Jong Scylla naar ereklasse; Avanti pakt laatste strohalm Slechts twee titels voor Leidse tillers Piet Waaning opvallend sterk in halve marathon ZWEMPLOEG VAN ZUL/LGB GEDEGRADEERD PAGINA 18 MAANDAG 26 MAART 1979 de promotie. Coach Theo Bakker achter) is LEIDEN - Scylla is kampioen na de 8-2 triomf op Tafeltennishuis en promoveert naar de ereklasse. Het kan dan nog steeds Avanti ontmoeten want na verlies tegen De Veluwe pakte de Hazers- woudse equipe gisteren in Alk maar de laatste strohalm tegen Het Hooge Huys: 4-6. Docos be hield haar aanspraak op de twee de plaats die recht geeft op een promotieduel na de 8-2 winst bij Seine. Met het uiterst jonge drie tal Sjoerd Meyer (13). Patric Swier 15) en Frits Kantebeen (18) maakte Scylla het volgend jaar zijn opwachting in het ping-pong walhalla want Tafeltennishuis kwam niet ver. Sjoerd Meyer deelde in het openingsduel een psychologische tik uit via de sterke Sang-a-jang en trok sa men met Swier ook het belang rijke dubbel naar zich toe. Daar naast stonden echter, evenals in Amsterdam nederlagen voor Swier tegen Clausen en Frits Kantebeen tegen Sang-a-jang. De onlangs nog zo verrassend naar de halve finales op de NK reikende Patric Swier wilde te gen Clausen teveel en de atleti sche Sang-a-jang maakte Kante been duidelijk dat öf zijn back hand of zijn voetenwerk verbe terd moet worden. Met de pauze dus nog een smalle 3-2 marge, maar dat was slechts schijn om dat Appie Reynders en Clausen als verdedigers tegen Scylla slecht uit de voeten kunnen. Er lopen bij Scylla nogal wat verde digers rond die als sparring- partner fungeren, zodat het geen verwondering wekte dat Scylla na de pauze heel simpeltjes naar 8-2 liep. Opvallend was hierbij de simpel zakelijke wijze waarop Sjoerd Meyer zijn partijen in winst omzette. Overigens was Frits Kantebeen degene die het genoegen smaakte Scylla aan het zesde punt en dus aan de titel te helpen. Peter van Schie, Fred v.d. Zeeuw en Rob Regeer hielpen zichzelf en Scylla aan (nog) een titel door De Veluwe met 8-2 op de knieën te dwingen. Dat houdt promotie in naar de hoofdklasse waar Scylla 2 zich waarschijnlijk wel handhaaft nu Irene 1 net werd te ruggewezen: 6-4. De nagenoeg gedegradeerde heren van Scylla 4 voelden zich geroepen Avanti 2 de titelaanspraak te ontnemen via een wonderbaarlijke hoge score: 10-0, terwijl Avanti 3 met 4-6 de promotiekansen in kon le veren bij Scylla 5. Avanti 1 speelt tegen Salto altijd moeilijk omdat Bettine Vriese- koop de Apeldoorners meestal de hand moet schudden, zo ook nu. De Engelse Aziaat Tan, Reinier Jens en Jaap van Spanje zijn so wieso te goed voor Theo Lou- wers, maar kloppen ook Vriese- koop omdat ze dicht bij tafel een net iets te hoog tempo ontwik kelen om dat al spinnend in de tweede lijn bij te houden. Aan verdedigers hebben ze echter een broertje dood, reden AMSTERDAM/LEIDEN - Het waterpoloteam van de Zijl/ LGB heeft zaterdag gemakkelijk met 6-2 gewonnen van 't Y uit Amsterdam. LZ'86 won de belangrijke wedstrijd tegen Nereus met 7-6. Katwijk won in Den Bosch van BZV met 9-3. Derde klasser DKD speelde gelijk tegen Poseidon uit Ridderkerk. Het werd 4-4. De Zijl/LGB trad het afgelopen weekeinde aan tegen Het Y uit Amsterdam. Het Y debuteert dit jaar in de hoofdklasse en zal zich waarschijnlijk wel kunnen handhaven. Desondanks moch ten de Amsterdammers geen probleem opleveren voor de Leidse formatie, zeker als men in ogenschouw neemt dat de ge vaarlijkste man van het Y. Eelco van Schaick, niet aanwezig was (blessure). Een probleem is het voor de laatste weken soepel draaiende Leidse formatie niet geworden, want de 6-2 overwinning geeft duidelijk de machtsverhoudingen tussen beide ploegen weer. In het eerste spelkwart stond er al een 2-0 voorsprong op het scorebord. Vooral de beweeglijke aanval van de Leidenaren was moeilijk af te stoppen en dit gebeurde dan ook alleen door zware overtredingen die door de matig leidende scheidsrechters Goose en Harm- sen niet altijd even consequent werden bestraft. In de tweede periode was er weinig te beleven. De Zijl/LGB spelers hadden vooral last van de op het water schijnende zon. die voor een reflecterende werking zorgde en dit kwam het Leidse spel zeker niet ten goede. In de derde en vierde periode was de wedstrijd weer een stuk aantrekkelijker. Met een inmiddels weg gezakte zon kwamen beide ploegen weer tot aanvaardbaar polospel. Hoog tepunt in deze spelperioden was een treffer van Dick van dei- Bosch die een aanval opzette en persoonlijk wist af te ronden. De slotfase verliep door de matige arbitrage nogal rommelig. De wedstrijd was toen echter al lang beslist. Scoreverloop: 1ste perio de: 0-1 Stan van Belkum, 0-2 Jan Jaap Korevaar. 3e periode: 0-3 Martin Vreeburg. 1-3 Huub Ver meulen, 1-4 Dick van der Bosch. 4de periode: 1-5 Martin Vreeburg. 2-5 Pieter van Helsdingen en 2-6 Jan Jaap Korevaar. Met nog 10 seconden te spelen leek de topper in de eerste klasse tus sen LZ'86 en -Nereus in een ge lijkspel te eindigen (6-6). Hans Stam was voor Nereus in balbe zit. Hij wilde de resterende se conden uitspelen. Jan Bakker (LZ'86) dacht daar echter anders over. Op schitterende wijze wist hij Hans Stam de bal te ontfutse len en hij stoomde direct door naar het Nereus-doel. waar hij keeper Hermans met een boogbal verschalkte. Hiermee hielp hij LZ'86 aan een wel zeer belangrij ke overwinning. Omdat ook de Gouwe zo vriendelijk was een punt te verspelen staan de Leide- naars weer bovenaan. In de eerste perioden zag het er ove rigens in hel geheel niet naar uit dat LZ'86 deze wedstrijd win nend zou afsluiten. De Zaan dammers hadden in de beginfase duidelijk het beste van het spel. Twee persoonlijke acties van Jan de Graaf hielden LZ'86 toen in de race. De stand na twee perioden was 2-4 in het voordeel van Ne- De derde periode gaf een geheel LZ '86 te zien. Fel op de man spelend kwam er eindelijk lijn in de aan vallen. Dit resulteerde direct in de mooiste goal van de wedstrijd. Keeper Erik Vos plaatste de bal naar Gerard Soet die met een dia gonale pass Jan de Graaf bereik te. die in één vloeiende beweging de bal in het doel deponeerde (3-4). LZ'86 bleef aandringen. Met Rob Legrand op de kant maakte Fried Elzenga 4-4. Hierna hielden de ploegen elkaar goed in even wicht. De derde periode eindigde- met een 6-6 gelijke stand. De laat ste periode gaf meer spannend dan mooi polospel te zien. Beide teams maakte vele fouten, waar lij ke situaties voor beide doelen ontstonden. Van beide ploegen werd er nog een speler uitge stuurd, maar alle kansen werden verprutst. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen, tot Hans Stam de beslissende fout maakte. Door deze winst is het verschil tussen LZ'86 en Nereus nu 3 punten. Scoreverloop: 1-0 Jan de Graaf. 1-1 Aad Boon. 1-2 Reinier IJskes. 1-3 Hans Stam, 2-3 Jan de Graaf, 2-4 Schipper. 3-4 Jan de Graaf. 4-4 Fried Elzenga, 4-5 Rob Legrand, 5-5 Jan Bakker. 5-6 Ruud Rempt, 6-6 Jan de Graaf. 7-6 Jan Bakker. Katwijk heeft na een paar mindere wedstrijden weer een ruime overwinning behaald. In Den Bosch was van enige spanning geen sprake. Het werd tenslotte 9-3. Katwijkse topscorers: Hans van Divvenvoorde (3), Hans van der Putte (2): DKD deelde de punten met Posei don. Na bijna de gehele wedstrijd te hebben achter gestaan, werd het toch nog 4-4. Leiderdorpse doelpuntenmakers. Frans v.d. Brink (2) en Frank Dreef en Bob Wouters. De dames van de Zijl/LGB leden een duidelijke 5-2 nederlaag te gen ZPB. In deze te harde wed strijd werden de doelpunten voor de Leidse dames gemaakt door Jolanda v.d. Maarel en Marjan Neuteboom. De dames van LZ'86 wonnen ver rassend van de Merwede. Tegen de nummer 3 van de ranglijst speelden de pupillen van coach Elly Doove een goede wedstrijd. De al snel verkregen 2-0 voor sprong (beide door Astrid Vel- ting) werd niet meer uit handen gegeven. Ronals Rijsdorp in zijn eentje de schade voor Avanti tot 3-7 be perkte. Enkele weken terug verloor Theo Louwers tegen het Hooge Huys al zijn duels, gisteren pakte hij Schoofs en Kenyon daarmee zijn club aan een uiterst noodzakelij ke 6-4 winst helpend. Hij liet Tre vor Taylor dus voor, maar dat overkwam Vriesekoop en Rijs dorp ook. Ed v.d. Berg speelde zich met een geblesseerde enkel toch nog naar drie keer winst en overtrof Ed Fallaux die Hoof de eer liet. Ver der ging voor Docos tegen Seine alleen de gelegenheidscombina tie in het dubbel Fallaux/Bakker ten onder 2-8. Dames Als de "heren" van Avanti zich handhaven is de club van Gerard Bakker weer met twee ploegen op de hoogste plan ver tegenwoordigd, want de dames zijn al kampioen, hetgeen ze te gen Hoohhorst simpel met 8-2 onderstreepten. Sandra de Kruiff speelde voor Scylla tegen Tempo Team wat te passief om te winnen, hoewel verlies tegen Heltzel haar toch te ver ging. Het werd uiteindelijk 7-3 want Stephine van Gennip toonde tegen Heltzel en Willems een prima vorm. Daags erna vormde Koningslust geen obsta kel voor Scylla, dat met 7-3 won, waarbij opviel dat invalster Ma rian Zoetemelk net als Stephine van Gennip een twee liet noteren. Sandra de Kruiff won al haar par tijen. Overige uitslagen: Treffers-Middelburg zuid: 7-3, Mi- zu 2-(kamp.)-TempoTeam4: 7-3, Treffers 2 (kamp.)-Victory 3: 8-2, Quick 32-Docos 2: 6-4, Docos 3- Victoria: 8-2, Onkyo-Mizu: 7-3, Treffers-ASV: 3-7 (dames), Mid delburg zuid-Scylla 2: 1-9 (da mes), Docos^Avanti 2: 1-9 (da mes). Martina Navratilova is geworden van het in ternationale indoortoernooi van New York. In de finale versloeg zij de Amerikaanse Tracey Aus tin met 6-3, 3-6 en 6-2. Van der Zeeuw naar Luxemburg DEN HAAG - Een Nederlandse zwemploeg van niet minder dan veertig zwemmers en zwemsters zal deelnemen aan de invitatie wedstrijden. die op 6. 7 en 8 april in Luxemburg worden gehou den. In die ploeg zijn de Leidse zwemmer Wilco van der Zeeuw (LZ'86) en Hans Kroes uit Lisse gekozen. Piet Waaning. ouderwets i Deegenaars krijgt te weinig DORDRECHT - De gewichtheffers van LKV De Spartaan zullen on getwijfeld met gemengde ge voelens terugkijken op de strijd om het Nederlands kampioen schap tweede klasse dat dit weekeinde in Dordrecht werd af gewerkt. Er was namelijk nogal wat om te doen geweest en dat betrof dan meestal onjuiste be slissingen van de arbiters. Een aantal tillers voelde zich zwaar gedupeerd. Sam Holswilder en Ton de Groot niet. Zij werden in Dordrecht kampioen en hoewel ook zij moeite hadden met de lei ding verzachtte het eremetaal veel van de pijn. Degene die nog het zwaarst getrof fen werd was de 17-jarige Dio Deegenaars. Het jeugdig talent van LKV De Spartaan bouwde aan een hele fraaie serie, maar zag die plotseling afgebroken door een merkwaardige beslissing van één van de debutant-scheids rechters die hier zijn examen moest doen. Weg Nederlands re cord trekken, weg eerste plaats bij de jeugd van 16 tot en met 18 jaar. Deegenaars mocht later, toen de heren arbiters erkenden 'ENNIS - Het Nederlandse meis jesteam (tot 18 jaar) heeft dit weekeinde in de finale van de wintercupwedstrijden in Tsje- choslowakije verloren met 3-0 van de meisjesploeg uit dat land. fout te zijn geweest, nogmaals een poging wagen, maar zag daar op aandrang van coach Dirk van 't Riet verder vanaf. Wel brak hij het Nederlands record stoten en kwam tevens in het bezit van het totaal-record. Meer dan een tweede plaats zat er echter niet in. Als troost kreeg Deegenaars te horen, dat hij als reserve is aan gewezen voor de nationale jeugdploeg. die deelneemt aan het WK in Hongarije. Daaraan doet trouwens nog een Leidenaar mee: de pas 16-jarige Jan Nieuwpoort. Die kwam bij onderlinge wedstrijden tot de knappe prestatie van 97'/a bij het trekken en 115 bij het stoten. Sam Holswilder bleef in Dordrecht weliswaar onder zijn kunnen, maar veroverde desalniettemin de titel in het midzwaar. De 39-ja- rige Holswilder kwam tot 95-130 kilo. Superzwaargewicht Ton de Groot werd eveneens nationaal kampioen. Zijn prestatie was echter niet al te groot, want er deed slechts êen deelnemer mee deze categorie en dat was hij- t tot een goede tweede plaats bij de zwaargewichten. De Leidenaar. net terug van een trip naar Ame rika. maakte STI2-IIVI2 en dat is behoorlijk te noemen. Peter Key- zer stelde .wat teleur. Hij werd derde in hel middengewicht maar kan beslist beter dan de 85-110 kilo die hij nu liet noteren. Spartaan-atleet superieur in Noordwijkerhout Sam Holswilder werd in Dordrecht kampioen. Misschien kwam het door de pech die hij met zijn auto kreeg Keyzer moest 5 kilometer in de stromende regen afleggen en dal is natuurlijk niet bevorderlijk voor de inspiratie. Wim van d Putte werd in het lichtzwa eveneens derde en ook dat w teleurstellend te deze belofte. NOORDWIJKERHOUT/LEIDEN - Piet Waaning heeft gisteren in Noordwijkerhout bewezen dat er dit zomerseizoen weer terdege rekening met hem moet worden gehouden. De Noordwijkse at leet, lid van De Spartaan uit Lis- se. won de jaarlijkse halve mara thon van de Noordwijkerhoutse Strandlopers (NSL) met opval lend gemak. Vrij kort na het beginsignaal van dit 21 kilometer lange evenement (gestart werd bij sportpark De Boekhorst) nam Waaning de lei ding Geleidelijk liep hij van zijn concurrenten weg van wie de Amsterdamse veteraan Piet van Alphen nog het beste in staat bleek hem te volgen. Aan de eindstreep bedroeg het verschil tussen Waaning en Van Alphen twee minuten. Drie weken geleden al, bij de Ne derlandse crosskampioenschap pen, toonde Waaning met een tiende plaats aan de blessure-pe rikelen van vorig seizoen te bo ven te zijn. Die positieve indruk werd gisteren dus bevestigd in de Noordwijkerhoutse halve mara thon waaraan bijna 500 wed strijd-atleten en prestatielopers deelnamen. Dat aantal bleef ove rigens duidelijk achter bij de ruim 800 deelnemers die vorig jaar aan de start verschenen. Doorweekt De weersomstandigheden van gis teren (regen en wind) zullen daar niet vreemd aan zijn geweest. Degenen die voor deze zesde NSL-halve marathon waren ko men opdagen waren al door weekt voordat het startschot om 11 uur 's morgens viel. Het fraaie parcours, voor het grootste deel door het mooie duinengebied van Staatsbosbeheer, vergoedde ech ter veel. De winnende tijd die Waaning liet afdrukken was 1 uur 10 minuten 25 seconden. Piet van Alphen deed er zoals gezegd twee minu ten langer over terwijl nummer drie, de Amsterdamse AAC-at- leet Wim Okhuizen, een tijd van 1 uur 13 minuten 30 seconden neerzette. Van het organiserende NSL zaten Victor Zonneveld (8ste in 1.15.50) en Aat van de Niet (10de in 1.15.55) in de voorste ge lederen. Wim van Klaveren van De Spartaan klasseerde zich juist tussen hen in: 9de in 1.15.51. Van de dames die zich aan dit eve nement waagden kwam de Hille- gomse Hanneke Lieverse het snelste uit de voeten met een tijd van 1 uur 36 minuten 30 secon den. In de veteranen-klasse van de vijftigplussers werd de Zweed Bill Sinks eerste in 1.22.45. Snelwandelen Geen last van een begin dit jaar tij dens de gladheid opgelopen bles sure had dit weekeinde de Leidse AV Holland-snelwandelaar Nico Schroten. De Leidenaar die zich zaterdag voor het eerst na zijn blessure weer eens aan een wed strijd waagde gaf blijk van een uitstekende conditie. Niemand kon hem op het 38 kilometer lan ge traject tussen Amsterdam en Hoorn volgen. Ook Amsterdam mer Jan de Jonge niet die op der gelijke afstands-wedstrijden uit stekend voor de dag pleegt te komen. Schroten had voor de 38 km 3 uur 22 minuten en 8 secon den nodig en dat betekende een nieuw parcours-record. De Jonge kwam uit op 3 uur 30 minuten 51 seconden. Behalve Schroten deed ook een andere AV Holland atleet, Dirk Maassen van de Brink, van zich spreken. Maassen van de Brink legde in het veld van 105 deelnemers beslag op de der de plaats in 3 uur 35 minuten 26 seconden. Te Werve-cross Leidse atleten kwamen ook in actie gisteren in Rijswijk tijdens de traditionele Te Werve-cross. Het beste bracht Martien van de Hoorn (AV Holland; het er vanaf. Van de Hoorn, vorige week de Leidse crosstitel binnenhalend, werd in Rijswijk op de 8 km bij de heren vierde. Snelste man was Rotterdammer Steef Kijne. Van De Bataven viel het sterke lopen van Bertus Kerkvliet (6de) op en de goede klassering van Theo van de Benken (10de). Bij de dames was er een vierde plaats wegge legd voor Holland-atlete Marion Komdeür. Bij de jeugd vielen zaterdag tijdens een parkloop in Schoonhoven van De Bataven Sjors Hooge- boom en Marice Hunck, beiden met een tweede plaats in de B-ca tegorie, in de prijzen. Bij de jon gens C waren zelfs de drie eerste plaatsen voor Bataven-junioren weggelegd: Marcel Honsbeek le, Peter de Jong 2de en Perry Hoo- geboom 3de. LEIDEN - De zwemploeg van de Zijl/LGB (heren) is na een eenjarigverblijfin dehoogste klasse van dezwemcompeti- tie gedegradeerd naar de B klasse. Ondanks deze degrada tie wisten de zwemmers van de Zijl/LGB toch nog een kringrecord te breken. De vier maal 100 meter vrije slag heren (estafette) werd door Edward Maasdijk, Martin Vreeburg, Martin Vreeburg en Walter Holman verzwom- men in 3.45.6. Ook de 2.12.7 van Edward Maasdijk op de 200 meter wisselslag mag er wezen. Maar in de breedte bleek de herenploeg toch niet sterk genoeg om zich in de A klasse te handhaven. Uitslagen: 200 meter wisselslag heren: 1 Fred Eefting Zwemlust/den Hommel 2.09.4,2 Edward Maasdijk Zijl/LGB 2.12.7. 100 meter vlin derslagjongens onder 14 jaar 1 Marc van Belkum Zijl/LGB 1.12.5,2 Hans Lalau Zijl/LGB 1.12.6, piet Hassefras Zijl/LGB 1.19.7. 200 meter vlinderslag heren: 1 Peter Duinmeyer Zwemlust/den Hom mel 2.08.5. 3 Edward Maasdijk Zijl/LGB 2.14.1. 100 meter school slagjongens onder 16 jaar 1 Renee Jansen Zwemlust/den Hommel 1.16.3. 2 Hans Lalau Zijl/LGB 1.19.2. 100 meter schoolslag jongens onder 12 jaar 1 Hans Bouwmeester Zijl/LGB 1.30.1. 100 meter vlinderslag meisjes onder 14 jaar 2 Karin v.d. Linden Zijl/LGB 1.20.1. 200 nieter schoolslag Dames: 1 Ineke Ran DJK 2.249.1, 3 Ria Hassefras Zijl/LGB 2.56.2. 400 meter vrijeslag heren: 1 Fred Eeftin Zwemlust/den Hommel 4.03.8,3 EdWard Maasdijk Zijl/LGB 4,15.3. 200 meter wisselslag jongens onder 16 jaar. 1 Renee Jansen Zwem lust/den Hommel 2.22.5, 3 Hans Lalau Zijl/LGB 2.39.1.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18