LEIDSCH DAGBLAD Handel in huizen levert in week tonnen winst op SS» Mogelijk op 21 april geen bloemencorso vai icta Gebaar Elf gewonden bij frontale botsing aanlengen Goedhart Bouwhuis voor tegels en plavuizen Leidse bv's kochten AMF-woningen Politie arresteert zeventien Molukkers HAAL VERS VLEES VOORDEEL BIJ UW VLEESCHMEESTER MAANDAG 19 MAART 1979 OPGERICHT 1 MAART I860> 35810 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN (Van één onzer verslaggevers) BOLLENSTREEK - De kans is groot dat het bloemencorso op 21 april niet doorgaat. Verschillende gewassen hebben als gevolg van het strenge en aanhoudende win terweer een achterstand in de groei opgelopen van 4 tot 5 we ken. Rond 1 april zal het corso- comité definitief bepalen of het corso wel of niet doorgaat op 21 april. Als het corso niet op die da tum wordt gehouden dan wordt de optocht twee weken verscho ven. "Misschien valt het allemaal nog mee. Van de maand maart is be kend dat-ie binnenkomt als een leeuw en eruit gaat als een lam metje. Voorlopig zit er in elk ge val weinig knop in de bloemen. Vorig jaar hadden we om deze tijd al een maand lang narcissen gesneden. Waarschijnlijk kun nen we dit jaar aan het eind van deze week de eerste narcissen pas van het veld halen", zo zegt de heer P. Goemans, lid van het cor socomité. Zolang de wind in het oosten blijft, heeft hij weinig hoop dat het corso op 21 april doorgaat. "Maar als de wind over een paar dagen draait dan kan het corso waarschijnlijk wel door gaan", aldus Goemans, die meent dat de natte grond geen belem mering is voor de bloei van de gewassen. 24 PAGINA'S PSV-Ajax, op papier de grote topper van het afgelopen voetbalweekeinde is zater dagavond allerminst een echt klapstuk geworden. Bij beid$ ploegen ontbraken zo veel gerenommeerde spelers dat het duel bij voorbaat al ernstig gedevalueerd was. PSV won met 3-1. Ook eredi visie-koploper Roda JC boekte een zege, al was de 1-0 tegen FC Den Haag mager. AZ'67 manifesteerde zich andermaal als de ploeg van de laatste minuut. Net als in het bekertreffen bij FC Twente, vorige week woens dag, scoorde de Alkmaarse ploeg ook gisteren bij Feye- noord op de valreep de ge lijkmakende treffer. Een doelpunt dat het gebrek aan ervaring bij het jonge Feye- noord onderstreepte. "Als ploeg is Feyenoord nog niet professioneel genoeg," be sefte trainer Jezek, na het duel dat in een "ouderwetse" entourage (er waren bijna 47.000 toeschouwers in de Kuip) werd gespeeld. Op regionaal voetbalniveau kwam in de zaterdag eer- steklase alleen Noordwijk (2-1 verlies bij NSW) en Quick Boys (1-0 winst op Oranje Nassau) in actie. Het duel DETO-RCL werd afge last, zoals ook de wedstrijd UVS-RVC, in de zondag hoofdklasse geen doorgang kon vinden. Het terrein in de Leidse Kikkerpolder was onbespeelbaar, waarschijn lijk als gevolg van een defect drainage-systeem. Bij de Nederlandse kam pioenschappen tafeltennis waren Bettine Vriesekoop en Bert van der Helm weer op permachtig. Oud Zoeter- woudenaar Van der Helm ging voor de elfde keer met de "eer" strijken. Het Nederlands ijshockey- team verraste bij het we reldkampioenschap in B- groep. Na de "historische" 6-5 zege op Japan, werd za terdag het sterk geachte Noorwegen met 8-1 ge kraakt. Het Nederlandse tennisteam haalde de reis niet. Frank rijk versperde de weg naar de kwartfinales van de Eu ropese zone in het toernooi om de Davis Cup door de ontmoeting met Oranje, met 3-2 te winnen. Tijdens de wielerklassieker Milaan-San Remo maakte Jan Raas de grootste blunder uit zijn carrière. Een sterk afwachtende houding in de finale, kostte hem de zege, die nu naar Roger de Vlae- minck ging. PAGINA 13 t.m. 20 Weinig veranderd in West- Duitsland na verkiezingen PAGINA 7 Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18 00 uur. (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN - Verschillende bouw- en exploitatie maatschappijen hebben in de afgelopen jaren woekerwinsten geboekt bij speculatie met grote complexen huurwoningen van het Algemeen Mijnwerkerspensioen Fonds. Twee Leidse be leggers, De Bolster en Pasman, zijn met twee BV's betrokken geweest bij een tweetal transac ties van woningen, waaraan zij in korte tijd en kele honderdduizenden guldens hebben ver diend. Alphense jongens laten brandende vliegtuigjes uit flat zeilen... (Van één onzer verslaggevers) ALPHEN AAN DEN RIJN - Onder flatbewoners in de Al phense wijk Ridderveld ont stond zaterdagavond nogal wat opschudding, toen zij brandende papieren vlieg tuigjes voorbij de ramen za gen zeilen. Deze nogal riskante vorm van vrije-tijdsbesteding bleek te zijn bedacht door een stel jongens van 13 tot 16 jaar oud. De geschrokken bewoners van de Vliestroom-flat waar schuwden de politie, die de vier jongens vervolgens ste vig over hun activiteiten on derhield. Schoten tussen VN-bataljon en Palestijnen METULLA (AFP) - Er heeft in de afgelopen nacht een schoten wisseling plaats gehad tussen elementen van het Nederlandse VN-bataljon in het zuiden van Libanon en Palestijnse guerrilla strijders. Dit is vandaag meege deeld door een woordvoerder op het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties in Jeruzalem. Volgens de woordvoerder gaat het "om een voortdurende situatie waaraan de mensen van de inte rim strijdmacht van de Verenig de Naties in Libanon het hoofd moeten bieden". Aan de zijde van de Nederlandse VN-troepen vielen geen slachtof fers. Na vechtpartij in Hazerswoudse sociëteit (Van één onzer verslaggevers) HAZERSWOUDE - Vijftien poli tiemensen uit Hazerswoudc. Al kemade, Boskoop en Leiderdorp Muskusrat van halve meter valt jongen aan GRONINGEN (ANP) - Een halve meter grote muskusrat heeft het afgelopen weekeinde een vijf tienjarige jongen uit Groningen aangevallen. De jongen was op een terreintje aan de rand van de stad aan het crossen. Hij reed door een plas en werd toen be sprongen door de rat. die zich in zijn laars vastbeet. De jongeman schopte het dier weg, dat op nieuw aanviel. Toen heeft de crosser het dier met een stok doodgeslagen. Vanochtend kwam de jongen met de doodge slagen rat op het politiebureau. Het is sinds vorige week de vierde muskusrat, die in de stad Gro ningen werd gevangen of dood gereden. Begin vorige week ving de politie een muskusrat van een halve meter met behulp van een hondevangstok. Midden vorige week werden twee kleinere mus kusratten door automobilisten in de binnenstad doodgereden. In de provincie komt de rat in grote getale voor. In 1978 werden door rattenvangers 12.500 van deze schadelijke dieren gevangen. Rustig weer hebben gisteravond zeventien Zuidmolukse jongeren gearres teerd. Zij worden gezien als de aanstokers van een massale vechtpartij in een sociëteit aan de Hazerswoud se Rijndijk. Van enige inwoners van dit dorp werd de naam opge schreven. Eén van de bezoekers, een inwoner van Hazerswoudc, moest in al lerijl naar een ziekenhuis worden vervoerd. Hij had een trap tegen de borst gekregen en had adem halingsmoeilijkheden. In be wusteloze toestand werd hij weggebracht. Niet alleen deze vechtersbaas liep verwondingen op (gekneusde ribben, zo bleek na onderzoek), ook anderen die aan de knokpartij meededen kwamen niet ongeschonden uit de strijd. Blauwe ogen, bloedén- de neuzen, schrammen over heel het lichaam en gescheurde kleren waren legio. De Zuidmolukkers. allen uit Wad- dinxveen, warer. naar de sociëteit gekomen om een disco-show bij te wonen. De moeilijkheden ont stonden toen de Molukkers op merkingen maakten en hand tastelijk werden. Toen het problematisch voor hen werd, dreigden zij met messen. Volgens de politie hebben zij hiervan bij de vechtpartij geen gebruik ge maakt. De politie arresteerde de Moluk kers op het moment dat zij aan de haal wilden gaan, omdat de overmacht (zestig man) hen te veel werd. Het korps in Hazers- woude heeft besloten om extra toezicht te houden als zich in de toekomst weer dergelijke situa ties dreigen voor te doen. Particuliere beleggers hebben in de afgelopen vijfjaar in totaal zo'n 200 miljoen gulden verdiend aan 6500 woningen die in die tijd door de beheerder van het Mijnwer kers Pensioenfonds, het AZL te Heerlen van de hand werden ge daan. Het merendeel van die een gezinswoningen en flats - ver spreid over heel Nederland - is onderhands en per complex ver kocht voor minder dan de helft van de taxatieprijs. Daaraan verdienden verschillende handelaren in onroerend goed en bemiddelaars enkele tienduizen den guldens per woning. In sommige plaatsen was een aantal overdrachten van wonin gen, binnen één week tijd. goed vooreen prijsverhoging van bijna vier ton. In de afgelopen week is grote on rust ontstaan onder bewoners van flats en eengezinswoningen aan de Rozenlaan. de Ridder spoorbaan. Akeleilaan, Lelielaan en de Anemonenlaan in Oegst- geest omdat is gebleken dat het AZL ook deze woningen wil af stoten. Vandaag zal hoogstwaar schijnlijk een besluit vallen over de verkoop. Een woordvoerder van het AZL wilde nog niet zeg gen wie de koper van de wonin gen in Oegstgeest is. (Zie verder pagina Leiden) Veel bewolking en vannacht ten zuiden van de grote rivieren mogelijk regen. Weinig wind. Minimumtemperaturen van min 4 graden in het noorden tot om het vriespunt in Brabant en Limburg. Maximumtemperaturen van 3 graden in Groningen tot ongeveer 7 graden in Limburg. (Opgemaakt om 11.15 uur) 20 MAART Zon op: 6.45 uur; onder: 18.52 uur. Maan op: 1.01 uur; onder: 10.14 uur. Hoogwater te Katwijk om 7.13 en 19.40 uur. Laagwater om 2.55 en 15.21 uur. Drie Belgen gered BRESKENS (ANP) - De red dingsboot Javazee uit Bres- kens heeft vanmorgen rond elf uur drie Belgische sport vissers de haven van Bres- kens binnengebracht die de hele nacht in een open vis- boot op zee hadden doorge bracht. De drie, de 40-jarige Hubert Mollet, zijn 12-jarige zoon en de 23-jarige vriend Theo de Schrijver, allen uit het Belgische Deinse, waren gistermorgen vanuit de haven van Breskens vertrokken voor een vistochtje. Door mo- torpech bleken ze niet in staat om terug te keren naar de ha ven. Ze waren voor anker ge gaan in afwachting van hulp. Die kwam vanmorgen pas opdagen nadat de politie door de familie was gealarmeerd. Pil -V TT?- Ernstig ongeval in Leiderdorp (Van een onzer verslaggevers) LEIDERDORP - Bij een botsing op de provinciale weg 5 in Leiderdorp (ter hoogte van de Engelend aal) zijn gistermiddag elf mensen uit twee gezinnen gewond geraakt. Vijf van hen werden ernstig gewond. Allen zijn overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Ze zou den buiten levensgevaar zijn. Het ongeluk ontstond gistermiddag omstreeks half drie doordat één van de auto's in een slip raakte en op de linkerweghelft terecht kwam. waarna een frontale botsing volgde. In de wagen die in een slip raakte zat een gezin uit Amsterdam, waarvan de ouders zwaar gewond raakten. Vier kinderen (12, 11. 10 en 2 jaar) werden licht gewond. In de andere wagen zat een gezin uit Utrecht. De Leidse brandweer moest drie gezinsleden die beklemd zaten uit de wrakstukken zagen. Beide auto's waren total-loss. De gewonden werden met drie ambulances naar Leiden overgebracht. Hot verkeer werd over de Engelendaal omgeleid. Hardhouten PUNTEN reeds gelakt 1,50 p. mtr. tóch even kijken bij DE H0UTBAAN zelfbouwcentrum Zijldijk 22 - Leiderdorp tel. 071-899311 op het terrein van de Verenigde Touwfabriek Zaterdags tot 5 uur geopend Met de hernieuwde liefdesbetuiging van CDA-kamerlid Jan van Houwelingen hoeft de PvdA nu ook weer niet al te blij te zijn. Het wervend gebaar van de christen democraat houdt weinig in, zo lang de "loyalisten" de rol van stoorzender met gering ont- vangstbereik vervullen. De verontwaardiging bij coalitie partner VVD,die toch al veel heeft moeten afzien om te mogen mee- regeren, is wel begrijpelijk. Het zou je gezegd worden dat je ei genlijk niet deugt als regerings partner en dat je tegelijkertijd nog zo'n jaar of twee voor de boeg hebt. "Ik ben geen voorstander van een blijvende coalitie met de WD", zegt Van Houwelingen. Dat is een uitspraak in de beste tradities van christen-democratisch poli tiek maken. Immers, de confes sionelen hebben zich in de naoor logse parlementaire praktijk te genstander getoond van blijven de coalitie met welke partij ook. De wederzijdse verkettering van PvdA en VVD maakte die prak tijk tevens een stuk gemakkelij ker. Getuigenissen, zoals dit recente van Van Houwelingen, passen in dat veelzijdig geslepen CDA-glas, waar altijd wel weer een facetje het licht terugkaatst. PvdA en WD moesten zich maar niet al te zeer op hol laten jagen door de opmerkingen van Van Houwe lingen, wiens ferme taal al eens eerder - in de Urenco-affaire - werd overstemd door het klok kengebeier op het uur der waar heid. Voorhout maakt bouwplan voor 1250 woningen (Van één onzer verslaggevers) VOORHOUT - Waarschijnlijk nog voor het zomerreces van de Voorhoutse gemeenteraad komt het gemeentebestuur met een zo genaamd vlekkenplan voor de bouw van ongeveer 1250 wonin gen ten noorden van de spoorlijn Leiden-Amsterdam. In zo'n vlekkenplan worden globaal de ontwikkelingen in een bepaald gebied aangegeven. Volgens burgemeester Van de Wouw van Voorhout wordt thans bestu deerd hoe op zo goedkope wijze zoveel mogelijk woningen kun nen worden gebouwd over de spoorlijn aan de kant van Sas- senheim. In het streekplan Zuid-Holland west heeft de gemeente Voorhout een contingent toegewezen ge kregen van ongeveer 800 wonin gen. De gemeente Warmond heeft haar contingent van 250 wo ningen afgestaan aan Voorhout, en de gemeentebestuurders van Noordwijk willen ongeveer 200 woningen "geven" om woning bouw over de spoorlijn mogelijk te maken. Opgeteld zijn dat er zo'n 1250 die Voorhout zou kun nen gaan bouwen. Volgens de gemeentebestuurders is de bouw van 800 woningen over de spoor lijn financieel niet haalbaar. De kosten van het bouwrijpmaken en het leggen van verbindingen onder de spoorlijn door met de bestaande bebouwing drijven de prijzen van de huizen op. Als de lasten over meer woningen wor den verdeeld, dan is woning bouw over de spoorlijn haalbaar. Volgens burgemeester Van de Wouw wordt binnenkort contact gelegd met Noorlander Bouw b.v., die ongeveer 40 hectare grond over de spoorlijn in bezit heeft, om de mogelijkheden van woningbouw te bekijken. Hoorn 126a, (tegenover Avifauna) Alphen a/d Rijn. Tel. 01720^22100* Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.30 uur. 14.00-17.30 uur. za. 10.00-16.00 uur. RIB- of LENDEKARBONADEN KILO 1200" GEHAKT half om half 4 weken lang het LEIDSCH m DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRUIS Ik ga liever niet over 1 nacht ijs en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor half geld en dan kunt U mij aansluitend als abonnee noteren. Ik beslis meteen en U kunt mij m.i.v. heden als abonnee noteren en ik knjg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. Hokje aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidsch Dagblad Antwoordnummer 214, 2300 VB Leiden en de krant komt in de bus

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 1