Joop Zoetemelk bevestigt vorm Ons Eiland op conditie naar winst Leiden groeit weer naar de grote vorm Trotters ongeslagen naar de titel FOREHOLTE IS OPPERMACHTIG TEGEN HELLAS 2 Systeem vonnist Yet Nederlaag Fides Pacta Overwinning in Criterium National MAANDAG 26 MAART 1979 SPORT SPORT LEIDEN - De veldcompetitie korfbal is op beperkte schaal hervat. Wel konden de voor zaterdag geprogrammeerde wedstrijden doorgaan, maar gisteren moesten veel duels worden afgelast. Zo kon ondermeer de partij De Al- gemene-Zuiderkwartier, die met veel spanning tegemoet was ge zien, niet worden gespeeld. Fides Pacta kwam zaterdag reeds in ac tie, maar moest in koploper Ex celsior de meerdere erkennen. Fides Pacta-Excelsior 8-10 (3-6). In de eerste 10 minuten bleek Fi des Pacta geheel niet onder de indruk. Dik Onderwater en Anja Kamping zorgden ervoor dat de Leidenaars in de beginperiode een verdiende 2-1 voorsprong kregen. Op het goed bespeelbare terrein aan de Zoeterwoudsesin- gel kwam Excelsior echter goed terug. Mede door zeer slecht middenvakspel aan Leidse zijde werden de Delftenaren keer op keer in de gelegenheid gesteld de draad van een vroegtijdig afge broken aanval wederom op te pakken. Dit resulteerde in de 35e minuut in een 2-6 voorsprong voor Excelsior. Na rust van deze, over het algemeen slechte, wed strijd, maakte Fides Pacta in het middenvak niet meer de fout van voor de rust, maar het zag ook geen kans meer de opgelopen achterstand in te lopen. Via 4-7, 6-9 en 7-10 werd de eindstand 8-10 bereikt. Leidse doelpunten: Dik Onderwa ter (3x), Anja Kamping, Nico Pi- kaar (2x), Yvonne Neuteboom en Daan Carree. DSV-Ons Eiland 6-7 (4-3). Ook bij Ons Eiland was het goed merk baar dat dit de eerste competi tiewedstrijd was na de micro. Aan conditie hadden de t Brahmslaanbewoners geen ge- brek - daar stonden de stand loopjes wel borg voor - maar het wedstrijdritme ontbrak nog. Bij rust bezaten de Leidenaars een minimale achterstand (4-3) maar tegen het eind van de wedstrijd bleek toch de conditie van Ons Eiland een doorslaggevende fac tor te gaan worden. Bij 5-5 liep Ons Eiland van DSV weg 5-7. De ze voorsprong kwam niet meer in gevaar ondanks dat DSV vlak voor tijd voor 6-7 zorgde. Doelpunten; Nan Degenaars (2x), Wim Nijenhuis, Cobi Degenaars (2x), Patrick Verra en Huib Has- selbach. Pernix-OWO 6-4 (2-2). Pernix heeft zijn eerste wedstrijd na de micro meer dan voortreffelijk beëindigd. Na een bijzonder goe de start, waaruit echter niet het volle rendement gehaald kon worden, bleef OWO in de twee de helft nog goed volgen. Pas bij 4-4 drukte Pernix het overwicht in doelpunten uit. Opvallend bij Pernix was het goede midden vakspel, waardoor de aanval vooral in de eerste 20 minuten van de wedstrijd voldoende gele genheid kreeg tot scoren te ko men. Doelpunten: Peter Kuipers (3x), Agnes de Rooy (2x) Kees v.d. Kraan. Fiks-Regenboog 3-5 (1-2). In de eerste helft was het nauwelijks waarneembaar dat Fiks tegen de koploper van 2B streed. Beide ploegen kwamen tot povere re sultaten. Een strafworp in de 45e minuut van de eerste helft zorgde ervoor dat koploper Regenboog nog met een minimale marge 1-2 ging rusten. Na de rust was het echter snel bekeken. Regenboog liep uit tot 1-4 om zonder veel problemen bij 3-5 de wedstrijd te eindigen. Fiks doelpunten: Rob Nonhebei, Herma Tobé en Ma rieke v.d. Kraan. In 3A heeft Fluks zijn koppositie prijs moeten geven. In een slech te wedstrijd werd verdiend verlo ren van het laag geklasseerde Olympia. Bij rust hadden de Noordwijkers al een 3-1 achter stand. De einduitslag was 5-4 in het voordeel van Olympia Gea Seijpers, Ernst Jan Passchier Corrie van Hoek en Rob Schelvis scoorden de vier treffers voor Fluks. De andere derdeklasser, "Warmond", kwam ook niet tot winst. Met minimaal verschil moesten de Warmonders de eer en de punten aan Bolnes laten (5-4). Bij rust was er nog van alles mogelijk, maar een falend derde aanvalsvak kwam niet tot scoren. Bolnes wel. Doelpunten: Ron van Dongen (2x), Gerrit van Rheijn en Johan van Amersfoort. GERT GRESSIE Hl Het kampioensteam van Leiden Trotters. Staand v.l.n.rCoach Peter KeslelooTony Lamping. Erik Jan Berendsen, Benjamin RuysenaarsFrans Kales, de schrijfster van de Trotters en Frans Nijssen. Gehurkt v.l.n.r.: Peter Paul Maassen, Leen van ParidonWil Moerer, Tirke Karin en Hans Pleij. oeilijk tegen het verdedi- LEIDEN - Nijssen Trotters is door een 77-116 overwinning op Midland ongeslagen kam pioen geworden van de rayonhoofdklasse. De ploeg van Peter Kesteloo heeft nog twee competitiewedstrijden voor de boeg en speelt daarna promotiewedstrijden én de bekerfinale tegen Twente. Zo als in bijna alle wedstrijden was het ook in dit duel tegen Midland eenrichtingsverkeer. Omdat er verdedigend matig werd gespeeld aan de Leidse zijde, stonden de Utrechters bij rust slechts met 12 punten achterf...). Doordat de Trot ters bijna de gehele tweede helft een press uitoefende, wonnen de Leidenaars uit eindelijk toch weer met ruim verschil. Benjamin Ruyse naars (18). Frans Kales en Tony Lamping (16) waren de topscorers. Luba heeft het in de thuiswed strijd tegen Anquilla duide lijk moeten afleggen tegen de kwalitatief sterkere Spaken burgers. Anquilla steunend op de drie gebroeders Bos had het echter tot aan de rust knap gend spelende Luba. De 41-53 ruststand drukte dat wel uit. In de tweede helft brak de smalle selectiekern de Leidse formatie echter op. Doordat enkele eerste spelers te kennen hebben gegeven niet meer voor het eerste team uit te willen komen is de ploeg van Wim Petrici danig verzwakt. De 93-106 overwinning van de Spakenburgers hadden de Leidenaars dan ook voorzien. Eric Ross (22). en Geert van Zandwijk (20) kwamen ruim in de dubbele cijfers. Het rolstoelbasketbalteam van De Sleutels leed zijn eerste ne derlaag. Antilope won thuis met 41-30. Bij rust stonden de Leidenaars één punt achter 18-17. Koos van Eek werd top scorer met 12 punten. De lei ding bij dit duel liet nogal te MONS (ANP) - Joop Zoetemelk heeft zijn grote vorm in dit voorseizoen nog eens onderstreept door het Criterium National, een wedstrijd voor Franse profs en buitenlan ders in Franse dienst, op zijn naam te schrijven. De winnaar van Parijs-Nice sloeg gistermorgen in het tweede on derdeel van deze koers toe door in de 55 kilometer lange etappe van Saint-Raphaêl naar Mons op de solotoer te gaan. Met één mi nuut voorsprong ging hij over de eindstreep. In de afsluitende tijd rit consolideerde Zoetemelk zijn positie. Hij hoefde slechts negen seconden prijs te geven aan Ber nard Hinault, die zich de snelste toonde in de race tegen het uur werk. Jacques Esclassan won de eerste etappe van het Criterium National. Hij was de snelste in de eindsprint van het compacte pe loton na een rit over 173 kilome ter van Ollioules naar Saint-Ra- phaël. In de eindrangschikking legde Hinault met een achter stand van 54 seconden beslag op de tweede plaats, terwijl Hennie Kuiper op 2.19 vierde werd. Bert Oosterbosch kwam gisteren in de finale van de Brabantse Pijl, een profkoers in België over 166 kilometer, iets tekort. De neo- prof uit de ploeg van Peter Post had 26 kilometer voor het einde het hazepad gekozen, maar werd in de laatste ronde van 6 kilome ter achterhaald. Een door de Belg Daniël Willems en later door een groepje van vier renners onder aanvoering van Gerrie Knete- mann. De jonge Belg bleef buiten het bereik van zijn achtervolgers en hield vijf seconden over op Knetemann, die tweede werd. Oosterbosch moest genoegen met een vijfde plaats. Bleef Willems Knetemann voor, in Waregem werd de Belg Staf van Roosbroeck winnaar van "Dwars door België" en legde Jan Raas beslag op de derde plaats. Toen Van Roosbroeck wegsprong, wachtten de renners van Post te lang met tegenacties. Tweede werd Walter Planckaert. LEIDEN - Hellas 2, dat in het ver leden Foreholte herhaaldelijk de voet dwars zette, is geen schim meer van de ploeg van toen. Gis teren werd in Voorhout duidelijk waarom de Haagse ploeg in de zaalhandbalcompetitie uit de eerste divisie is verdwenen. Tot de rust leek het er op dat het bete re Foreholte, toch nog een tikkel tje ontzag voor de Blauwwitten koesterde, 4-4. Na de hervatting echter raasde Forholte in hoog tempo over Hellas heen. Karin Zonneveld zette haar ploeg op een voorsprong (5-4) en de Voor- houtse productie kon pas op 9-4 door Hellas worden afgestopt (9-5). Met die ene treffer had Hel las haar kruit al verschoten. Fo reholte ging door. Hannie Boskamp (goed voor zeven doelpunten), scoorde na een break- out het laatste Voorhoutse doelpunt, 12-5. Voor Foreholte scoorden verder Mariette siera, Karin Zonneveld en Elly Hoek. Het Stompwijkse HVS, dat in de zaalcompetitie het kampioen schap in de tweede divisie ver overde en promoveerde naar de eerste divisie, lijkt ook in de veld competitie niet te stoppen. In Wa teringen kon VELO de Stomp wijkse meerderheid niet met en thousiasme en fanatiek verdedi gen compenseren. Met de rust leidde HVS al met 6-2 en na de hervatting werd de marge van vier treffers verder uitgebouwd: 9-3 voor HVS. Ank van der Bosch, 3, Cobia Goemans 2, Le- nie van der Bosch 2, Sjanie Waayer en Ans luyten schoten voor HVS raak. Tweede klasse In de tweede klasse verloor Northa na een overigens goede wedstrijd van het Haagse Animo, dat in de zaalcompetitie net als HVS triomferend over de finish ging. Na rust zette de Noordwijker- houtse formatie Animo zelfs ste vig onder druk. Van 4-2 met de rust voor Animo werd het 4-4. In de daaropvolgende fase had Nor tha met een beetje geluk op een voorsprong kunnen komen. De kansen die kwamen werden ech ter niet benut en het geroutineer de Animo pakte de zege:, 8-5. Nelleke de Jong was met 3 tref fers topscoorster bij Northa. De overige doelpunten kwamen van Anneke van Rijn en Marjan van der Berg. Oase won wel, met 7-5, van Hercu les 2. Geen opzienbarende resul taat, temeer omdat de Hercules - reserves maar een wisselspeel ster op de bank hadden en in de tweede helft zelfs die nog door een blessure moesten missen. De snel verkregen voorsprong (4-8)) soesde Oase in slaap en toen de ploeg weer wilde aanzetten vond het een verbeten Hercules tegen over zich dat nauwelijk wilde wijken. In de afdeling-eerste klasse had MMO moeite met een veel te hard handballende HEC. Met de rust stond MMO met 6-3 voor en die voorsprong wisten de pupillen van Carel Caron vast te houden (9-6) Elly van Leeuwen vervulde bij MMO een hoofdrol met 5 treffers. Voor de rest van de Zaterdag werd Raas wel van de semi-klassieker Harelbe- ke-Harelbeke. In de laatste kilo meters sprongen vijf renners (Raas, Hoste, Pollentier, Thureau en Lubberding) weg uit het pele- produktie zorgden Connie Els- geest, Coby Wolfers, Helma Vol- water en Jose Elsgeest. De heren van Olga/Saturnus rekenden op een spekglad veld resoluut af met de reserves van Hercules. Bij rust 5-0, eind 12-2. Met dat resultaat behoudt de roodwitte formatie de kans op een kampioenschap op het veld en de promotie naar de derde divisie. Bij Olga/Saturnus keepte Rob Spiekerman een voortreffelijke wedstrijd de debuteerde Bart van der Boogaard verrassend goed als cirkelspeler. Anton Klok (5) en Peter Waalwijk (3) waren bij Olga/Satumus de topscorers. HVV' 70 speelde tegen VELO een wisselvallige wedstrijd. De goede momenten waren te schaars om Velo te kloppen. De Wateringers maakten bovendien beter ge bruik van de kansen en dat bete kende voor de Voorschotenaren een 7-9 nederlaag. In de afdeling tweede klasse scoorde Gerard Elsgeest (wie anders?) in de slot minuut de winnende treffer voor MMO met een knalharde straf worp (7-6). De heren van Olypia pakten het eerste winstpunt te gen MSV, dat de Wassenaarse ploeg tot dusver altijd de baas wist te blijven:, 15-15. De dames van Olga/Saturnus verloren in de afdeling-derde klasse met 4-7 van ri Hermes. FRANK BONTE ton. Raas plaatste even later een tweede vernietigende demarrage en werd met 23 seconden voor sprong op Frank Hoste uit België eerste. Lubberding werd vijfde. De 28-jarige Arie Hassink heeft gis teren de wegwedstrijd van Keu len naar Schuld (Eiffel) en terug voor amateurs gewonnen. Her man Snoeyink werd tweede. In Veendam won de in Tilburg wo nende Nieuw-Zeelander Roger Sumich de zogenaamde k.o.-race gewonnen. Frank Moons heeft gisteren de omloop van de Baronie gewon nen. De renner uit Mierlo-Hout profiteerde van het feit dat Peter Koppert (tweede) in de eind sprint iets te veel aandacht be steedde aan Martin van den Bergh en Jacques van Meer. Veertig kilometer voor het einde vond de eerste echte ontsnapping plaats met Marin van den Bergh, Ad van Peer en Peter Koppert. Van den Bergh nam geen deel aan het werk, maar die situatie veranderde toen Van Peer door de wedstrijdcommissarissen uit de strijd werd genomen omdat hij een kruik drinken had aangeno men. Van den Bergh en Koppert werden achterhaald door Wies van Dongen, Jacques van Meer en Frank Moons. Dat vijftal bleef uit de greep van het peloton. Tweestrijd Sehulz Washington OUD BEIJERLAND - Hoewel de wedstrijd tegen BOB van afgelo pen zaterdag natuurlijk niet als een echte graadmeter gezien mag worden - daarvoor bood het ge handicapte ploegje van Charis Sideris gewoon te weinig tegen stand - kan inmiddels toch ge steld worden dat de kampioen saspiraties van Parker Leiden steeds vastere vormen beginnen aan te nemen. De grote, 85-112, overwinning zegt zelfvertrou wen, de teruggekeerde motivatie en de soms weer vlot lopende aanvalspatronen lijkt het erop dat de ploeg van Hennie Blom precies op tijd klaar is voor de grote finale die op 8 april begint. Wie daarin overigens de eerste tegenstander wordt, is nog niet bekend. Groningen won zaterdag namelijk van Rotterdam waardoor deze twee teams nu in punten gelijk staan. Als dat zo blijft - en daar ziet het wel naar uit - dient er nog een beslissingswedstrijd te wor den gespeeld. Datzelfde zou ook nog noodzakelijk kunnen wor den tussen Leiden en Den Bosch. Als laatstgenoemde onverhoopt een fout mocht maken, klimt Leiden op tot naast de verliezen de Europa Cup finalist. Dit is evenwel niet waarschijnlijk, want Den Bosch krijgt alleen nog maar te maken met drie zwakke re broeders. Tweestrijd Naast het 'groeien naar de vorm' stond het duel van zaterdag min of meer in het teken van de twee strijd tussen de centers John Washington (Leiden en Mike Sehulz (BOB), de man die mo menteel nummer één staat op de lijst van rebounders. Leiden wil, met het oog op de wedstrijden voor de Europa Cup van het ko mend seizoen, geen enkel risico nemen omtrent de tweede lange man naast Harry Kip. Juist door het gemis van een echte center vloog Leiden dit seizoen vroeg tijdig (in Barcelona) het toernooi uit en dat wil men dit keer voor komen. De knuppel werd min of meer in het hoenderhok gegooid: Washington moet bewijzen hoe waardevol hij echt is. De naam van Mike Sehulz circuleerde al binnen de top van Leiden en het gegeven was gisteren dus wel aardig. Om kort te gaan: Mike Sehulz won, zij het dat het een Phyrrusover- winning werd. Want hoewel de Amerikaan van BOB meer scoorde, meer rebounds pakte en vooral langer in het veld bleef was het toch de lange man van Leiden die de show ging stelen. Door ondermeer een pracht van een block te plaatsen, tweemaal achtereen notabene over Mike Sehulz heen te dunken en meer dan verdienstelijk te spelen. He laas voor hem moest hij vroegtij dig het duel met Sehulz staken omdat hij te snel het veld met vijf persoonlijke fouten moest verla ten. Als Blom er in slaagt om Washington wat dat aangaat iets meer beheersing bij te brengen kan hij beter houden wat-ie heeft. De spectaculaire speelwijze van Washington doet het in ieder ge val goed bij het publiek. Voor het overige verliep de zaak voor Leiden erg gladjes en on danks het feit dat BOB de Leide naars gedurende de hele wed strijd een zone-verdediging voor schotelde werd het geheel een best te verteren hap. Sideris moest hier wel toe overgaan om de doodeenvoudige reden, dat hij slechts over vijf spelers kon be schikken (Van Solm is geschorst) en daarom geen enkel risico kon nemen. Ondanks dat verdwenen uiteindelijk toch smaakmaker Ed Murphy (die echt uit alle standen gewoon raakschiet) en steunpi laar Wim Benschop met vijf P's naar de kant, maar toen was de wedstrijd allang gespeeld. Drie tempoversnellingen waren voor Leiden (dat overigens Ar thur Collins weer voor een jaar aan zich bond) voldoende om BOB finaal aan flarden te spelen. Een aardig gezicht, die press. BOB wist er totaal geen raad mee en moest gelaten toekijken hoe Leiden als een wervelwind door de zaal ging. Na een 36-43 rust stand gooide Blom dit wapen een paar keer in de strijd en binnen een mum van tijd stond het 40-58 en denderde Leiden door naar 71-99. Nadat de weer in blakende vorm verkerende Sid Bruinsma voor het honderdste punt had gezorgd was het spel uit. Sideris paste ap- plauswisselingen toe en Blom haakte in door Peter Paulides en Joost Cornelissen speelruimte te gunnen. Collins, die een hele fraaie dunk op zijn conto schreef, kreeg ook een applausje en rustig voortkabbelend liep de wedstrijd naar zijn einde. Leiden is in vorm; men zijn gewaarschuwd. Scores Leiden AD VAN KAAM Collins 30, Plaat 20, Bruinsma 18, Was hington 17, Woudstra 17, Van Rooden 6 en Kip 6. Scores BOB Murphy 32, Sehulz 26, Benschop 15, Si deris 6, Kastelijn 4 en De Liefde 2. Badmintonstrijd Indonesische aangelegenheid LONDEN - De All-England-bad- mintonkampioenschappen zijn een voornamelijk Indonesische aangelegenheid geworden. Bij de heren versloeg de als eerste ge plaatste Indonesiër Liem Swie King de Deen Flemming Delfs met 15-7 en 15-8, terwijl ook de drie dubbels Indonesische over winningen opleverden. Alleen de damestitel bleef in Europa. Lene Koppen uit Denemarken won van de Japanse Saori Kondo 12-9,1-11,11-8. Een overwinning waar de Deense dolgelukkig mee De All-Englandtitel had ze nog nooit veroverd en stond boven aan haar verlanglijstje. De Indonesiërs Tjun Tjun en Wah- judi veroverden de titel in het he rendubbelspel. Zij versloegen de Zweden Karlsson en Nordin met 17—16 en 15-3. Hun landgenoten Christian en Imelda Wigoeno wonnen in het gemengd dubbel spel van de Engelsen Mike Tred- gett en Nora Perry (15-1 en 17-16). De finale van het dames dubbelspel leverde een zege op voor het Indonesische tandem Wihaijo Vera waty/Imelda Wi goeno. Het duo was te sterk voor Atsuko Tokuda/Mikiko Takada: 15-3, 12-15 en 15-5. Louis Havermans ZWAAG (ANP) - Piet Vet eindigde op de eerste plaats en Louis Ha vermans werd kampioen. Dat was de ongeloofwaardige afloop van het Nederlands kampioen schap ankerkader 47/2 in Zwaag. De Nederlandse biljartsport werd opgesierd met een lacher van ongekende omvang. In feite was het een logisch gevolg van een hoogst merkwaardige her- senkronkel van het bestuur van de biljartbond. Er kwam een nieuw reglement voor de kam pioenschappen: bij gelijk pun tentotaal van twee spelers wordt de winnaar van het onderlinge duel kampioen. In het Noordhollandse Zwaag won Piet Vet drie partijen in de eerste beurt, vestigde hij met 801 een nieuw Nederlands record ge prolongeerde serie en bleek zijn algemeen gemiddelde van 123.50 over zeven partijen ook beter dan het nationale record van 119.23 op naam van Christ van der Smissen, gevestigd in december 1976. Louis Havermans evenaarde Vet alleen in winstpunten, maar zijn moyenne van 69.47 was amper meer dan de helft van dat van de grandioos spelende titelverdedi ger. De overwinning van Haver mans op Vet in de derde ronde nadat hij de eerste twee partijen als een beginneling had staan knoeien, werd uiteindelijk door slaggevend. Een blamage voor de biljartbond en eigenlijk zielig voor de goedwillende Louis Ha vermans om zo zijn eerste natio nale titel in de ereklasse te vero veren. De Brabander kon er ook niets aan doen. Piet Vet, de gedupeerde groot meester, had het onheil zaterdag avond al zien aankomen. In de zesde ronde verloor hij van Jos Bongers. De finale tegen de in winstpunten gelijkstaande Sundquest was daardoor geen fi nale meer. Op de andere tafel speelden Havermans en Arnouts, de voortreffelijke debutant, te gen elkaar. Die twee hadden evenals Vet acht punten. Vet kon alleen kampioen worden als Ar nouts Havermans zou verslaan, want de Berkhouter had immers wel van Arnouts gewonnen. Vet won nog wel zijn partij, maar voelde het kampioenschap door zijn vingers glippen door winst van Havermans. De nieuwe regel had zijn afschuwelijke werk ge daan, de beste speler gedupeerd. Jan Lage weg, vice-voorzitter van de biljartbond: "Toen die regel er kwam, heeft alleen Van der Smissen geprotesteerd. De ande ren, inclusief Piet Vet, zagen er een extra mogelijkheid in om Van der Smissen of Vultink, die vaak in gemiddelde superieur zijn, te pakken". Het kampioenschap libre in Oss, en het verfoeide reglement wordt opgeborgen om nooit meer te voorschijn te komen. Terecht. De eindstand: 1. Havermans 2. Vet 3. Arnouts 4. Bongers 5. Sundquest 6. Van der Smissen 6 384 96.89 7. Steures 7 8. Van Deventer 0 10 373 69.47 10 400 123.50 (nieuw nat. ree.) 8 388 91.75 8 400 73.92 8 211 50.58

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19