Straks op eigen benen Rabobank Akkoord bereikt over aanpak staatshervorming Verzet tegen Amin gebundeld Waar je ook terecht komt, de Rabobank is altijd in de buurt. VERBERG Geen noodkabinet in België verkoopster van-dam Van Dam is nu verbouwd, verjongd.Dejongemode straalt je tegemoet. 'j geld en goede raad ir randstad uitzendbureau DINSDAG 27 MAART 1979 (Van onze correspondent) BRUSSEL - Er is schot gekomen in de Belgische kabinetsformatie. Vijf partijen - Vlaamse en Waalse christen-democraten en socialisten en hel Brusselse FDF - hebben een akkoord bereikt over de aanpak van de staatshervor ming. Tegen het eind van de week hopen ze het ook eens te zijn over een sociaal-economisch programma voor de nieuwe regering. Er komt dus geen noodkabinet voor drin gende zaken, waarover formateur Vanden Boeynants vorige week nog sprak. Het akkoord over de hervorming van de Belgische staat in federa listische zin, werd mogelijk doo belangrijke concessies aa Vlaamse en aan Franstalige zijde De Vlaamse christen-democra ten (CVP) en socialisten (BSP) stemden in met de deelname aan de regering van het Brusselse FDF, een eis van het zogenaamde front van de Franstalige partijen, ondanks het „neen" van de Vlaamse Volksunie, die vorige week had afgehaakt. Aan de andere kant moesten de Franstalige partijen toestaan dat de staatshervorming, die in de komende regeerperiode zal wor den doorgevoerd, niet gedetail leerd wordt vastgelegd in een po litiek akkoord. Alleen de hoofd lijnen worden aangegeven, maar het parlement zal uitvoerig wor den geraadpleegd. Dit betekent ongetwijfeld vertraging en vrij wel zeker ook een staatshervor ming die aanmerkelijk minder ver gaat dan bijvoorbeeld de Waalse socialisten wensen. CVP-voorzitter Martens, die waar schijnlijk de premier wordt van de nieuwe regering, sprak gister avond van een „verstandshuwe lijk". En BSP-voorzitter Karei van Miert vond dat „we door de zure appel moeten heenbijten nu het Vlaamse front met de Volks unie toch is verbroken". De Volksunie stapte uit het overleg omdat de partij vond dat de Franstalige partijen te veel hun zin kregen ten koste van Vlaamse belangen. Volgens Martens heeft het Brussel se FDF echter zijn eis met be trekking tot voorrechten voor de Franstalige inwoners van het Brusselse randgebied moeten in slikken. Hij herinnerde praan Hat de eerste regering onder het pre mierschap van Tindemans een taaipartij als deelnemer had; het Waalse Rassemblement Wallon, een groepering die inmiddels tot een marginaal bestaan is terug gevallen. Na ruim drie maanden touwtrek ken over de verhouding tussen de Vlaamse en de Franstalige ge meenschap in het nieuwe België, gaan de vijf coalitiepartners nu praktisch voor het eerst intensief praten over de sociaal-economi sche problemen, die ernstig zijn en in veel gevallen dringend om oplossingen vragen. Daarmee zijn minstens drie dagen ge moeid, zo is de verwachting in Brusselse politieke kringen. Aan het eind van de week weten de Belgen dus meer. President Idi Amin: Rusland laat jongen gaan CAMBRIDGE (Reuter) - Na vier jaar lang de campagne "Laat Misha gaan" te hebben gevoerd, heeft de Britse actiegroep voor mensenrechten eindelijk succes geboekt. De Sowjetregering heeft erin toegestemd dat de 13- jarige Misha uit Leningrad zich bij zijn moeder in Engeland mag voegen. Dit heeft gisteren een woordvoerster van de actiegroep, Kathy Reddaway, meegedeeld. NAIROBI (AFP/UPI) - Oegandese ballingen hebben gisteren offi cieel de oprichting aangekondigd van een "Oegandees Nationaal Bevrijdingsfront", dat president Idi Amin van Oeganda moet af zetten. Na vier dagen besprekin gen te hebben gevoerd in de Noordtanzaniaanse stad Moshi, gaven de ballingen een commu niqué uit waarin werd verklaard dat alle onderlinge verschillen zijn overwonnen. Ook werd de instelling bekendgemaakt van een uitvoerende raad van elf le den, die Oeganda na de val van Amin gedurende twee jaar zal re geren. Voorzitter van deze raad is Yusufu Lulu, een zeventig-jarige academicus. In de uitvoerende raad hebben le den zitting van allerlei politieke kleur, van aanhangers van de ou de monarchie tot leden van ui terst links. Naast Lulu maakt ook kolonel Tito Okello, die voor de staatsgreep van Amin in 1971 de leiding had over een legereen heid, deel uit van de raad. Hij voert ook het bevel over de strijdkrachten van het Oegan dees nationaal front. De lige president van Oeganda, Mil ton Obote, die lang werd be schouwd als de leider van de bal lingen, komt echter niet op de le denlijst van de raad voor. Hij weigerde de bijeenkomst in Moshi bij te wonen omdat hij van mening was dat andere deelne mers zijn kansen om terug te ke ren als de leider van het land zou den proberen te ondermijnen. Het Afrikaanse persbureau meldde dat Yusufu Lulu zich binnenkort in Masaka, 120 kilometer ten zuidwesten van de Oegandese hoofdstad Kampala, zal vestigen. Masaka is al enige weken in han den van strijdkrachten uit Tan zania en van Oegandese ballin gen. President Idi Amin van Oeganda verklaarde gisteren dat hij in En tebbe in de val zat. Radio-Kam pala meldde in een speciale uit zending dat Tanzaniaanse troe pen Entebbe, waar het interna tionale vliegveld van Oeganda ligt, van Kampala hebben afge sneden. Van Tanzaniaanse mili taire zijde is dit echter tegenge sproken. Gevraagd voor onze banketbakkerij-tearoom Sollicitaties voor 18.00 uur Steenstraat 47, Leiden, tel. 121608. tj: Van Dam:g mode per meter ij: Van Dam -Y- mode per meter van Dam tfc mode per meter van Damifc mode per meter iji van Dam mode per meter ij: van "till cm breed- s"eepdei1ocmbreed- ;;sserr-,l50c« P-1 fe teüSt en le fumgen; S°^ Kom fijn kijken en snuffelen, ontdek de laatste mode in fleurig veelvoud. Ontdek dat Van Dam rekening houdt met je portemonnaie èn je mode. Haarlemmerstraat 99, Leiden. :j: Van Dam mode per meter :j: Van Dam mode per meter :j: Van Dam mode per meter ij: Van Dam mode per meter :j: Van Dam ik mode per meter ij:Van Vaste grond onder je voeten. Basis voor een verdere toekomst. De eerste grote sprong is achter de rug en nu verderWant of je nu als schoolverlater doorstudeert of gaat werken, meer dan vroeger krijg je met geld te maken. Dan is het makkelijk om een eigen (gratis) privérekening te hebben. Via zo'n rekening kun je geld ontvangen, (automatisch) betalen en sparen. Je kunt bij de Rabobank overigens voor veel meer zaken terecht. Lees er alles over in de folder die voor je klaar ligt. Met meer dan 3000 kantoren, is de Rabobank altijd in de buurt. Handig! SLAGERIJ 1/2 kilo magere K dö hamlappen J 0,^*0 150 gram aq beste ham J I j^ö 150 gram r -f aq eiersalade S^O Heerlijke rook- en leverworst direct industrie werk voor: heftruck-chauffeurs op grote elektrische heftrucks in een drie-ploegendienst bij een bedrijf in de directe omgeving van Leiden. Ervaring is voor deze functie wel gewenst. magazijnmedewerkers bij een kaasbedrijf in Bodegraven. Deze werkzaamheden zullen in dagdiensten verricht worden. Leiden, Nieuwe Rijn 44, lel. 071-146546 Alphen. Vondelstr. 18, tel. 01720-93505 (14.00-17.00) Katwijk, Cleijn Duijnpark 12, tel. 01718-71215 (14.00-17.00) Fietsen en bromfietsen FIETSEN Levering regelrecht van de fabriek o.a. Engelse merkfiets met trommelrem, 3 versnelling 345,-. Sportfiets, 3 versnelling 225,- met verlichting. Hollandse merkfiets 199,- geheel comp. Opoefiets 269,- compl. Shi- mano racefiets all. krankstel 10 versnelling 11 kg 595,-. Kinderfiets v.a. 59,50. Shoppers 159,-. Kinderfiets leeftijd 8 jaar 139,-. Op alle rijwielen 1 jaar garantie. Wij ruilen ook in. Rijwiel Cash en Carry Dusoswa BV Turfmarkt 2, Leiden. Tel. 071-124409. KREIDLER te bevr. Leidseweg 411, Voor schoten. KREIDLER Ik ben 13 jaar en heb gewonnen BROMMER Wie wil hem kopen. Karin van Bee- len, Bremkant 54, Noordwijk tel. 01719-11910. iedereen leest de krant altijd en overal. Kennismaking Er zijn zoveel alleenstaanden dat ik toch wel een brief van iemand zal krijgen? Jij bent een vlotte jonge VROUW en je houdt van muziek en gezellig heid. je schrijft dan aan een vlotte jongeman 26 jr. die alleen deze ge zelligheid mist. Kom, wie schrijft mij onder no. 11358 bur. v.d. blad. Eerste klas ANTIEKE meubelen. Bloemendaal Antiek bv, Hoogmadeseweg, Leiderdorp in gang Garden Centre Bloemendaal. tel. 071-410377. ANTIEKE BOEREN MEUBELEN zonder tierlantijnen. Ruim 1000 m2. Vele honderden kasten, brood kasten, glaskasten, tafels, stoelen, secretaires, commodes, Spaanse meub. enz. Spec, blankgrenen afd. Veel klein-antiek. Onbeperkte in- ruilgarantie. Ook ongerestaureerd. ALMONDEHOEVE Almondeweg 2, Oegstgeest, bij Groene Kerkje. Dagel. 10-18 uur en na afspraak. Tel. óók v\ 071-151757. KENGEN ANTIEK import een begrip op gebied van gerestaureerde boerenmeubelen en klokken. Restauratie, in eigen werkplaats, naar oude normen. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Do. koopavond. Rijksstraatweg 75,Sassenheim 02522-14682. Antieke grote MAH. KAST met uitgesn. kuif. Partic. tel. Te koop 1 bruin mahonie SCHRIJFBURO Te koop aangeboden 6 pers. wen- EETHOEK met wit blad, biezen bekleding bij behorend wandmeubel en 2 sa lontafels met rookplaat. Prijs n.o.t.k. Tel. 150954. SLAAPKAMER ameubelement 1 pers. i.z.g.st. Koddesteeg 8, Leiden. Te koop klassiek 2-zits BANKSTEL goed voor kleinbehuisden, Je- roenspark 13, Noordwijk tel. 16551

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15