"Weg óm Valkenburg de enige oplossing" JACHTHAVEN IN KATWUK VEEL TE DUUR... VALKENBURG Country-muziek niet zien als cowboy-muziek NIEUWKOPER COR SANNE (32): Geen plannen voor 6000 woningen „Dit is onbehoorlijk bestuur" GELDKISTJE GESTOLEN Woonwagen in Nieuwe Wetering krijgt betere staanplaats Reactie uit dorp op verkeersplan: DONDERDAG 15 MAART 1979 LEIDEN/REGIO PAGINA 17 VALKENBURG - Geen dure maatregelen, maar het dorp leefbaar houden en weigeren de Hoofdstraat aan te pas sen aan het snelverkeer. Bovendien moet er druk wor den uitgeoefend op de provincie voor een zeer snelle aanleg van een weg óm het centrum van Valkenburg. loopt. Daarom willen we de tijde lijkheid van deze maatregel be nadrukken. Een randweg is de enige goede oplossing". Door de Hoofdstraat te reconstrue- Die reactie is van de verkeerswerk- groep in het dorp op het zoge naamde „verkeerscirculatie plan" dat de gemeente heeft laten samenstellen. Burgemeester en wethouders hebben vier op drachten voor onderzoek gege ven: de problemen in de Hoofd straat: het verkeer van de be bouwde kom tussen de Hoofd straat en de Marinus Poststraat; het bestuderen van een fietsroute en het opnieuw inrichten van het Middenjocht. Vliegveld-verkeer Dagelijks rijden er ongeveer 6500 auto's en motoren, vaak veel te snel door het dorp. De werkgroep verwacht niet dat door het verbe teren van de weg en door op kruispunten stoplichten neer te zetten, er langzamer zal worden gereden. Die voorzieningen zijn erg duur en zullen veel tijd ver gen voor ze er eenmaal staan. Bo vendien, zo zegt de werkgroep, vinden wij dat slechts het vlieg veld-verkeer op werkdagen de kom van het dorp in de ochtend en avond onveilig maakt. "Hoewel remmen en optrekken bij stoplichten veel extra geluids hinder geeft, is het aan te bevelen om tijdelijk tegemoet te komen aan de veiligheid van wande laars", meent de werkgroep. Op enkele plekken zouden beveilig de oversteekplaatsen moeten worden aangelegd. Oppassen "We moeten echter oppassen dat we geen situatie krijgen als in vele dorpen waarin een door gaande \yeg als een barrière ren tot een autoweg, zoals bij voorbeeld in Rijnsburg, zal Val kenburg in een proces raken van voortdurende groei van het door gaande verkeer. Het gevolg daar van zal zijn dat er weer nieuwe aanpassingen zullen moeten ko men. nieuwe stoplichten en re constructies. De werkgroep: "We moeten de Hoofdstraat als "dorpsstraat" handhaven en alleen de meest noodzakelijke onderhoudsmaat- regelen nemen. Laten we met de gemeenten Rijnsburgen Katwijk er met klem bij de provincie op aandringen dat die randweg er snel komt. Want als het verkeer Jaren geleden veranderden inwoners van het dorp de maximum-snel heid in dertig kilometer. Ze hingen er toen ook het bordje WOON-plaats onder over enkele maanden weer met grote hoeveelheden door ons dorp raast en wij stoplichten neerzetten om de wandelaars enigszins te beveiligen, dan lijkt het wel te gaan. Het is echter schijnveiligheid. We moeten on der ogen zien dat de randweg de enige oplossing is". Over de problemen in de Hoofd straat zegt de verkeerswerk- groep, dat zij het niet ziet zitten om hiervan een goede doorgaan de weg te maken. Pas als de randweg er ligt kunnen door het aanbrengen van drempels en het verbieden van doorgaand (vracht) verkeer de Hoofdstraat leefbaar worden gemaakt. Het verkeer kan dan worden aange past aan de wooneisen. Van de baan De problemen tussen de Hoofd straat, de Marinus Poststraat en de Broekweg zijn dan ook van de baan. Alleen het vliegveld-ver keer zorgt dan nog voor proble men. Dit zal in de toekomst ook gebruik kunnen maken van die weg om het dorp. De situaties op de kruispunten kunnen, meent de werkgroep, alleen echt wor den opgelost door het aanleggen van de randweg. Te overwegen zou zijn om een parkeer- en in- haalverbod in te stellen voor een gedeelte van de Broekweg nabij de muziektent. Tevens zal kun nen worden begonnen met het herin richten van de Oosterlee- straat. Het idee om alvast een fietsroute aan te leggen spreekt de werk groep wel aan. Die moet dan ko men langs het tracé van de zand weg. Men zet overigens wel vraagtekens bij de haalbaarheid ervan. De werkgroep denkt dat een korte fietsverbinding tussen de Frankenburg en het Melkpad in Katwijk met een aansluiting op het fietspad langs de Wassenaar- Dagelijks rijden er tussen de 6000-7000 auto's en motoren door het smalle dorpscentrum van Valkenburg. Een plaatselijke werkgroep wil geen dure maatregelen om de Hoofdstraat aan dat verkeer aan te passen. Een omleidingsweg is de enige oplossing, stelt zij. j seweg eerder haalbaar en nood zakelijker is. De werkgroep staat achter het herindelen van het Middenjocht. Zij vindt dat het verkeer dan ge dwongen wordt zich aan te pas sen aan de woonomgeving. Het aanbrengen van bochten spreekt de groep het meest aan, omdat die dwingen tot langzaam rijden. "Eventueel kunnen er drempels worden aangebracht, maar dan wel doelmatiger dan die in de Ma rinus Poststraat. Deze hebben geen enkel effect op de snelheid van het autoverkeer". Jaren geleden werden er in de pro vinciale staten al vragen gesteld over de randweg en de toename van het verkeer in het hartje van Valkenburg. Toen al lieten Ge deputeerde Staten (bestuur van de provincie) weten dat het ka rakter van de weg in de bebouw de kom niet zodanig mag worden dat dit toename van doorgaand verkeer zou bevorderen. De be langen van fietsers en wandelaars moeten, aldus GS toen, hoge prioriteit hebben. Het nemen van bepaalde maatre gelen om verkeer uit de bebouw de kom te weren behoort tot de verantwoordelijkheid van de gemeenteraad. Hij heeft daarvoor geen goedkeuring nodig van het provinciaal bestuur. KATWIJK - Te duur. Veel te duur. Dit is het oordeel bij de gemeente Katwyk over de aanleg van een zee jachthaven. Onderzoekingen hebben uitgewe zen dat zo'n haven voor plezier vaartuigen (in een open verbin ding met de Noordzee) tussen de f 16 en f30 miljoen gaat kosten. Daar wil de gemeente niet aan. ALPHEN AAN DEN RIJN/ NIEUWKOOP - "Ik denk zelf, dat country-muziek nooit zo volkomen geac cepteerd zal worden als pop-muziek. Het zal geen rage worden. Dat zou ik trouwens ook niet graag willen, want het zou dan gauw gedaan kunnen zijn ook. Wel zou ik willen, dat country-muziek wordt ge zien als een normale mu zieksoort. Niet als cow- boy-muziek, zoals in Ne derland nog maar al te veel gebeurt". Cor Sanne, de 32-jarige van coun try-muziek levende Nieuwkoper, is niet bezig zijn handel te verko pen. Hij meent wat hij zegt. Coun try-muziek is voor hem altijd een heel waardevolle muzieksoort geweest en min of meer door het stomme toeval, heeft hij van zijn hobby zijn beroep kunnen ma ken. Al in z'n tienerjaren was Cor rede lijk gek op country. "Ik zong in een Niewkoopse groep "the Mys tics". We deden van alles, num mers van the Rolling Stones, the Beatles, en zo. Mijn voorkeur was muziek van Jim Reeves en der gelijke en daar brachten we dus ook altijd een paar nummers van. Met succes, ook toen al", aldus Cor. Beroepszanger werd Cor Sanne echter niet. Een stom ongeluk maakte een eind aan een moge lijke carrière. "We waren mis schien wel doorgegaan, maar op zeker moment reden we met de bus met alle apparatuur erin de Ziende in. De gitaren kwamen zo krom als een hoepel weer boven water". En daarmee was het af gelopen, temeer omdat Cor San ne eigenlijk een "beetje de ba len" kreeg van alle groepen, die gingen teren op de successen van the Beatles. Cor Sanne leek voorbestemd om boekhouder te worden. Maar het lot greep nogmaals in. Via een country-blad, want die mu ziek interesseerde hem nog steeds, kreeg hij contact met Hans van Dam uit Boskoop. Na een paar brieven over en weer verwaterde dat contact. Maar toen Greet Sanne, Cor's fel mee levende echtgenote, bij de beval ling van hun eerste kind terecht kwam in het ziekenhuis Rij- noord, bleek de vrouw van Hans er verpleegster te zijn. Via de bei de vrouwen ontstond er veryol- gens een vriendschap-met-ge- volgen. Bill Clifton Hans namelijk troonde Cor mee naar een concert van de Ameri kaanse, maar toen in Engeland woonachtige countryzanger Bill Clifton. Cor Sanne raakte met die Amerikaan min of meer be vriend. En op zeker moment kon hij country-muziek promotor Ge rard de Vries redden bij een tv- programma, waar de ster plotse ling verstek liet gaan. Via Cor Sanne werd Bill Clifton bereid gevonden het gat op te vullen. "Het programma werd een succes. Bill Clifton kreeg hier bekend heid en aan countrymensen in Amerika liet hij weten, dat hij via mij in Nederland voet aan de grond gekregen had. En zo rolde ik van het één in het ander". Op zeker moment besloot Cor om zijn baan eraan te geven en zich uitsluitend te richten op het boe ken van artiesten voor avondjes van personeelsverenigingen, fes tivals en dergelijke. Samen met Hans van Dam begon Cor ook met het blad "Country-gazette" en van lieverlee stortte hij zich toen ook nog in het management van de inmiddels niet meer be staande groep Colt '45. In het begin was het hard ploeteren en lang niet altijd met succes. Omdat alles nieuw voor hem was, maakte Cor dure fouten. "Ik zou Buck Owens naar Nederland ha len. Dat kostte me tien mille en ik beging de stommiteit hem voor uit te betalen. Hij kwam niet en ik was m'n geld kwijt. Daar heb ik echt slapeloze nachten van ge had". Van die fouten leerde Cor, die trouwens aan zijn echtgenote al door een grote steun had, wel de gelijk. En door hard te werken heeft hij het nu "goed", zoals dat wordt genoemd. Dat blijft in het internationale country-wereldje niet onopgemerkt. In samenwerking met Marvyn Conn uit Londen organiseert Cor IN VOORHOUT Cor Sanne temidden van de groep Lucky Lad, die zaterdag ook optreedt in Alphen. Sanne op 20 april in het Rotter damse Ahoy een country-festival met onder andere Tammy Wynet- te, Freddy Fender, Chrystal Gayle (die met "Don't it make my brown eyes blue" onlangs een hit had) en Marty Robbins (van de evergreen "Devil woman"). Bo vendien vertrouwde een Ameri kaanse meisjes-groep, Lady Luck zich toe aan de zorgen van Cor Sanne, die hun vertegen woordiger werd voor heel Euro- Als er dan zo'n haven moet ko men, zo vindt men, dan moet de provincie of de rijksoverheid maar met geld over de brug ko men. Dit stelt het gemeentebestuur, met in het achterhoofd de weten schap dat de provincie Zuid- Holland in haar streekplan-west een zeejachthaven in Katwijk als mogelijke voorziening voor de recreant heeft opgenomen. De stichting Jachthaven Katwijk, die in de Berghaven een jachtha ven heeft die in verbinding staat met het water in het achterland, heeft een onderzoek laten instel len naar de mogelijkheid van de aanleg van een zeejachthaven. Het blijkt dat er daarvoor drie oplossingen zijn. Een haven tus sen het gemaal aan het begin van de Hoorneslaan en de buitensluis is het "goedkoopst", namelijk f 16 miljoen. Een jachthaven voor de kust is goed voor zo'n f20 miljoen. En een haven tussen de twee sluizen van het Uitwate ringskanaal kost liefst f30 mil joen. Al met al lijkt de aanleg van een haven ook nu weer aan de neus van Katwijk voorby te gaan. Katwijkse vissers legden in het begin van deze eeuw nog met hun bomschuiten aan op het strand. Toen de schepen groter werden, moest worden uitgeweken naar de havenstad IJmuiden. Lastig voor de vissers, die bovendien het gemis voelden aan de trots van een eigen haven. Er is in die jaren veel gewikt en gewogen, plannen zijn er gemaakt om voor Katwijk een haven te verwezen lijken. Dat is er echter met name om Financiële redenen nimmer van gekomen. Ook nu lijkt het havenplan dit lot te zijn bescho- KATWIJK - De gemeente Katwijk maakt zich schuldig aan "onbe hoorlijk bestuur", wat betreft de plannen voor overkapping boven de benzinepompen van de nieu we Kamsteeg-garage aan de Zeeweg. Dat verwijt aan het adres van de gemeente is afkomstig van de "commissie tot behoud en we deropbouw van Katwijk". De commissie heeft er een brief over geschreven aan de gemeente raad, en aan burgemeester en wethouders. De commissie schrijft dat driejaar geleden de bezwaarschriften van 37 Zeeweg-bewoners én van de commissie zelf als "terecht" wer den beoordeeld door de gemeen leraad van Katwijk. Die bezwaar schriften golden toen al de bouw van de bewuste overkapping. Dat plan kwam destijds naar buiten. Bewoners en commissie keerden zich tegen die overlapping. De commissie nu: "Drie jaar nadat de raad deze uitspraak heeft ge daan wilt u dit plan nu toch ten uitvoer laten brengen. Een der gelijk besluit druist ons inziens in tegen de algemene beginselen van behoorlijk bestuur". De commissie kondigt aan te zulien proberen de 37 bezwaarmakers uit 1976 achter deze mening te zullen krijgen. Woordvoerder Van der Plas van de afdeling ruimtelijke ordening op het gemeentehuis van Katwijk zegt desgevraagd, dat er momen teel over een andere overkapping van het Kamsteeg-benzinesta tion wordt gedacht dan die uit de plannen van 1976. Toen prijkte er op de tekeningen een zware overkapping, terwijl het garage bedrijf nu meer denkt aan speelse paraplu-achtige luifeltjes boven de pompen. Deze parapluutjes zijn van een kleinere hoogte dan een grote overkapping. Van der Plas: "De gemeenteraad nam onlangs een besluit dat het mogelijk maakt deze para pluutjes te bouwen. Daarvoor moet Kamsteeg een vergunning vragen. De kleine luifel zal dan eventueel op grond van een arti- kel-19-procedure (red. - afwij kend van het bestemmingsplan) kunnen worden gebouwd. Tij dens die procedure is er weer ge legenheid om bezwaarschriften in te dienen tegen de plannen. Ik verzeker u dat die dan weer naar eer en geweten door B en W en de gemeenteraad zullen worden be handeld". Tussen al die bedrijven door kreeg Cor ook zelf weer zin om de gitaar te hand te nemen en te gaan zin gen. Incidenteel, dat wel, maar wel serieus. "In Nederland is tussen de groe pen een vaak ongezonde concur rentie. Ze staan elkaar af te val len als ze in hetzelfde program ma staan, doen negatief over el kaar. Dat zal je in Amerika nooit meemaken, het tegendeel is daar het geval. Ik heb daarom gepro beerd om door af en toe eens er gens optreden in een program ma wat mensen van verschil lende groepen bij elkaar te brengen. Dat viel goed en dat loopt leuk. Het blijft beperkt tot zo af en toe eens optreden, de jongens blijven ook gewoon in hun eigen groep". Show Hoe dat allemaal klinkt is komende zaterdag in Alphen te beluiste ren. In zaal Nabij begint dan om 20 uur een country show met La dy Luck, de groep New Deal uit Leeuwarden, de al eerder ge noemde Gerard de Vries en Cor Sanno. DEN HAAG - Volgens de Zuid hollandse gedeputeerde Buyzert zijn er geen plannen om in Voor hout zesduizend woningen te bouwen. "Er is geen reden om aan te nemen dat de geruchten hierover waar zijn". Dit zei hij vanmorgen in de vergadering van Provinciale Staten in antwoord op vragen van het statenlid Tila- nus (PPR).-Wel erkende de gede puteerde dat er problemen zijn bij de uitvoering van de bestaan de plannen voor woningbouw in Voorhout. De grond aan de over zijde van de spoordijk (aan de Sassenheimse zijde) is in handen van een projectontwikkelaar. Het is daardoor moeilijk om er goed kope woningbouw mogelijk te maken. In het streekplan "Zuid- Holland west" is aangegeven dat KATWIJK - In een woning aan de Duinstraat in Katwijk is gisteren een geldkistje gestolen met 2100 gulden. De politie heeft geen spo ren aangetroffen, maar vermoedt dat de inbraak overdag gepleegd moet zijn. Zij heeft de zaak in on derzoek. Voorhout tot 1990 910 woningen moet bouwen. Volgens Buyzert zullen zowel de gemeente Voor hout als de provincie vast houden aan de uitvoering van het streek plan. Wel achtte hij een geringe vergroting van het aantal te bou wen woningen niet uigesloten. Dat er in Voorhout de komende ja ren zesduizend woningen zouden verrijzen is naar buiten gebracht door de planologisch adviseur van de Land- en Tuinbouwbond De Roode. Eerder werden deze geruchten al door burgemeester van de Wouw categorisch ont kend. NIEUWE WETERING - Er daagt eindelijk een oplossing voor de enige woonwagenbewoner van Nieuwe Wetering. De gemeente kijkt al jaren lang uit naar een geschikte plek vooreen woonwagenkampje. Die lijkt nu gevonden. Een particulier is bereid een lap grond in de polder Het Noordveen aan de gemeente te verkopen, waarop een kampje voor één woonwagen kan worden gemaakt. Dat betekent dat, als het plan door gaat, Alkemades enige woonwagenbewoner kan verhuizen. De plaats waar zijn wagen nu staat is weinig geschikt. De aanleg van het kampje staat of valt nog met de financiën. De kosten ervan worden geschat op bijna 190.000. Als het goed is krijgt de ge meente die kosten vergoed. Ais dat niet het geval is, zouden de kosten toch nog wel eens een struikelblok kunnen vormen, waarschuwde wet houder H.M.L. van Duijkeren de commissie financiën. Vooral het CDA- raadslid W.PKlerks, die zich het lot van de woonwagenbewoner nogal sterk heeft aangetrokken, toonde zich content met de nu gevonden oplossing.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17