mededelingen gemeentebestuur 1 1 leiden 19tim23 maart '79 lelden A Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 19 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Beëdigirlg en installatie van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad mevrouw P.M. Kessen-van Teylingen. Benoeming van een lid van de commissie voor maatschappelijke aangelegenheden en volksge zondheid (vacature de heer L.F. Meijer). Benoeming van een lid van de commissie voor on derwijs, sport enz. (vacature de heer L.F. Meijer). Benoeming van een lid van de commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. uit de le den van de gemeenteraad (vacature de heer L.F. Meyer). Benoeming van een lid van de commissie voor beroepschriften uit de leden van de gemeenteraad (vacature de heer L.F. Meijer). Verlenen van een krediet aan de Stichting Bejaar dencentrum Haagwijk in verband met de renovatie van dit centrum. Verzoeken van besturen van bijzondere scholen om medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleu teronderwijswet en artikel 72 van de Lager-onder- wijswet 1920. Gelden voor de aanschaffing van kantoorinventaris ten behoeve van de Sportstichting. Verhoging krediet voor de restauratie en verbete ring van de woningen Levendaal 193/193a en 195/195a en Pakhuisstraat 3 en 5. Gelden voor de vernieuwing van de rioleringen, ver betering van de verhardingen en straatindeling en aanpassing van de openbare verlichting in de Oranjestraat, Koningstraat, in delen van de Anna Paulownastraat, Nassaustraat, Os en Paardenlaan, Meckelenburgerstraat, Verlengde Nassaustraat, Herensingel, in delen van de Lusthoflaan, Sophia- straat, Maresingel, Bernhardkade, alsook voor de vernieuwing van de oeververdediging langs de He rensingel en deel van de Maresingel. Gelden voor de vernieuwing van de riolering, ver betering van de verhardingen en straatindeling in het gebied tussen de Timorstraat en Atjehstraat, in delen van de Ambonstraat en Borneostraat en in de Lage Rijndijk, alsook voor de verbetering van de openbare verlichting in genoemde straten. Gelden voor de bouw van een nieuwe polikliniek van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Sloping van de in de Merenwijk gelegen boerderij en het teKplaatse bouwen van een nieuwe boerde rij c.a. of algehele restauratie van de bestaande boerderij. Gelden voor de restauratie van de pomp op de Ga ren markt. Nota bijstellen Volkshuisvestingsbeleid ultimo 1978. Programma van eisen Leeuwenhoek. Vaststelling van de toekomstige structuur van Lei- den-Oost. Commissie vergaderingen Werkgroep Ondersteuningsinstituten, (secretariaat: Aalmarkt 21, Leiden, tel. 149145) Dinsdag 20 maart a.s. om 16.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Rapportage coördinator de heer Hagendoorn i.v.m. huisvesting Breestraat 117. Foto's 2e versie. Statuten. Commissie voor Financiën. Dinsdag 20 maart a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Financiële regeling inzake aangaan nieuwe arbeids overeenkomst van een bedrijfsarts bij de G.G. en G.D. Verhuur ruimte gezondheidscentrum Zuid-West aan de Stichting Dienstencentrum. Exploitatie Morspoortkazerne. Financiële regeling i.v.m. verrekening vergoeding van exploitatielasten van de alarmcentrale Alphen a/d Rijn, over de jaren 1973/1979 door de Regiona le Brandweer Rijnland. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Dinsdag 20 maart a.s. om 20.30 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Afschrijving stichtingskosten van de Groenoord- hallen. Vaststelling pachtsom voor de buffetten in de Groenoordhallen. Vervanging van de binnenstadsscholen voor open baar en bijzonder kleuter- en lager onderwijs. verkeerscommissie Agenda: 1. verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorprocedure 2. concept-brief aan het Ministerie van Ver keer en Waterstaat, het college van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland en de Nederlandse Spoorwegen inzake de weige ring van medewerking aan de plaatsing van automatische halve-overwegbomen op de Haagweg en de Morsweg 3. verkeerslichteninstallatie op de kruising Stationsplein/Rijnsburgerweg/Oegstgees- terweg/Schuttersveld (onder voorbehoud) Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 22 maart a.s. om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: De plaats voor een nieuw politiebureau (Gemeen schappelijk met de commissie voor algemene en be stuurlijke aangelegenheden). Besprekingaandachtspuntent.b.v. denieuwbouw- plannen van het Academisch Ziekenhuis Leiden. Ontwerp-bestemmingsplan Rijnzicht (Gemeen schappelijk met de commissie voor volkshuisves ting en milieu). Herinrichting van de Hooigracht. Wegenbeloop rondom molen de Valk. Uitneming grond van het v.m. stationsgebouw na bij de Herensingel. Uitgraven zuidelijk deel van de Trekvliet tussen de Groenhovenstraat en de Telderskade. Aankoop van het pand Gortestraat 60. Overname van de Piet Heinstraat. Punten die eventueel tijdens de vergadering van 15 maart 1979 niet meer zijn behandeld. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 22 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Bespreking jaarverslag en werkplan 1978/79 SAD in aanwezigheid van enkele SAD-bestuurders en medewerkers. Vervanging van binnenstadsscholen voor open baar en bijzonder kleuter- en lager onderwijs. Vervulling vacature Commissie Openschool. Afvloeiingsregeling voortgezet onderwijs. Lokaalbehoefte Merenwijk. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid. Donderdag 22 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Vaststelling subsidie 1977 t.b.v. Bureau Maat schappelijk Werk. Bijstelling instructie bijzonder controleur. Investeringen Gem. Dienst Sociale Werkvoorzie ning. Voorfinanciering uitbreiding Diaconessenhuis. Garanderen van leningen ad. 31 miljoen t.l.v. Dia conessenhuis. Wisselpaviljoen Voorgeest. Informatieve bespreking met bestuur, directie en medewerkers van de Openbare Bibliotheek. a. inleiding door directeur b. filiaal Morskwartier. c. discussie n.a.v. a en b Rapport werkgroep "Commissie Kunstopdrach ten". Deelcommissie voor Schouwburgzaken. Vrijdag 23 maart a.s. om 16.00 uur in de Leidse Schouwburg. Agenda: Problematiek met betrekking tot CJP. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: bestuur van de Onderwijs- stichting St. Bonaventura, alhier. Oprichten van een opslagtank voor huisbrandolie alsmede een las- en timmerwerkplaats in het perceel Mariënpoelstraat 6, sectie P, nr. 2841. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 16 maart 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzit ting, die zal worden gehouden op: dinsdag 3 april 1979, te 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, afdeling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. DIVERSEN Afsluiting Zandstraat en gedeelte Oude Rijn. Maandag 19 maart a.s. begint de herbestrating van de Zandstraat en het gedeelte van de Oude Rijn tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerkgracht. In verband hiermee zullen beide straten tijdens de werkzaamheden zijn afgesloten voor doorgaand ver keer. Voor de Zandstraat zal de afsluiting ongeveer 4 weken gaan duren voor het gedeelte van de Oude Rijn ongeveer 6 weken. Uitbreiding van het aantal algemene invaliden-parkeer plaatsen in de stad. In verband met de invoering van de zg. landelijke inva- lidenparkeerkaart en van de plaatselijke (alleen in Lei den geldige) invalidenparkeerkaart is door het College van Burgemeester en Wethouders enige tijd geleden besloten het aantal algemene invaliden-parkeerplaat sen in de stad drastisch uit te breiden. Een dezer dagen zal de aanleg van deze parkeerplaatsen, 60 in totaal, worden voltooid. De parkeerplaatsen, die kenbaar zijn aan een daarbij geplaatst verkeersbord met het opschrift "parkeer plaats invaliden algemeen" (bord 54c R.V.V.), mogen uitsluitend worden gebruikt door invaliden, die in het bezit zijn van een landelijke of plaatselijke invaliden parkeerkaart. Vooralle anderen, dus ook voor hen die houder zijn van een zg. blauwe zone-ontheffing of een door de Algemene Nederlandse Invaliden Bond afge geven identiteitsbewijs, is het parkeren op deze par keerplaatsen verboden. De politie zal streng toezien op de naleving van dit verbod. De door de AN IB verstrekte kaarten (identiteitsbewij zen), waarmee men tot dusverre op de algemene inva liden-parkeerplaatsen (Stadhuisplein en Stille Mare) mocht parkeren, verliezen in verband hiermee per 1 april 1979 hun geldigheid. Voor nadere informatie omtrent de landelijke en de plaatselijke invalidenparkeerkaart kunt u zich wenden tot het bureau Verkeer en Binnenstad van de afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken, kantoor Langegracht 72, kamer 206, telefoon 769241 toestel 346. Voor aanvraagformulieren voor deze kaarten kunt u terecht bij de balie van bureau Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Op de volgende straten en parkeerterreinen in de stad zijn thans algemene invaliden-parkeerplaatsen aan wezig: Binnenstad: 1. Centrum van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur: a. 6 parkeervakken op de Stille Mare, oostelijke zijde; b. 8 parkeervakken nabij het Stadhuis, waarvan de plaats kan wisselen i.v.m. werkzaamheden in die omgeving. 2. Pancras-west/-oóst: van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur: a. 5 parkeervakken op het parkeerterrein aan de Ir. Driessenstraat, nabij de Oude Rijn; b. een parkeervak in de parkeerstrook van de Nieuwe Rijn, tussen de Hooigracht en de Harte- steeg, tegenover perceel nr. 55; 3. Levendaal-west/-óóst: a. 4 parkeervakken op het parkeerterrein van de Garenmarkt bij de Korevaarstraat/het Leven daal; b. een parkeervak op het parkeerterrein aan de Gerestraat van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 19.00 uur, op donderdag van 8.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur; 4. Pieterswijk: a. 2 parkeervakken in de parkeerstrook langs de westzijde van de Pieterskerkgracht, nabij de Langebrug; b. 4 parkeervakken in de parkeerstrook op de Lan gebrug, bij de Zonneveldstraat van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en donderdag tot 21.00 uur; 5. De Camp: a3 parkeervakken in de parkeerstrook op de Apo- thekersdijk, nabij de Kippenbrug; b. 2 parkeervakken op het parkeerterrein aan de Caeciliastraat; c. 3 parkeervakken in de parkeerstrook langs de westzijde van de Lange Mare bij de hoek met de Oude Vest, van 18.00 tot 24.00 uur; 6. Noordvest-west: 4 parkeervakken op het parkeerterrein van de Beestenmarkt, aan de zijde van de Steenstraat; Zuid-west: a. 2 parkeervakken op het Bevrijdingsplein; b. 2 parkeervakken op het parkeerterrein bij het Vijf Meiplein ter hoogte van perceel nr. 48; c. 2 parkeervakken in de parkeerstrook aan de oost zijde van de Brahmslaan, bij de kruising met de Kennedylaan, van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 Merenwijk: 4 parkeervakken op het parkeerterrein van de Koper molen, van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur; Lage Mors: 2 parkeervakken op het parkeerterrein aan de Vondel laan, nabij de Plesmanlaan, van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur; De Waard: 5 parkeervakken op de Willem Barentzstraat, ter hoogte van perceel nr. 14, van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 17 en 19 maandag 19 maart wijk 18 en 22 woensdag 21 maart wijk 21 en 23 donderdag 22 maart wijk 20 en 26 vrijdag 23 maart

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14