Noord wijk Quick Boys: vrede met gelijkspel aan fouten ten onder: 3-5 RCL schiet aan doel voorbij tegen Spakenburg RIJNSBURGSE BOYS NOG IN BAN VAN GELIJKSPEL Tevredenheid alom na streekderby (1-1) Vlam slaat slechts drie minuten in de pan bij Ter Leede MAANDAG 26 MAART 1979 SPORT SPORT LISSE - De beschuldigende vinger werd na afloop naar doelman Ni co Groeneweg gewezen. Hoewel de Lisser-doelman inderdaad niet geheel vrijuit ging bij de tweede treffer van Nieuw Lek kerland zou het toch te ver gaan om Groeneweg aansprakelijk te stellen voor de 3-5 nederlaag die Lisser Boys leed. De Lisser doelman weerhield Nieuw Lekkerland in de tweede helft zelfs van een grotere zege. Terwijl zijn ploeggenoten na een 1-2 ruststand (Lingbeek zorgde voor de openingstreffer en Kees de Bruin en Den Boef scoorden voor Nieuw Lekkerland) de ge lijkmaker probeerden te force ren, zorgde Groeneweg er via een aantal uitstekende reacties voor dat enkele counters van Nieuw Lekkerland niet in doelpunten werden omgezet. Dat de formatie van Buitelaar toch een 1-4 voorsprong nam, kwam door fouten, die het centrale ver dedigingsduo Nijkamp/Kroon maakte. Vijf minuten na rust greep Martin Kroon slecht in waardoor Den Boef van dichtbij kon scoren en direct daarna ging Nijkamp in de fout. De Zand- voorter kopte een hoge voorzet recht voor de voeten van Hugo Boel, die dankbaar gebruik maakte van de geboden kans: 1-4. Lisser Boys leek een gesla gen club, maar verrassenderwijs kwam de ploeg van Van der Horst goed terug. Ed Langereis en Piet Boot brachten de stand zelfs op 3-4. Een stunt hing in de lucht, maar Georg den Boef maakte daar een abrupt einde aan door in de laatste minuut Nico Groene weg voor de vijfde maal te passe- LISSE - Harry van der Horst zal aan het einde van dit sei zoen de zaterdag-twee deklasser Lisser Boys verla ten. De Noordwijker heeft de Lisser formatie één jaar ge traind en was voorheen trai ner van ondermeer Noord- wijk, RCL, Ter Leede en Katwijk. Verder is de kans groot dat de debutant in de tweede klasse aan het einde van dit seizoen Gerard Nijkamp en Ed Lan gereis kwijt raakt. Nijkamp keert vermoedelijk terug naar zijn oude vereniging Zandvoortmeeuwen, terwijl Langereis van plan is een punt achter zijn voetbalcar rière te zetten. Nederlaag voor te gretige Leiderdorpers LEIDERDORP - Het publiek, zo had RCL-trainer John Huguenin zijn manschappen voorgehouden, moest een welbestede zaterdagmiddag krijgen. Open aanvallend voetbal diende het voor de toeschouwers zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het kwam er niet van. Quick Boys herstelt zich van de mentale opdoffer: Freek Rienks kopt fraai de gelijkmaker NOORDWIJK - Onmiddellijk na afloop van de 'kustslag' Noordwijk-Quick Boys werd in beide kampen gulzig aan de vredespijp gelurkt. Direct nadat de kruitdampen boven het Noordwijkse strijdtoneel waren opgetrok ken, erkenden ook de wederzijdse gezagsvoerders John Eelman en Arie Lagendijk ruiterlijk dat de 1-1 deling het enig logische resultaat was van de spannende twee kamp, waarin de krijgers de grenzen van de sportiviteit nooit hadden overschreden. Katwijk in slotfase nog naast (1-1) Jodan Boys KATWIJK - Het publiek hield het al voor gezien. Katwijk zou met 0-1 gaan verliezen van Jodan Boys, na een partij dam-voetbal met weinig hoogtepunten. Een gave treffer van Jodan-buitenspeler Cees Graafland had het vonnis over Katwijk geveld. Trainer V.d. Zeeuw schreeuwde zijn spelers naar voren en, de straf fluitende scheidsrechter Bollen zoog de lon gen al zo'n beetje vol voor het verlossende fluitsignaal. Totdat plots in een melee van spelers Huig Schaap ter aarde stortte, zonder dat de bal nog in de buurt was. Na het fluitsignaal van de arbiter ontstond er prompt grote verwarring. Het duurde enige minuten voordat er orde op zaken gesteld was: penalty en Jodan- speler Happel uit het veld ge stuurd. Stef Groeneweg mocht vervolgens de gelijkmaker aan laten tekenen, maar knalde tegen het houtwerk. De bal belandde voor de voeten van Wim Guyt I, die eerst nog half miste, maar in de rebound de bal in het net schoof. Nonchalant wees Bollen naar de middenstip, waarna het tumult pas goed los brak. Jodan Boys kon na deze on verwachte 1-1 de emoties niet meer bedwingen. Van alle kanten werd de arbiter belaagd, die het dan ook maar beter vond meteen af te fluiten en onder bescherming van de Katwijkers een veilig heenkomen te zoeken. Reden voor de protesten was dat strafschop nemer Groeneweg buitenspel ge staan zou hebben. Scheidsrechter Bollen ontkende dit niet, maar noemde het een voorbeeld van niet hinderlijk buitenspel. De pe nalty deelde hij uit wegens het neerslaan van Schaap door Hap pel. Zo kwam Katwijk toch nog aan een punt in een duel dat in het teken stond van de ijzeren defensies. Bij de Gouwenaars trad de grijzende libero Alphenaar souverein op, terwijl aan Katwijkse zijde Jan v.d. Plas en Piet Kruyt ook weinig gaten lieten vallen. Jodan was de ploeg die in de eerste helft het meeste aandrong, de beste kans was daarentegen voor Arnold Boers, die een voorgegeven bal fraai stopte tot eigen wanhoop over een lege goal lepelde. Na de thee had Katwijk het betere spel, totdat rechtsbuiten Graafland, in de 35ste minuut gelanceerd werd en na een sterke solo verwoestend uithaalde. Voor Katwijk leek er toen geen doorkomen meer aan, totdat de slotminuut alsnog de onverwachte, maar verdiende gelijkmaker opleverde. RUUD DOBBELAAR Tevredenheid alom derhalve aan de Noordwijkse Van Panhuys- straat, nu zich daar niemand 'rid der te voet' behoefde te voelen. Terecht, want het zou niet in de geest van het gebeuren hebben gepast als één van de équipes als nog met de eer was gaan strijken. Quick Boys had gedurende het negentig minuten durende lange schouwspel de degens dan wel wat kundiger gehanteerd, daar tegenover stond dat het opportu nistische Noordwijk later in alle redelijkheid mocht aanvoeren "wel de beste kansen te hebben gehad". Mogelijkheden, die Noordwijk vreemd genoeg in de schoot ge worpen had gekregen door de speeltrant van de Katwijkers. Als regel kozen de blauwwitten voor de gedegen aanvalsopbouw, maar ze maakten daarbij de fout de ronde kogel teveel schijven te laten lopen, zodat de overscha keling van verdediging naar aan val te langzaam verliep. Juist daardoor werd voor de Eelman- formatie alsnog de gelegenheid geschapen de gaten dicht te stoppen, waarna vervolgens steevast voor het simplisme werd gekozen en de frontlijn middels een lange trap werd gezocht. zichtbaar werd, toen Teun v.d. Plas balverlies leed aan Ab Spaanderman, die vervolgens "diepte" maakte op John van Dijk. Die speler schudde met veel veine de sterk spelende libero Nico Kuyt ("ik heb geen last meer van mijn knie, af en toe zit er nog wat water in") van zich af, waarna hij rakelings naast schoot. Het had voor Quick Boys de waar schuwing moeten zijn om te on derkennen dat het Noordwijkse opportunisme (Eelman: "we zijn tegen NSW de pottebak opge gaan; hard werken was nu de ba sis om de positieve lijn weer op te nemen") wel degelijk gevaren in zich herbergde. Wat andermaal bleek toen Rob Suttorp na 13 mi nuten Herman van Tricht pas seerde en die laatste naar de noodrem moest grijpen. De scherp indraaiende vrije schop van Jaap Plug werd vervolgens door de koppende Freek Rienks gemist, waarna de, door Wim v.d. Plas volledig ongedekt gelaten, John van Dijk ineens uithaalde: Balverlies Een tendens, die r Noordwijk de vingerwijziging had moeten betekenen, waar de zwakte bij Quick Boys zaterdagmiddag lag. Het optreden van de Katwijkse rechtervleugelverdediger Wim v.d. Plas straalde bii voortduring SASSENHEIM - De tweede helft beloofde veel goed te gaan ma ken. in de eerste drie minuten lie ten Ter Leede en Spirit ieder één treffer aantekenen, zodat de vlam in de pan leek te slaan. Zover kwam het echter niet. Ter Leede ging weliswaar wat soepeler draaien, maar veel kansen lever de dat toch ook niet op. De 1-1 stand bleef dan ook tot het eind signaal op het scorebord ge handhaafd. In de openingsfase werd al spoedig duidelijk dat beide ploegen de winterstop nog niet helemaal uit de benen had den kunnen trainen. Aan beide kanten liep het niet overtuigend waarbij bovendien voorzichtig heid troef was. Zonder risico's te nemen tasten de speler eikaars krachten op het middenveld af. Noemenswaardige scoringsmo- gelijkheden deden zich in de eer ste helft dan ook niet voor. Een extra belemmering daarbij was nog het feit dat scheidsrechter 't Jong het spel dusdanig kort hield dat de snelheid volledig uit de wedstrijd ging. Na de hervatting trok Ter Leede meteen feller van leer. De eerste minuut was nog niet voorbij of de Spirit-defensie moest aan de noodrem trekken. Jan Schoen kegelde de bal uit de vrije trap in de linkerbeneden hoek. De keeper kon het leder nog wel keren, maar de ingelopen Piet v.d. Heiden had geen moeite om de bal definitief achter de lijn te deponeren. De vreugde was slechts van korte duur, want de Amstellanders lieten twee minu ten later een vrije trap eveneens tot maximaal rendement komen. De op maat aangegeven bal werd beheersd ingekopt. De Sassen- heimers liet zich hier niet door uit het veld slaan en toonden in de tweede helft de meeste initiatie ven. Enige reorganisatie was noodzakelijk toen laatste man Nico v.d. Tange geblesseerd uit viel. Het duurde echter'niet lang of Ter Leede had het ritme weer te pakken. Buiten een direcht op de slof genomen bal door Willem Koster (net over) bleven de echte kansen daarentegen uit. Trainer Turkenburg dirigeerde voor stopper Jan Schoen nog wel naar voren. Schoen leverde vlak voor tijd nog een spetter af, maar de lat hield de 1-1 in tact onzekerheid uit. Zijn passes kwamen vrijwel nooit goed aan, terwijl hij ook in verdedigend op zicht herhaaldelijk in de fout ging. Nu Noordwijk evenwel die losse steen in de verder hechte Quick Boys-muur over het hoofd zag konden Nico Kuyt en Arie Haasnoot hun minder ploegmaten tot rust Waarmee een eerste aanzet werd gegeven tot het herstel van de mentale opdoffer, die de Noord wijkse openingstreffer binnen de Katwijkse gelederen een mo ment teweeg had gebracht. Een wederopstanding, die vier minu ten na de 1-0 al gevierd kon wor den met een even fraaie als doel treffende Teun v.d. Plas/Jaap Heerikhuisen-combinatie, die door de inkomende Freek Rienks fraai koppend werd afgerond. In die periode sloot Quick Boys, aangesterkt als die ploeg door de 1-1 zege was, Noordwijk geregeld in eigen stellingen op. Opnieuw kwam daarbij het traditionele gebrek aan stootkracht van de Katwijkse vuurlinie aan het licht. Slechts éénmaal had de als lin kerspits opgestelde Cees van Rooyen de Noordwijkse veste onder vuur genomen, maar voor het overige moesten voorname lijk Freek Rienks en de verdien stelijk opererende Hans van Duyn eraan te pas komen om Noordwijk-goalie Dick Dort- mundt niet een volledig werkloze middag te bezorgen. Gemak Het ongecompliceerde Noordwijk kon zodoende met opvallend gemak de Katwijkse pressie het hoofd bieden en gaandeweg zelfs op oorlogspad gaan. De snelle John Suttorp en Hans Westgeest dienden zich bij dat verzet als de belangrijkste pionnen aan, nu zij tweemaal aan de basis stond van twee Noordwijkse tegenacties, waarbij Quick Boys de stormbal moest hijsen. Nadat doelman Theo Guyt in eerste instantie Hans Westgeest van scoren had af moeten houden, plofte even later andermaal een dwarrelende Sut- torp-voorzet in het Katwijkse strafschopgebied, waar Arie Haasnoot de bal niet onder con trole kon brengen, hetgeen Her man van Tricht ertoe noopte een corner weg te geven. Het waren de voorpostgevechten in een periode, waarin Noordwijk op voorsprong leek te gaan ko men. De mogelijkheid daartoe werd door Gerard Tio gemist op het moment dat een door Theo Guyt verlengde voorzet door hem alsnog werd naastgeschoten. Met Dick Vooys voor Wim v.d. Plas (Arie Lagendijk: "Die jongen heeft de laatste zeven wedstrij den goed gespeeld; nu was hij door overconcentratie niet in de wedstrijd") keerde de rust in de achterste lijn van Quick Boys te rug, de komst van Jan Willem Bogers bij Noordwijk ten spijt. Mede door vermoeidheid aan vooral Quick Boys-zijde vervlak te het spel, al moest Dick Dort- mundt eenmaal een 30-meter knal van Hans van Duyn op de vuisten nemen en had de Noord- wijk-sluitpost ook geluk toen Rienks hierna tegen hem op schoot. Aan de andere kant was Theo Guyt 'Vrouwe Fortuna' echter even zeer veel dank verschuldig, op het moment dat Tio na een voor zet van Suttorp tegen de binnen kant van de paal kopte en Van Tricht via het achterwerk van Hans van Duyn en het lichaam van Theo Guyt wederom 'red ding' bracht. "Een situatie die niet te filmen was", sprak Arie Lagendijk later. "De hele wed strijd hebben we een veldover- wicht gehad en toch gingen we bijna toch nog de bietenbrug op. Gelukkig is ons dat bespaard gebleven". Zei John Eelman: "Ach, zulk soort situaties doen zich in een wedstrijd altijd voor. Gaat zo'n bal erin, dan is dat mee genomen. Hadden we twee pun ten gepakt. Nu dat niet is gebeurd heb ik, gezien het spelbeeld, best wel vrede met dit gelijkspel"... GERARD VAN PUTTEN NOORDWIJK - Quick Boys trainer Arie Lagendijk heeft zijn contract bij de Katwijk se club met een seizoen ver lengd. De oud-UVS4ER, hou der van het A-diploma, gaat bij Quick Boys zijn derde seizoen in. Niet dat RCL het offensief schuw de, verre van dat, maar de amu sementswaarde werd er nauwe lijks door verhoogd. Vooral niet omdat tegenstander Spakenburg bij één van de schaarse tegensto ten uiteindelijk met een wat ge lukkige 0-1 overwinning naar huis keerde. De mooie plannen van Huguenin smoorden eigenlijk door een tweede doel dat hij zichzelf, naast het vermaken van het publiek had gesteld. Op weg naar een an der speltype met een hoger tem po "zitten we nu in een over gangsfase waarin natuurlijk pun ten verloren gaan", wist Hugue nin na afloop. Te gehaast spel met ongelooflijk veel balverlies wa ren de vervelende gevolgen, waar een toch ook niet bijster impone rend Spakenburg dankbaar van profiteerde. Tekort RCL schoot trouwens ook op ande re fronten ernstig tekort. Een verdediging, die zichzelf te wei nig bij de aanvallen inschakelde en te weinig beweging bij balbe zit, waardoor regelmatig onver- richterzake teruggekeerd moest worden naar doelman Bram Brandt, die met een verre uittrap soelaas moest bieden. Wilskracht was eigenlijk zo ongeveer het enige wat dit RCL niet viel te ont zeggen. Een inzet, die zich al direct in de eerste minuten openbaarde. RCL nam resoluut bezit van het mid denveld. Spakenburg moest ver terug en een vlot succes leek voor de Leiderdorpers in het vat te zit ten. De zorgvuldigheid was in die beginfase echter al ver te zoeken. Te gretig opgezette aanvallen, waarbij bovendien te vaak de rechtervleugel werd ingescha keld. Een zwakke Pierre van Gemeren bracht in die positie weinig rendement op. Dat gold in wezen ook voor de andere aan vallers, Hans van der Wal en Fred Plijter, die zich zelden konden ontdoen van hun tegenstander. De afwezigheid van Bennie Heemskerk (een medische in greep stelde hem buiten gevecht) in de voorste lijn deed zich dan ook danig gevoelen. Reële kan sen voor RCL waren op één hand te tellen. In de eerste helft was alleen een actie van Plijter, die eindigde in het zijnet, het noteren waard. De enige weg naar ge wenst resultaat lag in schoten van afstand, maar die waren door gaans op rugby-hoogte. Niet precies Gelukkig voor RCL ging ook Spa kenburg niet erg precies te werk. Als de ploeg van trainer Nico van Miltenburg de defensieve stellin gen al verliet, dan reikte het vrij wel nooit ver genoeg om Brandt tot actie te dwingen. Na de pauze leek er bij RCL wat ten goede te zijn gekeerd. Er werd ge richter geschoten en er kwam ook wat meer overtuiging in de offensieve bedoelingen. Twee gebeurtenissen maakten daar echter al snel weer een einde aan. De eerste klap deelde Spaken- burg-spits Ruud Beukers uit. Vrij als een vogel ontving hij ter hoog te van de zestienmeterlijn de bal. De achtergebleven Ab Braat hief buitenspel op en Bram Brandt was niet bestand tegen de schui ver van Beukers, die via de paal in de linkerhoek verdween (0-1). Drie minuten later kreeg RCL een tweede tegenvaller te incas seren. Spits Hans van der Wal verdraaide zijn knie en moest per brancard van het veld worden gedragen (voorlopige conclusie: zware kneuzing). Peter Piket verving Van der Wal, maar ook hij kon het tij niet keren. Het was overigens Piket, die RCL's beste kans verprutste. Van Ge- meren ontdeed zich van oppo nent Aijan van der Groep en plaatste de bal op het hoofd van de vrijstaande Piket, die de bal echter naast kopte. Het bleef het enige wapenfeit van het zichzelf voorbij hollende RCL. Het ver stand op nul, het vizier op onein dig en de beste kansen voor een counterend Spakenburg. Frans Kervers en Ruud Beukers lieten enkele fraaie mogelijkheden on benut. BART JUNGMAN RCL-spitsHans van der Wal komt net te laat om Spakenburg-doelman Van der Groep, die de bal nog niet onder controle heeft, in moeilijkheden te brengen. RIJSOORD - Rijnsburgse Boys liet zaterdag in Rij- soord zijn derde gelijke spel op rij aantekenen. Tegen de gelijknamige ploeg werd het 0-0, waardoor RBB een winnend Heerjansdam de koppositie in de twee de klasse B alleen in handen zag nemen. In de eerste 45 minuten was de voor de Rijnsburgers zo typeren de inzet ver te zoeken. Omdat ook Rijsoord niet van plan was massaal ten aanval te trekken kwamen bei de partijen elkaar voornamelijk op het middenveld tegen. De beide keepers hadden vrijwel de gehele wedstrijd niets te doen. Na de rust was het in eerste instantie Rijsoord dat het initiatief naar zich toe trok. Met een duplicaat van Ajacied Tahamata als dirigent op het middenveld, wisten de gastheren zich enkele mogelijkheden te scheppen. De Rijsoord-spitsen knalden echter tweemaal net voorlangs, waarna RBB opgelucht adem kon halen. Trainer Herman Wijnands wisselde in de 20ste mi nuut Ger Ouwersloot in voor technicus Cor Vreug- dehil, die net als vorige week meer lijn in het Rijns burgse spel wist te brengen. De conditie ging boven dien ook een woordje meespreken, een vlak waarop de geel-zwarten duidelijk de meerderen van Rij soord bleken te zijn. De laatste twintig minuten wa ren de feller op de bal zittende Rijnsburgers duide lijk beter, zonder dat de Rijsoord-verdediging echter in grote moeilijkheden kwam. De ploeg hield de zaak potdicht, zodat de wedstrijd tenslotte doelpuntloos eindigde. De uitslag weerspiegelde daarmee het weinig spectaculaire wedstrijdbeeld volledig. Scheidsrechter Vrieling had de touwtjes strak in handen, daarbij alleen verzuimend bij enkele te forse charges waarschuwingen uit te delen. Herman Wij nands zag zijn dicipelen dus nog steeds naar de juist vorm zoeken. Hij hoopt dat deze in het duel met Lisser Boys weer wel present zal zijn en het verschil in positie op de ranglijst tot uitdrukking gebracht kon worden.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17