Winkels en flats op plaats van Bruine Paard kantonrechter Geen dagwinkel in Grashoek Blues en pop in Alphen Handel in hasj moreel verwerpelijk VRAAGTEKENS ROND RIJNSBURGSE VVV Veelheid van kunst-technieker VRIJDAG 16 MAART 1979 -irornm DEN HAAG/LEIDEN - Zijn per soonlijke leefstijl en moeilijke privé-omstandigheden brachten Leidenaar F.H. (33) er begin vorig jaar toe om te gaan handelen in hasj. Tot hij op 15 december door de politie in zijn woning werd be trapt met 370 gram in zijn bezit. "Hij heeft op zichzelf geen be zwaren tegen de handel in hasj, hij vindt het alleen vervelend dat hij daardoor de politie op zijn dak krijgt", stelde Officier van Justi tie mr. Blok gisteren bij de Haag se rechtbank. Hij liet een eis ho ren van acht maanden hechtenis waarvan vier maanden voor waardelijk. De officier was in tegenstelling tot de verdachte en diens advocaat van mening dat het feit dat de handel in hasj en ook het gebruik ervan bij de wet verboden zijn aangeeft dat die zaken moreel verwerpelijk zijn. Advocaat mr. De Haan voerde aan dat de publieke opinie in dat opzicht de laatste jaren sterk gewijzigd is. Hij noemde het hypocriet om te zeggen dat de gebruiker niet meer laakbaar is en de kleine dealer die zorgt dat de gebruiker zijn hasj krijgt wel. Officier van Justitie: De Haan bracht ook de houding van de Leidse politie ter sprake, die naar zijn mening neigt naar het paranoïde. "Ze zitten voort durend achter de kleine man aan en de grote harddrugdealers la ten ze lopen", aldus De Haan. Hij vroeg om onmiddelijke vrijlating uit het voorarrest van zijn cliënt. De rechtbank zag daar geen aan ton 32-jarige Leidenaar met de zelfde initialen als de vorige ver dachte, stond eveneens terecht wegens handel in hasj en verder wegens het in bezit hebben van twee gram heroïne en dertig me- thadontabletten. Hij was op de zelfde dag aangehouden. In zijn toilet had de politie de heroïne in een plastic zak aangetroffen. De verdachte heeft gehandeld. Het kwam wel eens voor dat hij iets F.H. verkocht verkocht als die niet thuis was, ze woonden in hetzelfde pand, maar zelf zou hij niet gehandeld hebben. "Ik vind hasjies geen misdrijf', voegde hij nog aan zijn verklaring toe. "Jammer dan dat de wet iets anders vindt", reageerde de rechtbank president daarop. De Officier van Justitie bleef bij zijn mening dat hij te maken had met een handelaar die ondanks eer dere veroordelingen gewoon doorgaat, en eiste een jaar gevan genisstraf. De advocaat, mr. Amesz, was het totaal niet met die eis eens. "Mijn cliënt verkeert al jaren in dezelfde omstandighe den en als je ziet dat er geen en kele verbetering optreedt, moet je je afvragen of straf nog zin heeft. De bedoeling van de recht spraak is een terechtwijzing te geven, en dit begint op vergel ding te lijken", ook mr. Amesz vroeg om onmiddellijke invrij heidstelling, maar ook zonder SASSENHEIM - Op de plaats van hotel ,,'t Bruine Paard" aan de Hoofdstraat in Sassenheim worden waarschijnlijk vijf winkels neergezet. Boven die winkels zullen een aan tal koopflats worden gebouwd, 't Bruine Paard zal daar toe geheel worden gesloopt. Deze voorlopige plannen zijn bij de gemeente Sassenheim ingediend door het bouw- kantoor Van der Linden uit Amstelveen, de toekomstige eigenaar van het pand. De heer Van der Linden jr. maakte tevens bekend dat met de nieuw- bouwplannen rekening is ge houden met een aanpassing van het kruispunt Hoofdstraat/Hor tuslaan, waaraan 't Bruine Paard grenst. Ook is in het ontwerp de aanleg van een parkeerterrein opgenomen. Van der Linden verwacht de eerste weken voor lopig nog geen goedkeuring van de plannen, daar het ontwerp nog maar pas is ingediend en het ge hele gemeentelijke apparaat zich nog over de zaak moet buigen. Ofschoon er slechts sprake is van een voorlopige schets valt het ontwerp wel binnen het bestem mingsplan van de gemeente. In dat bestemmingsplan is vastge legd dat ih de Hoofdstraat nog plaats is voor winkels en bedrij ven in de horeca-sector. De uiteindelijke sloop van het hotel wordt niet verwacht voor het eind van dit jaar. De huidige ei genaar van 't Bruine Paard heeft gesteld dat hij in elk geval zijn bedrijf het komende "bloembol- Iciiseizoen" draaiende wil hou den. In mei denkt men langzaam aan de afbouw van het bedrijf te gaan werken. Produktschaps- heffing op bloemen mag DEN HAAG - Het College van Beroep voor het Bedrijfsle ven heeft een tweetal beroe pen tegen de verordening vakheffing bloemkwekerij- produkten van het Produkt- schap Voor Siergewassen verworpen. Het achtte de te gen deze verordening aange voerde grieven ongegrond en zag ook geen andere redenen om haar te vernietigen. Volgens het produktschap heeft de uitspraak duidelijk bevestigd dat de verordening bindend is. Het produktschap heeft de af gelopen jaren grote proble men gehad doordat het colle ge een aantal heffingsveror deningen voor bloembollen onverbindend verklaarde. Het schap moest daardoor ze ven miljoen gulden aan hef- fingsgelden aan handelaren terugbetalen. Onlangs heeft het college echter de bloem- bollenheffingsverordening 1977/1978 in orde bevonden. Op de nu gedane uitspraak hebben het produktschap en vooral de bloemisterij al met ongeduld zitten wachten. Men heeft nu de gewenste duidelijkheid over de toe laatbaarheid van het gebruik van heffingsgelden voor na tionale bloemenreclame. BRUSSEL - Na de laatste tijd eenmaal te zijn verhoogd en toen weer verlaagd zijn de prijzen van benzine in Belgie gisteren op nieuw gestegen. Een liter "normaal" kost thans 16,92 frank, een verhoging met 48 centimes, en een liter "super" 17,24 frank, dat is 56 centimes MIDDELBURG - Een verhoging van de olieprijs door de olie-ex porterende landen zal ongetwij feld worden gevolgd door een verminderde olieproduktie. Dit zei ir. E. Werner, directeur van de Koninklijke Shellgroep, gister middag in Middelburg. De olie-exporterende landen zullen in verband met een evenwichtige economische ontwikkeling in hun land geen ongelimiteerde stroom buitenlands geld kunnen en willen ontvangen, aldus Wer ner. De produktie zal daarom au tomatisch verlaagd worden als de prijs hoger wordt. De heer Dijkstra, ambtenaar van de gemeente Sassenheim bevestigt dat een ontwerp omtrent nieuw bouw op de plaats van 't Bruine Paard bij de gemeente is binnen gekomen. Volgens Dijkstra lig gen diverse schetsen bij het ge meentehuis op tafel, waaruit een keuze gemaakt zal moeten wor den. Hy bevestigt tevens dat de plannen niet in strijd zijn met het in 1975 vastgestelde bestem mingsplan voor dit gebied. Welke bedrijven in de toekomst zich zullen gaan vestigen in de •winkelpanden is vooralsnog niet duidelijk. Pas als de definitieve vergunningen de deur uit zijn kan daarover worden gesproken, aldus Van der Linden. De heer Dijkstra ontkent met klem de geruchten dat het voedings bedrijf Digros zich zou gaan ves tigen op de plaats van 't Bruine Paard. "Zij zochten ooit eens naar opslagruimte en die hebben zij gevonden", verklaart Dijkstra. Ook Jvan der Broek van het be drijf Digros zegt geen enkele be hoefte te hebben om te verhuizen met zijn bedrijf dat nu elders aan de Hoofdstraat is gevestigd. Hotel 't Bruine Paard dat plaats moet gaan maken Bewoners ontevreden over voorzieningen NOORDWIJK Noordwijkse woningbouwwijk worden in de wijk Grashoek 400 woningen neergezet. Grashoek krijgt voorlopig geen De huidige bewoners van de wijk dagwinkel. De wijk is daarvoor zijn niet erg tevreden voorzieningen. De heer Capon, woordvoerder van de bewoners, heeft er bij het gemeentebestuur op aangedrongen dat zo spoedig mogelijk een telefooncel en een brievenbus in de wijk worden geplaatst. "Voor het posten van een brief of voor het plegen van een telefoontje, moeten de wijk bewoners gemiddeld zo'n vier honderd meter lopen. BddenT.ebbenafeeha^t omdat Het winkelcentrum Boerenburgh nog te klein. De interesse middenstand voor een dagwin keltje in deze wijk is klein. Het is voor een winkelier nauwelijks fi nancieel aantrekkelijk om in de Grashoek een winkeltje te begin nen. Dat is de stellige indruk van Noordwijks wethouder C. van Duijn. Aanvankelijk meldden zich twee gegadigden voor een dagwinkeltje in de nieuwe wijk. geen redelijke boterham verdienen. Wethouder Van Duijn hoopt alsnog een gegadigde te vinden. Hij verwacht dat er wel een winkeltje komt, maar dan pas als de Gras hoek is volgebouwd. Tot die tijd - en dat kan nog wel anderhalf jaar duren - moeten de Grashoekbe- woners hun dagelijkse levensbe hoeften halen in het winkelcen trum Boerenbureh Thans zijn in de Grashoek ongeveer veel te klein. In de bakkerszaak in dit winkelcentrum kunnen zo'n acht mensen staan, terwijl dagelijks 4000 mensen daar hun brood moeten halen. De wijk Grashoek heeft een dagwinkel nodig waar de eerste levensbe hoeften gekocht kunnen wor den", aldus de heer Capon. En kele weken geleden heeft hij de zelfde grieven uitgesproken tij dens de gemeenteraadsvergade ring. 200 huizen bewoond. In totaal Naar aanleiding daarvan heeft wet houder Van Duijn contact gehad met de PTT. "Ik hoop dat de PTT op korte termijn een brievenbus in de wijk plaatst. Met die tele fooncel zal het wel wat langer du ren. Het gemeentebestuur kan de PTT er alleen maar om vragen. Verder kunnen wij weinig in vloed uitoefenen", zo zegt de Noordwijkse gemeentebestuur der. De afstand die de bewoners van de wijk moeten lopen is niet zo ver, maar kan soms tot moeilijkheden leiden, zo meent de heer Capon. "Onlangs is in de wijk een baby geboren. De vrouw moest 's nachts bevallen en de man moest in Boerenburgh een arts bellen. Dat is een beetje te gek", aldus de heer Capon. Het gemeentebestuur betreurt dat, aldus Van Duijn. Over de grootte van het winkelcentrum Boeren burgh zegt hij: "Het centrum is in eerste instantie alleen opgezet voor de wijk Boerenburgh, maar het is zo groot dat het gemakke lijk kan voorzien in de behoeften van beide wijken". RIJNSBURG - Heeft de VW in Rijnsburg wel bestaansrecht? In de allereerste openbare vergade ring van de commissie welzijns zaken zijn hierachter grote vraag tekens gezet. Het PvdA-raadslid mevrouw De Haas stelde dat de WV in Rijns burg vooral een informatieve taak heeft, die de gemeente in stand moet houden. Om deze ta ken over te hevelen naar Katwijk zag de soeialiste niet zitten. "Want", liet zij weten, "in de bad plaats zitten ze zeker niet om Rijnsburg te springen. Ons dorp is voor hen niet interessant". Zij drong erop aan dat er volgend jaar nieuwe afspraken zullen moeten worden gemaakt. Deze discussie ontwikkelde zich rond de vraag of er wél of niet een bedrag van bijna 2400, het te kort dat de VW heeft geleden, beschikbaar zou moeten worden gesteld. Oudshoorn van de RPF stelde zich ook al gereserveerd op. Hij vond dat er met de VW particuliere belangen zijn ge moeid. De GPV-cr Van Egmond drong er op aan dat er in elk geval volgend jaar afspraken moeten worden gemaakt. "We moeten er niet vanuit gaan dat een eventuele fu sie met Katwijk of Noordwijk VOETBAL - De kans dat het toer nooi om de Bernabeu-trofee als nog doorgaat is groter geworden nu de UEFA toestemming geeft als de wedstrijden in de periode augustus-december worden ge speeld en de tv er geen beelden over uitzendt. TENNIS - Als het aan de voorzitter van de internationale tennisfede- ratie, de Fransman Philippe Cha- trier, ligt dan organiseert zijn bond in 1980 toernooien voor de strijd om de wereldtitel tennis. geen geld zou kosten". Volgens hem moeten Burgemeester en Wethouders met de WV om tafel gaan zitten om eens te bepraten of de vereniging zelf wat meer ac tiviteiten op stapel kan zetten. Op die manier zou er geld in het laadje kunnen stromen. Een me ning die de CDA-er Van der Zwet deelde. Wethouder Van der Meij stelde dat het gemeentebestuur wel dege lijk belangrijk vindt. De sugges tie om met het bestuur van de vereniging eens te gaan praten nam hij in dank aan. Voor streekmuzieksehool Raad keurt regeling goed VOORHOUT - Met groot enthou siasme heeft de gemeenteraad van Voorhout gisteren ingestemd met een gemeenschappelijke re geling voor de Muziekschool Bloembollenstreek. Wim de Wit (PvdA) drukte zijn waardering in maar één woord uit: "Applaus" Mevrouw J. van Dijk-Zonneveld (CDA) sprak de hoop uit dat de nieuwe regeling al met ingang van het nieuwe schooljaar van kracht zal worden. Op Hillegom en Noordwijk na hebben alle deelnemende gemeente zich nu uitgesproken voor het oprichten van een overheidsstichting, wat een waarborg moet geven voor het voortbestaan van het mu ziekonderwijs in de Bollenstreek. Een ander gevolg van deze rege ling is dat de rechtspositie van de ongeveer 60 leraren van de mu ziekschool eindelijk wordt gere geld. "Dat had al veel eerder moe ten gebeuren", vond Joop War- menhoven (Gemeente Belan gen). ,Gruppo Sportivo" in Nieuwkoop ALPHEN AAN DEN RIJN NIEUWKOOP - De Amerikaanse jazzpianist James Booker komt niet naar Alphen aan den Rijn. Het voor vanavond aangekon digde concert van Booker gaat niet door. Jazzliefhebbers kun nen evenwel toch terecht in zaal Nabij. Als vervanger voor Booker is The Shakey Sam Blues Band aangetrokken. Jazz van eigen bodem dus van avond, Shakey Sam, in het dage lijks leven bekend als Simon Vlietstra, is één van de allerlaat ste "overlevenden" in de catego rie van Nederlanders die de blues in hun eentje maken. Vanavond is Simon Vlietstra echter verge zeld van drummer Rini Rouke- ma, bassist Jan de Jong en pianist David Gardeur. Samen vormt dit viertal een hechte formatie, die onlangs weer een nieuwe elpee van de persen deed rollen. Van avond in Nabij echter geen stu- dio-muziek, maar een optreden fris van de lever. Aanvang: 22.00 uur. Van wat ander gehalte is de mu ziek (latin en funk) van de pop- formatie Hot House. Deze groep is zaterdag te beluisteren in de jongerenboerderij Madonna aan de Prins Hendrikstraat. Vier van de zeven groepsleden speelden al eerder in andere popformaties. Drummer Johan Aben bijvoor beeld is afkomstig van Fanfare (nu: Bots). Joost Egmond (orgel, piano, gitaar en zang) deed erva ring op in de Eindhovense regio bekende groep Tastefull en zanger/gitarist Toon van den Berg speelde in "Directie Volks vermaak". Broer Bogaard ten slotte was eerder actief in de mr. Albert Show en Sweet d'Buster Bogaard (drums en conga) is op richter van Hot House, dat verder bestaat uit Miriam Snoek (zang, alt sax en percussion), Willem van Barschot (piano, orgel, tenor sax en Rinus Raaijmakers (bas en zang). Het Hot House-optreden begint om half negen. I In het jongerencentrum Midas is diezelfde avond de groep Sfinx te horen. Niet voor het eerst overi gens, want de Haagse formatie is een goede bekende voor trouwe Midas-bezoekers. Het optreden van Sfinx, dat nog niet zo lang geleden een eerste elpee maakte, begint om negen uur. I Liefhebbers van de muziek van Gruppo Sportivo kunnen dit weekeinde in de buurt terecht voor een live-optreden. De groep die bijna wekelijks op het televi siescherm is te zien, is zondag in het Nieuwkoopse jongerencafé Beverly Hills. Nog onlangs werd de groep onderscheiden door de minister van CRM, Til Garde niers. Aanvang: 20.30 uur. zijn werken, die momenteel in Alphen te z Rijnsaterwoudenaar exposeert in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - In galerie van Zwieten is een nieuwe tentoonstelling te bezichtigen van Ton Hendriks. Hij laat etsen, tekeningen, één litho, schil derijen en aquarellen zien. Heel wat zo bij elkaar, als je dat rijtje ziet. Hoe kan iemand i 'Met de techniek van het aquareleren kan ik het beste de indruk van een landschap weergeven. Met het potlood kan ik gedetailleerder werken. Verder ben ik gewoon aan het zoeken en probeer ik van alles", al dus Ton zelf. hemelsnaam nu met zoveel tegelijk be- Zoeken is wel het juiste woord. Dit zoeken beperkt zich zig zijn, vraag je jezelf af. Toch klopt het wel geval. Ton Hendriks (22 jaar) volgt aan de academie van beeldende kunsten te Den Haag een vijf-jarige cursus vrij tekenen en schilderen. Momenteel zit hij in het derdejaar. Hij laat met deze werkstukken, hier geëxposeerd, zien waar hij zoal op de academie, maar ook thuis in Rijnsaterwoude, mee bezig is. Behalve de technieken zijn ook de onderwerpen totaal verschillend. Je ziet twee grote pentekeningen van zeilboten, potloodtekeningen met een vérgaande De expositie loopt nog tot realistische inslag, etsen van landschappen, aqua- Zwieten, Hooftstraat 121 rellen en olieverven met landschaptaferelen. Voor stelling en techniek zijn voor hem met elkaar ver bonden. niet tot technische zaken alleen, maar manifesteert zich ook in de onderwerpen. Het realistische weer geven van omgeving, strekt in zijn potloodtekenen verder dan de visuele realiteit. Er worden pogingen gedaan om door de oppervlakte van het alledaagse heen te breken. Soms komt dat wat "te gezocht" over. Blijft staan dat het verwonderlijk is, dat iemand met nog geen driejaar academie nu al in staat is een dergelijke verzameling werkstukken te presenteren. met 31 maart. Galerie van Alphen, is dagelijks open van 9 -18 uur, vrijdags tot 21 uur, zondag en maandag gesloten. HAN VAN HAGEN

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23