AZ„ONHERKENBAAR Jeugdig Feijenoord nog te wisselvallig 'Dure' jongens zijn onzeker Yan Hanegem: „Na Amerika nog één seizoen spelen in Nederland... ITACHI radf mwmmmmmm Alkmaarders „echte topploeg" tegen Roda SCORES BETAALD VOETBAL PSY kan tegen VVV niet imponeren: 2-0 PAGINA 14 MAANDAG 26 MAART 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT ALKMAAR GPD) - AZ-FC Twen te is de laatste wedstrijd van Wim van Hanegem voor de Noordhol landse voetbalstichting geweest. Binnenkort zal de Kromme uit komen in de Amerikaanse voet balcompetitie. Van Hanegem za terdagavond na afloop van AZ- Roda JC: Jk ben benaderd door San José Earthquakers. Washing ton Diplomates en Los Angeles Aztecs, de club van RinusMichels. Van laatstgenoemde club ver wacht ik nog een telefoontje. Trouweyis, de Aztecs hebben mij gevraagd voor geen andere club te tekenen. Bij AZ kom ik alleen nog mijn voetbalspullen ophalen. Dan is het wat Alkmaar betreft definitief afgelopen. Jammer dat die mensen daar zo strikt zakelijk zijn". Toch wil de Kromme niet van een verbitterd afscheid spreken. „Ik heb een goede tijd bij AZ gehad. Ik kon met de jongens goed om gaan Het zit me wel dwars dat ik vrijdag niet bij de besprekiyig tussen Kessler en de spelers aan wezig mocht zijn. Dat deed me veel pijn". Secretaris Gerrit Peters noemde dat gesprek met de AZ-selectie van afgelopen vrijdag een hard ge sprek. De spelers is verzocht zich voor 100 procent in te zettenwant wat zij afgelopen woensdag pres teerden, leek nergens op. Gerrit Peters: „Wim van Hanegem was ook welkom bij dat gesprek. Maar hij is doodgewoon niet versche- Na terugkomst in Nederland (au- gustus-september) gaat Van Ha negem hier weer voetballen. ..Ik heb aanbiedingen van vier Ne derlandse eredivisieclubs, waar bij NAC. Wat uit de bus komt, weet ik op dit moment nog niet. Een feit is dat ik nog één seizoen doorga in Nederland als actief voetballer. Overigens tonen ook eerstedivisieclubs belangstelling maar ik geef uiteraard de voor keur aan ploegen uit de eredivi- Van Hanegem vertelde dat hij hon derden brieven en telegrammen heeft ontvangen van voetbalfans die het betreuren dat hij zo gefor ceerd afscheid van AZ moet ne- Zoals bekend heeft de AZ-leiding de Kromme een contract voor vier jaar aangeboden om zich in Alk maar verdienstelijk te maken als o.m. jeugdtrainer, scout en rap porteur. Van Hanegem hierover: .AZ doet het voorkomen alsof dit werk vorstelijk wordt beloond. Vergeet dat maar. Ik kan op een bloemenwagen evenveel verdie- nen. Bovendien moet ik jaarlijks honderden liters benzine verrij den om het AZ-stadion te berei ken, en wie betaalt mij die onkos ten?". AZ-secretaris Peters vindt deze uit spraak onbegrijpelijk: „Het is gewoon een schande om zo te pra ten. Hij kan bij AZ een 50.000 gulden per jaar verdienen, en dat voor een taak die wekelijks maar enkele uren zal vergen" ■m 1 -• M%, Ressel weg Peter Ressel heeft toestemming ge kregen van de AZ-leiding om te gaan voetballen bij de Ameri kaanse profclub San José Earth quakers. Dat gebeurt dan met in gang van 2 april. In augustus moet Rqpsel,die nog een contract bij AZ heeft voor het vol gend seizoen,zich weer melden bij trailer Kessler. Ressel: ,JVa de uitschakeling voor de beker was er niet meer de drang mij voor dit Vergeleken met vorige lopende seizoen aan AZ vast te woensdag toen AZ zich binden. Men krijgt nu de kans vleugelspitsen als Loek Ursem, Kurt Welzl en Pier Tol op mijn plaats in te zetten". De AZ-vleugelspits voetbalt zondag a.s. zijn laatste wedstrijd tegen Volendam en vertrekt dan naar Amerika. „In augustus-septem- ber gaan we praten met Ressel en dan zien we wel of hij bij ons blijft voetballen", aldus de AZ-lei ding. Kristen Nygaard opent de score voor AZ, doelman Jan Jongbloed (r) valt tevergeefs uit. ALKMAAR - Wat een klasse straalde AZ '67 zaterdagavond uit tegen lijstaanvoerder Roda JC. Met wervelende acties brachten de Alkmaarders, die nog een aantal goede kan sen lieten liggen, de Limburgers op de knieën. Het werd uiteindelijk een dikverdiende 3-1 overwinning. Een uit slag, waarmee de ploeg van trainer Jacobs nog goed weg kwam. v/eek Zwartkruis vond het team dan nnr de °°k "onherkenbaar veranderd". "Dit AZ speelde als een echte topploeg". KNVB-beker liet uitschakelen door FC Twente, was de Noord hollandse formatie zaterdag on herkenbaar. Er werd nu veel ZWclk sneller, feller en directer gevoet bald, waarbij op het middenveld Jan Peters en Krysten Nygaard zodanig uitblonken dat de AZ- aanhang in de volgepakte Alk- maarse Hout bij vlagen in extase werd gebracht. Bondscoach Jan Roda JC kon zich bepaald niet als zodanig manifesteren. De ploeg speelde zo zwak dat het in de on derste helft van de eredivisie leek te staan. "Vooral de opbouw van uit de verdediging was maar zeer matig verzorgd", beseft trainer Jacobs. "Bovendien werden er bij ons kostbare- fouten ge maakt". De zaak was zaterdagavond dan ook al snel bekeken. Binnen twintig minuten om precies te zijn. Roda beging in die aan vangsfase de fout een afwach tende houding aan te nemen waarmee de ware aard (de ploeg moet het hebben van opportu nisme) werd verloochend. Dat "kwaad" strafte zichzelf. In de zestiende minuut sprong voor stopper Pfeiffer in de fout. Hij ving de bal uit een voorzet van Peters zo verkeerd op dat het voorwerp bij de volkomen vrije Nygaard belandde. De Deen, die wellicht terugkeert naar zijn va derland, "Daarover beslis ik in april of mei", had toen geen moei te meer Jan Jongbloed te passe ren. Nauwelijks twee minuten later handelde Pfeiffer al even "onge lukkig". De Graaf kopte de bal tegen zijn hoofd; Kist kreeg alle tijd om te profiteren en de stand was 2-0. De wijze waarop AZ aan de voor sprong was gekomen, mocht dan fortuinlijk wornden genoemd, het betekende niet dat de marge onverdiend was. De Alkmaarders met Hugo Hovenkamp (sterke rentree) als linksback en Henk Willem van Hanegem volgde, samen met zijn vrouw Truus, het duel AZ-Roda vanaf de tribune. Naast De Kromme een andere bekende Nederlander: De Leidse koffiébaas'Jan Oudshoorn alias Kojak. Zwaarbevochten puntendeling bij Haarlem ROTTERDAM (GPD) - Onrust plaagt Gerard van der Lem en Renë Notten van Feyenoord. Genoemd tweetal behoort met Wim Jansen en de ver trekkende Treytel tot de duurste betaalde spelers in Rotterdam, en uit de handel wijze van het duo Stephan- Jezek wordt thans geconclu deerd dat Feyenoord ze liever kwijt is dan rijk. Notten, wiens contract evenals dat van Van der Lem afloopt, heeft daarover zaterdag een gesprek gevoerd met het Maasstedelijke management, maar de onrust kon niet wor den weggenomen. Notten kreeg slechts te horen dat men de huidige spelersgroep wil handhaven, maar de hoogte van zijn nieuwe salaris kwam niet ter sprake. Gerard van der Lem, gisteren tegen Haarlem buiten de ba- sisopstellingg: „Wanneer je een woord laat vallen als sala ris, lijkt het alsof je een vloek zegt. Dan wordt er gezegd dat er nog tijd genoeg is. Ik be- grijp evenmin waarom ik steeds op de bank wordt ge zet. Het lijkt erop dat ze me kwijt willen. In dat geval dien ik maar één conclusie te trek ken: ik moet me gaan oriën- ten op de markt". Commentaar van Peter Ste- phan: r,We moeten roeien met de riemen die we hebben. De tijd van de grote salarissen is voorbij. De contractuele be sprekingen met Notten en Van der Lem hebben we nog wat uitgesteld". (Van c sportredactie) HAARLEM (GPD) - Feye- noord lijkt nog ver ver wijderd van het einddoel dat men dit seizoen voor ogen heeft. Feyenoord- trainer Vaclav Jezek moet zich dat na de mati ge resultaten van zijn ploeg in de laatste twee wedstrijden (afgelopen woensdag tegen NEC en gisteren tegen Haarlem) nog eens terdege hebben gerealiseerd. Beide duels leverden de Rotter damse club niet meer op dan een puntendeling, en dat is tegen dergelijke zwakke broeders uit de eredivisie te weinig voor een team dat ambities koestert om dit seizoen de aansluiting met de va derlandse top tot stand te bren gen. Dat Feyenoord, ondanks de vierde plaats op de ranglijst, nog niet tot dat selecte gezelschap ge rekend mag worden, is voorna melijk het gevolg van het feit dat de jeugdige équipe van Jezek te wisselvalig presteert. Vooral buiten de Kuip acteert de Rotterdamse formatie bijzonder pover. Van alle confrontaties die niet in Rotterdam werden afge werkt, werd geen enkel duel in winst omgezet. De oorzaak daar van schrijft Vaclav Jezek toe aan de onervarenheid van zijn team. Ook na het zwaar bevochten 1-1 resultaat tegen Haarlem kwam de Tsjechische oefenmeester met dat argument op de pijoppen. „Elke jonge ploeg speelt in uit wedstrijden zwak", luidde zijn commentaar. Hoe zwak Feyenoord buiten zijn vertrouwde omgeving speelt, kwam tegen Haarlem nog eens duidelijk aan het licht. Er moest zelfs een door Wim van Til uitge lokte strafschop aan te pas ko men om de équipe van Barry Hughes op de knieën te krijgen. Een penalty die Renë Notten acht minuten voor tijd in staat stelde de 1-0-marge te nivelleren. Op die wijze werd veel goed gemaakt van wat rustig een wanprestatie genoemd mag worden. Vooral in de eerste helft ontbrak el ke overtuiging in het spel van Feyenoord, dat zijn aanvalsspel simpel liet ontregelen door een agressief en geconcentreerd ope rerend Haarlem. De enige speler bij Feyenoord die af en toe voor openingen kon zorgen, was Wim Jansen, maar de middenvelder kreeg te weinig steun van zijn teamgenoten om de hechte Haarlemse afweer, waarin Kees de Vries en Piet van den Berg een opvallend sterk duo vormden, echt in moeilijheden te brengen. Ook Haarlem, dat vijf basisspe lers miste (Lensen, Van Leen, Van de Ban, Reuser, geblesseerd; Verkaik geschorst) kon daar maar weinig tegenover stel len. Toch gaven de volgelingen van Hughes een verrassende wen ding aan deze ontmoeting door in de 21ste minuut een voorsprong te nemen via Joop Bockling, die voorbereidend werk van Rob dé Kip knap afrondde. Deze treffer inspireerde Haarlem tot meer of fensieve daden, maar hoewel Joop Boekling, de meest gevaar lijke aanvalsleider van de Haar lemmers, tot tweemaal toe in uit stekende positie werd gema noeuvreerd, capituleerde de Feyenoord-defensie niet. Dat ge beurde ook niet toen Martin Haar in de beginfase van de tweede helft alleen op doelman Eddy Treytel mocht afgaan na een fout van Michel van de Korput. De door AZ benaderde Feyenoord- sluitpost voorkwam echter een grotere achterstand. Voor Feyenoord was dat het sein om massaal voor de aanval te kie zen, maar het overleg ontbrak om echt gevaarlijk te worden. In moeilijkheden kwam Haarlem pas in het laatste kwartier. Barry Hughes: „Conditioneel kwamen we toen te kort. Dat wijt ik aan het feit dat de afgelopen week maar zeven man van de selectie heb ben kunnen trainen. De rest was geblesseerd". Feyenoord (met Van der Lem voor Petursson) zette de Haarlemse defensie vrijwel voortdurend on der druk, maar het bleef bij één uitgespeelde kans voor de voor n omhaal te scoren. Het zou niet Oranje geselecteerde maar hevig teleurstellende Jan Peters. Zijn inzet miste echter de juiste rich ting. Een strafschop trok de Rot terdammers ten slotte over de streep. Verantwoordelijk daar voor was Kees de Vries, die Wim van Til tegen de grasmat werkte. Van Til, die eerdere pogingen om een penalty te forceren zag mis lukken, kreeg van scheidsrechter Van Ettckoven nu wel zijn zin. Barry Huges: „Ontzettend jam mer natuurlijk, zon doelpunt vlak voor tijd. Echter gezien het overwicht dat Feyenoord met name in de tweede helft heeft ge had, is 1-1 toch wel de juiste ver houding". van Rijnsoever (later vervangen door Fred Filippo) als stand-in van de geblesseerde Van Hane gem, vormden een redelijk col lectief, terwijl het elftal van Roda enkele zeer zwakke plekken ver toonde. Apathisch Vooral in de punt van de aanval, waarin de lichtgeblesseerde Dick Nanninga apathisch de rol van Fi gurant vervulde. Slechts één keer deed Nanninga iets goeds. In de 34ste minuut kopte hij de bal op maat door naar-Theo de Jong, die voor de fraaie tegentreffer zorg de. In theorie was met die 2-1 de spanning in de wedstrijd terug gebracht; in de praktijk was daar geen sprake van. Spelbos was heer en meester over Nanninga (later vervangen door Riemans); op het middenveld was het klas se-verschil te groot en achterin bij Roda had iedereen teveel moeite de blunders van Pfeiffer op te vangen. De Graaf werd door de voorstopper nog eenmaal een kans geboden (hij miste) maar 3-1 zou het toch worden. Pfeiffer liet in de zeventigste minuut een pass van Kist lopen, waarna Ressel raak schoot. AZ had een broodnodige overwin ning binnen. Roda ging terug naar Kerkrade voor een week be zinning na de tweede nederlaag. De koploper krijgt vijf 'gemak kelijke' tegenstanders om de voorsprong op de ranglijst uit te bouwen voor een beslissende competitiefase tegen de directe belagers. Zaak wordt Nanninga topfit te krijgen. Lukt dat niet, dan wacht Roda een moeilijke tijd. Landskampioen kan de ploeg spe lend als tegen AZ nooit worden. NEC HOUDT OPEN HUIS eredivisieclub NEC onderneemt momenteel een aantal acties om de club in een zo goed mogelijk daglicht te stellen bij de suppor ters. Voor de thuiswedstrijd van zondag tegen NAC heeft het be stuur 4300 gratis entreekaarten verstrekt aan middelbare scho lieren. Enkele dagen daarvoor te gen Feyenoord mochten zelfs 6000 jongelui zonder te betalen het treffen met de Rotterdam mers bijwonen. VOETBAL - Fortuna SC-manager Joop Boekhorst stapt aan het einde van dit seizoen uit de voet balsport. De oud-manager van Wageningen keert terug naar het bedrijfsleven. EREDIVISIE Ajax-FC Utrecht 6-1 (3-1), 17 Arne- sen 1-0,34 Flight (eigen doel) 2-0, 36 Van Veen (strafschop) 2-1, 44 Clarke (strafschop) 3-1, 49 Schoenaker 4-1,63 Clarke 5-1,78 Clarke 6-1 FC Den Haag-Volendam 2-1 (0-0). 46 Goemans 1-0, 58 Bond 1-1, 67 Tempelaar 2-1 Haarlem-Feyenoord 1-1 (1-0), 21 Boeckling 1-0, 83 Notten (straf schop) 1-1. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers: 10.000. NEC-NAC 0-0. Scheidsrechter. Severein. Toeschouwers: 7500. AZ '67-Rohda JC 3-1 (2-1), 16 Ny gaard 1-0,18 Kist 2-0,34 De Jong 2-1, 70 Ressel 3-1. Scheidsrech ten Beek. Toeschouwers: 16.000. PSV-WV 2-0 (2-0). 12 Brandts 1-0. 20. Van der Kuylen (strafschop) I 2-0. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 21.000. Go Ahead Eagles-Vitesse 4-0 (2-0). 36 Oude Wesseling 1-0, 36 Groe- neweg 2-0, 68. Koopman 3-0. 80 Körver 4-0. Scheidsrechten Kei- zer. Toeschouwers: 10.000. EERSTE DIVISIE Eindhoven-Helmond 1-1 (0-1), 23 Van der Wassenberg 0-1, 64 j Bloemers 1-1. Scheidsrechten j Draaisma. Toeschouwers: 3500. j FC Vlaardingen-FC Amsterdam 0-2 (0-2), 7 Wiggemansen 0-1, 20 I Wiggemansen 0-2. Scheidsrech ten Korver. Toeschouwers: 1200. j Wageningen-SC Cambuur 1-1 j (0-0). 68 Van Pelt 1-0,73. De Jon- j ge 1-1. Scheidsrechten Gans. Toeschouwers: 3500. Excelsior-Willem II 4-0 (0-0). 56 Piasmans 1-0, 59 Pot 2-0, 73 Piasmans 3-0, 86 Pot 4-0. Scheidsrechten Bakker. Toe schouwers: 5500. FC Groningen-FC Den Bosch 3-1 (2-1). 12. Bakker 1-0, 31 Kamps 1-1 (strafschop), 42 Veldmaker 2-1, 79 Veldmaker 3-1. Scheids rechten Van der Laar. Toe schouwers: 6300. FC Dordrecht-Veendam 1-3 (8-1). 31 Koolhof0-l,70De RaadO-2,72 Jansen 1-2, 86 Meyer 1-3. Scheidsrechten Ram. Toe schouwers: 1100. Heerenveen-SC Amersfoort 2-2 (1-1). 31 Bosman 1-0, 33 Wisman 1-1, 67 Kram 2-1. 89 Vlietstra 2-2 (strafschop). Scheidsrechten Oe- telmans. Toeschouwers: 2100. Heracles-De Graafschap 3-0 (0-0). 70 Bekkermutte 1-0, 83 Bakker 2-0, 89 Ooststroom 3-0. Scheids rechten Geurds. Touschouwers: 3200. Fortuna SC-SW 1-1 (1-0). 42 Eng- bersen, 86 Peitsman 1-1. Scheidsrechten Klint. Toe schouwers: 4600. SPORTTOTO Toto 1 2_ 3 Ajax-Utrecht MW-Zwolle NEC-NAC Sparta-Twente Den Haag-Volendam AZ-Roda JC s Haarlem-Feyenoord Go Ahegd-Vitesse PSV-WV Eindh.-Helmond Vlaard .-Amsterdam Heerenv .-Amersfoort Heracles-Graafsch. Lotto 12 De winnende getallen zijn: 15 - 21 - 23 -27-31 - 38. Reservegetal 30. Supertrio Het Supertrio werd gelopen in de Gelsenkirchen-prijs op Duindigt. De uitslag is: 1. nr. 10. Rik Fortuna (M. Bouwhuis), ,2. nr. 5. Patricia Lamour (A. de Wrede), 3. nr. 12. Perry Hanover (S. A. Hartman). De inleg was 268.300 gulden. De uitbe taling is 83,90. Westduitse lotto De winnende getallen in de West duitse lotto zijn: 4 - 7 - 8- 11 - 39 - 42. Reservegetal is: 12. Winnend in spel '77 is: 5648098. EINDHOVEN (ANP) - Het is lang geleden dat PSV zich het misnoegen van zijn trouwe aanhang op de hals haalde, maar zaterdagavond was het dan zover: bij herhaling fluitconcerten voor het Eindhovense team voor zijn uitermate zwakke vertoning tegen FC VW. De Venlonaren zijn minstens evenveel als PSV in de aanval geweest, maar ze gingen toch met 2-0 ten onder omdat ze bij de afwerking van de aanvallen allerminst slagvaardig waren. Natuurlijk, PSV was weer gehandicapt want het miste opnieuw Van Kraay, Lubse, Deykers, Smits en ook de geschorste Stevens, maar het kon nauwelijks als excuus gelden voor het zwakke optreden van PSV, waarin vooral de routiniers faalden. Niet bevorderlijk voor een attractieve ontwikkeling was ook het feit dat PSV al na 20 minuten een 2-0 voorsprong had en zich zeker waande van de zege. Het werd 1-0 in de 12e minuut toen Brandts de door Van der Kuylen op hem gerichte hoekschop met een fraaie kopbal verzil verde. Acht minuten later ging Rene van de Kerkhof alleen op doel man Honings af. De VW-doelman trok de PSV-er aan het shirt: penal ty. Het was Van der Kuylen die dit buitenkansje gretig benutte 2-0. Daarna stuiterde PSV in elkaar. En deze miserè zette zich na rust voort. Door de impulsen van Advokaat, Pala, en Rosmalen treiterde het kansloos geachte VW de nonchalante thuisclub, die in de tweede helft enige keren op de rand van de afgrond balanceerde. Hilkes en Both- mer kregen de beste scoringsmogelijkheden. Maar de goed in vorm zijnde Van Beveren redde vakkundig. De selectie van het Zwitserse elftal dat woensdagavond in Eindhoven tegen Nederland speelt woonde de wedstrijd bij. 'Ik verwacht', zei trainer Rijvers, 'Dat onze internationals dan de kans zullen grijpen om zich te revancheren

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14