakt bijna elke kwestie in het bedrijfsleven de Derde We reld omdat ze altijd wel iets heeft te maken met de verhouding tus sen rijke en arme landen. Afscheid en intrede. Op zondag 13 mei hoopt ds. J. R. Wolthaus afscheid te nemen van de hervormde gemeente te Aarlander- veen. Op 27 mei (2 uur) zal hij zijn intrede doen in Zoeterwoude, waar hij ds. Schoch opvolgt. Ds. A.M. Lindenburg te Ter Aar gaat 1 mei aanstaande met emeri taat. Hij heeft een benoeming aanvaard tot bijstand in het pasto raat in Dorkwerd (bij de stad Groningen). Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Nieuwstadska- naal H.J. Oortgiesen Schildwolde, te Bergambacht Tj. de Jong Bulawayo (Rhodesië), door de classis Edam voor buitengewone werkzaamheden (verpleeghuis Noordse Balk Wormerveer) kan didaat I. Eldering Jonckers - Nieboer Assendelft. Gereformeerde Kerken: beroepen te Purmerend J.H. Delhaas Hil versum (functionaris IKON); aangenomen naar Nieuwbuinen kandidaat J.N. Juijens Kampen, naar Den Burg (Texel), R.J. Blaauw Krabbendijke-Kruiningen. Gereformeerde Gemeenten: bedankt voor 's-Gravenzande A. Hoo- gerland Krabbendijke. Geref. Gemeenten in Nederland: bedankt voor Alblasserdam F. Mallan Rhenen. Ds. N.K. van den Akker (hervormd) te Den Bosch, die in het oecumenisch overleg in het zuiden van ons land een belangrijke plaats inneemt, is benoemd tot bestuurslid van de stichting „Ka tholieke Hogeschool Tilburg". Christenjood. Het hooggerechtshof in Jeruzalem heeft beslist dat buitenlanders pas het Israëlische staatsburgerschap krijgen als zij het Joodse geloof aanhangen en geen lid meer zijn van een ander godsdienstig genootschap. O Puebla. De paus heeft het slotdocument van de Latijns-Ameri kaanse bisschoppenconferentie in Puebla (250 bladzijden) be krachtigd. De rk kerk van Brazilië is, volgens een verklaring van bisschop Ivo Lorscheider, tegen gratis verspreiding van de anti-conceptie pil door de regering. De regering wil de bevolkingsgroei af remmen, maar „de kerk" meent dat gezinsplanning cdleen langs „natuurlijke weg" mag gebeuren. Op mars. Kerkelijke groepen, studentengemeenten en gods dienstleraren hebben de predikanten en leden van de Evangeli sche Kerk in Hannover opgeroepen zaterdag de demonstratie tegen de geplande kerncentrale in Gorleben bij te wonen. De verklaring bij de oproep spreekt van "nucleaire waanzin". "Wij kunnen niet toezien hoe het leven van onze kinderen en klein kinderen wordt bedreigd". Tegenwerking. Bisschop Pylak van de Poolse stad Lublin heeft bij de autoriteiten geprotesteerd tegen tegenwerking bij kerk bouw. Er zijn steden waar al meer dan 25 jaar wordt gewacht op een bouwvergunning. In andere plaatsen verkeren oude kerken, die onder monumentenzorg staan, in ernstig verval. De fundamentele rechten van een volk, zoals recht op werk, recht op medische verzorging en recht op voedsel, zijn ook mensenrechten. De kerk moet een grondige analyse maken van de sociale en politieke situatie in Latijns-Ameri- ka en zich niet alleen inzetten voor on derdrukte individuele intellectuelen maar ook voor de rechten van heel het volk. Dat inzicht noemde prof. Frangois Hou- tart, theologisch hoogleraar aan de rk universiteit van Leuven (België), het belangrijkste resultaat van een sympo sium (studiebijeenkomst) over de rol van de kerk in Latijns-Amerika dat het afgelopen weekeinde in het seminarie te Noordwijkerhout werd gehouden. Aan dat symposium namen honderdveertig mensen deel, meest Latijnsamerikanen, zowel uit die landen zelf als uit Europa waar velen in ballingschap leven. Druk De Leuvense hoogleraar vertelde na af loop van het symposium dat de deelne mers geen "derde weg" voor de Latijns- Amerikaanse volken kunnen aanbeve len. "Een derde weg zou ons altijd terug brengen naar de eerste, die van het kapi-_ talisme," aldus Houtart. Volgens de deelnemers is de tweede weg. die van het. socialisme, de enig juiste. Op het symposium kwam de wens naar voren dat de katholieke kerk in Europa niet alleen de vakbonden in Latijns- Amerika steunt maar ook druk uitoefent op de multi- of transnationale onderne mingen. "De kerk moet geen dialoog met de multi nationals voeren maar hen enkel en al leen onder druk zetten opdat de bij hen in dienst zijnde werknemers goed wor den behandeld." De deelnemers roepen de christenen in Latijns-Amerika op zich niet in christelijke verbanden te organi seren maar lid te worden van die vak bonden die zich inzetten voor de onder drukte klasse. Socialisme Naar prof. Houtart verklaarde, is het so cialisme voor de Latijnsamerikaanse si tuatie het enige aanvaardbare systeem omdat het de positie van de armen wer kelijk kan verbeteren. Om tot dat socia lisme te komen moet de kerk ervoor zor gen dat zij zelf erkend wordt als een poli tiek feit. De hoogleraar meent dat het christelijke geloof geheel in overeen stemming is met het praktische Hier en daar zoeken marxis ten al toenadering tot christenen. Als voorbeeld noemde hij Cuba, waar presi dent Castro uit tactische overwegingen met christenen wil samenwerken. Een protestantse deelnemer aan het sym posium uit Cuba vond het in zekere zin gemakkelijk in Cuba christen te zijn, "omdat daar duidelijk is gekozen voor de onderdrukten." Uit veiligheidsoverwegingen heeft het symposium te Noordwijkerhout geen officiële resoluties aangenomen. De deelnemers zullen het gesprek in eigen kring voortzetten. LEIDEN - Door met groot machtsvertoon (3-0) de twee kamp tegen de twaalfjarige Erik van 't Hof uit Rijnsburg te winnen is Jeroen Piket (10) er toch nog in geslaagd het jeugdkampioenschap van de Leidse Schaakbond in de categorie tot 13 jaar op zijn naam te brengen. Gezien zijn speelsterkte heeft Je roen Piket een grote kans op de Nederlandse titel, maar in deze leeftijdscategorie is het altijd moeilijk om een favoriet aan te wijzen. Overigens is Jeroen wel de jongste deelnemer. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit: Sibbe van der Meulen (12 jaar, Friese Schaakbond); Hen drik Pieter Bruin (12 jaar, Noord- Oostelijke Schaakbond); Jan Homans (12 jaar, Schaakbond Overijssel); Pieter Anton Bier- kens (11 jaar, Oostelijke Schaak bond); Jan Jette Langé (10 jaar, Stichts-Gooise Schaakbond); Bart Dijkstra (12 jaar, Schaak bond Groot-Amsterdam); Lias- bern Riemersma (11 jaar, Noord- Hollandse Schaakbond); Jeroen Piket (10 jaar, Leidse Schaak bond); Erik van 't Hof (12 jaar, Leidse Schaakbond); Derk Cor- nelis Rietveld (11 jaar, Haagse Schaakbond); Johannes Gerben van Dam (11 jaar, Rotterdamse Schaakbond); Erik Jansen (12 jaar, Zeeuwse Schaakbond); Ro nald Hoedt (11 jaar, Noord-Bra bantse Schaakbond) en Leon Boonen (12 jaar, Limburgse Schaakbond). Het behalen van de titel geeft Je roen Piket het recht in de paas vakantie een gooi te gaan doen naar de landelijke jeugdschaakti- tel. Dit kampioenschap, dat van 16 tot en met 21 april te Nijmegen zal worden gehouden, telt veer tien deelnemers. Jeroen Piket de jongste titelhouder van de Leidse* Schaakbond zal het dan moeten opnemen tegen de kampioenen van de overige twaalf onderbon den. Vorig jaar bereikte hij in de strijd om de Nederlandse jeugdtitel een gedeelde vijfde plaats, samen met o.a. Derk Rietveld, de kam pioen van de Haagse Schaak bond, die dit jaar weer van de par tij zal zijn. De overige deelnemers zijn nieuwelingen. Om het aantal titelkandidaten even te maken, zou het deelnemers veld aangevuld moeten worden met de kampioen van vorig jaar, maar deze, Marcel Piket, is te oud, zodat de plaatsingscommis sie een andere jeugdschaker moest kiezen. Daar Marcel Piket uit de regio van de Leidse Schaakbond afkomstig is en Erik van 't Hof samen met Jeroen Pi ket in de strijd om de Leidse titel op een gedeelde eerste plaats eindigde, werd Van 't Hof als veertiende aan de titeljagers toe gevoegd. Kans Avanti den in de derde klasse A. Beide ploegen boekten hun zesde zege op een rij, en gaan nu in het on derlinge duel uit de slotronde uitmaken wie een stapje hogerop mag doen. Ondanks het feit dat de overwinning op Sassenheim 2 niet erg ruim uitviel, heeft Lisse nog een voorsprong aan bord- punten op de Katwijkers (49V2 om 47) zodat dit team aan een ge lijkspel genoeg heeft. De uitslagen: Noordwijk 3-Katwijk 2 2-8; Philidor 6-LSG 5 6-4; Lisse 2-Sassenheim 2 6-4; Valkenburg- Leiderdorp 3 5-5. Nieuwkoop 1 sleepte met grote overmacht de titel in de derde klasse B in de wacht. Deze nog piepjonge vereniging kwam in het beslissende duel uit de voor laatste ronde met Boskoop 2 tot een 3-7 winst, en was daarmee al kampioen. In de slotronde werd tevens Boskoop 2 nog geklopt, waardoor Nieuwkoop met maar liefst 5 matchpunten voorsprong op de nr. 2 Voorschoten 4 eindig de. De uitslagen in 3B: Bodegraven 2- Leithen 2 7-3; VTL 2-Voorscho- ten 4 2V2-7V2; Boskoop 2-Nieuw- koop 1 3-7; Alphen 5-Aarlander- Zaterdag: IA: G.W.S. 2-Noordwijk 3 0-6, Randst. Sport 2-Rijnsb. Boys 3 3-2, Lisser Boys 2-Quick Boys 5 3-0, Valken'68-2-Kagia 2 veen 4V2-5V2; Aarlanderveen- Boskoop 2 7-3; Nieuwkoop 1-A1- phen 5 7-3; Leithen 2-VTL 2 6-4; Voorschoten 4-Bodegraven 2 672- 372. De eindstand: 1 Nieuwkoop 14m.p.-4772b.p.; 2 Voorschoten 4 9-38; 3 Boskoop 2 9-3672; 4 Bode graven 2 8-39; 5 Leithen 2 7-33; 6 Aarlanderveen 5-30; 7 VTL 2 4-29; 8 Alphen 5 0-2272. Allen uit 7 ontmoetingen. Kampioen in de derde klasse C werd Voorschoten 3, dat het in haar laatste duel nog wel onver wacht moeilijk had. Opponent Rijnsburg bood taai verweer, waardoor de Voorschotenaren niet verder dan een 5-5 kwamen. Dat was nog net voldoende voor de eerste plaats. Bij verlies zou rivaal VTL 1 de Voorschotenaren op bordpunten voorbij gestreefd zijn. De uitslagen in 3C: Rijnsburg- Voorschoten 3 5-5; Leimuiden- Nieuwkoop 2 5-5; Leithen 3-A1- phen 4 5-5; Katwijk 3-VTL 1 372- 672. De eindstand: 1 Voorschoten 3 13-50; 2 VTL 1 12-5072; 3 Rijns burg 9-42 72; 4 Alphen 4 7-327a; 5 Katwijk 3 5-32; 6 Leimuiden 4-287 2; 7 Nieuwkoop 2-3-23; 8 Leithen 2 3-21. Alle uit 7 ontmoetingen. HAZERSWOUDE - Avanti krijgt vanavond, wanneer Tempo Team op bezoek komt, een buiten kansje om zich te vrijwaren van direct degradatiegevaar. Bij de Amsterdammers zal namelijk Nico van Slobbe ontbreken. De Schiedammer kreeg een inspui ting in zijn speelarm en moet acht dagen rust houden om tijdig fit te De reserves zijn voor de WK in Korea. Competitie In de tweede klasse A van de Leidse schaakcompetitie werd de laatste ronde verspeeld. Alphen 2 was al kampioen, en geloofde het dan ook wel tegen rivaal op afstand Philidor 5. In eigen huis kregen de Alphen reserves met 472-572 klop. Een verrassing was tevens dat de nummer laatst van de ranglijst Voorhout sub-topper LSG 4 op een gelijkspel wist te houden. Sassenheim-Noordwijk 2 eindigde in een voorlopige 4-5 voor de Noordwijkers, met als prognose een 5-5 eindstand. Katwijk en Lisse hebben de touwtjes strak in han- BASTIA - Het door het ANP (Algemeen Nederlands Persbureau) ver spreide bericht als zou Wim Rijsbergen volgende week een contract gaan tekenen voor de New York Cosmos is volgens de voetballer zeer voorbarig. De voorstopper van het Corsicaanse Bastia weet zelf ten minste nog van niets. Wel heeft Rijsbergen vernomen dat de Cosmos belangstelling voor hem hebben en contact hebben gezocht met Bastia. "Maar als daar al wat uitkomt, dan gebeurt dat pas na de volgende bekerronde in Frank rijk", aldus de Leidenaar, die overigens nog voor twee jaar onder contract staat bij Bastia. "Ik zou alleen wegkunnen als het voor Bastia financieel onmogelijk wordt me te houden en nu we zaterdagavond door 2-0 winst op Bor deaux de achtste finales van de bekerstrijd hebben bereikt, is de club weer zeker van een paar aardige extra inkomsten. Iets anders is dat ik best naar New York zou willen, maar op dit moment ziet het er niet naar uit dat ik er terecht kom." Boys 6-Rijnsb. Boys 4 0-5, S.V.O.W. 2- Randst. Sport 3 0-0, Woubrugge 2-Val- ken '6&-3 1-1, K.R.V. 2-Ter Leede 3 1-1 2B: Quick Boys 7-A.R.C. 5 3-2, Oegst- geest 3-Leiden 2 0-1, Katwijk 5-Ha- zersw. Boys 3 2-2, Spel. Lisse 2-Sleutels 3 3-2, Ter Leede 4-Noordwijk 4 2-2 3A: R.C.L. 4-Katwijk 6 Katwijk n.o., Ter Leede 5-S.V.O.W. 3 3-0, Rijnsb. Bovs 5- Lisser Boys 3 0-1, V.V.S.B. 2-A.R.C. 6 3-2 3B: Woubrugge 3-R.C.L. 5 1-3. T.A.V.V. 3-Lisser Boys 4 1-0, Noordwijk 5-Quick Boys 8 1-3, Koudekerk 4-M.V.K.V. 2 2-0, Katwijk 7-A.R.C. 7 1-1 3C: A.R.C. 8-Quick Boys 9 1-6, Unitas Leiden 2-T.A.V.V. 4 2-2, L.S.V.V. '70-2- Lisser Boys 5 4-0, Koudekerk 5-Leiden 3 2-1, Hazersw. Boys 4-R.C.L. 6 4-1 3D: Hazersw. Boys 5 -'Woubrugge 4 3-2, Spel. Lisse 4-Rijnsb. Boys 6 3-3, Quick Boys 10-Alphia 2 2-1, Kagia 3-Lisser Boys 6 2-5, Koudekerk &-K.R.V. 3 0-7 4A: Leiden 4-Sleutels 4 2-4, Lisser Boys 7 - Katwijk 8 1-0, S.V.O.W. 4-Oegstgeest 4 2-1, G.W.S. 4-Randst. Sport 4 3-1 4B: Noordwijk7-Spcl. Lisse 5 2-1, Quick Boys 11-A.R.C. 9 1-0, L.S.V.V. '70-3- Oegstgeest 5 1-1, S.J.Z. 2-Leiden 5 3-2, M.V.K.V. 3-G.W.S. 5 afg. 4C: Katwijk 9-S.V.O.W. 5 3-4, Rijnsb. Boys 7-K.R.V. 4 0-0, Ter Leede 6-R.C.L. 8 4-3, Woubrugge 5-L.S.V.V. '70-4 1-5, Valken '68-4-A.R.C. 10 3-2 4D: Rijnsb. Boys 8 - Lisser Boys 8 4-1, Oegstgeest 6-Kagia 4 4-3, A.R.C. 11- V.V.S.B. 3 1-2, Abbenes 2-Leiden 6 0-0, K.R.V. 5-Meerburg 2 1-4 4E Lisser Boys 9-Leiden 7 2-3, Noord wijk 8-Ter Leede 7 gest., S.V.L.V 2- G.W.S. 6 5-2, Katwijk 10-K.R.V. 6 0-2, Rijnsb. Boys 9-Quick Boys 12 3-1 4F Alphia 3-Hazersw. Boys 6 3-2, Spel. Lisse 6-Oegstgeest 7 3-1, Quick Boys 13- Noordwijk 9 1-1, Kickers '96-2-Ter Leede 8 0-3, A.R.C. 12-S.V.L.V. 3 6-0 4G Randst. Sport 5-Bernardus 2 5-1, A.R.C. 13-H.V.Z. 2 4-0, Meerburg 3- K.R.V. 7 3-1, Sleutels 5-S.J.Z. 3 6-4 4H A.R.C. 14-Abbenes 3 4-6, Oegstgeest 8-Hazersw. Bovs 7 5-2, Stompw. Boys 2-T.A.V.V. 5 n.o., S.V.O.W. 6-R.C.L. 9 3-3 5A Ter Leede 9-Valken '68-6 2-0, R.C.L. 10-V.V.S.S. 4 7-2, Leiden 8-Koudekerk 7 5-0, A.R.C. 15-Oegstgeest 9 4-0, Noord wijk 10-Quick Boys 14 3-1 5B Valken '68-7-Lisser Boys 11 2-2, Ter Leede 10-Noordwijk 11 0-7, Randst. Sport 6-Oegstgeest 10 afg., Spel. Lisse 7-Alphia 4 6-1, Bernardus 3-Leiden 9 2-2 5C Ter Leede 11-Noordwijk 12 1-0, A.R.C. 1&-Spcl. Lisse 8 1-2, G.W.S. 8- Katwijk 11 2-2, Lisser Boys 12-Koude- kerk 8 4-1, K.R.V. 8-R.C.L. U 0-2 5D Kagia 5-Abbenes 4 0-2, Alphia 5- S.V.O.W. 7 2-3, Sleutels 7-Stompw. Boys 3 2-2, L.S.V.V. '70-5-S.J.Z. 4 1-1, V.V.S.B. 5-Kickers '69-3 3-2 5E Hazersw. Boys 8-Woubrugge 6 2-6, Oegstgeest li-Koudekerk 9 0-1, Spel. Lisse 9-A.R.C. 17 1-2, Noordwijk 13-Lis- ser Boys 13 6-0, Leiden 11-Alphia 6 gest. 5F Lisser Boys 14-Valken '68-8 2-0, G.W.S. 9-S.V.O.W. 8 3-1, Leiden 12- T.A.V.V. 7 1-9, K.R.V. 9-Katwijk 12 5-1, R.C.L. 12-Bernardus 4 0-0 Junioren A Noordwijk al-Lisser Boys al 0-3, Alph. Boys al-D.O.S.R. al 1-2, A.C.S. al- A.R.C. al 0-4, R.C.L. al-Docos al 1-1, Lugdunum al-S.V.L.V. al 1-1 Al Oegstgeest al-Foreholte al 1-0, L.F.C. al-Rijnsb. Boys al 2-2, V.V.S.B. al-Warmunda al 3-0, S.J.C. al-K.R.V. al 4-0, Meerburg al-Ter Leede al 0-2 A2 V.T.L. al-Leidse Boys al 1-1, Ha zersw. Boys al-Rijpwetering al 2-1, Al phia al-Randst. Sport al 0-0 A3 A.R.C. a2-Kagia al n.o., Alkmania al- M.M.O. al 4-1, Rijnsb. Boys a2-Wou- brugge al 1-1, S.V.O.W. al-Lisser Boys al 2-1 A4 U. V.S. a3-V.V.S.B. a2 6-2, Lugdunum a2-Noordwijk a2 1-3, Oranje Groen al- V.N.L. al 4-1, Alph. Boys a2-S.V.L.V. a2 1-5, Koudekerk al-R.C.L. a2 1-1 A5 D.O.S.R. a2-Z.L.C. al 0-7, V.V.O.A. al-T.A.V.V. al 1-5, S.J.C. a2-Ter Leede a2 2-3 A6 Quick Boys a5-Noordwijk a3 1-0, S.V.L.V. a3-Oegstgeest a2 7-2, R.C.L. a3- Rijnsb. Boys a3 5-2, Lisser Boys a3-Fo- reholte a2 3-2 A7 Meerburg a2-Alph. Boys a3 16-0, A.R.C. a3-Koudekerk a2 6-2, Alkmania a2-Hazersw. Boys a2 0-3, R.C.L. a4-Kic- kers '69-a2 1-1 A8 Katwijk a4-Noordwijk a4 3-1, S.J.C. a3-V.V.S.B. a3 5-0, Randst. Sport a2- U.V.S. a4 5-1 HB Noordwijk bl-Roodenburg bl 0-3, Katwijk bl-Spcl. Lisse bl 2-1, Docos bl- V.V.S.B. bl 4-1, L.F.C. al-A.R.C. bl 0-1 Bl Lugdunum bl-S.J.C. bl 5-1, Alphen bl-Alph. Boys bl 0-6, U.V.S. bl-Oegst- geest bl 3-1, Bernardus bl-Alphia bl 4-1 Zondag leA Oude Water 1-VTL 1 1-1, WOA 1- Gouderak 1-2 leB Soccer Boys 1-Alphia 3-2, SJZ 1- Nicolaas B 4-1 2B Foreholte 2-SC Lisse 2-0 3A WOA 2-VTL 3 10-1 3B WSB 3-SVLV 4 1-2 4B SC Lisse 6-Kickers 3 0-1 4C SC Lisse 7-SJZ 4 1-1 4G WSB 5-Lugdunum 7 1-2 4H WSB 6-Teylingen 8 3-1 5B WSB 7-MMO 1-7 5F WOA 5-VVSB 9 1-1 5H WSB 10-Stompw. B 6 6-1 5M WSB 12-Stompw. B. 8 10-1 Junioren Al SJZ al-Teylingen al 9-1, SC Lisse a2- Kickers al 3-6 Dames klas 2a: Leython 8-LUSV 3 0-3, Salvo-Orion 3 3-0, Aarlv-VCO 2 3-1, DAC 5-InUpGo 3-0, WW 3-Gem/K 6 2-2, NOVO 4-Leython 6 0-3. Klas 2b: DVO-MVKV 3-1DAC 4-VCL 2 1-3, DAC 3-SKC 2-2, WW 2-Orion 2 1-3, Orion 2 kampioen! Gem/K5-NOVO 5 2-2, Leython 7-WVC 1-3. klas 3a: Leython 9-VCL 4 3-0, GGV- Orion 5 3-0, RW 3-VCO 3 1-2, Fadjar- Salvo 2 0-3, SKC 2-InUpGo 2 n.o., InUpGo 2-DAC 8 2-1. Klas 3b: DVO 2-Ridderv 2 2-1, RW 2- WVC 2 3-0, Blok '77-Orion 4 3-0, Setu- mup-DAC 6 1-2, LUSV 4-Aarlv 2 2-1. klas 4a- Leython 10-Scarabee; Scarabee n.o., Scarabee-VCS 2 1-2, LUSV 5-Rid- derv 4 2-1. klas 4b: Leython 12-Salvo 3 0-3, VCS- Aarlv 3 3-0, VCS 4-Riddprv 3 3-0, Salvo 3-VCS 3 0-3. Heren klas 2a VCO-Fadjar 1-3, Donar 2-SKC 2 3-0, Donar 2 kampioen!- DVO- Aarlv 2-2, Salvo-DAC 4 3-0, LUSV 3- RW 2 3-0, Leython 4-LUSV 4 1-3. klas 2b: WVC 2-S'70 3-0, DAC 2-VCL 2-2, DAC 3-Gem/K 5 3-0, WW 2-LUSV 2 0-3, Leython 3-NOVO 3 3-1. Klas 3a Leython 7-RW 3 0-3; RW 3 kampioen! LPSV-Aarlv 2 2-1, WVC 3- Fadjar 2 1-2, DAC 5-VCL 2 1-2, WW 3-Orion 4 0-3, LUSV 5-Setumup 2-1. klas 3b: InUpGo-S'70 2 2-1, Salvo 2- Ridderv 2 0-3, DAC 6-Orion 5 1-2, NOVO 4-RW 5 3-0, Gem/K 7-SKC 4 2-1. klas 3c: Donar 3-WVC 4 2-1, VCS-WW 4 2-1, RW 4-Leython 6 1-2, Ridderv 3- Blok '77 2 0-3, SKC 3-GGV 0-3. klas 4a VCO 3-InUpGo 2 0-3, VCS 3- VCL 3 2-1; VCS 3 kampioen! DVO 2- Donar 4 3-0, LUSV 6-Ridderv 5 3-0. klas 4b: VC02-VCS 4 3-0, DVO 3-WVC 5 0-3, Blok 77 3-VCS 2 0-3, SKC 5 Ridderv VOETBAL - In de Engelse eerste divisie werden gisteravond drie inhaalwedstrijden gespeeld. Uit slagen: Birmingham City-Nor- wich City 1-0, Middlesbrough- Manchester United 2-2 en Wol verhampton-Manchester City 1-1. VOETBAL - In de Bundesliga werden gisteravond drie inhaal wedstrijden gespeeld. Uitslagen: FC Nürnberg-FC Köln 1-1, Armi- nia Bielefeld-MSV Duisburg 1-1 en Werder Bremen-Borussia Dortmund 4-4. SCHAATSEN - Egbert Vossebelt heeft gisteravond in Dordrecht een indoor-schaatsmarathon ge wonnen. Tweede werd Wester- veld en derde de uit Ter Aar af komstige Jan van de Hoorn. VOETBAL - Pele zal nog één keer als speler in actie komen. Op 6 april is hij gastspeler bij Flamen- go in het duel tegen Atletico Mi- neriro. De opbrengst komt ten goede aan de slachtoffers van de overstroming van begin dit jaar in Brazilië.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17