Canadese overheid wil ook onderzoek Harde confrontatie op zeerechtconferentie Lampe Universiteitsraad tegen "studentenstop" rechten Staatsloterij 2e trekking F-i Vakantie en watersport 678e Staatsloterij. 2e trekking 19 maart 1979 Een cxtraprijs van 100.000 is gevallen in dc serie R op het nummer: 078774 Troostprijzen van 2.000 op nummer 078774 van elk van de andere series Een exiraprtjs van 100.000 is gevallen in dc serie L op het nummer: 057801 Troostprijzen van 2.000 op nummer 057801 van elk van de andere series. Prijzen van 50.000 zijn gevallen op alle nummers: 038602 5.000 zijn gevallen op alle nummers 017821 2.000 zijn gevallen op alle nummers 046155 2.000 zijn gevallen op alle nummers 056169 2.000 zijn gevallen op alle nummers 094406 2.000 zijn gevallen op alle nummers. 025459 2.000 zijn gevallen op alle nummers 008786 En prijzen van 1.000 op alle nummers eindigende op 4667 400 op alle nummers eindigende op 892 200 op alle nummers eindigende op: 472 100 op alle nummers eindigende op 315 100 op alle nummers eindigende op 382 50 op alle nummers eindigende op 58 50 op alle nummers eindigende op: 19 15 op alle nummers eindigende op 0 Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking wor den geïnd. GENEVE - De achtste ronde van de zeerechtconferentie is gisteren in een sfeer van con frontatie begonnen. Ver scheidene woordvoerders namen in hun openingsreden harde standpunten in. Namens de 'groep van 77', waarin de arme landen zijn verenigd, trok de afgevaar digde van Honduras fel van leer tegen 'bepaalde landen' die al eigen nationale wetten hebben uitgevaardigd, voor uitlopend op een internatio naal verdrag over de exploita tie van de zeebodem. Als deze landen aan dit beleid vast houden zal de conferentie op een mislukking uitlopen, zo merkte hij op. Deze kritiek was met name gericht aan het adres van de Verenigde Sta ten en West-Duitsland. De arme landen, de Sowjet- Unie, China en de andere so cialistische landen vertolkten alle het standpunt dat de con ferentie geen zin heeft als na tionale wetten niet worden ingetrokken. De Westduitse delegatieleider Wolff zei dat de Westduitse wetten niet in strijd zijn met het volkenrecht en geen hin derpaal vormen op de weg naar een internationale over eenkomst. Bovendien is de Bondsrepubliek volgens Wolff bereid de eigen wetten in te trekken, zodra ze door een internationale regeling kunnen worden vervangen. De Amerikaanse delegatielei der wees erop dat voor de ex ploitatie van bodemschatten in de oceaan enorme investe ringen en moderne technolo gie nodig zijn. Daarom kan de ontginning alleen ter hand worden genomen door hoog gekwalificeerde onderne mingen. Bij de huidige stand van de techniek kan de ex ploitatie van de zeebodem niet vóór 1985 beginnen. De Amerikaanse wetgeving gaat er vanuit dat pas na juli 1982 vergunningen hiervoor zullen worden gegeven. De Sowjet-Unie verweet de Bondsrepubliek en de Ver enigde Staten dat zij de be langen van de internationale gemeenschap negeren. Frankrijk nam een tussen- standpunt in. „Nationale wetgeving is wel rechtmatig, maar niet gewenst. Nationale wetten kunnen slechts een nood-oplossing zijn zolang er geen internationale overeen komst is", aldus de Franse woordvoerder. Commissiegelden aan reisagenten JUMBO 600, met 15 pk. Yamaha Te bevr S Tegelaar Valeriusstraat 28. Lei den. Tel. 071-769552. Te koop van part. kajuit- ZEILJACHT polyester, merk Eurokruiser MK-2, lengte 7 mtr„ breedte 2.30 mtr binnenboordmotor Opia Göta, kim- kieien. div. acc. prijs 16.750.-. Hel geheel in prima staat. Inl 071-210673. Aang. nieuw Kudu kajuitzeiljacht van 44.950,- voor 40.500,- KAMSTEEG Watersport bv. Hofweg 39, Voor schoten Tel. 071-769307 Te koop TOURCARAVAN Sprite 400, b j '69. nieuwe voortent i.g.st. 2350.-. Tel. 01751-17838. LIGPLAATSEN te huur Max doorvaarhoogte 2.20 m Prijs 50.- per m2 box breedte per jaar Inl. Jachtwerf Poelmeer, gebr. Willems, Haarlemmertrek vaart 35, Oegstgeest, tel. 01711-10217 b.g g 071-152521. Hoofddealer KIP-CARAVANS en importeur van COSY-CAR lichtgewicht caravans, occasions, reparatie, verhuur. Let op! Grote sortering caravan-accessoires. Voortenten, 27 modellen, alle ma ten in voorraad CHRISPIJN caravanbedrijf bv, Rijndijk 123, Lei den 071-764256, tussen de Vink en Haagsche Schouw. Te koop een CARAVAN '69 lengte 4.30 m. Zonder voortent Prijs 1300,- Te bevr. na 16 00 uur Narcissenlaan 194, Oegst geest Tel. 071-151534 Bromfietser zeer ernstig gewond bij aanrijding LEIDEN - Een ongeveer 60-jarige bromfietser uit Hazerswoüde is vanochtend rond kwart voor elf zeer ernstig gewond geraakt toen hij op de Willem de Zwijgerlaan werd aangereden door een veeau to. De bromfietser stak vanaf het fietspad naast de Kooilaan de Willem de Zwijgerlaan over zon der daarbij voorrang te verlenen aan de uit de richting Groenoordhal komende veeauto. Hij werd twintig meter door de auto meegesleurd. De bromfiets vloog in brand en werd totaal vernield. Het slachtoffer is in zeer ernstige toestand naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Van de veeauto werd de voorruit vernield. Verdere gegevens wa ren vanochtend nog niet be schikbaar. Ds. Rietveld naar Leiden LEIDEN - Ds. L.C. Rietveld te Wa- geningen heeft het beroep van de Gereformeerde Kerk te Leiden in de vacature van ds. J. Bovenberg (Bevrijdingskerk, Zuid-West) aangenomen. VAKANTIEVERVOER Event, met fietsen. Tel. na 19 uur 071-766396. DEN HAAG (GPD) - In navolging van de Amerikanen heeft nu ook de Canadese overheid besloten een onderzoek in te stellen naar de betaling van onjuiste en overmatige commissiegelden aan reisagenten door luchtvaartmaatschappijen. A Nieuw in overgooiers. Chintz met smockver- werking. In de opvalkleurtjes lila, pink, kobalt en. rood. Mt. 122 (49.-) t/m/in 152 (59.-). Va. W." A Kleurige blouse met pas en lange mouw. In kobalt, rood, geel en wit. Mt. 92 ^3 (23.-) t/m 164 (35.-). VaZ J." Chintz rok in de nieuwe lijn. Met lakceintuur. In kobalt, rood en fuchsia. Mt. 152/jn (49.-) t/m 170 (55.-J.Va.^fÜT AChintzjasje in nieuwe printlook. Met smockwerk. In de actuele kleuren kobalt, rood en maïsgeel. Mt. 92 (69.-) t/m 15 2 CO (99.-). Va. IOT ►Bijdetijdse blouse met ingeweven ruit en schoude plooitjes. In uni rood, blauw en geel. Mt. 128 (23.-) "ji t/m 164 (29.-). Va. ZJT Modieuze tuinbroek. Van chintz in kobalt en fuchsia. Mt. 128 (69.-) cn t/m 167 (83.-). Va. OÜT Volgens de KLM heeft de Canadese belastingdienst de nationale en buitenlandse luchtvaartmaat schappijen in dat land hun me dewerking gevraagd bij dit on derzoek. Volgens voormalig KLM-accoun- tant Jos de Wit heeft de KLM in Canada jaarlijks een half tot een heel miljoen Canadese dollars ex tra-commissies aan reisagenten betaald zondejr hiervan opgaaf te doen aan de Canadese fiscus en in strijd met de hiervoor geldende IAT A-bepalingen. De KLM ontkent intussen de New- vorkse rechter te hebben ge vraagd een spreekverbod aan De Wit op te leggen over zaken die met de KLM te maken hebben. Volgens de KLM is gevraagd De Wit te verbieden „gebruik te ma ken van gestolen documenten uit KLM-archieven, in het bijzonder waar het gegevens van indivi duele werknemers betreft". De KLM is van oordeel, aldus een verklaring, „dat met het ver spreiden van strikt particuliere zaken aan de pers en aan over heidsorganen inbreuk wordt ge maakt op de rechten van het in dividu". Deze zaak zou gistermorgen dienen voor de rechtbank in New York. Een waarnemer van de Beurs- kommissie (SEC) was voorne mens daarbij aanwezig te zijn, omdat de Beurskommissie De Wit juist inzage heeft gevraagd van zijn documenten omtrent de KLM. Een woordvoerder van de KLM verklaarde dat de Beurs kommissie zich in dit onderzoek niet beperkt hoeft te voelen, om dat de KLM bereid is alle be- drijfsdocumenten over te leggen waarvan de Beurskommissie in zage wil hebben. Dat hoeven niet dezelfde te zijn als die waaruit De Wit zijn beschuldigingen heeft geput. Mode-ontwerper Edgar Vos presenteerde gisteren zijn nieuwe collectie Rechts: een wit wollen robe-manteau met a-symetrisch accent door een zwart satijnen bies. Pikant detail is de lange split. Links: een wit wollen crepe robe-manleau. ook met a-symetrisch effect door een openvallende LEIDEN - De rijksuniversiteit Leiden zal proberen geld vrij te maken ten behoeve van de juridi sche faculteit en hoopt daarmee te bereiken dat deze faculteit voor 1979 geen studentenstop (numerus fixus) zal aanvragen. Dit is het voornaamste resultaat van de universiteitsraadvergade ring van gisteravond. Net als alle faculteiten hebben de juridische faculteiten met de universiteitsbesturen en met de minister afspraken, hoeveel stu denten zij jaarlijks zullen opne men. Voor 1979 is het aantal gro ter dan het aantal afgesproken plaatsen; 4600 in plaats van 3885. Voor Leiden betekent dit 940 studenten in plaats van 800. Daarom dreigt er ook voor deze studie een numerus fixus te ko- De beslissing daarover wordt ge nomen door de minister op ad vies van de academische raad. In deze raad hebben de universitei ten en hoge scholen zitting. Men hoopt te bereiken dat Leiden daartegen een numerus fixus kan stemmen. De vele aandacht die aan het nume rus fixus probleem bij rechten besteed wordt, is in overeen stemming met de ernst van de gevolgen van een numerus fixus: de uitgelote studenten zullen hun toevlucht nemen tot andere stu dies die dan ook overbelast ra ken. Daardoor zullen nog meer numeri fixi nodig zijn. Voor 1979 volgt dan in ieder geval geschie- dems' Dieper probleem Het zal moeilijk zijn extra geld voor rechten beschikbaar te maken. Weliswaar heeft de universiteit nog een overschot van ruim twee miljoen gulden over 1978, maar het is de vraag of men de rechten faculteit kan garanderen dat dat in 1979 weer zo zal zijn. Afgezien van de financiën speelt er een veel fundamenteler probleem. Het bestuur van de fa culteit rechten heeft te kennen gegeven dat organisatorische problemen het belangrijkst zijn en niet zozeer geld. "Ook al zou men voor 1979 geld beschikbaar stellen, dan zou het bestuur van de juridische faculteit toch voor een numerus fixus kiezen", aldus prof. dr. C.M.J. Sicking namens het college van bestuur. Dit was hem gebleken uit het overleg met het faculteitsbestuur. De faculteit rechten is de afgelopen jaren sterk gegroeid. Oorspron kelijk gezeten in het complex in de Hugo de Grootstraat en het Gravesteen, worden nu colleges gegeven in het Gorleuslaborato- rium en wordt tentamen afgeno men in de Groenoordhal. Deze verspreiding zou nog verer gerd worden door een grotere studententoevloed in 1979. Dan moet er weer extra ruimte ge huurd worden. Niet overal speelt dit organisatori sche probleem. De katholieke hogeschool Tilburg is bereid meer studenten op te nemen als het ministerie dit betaalt. Dit is echter door de minister afgewe zen. Prof. dr. C.M.J. Sicking sug gereerde een mogelijke oplos sing. Het college van bestuur dacht erover om het overschot van 1978 aan de minister te geven met de vraag dit door te spelen aan Tilburg, zodat de rechtenstu denten daar terecht kunnen. Hierdoor wordt de minister uit zijn "tent" gelokt; als hij dit af slaat zal hij dit moeten motiveren, als hij het aanneemt zal hij zelf voor geld voor de komende jaren moeten zorgen. Het college van bestuur zal dit voorstel waar schijnlijk aanstaande maandag officieel doen aan de universi teitsraad. Dan is ook de beslis sing bekend van de faculteit rechten, die aanstaande vrijdag over de numerus fixus aanvraag vergadert.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 16