'Onderzoek achterstand in werk ambtenaren' ZIJ SCHOTEN DIE HOND AAN FLARDEN Weidse agenda Stel behoefte vast aan bejaardenwoningen binnen Wassenaar Raadslid Scheffer VVD) van Leiderdorp Gymclub „Meerburg wint jazzwedstrijd PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 12 MAART 1979 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement Per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. it-Tmee kinderen uit het gezin Scheepmaker (Hajo enMarjolein) blij dat Tanja nog leeft. Familie Scheepmaker ontsteld: NIEUW VENNEP - Tanja, de 5V» -jaar oude teef van de familie C. Scheepmaker uit Nieuw Vennep ligt nog wat versuft op de bank. Ze is juist terugge keerd van de dierenarts, waar ze geholpen moest worden aan een schotwond. Een kogel af komstig uit het geweer van een politieagent doorboorde eerder deze week het ranke figuur van de hond. Andere kogels had den daarvoor haar dochter Bonnie van 3Y* gedood. De familie Scheepmaker is zelf ook nog steeds onder de indruk van dit bloedige voorval. De politie is in hun ogen de grote boosdoener. "Zij hebben Bon nie gewoon aan flarden gescho ten" laat de heer Scheepmaker zich ontglippen. Wat is er nu precies gebeurd? Mevrouw Scheepmaker vertelt haar verhaal. "Op maandagmiddag was ik bui ten even de was aan het ophan gen. De honden glipten toen naar buiten, waarschijnlijk ge trokken door het zonnetje. Even later kwam Tanja hevig bloedend naar huis gerend met in haar spoor een politieagent. Deze vertelde dat de honden haasjes aan het vangen waren op de akker van boer Bulk. De ze boer verzocht de politie de honden weg te halen, waarop gebruik werd gemaakt van verdovende pijltjes. Dat zei die politieman tenminste. Later hoorde ik echter dat Bonnie met echte kogels gewoon was neergeschoten". De familie Scheepmaker kan dit gedrag van de politie nog steeds niet verklaren. "Ze mo gen enkel schieten ais de hon den zich .bezwaarlijk gedra gen". Dat is natuurlijk een ruim begrip. Maar je schiet toch zo maar geen twee honden neer?" En Scheepmaker vervolgt "Het zijn juist van die lieve beesten, ze zijn beschermd opgevoed". De heer Scheepmaker heeft in middels zijn maatregelen ge nomen. Bij de officier van justi tie is een officiële aanklacht in gediend. Voorts heeft Scheep maker een brief aan het ge meentebestuur van de Haar lemmermeer gestuurd, waarin hij de politie aansprakelijk stelt voor de dood van zijn hond. Ook heeft hij een advocaat in handen genomen om zijn zaken te behartigen. Dit kost mij waarschijnlijk een berg geld, maar iWeis gerechtigheid", stelt Scheepmaker. Bonnie stamt uit een nest van zes jonge bastaard Wetterhounds. Haar moeder Tanja was juist geopereerd aan haar blaas, die door de kogel van hoofdagent Van der Horst op nieuw is geraakt. Nadat zij hoorde van de dood van Bonnie eiste mevrouw Scheepmaker dat zij de hond zou zien. De politie vertelde haar dat dit niet mogelijk was omdat het beest al was ver voerd naar het slachthuis, waar het afgemaakt zou worden. "Het beeld was natuurlijk te bloederig", zegt mevrouw Scheepmaker. "En de politie is bang dat er publiciteit aan wordt gegeven, want ze zijn natuurlijk goed fout geweest", zo voegt haar man daar aan toe. "Ik heb ge hoord dat ze de honden gewoon hebben opgejaagd en toen van korte afstand hebben bescho ten", aldus de heer Scheepma ker. Brigadier Dijkstra van de politie van de Haarlemmermeer geeft als commentaar "We hebben eerst geprobeerd de honden te lokken, toen dat maar niet wil de lukken besloten we te schie ten. De laatste maanden komt de ene na de andere melding binnen over loslopende hon den die andere beesten en mensen lastig vallen. Wij kun nen van te voren niet zien of het lieve honden zijn". Als reactie op het feit dat de fa milie de hond niet meer kon zien geeft de politie: "Zij moch ten de hond best zien. Maar volgens de voorschriften moe ten dode beesten worden afge voerd naar een slachthuis. Die taak hebben wij gewoon over genomen". Inmiddels is ook de dierenbe scherming Haarlem door de familie ingeschakeld, om de zaak strafrechtelijk verder uit te zoeken. De secretaris van de dierenbescherming in Haarlem de heer P. M. Smeels heeft geen goed woord over voor de han delswijze van de politie. Hij zegt: "Tegen dit soort praktij ken moeten wij ons landelijk gaan verzetten. Wij zijn echt niet van die emotionele men sen, maar wat hier gebeurt gaat alle perken te buiten. Een ken ner zou die honden best kun nen vangen". Dat is ook de me ning van de familie Scheepma ker. "Waarom is de politie di rect gaan schieten, het gebeur de hier vlak achter ons huis ze hadden ons best even kunnen waarschuwen". Kinderen uit de bi urt hebben het lot van de honden aangetrok ken. Zij zijn begonnen met een handtekeningenactie. De handtekeningen worden steeds ijverig ingeleverd bij de familie Scheepmaker. Wat met die handtekeningen wordt ge daan weet de heer Scheepma ker op dit moment nog niet. Het doet hem in elk geval goed dat ook andere mensen meevoelen met de gebeurtenissen, zo ver telt de heer Scheepmaker. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. WASSENAAR - Een groot aantal leerlingen van het Rijnlands Ly ceum in Wassenaar werkt op het ogenblik aan een wandkleedachtige decoratie, die straks de nieuwbouw bij deze school zal gaan sieren. Mevrouw Riek-Meijer geeft leiding aan dit project waaraan ook ouders meewerken. In de vorm van een wandkleed-mozaiek wordt een aantal oude zeil- schipvormen vervaardigd, dat in het trappenhuis worden aangebracht. De schip-motieven zijn gekozen omdat het school al heel lang onder meer in het schoollied "het Rijnlandse schip" genoemd wordt. WASSENAAR - Er moet vastge steld worden aan hoeveel bejaar denwoningen er in de nabije toe komst in Wassenaar behoefte is. Dit was de unanieme mening vna de commissie voor maatschap pelijke voorzieningen uit de Was- senaarse gemeenteraad, die gis teravond vergaderde. Het rapport van het provinciaal op- bouworgaan spreekt over mini maal 457 en maximaal 914 be jaardenwoningen in 1985. "Het hangt er maar van af van welke percentagebehoefte men uitgaat, zo werd in de commissie gesteld. Er mag echter volgens de commis sieleden niet bij voorbaat al ge steld worden dat deze aantallen niet haalbaar zijn, omdat de ge meente wat woningbouwmoge- lijkheden betreft, binnen enkele jaren "vol" zal zijn. Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben nota's over voorzieningen voor bejaarden beschikbaar gesteld. De nota's behandelen het aantal plaatsen in verzorgingsflats, het aantal be jaardenwoningen en een aantal andere voorzieningen die vol gens de huidige prognoses in het jaar 1985 nodig zullen zijn. Het bouwen van bejaardenwoningen zal pas aan de orde komen in de bouwnota die aan de gemeente raad is beloofd. De commissieleden zijn van me ning dat na het vaststellen van de behoefte de volgende stap het vinden van bouwplaatsen moet zijn. Op deze plekken zouden dan naast de beiaardenwoningen ook nog andere woningen gebouwd moeten worden. Is het mogelijk bestaande kleinere woningen, bijvoorbeeld in de buurtschap Oostdorp, geschikt te maken voor huisvesting van be jaarden, zo vroeg men zich nog af. Ook kwam de vraag op tafel of het niet beter is rijtjes oudere wonin gen af te breken en daarvoor in de plaats bejaardenwoningen neer te zetten in twee bouwlagen, zo als aan de Dokter Weederlaan. Wethouder Van der Klaauw liet weten dat aan al deze punten nog nadere aandacht besteed zou worden. Er worden wat de overige voorzie ningen voor bejaarden betreft voorbereidende besprekingen gevoerd voor het van de grond krijgen van een stichting "Be- jaardenwerk" met een professio nele projectleider. Er wordt op het ogenblik de laatste hand ge legd aan de statuten van een der gelijk stichting, terwijl ook al een ontwerp klaar is voor een taak omschrijving voor de aan te stel len projectleider. VOORSCHOTEN - De gemeente lijke gladheidsbestrijders van Voorschoten krijgen een belas tingvrije premie. Het gaat om 150 gulden voor "nachtwerkers" en 100 gulden voor de overige ijs-en sneeuwruimers. Het betreft in to taal 28 mensen. Tot dit besluit kwam de commissie voor open bare werken van Voorschoten gisteravond. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 uur. Troef, fotografie: yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga; gitaar; t'ai chi; fotografie; Go-club, 20 uur. Breehuys, ma. di., do. en vr. overblijf- soos, 12-13.15 uur. Kantine NEM, ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van De Postzegelvrienden, 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse Schouwburg, Haagse Comedie met "Pijlers van de samenleving" van Ibseb, 20.15 ifur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 9.40 uur; cie. algemene bestuurlijke aangelegen heden, 20.30 uur; cie. politionele aange legenheden, 21 uur. Vredeskerk, bijeenkomst over winkel, 20 uur. Kjjkhuis, klassieke film Marx Brothers, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan cien en economische zaken, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden wordt van 9 tot 16 maart, waargenomen door Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, Lei den, tel. 071-120502; Apotheek Beker. Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/ZoeterwoudeRd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/mdo. van 14-15 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325. geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur worden gewoon niet meer Be handeld. "Als de gemeenteraad dan iets wil, zal er gekozen moe ten worden. Met het pistool op de borst, zou ik zeggen. Als de raad kiest voor meer personeel - wat veel geld kost - zal de doortrek king van de Mauritssingel niet door kunnen gaan. Want dat kost ook geld en voor bei de zaken hebben we dat niet meer. Zo hard staan de zaken er voor", aldus Bezemer. Voor de toekomst heeft hij echter wat positievere geluidem "We werken met pieken. Al de be stemmingsplannen die nog voorbereid moeten worden, dat kost ons op het ogenblik ver domd veel tijd. Over een paar jaar als Leiderdorp is volgebouwd zal het op het raadhuis een stuk rus tiger zijn". Uit een woning aan de Prins Hendriklaan in Oegstgeest is in de nacht van zaterdag op zondag een Friese staartklok gestolen. De recherche is nog met het on derzoek bezig. Langs Achthovenerweg: Heraanplant van bomen zo snel mogelijk LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp gaat er alles aan doen om toch zo snel mogelijk voor een nieuwe aanplant van bomen langs de Achthovenerweg te zor gen. Bij de behandeling van de beleidsplannen voor de komende jaren zal een heraanplant van bomen aan de orde komen. Het ziet er naar uit dat het aanplanten van nieuwe bomen een hoge prioriteit gaat krijgen op de lijst waarop het beleid voor de ko mendejaren wordt uitgestippeld. De Leiderdorpse raad wordt ge vraagd 88.000 gulden beschik baar te stellen voor het rooien en afvoeren van de zieke bomen die nu nog aan de Achthovenerweg staan. Dit raadsvoorstel is vand- dag nog opgesteld door het colle ge van burgemeester en wethou ders om zo snel mogelijk een ein de te maken aan de onveiligheid die door de ziekte van de rij bo men aan weerszijden van de Achthovenerweg onstaan is. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp moet niet alleen kijken naar haar financiële situatie van nu of in de toe komst, maar ook haar ambtenaren moeten in de gaten gehouden worden. Dit is in het kort de mening van het Leiderdorpse WD-raadslid Scheffer. Hij stelde onlangs vra gen aan de burgemeester en wet houders van deze gemeente, over de plannen van het beleid in de nabije toekomst, de zogenaamde beleidsplanning "Leiderdorp moet per afdeling binnen het raadhuis gaan onderzoeken wat de productiviteit is van de daar werkzame ambtenaren. Wethou der Bezemer heeft het zelf een aantal malen gezegd: stress, ziek te en leed hebben ervoor gezorgd dat de ambtenaren nog veel ach terstallig werk hebben in te ha len", aldus Scheffer die van be roep bedrijfseconoom is. Verpleegtehuis voor bejaarden in Wassenaar? WASSENAAR - De mogelijkheid bestaat dat Wassenaar een ver pleegtehuis voor bejaarden gaat krijgen. De commissie voor maatschappelijke voorzieningen in Wassenaar liet gisteravond blijken wel voor een dergelijk te huis te voelen. Uit cijfers van rapporten is geble ken dat er voor Den Haag en di recte omgeving voldoende op vangmogelijkheden zijn vor be jaarden, al doen zich bij het plaat sen van deze bevolkingsgroep wel eens problemen voor. Toch liet de commissie weten wel iets te zien in een verpleegtehuis in Wassenaar, ook al zou dit een re gionale flinctie krijgen. Wethou der Van der Klaauw had al eerder erop gewezen dat een verpleeg huis, alleen voor Wassenaarse in gezetenen geen haalbare kaart is. Van der Klaauw wees er verder op dat het niet eenvoudig zou zijn een plaats voor een dergelijk te huis te vinden. Vanuit de com missie kwam de suggestie voor een terrein waarop nu nog een grote villa staat, die dan vervan gen zu kunnen worden door een verpleegtehuis. Onderbezetting Hij is van mening dat deze achter stand zo snel mogelijk moet wor den ingelopen omdat anders an dere zaken weer te lang blijven liggen. "Afgelopen maand is er een onderzoek verricht naar de eventuele over- of onderbezet ting van het Leiderdorpse amb tenaren korps. Uit dat onderzoek blijkt dat Leiderdorp in vergelij king met soortgelijke gemeentes in Nederland goed in de pas loopt. Dus dat is de oorzaak niet van het achterstallige werk", al dus Scheffer. Jaap Bezemer, die in zijn functie als wethouder van financiën nauw is betrokken bij deze zaak, weet de oorzaken echter heel goed te ver klaren. "Ik weet wel wat Scheffer eigenlijk wil. Evenveel ambtena ren, maar dan mensen die een hogere opleiding hebben. Deze mensen kunnen daardoor vaak sneller werken. Deze stelling vindt ik erg klinisch en theore tisch. Het kost ons daarbij echter veel meer geld. Hoge pieten zijn nu eenmaal niet te lijmen voor het loon dat iemand op het ge meentehuis verdiend. Aan de an dere kant kan je niet méér men sen aannemen. Dan heb je over zo'n vier jaar weer een overschot aan personeel" zegt Bezemer die liever het probleem van de ach terstand uitzoekt met zijn amb telijke medewerkers." Scheffer: "Achterstallig werk zo snel mogelijk inlopen" Goede afspraken Allereerst moet alles wat een amb tenaar schrijft of behandelt ook werkelijk benut worden. Dat loopt nog wel eens fout. Door goede afspraken te maken scheelt dit enorm veel werk. Ook kunnen afdelingen met een gelij ke functie beter benut worden. Ik denk hierbij aan onze twee juridi sche afdelingen die beide de aan vragen voor bijvoorbeeld bouw vergunningen, behandelen. Dit betekent twee adviezen, dus twee keer zoveel werk. Wanneer dit soort zaken zonder succes aangepakt worden, dan heeft de wethouder een andere oplossing. Bepaalde wensen die bij de verwerking veel werk op leveren voor de ambtenaren, ZOETERWOUDE - Op bijzonder overtuigende wijze heeft de Zoeter- woudse gymnastiekvereniging "Meerburg" de gisteren voor het eerst in het district Den Haag gehouden jazzwedstrijden gewonnen. Terwijl de concurrentie niet boven de 20 punten kwam, veroverden zowel de meisjes tot 16 jaar als de dames met puntentotalen van respectievelijk 23,6 en 25 de eerste plaats. Met de opgevoerde show kunnen straks wellicht ook hoge ogen bij de nationale kampioenschappen in Didam gegooid worden. 'Trainster Thea van Tongeren zal voor die datum (8 april) nog een enkele kleine wijziging aan moeten brengen. Bij de nationale kampioenschap pen zullen ook verplichte figuren afgewerkt moeten worden, iets waar bij "Meerburg" nog veel aandacht aan besteed zal worden, vooral ook omdat er volgens de trainster erg lastige opgaven tussen zitten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2