Bibliotheek op hoek van Engelendaal' eidse agenda Gaten" na rooien van 230 zieke bomen Wonen in bollenschuur mag niet ,We kunnen beter hele tennispark van gemeente kopen' Raadslid D'66: „Veldaanleg UDO toch aan dure kant..." ""•"■'■■-"■'I- WOENSDAG 7 MAART l!)7!l Keuze van tveihouder, samen met Dillenburg en slreekmuziekschool: LEIDERDORP - Wethouder mevrouw Gehner van Lei derdorp is van mening dat het terrein in Buitenhof op de hoek van de Engelendaal en de Vossiuslaan het meest geschikt is voor de vestiging van de streekmuziekschool en de bibliotheek. „De plannen voor Buitenhof-Oost liggen op dit moment vast. Dat betekent dat we zó kunnen be-' ginnen met de bouw. Eventuele protesten die alle plannen kun nen vertragen kunnen niet meer worden ingediend", aldus Geh ner, die dit een belangrijk argu ment vond om af te zien van het bouwen in het park de Hout kamp, zoals van verschillende zijden was voorgesteld. Zowel de Leiderdorpse streekmu ziekschool en de bibliotheek, als ook het bejaardencentrum "De Dillenburg" zijn bereid hun nieuwe onderkomen in een ge zamenlijk gebouw te realiseren. Gehner noemde de toezeggingen van de besturen van deze instel lingen een resultaat dat boven verwachting was. "Nu deze bereidheid er is, kunnen we over zo'n twee weken al een architect aan het werk zetten. „De Dillenburg" krijgt een eigen architect, de muziekschool en de bibliotheek krijgen er ook één. Deze twee zullen tot één vormge ving moeten komen." In het gebouw kunnen tevens wijkvoorzieningen in de vorm van onder meer een ontmoe tingscentrum worden onderge bracht. Het zal geruime tijd kaal zijn lattgs de Achthovenerweg, als de 230 zieke populieren zijn gerooid. Leiderdorp heeft geen geld voorde beplanting met nieuwe bomen. LEIDERDORP: GEEN GELD VOOR NIEUWE POPULIEREN 59 LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp heeft niet genoeg geld om de bomen die weggehaald gaan worden aan de Achthovenerweg in Lei derdorp onmiddellijk te vervangen. De 230 zieke polulieren aan weerszijden van de weg zullen nu verwij derd worden. Het zal dan nog anderhalf jaar duren voordat met her beplanting begonnen kan worden. Wethouder Bezemer acht het rooien van de bomen een hoogstnoodzake lijke aangelegenheid, omdat de zieke bomen een gevaar opleveren voor het verkeer dat over de Achthovenerweg rijdt. Volgens hem moet dit weghalen dan ook zo snel mogelijk worden aangepakt, voordat het te laat is. "Al gooien we de bomen desnoods in de sloot. Het gevaar van omvallen is dan geweken. De herbeplanting kan beter een tijd op zich laten wachten. De hout wilgenrups, die tenslotte de oorzaak van alle ellende is, moet eerst helemaal verdwenen zijn", aldus Bezemer. Op deze plek bij het Engelendaal in het Leiderdorpse wijkdeel "Buitenhof' zou volgens wethouder Gehner de nieuwe bibliotheek moeten komen. In het gebouw zouden tevens worden ondergebracht de streekmuziekschool en bejaardencentrum "Dillenburg". Ook moet er een ontmoetingscentrum voorde wijk in komen. Bedden" van Frenkel Frank best geestig OEGSTGEEST - De komedie "Bedden", gisteravond in het Rijnlands Lyceum voor het voet licht gebracht, is een tragi-ko- misch stuk geschreven door Di- mitri Frenkel Frank dat hij zelf speelt, samen met Liesbeth List. Het stuk speelt zich af in een groot flatgebouw. In een simpel decor worden na elkaar vier scè nes in vier verschillende slaap kamers gespeeld. Buiten valt een schot. Voor een restaurant is een man doodgeschoten. Wie de man is is niet belangrijk, alleen wat zijn dood binnen de slaapka- merwanden veroorzaakt. In de eerste scène probeert een doorgewinterde diplomaat zyn avondje met een mooie vrouwe lijke tolk niet te laten verstoren door het schot. In het tweede ta fereel onderbreekt de moord een hooglopende ruzie tussen een manager en zijn vrouwelijke por no-ster die eindelijk eens een be ter soort films wil maken. Ver volgens zien we hoe een wanho pige echtgenoot, die door zyn vrouw verlaten wordt, zijn ver driet letterlijk tracht te maskeren met een groteske feestneus. En tenslotte brengt het burenge beuren een psycholoog, auteur van een populair wetenschappe lijk kitschboek, en de fotografe van een roddelblad tot de groot ste verwarring. We zien de vier episoden, die zich in feite tegelijk afspelen, na elkaar. Elke keer valt weer het schot en hoor je de sirenes. Frenkel Frank heeft het stuk voor Liesbeth List en voor zichzelf geschreven, üp het lijf geschreven zogezegd, of zoals hij het zelf formuleert: "Ik heb een paar facetten van Lies beth en mijzelf genomen; niet dat we ons zelf spelen, maar we kun nen ons eigen ik wel erg in deze comedie gebruiken." De stukjes eigen karakter die in het stuk zitten zijn erg duidelijk merkbaar. Liesbeth List, die haar eerste rol in een toneelstuk speelt, is ook het best op dreef als zij bijna zichzelf speelt. Toch ziet zij in deze komedie best kans af te komen van de image van het zan geresje dat graag de actrice wil spelen. Dimitri Frenkel Frank staat ook voor het eerst op de planken in een toneelstuk zodat "Bedden" nauwelijks door "echte" acteurs gespeeld wordt. Wel zijn zij op el kaar ingespeeld en is het si uk af en toe best geestig en onderhou dend. JAN RIJSDAM Eigenaar dient protest in bij Wassenaar een pand aan de Molenweg in Wassenaar. Aan het pand aan de Molenweg bevindt zich een ver uitstekende dakgoot, die in de smalle straat herhaaldelijk door passerende vrachtwagens wordt stukgereden. De welstandscommissie had echter esthetische bezwaren en daarom weigerde het gemeentebestuur een vergunning toe te kennen. De architect van Van der Ham, dé heer L. de Bruyn verdedigde het standpunt door aan te voeren dat al twaalf jaar geleden een bouw vergunning voor een dergelijke wijziging van de gevel is ver leend. De rechtskundige commissie stel de in elk van de drie zaken enkele vragen en trok zich daarna achter gesloten deuren terug om zich te beraden over een advies aan B en W en de gemeenteraad, die uit eindelijk deze drie „knopen" moet doorhakken. WASSENAAR - De bollenschuur aan de Katwijkseweg in Wasse naar, die door de heer Van den Berg tot woning is verbouwd, moet weer in de oude staat wor den teruggebracht. Dit hadden burgemeester en wethouders van Wassenaar aan Van den Berg op gedragen. Van den Berg ging hier echter niet mee akkoord, en diende bij de rechtskundige commissie uit de gemeenteraad van Wassenaar een protest in, dat deze week met nog twee andere bezwaarschrif ten werd behandeld. Van den Berg voerde onder meer aan, dat een deel van de schuur al verschillende jaren als woning dienst heeft gedaan en dat dit bij de gemeente bekend was. De verbouwing betrof alleen een wijziging van een bestaand woongedeelte, aldus Van den Berg. Een tweede beroepschrift was af komstig van drs. W.M. de Greve, die in de Ridderlaan woont en geen vergunning kreeg om een 1.50 meter hoge erfafscheiding met palen langs een deel van zijn tuin te plaatsen. Volgens het be stemmingsplan moet een erfaf scheiding daar namelijk bestaan uit een heg of een doorzichtig ij zeren hek en de hoogte daarvan mag niet meer dan 1 meter zijn. De heer De Greve pleitte echter voor het maken van een uitzon dering omdat hij te veel hinder ondervindt van het drukke ver keer op de hoek van de Ridder- laan en de Kerkstraat. Ook wees De Greve op de „inkijk" die zijn tuin nu biedt. Als laatste verscheen de heer Van der Ham voor de commissie. Van der Ham wil een vergunning voor het wijzigen van de voorgevel door het optrekken daarvan tot en met de eerste verdieping van LEIDERDORP - "We kunnen het hele ten nispark met de banen beter van de gemeente kopen. Dan zijn we al lebei van alle narigheid af'. Dit zei L. Klaassen, voorzitter van de tennisclub "De Mun- nik" uit Leiderdorp in een gisteravond gehouden verga dering van de commissie sport, cultuur en recreatie. Hij reageerde met deze uit spraak op de hoge kosten waar "De Munnik" mee ge confronteerd wordt. "Wij moeten als huurder van de banen het grote onderhoud betalen. Ook de kosten voor de parkeervoorziening ko men voor onze rekening. Geen enkele huurder hoeft dat doorgaans te betalen. Waarom wij dan wel?", vroeg Klaassen zich af. Wethouder mevrouw Gehner toonde zich bereid over het idee van Klaassen, om de ba nen van de gemeente te ko pen, na te denken. Overigens dacht zij dat het voor een ten nisvereniging mogelijk moet zijn het geld dat nodig is voor het grote onderhoud' en de huur van de banen op te brengen. "De vereniging van tennis baandirecteuren (VTD) heeft vastgesteld, dat de tennis sport zichzelf kan bedruipen. Voorzitter ..De Munnik" over lioge Losten in Leiderdorp: Daarom is "De Munnik" ook de enige sportvereniging in Leiderdorp die alle kosten in principe zelf moet betalen." Subsidie Al geruime Uid maakt de ver eniging bezwaren tegen de hoogte van de baanhuren, die de gemeente bij de vereniging in rekening wil brengen. De verhoging van de baanhuur is nodig om te zorgen dat het hele tennisgebeuren niet ver liesgevend wordt. "Lukt het niet, dan kan de club altijd subsidie aanvragen" al dus Gehner, die er wel aan toevoegde dat zij van het be stuur van de club begrepen had dat het vragen van subsi die uit den boze is. "Maar doen zij dit toch. dan willen wij als gemeentebe stuur wel eens weten hoeveel de tennisclub dan wel tekort komt. Dan zullen alle boeken op tafel moeten komen. Op dit moment weet ik niets af van hoe "De Munnik" er op het ogenblik voorstaat. Wan neer ze kunnen aantonen dat de totale baanhuur niet meer opgebracht kan worden, on danks de contributieverho ging die geleidelijk aan opge voerd moet worden, dan pas kan er gemeenschapsgeld in gestoken worden". De wethouder wilde geen ver gelijking trekken met andere sportverenigingen binnen Leiderdorp, want die draai en veel minder uren of ver schillen teveel van opzet. En voor hun worden uiteraard lagere huren berekend voor bijvoorbeeld de sportvel den". „Andere methode succes van de buurt OEGSTGEEST - "Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat we toch erg duur uit zijn. In hoever re is het zeker dat deze methode van aanleg die nu voorligt, de meest goede, de meest economi sche is?" Zo reageerde het Oegstgecster D'66-raadslid Wuisman gisteravond (tijdens de commissie financien) op de kosten van het voetbalcomplex van UDO dat nabij de Voscuijl moet worden aangelegd. De daar voor benodigde J 2,28 mil joen zijn al in mei van het afgelo pen jaar door de gemeenteraad beschikbaar gesteld. Gister avond kwam het bedrag weer ter sprake tijdens de behandeling van het voorstel van burgemees ter en wethouders om de sport velden niet aan te leggen door middel van dicpspitten met bronbemaling, maar met behulp van omspuiten van de verschil lende grondlagen. Besparing Wuisman liet weten dat volgens deskundigen op verschillende plekken 10 -a 15.000 gulden be spaard zou kunnen worden op de kosten en dat de totale besparing wel eens tegen de 100.000 gulden aan zou kunnen lopen. "Het kan op zich geen kwaad om er naar te kijken of op alle plaatsen BURGERLIJKE STAND LEIDERDORP/ZOETERWOUDE Gehuwd: R. van der Tuin en C. Ste kelenburg; F. van Voorst en Vcrbeij; A.J.W. van Veen en J.M.W.B Am- merlaan; P.C.J. Visser en W.G.M. van der Lubbe. Overleden: J. van Hameren (83 jr) geh. met C. Turk. R.A. Veen; M.T. Borst (80 jr) geh. gew. met J.J. van der Meer; C.C. van der Meer (74 jr) geh.gew.met: W.C. Griever; S. Platteel (72 jr); J. Margadant(44 jr); G E. Laurens (1890); J.E.R. Blok (1918); P. Faas (1914); E.H.C. van der Krogt (1950); T.A. de Zwijger (1915). Wethouder v. Belle .dit bedrag slaat nergens op bij de kostenberekening goed opgelet is," zo antwoordde wet houder Van Belle. Hij kon echter niet geloven dat het mogelijk was dergelijke sportvelden aan te leggen voor zo'n 20U.000 gulden, zoals Wuisman van een deskun dige gehoord had. "Dit bedrag slaat nergens op. Zoiets is in Ne derland nauwelijks mogelijk, om voor een dergelijke prijs sport velden aan te leggen" aldus de wethouder. Up advies van de commissie financiën gaat de ge meente nu bekijken of binnen het gegeven geld nog op verschillen de posten goedkoper gewerkt kan worden. Kinderachtig Kuhlbcck (PvdA) sprak over een "kinderachtige" houding van de gemeente "om op alle manieren te laten blijken dat men rond de aanlegmethode voor de sportvel den niet door de knieën is gegaan voor de buurtbewoners". Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-24 Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks dansen, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur. tel. 146586. Leidse Schouwburg, Haags Sprookjes Toneel met "De legpuzzel van Leopard, 14.30 uur. Academiegebouw, lezing Pater L. Grol- lcnbeig, 20 uur. Visser 't Hooft-lyccum, Kagerstraat 1, le zing prof. dr. Verkuyl, 20 uur. Raadzaal De Weide 37, begrotingsverga dering, 19 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. wel zijn. 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars. 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open cafe avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur alg. Ned. Invalidenbond, 19-23 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrfj advies, 19.30-20.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys. ingang Schoolsteeg, werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur. tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go-club, aardewerken, 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden, 20 uur. Volkshuis, Femke, ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. Lutherse Kerk, koopavondconcert door Hans van Nieuwkoop en Stans Bakker, 20.30 uur. LAK-Theater, Mickery-circuit Don Quichotte's, 21.00 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, hoorzitting verkeersrapport, 19.30 uur. Raadzaal De Weide 37, Warmond, raads vergadering, 19 uur; cie. openbare wer ken, 20.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. on derwas, advies en bystand, 20 uur. Apotheken Zoals bekend hebben bewoners van de wijk Grunerie Willi- brordlaan protesten aangetekend bij de gemeente tegen de diep- spitmethode met bron maling, omdat men bang was voor te gro te veranderingen van de grond waterstand wat verzakkingen van hun huizen tot gevolg zou kunnen hebben. B en W zijn nu met een nieuw voorstel (omspui ten) gekomen om de risico's die er waren uit te bannen. "Het is gewoon erg slechte grond om sportvelden aan te leggen en we zijn er nu pas achter gekomen dat de diepspitmethode toch te riskant is" zo zei Gorkum, direc teur van gemeentewerken in een commissievergadering van maandagavond. Hij voegde eraan toe dat "dit voorstel om in plaats van diepspitten nu te gaan om- spuiten niet gezien moet worden als een door de knieën gaan van het gemeentebestuur voor de wijkbewoners. "Je moet het een succes van de buurt noemen, je moet de men sen gewoon feliciteren met hun actie en durven toegeven van: Jullie hebben gelijk", aldus Kohlbeck in zijn reactie op de houding van het gemeentebe stuur. Langerak ere voorzitter WIK WASSENAAR - Op voorstel van het bestuur van de Wassenaarse sportvereniging WIK is Henk Langerak door de ledenvergade ring benoemd tot ere-voorzitter van de Vereniging, Langerak is 41 jaar bestuurslid van WIK geweest. Als afscheidsge schenk kreeg Langerak een acte- tas. Ook werd dank gebracht aan mevrouw Langerak, die in stilte en op'de achtergrond steeds veel werk voor de vereniging heeft verricht. Zij kreeg een fraaie bro che en bloemen. De avond- en nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: 2 tot 9 maart, door Apotheek Kok. Rapenburg 9. Leiden, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voorspoedrecepten van een taxi. tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 (ten zuiden van de Rijn); tel. 134604 (ten noorden van de Rijn). Leiderdorp - Gezondheidscentrum Leiderdorp, Berkenkade, tel. 410131, spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hooge Wei 203, Sassenheim tel. 02522-12022. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordcinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé. Dink Binnendijk, Gal gewater 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnement160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2