P/Leiden niet gemotiveerd Amstelveen Nederlander Hof kens loodst Beveren langs Inter Milaan Modieuze prijs tip mode Badmintonner. Ridder krijgt les van Deen Zaalvoetbalstrijd nu geheel beslist Toch duidelijke zege: 91 - 75 "Dit is de mooiste zege uit mijn carrière Ijshockeyers walsen Chinezen plat: 10-0 ANWB DONDERDAG 22 MAART 1979 SCOREBORD EUROPA CUP 1 MALMO (ZWEMVisla Krakau (4-1) (1-2), Ljundberg (3x) Cervin voor Malmo, Kmiecik voor Kra kau, scheidsrechter Eschweiler (Wdl), toeschouwers 12.500, Glas gow Rangcrs-Koln afgelast, wordt vandaag overgespeeld. Grasshoppers (Zwi)-NOTTING- HAM FOREST 1-1, Sulser voor de thuisclub en O'Neill voor de En gelsen, DYNAMO DRESDEN (POL)-Austria Wien (Oos) 1-0, toe schouwers 17.000, Riedel, scheids rechter Jan Keizer, toeschouwers 20.000. EUROPA CUP 2 BANIK OSTRAVE-1. F. C. Mag deburg 4-2 (1-2), SK BEVEREN- Internazionale 1-0 (0-0), Servette Genève-FORTUNA DÜSSEL- DORF 1-1 (0-0), FC BARCELONA- Ipswich Town 1-0 (1-2). EUROPA CUP 3 Dukla Praag (Tsj)-Hertha BSC Berlin OVDL) 1-2 (1-1), MSV DUISBURG (WDD-Honveld Boe dapest (Hon) 1-2 (3-2), West Bromwich Albion (Eng)-RODE STER BELGRADO (JSL) 1-1 (0-1), BORUSSIA MÖNCHEN-GLAI)- BACH OVDL>-Manchester City (Eng) S-l (1-1). k&TX.r Hel beslissende moment de Spanjaarden. het Europa Cup duel Barcelona-lpswich Town.Migueli (r) scoort de enige treffer BEVEREN WAAS (GPD) - Uitgerekend Bob Stevens, de lange spitsspeler van Beveren, velde gisteren in de zinde rende slotfase, het volkomen leeggespeelde Inter Milaan. Met een frommelgoal, briljant voorbereid door Wim Hof- kens, nam de kopspecialist van Beveren revanche voor San Siro, waar hij twee weken geleden de unieke kans op een vroege beslissing liet liggen. Ruim een half uur liep de Belgische koploper storm op een meedo genloos tackelende Italiaanse afweer. Maar kort voor tijd viel de kapitale treffer, waarmee Beve ren resoluut doorstoomt naar de halve finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Het karwei leek voor het massaal opgekomen thuisfront bijzonder simpel. Winnen met één goal ver schil was na het doelpuntloze ge lijkspel in Milaan voldoende om Inter uit de race te kegelen. Maar de sluimerende angst voor een plotseling ontketende Milanese furie hield de Belgen lange tijd in een strakke greep. Gevaarlijk was Beveren voor rust eigenlijk alleen als Wim Hofkens in de spits verscheen om één van zijn befaamde kogels af te vuren. Erwin Albert, de opportunisti sche topscorer van de Waaslan- ders, zat muurvast in de tang bij Oriali en pingelaar Jean Janssens werd al keihard tegen de grond gewerkt voordat hij met zijn ge vreesde dribbels diep in de Mila nese defensie door kon dringen. "Voor een al te offensief concept heb ik mijn spelers voor hel begin nadrukkelijk gewaarschuwd", maakte Beveren-trainer Robert Goethals later duidelijk. "Want Inter gokte natuurlijk op een massale druk, om ons dan met snelle uitvallen te Ontsnapt En toch ontsnapte Beveren na een half uur aan een rampzalige ach terstand. Want toen Mare Baeck stuntelig balverlies leed, ver scheen Muraro plotseling oog in oog met Jean-Marié Pfaff. Een snelle reflex van voorstopper Freddy Buyl was nodig om de schuiver van de Italiaanse spits te onderscheppen. Diezelfde Muraro verscheen kort voor rust nog eens kansrijk voor Pfaff. Maar de talentrijke doel man van Beveren stond precies in de baan van de kopstoot. Voluit ging Beveren pas na de her vatting. "Vanuit het middenveld mochten we toen wat vaker diep- gaan", vertelde Wim Hofkens na derhand. "En daardoor verloor Inter de greep op de aanval. We namen risico's en hebben in die tweede helft alles of niets ge speeld". De door Ajax begeerde Nederland se uitblinker van Beveren was in de eerste minuut al dicht bij de openingstreffer. Zijn vlammend schot vanuit de tweede lijn werd van richting veranderd door aus- putzer Bini, maar Bordon ging nog op tijd naar de uiterste hoek. Ontketend en brutaal zocht Beve ren daarna haar openingen in de plotseling wankelende defensie van Inter. Voortdurend rolde het razendsnel uitgevoerde aanval- spatroon naar het zwaar beleger de doel van Bordon. Schönberger en Janssens mikten echter te hoog in de afwerking en geluk had Beveren ook al niet toen Al- bert net binnen het strafschop gebied werd neergelegd door Ba- AMSTELVEEN - BV Amstelveen heeft ook gisteravond tegen Parker Leiden niet kunnen bewijzen dat het ten onrechte de laatste plaats inneemt in de eredivisie bas ketbal. De rode lantaarndrager kwam in het duel tegen Leiden gewoon te veel kwaliteit tekort óm de Leidenaars ook maar enige tegenstand van betekenis te geven. Dat dit uiteindelijk niet in de 75-91 einduitslag naar voren kwam is voornamelijk terug te voeren tot het feit dat de ploeg van Blom het halverwege de tweede helft wel geloofde. Het was tekenend voor de ploeg van Kinsbergen dat het daar niet van kon profiteren. De coach van de Amstelveners wil daarom zijn team volgend seizoen danig ver sterken. De sponsor is er al, maar voorwaarde is wel dat het team zijn plaats in de eredivisie be houdt. Aangezien een tweetal eerstedivi- .sie verenigingen al heeft laten doorschemeren komend seizoen de grote stap te willen maken, houdt dat voor BV Amstelveen in: degradatie naar de eerste divi sie. Kinsbergen voelt daar uiter aard niets voor en heeft daarom (tevergeefs) voorgesteld om de eredivisie volgend seizoen met twee teams uit te breiden. Nu dit voorstel is verworpen ver liest de eredivisie vermoedelijk een roemruchte club en een kleurrijke figuur, want Kinsber gen is een coach die geen blad voor de mond neemt. Roy Leysner terug naar Sleutelstad Spelmoment uit de Europa Cup confrontatie Beveren-Inter. Inters Canuti zet Erwin Albert van Beveren de voet dwars. Hofkens penetreerde diep in de Milanese achterhoede, stuurde met een gave schijnbeweging Canuti de verkeerde kant uit en speelde vervolgens de winnende goal in de voet van Stevens: 1-0. Een droomgoal die de beloning was voor de onverdroten werklust en nooit versagende aanvalsdrift van de spectaculaire Belgische cupfighter. "Dit is onvergete lijk". stamelde Hofkens na afloop in de kleedkamer. "Voor mij is dit de mooiste overwinning uit mijn ADVERTENTIE Blouson van soepele lichte poplin. Extra modieus door brede platte plooien, die de rechte belijning accentueren. Kies uit: roest, biscuit, écru, army en zwart. Maten 34 t/m 44. 79- Corduroy blouson met druk knopen en, heel aktueel: heup- en halsriempjes. In de kleuren: biscuit, écru, roest en army. 'TQ Maten 36 t/m 46./ MS maakt mode betaalbaar. Meer dan 50 vestigingen. Leiden: Haarlemmerstraat 163a (donderdag-koopavond) Leidsenhage: Jasmijnhof 8 (donderdag-koopavond). GALATI (ANP) - Het Nederlandse ijshockeyteam stapt ongeslagen de finale van het wereldkampioenschap in groep B binnen. In de laatste wedstrijd in poule B toonde oranje geen medelijden met China: 10-0. Gezien de korte periode van voorbereiding mag de prestatie van het Ne derlands team zeer verrassend genoemd worden. De equipe van coach Westberg die vooraf werd beschouwd als een outsider, eiste vanaf de eerste speeldag de hoofdrol op en plaatste zich als eerste voor deelne ming aan de Olympische winterspelen in Lake Placid, een ongekend hoogtepunt in de historie van de Nederlandse ijshockej'sport. Tegen China kwam Nederland slechts langzaam op dreef. In de eerste periode werd niet gescoord. De ploeg bewoog zich moeizaam over het ijs, was nauwelijks geconcentreerd en beperkte zich ertoe de van gevaar ontblote Chinese aanvallen koeltjes af te slaan. Coach Westberg had er wel een verklaring voor: "De jongens zijn vermoeid. Het wordt steeds lastiger om snel te starten. Wij kijken uit naar de rustdag". In de tweede voortzetting vond het team het ritme terug van de eerste dagen. Jack de Heer brak na drie minuten de score open: 1-0 en Larry van Wieren en Jan Janssen zorgden voor een comfortabele voorsprong van 3-0. De scoringsdrift raakte verstoord toen het team binnen vijf minuten geconfronteerd werd met acht minuten straftijd. De Chinezen mochten in de slotfase van de tweede periode constant twee man meer op het ijs hebben staan, werkelijk profiteren was er niet bij. Daar was hun ,power-play' te doorzichtig voor en konden zij de Nederlandse de fensie te weinig verontrusten. In de laatste twintig minuten leefde de Nederlandse aanval zich ongeremd uit. De doelpunten volgden elkaar in snel tempo op. Bij tien eindigde de productie omdat de speeltijd verstreken was. De uitslag (10-0) beteken de wel de hoogste score in dit toernooi. Lamzakken Ook na afloop van het verloren duel tegen Leiden bleek dat. "Het zijn een stelletje lamzakken" riep hij uit. "Zo'nMarioneaux daar heb je toch niets aan. Afgrijselijk hoe zo'n man onder het bord mist". Alleen over Roy Leysner was de Amstelvener te spreken. De spel verdeler die tegen zijn oude club, na vier basketballoze maanden, zijn rentree vierde, hoorde de lo fuitingen kalm aan. Leysner kijkt al uit naar het seizoen 78/79, want voor hem is dit een verloren jaar geweest. Voornamelijk komt dat omdat Roy in het begin van de competitie een beenblessure op liep en Kinsbergen het derhalve raadzamer vond om maar een team rondom zijn tweede guard, Geerten Rijks, te bouwen. Het gevolg was wel dat Leysner nadat hij weer van zijn blessure her steld was niet meer in de basis verscheen. Het was voor de spelverdeler dan ook niet moeilijk om een beslis sing te nemen toen Hennie Blom hem belde met het verzoek vol gend seizoen weer het shirtje van Leiden aan te trekken. Zodra en kele financiële puntjes zijn afge werkt is de overgang van Leysner naar Leiden definitief. Met de komst van Leysner krijgt Blom volgend jaar de beschikking over een speler die de ploeg aanmer kelijk in de breedte versterkt. Bij een vereniging als BV Amstel veen komen de kwaliteiten van de guard maar summier tot ui ting. Nadat Leysner bij 47-63 voor Rijks in het veld kwam, ging er van de Amstelveense formatie veel meer dreiging uit. Omdat Marioneaux echter de meest gave passes niet op passende wijze kon afronden en alleen Sellers in de tweede pe riode tot een aanvaardbare score kwam, konden de Amstelveners de achterstand tot slechts negen punten (61-70) reduceren. De Leidenaars hadden het echter volkomen aan zichzelf te wijten dat BV Amstelveen nog zover kon terugkomen. De volgelingen van Blom wonnen weliswaar met zestien punten verschil, maar de wijze waarop dat geschiedde was bepaald niet om naar huis te schrijven. De ongemotiveerd heid, stellig beïnvloedt door het handjevol toeschouwers en de onbelangrijkheid van de wed strijd, vierde gisteravond hoogtij. Scores Leiden: Woudstra 29, Col lins 25, Plaat 15, Bruinsma 12, Washington 8 en Kip 2 punten. Amstelveen: Sellers 26, Parker 22, Marioneaux 10, Rijks 7, Bruyn 4 en Boot, Van de Ree en Leysner 2 punten. Leiden heeft nu nog twee wedstrij den vóór de play offs voor de boeg. A.s. zaterdag speelt de ploeg van Blom uit tegen BOB en zaterdag 31 maart speelt Leiden thuis tegen Punch. LONDEN (Reuter) - Nationaal kampioen Rob Ridder heeft in de eerste ronde van de All-England badmintonkampioenschappen de nederlaag geleden, die bij het bekend worden van de loting al vrijwel onafwendbaar leek. De Deen Flemming Delfs, All-Eng land kampioen van twee jaar ge leden (en nu derde geplaatst), versloeg Ridder met tweemaal 15-3. De tweede Nederlandse deelnemer Guus van der Vlugt daarentegen bereikte wel de tweede ronde. Hij won met tweemaal 15-6 van de bekende Brit David Eddy. Van de Nederlandse deelneemsters werd Hanke de Kort uitgescha keld in de eerste ronde. Zij ver loor met 11-8,11-7 van de Indiase speelster Ami Ghia. Joke van Beusekom won met 11-5, 11-2 van Theresia Widiastuty (In donesië). Maijan Ridder werd di rect toegelaten tot de tweede ronde en won daarin met 11-2, 11-2 van de Britse Sally Leadbea- ter. Later verloor Ridder met 11-0, 11-7 van Hiroe Yuki. Inde tweede ronde moest Guus v.d. Vlugt het opnemen tegen Liem Swie King, de titelhouder. De In donesiër plaatste zich met 15-7, 15-3 voor de derde ronde. De kan sen van Liem Swie King om de titel te prolongeren, zijn aanzien lijk verbeterd, nu de Indiër Pa- dukone Prakash, die samen met hem als eerste was geplaatst, zich wegens een voet-blessure moest terugtrekken. ADVERTENTIE LEIDEN - Het Sassenheimse Landwer heeft via een 7-5 zege op kampioen Sjardin de derde en laatste plaats in de distri^tsklasse opgeëist die met ingang van het komende seizoen voor het eerst zal gaan draaien. Tenminste, als de zaalvoetbalploeg van dit recht gebruik wil maken, want in de Sassenheimse gelederen is het nog niet zeker dat het team met Sjardin en Glasbergen de promo tie wil maken. Godyla verloor van Oegstgeest. Swift won nipt van Van Gerven (3-2). Oegstgeest-Godyla 2-1 Godyla liet duidelijk blijken niet zo bar veel zin in deze zaalvoetbalpartij te hebben. Gé Perfors, volgend jaar spelend bij Glasbergen, zorgde voor de beide treffers voor Oegstgeest, terwijl Harry van der Zwet voor Godyla scoorde. De eindstand: Sjardin 18 14 Glasbergen 18 Godyla 18 9 Landwer 18 10 EKL 18 7 .Swift 18 8 Oegstgeest 18 7 Van der Plas 18 7 Van Gerven 18 4 Cleijn Duin 18 3 Landwer-Sjardin 7-5 Sjardin vol deed niet aan zijn sportieve plicht. De thuisploeg mocht in de tweede helft vrijuit spelen en ten slotte de zege binnenhalen. Voor Landwer scoorden Van der Dg Jong Vlugt (2x), Zoet(2x), Hoogervorst (2x) en Zoet. Nachtegeller (2x), Verschoor en Slingerland scoor den voor de Leidse ploeg. 0 4 28 83-44 S 9 5 23 68-59 Q. 3 6 21 55-41 8 1 7 21 70-61 5 6 19 64-64 c 2 8 18 58-55 jg 2 9 16 65-67 "S 2 9 16 56-68 tó 2 12 10 39-75 2 18 8 39-68 g Swift-Van Gerven 3-2 Een matige partij zaalvoetbal. Van der Reyden, Van Egmond en De Roos scoorden voor Swift terwijl Spoor Van Eeuwijk voor de Lissese ploeg scoorden. LDWS-trainer Leo de Jong zal de Leidse tweedeklasser aan het einde van dit seizoen gaan verla ten. Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen zal de Leidse trai ner de Boskoopse vierdeklasser Floreant onder zijn hoede gaan nemen. LDWS heeft vooralsnog nog geen vervanger voor de scheidende oefenmeester aange trokken. Het "ANWB zoals dat wilt-programma" biedt u de Verenigde Mogelijk heden. Groepsreizen, maar ook legio bestanddelen voor een individuele vakantie. Bovendien de goed koopste luchtbrug Amsterdam-New Vork v.v. vanaf f 569,-. Bijv. te combineren met de huur van een kampeerauto alv.a. f285,- p.w. Eén mogelijkheid uit vele

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17