Trotters kunnen titel gewoon niet mislopen "Als alles klopt kan het niet mis Direct al drie derbies bij de amateurs 99 Pander Dc Oosterse Gapijten ITiarht is nog tot en met zaterdag 17 maart a.s. 99 ZIJL/LGB-DE MEEUWEN LOTTO EN TOTO Van der Capellen te sterk in Sassenheim VRIJDAG 9 MAART 1979 SPAKENBURG - Leidse basketbalteams moeten zo lang zamerhand een obsessie worden voor de Spakenburgse basketbalvereniging Anquilla. Versperde twee jaar gele den het in Leiden spelende LISC voor die club de weg naar de eerste divisie, vanavond is het de beurt aan Nijs- sen Trotters. In een rechtstreekse confrontatie kunnen de Trotters het gat praktisch onoverbrugbaar maken. En dat gaat gebeuren. Daar wordt niet aan getwijfeld bij de Leide- naars. Het gegeven dat Anquilla sinds de thuisnederlaag tegen LISC ongeslagen is gebleven en dat bij winst op de Spakenbur gers het tweede achtereenvol gende kampioenschap bijna be werkstelligd is, maakt Peter Kesteloo, de coach van de Trot ters niet zenuwachtig. Integen deel. Anquilla zal met ruim ver schil verslagen worden, daar ge looft hij heilig in. Per slot van re kening is zijn team nog ongesla gen en heeft het vier punten voorsprong op de Spakenburgse formatie. Het kan trouwens ook niet mis met die titel omdat Anquilla nog een keer tegen DAS, de no 3 van de ranglijst, moet aantreden, terwijl de Leidenaars na het duel tegen Anquilla nog vier wedstrijden voor de boeg hebben die als "ver plichte nummers" kunnen wor den beschouwd. Over de tegen stander van vanavond weet hij: "Anquilla steunt op slechts drie spelers: de gebroeders Bos. Ze beschikken alle drie over een uit zonderlijk schot, maar als een team zo eenzijdig begaafd is, dan moeten we van ze kunnen win nen". Zelfverzekerd Zelfverzekerd klinkt het door de huiskamer van Kesteloo, maar hij voegt er direct aan toe dat elke coach succes zou boeken met dit team. "Met zulke knapen kan het niet mis gaan. Vijf jongens kun nen zo in de eredivisie op het ni veau van zeg Flamingo's spelen". Die jongens' ("Ik noem ze niet bij naam. want dat geeft scheve ver houdingen") hadden nu in het eerste van Parker Leiden ge speeld als de sponsorbelangen niet zo groot waren. Omdat de Leidse eredivisionist met Plaat, Bruinsma, Collins, Woudstra, Washington en Oostveen zo snel mogelijk wil doorstoten naar de Europese top, restte voor de hui dige Trotterspelers echter niets anders dan een plaats op de bank of het spelen in het tweede team van Leiden. De spelers kozen lie ver voor een andere oplossing en samen met hun jeugdtrainer Pe ter Kesteloo werd met goedkeu ring van Leiden een schaduw- vereniging opgericht, bestaande uit louter oud-Bonaventura- spelers. Via strenge slecties werden uitein delijk twaalf basketballers uit verkoren om lid te worden van de Trotters en in de driejaar dat deze vereniging nu bestaat verdwenen wel verscheidene spelers maar voor hen kwamen sterke basket ballers terug. Dat is ook de reden dat Kesteloo zijn selectie een goede toekomst voorspelt in de eerste divisie. "Een jongen als Lamping had op de bank bij Leiden kunnen zitten. Nu zit Joost Cornelissens er. Be- rendsen had een aanbieding van Punch op zak. Ruysenaars kon bij sterke Amsterdamse vereni gingen spelen. Ze kwamen echter allemaal naar de Trotters. Ge woon omdat ze elkaar nog ken nen van de jeugd bij Bonaventura toen ze kampioen van Nederland werden en het jaar daarop de be ker pakten. Het is echt een vrien denclubje dat volgend jaar in staat moet worden geacht om bij de eerste vijf te eindigen in de eerste divisie. Maar dan wel zon der Amerikanen, en alleen met oud-Leiden spelers. Want dat is een voorwaarde die het bestuur van Leiden heeft gesteld bij de oprichting van de Trotters". Na afloop van de competitie kan Leiden al vast proeven wat het inhoud zonder Amerikanen te spelen. Dan 'strijdt' Leiden Trot ters samen met de vier andere rayonkampioenen van Neder land om de promotie naar de eer ste divisie. Een van de vijf moet afvallen en volgens Peter Keste loo zal dat het team zijn uit het district Limburg. De promotieduels zullen ook de laatste wedstrijden zijn, waarbij Kesteloo op de bank van Trotters als coach fungeert. Hij zet er daarna (voorlopig) een punt ach ter. "Ik heb een nogal onzeker be- Peter Kesteloo: "Vijf jongens van de Trotters kunnen zo op het i van Flamingo's spelen" roep (leraar lichamelijke opvoe ding) en omdat ik zwakke knieën heb, zit de kans erin dat ik op mijn vijftigste invalide ben. Daar bedank ik voor en daarom stu deer ik in mijn vrije tijd econo mie. Die studie kan ik niet meer combineren met het basketbal len. Zeker niet op eerste divisie niveau. Maar als ik over een jaar of twee meer tijd heb, hoop ik toch weer ergens een clubje te gaan coachen of trainen. In elk geval kun je er wel donder op zeggen dat ik volgend seizoen re gelmatig bij de thuiswedstrijden in de sporthal van de Merenwijk zit". LEIDEN - Als de weergoden dit maal eens geen 'roet' in het eten zullen gooien, zal er het komende weekeinde op grote schaal weer gevoetbald kunnen worden in deze regio. Dan staan al direct enige interessante krachtmetin gen op het programma. Het duel Rijnsburgse Boys-Katwijk in de tweede klasse van de zaterdag competitie bijvoorbeeld, maar ook LFC-Blauw Zwart in de tweede klasse zondag, terwijl een klasse lager Teylingen-WSB wordt verspeeld. Allemaal streekderbies dus, die aan moeten tonen welke ploegen de lange winterstop het beste heb ben doorstaan. De verhoudingen van de eerste competitiehelft kunnen door verschillende wijze van overwintering wel eens com pleet veranderd zijn. herman poos RBB-Katwijk LKV De Spartaan naar achtste titel? LEIDEN - "Spannender dan ooit", zo kwalificeert Herman Filippo de morgen op het programma staande finale om het Nederlands clubkampioenschap gewichtheffen die in Breda wordt gehouden. "Nog nooit is het verschil tussen Helios Simpelveld en LKV De Spartaan zo klein geweest. Het gaat om een paar kilo, meer niet. De kansen zijn dan ook fifty-fifty". Of zoals teambegeleider Thomas Brandt van de Leidse gewichthefvereniging het nuchter stelt: "Wie het eerst faalt kan wel inpakken". ADVERTENTIE A.s. zaterdag waterpolowedstrijd Zwembad „De Zijl" aanvang 19.15 uur. Advertentie aangeboden door Mercasol. DEN HAAG - De uitslag van lotto nr 9 van zondag 4 maart: eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto f326.990,30, tweede prijs: 17 win naars, elk bruto f9.964,00, derde prijs: 319 winnaars, elk f796,50, vierde prijs: 11.436 winnaars, elk f29,60, vijfde prijs: 13.584 win naars, elk f 24,90. Toto nr. 9Eerste prijs: 484 win naars, elk f260,10, tweede prijs: 9.336 winnaars, elk f9.90, derde prijs: geen uitkering, omdat prijsbedrag onder f 2,50 is gezakt door het grote aantal winnaars. Een nouveauté in de nationale krachtsportwereld waar LKV De Spartaan al sinds jaar en dag met strakke hand de scepter zwaait. Zeven titels op rij om precies te zijn en de meeste daarvan met opvallend gemak behaald. Vorig jaar bijvoorbeeld was de over macht van de Leidenaars zo groot, dat achteraf gezien ook het B-team de toenmalige tegen standers (Atlas Maastricht en Breda) met de grond gelijk ge maakt zou hebben. Als de voortekenen echter niet be driegen dienen de 'zware jon gens' uit de Groenesteeg ditmaal tot de bodem te gaan om de he gemonie in dit kleine wereldje te kunnen behouden. Een nieuw Nederlands clubrecord maken lijkt zelfs voorwaarde daarvoor. Verwoestend Helios Simpelveld immers haalde een maand geleden verwoestend uit door in de regionale competi tie in het duel met Atlas Nijme gen tot een in Nederland nog nimmer bereikt totaal van 894 kilo te komen. Een klapper die ook in Leiden te horen was en nog flink nadreunt in de oren van bijvoorbeeld Thomas Brandt. De ADVERTENTIE Vier uiterst comfortabele fauteuils (in 5 standen verstelbaar), met stevige, gevulde kussens in bruin- beige basket weave dessin. De ronde tafel, met een doorsnede van één meter, staat op een stevige kolompoot. Stoelen en tafel zijn van wit weerbestendig PVC met satijnglans-finish. Deze set kompleet tijdelijk voor f 1.325,-. Leiden: Breestraat 146 Botermarkt 21-22 DEN HAAG - AMSTERDAM - ROTTERDAM - EINDHOVEN - LEIDEN - GRONINGEN - ENSCHEDE 868 kilo die LKV De Spartaan dit seizoen tegen Alkmaar maakte, steekt hier namelijk nogal mager tjes bij af, hoe imposant dit totaal op zich ook moge zijn. Brandt evenwel lacht fijntjes, zoals ook trainer Dirk van 't Riet even daarvoor had gedaan toen de ver gelijking ter sprake kwam. Wordt hier soms een toneelstukje opge voerd waar flink wat zand bij te pas komt? En zo ja, waarom? "Ze hoeven natuurlijk niet alles te weten", begint Brandt, blade rend door een stapel papieren waaruit tenslotte een kladje met cijfertjes en berekeningen boven komt zetten. In snel tempo werkt hij zich door een reeks persoon lijke gegevens van de tegenstan ders Dokter, Jansen, Ramakers, Laugs en Rutters, stelt die tegen over gewicht en inbreng van zijn eigen mensen Filippo, Ten Brin- ke, Swagers, Sanders en Van 't Riet en komt vervolgens met de verrassende conclusie: "Dat na de tweede beurt de buit binnen moet zijn". De derde beurt moet ons dan over de 900 kilogram brengen". Even stilte. Magisch LKV De Spartaan wordt norgen dus niet alleen voor de achtste keer kampioen van Nederland maar doorbreekt tevens voor de eerste maal de magische grens van 900 kilo. LKV De Spartaan is, met zijn veteranen Van 't Riet en Sanders (die al aardig op Heintje Davids begint te lijken, want dit is z'n zoveelste come-back), ster ker dan ooit. Brandt neemt gas terug, remt even af. Wijst op het vodje. Zegt dan: "Op papier welja. Als mijn bere keningen kloppen - en niemand hoeft te twijfelen aan Brandt's rekenkundige capaciteiten - kan er inderdaad niet veel mis gaan. Wanneer iedereen aan zijn op dracht voldoet lukt het gewoon". Blijft over het bekende verschil tussen woorden en daden. "Niet helemaal", weet de kleine kalen de begeleider die in zijn jeugdige jaren zelf furore maakte met het halter. "Die cijfers zijn natuurlijk niet zomaar tot stand gekomen. Wij hebben doelbewust naar deze wedstrijd vooruitgekeken. Zijn in de gewone competitie beslist niet tot het uiterste gegaan. Je kan bij deze sport maar een paar pieken in een jaar bereiken, niet elke wedstryd voluit gaan. Op de training zijn we langzaam naar dit moment toegegroeid. Nu moet het gebeuren. Iedereen is in vorm, wat hier op papier staat moet in de praktijk gewoon ge maakt kunnen worden. En wat Helios betreft: volgens mijn me ning zijn die Limburgers over hun top heen. Al heb ik uiteraard geen risico genomen en ze zo scherp mogelijk gesteld". Rest nog de wedstrijd zelf. Brandt: "Hoe dan ook het blijft een open strijd. Je kan alles wel mooi uit rekenen, maar er kan, door de ze nuwen bijvoorbeeld, ook nog van alles fout gaan. Maar ik heb het volste vertrouwen in de jongens: ze zijn geroutineerd genoeg. Op Theo Sanders - Heintje Davids - de training zijn we ruim over de 900 kilo gekomen. Herman brak daarbij zelfs zijn eigen Neder landse record bij het trekken. Morgen hoeft hij niet eens zo ver te gaan. Onze gewichtsfactor is erg gunstig, daar moeten we van profiteren. Als alles klopt". AD VAN KAAM Volgens Rijnsburgse Boys trainer Herman Wijnands moet zyn ploeg gezien de stand van de ranglijst de wedstrijd tegen Kat wijk winnend kunnen beëindi gen. "Het is nummer ëën tegen nummer laatst. Normaal gespro ken moet dat dus winst zijn. Maar er spelen andere zaken bij deze wedstrijd mee. Ikzelf kan daar moeilijk over oordelen omdat ik niet uit deze regio kom (Wijnands woont in Alkmaar) maar tussen Rijnsburg en Katwijk heerst een enorme rivaliteit. De ploeg met de sterkste zenuwen gaat win nen. Daarbij weet ik niet hoe de krachtsverschillen door de lange winterperiode zijn komen te lig gen. Door het slechte trainingsveld hebben wij maar beperkt kunnen trainen. Rijnsburgse Boys pro beert al een tijd via de gemeente het oefenveld in een betere con ditie te krijgen. Zonder resultaat. Wij hebben weliswaar goede voetbalvelden maar een goed trainingsveld is net zo belangrijk. De spelers hebben weliswaar op het strand en in de zaal keihard doorgetraind en er zijn geen bles sures. Ik ga uit van een gelijkspel, maar ik hoop op meer", aldus Herman Wijnands. In tegenstelling tot Rijnsburgse Boys heeft Katwijk vrijwel de gehele winterperiode op het veld kunnen trainen. Frans van der Zeeuw, trainer van Katwijk: "Een enkele keer zijn we uitge weken naar een sporthal. Voor de rest zijn we buiten gebleven. Dus dat werkt zeker in ons voordeel. Maar het wedstrijdritme is eruit. Daarom is het jammer dat Kat wijk nu Rijnsburgse Boys als te genstander treft. Vlak voor de winterstop verkeerden we in goede vorm. Lisser Boys werd met 2-0 verslagen en als we in die SASSENHEIM - Wat eigenlijk ie dereen verwachtte is gebeurd In het indoortennistoemooi van "de Klinkenberg" in Sassenheim bleek Arnold van der Capellen te sterk voor Robert Jan van der Feen. De spreekwoordelijke vastheid van laatstgenoemde was in de temposlag die de Forescate- speler op de snelle banen ontke tende nauwelijks een probleem. Van der Feen moest diep door de knieën voor het service- geweld van Van der Capellen, die boven dien ook op de lobs aan de lopen de band trefzekere smashes los liet: 2-6, 2-5. Henny Koemans had mei Johan Vis, die in de vorige ronde Freek van der Cappellen terugwees (6-2, 5-2), meer moeite. De eerste set bracht hij met minimale marge op zijn naam: 8-6. Toen hielden de services - ook Johan Vis kan een stevige klap uitdelen - elkaar in balans. Maar Koemans bleek in de tweede set op de service van Vis te zijn ingespeeld. Zijn re turns werden sterker, terwijl Vis de opslag van Koemans moei zaam bleef verwerken. Dat resul teerde in een 3-0 voorsprong voor Koemans toen de bel het verstrij ken van de speeltijd, 55 minuten, aangaf. Ook Koemans dus evenals Van der Capellen in de halve finale. Daarin worden gespeeld. Veen- tjer - Van der Capellen en Hasselo - Koemans. De twee Forescate- spelcrs, Van der Capellen en Koemans rechtvaardigden giste ren ook hun plaatsing als no 2 in het herendubbelspel. Hasselo/ Van Overbeeke werden met 8-6, 3-1 geklopt. De no 1 geplaatste combinatie Veentjer/Kasten kon zich tegen de combinatie Johan Vis/Her man van der Capellen toch niet al teveel vrijheden veroorloven (6-4, 6-4) en gezien de wijze waarop Koemans/Van der Capellen zich in de partij tegen Hasselo/Van Overbeeke weerden is de finale in het herendubbelspel beslist geen uitgemaakte zaak. In het HED lijkt de jeugdige Rov Mooyman hoge ogen te gaan gooien. Gisteren won hij op veel zeggende wijze van Bosman: 6-2, 6-0. Bij de dames is er geen bedreiging voor de no 1 geplaatste Els Veen- tjer. Waarschijnlijk zal zij in drie nummers de buit binnenhalen. Met Henny Fehling vormt zij een sterke combinatie in het DD en in het GD met echtgenoot Piet Veentjer. Mia Smit en Dick Zaadnoordijk waren kansloos: 6-0, 6-j periode tegen Rijnsburgse Boys hadden gespeeld had Katwijk zeker gewonnen. Nu weet ik niet hoe mijn ploeg uit de winterperiode komt, want in februari hebben wij geen wed strijd meer gespeeld. Daarbij komt nog dat ik steunpilaren als Wim Guyt (schorsing) en Cees Koelewijn (blessure) moet mis sen. Maar ik heb goede hoop. Ik ben er van overtuigd dat Katwijk morgen en in de nog resterende wedstrijden goede resultaten gaat behalen. We hebben een slechte periode gehad, de betere tijden komen eraan". LFC-Blauw Zwart Ook in LFC-kringen gelooft men dat er veel betere prestaties gele verd gaan worden dan in de voor gaande periode het geval is ge weest. De Leidse tweedeklasser behaalde uit de negen tot nu toe gespeelde wedstrijden het scha mele aantal van vijf punten wat de ploeg een weinig florisante positie op de ranglijst opleverde. In de winterperiode echter train de de selectiegroep onder leiding van trainer Swaak gretig door, ondanks alle bekende beperkin gen (zaal en strand). Afgelopen dinsdagavond werd er een oefenwedstrijd tegen de Lei- derdorpse eersteklasser RCL ge speeld en het resultaat (2-2) en de verrichtingen van de ploeg waren reden genoeg om de wedstrijd te gen het hooggeplaatste Blauw Zwart niet pessimistisch tege moet te zien. LFC gaat nog voor verrassingen zorgen, zo klinkt het uit die hoek. Trainer Swaak kan overigens over een selectie zonder blessu res beschikken. Blauw Zwart-oefenmeester Roel Timmer niet. Steunpilaar Wim Tolido is door een ernstige rugblessure geveld en zal voorlo pig niet voor de Wassenaarse formatie kunnen uitkomen. De ploeg heeft door oefenwedstrij den tegen het Nederlands ama teurelftal en Ajax het wedstrij dritme een beetje in de benen kunnen houden. Teylingen-W SB Evenals bij Rijnsburgse Boys- Katwijk is ook bij Teylingen- WSB sprake van een wedstrijd tussen de koploper (Tevlingen) en de hekkesluiter (VVSB). Toch wordt het volgens de Sassen- heimse trainer Van der Klugt een moeilijke wedstrijd voor Teylin- gen. "Het is moeilijker om bo venaan de ranglijst te blijven dan om bovenaan te komen. Daarbij komt nog dat het een derby is. Dan spelen er altijd andere din gen mee. We zijn wel redelijk door de win terperiode gekomen. In de maand februari hebben we kei hard gewerkt. Maar het wedstrij dritme is niet aanwezig". Trainer Eifler van WSB heeft zijn selectie in de afgelopen winter stop op onaangename wijze in beweging moeten houden. Het sportcomplex van de Noordwij- kerhoutse club bleef gedurende de slechte periode dicht waar door men op het strand was aan gewezen. "WSB heeft zich moeten behel pen. De gemeente gaf geen toe stemming om op de velden te trainen. Dus moesten we 's zon dags een balletje trappen op het strand. Daardoor is de conditie van de spelers achteruit gegaan. Toch hoop ik minstens een ge lijkspel aan de wedstrijd tegen Teylingen over te houden on danks de afwezigheid van Ab van der Burg want WSB zal een be tere periode tegemoet gaan. Met deze ploeg kunnen we niet de graderen", aldus Eifler, die de Noord wij kerhoutse ploeg aan het eind van het seizoen gaat verla ten. ROB ONDERWATER ADVERTENTIE in uw warenhuis. Dus als u nog wilt profiteren van zeldzaam mooie tapijten voor opvallend lage prijzen VROOM3DREESMANN

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19