Beveren Waas laat een punt liggen bij Waregem Holverda scoort weer voor Sparta KNVB vraagt NOS opheffing boycot Katwijk 1 Amer 1 PEC laat in slotfase voorsprong schieten DORDRECHT KRUGT OPNIEUW UITSTEL SCORES BETAALD VOETBAL Anderlechtprofiteert dankzij 2-0 winst op Berchem Van Staveren zes weken uitgeschakeld Vice-voorzitter FC Den Haag beticht van dubbel spel X X X X X X X X X X SPORT (Van onze sportredactie) ZEIST - Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB zal de NOS deze week schriftelijk verzoeken de boycot tegen Roda JC en FC Den Bosch op te heffen. De KNVB vindt het besluit van de omroep om vanwege de hoeveelheid aan reclame geen televisiebeelden in de stadions van Roda JC en FC Den Bosch uit te zenden volstrekt onjuist. „Hier is sprake van pure willekeur", stelt Eric Vilé voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal. Het sectiebestuur is van mening, dat de reclame by tal van andere sporten die niet door de NOS worden geboycot ten minste even veelvuldig is als in de stations van Roda en Den Bosch. „Het is voor ons dan ook een raadsel, dat de NOS juist tegen de clubs in het betaald voetbal actie onderneemt. Van een gericht beleid tegen sluikreclame is op deze ma nier geen sprake", zegt Vilé Voorts begrijpt het sectiebestuur niet waar om nu plotseling de terreinen van Roda JC en FC Den Bosch tot besmet gebied zyn verklaard. „Uit onze gegevens blijkt, dat de reclameborden bij Roda JC en FC Den Bosch er al het hele seizoen staan. En eerder in dit seizoen heeft de NOS wel beelden van Roda uitgezonden. We snappen daarom niets van deze boycot', aldus de sectievoorzitter. Carel Enkelaar, hoofd televisie van de NOS, spreekt met klem tegen dat de omroep willekeurig te werk zou gaan. „Wij houden ons strak aan de regels, die daarover in Europees verband zijn samengesteldOp de kritiek, dat eerder dit seizoen wel beelden van Roda zijn uitgezonden, terwijl in het stadion dezelfde hoeveelheid aan reclame aanwezig was. wil Enkelaar niet ingaan. „Het lijkt rpejuister de brief van de KNVB af te wachten. De voetbalbond hoeft mijn reactie op haar brief niet uit de krant te vernemen". Als de NOS geen gehoor geeft aan het verzoek van de KNVB, zal de voetbalbond de kwestie aan de orde stellen tijdens het gesprek overeen nieuw contract voor het uitzenden van flitsen van voetbalwedstrijden. Dat gesprek tussen de NOS en de KNVB vindt volgende week plaats. De KNVB hoopt met de NOS een nieuw contract af te sluiten, waarbij de omroep beduidend meer gaat betalen voor het uitzenden van voet- balflitsen. Op dit moment betaalt de NOS ongeveer een miljoen per seizoen. Studio Sport was dit weekeinde wel aanwezig bij de Limburgse derby tussen MW en Roda JC. De NOS maakte de opnamen vanaf de sintel- baan om de reclameborden zoveel mogelijk buiten beeld te houden. MW kon zich daar niet mee verenigen en overwoog de medewerkers van de omroep van het terrein te verwijderen. Zover kwam het echt niet, omdat de NOS volgens het contract met de KNVB het recht heeft in alle stadions van de 37 clubs in het betaald voetbal te filmen. ZEIST - Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft in een brief aan staatssecretaris Wallis de Vries van CRM gevraagd of de subsidie gelden, die de overheid voor de gezondmaking van het betaald voetbal heeft gereserveerd, nog steeds geblokkeerd zijn. De bewindsman schortte in november van het vorig jaar de uitbetaling van die gelden op, omdat de voetbalbond toen van plan was om zonder overleg met de externe geldgevers shirtreclame in het betaald voetbal in te voeren. Inmiddels hebben gesprekken tussen de staatssecretaris en de KNVB ertoe geleid, dat de voetbalbond bij een eventuele invoering van shir treclame eerst overleg zal plegen met de externe geldgevers. Die afspra ken hebben echter niet tot gevolg gehad, dat de blokkering van de subsidiegelden is opgeheven. Overigens is de invoering van shirtreclame zo goed als zeker van de baan. nu de meerderheid van de Tweede Kamer heeft besloten in het geheel geen subsidie te verstrekken als de KNVB de shirtreclame als extra bron van inkomsten gaat exploiteren. Inmiddels is bekend geworden dat het Budget Bewakings Instituut (BBI), dat de subsidiegelden namens de overheid moet beheren, de KNVB gaat vragen of shirtreclame nu wel of niet zal worden ingevoerd. Eric Vilé voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, wil die vraag nog niet metja" of „nee" beantwoorden. „We hebben afgesproken", zo zegt hij, „dat de algemene vergadering betaald voetbal daarover op 26 mei een beslissing zal nemen. Ik zie geen reden om die beslissing eerder te nemen". ADVERTENTIE Waterpolo Topper hedenavond om 20.30 uur, zwembad Miereweide ZWOLLE - PEC Zwolle heeft za terdagavond op knullige wijze in de oostelijke derby tegen FC Twente de overwinning uit han den laten glippen. De Zwollena ren namen in de tweede helft een 3-1 voorsprong, maar zagen tot hun ontsteltenis FC Twente bin nen een minuut langszij komen. De 7.000 toeschouwers zagen overigens een bijzonder aantrek kelijk duel, waarin PEC Zwolle een zeer gretige start had. Schoten van Ronald Jans leidden een stormachtig offensief in, dat al snel in een fraai doelpunt van Koko Hoekstra resulteerde. Maar de Enschedeérs raakten er niet door aangeslagen en wisten lang zaam maar zeker het spel te ver plaatsen, ook al omdat Heini Ot to, Kick van der Vall en Theo Pahlplatz het middenveld stevig in handen namen. Van der Vall leidde ook de gelijkmaker in. Hij schoot van ver buiten het straf schopgebied de bal keihard tegen de onderkant van de lat. Ab Glit ter stormde als eerste toe en kon toen gemakkelijk scoren. Was PEC Zwolle de eerste helft met een enorme aanvalsdrift begon nen, ook na rust ontketenden de Zwollenaren een sterk offensief, DORDRECHT - Het sectiebestuur betaald voetbal heeft de beslis sing over het laten voortbestaan van de in financiële nood verke rende eerste divisievereniging FC Dordrecht uitgesteld. Het be sluit zou komende donderdag worden genomen, maar is nu uit gesteld tot eind maart. Dit als ge volg van de gesprekken die de beheersraad van FC Dordrecht voert met de schuldeisers van de club over een regeling. Vorige week besloot een van de eisers, een bank in Dordrecht, 90 pro cent van de schuld kwijt te schel den. waarbij de agressieve Yurie Ban- hoffer voor veel onrust in de Twentse defensie zorgde. Hij was het ook die de pass gaf waaruit Tjeerd van 't Land met een schit terend schot PEC weer aan een voorsprong hielp. Er was nog geen kwartier gespeeld of de thuisclub leidde al met 3-1, om dat Van Gerven zich volledig op een kopbal van Jans verkeek. FC Twente ging daarop in het of fensief. Het leverde PEC enkele uitstekende counterkansen op, maar het ontbrak daarbij aan de nodige koelbloedigheid om de vierde en beslissende treffer te scoren. Ruim een kwartier voor het einde lachte het geluk FC Twente plotseling toe. Een kopbal van Sanches Toijes verdween in de uiterste hoek en terwijl de spelers van PEC Zwolle elkaar nog verwijtend stonden aan te kijken, lag de ge lijkmaker al achter Van Geffen. Eerst kreeg Sanches Torres alle gelegenheid een voorzet op maat te produceren en vervolgens kon Ab Gritter de bal in het doel kop pen. FC Twente bepaalde zich daarna tot het consolideren van de gelij ke stand, hetgeen een gemakke lijke opgave was, omdat de aan geslagen Zwolse ploeg niet meer tot een slotoffensief in staat bleek. By PEC Zwolle werd de geblesseerde spits Holden ge mist, terwijl FC Twente op het laatst een grieperige Zondervan thuis moest laten. Eredivisie AZ'67-PSV 1-0. (1-0). Nygaard. Er waren 15.000 toeschou wers. Scheidsrechter Mul der. MW-Roda JC 0-3 (0-1). 4. Siegler 0-1, 50. De Jong 0-2., 88. Vermeulen 3-0,15.000 toe schouwers. Scheidsrechter Geurds. PEC/Zwolle-FC Twente 3-3 (1-1). 11. Hoekstra 1-0, 18. Gritter 1-1, 47. Van 't Land 2-1, 64. Steinvoort 3-1, 72. Sanchez Torres 3-2, 74. Grit ter 3-3. 7500 Toeschouwers, scheidsrechter Weerink. Sparta-Vitesse 3-1 (1-1) 2. Van Gaal 1-0, 17. Gerdsen 1-1, 54. Holverda 2-1, 58. Van Tigge- len 3-1. Scheidsrechter Draaisma, toeschouwers 4500. FC Den Haag-FC WV 3-1 (0-1). 38. Bish 0-1,78. Van Vliet 1-1, 79. Mansveld 2-1, 87. Van Leeuwen 3-1, toeschouwers: 4000. Scheidsrechter Van Dijken. FC Utrecht-Volendam 2-1 (1-0). 25. Gozems 1-0, 54. Kramer 1-1,74. Van Veen 2-1, Toeschouwers: 6.000. Scheidsrechter: Bosman. Ajax-NAC 0-0 Scheidsrechter Jonker, toeschouwers; 8800. Haarlem-Go Ahead Eagles 0-0. Scheidsrechter: Van Swieten, toeschouwers: 4.000. Eerste divisie Heracles-Fortuna SC 1-1 (1-1) 11Krabbe 1-0,36. Zuidersma 1-1. Scheidsrechter Ram, toe schouwers 2000. SVV-FC Dordrecht 2-: (1-0), 31. Peitsman 1-0, 55. Peitsman 2-0. Scheidsrechter Klinkers, toeschouwers 1500. Veendam-FC Groningen 1-0 (0-0) 89. De Raad 1-0, scheids rechter Keizer, toeschouwers 11.000. MAANDAG 12 MAART 1979 SC Amersfoort-Excelsior 0-5 (0-4)7. Ernst 0-1 (strafschop), 18. Struis 0-2, 24. Plasman 0-3, 41. Waslander 0-4, 61. Piasmans 0-5. SC Cambuur-Eindhoven 0-3 (0-1) 33. Jacobs 0-1, 77. Pos- tuma 0-2, 86. Jonkers 0-3, scheidsrechter Severein, toe schouwers 3300. FC Amsterdam-Telstar 1-1 (1-1) 25. Wiggemansen 1-0 (strafschop), 45. Van Toor 1-1, scheidsrechter Manuel, toe schouwers 500. BRUSSEL - De Belgische koploper Beveren Waas heeft op de 22ste speeldag een punt laten liggen. In de uitwedstrijd bij Waregem kwam de ploeg van doelman Pfaff niet verder dan 1-1. In de Duitse Bundesliga heeft Kat- serslautern zijn positie verbeterd. Zelf won de ploeg met 2-1 van Eintracht Braunschweig, terwijl de gevaarlijkste concurrent, Stuttgart, tegen Borussia Dort mund bleef steken op 1-1. In Engeland slaagde lijstaanvoer der Liverpool er in om de halve finales van de FA-Cup te berei ken. Ipswich Town werd met 1-0 het slachtoffer. België In de eerste helft hield Beveren te gen Waregem het tempo laag. Vermoedelijk had de ploeg nog de Europa-Cupwedstrijd van woensdag tegen Inter Milaan in de benen. Van die lakse houding profiteerde Waregem. Haleydt scoorde. Na de rust dicteerde Be veren het spel. In de achttiende minuut kwam het aan de ver diende gelijkmaker. Janssen be-, diende Stevens die doeltreffend uithaalde: 1-1. Anderlecht kon profiteren van deze halve misstap. Het won uitge kiend met 2-0 van Berchem, maar het spel van de paarswitten was uiterst pover. Vele kansen wer den niet benut en Ruud Geels presteerde het om een strafschop te missen. Luco Coeck en Rob Rensenbrink scoorden voor de rust. Anderlecht vond het vol doende en freewheelde de twee de helft uit. De topper van het weekeinde werd de ontmoeting tussen Lokeren en Standard. Van beide kanten werd uitstekend gespeeld. Standard won dankzij doelpunten van Ma- tos en Kostedde. Ook Peter Houtman was succesvol. De oud- Feyenoorder, die nu enige tijd in dienst is bij Club Brugge, scoorde de gelijkmaker tegen Antwerp dat via Geurts aan een 1-0 voor sprong was gekomen. Dankzij Ceulemans (2) en Volders werd het 1-4. Een kwartier voor tijd maakte Geurts het tweede doel punt voor Antwerp. West-Duitsland De grootste verrassing in de Bun desliga was de nederlaag van Bayern München in eigen sta dion tegen Arminia Bielefeld, 0-4. De Beiers zijn door de nederlaag teruggevallen in de middenmoot, waar nog voornamelijk wordt ge streden om de plaatsen in het Ue- fa-toernooi van volgend jaar. In de staartgroep maakte Nürnberg van Darmstadt vrijwel zeker een degradant. De Nürnbergers haalden in Darmstadt de eerste uit-overwinning van het seizoen. Klaus Topmöller van Kaiserslau- tem werd zaterdag topscorer van de Bundesliga. Hij maakte het winnende doelpunt tegen Ein tracht Branschweig, hoewel hij door griep niet op volle kracht kon spelen. Door lichte blessures bleven ook Bongartz, Riedl en Groh beneden hun gewone ni veau en dat verklaart waarom een degradatiekandidaat als de Brunswijkers tot de laatste mi nuut een gevaar voor de topploeg bleef. Borussia Mönchengladbach dat woensdag een zware klus op knapte bij Manchester City, werd in eigen huis door Eintracht Frankfurt al binnen een kwartier op een achterstand van 0-2 gezet. Pezzey en Hölzenbein voltooiden werk van uitblinker Borchers. Simonsen, één van de weinige Borussianen die zijn normale vorm bereikte, bracht Mön chengladbach weer in de wed strijd (1-2), maar in de laatste mi nuut van de wedstrijd werd het verschil toch weer twee doelpun ten door de Zwitserse internatio nal Elsener. Hamburger SV, dat de tweede helft van de competitie slecht was be gonnen, vond de weg terug. In Berlijn werd Hertha met 3-1 ver slagen. Keegan (twee) en Meme- ring scoorden voor HSV, Beer maakte het tegendoelpunt. Osvaldo Ardiles, die vorig jaar Argentinië naar het wereldkampioenschap leidde en nu voor Tottenham Hotspur uitkomt, scoort met een fraaie kopbal tegen Manchester United. Stuttgart bleef 25 wedstrijden op eigen veld ongeslagen, maar het gelijke spel tegen Dortmund le verde toch een duur verliespunt op. Stuttgart dat Hoeness en Hol- cer miste, nam door Kelsch een voorsprong. Twintig minuten .voor tijd kwam Dortmund gelijk. Engeland Liverpool versloeg in de uitwed strijd bekerhouder Ipswich Town met 1-0. Kenny Dalglish, de Schotse aanvaller van de twee voudige Europese bekerwinnaar, scoorde in de 53ste minuut. On- ROTTERDAM (ANP) - De 4500 toeschouwers op het sombere Spangen hebben alleen het eerste kwartier na het begin en dezelfde periode in de tweede helft, iets te zien gekregen dat het trotseren van de regen loonde. Verder was het voetbal zoals de kwaliteit van het veld: slecht. Sparta begon aardig met een vroe ge treffer van Van Gaal, die ove rigens op links alle vrijheid kreeg om hard uit te halen. Sparta was de conditioneel en technisch be tere ploeg, maar verzuimde in de beginfase ruimer afstand te ne men. Vitesse, dat op het modde rige veld maar moeizaam vooruit kwam, bereikte na 17 minuten toch een gelijke stand. De Arn hemmers kregen daarbij echter alle medewerking van Doesburg. Een hard schot van Bursac ver werkte de Rotterdamse aanvoer der maar half en Gerdsen, die zich verder alleen maar onder scheidde door voortdurend bui tenspel te staan, kon toen van dichtbij gemakkelijk scoren: 1-1. De enige vermeldenswaardige fei ten van de eerste helft waren ver der dat Van Staveren, wegens een spierscheuring in het linkerbeen - hij moet waarschijnlijk zes we ken pauzeren - vervangen moest worden door Leidenaar Holverda en een gemiste kans van Bosveld. Binnen een kwartier in de tweede helft besliste Sparta de wedstrijd en kreeg daarmee waar het recht op had. In de 54ste minuut haalde Holverda (hy weer) van zeker 25 meter hard uit en vier minuten later zorgde Van Tiggelen, na een lange solo, voor 3-1. Daarna kon het spel totaal niet meer boeien. Holverda schoot nog een keer over, nadat iedereen was blijven staan voor buitenspel en trainer Henk Wullems pro beerde in de laatste twaalf minu ten de zaken voor Vitesse nog een andere wending te geven door gelijktijdig twee wisselspelers in te zetten. Hendriks en Blcyen- berg konden echter ook geen nieuwe impulsen aan de trage Arnhemse formatie geven. DEN HAAG (GPD) De ondui delijkheid in en rond het be stuur van FC Den Haag is tij dens het afgelopen weekeind nog toegenomen. In een schrijven zegde voorzitter Pim Arons zaterdag het ver trouwen op in zijn vice-voor zitter Fred van Hal, die door de overige bestuursleden wordt verweten dubbel spel te hebben gespeeld met de amateurs van ADO. De drie leden van de amateurselectie in het bestuur weigerden Ben Hoppenbrouwer als voorzit ter te accepteren. Zy zouden liever Van Hal op die stoel zien. Vice-voorzitter Van Hal wordt beticht van incorrecte han delingen. De naam van FC Den Haag is volgens Arons ernstige schade toegebracht door het optreden van zijn vi ce-voorzitter. Trainer Piet de Visser wil in middels ook wel eens wat meer duidelijkheid hebben. De Visser zegt met het huidi ge bestuur op éen lijn te zit ten, maar dat hij nog maar moet afwachten hoe een nieuw bestuur zich de toe komst van FC Den Haag voorstelt. De Visser. „In eerste aanleg heb ik me in principe bereid ver klaard om nog voor een jaar bij te tekenen. Ik heb nu als ultimatum gesteld dat ik bin nen drie weken uitgebreid wordt geinformeerd hoe men zich de toekomst voorstelt ten aanzien van het beleid en der gelijke. Wordt die eis niet in gewilligd, dan stap ik op. Ik heb een aanbod van het Bel gische Licrse SK in be raad". danks het intelligente midden veldspel van-Arnold Mühren en Frans Thijssen, kwam Ipswich niet tot een treffer. Het was overi gens de enige ontmoeting die een beslissing opleverde. De andere drie wedstrijden eindigden alle in een gelijkspel (1-1). Osvaldo Ardiles, de aanvoerder van het Argentijnse elftal dat vorig jaar juni de wereldbeker ver overde, gaf Tottenham Hotspur in de ontmoeting tegen Manches ter United de leiding in de 28ste minuut. Mike Thomas bracht de stand in de 60ste minuut echter weer in evenwicht, zodat een tweede wedstrijd noodzakelijk is. Dat gold ook voor de partij tussen de eerste-divisieclub Wolver hampton Wanderers en de derde- divisievereniging Shrewsbury Town. De Wolves namen door Bill Rafferty in de 80ste minuut de leiding, maar vijf minuten voor het eindsignaal maakte Ian Atkins uit een strafschop gelijk. West Bromwich Albion kwam in de thuiswedstrijd tegen Southamp ton ook niet verder dan 1-1. Het betrof hier een ontmoeting in de vijfde ronde. Southampton nam de leiding door Phil Boyer. Ally Browns scoorde tegen. In de competitie profiteerde Ever- ton, de nummer'twee van de ranglijst, maar half van het niet spelen van Liverpool voor de lea gue. De topper tegen Nottingham Forest, de huidige Engelse kam pioen, eindigde in 1-1. Everton heeft nu twee punten achterstand op Liverpool, maar heeft drie wedstrijden meer gespeeld. Ar senal klom op naar de derde plaats, dankzij een overwinning met 2-0 op Bristol City. Toto 2 3 Ajax-NAC x PEC-Twente Utrecht-Volendam MVV-Roda JC x NEC-Feyenoord Sparta-Vitesse Den Haag-VW AZ'67-PSV Haarlem-Go Ahead Cambuur-Eindhoven Graafsehap-Heerenv. Willem II-Wagcn. Veendam-Gron Lotto De winnende getallen in de lotto van dit weekeinde zijn: 1 - 12 - 22 - 27 - 31 - 40. Reservegetal 7. Supertrio Het supertrio werd gelopen in de Norton Williarns-prijs te Hilversum. De uitslag is: 1. nr. 1 Jolige Jan (H.J. Pools); 2. nr.3Mai Regina (AT. Knijnenburg); 3. nr. 10 Matchless (J G.H. de Jong). De inzet was 276.484 gulden, de uitke ring is f2115,90. Westduitse lotto De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 2i -25-39-41 -42-43. Reserve getal 31 Winnend in Spiel 77: 5119788.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14