Dorpsstraat: „Gezelliger voor het oog [Le/cfee agenda Speelruimte badmintonclub met plakband vergroten Eind juni begin herinrichting winkelstraat Sportief-modieus is troef bij De Groot Lezers schrijven Rooie vrouwen SPOTVOGELLID STELT ANDERE INDELING „OP DREEF" VOOR Kledingbeurs in Wassenaar Bejaardenbond vergadert PAGINA 2 STAD EN I^AND VRIJDAG 16 MAART 1979 WARMOND - "De Dorpsstraat wordt beter begaanbaar, gezelliger voor het oog, er komt sierbestrating en waar mogelijk groenvoorzieningen." Dit zegt de heer Groen in 't Woud van de dienst gemeentewerken in Warmond over de verfraaiing van de Warmondse winkelstraat. Als alles een beetje meezit kan eind juni van dit jaar begonnen worden met de verbeteringswerkzaamheden. meente van het Rijk te horen dat de andere 330.000 gulden via sub sidies toegewezen worden. Dan hoeft alleen nog maar gewacht te worden op de aanleg van de ka beltelevisie, want deze moet eerst de grond in voordat men kan be ginnen met de sierbestrating. In feite is de Dorpsstraat wat de aanleg van de kabel betreft het allerlaatste gebied op het schema voor Warmond. Gepoogd wordt nu deze straat in de planning nog iets naar voren te halen om zo snel mogelijk met het werk te kunnen beginnen. Het Rijk heeft aan het verlenen van subsidie namelijk de voorwaarde gekop peld dat de totale werkzaamhe den in het eerste kwartaal van het volgend jaar voltooid moeten zijn. De hele straat zal t>p één niveau worden gebracht door het weg halen van de trottoirs. Over de Leden van de commissie openbare werken en de contactcommissie voor middenstandsaangelegen heden zullen nog gezamenlijk in de Dorpsstraat zelf gaan kijken welke voorzieningen er nog meer aangebracht moeten worden. De dienst gemeentewerken heeft de plannen voor een herbestrating over de volle breedte, het weg halen van de trottoirs en het aan brengen van antieke lantaarnpa len. bloembakken en misschien boompjes in de Dorpsstraat op papier staan. De leden van de twee commissies vinden echter dat er nog wat meer uitleg op de tailpunten moet komen. Daarna moet de gemeenteraad nog de goedkeuring geven aan de helft van het totale bedrag (onge veer 330.000 gulden) dat voor de verbetering en verfraaiing van de Dorpsstraat uitgetrokken moet worden. Onlangs kreeg de ge- vorm van sierbestrating moet verder nog worden beslist. Waar mogelijk zullen in de straat plan tenbakjes worden aangebracht zodat er meer dan nu het geval is een voetgangersgebied zal ont staan. Het verkeer zal niet uit de Dorpsstraat worden geweerd. Het éénrichtingsverkeer blijft behouden, maar wel wordt het parkeren veranderd. 'De parkeermogelijkheden zullen van links naar rechts versprin gen. Daardoor blijven in totaal nagenoeg evenveel parkeerplaat sen als er nu zijn. Nu heb je de auto's alleen in één lang lint langs de straat staan," aldus Groen in 't Woud. "Het moeilijke bij de verfraaiing en herinrichting is dat er een tus senweg gevonden moet worden tussen een modernisering en het behoud van het huidige karakter van de Dorpsstraat. Ondanks de variatie die wordt aangebracht en die je bij moderne winkelprome nades ziet, moet er toch een har monie ontstaan. Vandaar dat er ook veel aandacht besteed moet worden aan het straatmeubilair, zoals de antieke lantaarnpalen," zegt de heer Zoetemelk, gemeen tesecretaris van Warmond. Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur; klaverjas- en jo- keravond, 20 uur. 't Breehuys, scholierencafé 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur; gehandicapten- soos, 21-24 uur; eethuis Repelsteeltje, 15-19.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Rapenburg 6, lezing Ned. Klassiek Ver bond, 20.15 uur. Volkshuis, Chileense feestavond 20 uur. Vrijetijdscentrum, concert Jaap van Beusekom en Reddy Kilowatt, 20 uur. Groenoordhal, Bovag-Occasion show, 16-22 uur. Lokhorstkerk. Pieterskerkstraat 1, le zing "De komst van de Heer is nabij! Wanneer en hoe komt Hij?", 20 uur. LAK-theater, Waste of Time met "Ma kreel", 20.30 uur. Leidse Schouwburg, Java-magie en mysterie van masker en dans, 20.15 uur. Zaterdag De winkeliers uit de Dorpsstraat hebben een tijd geleden de eerste aanzet gegeven tot een herinrich ting van de Dorpsstraat. Gewacht werd de laatste maanden nog op de subsidietoezegging van het Rijk. In dezomer hoopt men nu te beginnen met het werk. Waar schijnlijk zal alleen maar een af sluiting van het middelste stuk nodig zijn als daar gewerkt wordt. Verder kan het verkeer via de bestaande verbindingswegen worden afgevoerd. Parkeerproblemen ziet men in de toekomst rond de herinrichting van de Dorpsstraat niet. Bij het "Meerpunt" zijn pas een aantal parkeerplaatsen aangelegd en verder kan geparkeerd worden bij het Trefpunt. Verder kan de auto nog in de Burgemeester Ke- telaerstraat worden neergezet. Volgens Zoetemelk wordt beke ken of er tussen de Dorpsstraat en de Herenweg nog meer par keermogelijkheden zijn. LEIDEN - Dat de mode van deze zomer watgemakkelijker is aan te passen voor de sportief-modieuze vrouw dan in de voorgaande seizoenen, bewees de modeshow van De Groot gisteren. De wat verbreedde schouderlijn, de weer wat nauwere rokken en de accenten op de taille, dat alles was goed verwerkt in de modellen van Betty Barclay, Fink en Smarty. In de collectie van de laatste fabrikant zagen we verschillende modellen welke de jonge vrouw die is gesteld op een tikje elegance zeker zullen aanspre ken. Zo was er een tweedelige combinatie van geruite rok met losse plooien en daarbij een blouse met opgestikte Sakken en een hoge boord, dit geheel maakte een zeer jeugdige indruk 369,-). Ook erg mooi was de rechte rok met grote split vanvoren met daarbij een blouse met ruime rug, gecompleteerd dooreen goed gesneden blazer. Blazers en wat gestikte zakken zullen het deze Voor de wat oudere vrouw was er waarin de modieuze accenten zo dit zou kunnen dragen. "Het mooie materiaal alcantara mantel werden getoond, heeft materiaal wordt o.m. onder de Drie modellen uit de collectie van De Groot rechts een overslag jurk, midden een jurkje waarbij het schouder en taille-accent dui delijk opvalt en links een meer klassieke chemisier-achtige japon. overslagjasjes met op- ïer zeker goed gaan doen. prachtig rose pak, driedelig en verwerkt dat iedere maat twee delige pakken en een familielid bijgekregen. Het Delpage op de markt ge bracht. Het verwerkt soepeler dan alcantara en doet het dan ook erg goed in japonnen en pakken. Maar het mooiste stuk uit de collectie van modehuis De Groot was een "werkstuk" van de ontwerpers van het Duitse huis Graurrtann. Een geraffineerd eenvoudige jurk van zijde-jersey met ingerimpeld boordje, niet te strak lijfje, ruime rok met prachtige opdruk en lange mouwen. Een jurk die met stukken uit de haute couture kon wedijveren, de prijs was er dan ook naar. 598,-. H.V.D. HOEVEN Het is een goede zaak dat vrouwen binnen politieke partijen een pit tig woord mee willen spreken. Wij, de Leiderdorpse Rooie Vrouwen in de Partij van de Ar beid kunnen dan ook alleen maar blij zijn dat ook de WD-vrouwen willen proberen de krachten te bundelen. Om in het politiek spel mee te spe len is het echter wel zaak, feiten basis van beslissing en mening te laten zijn. Mevrouw Breas, een van de initiatiefneemsters van de Leiderdorpse "Vrouwen in de WD", laat dan ook duidelijk een steekje vallen wanneer ze de Rooie Vrouwen in de PvdA een afscheidingsgroep noemt. De Rooie Vrouwen in de PvdA zijn net als hun liberale sexe-genoten een vrouwengroep binnen de be staande partij en heel duidelijk geen afgescheiden groepering. De Rooie Vrouwen in de PvdA vin den echter wel dat ze als vrouw een andere, wij zijn niet zo hau tain om te zeggen betere, mening hebben. Datje dat als groep beter en meer gefundeerd kunt doen dan als eenling zonder achterban, moeten de VVD-vrouwen met ons eens zijn. De oprichting van hun eigen werkgroep bewijst dat. De structuur van de PvdA is geluk kig zodanig dat er voor groepe ringen zoals de Rooie Vrouwen en de Jonge Socialisten in de PvdA, ruimte is om die andere mening te laten horen. Wij hopen dat de Leiderdorpse "Vrouwen in de WD" van hun afdelingsbe stuur net zoveel ruimte krijgen voor hun activiteiten als wij, de Rooie Vrouwen in de PvdA. Jacqueline van der Hoeven, plaatselijke kontaktvrouw Langendijkdreef 88 Leiderdorp LEIDERDORP - "We spelen nu op drie banen. Dat betekent met zo véél leden wachttijden van somï wel een uur. En de leden zijn ge komen om badminton te spelen, niet om te wachten. We kunnen het tekort aan banen echter op heffen door er twee bij te maken. De indeling van de huidige drie banen is verre van economisch". Aan het woord is Ronald Veeren, lid van de Leiderdorpse badmin tonclub "De Spotvogels", die door haar grote ledenaantal (250) gedwongen is om naast "Op Dreef' diverse andere zalen in Leiderdorp te huren. Ronald Veeren heeft nu samen met beheerder Piet Hagenaars van de sportzaal "Op Dreef' een vrij eenvoudig plan ontwikkeld waardoor de mogelijkheden voor de badmintonclub in deze zaal worden uitgebreid. Met behulp van plakband willen ze de oude banen gaan dichtplakken en een indeling maken. Volgens beiden niet duurder dan een paar tientjes. Willig oor Ronald Veeren hoopt dat de ge meente Leiderdorp voor dit idee een willig oor heeft maar hij voegt er aan toe dat voor de vijfde baan de tribune moet worden wegge haald. "Aangezien deze ook door de andere clubs in "Op Dreef' weinig gebruikt wordt kan dat best. Daarvoor in de plaats zijn kleinere banken zoals je die in gymnastiekzalen ziet ruim ge noeg. Die bieden genoeg plaats voor het aantal toeschouwers dat doorgaans de zaal bezoekt". Het veranderen van de lijnen op de dure vloer kost volgens Ronald Veeren normaal zo'n tienduizend gulden en is danook veel te kost baar. Met plakband kan het veel goedkoper. "De beheerder heeft al eerder een volleybalveld ver anderd. Er moest een vak bijko- De sportzaal "Op Dreef' die volgens Ronald Veeren te klein is voor zaalsporten. Uitbreiding zou te duur worden, aldus Veeren, die daarom een andere indeling van de speelvloer voorstelt. men om in te serveren. Het plak band dat hij gebruikte zit er na drie jaar nog steeds goed op". Blunder Sinds de oprichting van "de Spot vogels", vier jaar geleden hebben de leden gevraagd om een eigen badmintonsporthal. "Bij de ope ning van "Op Dreef' bleek deze sportzaal - in plaats van een hal - al te klein te zijn. Een duidelijke blunder van de WD die toender- tijd de bouw van "Op Dreef' zo hebben doorgedrukt. En een uit breiding naderhand kost toch ook wel weer een miljoentje of zo. Dat is voor Leiderdorp gewoon teveel geld" zegt Ronald Veeren. "Een uitbreiding van de sportzaal lijkt me dan ook een uitzichtloze zaak geworden. Vooral omdat Leiderdorp gewoonweg geen geld meer heeft Om die reden heeft de badmintonclub "De Spotvogels" getracht om heel goedkoop hun zaalruimte in "Op Dreef' beter te benutten", zo voegde hij er aan toe. Tot nu toe was de badmintonclub zoals gezegd door het grote le denaantal verplicht om naar "Op Dreef' diverse andere zalen in Leiderdorp te huren. Een verre van ideale situatie. "Daardoor mis je een beetje het clubverband. Je moet als vereni ging één centraal punt hebben waar alle leden kunnen spelen. Het huren van een ander zaaltje is ook bestuurlijk moeilijker te re gelen." aldus het Spotvogellid die nu door een simpele herinde ling van de velden meer en goed koper ruimte wil winnen voor zijn club. WASSENAAR - De Wassenaarse afdeling van de UW organiseert op 27 en 28 maart a.s. weer een voorjaarsbeurs in de Zijllaan kerk te Wassenaar. Op dinsdag 27 maart tussen 14.00 en 16.30 uur kunnen aan de kerk zomerkleren en sportartikelen worden ge bracht. Volgnummers worden vanaf 12.00 uur uitgereikt Er kunnen onder andere zomeijur- ken, rokken, broeken, kin derkleding en tassen worden in geleverd. De verkoop begint woensdag 28 maart om 10.00 uur (volgnum mers vanaf 9.40 uur) en duurt tot 15.30 uur. Tussen 16.00 en 16.30 uur kunnen niet-verkochte arti kelen worden teruggehaald. Niet- afgehaalde kleding wordt be schikbaar gesteld aan liefdadige instellingen. De UW houdt zich ook aanbevo len voor gebruikte kinderboeken en speelgoed, romans, hobby- en handwerkboeken, kook- en knutselboeken en legpuzzels. Deze artikelen worden tijdens de kledingbeurs verkocht en de op brengst komt geheel ten goede aan de werkobjecten van de UW. Op de kledingbeurs is er 's morgens van 10.00 tot 12.30 uur een crèche (er is speelgoed aanwezig). Van de omzet op de kledingbeurs komt 20% ten goede aan het UW-werk. Werkgroep voor voorzieningen gehandicapten WASSENAAR - In Wassenaar heeft zich een werkgroep ge vormd, dat wil nagaan welke voorzieningen er in een nieuw of vernieuwd zwembad kunnen worden aagebracht ten behoeve van gehandicapten. Zoals be kend wordt ér in Wassenaar ge sproken over een aanbrengen van verbeteringen aan het be staande sportfondsenbad of over het bouwen van een geheel nieuw bad. Het INITIATIEF tot het vormen van de werkgroep is uitgegaan van de directie van het bad. Er zou gedacht kunnen worden aan een speciale ingang, grotere keedkamers, een helling in plaats van traptreden naar het water, een „tilstoel" en verhoogde tem peratuur. De werkgroep zoekt nu contact met gehandicapten, die er wel voor voelen te gaan zwemmen als de mogelijkheden daartoe worden geschapen. De ervaring leert dat zwemmen juist aan gehandicapten veel levens vreugde kan geven. Ook zou de werkgroep graag in contact komen met mensen die met vervoersproblemen naar het zwembad hebben te kampen. De bedoeling is met elkaar te over leggen wat er gedaan kan worden om de specifieke problemen op te lossen. Wie belangstelling heeft kan zich melden bij: mevrouw Hammer tel. 17453, mevrouw De Boer tel. 14878 en de heer Van den Berg tel. 11050. De Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden houdt maandag om 14.00 uur haar jaar lijkse ledenvergadering. Plaats van handeling is het Astra-thea- ter in de Langstraat te Wassenaar. Er zal gesproken worden over de activiteiten die voor 1979 op het programma staan, het jaar waarin de afdeling het 25-jarig bestaan herdenkt. Na het huishoudelijke gedeelte zal er gekiend worden. ZOETERWOUDE - In Zoeter- woude is gisteravond rond 19.00 uur een auto door de gladheid van een brug over 't Watertje af gegleden en in het water terecht gekomen. De inzittenden konden tijdig uit de wagen komen. De au to is later uit het water getakeld. Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. 't Breehuys, swingavond voor middel bare scholieren, 20-24 uur. Groenoordhal, Bovag-Occasion show, 15-18 uur. Hot House, Vrijetijdscentrum, optreden trio Maslak, 21 uur. Antonius Clubhuis, ruilbeurs, 10-16uur. Leidse Schouwburg, "Lach er eens uit", koldershow met o.a. Ted de Braak en Mini Maxi, 20.15 uur. LAK-Theater, Waste of Time met "Ma kreel". 20.30 uur. Zondag Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Groenoordhal, Kynologen Vereniging Rijnland, hondenshow, 10-17 uur. LAK-Theater, kindervoorstelling: Theater Augustus met "Verzinsels", 15 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): H. G. M. Aelbers, Noordeindseplein 2a, tel. 122268; Wyk II (Kooi en Meren wijk): F. B. Kruis, Kla proos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuin stadwijk en zuid binnenstad): J. van Gent, Zoeterwoud- sesingel 28, tel. 122538; Wijk IV (Zuid- West en Haagwegkwartier): H. Engel, Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door J. van de Beek en J. van der Leden. Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30 tot 13 uur). Oegstgeest - J. B. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Weekenddienst van zaterdag 10 tot maandag 7 uur vm. Voorschoten - S. M. Plattel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag); A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159. Warmond - L. J. H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 16 tot 23 maart, waargenomen door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 071-123553; Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik ifiaken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waar genomen door G. Roest, Haaghuishof5, Leiderdorp, tel. 071-890405; Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 071-153266 (weekendd ienst van zaterdag 12 tot maandag 8 uur). Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2