Nieuwe zwembad heet Vijf Meibad Jazz op 99 FEESTELIJK EN WATERRIJKE OPENING Adviesraad is Actief in vrije tjjd Kraakactie feestende vrouwen kopieën?! tep sluiten Warmonderbrug MAANDAG 12 MAART 1979 LEIDEN Kijkhuis Vanavond wordt in het Kijk huis (Vrouwenkerkkoor steeg 17) de cyclus klassieke films voortgezet met een film van de Marx Brothers. Vertoond wordt 'Duck Soup' uit 1933. De film is een parodie op de figuur van Mussolini. De voorstelling begint om acht uur. Bij voldoende belang stelling volgt een tweede voor stelling om kwart over tien. Homofilie De Leidse werkgroep Homofilie bespreekt vanavond de resul taten van een onderzoek on der Leidse homofielen dat is uitgevoerd door een project groep psychologie van de Universiteit van Leiden. De discussie wordt gevoerd met enkele leden van de project groep. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Nieuwe Rijn 20a en begint om acht Ingenieurs De afdeling Leiden en omstre ken van de Nederlandse inge nieursv er enig ing houdt van avond een bijeenkomst in de Zuiderkerk. Op deze avond wordt informatie gegeven' over de activiteiten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Mr. HA.C. Brandenhorst houdt hierover een lezing. De bij eenkomst begint om kwart over acht. Tarot Het Gesprékscentrum (Vrou wenkerkkoor steeg 17) besluit morgenavond de serie lezin gen over de Tarot van Mephis. Mia Leens van de esoterische gemeenschap Sivas houdt op deze slotavond een inleiding aan de hand van dia's. De bij eenkomst begint om acht uur. Meditatie In het centrum van Volkenkun de (Steenstraat 1) wordt mor genavond een lezing gehou den over de techniek van de transcendente meditatie. Het centrum voor het transcen dente meditatie programma Leiden wil op deze avond in zicht geven van de betekenis die transcendente meditatie kan hebben (geestelijke ge zondheid, ontplooing. har monie). De bijeenkomst begint om acht uur en de toegang is gratis. Rijksherbarium In het Rijksherbarium houdt dr. W. Vink morgenavond een le zing over de mens en de tropi sche vegetatie. Dr. Vink geeft een overzicht van de invloed die het ingrijpen van de mens heeft op de tropische oerwou den. De grootscheepse ontgin ningen bedreigen de oerwou den maar tegelijk ook het menselijk milieu. VARA De afdeling Leiden van de VA RA houdt morgenavond de jaarlijkse ledenvergadering. Aan de orde kurnen de situatie bij de VARA (problemen tele visie-dienst en Ombudsman), het drama-beleid en een ver antwoording van de nevenac tiviteiten. De ledenvergade ring wordt gehouden in 't Parlement en begint om acht uur. Geologie De serie lezingen 'ontwikkeling van het leven op aarde' in het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie wordt van- vond voortgezet met een inlei ding van-mevrouw drs. E. v.d. Wilk. Zij spreekt over 'De mensen zijn geschiedenis'De lezing wordt gegeven in de filmzaal van het museum (Hooglandse Kerkgracht 19) en begint om acht uur. LEIDEN - Vrouwen van het Leids vrouwenhuis hebben zaterdag een demonstratieve kraakactie ondernomen om huil vraag naar een eigen, beter pand kracht bij te zetten. Het vrouwenhuis/café vierde za terdag haar vijfjarig bestaan met een open huis (voor vrouwen) en een groot feest van 's middags tot drie uur 's nachts. In de vroege avond trok een aantal vrouwen van het vrouwencafé aan de Nieuwe Rijn naar de Breestraat waar zij "Het Gulden Vlies", het pand waar tot voor kort studen tenvereniging Augustinus een tijdelijk onderkomen had, kraak te. Na een flinke schoonmaakactie en nadat het "nieuwe" onderkomen was versierd, werd in het vrou wenhuis aan de Nieuwe Rijn be kend- gemaakt dat het pand aan de Breestraat gekraakt was. Daarop gingen de aanwezige vrouwen in optocht naar het ge kraakte pand waar het feest werd voortgezet. Later op de avond werd het een gro te drukte op het vrouwenfeest. Er waren naar schatting 250 vrou wen die het feest niet allemaal in het kléinere pand aan de Nieuwe Rijn hadden kunnen meevieren. Volgens een woordvoerster van het vrouwenhuis is nu wel dui delijk dat een groter pand hard nodig is. *12 Muziek en zang in het gekraakte en versierde Gulden Vlies" aan de Breestraat Grandioos De zwemwedstrijd en het verdere openingsgebeuren werd geleid door voorzitter Biegstraaten van de Sportstichting. Hij noemde het in zijn openingswoord een "grandioze prestatie" dat de Leidse sportwereld in tweeënhalf jaar verrijkt is met twee nieuwe zwembaden. Maasdam maakt ze. in luttele seconden. Eén, twee, drie of .n hele stapel. per kopie, 'n koopie nietwaar "TVxysfr'iij -TVi^/j nrtir cTWAASDAM Winkelcentrum de Kopermolen Merenwijk - tel. 071-146731 LEIDEN - In het voormali ge restaurant van de Groenoordhallen, dat sinds kort is omgedoopt tot "Le cochon de lait", ging gistermiddag "Jazz on Sunday" van start. De initiatiefnemers Henny en Tiny Kwik en Frans en Gré Montanus hadden wet houder Tesselaar bereid gevonden de opening te verrichten. Na het openingswoord van de wet- houder, waarin hij de nadruk legde op vasthoudendheid van Henny Kwik, zette de Mainsteam Jazz Band de eerste tonen neer. De Mainsteam Jazz Band. bestaan de uit Loek Sneider. piano. Piet Rozenburg, alt sax. Willem van Delft, bas, en Henk Scholten drums, etaleerden een gestroom lijnd, melodieus geluid. Weinig spektakel kenmerkt deze tak van de jazz, maar de kracht van deze vloeiende, bijna keurige stijl zit in het totaal, de collectiviteit. 'Easy listening' nummers werden af gewisseld met swingender nummers, waarin vooral de soli van Rozenburg op sax en de later de band completerende gitarist Hans van Leeuwen opvielen door hun opmerkelijke vitale spel. Na de "Mainstream", was het tijd voor de session. Door het nieuwe bloed werd het geheel wat swin gender. Aan de sessie verleenden onder andere Paul Lojee, op drums, Dolf del Prado op bas, Leo Gerritsen, de arrangeur van Tonny Nolte, op bas sax hun me dewerking. Ook Kenny Lalopua, die al tien jaar met Maijolijn Briër danst, nam deel aan de sessie. Als zanger verbaasde bij het talrijke publiek, en niet in het minst Marjolein Briër. Een speciale vermelding verdient de achttien jarige Rob van Swie- ten, die alles in zich heeft een groot drummer te worden. Als letterlijke klapper was ongetwij feld het optreden van wethouder Tesselaar bedoeld. Hij gaf in elk geval blijk niet alleen politiek aardig in de pas te kunnen blij ven. maar ook als drummer rede lijk de maat te kunnen houden. Geconcludeerd kan worden uit de reactie van de aanwezigen dat de ze zondagmiddag-bijeenkomsten in een behoefte voorzien. Een ini tiatief van Kwik en Montanus dat zeker gewaardeerd moet worden. Voor liefhebbers van prettig in het gehoor liggende jazzmuziek is "Jazz on Sunday" een ware aanwinst. De volgende "Jazz on Sunday" is op 25 maart. LOUIS CORNELISSE. Bestrating op twee plaatsen LEIDEN - De gemeente Leiden begint vandaag op twee plaatsen in de stad, aan de Volmolen gracht en in de Trompstraat, met het aanleggen van nieuwe bestra ting. Tegelijk worden beide stra ten ook anders ingedeeld. De werkzaamheden zijn enige tijd vertraagd door de vorst van de afgelopen maanden. De werkzaamheden aan de Vol molengracht duren ongeveer vijf weken. De gemeente rekent voor de herbestrating van de Tromp straat ongeveer zeven weken no dig te hebben. De nieuwe bestra ting en herindeling wordt in bei de gevallen uitgevoerd na overleg met de bewoners. 'Ik durf te stellen dat niemand dit enkele jaren geleden voor moge lijk had gehouden", aldus Bieg straaten. Hij herinnerde er aan dat in september 1976 het nieuwe zwembad De Zijl werd geopend. De bouw van het Vijf Meibad be gon in december vorig jaar en werd in veertien maanden afge-, rond. Biegstraaten stond uitgebreid stil bij de totstandkoming van het bad. Hij memoreerde ook de pro testen van de omwonenden, die vreesden voor grote parkee roverlast. De voorzitter van de Sportstichting: "Als alle wijken zich zo positief zouden opstellen ondanks hun kritiek, dan is er in Leiden nog veel mogelijk". Na de officiële opening werd het nieuwe bad massaal in gebruik genomen door de buurt. Op de openingsdag was het bad gratis toegankelijk. Deze gelegenheid werd door grote aantallen kinde ren aangegrepen om een duik te nemen. Het Vijf Meibad omvat een vijfen twintig meter bad en een instruc tiebad. Via een beweegbare bo dem is het bad zowel geschikt voor zwem instructie als voor wa terpolo. Naast de baden zijn er een restaurant en bowlingbanen. Het zwembad staat via een loop- gelegen ^ij f Medial"16* naaSt~ De °Pen"l9 van et zwembad met de estafette van enkele gelegenheidspluegen. Het nieuwe overdekte zwembad aan de Boshuizerlaan in Leiden Zuid-West heeft de naam Vijf Meibad meegekre gen. De naam werd zaterdag tijdens de officiële opening van het zwembad bekend gemaakt. De onthulling van de naam maakte deel uit van een feestelijk en wa terrijk openingsgebeuren. Zwemsters van de kunstzwem ploeg De Zijl/LGB maakten in het water figuren die samen de naam van het nieuwe zwembad vormden. De opening van het zwembad ge beurde op toepasselijke wijzen via een estafette van ploegen die bij de bouw van het bad betrok ken waren. Bestuurders van de gemeente, bouwers van het bad, voorzitters van zwemverenigin gen, bewoners uit de omgeving, personeel van de sportstichting en personeel van de Leidse Duinwater Maatschappij vorm den de deelnemers. In ouderwets badcostuum, geës corteerd door een carnavalsor kest presenteerden de gclegen- heidszwemmers zich aan het tal rijke publiek. Met een valse start en een opmerkelijk snel ge zwommen baantje van 25 meter zorgde wethouder Tesselaar ver volgens voor spektakel en tege lijk voor de opening. Bij de definitieve wedstrijd ver sloeg het team van de zwemver enigingen de andere ploegen glansrijk. De zwembestuurders lieten de concurrentie op vele meters. De gemeentelijke ploeg, met de wethouders Tesselaar, Schoute, Verboom en Van Dam. was een goede tweede. Alle zwemmers zagen hun deelname beloond met een herinnerings vaantje. LEIDEN - De Adviesraad voor de binnenstad heeft zich uit gesproken tegen afsluiting van de Warmonderbrug. De adviesraad heeft bij het ge meentebestuur van Leiden bepleit om de Warmonder brug open te houden voor au toverkeer dat de stad uitmoet. Volgens de adviesraad verliest de Haarlemmerweg bij afslui ting van de Warmonderbrug zijn functie als verbinding tussen de binnenstad en de Willem de Zwijgerlaan. De gemeente wil de Warmon derbrug afsluiten als straks de nabijgelegen Valkbrug tweerichtingverkeer krijgt. De adviesraad verzet zich te gen deze opzet. Men wijst er op dat dat de capaciteit van Valkbrug voor verkeer de stad uit dan vermindert. Dit gebied omvat nu twee stro ken stad-uit, straks één strook stad-in en één stad-uit. De Adviesraad kan zich onder een aantal voorwaarden ver enigen met afsluiting van de Zijlpoortbing. De gemeente wil deze verbinding afsluiten voor autoverkeer als de na bijgelegen Herenpoortbrug verbreed wordt. Volgens de adviesraad kan de Zijlpoortbrug pas worden af gesloten als de precieze plan nen voor de Herenpoortbrug bekend zijn. moeten maatre gelen genomen worden om sluipverkeer in de wijken de Kooi en Groenoord tegen te gaan en moet autoverkeer op de route ir. Driessenstraat- Oosterkerkstraat mogelijk blijven. Wethouder Tesselaar opende Leids jazz-café Meisjes van de kunstzwemploeg De ZijhLGB tonen de naam van het zwembad.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3