Het is de om alles je toestel te 1 'e/cfee agenda TONEELCLUB WIL OPLOSSING VOOR ZALEN-PROBLEEM Tennisbal Leiderdorp voorziet in behoefte Kledingbeurs in Leiderdorp Dank voor verdwijnen stank BONT-ROOF UIT WINKEL IN LEIDEN Afstandelijk cabaret Don Quishocking JM Leidsedansen uit Philipijnen MAANDAG 26 MAART 197 OEGSTGEEST - "Het is de Kunst om uit je toestel te halen wat er in zit. Gewoon door elke vlucht te plan nen, motorgrafieken uitzetten en het benzinever bruik zo laag mogelijk te houden. Dat soort dingen heeft me altijd het meest gefascineerd". Dit zegt de 58-jarige oud-vlie ger Van Eek die op 11 april zijn veertig-jarige jubileum bij de Koninklijke Marine viert. Van Eek heeft in die veertig jaar een zeer bewo gen tijd meegemaakt. Niet alleen door de oorlog maar ook door het speciale vlie- gerswerk dat hij bij de mari ne heeft verricht. "Vanaf 1950 heb ik overal vlieg tuigen opgehaald, vooral uit de Verenigde Staten. Ik ben hiervoor altijd op de lijst blij ven staan. Waarschijnlijk omdat ik méér interesse had dan alleen voor het vliegen op zich" zegt Van Eek. De vlieger moest zijn avontu- riersbestaan bij de marine in '64 noodgedwongen opgeven door een hartaanval. "Dat ge beurde vlak nadat ik met een vliegtuig in Harlingen was geland. De wereld leek op dat moment wel een grote doe delzak. de boordwerktuig kundige - de mecano - moest de noodrem inschakelen want ik kon niets meer met mijn benen doen". Uitgerangeerd „Je bent dan als actief vlieger uitgerangeerd. Ik moest uit dienst en met mijn vieren veertig jaren werd het op nieuw solliciteren naar een baan in de burgermaatschap pij. Overal werd ik echter af gewezen omdat ik een hartin farct had gehad. Uiteindelijk ben ik dan toch weer bij de marine terecht gekomen, zij het met ander werk" vertelt Voorschotense oud-piloot 40 jaar bij marine van Eek. Hij denkt daarbij enigszins verbitterd terug aan de formele geschiedenis die zijn benoeming tot adjudant in de weg heeft gestaan. „Ik kreeg na zoveel jaar ijskoud te horen dat de benoeming niet door ging, omdat ik vlieg- medisch was afgekeurd. Dat deed me toch wel wat" geeft de oud-vlieger toe, die op één na al zijn negentien kamera den uit de vliegopleiding heeft verloren. „Veel van hen zijn neergestort, anderen zijn oveleden door een hartaanval". Van Eek weet zijn emoties hier over snel te bedwingen en vervolgt dan: „Daarom moet je een hele goede mecano hebben. Ik heb zeven jaar de zelfde gehad, met wie ik ont zettend goed kon opschieten. Dat was Klasen, die altijd een grote vriend van mij is ge weest". „Zelf heb ik ook enkele nood landingen moeten maken. Tijdens zo'n landing zitje niet in de piepzak, maar nadat je veilig op de grond staat, voel je toch je knieën knikken". Amerika Van Eek heeft veel naar en van Amerika gevlogen om ver schillende vliegtuigen zoals Mariners of Nepunes op te halen en weg te brengen. Voor die tijd zat hij met zyn gezin in West-Soerab^ja, waar hij met passagiers -en trans portvliegtuigen vloog. „Ik vloog vanuit Amerika toe stellen over. We zijn op* één van de reizen over de beruch te Bermuda-driehoek gevlo gen. Binnen die driehoek zijn talloze toestellen in zee ge stort om onbekende reden. Pas nadat al onze boordin- stumenten zo'n vijf minuten uitgevallen waren, realiseer den we ons het gevaar. Na derhand heeft niemand de oorzaak van de storing weten te achterhalen". De veiligheid van een vliegtuig is volgens Van Eek echter groter dan van een auto. Zelf laat hij op vakantie zijn auto staan en neemt het vliegtuig. „Natuurlijk storten er genoeg vliegtuigen neer, maar er ge beuren in verhouding met het autoverkeer veel minder on gelukken mee. In slechte kis ten, zoals de Martin Mariner, heb ik zo'n 1400 uur gevlogen. Zelf heb ik daarmee geen na righeid gehad, maar er ge beurde met dat type toestel wel veel ongelukken". Gouden tijd „Die Amerika-vluchten werden door ons "tripjes waar haar op zit" genoemd. Je moest voor alles zelf zorgen. Voor brood, benzine en zo. Als je bij de KLM vliegt is dat alles af ge regeld. maar voor mij is die tijd een gouden tijd geweest waar ik met plezier aan Terug denk" aldus van Eek. ROEL ZAADNOORDIJK. Van Eek: „Vliegtuig veiliger dan een auto.. WASSENAAR - De Wassenaarse toneelcombinatie "Dia loog" is in actie gekomen tegen het uitblijven van oplos singen voor de zalenproblemen, waarmee verscheidene Wassenaarse vereniging kampen. Geen splitsing Randstad Sport Burgemeester Van der Have opent de dorpse tennisvereniging "De Munnik". z tennisbal van de Leider- LEIDERDORP - Burgemeester Van der Have heeft zaterdag de officiële opening verricht van de nieuwe tennishal van de Leiderdorpse tennis vereniging "De Munnik". Hij deed dit door een aan slingers bevestigde tennisracket uit een deuro pening te verwijderen. Hierdoor kwam de doorgang vrij die de huidige Munnik-kantine met het nieuwe gedeelte verbindt. Na de welkomstgroet van de juniorleden in de nieuwe hal schetste de burgemeester in zijn toespraak de lange voorbereidingstijd die vooral was gegaan aan de bouw van de hal. "Gelukkig is het geen opblaashal geworden. De bezwaren van de buurtbewoners tegen de bouw van de hal zijn nu eindelijk allemaal achter de rug, én opgelost, "zo sprak Van der Have. Na zijn toespraak overhandigde hij de Leiderdorpse vlag aan het bestuur van "De Munnik". De ongeveer 1000 leden tellende tennisclub heeft nu naast de overdekte drie banen tellende tennishal, nog twaalf buitenbanen. Eveneens zijn er in de tenniscomplex vier buitenbanen opgenomen, die echter voor de vrije verhuur zijn bestemd. "Koud asfalt" De vloer van de tennishal is bedekt met een laag koud asfalt". Deze vloer benadert zoveel mogelijk het effect van de (gravel) buitenbanen. De totale bouwkosten van de hal met bijgebouwen bedraagt 1,3 miljoen gulden. De heer Jutte, voorzitter van de stichting tennishal De Munnik, verwacht wat betreft de financiële wandel van de club geen moeilijkhe den voor de toekomst." We hebben een bezetting van negentig procent en dat is érg hoog. Niet alleen wij zijn blij met de hal. Ook de regionale behoefte is hiermee voor een groot gedeelte voorzien, aldus Jutte. De uitbreiding van het clubgebouw van de Munnik bestaat onder meer uit twee vergrote kleedruimtes. De hockeyers eh de korfbalbeoefenaren kunnen op deze wijze eveneens in de winter van de hal gebruik maken. Dit medegebruik was één van de voorwaarden die het Leiderdorpse gemeentebestuur stelde alvorens de bouw van de hal toe te staan. In een brief aan burgemeester en wethouders van Wassenaar, (waarvan een afschrift werd ge zonden aan de gemeenteraad) klaagt het bestuur over de trage gang van zaken. Het bestuur van "Dialoog" vraagt i het gemeentebestuur mee te werken aan een snelle oplossing van het zalenprobleem, omdat het voortbestaan van de vereni ging in gevaar dreigt te komen. Verschillende verenigingen heb ben hun klachten op dit gebied al meermalen aan het gemeentebe stuur kenbaar gemaakt. Dialoog, een in 1976 opgerichte combina tie, gevormd uit de voormalige toneelgroepen van de CJC en "Incognito", telt 30 leden, in leef tijd variërend van 18 tot ongeveer 50 jaar. Op het ogenblik moet de toneelvereniging gebruik maken van drie verschillende oefen ruimten. Door deze omstandig heden gaat het onderlinge con tact tussen de leden van de ver enigingen verloren. Het bestuur heeft gesproken met het kerkbestuur van de St. Jozef parochie, dat eigenaar is van het gebouw Sion aan de Violieren- $eg. Dat gebouw lijkt uitermate geschikt voor de activiteiten van de toneelcombinatie. Maar het zal nog wel geruime tijd duren voor dat het kerkbestuur een beslis sing neemt over de toekomst van het gebouw. Omdat binnenkort de ruimte die in Nieuw Nijevelt wordt gebruikt, vraagt "Dialoog" tijdelijk repetitieruimte in de school aan de Van Heeckeren- straat, waar de vormingslessen al worden gegeven. Mocht het toch bezwaarlijk zijn hiervoor leslokalen beschikbaar te stellen, dan zou wellicht kun- LEI DERDORP - De UW Leider dorp organiseert vanavond, mor gen en woensdag weer een beurs van zomer- en sportkleding, schoenen en laarzen, voor kinde ren van 1 t/m 14 jaar. Tevens kun nen dekens worden aangeboden. Deze beurs wordt gehouden in de hal van de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan. Inleveren: vandaag: 19.30-21.30 uur, morgen 9.00-11.00 uur. Verkoop: morgen: 19.00-21.00 uur, woensdag: 10.30-13.00 uur. Afrekenen en te rughalen van de niet verkochte artikelen: woensdag 19.00-20.00 nen worden geacht c of de lerarfnkamer, z toneelbestuur. NOORDWIJK - De gemeente Noordwijk gaat een premie van 250 toekennen om af te komen van de vele beerputten en scep- tictanks die de badplaats nog "rijk" is. Hoeveel van deze on welriekende voorraadkamers er nog zijn, is niet precies be kend. Men hield het aanvankelijk op rond de 2000, maar na een nieuwe rondgang door het dorp kwam men op de helft uit. De putten stammen uit een tijd dat Noordwijk niet was aangeslo ten op een zuiveringsinstallatie. Omdat toen het rioolvuil in open water werd geloosd, schreef de bouwverordening voor dat sceptictanks en beerputten voor huizen verplicht waren. De gemeente Noordwijk ziet wel in dat het moeilijk is de bevol king op te dragen deze bouwseltjes te verwijderen. Daarom wil zij hiervoor een premie beschikbaar stellen. Andere maatrege len zijn het geven van voorlichting, het begeleiden en controle ren van het uit te voeren werk. VOORSCHOTEN - De buitenge wone algemene ledenvergade ring van de voetbalvereniging Randstad Sport over de afschei ding van de zaterdagafdeling gaat niet door. In het belang van de gehele vereniging heeft de zater dagafdeling besloten samen te blijven met de zondagafdeling in een vereniging. Wel zullen intern enige maatrege len getroffen worden, waardoor vermeende achterstelling van de ene ten opzichte van de andere afdeling worden rechtgetrokken. LEIDEN - Uit een bontwinkel aan de Nieuwe Rijn is zondagochtend om zes uur voor ruim 24.000 gul den aan bont gestolen, waaron der nertsvellen en mantels. Het bont is uit de etalage gehaald, nadat de ruit met een zwaar voorwerp was ingegooid. De schade aan de ruit bedraagt ruim 1500 gulden. Van de dader(s) ont breekt nog elk spoor. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Nieuwbouw in Zoeterwoude bespoedigd ZOETERWOUDE - De nieuw bouwwijk Hoge Rijndijk Oost in Zoeterwoude zal in plaats van in 9 jaar in 6 jaar worden volgebouwd. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben laten weten hier geen bezwaar tegen te hebben. Door deze beslissing is het moge lijk geworden dat er eerder wordt begonnen met de bouw van pre miekoopwoningen. In de wijk Hoge Rijndijk Oost zullen 50 tot 60 premicwoningen worden ge bouwd. Vlak na de bouwvak vakantie zal met de bouw kunnen worden begonnen. OEGSTGEEST - Don Quishoc- kings engagement is nogal af standelijk. Althans, zo kwam het programma "Trappen Op" over, dat zaterdagavond in het Rijn lands Lyceum werd gegeven. Een intellectualistische benade ring van levensgebeurtenissen, omstandigheden, situaties en güasi werkelijkheden, die de ca baret-groep doorlicht. Het ge brek van die benaderingswijze is dat zij weinig of niets doet ont staan, niets teweegbrengt dus. Daarmee is niet gezegd dat het niet knap gebeurde, of professio neel of uitgebalanceerd. Dat al lemaal we, maar Don Quishoc king komt daarmee toch niet los van het studentencabaret dat al leen nu een diploma van vak technische bekwaamheid bezit. Slechts één nummer (over mense lijke eenzaamheid) bereikte even die aanraking met het publiek. Fred Florusse wist hierin een ac tuele spanning op te roepen, die tenminste echt even om te snij den was. Dat de oplossing van Don Quishocking van het een zaamheidsprobleem dan niet meer of minder is da neen hulp zoekend gebaar naar het publiek is even schrijnend als waarheids getrouw. Hieraan vooraf ging een werkelijk miraculeuze woordenstroom van George Groot, over de eenzame levensavond van koningin Wil- helmina. Adembenemend fanta sievol sprong hij hierbij van tak tot tak, op gevaar af in een andere boom veilig heenkomen te moe ten zoeken maar toch steeds in dezelfde blijvend. Het open doekje van het al weer niet al te massaal naar het Rijnlands Ly ceum opgekomen publiek was ruimschoots verdiend. Don Quishocking vecht tegen mis verstanden en misvattingen, die net als de wind die de windmo lens/tegenstanders van zijn naamgever draaiende hield, altijd zullen blijven bestaan. "Shoc king" is echter wat zij voor het meeste door hen aan de kaak ge stelde in de plaats gesteld willen zien. Cervantes zou zich om die vergissingen in zijn graf om draaien... HANS SONDERS. o* va Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuize laan, bejaardensoos Zuid-West, 14. Troef, fotografie, yoga, Nederland; 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, d van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga, tai chi, 19. uur; gitaar, Go, 20 uur. Breehuys, ma., di., do. en vr., overblij soos, 12-13.15 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11 teurfotografie, 20 uur. Clubhuis Op Eigen Wieken, Valkenpai schrijfavond Amnesty International, Apotheken LEI De avond-, nacht-en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordt va| 23 tot 30 maart waargenomen door. Hjj ven Apotheek, Haven 18, Leiden, te 120085; Apotheek Beker, Kempenaes straat lb, Oegstgeest, tel. 153274. IndieJ het na 11 uur 's avonds niet meer mog^ lijk is met openbaar vervoer naar de ap< theek te komen kan men uitsluiten| voor spoedrecepten van een ta 122444, gebniik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel de 121753 (ten zuiden van de Rijn); teL ee 134604 (ten noorden van de Rijn). SC Leiderdorp - Gezondheidscentrum] zit Berkenkade, Leiderdorp, tel. 410131. M Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL to 154500. bc Voorschoten - Gezondheidscentrum, v"We d. Waalslaan. tel. 4146. or Warmond - zr. T. Miedema, Kagerpleii» 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. ^a; SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefooi 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171**, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat-1 ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, teL 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rem bran dtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vnjdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk D< Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 dinsdag 19.00-20.00 j uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18 00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a. di, 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vnjdag 10.30*11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwij swinkel dag Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. SL Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur LEIDEN - Onder grote belangstelling hebben vier Philippijnse danseressen gistermiddag in het museum voor Volkenkunde twee dansvoorstellingen verzorgd. De danseressen, die momenteel in Leiden woonachtig zijn, voerden vier dansen uit die in hun geboorteland bekend zijn. Dat waren de „Carinosa" ,de dans van de genegenheid waarin een jongen een meisje het hof maakt .de Jtik Ttik", dans van de eendjes, Pagtatanim palay", een dans die het planten van de rijst uitbeeldt en tenslotte de „Tinïklin", een vogeldans die na afloop van de voorstelling door het publiek zelf uitgeprobeerd kon wórden. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18 00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2