„Bewoners moeten één front vormen Voorschoten vangt tientallen katten Ieidse agenda UMJJ.'IM.-I.fe.' Burgemeester Oegstgeest over huizen-opkoping in Florawijk: GEMEENTE „REDELIJK TEVREDEN", DEEL VAN BUURTBEWONERS BOOS AANRIJDING Bouw bij Rozenplein DINSDAG 27 MAART 1979 OEGSTGEEST LEIDEN - "Het is van het grootste belang dat alle bewoners van de Florawijk in Oegstgeest één front vormen om samen sterk te staan tegenover de nieuwe eigenaar van de huurwo ningen in deze wijk." Grote zorg Aldus burgemeester Van Eysinga gisteravond in een toespraak vóór de vergadering waarin de bewoners van deze Oegstgeester wijk een bewonersvereniging op richtten. Bijna alle bewonersI huurders van de voormalige wo ningen van het Algemeen Mijn werkers Fonds uit Heerlen waren gisteravond in het Gemeentehuis bijeen om de huidige situatie rond hun huizen te bespreken. Vooral de vraag wat er zal gebeu ren als de huizen opnieuw te koop zullen worden aangeboden en de kans dat de huur zal worden op gezegd vormde een bron van grote zorg. Mevrouw Salomons, Tweede-Ka- merlid voor de PvdA, wees de aanwezigen erop dat als de nieuwe wet, die het voorkeurs recht voor gemeenten regelt, door de Tweede Kamer wordt aange nomen, speculatie met huurwo ningen in de toekomst kan wor den voorkomen. Zij voorziet dat in de huidige situatie in Oegst geest, waarbij de woningen al zijn verkocht, de huidige eige naar zo snel mogelijk zal probe ren de huizen door te verkopen. "Daarom is het belangrijk dat niemand van de bewoners buiten de vereniging om zijn huurwo ning koopt", aldus mevrouw Sa- lomons. Het PvdA-kamerlid meent dat in dat geval de vraagprijzen zullen zakken omdat de huuropbreng sten alleen voor de belegger niet rendabel zijn. Ook de nieuwe woonruimteverordening, die voor Oegstgeest op stapel staat, kan moeilijkheden voorkomen. Die nieuwe verordening eist van kopers van huizen beneden de 270.000 gulden dat zij economisch gebonden zijn aan Oegstgeest. Men verwacht dat de huizen hier door minder aantrekkelijk zullen worden voor speculanten, omdat vrije verkoop erdoor wordt be lemmerd. Directeur Bas van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten wees op de mogelijkheid dat een uit de bewoners gevormde Stichting eventueel als koper van het hui zencomplex zal kunnen optreden. In dat geval zal het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten voor de ze Stichting als adviseur en geld schieter optreden,zo zegde hij toe. Een rendabele exploitatie van de huurwoningen door de Stichting is echter volgens Bas alleen mo gelijk indien enkele woningen aan huurders worden verkocht. De overige woningen zouden in de komende jaren geleidelijk moeten worden verkocht wanneer ze leegkomen. "De huidige bewo ners moeten zich door de situatie of een eventuele verkoper nooit la ten intimideren," waarschuwde hij. "De huurbeschermingswet biedt huurders de mogelijkheid om tenminste nog driejaar nadat hen de huur is opgezegd in hun woning te blijven wonen." Over de identiteit en de plannen van de huidige eigenaar van de woningen in de Oegstgeester Flo rawijk bestaat nog de grootste onzekerheid. Verwacht wordt dat die naam pas bekend wordt als na de notariële overdracht deze op het kadaster moet worden in geschreven. Op de vergadering waren ook aanwezig vertegenwoordigers van de bewoners van AMF-wo- ningen aan de Leidse Burggra- venlaan, Oppenheimstraat, Moddermanstraat en Van VoL lenhovenkade. De Leidse AMF- huurders hebben dit weekeinde een bewonerscomité opgericht als reactie op berichten in deze krant dat ook hun woningen zullen worden verkocht. Het comité heeft gisteren een gesprek gehad met de Leidse wethouders Verboom (volkshuisvesting) en Waal (ruimtelijke ordening) over een gemeenschappelijk beleid ten aanzien van deze kwestie. De huurders willen proberen om zelf hun woningen te kopen. dinsdag Telegram Het bewonerscomité heeft gisteren een telegram gestuurd aan het Algemeen Mijnwerkers Fonds waarin zij met spoed om een ge sprek vragen met bestuursleden van het AMF. Aanstaande don der dagavond,om acht uur,zullen de Leidse AMF-huurders bijeen komen in een vergadering in de Vredeskerk aan de Burggraven- laan. W inkelpersoneel en ambtenaren: 's avonds extra dokken voor auto- plek bij Winkelhof LEIDERDORP - Het winkel personeel en gemeenteamb tenaren die in de toekomst gebruik maken van de par keergarage onder het nieuwe winkelcentrum in Winkelhof, zullen in de avonduren extra parkeergeld moeten betalen. Tot deze conclusie kwamen de leden van de commissie voor bestuurszaken gisteravond, tijdens de bespreking van de abonnementen voor de par keergarage onder Winkelhof. Het ligt in de bedoeling van projectontwikkelaar Matser, die naast het winkelcentrum tevens de parkeergarage bouwt en beheert, dat de kan toorgebouwen en bedrijven die in het winkelcentrum zijn gevestigd één op naam ge steld parkeerabonnement krijgen. Dit zal 40 gulden per maand gaan kosten. De be woners die in het winkelcen trum wonen mogen hun auto voor 30 gulden per maand in de garage zetten. Matser wil echter dat voor de gemeentekantoren en bedrij ven de abonnementskaarten alleen op werkdagen van 's morgens zes tot 's avonds ze ven uur geldig zijn. De koop avonden en de zaterdagen vallen daar buiten. Het win kelpersoneel en de ambtena ren die overwerken moeten naast hun abonnementsgeld apart betale» voor de extra uren die hun auto noodzake lijkerwijs in de garage staat. De heer De Jong legde namens Matser uit dat deze regeling inspeelt op de verwachte par keeroverlast die de omlig gende wijken mogelijkerwijs konden krijgen. "Juist op de koopavonden en op de zater dagen zijn er veel auto's van Winkelhofklanten die de ga rage in moeten. Het winkel personeel zal door de extra parkeergelden eerder het openbaar vervoer nemen. Op die manier blijven er ineer plaatsen voor de klanten vrij", aldus De Jong. Voor de winkelbedrijven zijn er vijftig plaatsen gereserveerd.. Het gemeentebestuur van Leiderdorp krijgt gratis 25 op naam gestelde parkeerabon- nementen. Daarnaast kan de gemeente nog eens 25 extra plaatsen huren. Voor die plaatsen geldt echter de be perkende regel van parkeren binnen de werktijden. Hier door zullen ook verscheidene ambtenaren meer moeten dokken wanneer zij genood zaakt zijn hun werk 's avonds voort te zetten. VOORSCHOTEN - De zwerfkattenvangst in de gemeente Voorschoten is afgesloten. De afgelopen tijd zijn in deze gemeente ongeveer 30 verwilderde katten, vrijwel alle maal nakomelingen van weggelopen of buiten de deur gezette huispoezen, onvruchtbaar gemaakt. Met name in de wijk Adegeest zijn veel katten opgepakt. In totaal wer den 38 katten gevangen. OEGSTGEEST - De 54-jarige Oegstgeestenaar J. van L. is van ochtend gewond geraakt toen hij met zijn auto op de rijksweg ter hoogte van Oegstgeest in botsing kwam met een vrachtauto. De L. reed op de snelweg toen een vrachtwagen, bestuurd door de 45-jarige A.G.O. uit Alkemade plotseling vanaf de invoegstrook de rijbaan op kwam. De Oegst geestenaar kwam toen in aanra king met de vrachtauto. Het actieplan voor de kattenvangst dat vertraagd werd door de slech te weersomstandigheden, is vrij uniek in Nederland. Vandaar dat het nog niet allemaal zo soepel liep, "omdat alle betrokkenen nog wat moesten ingroeien in de zaak", aldus de gemeente Voor schoten. Hooguit honderd De heer Buis van de Voorschotense Plantsoenendienst toonde zich dan ook "redelijk tevreden" met de zwerfkattenactie: "Aanvan kelijke berichten gaven ons de indruk dat er enkele honderden zwerfkatten in Voorschoten wa ren. Later is gebleken dat dit er hooguit honderd zijn". Ik zelf had gehoopt op wat meer gevangen katten. In '76 begonnen de eerste klachten van Voorschotenaren te komen over het zwerfkattenverschijnsel. Vooral in de buurt van bejaarden tehuizen hielden zich veel katten op. Voor de gemeente Voorscho ten een reden om met een actie te beginnen tegen de uitbreiding van het zwerfkattenbestand door de dieren te vangen en ze dan te castreren of steriliseren. Buurtbewoners Op 20 februari begon Gerda Theil van de Haagse vereniging Kat- tenzorg in opdracht van de ge meente Voorschoten met de jacht op katten. Aanvankelijk had de actie nogal wat voeten in aarde omdat buurtbewoners die de zwerfkatten helemaal niet lastig vonden, integendeel, die ze zelfs voerden en onderdak boden in kartonnen dozen, ageerden tegen de vangactie. Deze mensen vroe gen zich af wat er met de katten gebeurde nadat ze gevangen wa ren. Ze verdwenen wel, maar werden niet een, twee, drie te ruggezet. Gerda Theil werd dan ook tijdens het vangen regelmatig met zoek lichten in de gaten gehouden door boze buurtbewoners. Meermalen is ze 's nachts zelfs gevolgd tot aan haar huis in Rijswijk. Verbolgen De "kattenvangster" toonde zich zelf nogal wat verbolgen over de houding van de gemeente: "Ik vang de katten voor de gemeente. Daarna weet ik ook niet wat er nu precies met de dieren gaat gebeu ren. In Den Haag gaat dat veel beter. Daar worden de katten door ons gevangen en ook weer uitgezet. De gemeente had de mensen eerder moeten voorlich ten over de zwerfkattenvangst dan waren er ook niet zulke problemen gerezen", aldus Ger da Theil. De gemeente Voorschoten geeft de problemen toe: "Het is waar. Er zijn de wildste geruchten ont staan over wat er met de katten gebeurd is. Maar wij hebben ze opgeslagen in de loods van de gemeentelijke kwekerij. Na de operatie (castratie of sterilisatie) houden wij die dieren, in het be lang van de katten zelf, nog en kele dagen vast om weer goed bij te komen van de ingreep", zegt Buis. Ziek "Het proces gaat als volgt De die ren worden in bewaarkooien in de gemeentelijke kwekerij gezet. Na drie dagen worden de dieren gekeurd. Een kater kan één dag na de castratie worden vrijgela ten. De poezen worden na maxi maal 10 dagen losgelaten", aldus Buis. Tot nu toe bleken 7 katten zodanig ziek te zijn geweest dat men ze met een spuitje heeft laten insla pen. 4 poezen zijn door de zorg van de dierenarts nu weer opge knapt. Deze diertjes die nog niet zo sterk verwilderd waren heeft men nu in gezinnen weten onder te brengen. De zwerfkatten die zodanig verwil derd zijn dat ze echt agressief zijn tegen mensen, concentreren zich vaak op plaatsen waar veel voed sel te krijgen is, zoals bij bejaar dentehuizen. Daar hebben de dieren, naast de opruimfunctie die ze al in de natuur hebben, ook nog een zogenaamde "sociale functie", omdat bejaarde i het vaak als een plezier i dagelijks de katten te voeren. Als het aantal katten in de vrije na tuur beperkt blijft, dan kan het weinig kwaad. Komen er teveel dan wordt het in de natuur be schikbare voedsel schaars en de katten gaan dan op jacht in de bebouwde kom. Zij krabben daar vuilniszakken open, bevuilen speelterreintjes en zandbakken en kunnen ziektes overbrengen, stelt Buis. Subtiel "Het ging ons er niet om de die ren uit te roeien, maar om het aantal zo beperkt mogelijk te houden. Wij begrepen ook wel dat het een subtiele zaak was en dat er pro's en contra's aan ver bonden waren. Maar er zijn geen officiële klachten bij de gemeen te binnengekomen tijdens de vangactie. Wel zijn er telefo nisch wat vragen gesteld", zegt gemeentesecretaris De Graaff. De vangactie is niet alleen nade lig beïnvloed door het slechte weer, waardoor de katten 's avonds eerder een schuilplaats gingen opzoeken, maar ook door de mensen zelf die de beesten voederem. Deze dieren gingen minder snel op zoek naar het voedsel dat was neergelegd in de vangkooien die her en der in Voorschoten verspreid stonden. OEGSTGEEST - Voor de vijfde keer in vrij korte tijd is vannacht ingebroken in het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest. Drie auto maten werden vernield. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 6 Nicaragua-avond 20 uur, Nonnenstec 3, lezing Leids Biologen Club over "e nieuw Veluwebeleid", 20 uur. Schouwburg, "Bedden", komedie, 20. K en O-gebouw, Oude Vest 43, film "N notchka" 20 uur Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoo: straat 17, lezing alternatieve geneeskur de 20 uur Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat tekenen en schilderen, jazzballet, work shop, electra, vanaf 20 uur Antonius Clubhuis, Mare 43, vergade| ring 'Vereeniging van Postzegelverza meiaars" 20 uur Gerard Brandtstraat 6, inf. avond Baha'l gem., 20 uur Breehuys, Werklozen Advies Centrum; woe. van 10-12 uur, tel. 130983 Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur, NVSH-trefcentrum, middelenverkoon bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur •Troef, Noordeinde 2a, talencursussen cabaret, 20-22 uur KWJ, beweging Werkende Jongeren. Noordeinde 2a, klachtenspreekuui 17-20 uur Gemeentehuis Leiderdorp, raadsverga! dering 20 uur Gemeentehuis Voorschoten, vergade! rincr PuHA/PPH FraMip 9H uur Heel voorzichtig wordt één van de onvruchtbaar gemaakte katten weer losgelaten. De katten lijken ongevaar lijk, maar als ze sterk verwilderd zijn kunnen ze agressief reageren tegen mensen. Tijdens de actie worden sommige dieren weer losgelaten op de plekken waar ze ook gevangen zijn. Volgende week worden de laatste vrijgelaten. ring PvdA/PPR fractie 20 i woensdag Sporthal, Wassenaar, jaarvergadering Oranjevereniging 20 uur Cultereel Centrum, Marijkelaan Vook schoten, lezing "wonen" 20.15 uur j Stadhuis, gemeenteraadsvergadering 19 Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-21 Troef, Noordeinde 2a, "meidengroep", 20-22 uur, sport 18.30 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen 19.30 uur, etsen, jayzballet, teke nen en schilderen, 20 uur Breehuys, Breestraat 19, scholieren- sportcaté, 15-17.30 uur, eethuis Repel steeltje 18-19.30 uur Astra-theater, Langstraat, Wassenaar, optreden St. Adelbertcollegekoor, 20.15j Gemeentecentrum, Lijtweg Oegstgeest, kledingbeurs UW 18.30-21 uur NPB-gebouw, Lange Kerkdam Wasse naar, lezing Russisch Paasfeest 10 uur. donderdag Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film "moed der volk" 21.15 uur LAK-theater, levendaal 150, film "Boom der wensen" 20 en 22.30 uur Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat, lezing over ijstijd 20 uur Schouwburg, Oude Vest, toneelspel "de Taxichauffeur" 20.15 uur Herensingel 3, vergadering ABOB- WASSENAAR - Er bestaat een kas dat op een terrein tussen de Deylerweg en de Rijks straatweg, ongeveer tegen over het Rozenplein in Was senaar, ruim 20 woningen worden gebouwd. De Zuid-Hollandse Aanne- mingsmaatschappij B.V. te Den Haag heeft plannen om op dit terrein een 21-tal wo ningen neer te zetten. Voor de uitvoering van dat plan heeft de maatschappij een stuk grond van 410 vierkante me ter nodig. De grond is nu nog eigendom van de gemeente. Het betreft hier een terrein aan de Deylerweg. Voor de grond en het "bouwrijp" ma ken van de grond moet de aannemingsmaatschappij 583.709 gulden betalen. De voorstellen tot verkoop van de grond en tot het bouwrijp maken van het bouwterrein komen eerst nog aan de orde in de commissies tïnancien en technische diensten. Hoogmadeseweg: „Geen dure woningbouw LEIDERDORP - In ruime meer derheid verklaarde de commissie ruimtelijke ordening en openba re werken zich gisteravond tegen deze woningbouw op het terrein van Bloemendaal aan de Hoog madeseweg in Leiderdorp. De bebouwingsvoorstellen van Ba- gon B.V. konden de leden van de commissie weinig enthousiast maken. Bouwen is moeilijk bij deze plan nen, zo concludeerde men. Stam (D"66): "We moeten ons in nogal wat bochten wringen voor de voorwaarden die Bloemendaal stelt". Eén van die voorwaarden is de prijs van tegen de vijf miljoen gulden, die Bloemendaal voor de grond vraagt. Toch voelt de commissie wel wat voor woningbouw aan deze weg. Maar, zo concludeerde men, als het op deze manier moet, dan maar liever niet! De commissie besloot de gemeen teraad positief te adviseren over een verzoek om in het pand Hoofdstraat 230 een grill-restau rant te mogen vestigen. Ver schillende commissieleden had den wel bedenkingen tegen de te voorziene parkeeroverlast. Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur Welfare-lokaal. Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond 19-20 uur (tel. 01717-3309) Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32 vrij advies 19.30-21.30 uur Architectenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum vr. van 14-16 uur Vrijetijdscentrum, Breèstraat 66, sport-; café, fotografie, saxofoon, Go-club, 20 Gemeentecentrum, Lijtweg, Oegstgeest, kledingbeurs UW 10-12 uur Cultureel Centrum, Prinses Marijke laan, Voorschoten, leerlingenuitvoering Streekmuziekschool 19.30 uur Sjelter, Leiderdorp, politiek café 21 uur. Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdienst der, apotheken in de regio Leiden, wordt van 23 tot 30 maart waargenomen door Ha ven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb, Oegstgeest, tel. 153274. Indien j het na 11 uur 's avonds niet meer moge-1 lijk is met openbaar vervoer naar de apo-1 theek te komen kan men uitsluitend 1 voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel- 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum, Berkenkade, Leiderdorp, tel. 410131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4146. Warmond - zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, teL 02522-10542. OEGSTGEEST - Het Oegstgeester raadslid Van Hazel (foto) heeft van ochtend op de Hojdijckschool aan de Hazenlaan in Oegstgeest symboli sche prijzen uitgereikt aan deze school, die als winnaar uit de bus geko men is van een Rationale Tuin" tekenwedstrijd getiteld "Groen is le ven". De wimiaars zullen nog een persoonlijke prijs ontvangen. De Oegstgeester school krijgt van de .Nederlandse boomkwekers nieuwe bomen en heesters voor de schooltuin aangeboden. Deze schooltuinbe planting werd symbolisch overhandigd in de vorm van twee coniferen. De definitieve beplanting zal door de school in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde worden aange legd. Zo'n 50.000 tekeningen, schilderijen en collages van allerlei soorten tuinen waren het resultaat van de tuintekenwedstrijd die door deze Maat schappij werd georganiseerd. De kinderen moesten in de tekenwedstrijd weergeven wat 'Groen' voor hun leefmilieu betekent. Ook deze commissie bracht een zeer verdeeld advies uit over de SOS-dienst verdeling van vrije sector-, pre mie- en woningwetwoningen in de wijk Buitenhof-oost. Een be slissing hierover zal nu door de gemeenteraad worden genomen. Telefonische hulpdienst, telefoon 1 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe- den verkeren. Dag'en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. WASSENAAR - De opbrengst van de onlangs in Wassenaar ge houden inzameling voor het Prinses Beatrix Fonds blijkt om streeks 16.000 gulden te bedra gen. Daarbij zijn inbegrepen de giften die per giro of bank bij het fonds binnenkwamen. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Oranjevereniging De Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" houdt morgenavond om 20.00 uur de jaarvergadering in de vergader zaal van de sporthal. Op de agenda staan 11 punten, waar onder de bespreking van de in 1979 te organiseren evenemen ten. Lezing wonen NUT Voorschoten organiseert morgenavond om 20.15 uur een lezing over „wonen". Spreker is de Bussumse binnenhuisarchi tect Hans Uylenburg. Plaats van handeling is het Cultureel Cen trum in Voorschoten. Koor Het koor van het St. Adelbertcol- lege uit Wassenaar treedt mor genavond op voor de leden van het Nut. Het geheel begint om 20.15 uur in het Astra-theater in de Langstraat te Wassenaar. Na de pauze zal de voorzitter van het Nutsdepartement, R. de Bruijn een praatje met dia's houden over een voorjaarsreis naar het Griekse eiland Rhodos. Kledingbeurs De UW afdeling Oegstgeest orga niseert op 28 en 29 maart de voorjaarskledingbeurs. Kleding voor kinderen van 1-14 jaar wordt ingenomen in de grote zaal van het Gemeentecentrum aan de Lijtweg op: morgen van 10-16.00 uur. Verkoop is mor genavond van 18.30-21.00 uur en donderdag 10.00-12.00 uur. Huisvrouwen (1) ling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, morgen om 10.00 uur komt het Russische paasfeest aan de orde. A. Gorko- voi uit Wassenaar zal in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam een inleiding over dit onderwerp houden en daarbij dia's vertonen en muziek laten horen. Huisvrouwen (2) Dezelfde afdeling maakt donder dag een „Jugendstiltocht" door Den Haag onder leiding van M. Kramers, medewerkster van de educatieve dienst van het Haags Gemeentemuseum. De tocht wordt per bus gemaakt en voert langs allerlei Haagse panden die in de Jugendstilperiode zijn ge bouwd. Vooraf is er in het Ge meentemuseum een inleiding met dia's. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18 00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement pee post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2