de ouders „Engelse school kan niet zonder de hulp van eidse agenda „Wel zonen, geen dochters" Ultra-modern gebouw in Voorschoten in april open 11 „We zijn toch geen wegwerpartikelen" Leidseweg-noord in april gereed .fllsyriv Geen station Schiphollijn op grens van Sassenheim en Warmond LAAT UW ZOON DUS EEN VAK LEREN DONDERDAG 15 MAART 1979 DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Brian D. Davidson, waar nemend rector van The British School in The Nether lands, kan zijn geluk bijna nietop. Op 23 april aanstaande zal de Engelse School namelijk een nieuwe vestiging in Voorschoten in gebruik nemen. hopen gebruik te kunnen maken van het nieuwe zwembad en van enkele sportvelden van de ge meente, terwijl wy onze sporthal in de avonduren en in de week ends kunnen aanbieden. Dit alles gaat gebeuren in samenwerking met de Voorschotense sport raad", aldus Davidson. Daar naast, zo gaat Davidson verder, zou onze aula- met een capaciteit van 500 zitplaatsen en faciliteiten voor film- en toneelvoorstellin gen - binnen afzienbare tijd een centrum van culturele activitei ten van zowel de Britse als de Voorschotense gemeenschappen kunnen worden". In verband met de verkeersoverlast hebben burgemeester en wet houders een voorstel aan de commissie financiën en econo mische zaken gedaan omvatten de de instelling van een stopver bod voor de Jan van Hoofiaan. Eenderde van het aantal leerlin gen zullen worden aangevoerd door zes speciale bussen. Brian Davidson ziet het al helemaal zitten. "Ik kijk uit naar 23 april wanneer de school zal worden geopend. Op 9 mei echter, de da tum waarop de officiële opening plaatsvindt, is er pas echt sprake van een hoogtepunt. Die dag zal namelijk een bij de Engelse school al lang aanwezige droom werkelijkheid worden En dat is dan een Engelse school die een belangrijk stukje van Voor schoten zal gaan worden. DINK BINNENDIJK Vrouwen in VVD-vergadering De Engelse school in Voorschoten die ruimte biedt aan 500 jongens en meisjesin de leeftijd van 11-19 jaar. Kosten 10 miljoen gulden. De wijkbewoners vonden aller eerst dat er totaal aan hun wensen was voorbij gelopen. "De zaak was al beslist voordat wij er iets tegen in konden brengen", zo luidde een veelgehoorde klacht. Het terrein aan de Jan van Hoofiaan stond in het bestemmingsplan weliswaar aangeduid als een voor een school bedoeld gebied, de omwonenden hadden echter niet gerekend op een school met een dergelijke omvang. Hierdoor wa ren de bewoners bang voor de te verwachten verkeersoverlast. De moeilijkheden lijken enigzins uit de wereld te zijn geholpen. Davidson: "Volgens mij zijn er nooit echte serieuze problemen geweest. Er werd mijns inziens te veel gewezen op het feit dat er een Engelse school.in Voorschoten zou komen. De bewoners van Boschgeest hadden ook moei lijkheden gemaakt wanneer een Nederlandse school het plan had opgevat om zich daar te vestigen. Wij staan in elk geval op goede voet met de gemeente Voorscho ten, zeker gezien de plannen die we samen met de gemeente heb ben opgesteld". Samenwerking Deze plannen vormen de basis tot een vorm van samenwerking tus sen de Engelse school en de ge meente. In een brief die de heer Davidson ruim een week geleden aan de bewoners van Boschgeest heeft gestuurd wordt die samen werking nader uitgelegd. "Wij LEIDERDORP - "In de jaren '50 werden de vrouwen wegens het tekort aan arbeidskrachten ge vraagd om ook te gaan werken. Nu onze economie er slechter voorstaat hoef je je baan echt niet op te geven voor een werkloze jongere. Nee, het gaat om het principe. We zijn toch geen weg werpartikelen?" Deze woorden sprak Mevrouw A.C. van Wijngaarden-Terlouw gister avond van de "Vrouwen in de VVD", afdeling Leiderdorp. Gezien de komst van tweeëndertig vrouwen kon de avond redelijk succesvol genoemd worden. En kele vrouwelijke WD-afgevaar- digden uit Leiden, Voorscmoten en Valkenburg waren ook aan wezig. Mevrouw A.C. van Wijngaarden- Terlouw, voorzitter van de lan delijke organisatie van Vrouwen in de WD, maakte in haar toe spraak duidelijk waarom een po litieke vrouwengroep zo belang rijk was. "De politiek dringt zich op aan iedereen in het dagelijkse leven. Zelfs in het onderwijs wordt politiek bedreven. Je moet je dat als vrouw goed realiseren en er over durven praten. Vrou wen hebben vaak een drempel vrees om in een vergadering van hun eigen partij met een voorstel te komen. Dat is wel te begrijpen wanneer je weet dat wat uit onze mond komt twee keer zo kritisch bekeken wordt. Zelfs de mannen binnen mijn eigen partij doen dat" meende mevrouw van Wijn gaarden. Zij vond dat de VVD vrouwengroep tot politieke be sluiten moest komen over on derwerpen die vooral waren af gestemd op vrouwen. De discussie die later op de avond plaats vond leverde in elk geval een duidelijkheid op waarmee iedereen het eens was: Als vrou wengroep heb je alleen invloed zodra de groep voldoet aan wet telijke normen dus met een be stuur en statuten. Aan deze nor men zal in de volgende oprich tingsvergadering worden werkt. Dan zullen ook de kandi daten voor het bestuur gekozen worden. Tot die tijd neemt de werkgroep Vrouwen in de WD deze bestuursfuncties waar. VOORSCHOTEN - De totale verbetering van de Leidseweg-noord in Voorschoten wordt met het begin van de herfst voltooid, tenminste als de weersomstandigheden niet tegenwerken. Het vervangen van het huidige wegdek door een asfaltverharding, het aanleggen van nieuwe riolering en het aanbrengen van fietspaden aan weerszijden van de weg zou volgens het werkschema nog voor de bouwvakvakantie klaar moeten zijn. Door de afgelopen vorstperiode is echter een vertraging van ruim twee maanden ontstaan. De verbetering en vernieu wing die in totaal ongeveer 2.520.000 gulden gaat kosten begon april vorig jaar. Ze vindt in drie fases plaats. De derde en laatste fase zou oorspronkelijk januari beginnen. Als het weer een beetje meezit zal met deze derde fase (zie foto) volgende week begonnen worden. "Vanaf onze oprichting in 1935 zijn we vaak in oude huizen terecht gekomen, die eerst helemaal op geknapt moesten worden. Het is te begrijpen dat de leerlingen zich zeer ongelukkig voelden in zo'n situatie, waarin ook nog vaak van huisvesting moest worden veranderd. Wij zijn echt ver schrikkelijk blij met dit nieuwe gebouw. Nu kunnen we meer als één school met een vast pro gramma naar buiten treden. Iets wat grote voordelen geeft, zoals een hechtere samenwerking met de Nederlandse scholen", aldus de optimistische Davidson. Da vidson vervolgt: "wij als school bestuur zijn de ouders van de leerlingen vreselijk dankbaar voor hun gegeven steun. Het nieuwe schoolcomplex in Voor schoten zou zonder de broodno dige bijdragen van de ouders nooit te realiseren zijn geweest". De nieuwe school (bouwkosten 10 miljoen gulden) omvat een ultra modern gebouw, dat gelegen is in de wijk Boschgeest en aan ruim 500 jongens en meisjes in de leef tijd van 11-19 jaar plaats biedt. Op dit moment krijgen de ruim 1000 leerlingen die de school telt, les in vijf gebouwen, allemaal ge vestigd in Den Haag. Er is ook nog een depandance in Assen, deze geeft echter slechts aan 19 leerlingen onderdak. Alle panden zijn eigendom van de school zelf. Werk Wat is een Engelse school eigen lijk? Davidson: "Onze school is in hoofdzaak toegankelijk voor kinderen met Engelssprekende ouders. In bijna alle gevallen zijn de ouders hier in Nederland ge plaatst voor hun werk. Zo komen er veel kinderen uit de regio Lei den omdat tal van ouders bij ES- TEC in Noordwijk werken. Vaak verblijven de ouders een paar jaar WASSENAAR/LEIDEN - Een ad vertentie van de Technische School aan de Haagweg in Lei den is volgens de Rooie Vrouwen in de PvdA Wassenaar "uit de tijd en bevat verder discriminerende teksten". De Rooie Vrouwen la ten in een brief aan de school hun teleurstelling blijken over de op roep van de school voor nieuwe leerlingen die in deze krant werd afgedrukt. De Technische School stelt in de advertentie vetgedrukt "Laat uw zoon een vak leren" een wervende tekst waar de PvdA- vrouwen niet blij mee zijn. Zij constateren dan ook dat "in de ze tijd van emancipatie en rol- Lezing De Wassenaarse Vrouwen Raad organiseert vanavond om 20.00 uur in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam te Wassenaar een lezing. Mevrouw Van Bors- sum Buisman zal spreken over "Het bestuur van de Europese Gemeenschap". Mevrouw van Borssum Buisman is lid van het nationale comité voor de Euro pese verkiezingen. Feestavond De afdeling Wassenaar van de Ne derlandse Bond van Platte lands-vrouwen viert vanavond het dertigjarig bestaan. Om 20.00 uur begint er in het Je in Nederland om daarna elders in de wereld te gaan werken. Om hun kinderen met de binding met de Engelse taal te laten verliezen sturen ze hen naar onze school. Doordat er in bijna ieder land een Engelse school is kan het kind de opleiding ergens anders voortzet ten". De leerlingen krijgen op de school de gewone vakken (o.a. Frans, Duits, Nederlands) die op een Nederlandse school ook gebrui kelijk zijn. De leraren komen voor het overgrote deel uit En geland. Wanneer een leerling zijn studie aan de Engelse school heeft afgemaakt, kan hij zowel in Engeland als in Nederland aan de universiteit gaan studeren. In- vergelijking met een Nederland se school is er bij de Engelse school meer begeleiding en con trole op de leerlingen, ook buiten de schooltijd om. The British school die in 1947 be gon met 19 leerlingen is geheel onafhankelijk en draait volledig zonder hulp van Britse of Neder landse kant. Davidson: "We kun nen het hoofd boven water hou den maar dat kost nogal wat moeite. Daarom hebben we al verscheidene malen om subsidie aangeklopt bij de Nederlandse en Britse regering. Tot nu toe heb ben we echter steeds een kort maar bondig nee op onze verzoe ken te horen gekregen. Gelukkig ondervinden we veel hulp van de ouders. Buiten het schoolgeld dat vrij hoog is krijgen we van hen voor menig ander plan dat wij opperen geldelijke steun. Problemen De bouw van de Engelse school is overigens niet zonder problemen begonnen. In het begin heeft de vestiging van de school in de Voorschotense wijk Boschgeest bij de bewoners van deze wijk veel weerstanden opgeroepen. doorbrekingspatronen op scho len" de advertentie zich alleen tot de mannelijke bevolkingsgroep richt. "Willen wij in de toekomst iets ver anderen aan de voor ons niet meer aanvaardbare situatie van de huidige rolpatroonverdeling moeten wij dit soort advertenties als volstrekt uit de tijd zijnde ver oordelen" zo staat letterlijk in de brief die ook naar het bureau voor reclameklachten werd verstuurd Bij telefonische navraag van de Rooie Vrouwen is gebleken dat de Technische school wel dege lijk meisjes als leerlingen heeft en die ook verder wel wil hebben. roenhuis te Wassenaar een feestavond, die geheel door ei gen leden wordt verzorgd. Er is zang, toneel en een modeshow van creaties, die van waarde loos materiaal zijn gemaakt. Bovendien wordt tentoonge steld wat er op de verschillende cursussen is gepresteerd zoals spin- en weefwerk, beschilderd porcelein en stoelbekledingen. Het geheel wordt opgeluisterd met vrolijke muziek. Adviezen wonen Morgen kunt u tussen 19.00 uur en 20.30 uur weer gratis adviezen krijgen over alle veranderingen, die u in uw huis wilt aanbren- gen. Dit kan gebeuren aan de Molenlaan 3 te Voorschoten. Ook geven deskundigen raad bij uw woon- en inrichtings problemen. Gymwedstrijden De onderlinge wedstrijden die gymvereniging SJZ uit Zoeter- woude elk jaar houdt zijn dit jaar over twee dagen verspreid. De meisjes van 9 tot 12 jaar ko men morgenavond om 19.00 uur het eerst aan de beurt. Daarna de damesjunioren vanaf 13 jaar en de dameskeurploeg zal om on geveer 21.15 uur in actie komen. Op zaterdag zullen vanaf 10 uur de kleuters, meisjes 7-9 jaar en als laatsten meisjes 10-12 jaar om de medailles strijden. "Lemming" De Lindehoeve uit Voorschoten presenteert onder het motto "there's a ghost in our house", een ontzettend enge avond. De avond zal worden geopend rond achten met een horrorfilm. Deze is omstreeks half 10 afgelopen. Hierna zal de vermaarde pop formatie "Lemming"-hoofdat- tractie van de avond - een huive ringwekkende show ten beste geven. Na deze act begint een nachtvoorstelling van wederom een ontzettend enge film. Ritmico Especial De groep Ritmico Especial zal za terdag een feestavond in de Meerburg-kantine muzikaal on dersteunen. Tijdens de slot- avond van de viering van het 50- jarig bestaan van Meerburg was deze groep ook aanwezig. Op ve ler verzoek komt dit dans- en showorkest nu weer naar v.v. Meerburg. Aanvang 20.30 uur, zaal dicht om 22.00 uur. DEN HAAG - Minister Tu(jn- man (verkeer cn waterstaat) is niet bereid om nu al een on derzoek in te stellen naar de mogelijkheid van een halte plaats aan de Schiphollijn op de grens van Sassenheim en Warmond. Dit heeft hij de provincie Zuid-Holland laten weten. Een verzoek van de provincie wil hij pas na 1981, als het Leidse gedeelte van de Schiphollijn in gebruik is ge nomen, in overweging ne men. Volgens de minister is het daar nu nog te vroeg voor, gezien de onzekerheid over het reizigersaanbod op de hal tes in Hoofddorp en Nieuw- Vennep. Gedeputeerde Diepenhorst (PvdA) zei vanmorgen in de vergadering van provinciale staten teleurgesteld te zijn over het standpunt van de minister. Op vragen van het Noordwykse statenlid Jan sen (WD) antwoordde hij dat de provincie nu zelf gegevens zal verzamelen over de moge lijkheid van een halte in de bollenstreek. Met die gege vens wil de provincie zich te zijner tijd opnieuw tot de mi nister wenden. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 A. werkgroep homofilie, open cafe avond. 21-24 uur Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg Ned. Invalidenbond. 19-20 uur Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafe, speel avond Go-club, aardewerken, 20 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema: "Smile" van Ritchie. 20 en 22.30 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond philatelica, 19.30 uur. Volkshuis, "Femke", ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. Groenoordhal, BOVAG-Occasion show, 18-22 uur. Gcsprekcentrum, lezing door Boude- wijn Büch, 20 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1. fo rum-avond over wetenschap en politiek, 20.15 uur Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening, 20 Gemeentehuis Leiderdorp, monumen- tencic., 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden wordt van 9 tot 16 maart, waargenomen door Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, Lei den, tel. 071-120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelyk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/ZoeterwoudeRd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 SOS-dienst Telefonische hulpdienst. telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisis gevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15 20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 uur Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht 246A, telefoon 149064. Informatie over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten: telefoon 142154/761557. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post 232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Er is een toeneïïïcnae vraag naar geschoolde vakmensen! o.a. kunt u hem aanmelden bij de TECHNISCHE SCHOOL, Haagweg 4 te Leiden ,"»e en technische vooropleiding, daar^

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2