De nieuwe Renault 14GTL. Luxueus. En ruim waar moet ...van binnen. Wfearjeeen nooit de schul! oede benzine van leunt geven. Haal 1 Renaultboek79 bij ELAM of Dolf Tuin. mmmm stond Shell helpt Voordat u het aangiftebiljet inkomstenbelasting invult 1 DEM meubelfabriek 0 KOiLHOE HEET'IE NOU. ER NOG EEN HEEL VERHAAL OVER'M INDE KRANT. Voordat u de vragen beantwoordt van het aangiftebiljet inkomstenbelasting leest u eefst de meegezonden toelichting. Hebt u een bijzonder probleem waarop deze toelichting geen antwoord geeft, dan kunt u terecht bij de inspecties der directe 'belastingen. Daar liggen de volgende folders voor u klaar: - De belasting en uw kosten - Hoe werkt de fiscale oudedags- reserve voor zelfstandigen? -Hoe berekent u uw inkomstenbelasting en premies volksverzekeringen? - Als u 65 jaar wordt - De belasting en uw buitengewone lasten - Welke belastingen betaalt de buitenlandse werk nemer in Nederland? (10 talen) U kunt ook mondeling inlichtingen inwinnen bij de inspecties. Inspectie der directe belastingen te Leiden 1e afdeling Sta tionsplein 7, tel. 145444 toestel 281 en 282, kantooruren: 8.15-12 uur, 13-15.30 uur. maakt al 32 iaar kwaliteitsbankstellen (J wilt iets anders dan anderen? Dat kan! DEM Meubelfabriek biedt u voor elk van haar bankstellen keuze uiteen grote collectie Exclusieve Meubelstoffen (meer dan 400 kleuren/dessins) (J vindteen DEM-Fabriekstoonzaal ook in VOORHOUT Tel.: 02522-1 4294. Loosterweg 3-5. Ma. 13.30 uur. Di.t/mvr. 10-18uur. Do. koopavond. Zaterdag 9-17 uur. FABRIEK (toonzaal) CULEMBORG Houtweg 8 Tel: 03450-7484* ma. t/mvr 10-18 uur. vrijdag koopavond, zaterdag 9-17 uur. Verkoop uitsluitend rechtstreeks aan particulieren. Uw voordeel dus altijd 25% tot 40%. Steun voormannen. Zwaar werk? Veel auto-rijden? Een Camp gordel steunt en voorkomt klachten over een vermoeide rug. c/ywp Elast. kousen steunzolen naar gipsmodel breukbanden invaliden* stokken enz. DR0G. KRUYT Zonodig bezoek aan huis. Modern en klassiek BEHANG Uitgebreide kollektie in alle prijzen. Staalboeken worden op aanvraag gaarne toegezonden en afgehaald. Plaktafel en afstoomapparatuur te huur. J. DUBBELDEK AN Kooilaan 15 - Leiden - Telefoon 122641 Royale slaapstoelen, met velours bekleed. Middenkonsole met kwartsklok. Speciale sportvelgen. 1218 cc Motor, dwars voorin 41,2 kW (56 pk ISO). Top 143 km/u. Verbruik 1 op 15,6 bij 90 km/u konstant. Opvallend stil en ruim interieur: voor 5 volwassenen. Vijf deuren en wegklapbare achterbank. Renault 14 GTL vanaf f15.450 Elam BV, Haarlemmerweg 2-4,2316 AA Leiden, Tel. 071-121210/143163/133141. Dolf Tuin, Mr. E.N. Rahusenstraat 4,2225 TW Katwijk aan Zee, Tel. 01718-15418. 'n Kleurrijk boek met 180 grote pagi na's nuttige informatie en heel veel illustraties. Over autorijden in 't algemeen. Over veiligheid, komfort en zuinig rijden. itj Met feiten over Renault service en garantie. En uitvoerige gegevens van alle Renault modellen. En nog veel méér. Haal dit gezellige lees- en kijkboek zo snel als u kunt bij ons op. In ieder geval vóór u een nieu-N we auto koopt. Al sta je er niet elke dag bij stil, de motor van een rnoderne auto is een ge- kompliceerd stukje techniek. En eigen lijk is het verbazingwekkend dat die motor uitzonderingen daargelaten - het maar zelden laat afweten. Minder bekend is evenwel, dat die automotor uiterst gevoelig is voor de kwaliteit van de benzine, die hij krijgt toegediend. Benzine is namelijk een uiterst ingewikkeld produkt.dat aan allerlei - soms tegenstrijdige - eisen moet voldoen. Om'ns duidelijk te maken hoe nauw dat luistert, hebben we op een rijtje gezet wat uw auto kan gaan mankeren als de benzine niet zo goed zou zijn als hij nu is. Slecht aanslaan Benzine verbrandt alleen in damp vorm. Bij een koude start moet de benzine daarom zo snel mogelijk ver dampen. Als de gewilligheid daartoe, de „vluchtigheid" van de benzine, onvoldoende is,slaat uw auto moeilijk of helemaal niet aan. Afclaan Verdamping vraagt warmte. Daardoor kan het in de carburateur zo koud worden.dat de waterdamp in de lucht gewoon bevriest. Een ijslaagje kan dan de toevoer afsluiten, waardoor de motor afsla-at. Shell benzine bevat daarom een speciale toevoeging die ijsvorming tegengaat. Pingelen Met mengsel van lucht en benzine hoort geleidelijk te verbranden. Gebeurt dat niet, dan gaat de motor „pingelen'.' Benzine moet daarom een voldoen de hoog octaangetal hebben. verdampen. Maar ook weer niet te snel, want dan kunnen er dampbeden in de benzineleiding ontstaan, met het gevolg dat de toevoer stagneert en de motor afslaat. Olieverdunning Alweer een verdampingskwestie. Als de benzine niet volledig verdampt, druipt er benzine langs de cilinderwanden in het carter, waardoor de smeerolie wordt verdund en de smering minder goed wordt. Vervuiling inlaatsysteem „Doorblaasgassen'.'die via hetcarter worden teruggevoerd naar de carbura teur, kunnen hetinlaatsysteem vervuilen, waardoor de afstelling onnauwkeurig wordt. Shell benzine bevat daarom ASD, een toevoeging die vervuiling tegengaat. U ziet: een hele waslijst van moge lijke kwalen. U kunt er echter gerust op zijn dat benzine zelden of nooit dergelijke problemen zal veroorzaken. Als u-er al eens last van krijgt is zelfs de kans groot, dat het aan uw auto ligt en niet aan de benzine. Echt slechte benzine wordt er in Nederland gelukkig zelden verkocht, wel goede en nog betere. Wij menen in alle bescheidenheid dat Shell benzine tot de beste behoort. Niet alleen omdat er ASD in zit, ook omdat we pas tevreden zijn als we de allerhoogste kwaliteit bereiken. Dat zijn we tenslotte aan onze stand verplicht. Als u meer informatie wilt, bel dan even 010 - 696112 of schrijf naar Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Antwoordnr. 175,3000 VB Rotterdam. Een postzegel is niet nodig. Vapour-lock Benzine moet, zoals gezegd, snel

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 31