KNVB: NOS- boycot van Roda via de rechter ongedaan maken Verwarring rond duel Koopmans- Aldo Traversaro John van der Wiel maakt het Timman nog erg moeilijk Ook VVD-kamerlid stelt vragen FC KÖLN KLOPT RANGERS: 1-0 Van Kraay na operatie een maand buitenspel WOENSDAG 7 MAART 197!) LEEUWARDEN (ANP) - Ook in de tweede ronde van het Nederlands schaakkam pioenschap in Leeuwarden heeft Jan Timman kunnen constateren, dat hem door de nationale concurrentie wei nig wordt geschonken. Met zwart nam de grootmeester tegen Leidenaar J ohn van der Wiel een half-giftige pion en moest toen uiterst nauwkeu rig verdedigen om niet het zelfde lot te ondergaan als in de eerste ronde, toen hij ver loor van Hans Ree. John van der Wiel kreeg royaal spel, maar de mogelijkheid van een stuk-offer benevens krimpende bedenktijd brach ten hem op een dwaalspoor. Nadat hij langs de afgrond was gegaan weerlegde Tim man het offer uiterst actief en precies en bracht daarmee zijn score op vijftig procent. Een vol punt meer hebben Baljon en Ligterink. Zij dank ten hun twee uit twee vooral aan de tijdnood van resp. Har- toch en Van der Weide. Daar bij speelden zich zenuwslo pende tonelen af. Van der Weide moest bijvoorbeeld meer dan tien zetten in twee ko. Ree minuten doen. Hij noteerde het geheel niet meer, kwam verloren te slaan, doch kreeg dooreen bok van Ligterink de winst in de schoot geworpen. Toen dit absurde resultaat bekend werd, liet wedstrijd leider Folkers de notatie bij werken. Toen bleek dat Van der Weide een zet tekort kwam. De partij werd daar mee alsnog voor hem verlo ren verklaard, waarmee Lig terink naar 2 uit 2 klom. Hartoch gebruikte tegen Baljon eveneens schrikbarend veel tijd. In die fase raakte hij de kwaliteit kwijt. Zonder te no teren rafelde Hartoch de ver eiste veertig zetten eruit, maar toen stond hij dan ook totaal verloren. De partij werd aanvankelijk afgebroken, maar na zo'n half uurtje als nog door Hartoch opgegeven. Van Dop tegen Lange weg werd een correcte puntendeling. De remises Donner-Ree. Hofland-Bohm en Van der Vliet-Sosonko veroorzaakten geen opwinding. Uitslagen 2e ronde Van der Weide-Ligterink 0-1, Van Üop-Langeweg V2-'/a, Hartoch- Baljon 0-1. Ree-Donner '/a-'/j. Van der Wiel-Timman 0-1. Van der Vliet-Sosonko 'fe-'/ï, Hof- land-Böhm V2-V2. rink. Baljon 2. 3/4 Soson- '/a, 5/9 Hofland, Böhm, 'l'imman, Donner. v.d. Vliet 1. 10/13 Langeweg, Van Dop. Van der Weide 'h, 14 Van der Wiel 0. Partij Wit: J. van der Wiel-zwart: J.H. Timman. Pric-verdediging 1. e2-c4, d7-d(i, 2. d2-d4, Pg8- f6, 3. Pbl-c3, g7-g6, 4. f2-f4, Lf8-g7, 5. Pgl-f3, ÜrÜ, 6. Lfl- d3, Pb8-c6, 7. 0-0, e7-e5, 8. d4xe5, d6xe5, 9.f4-f5, Pc6- b4,10. f5xg6, h7xg6, ll.Lcl- g5. Pb4xd3, 12. c2xd3. Dd8- d7, 13. Ddl-b3. Dd7xd3! 14. Tal-dl. Dd3-a6, 15. g5xf6, Lg7xfB, 16. Pc3-d5, Lf6-d8, 17. P13xe5. Da6-c6, 18. Db3- c3. c7-c6. 19. Pe5x96!, De6xg6, 20. Pd5-fG. Ld8xf6, 21. TflxfG. Dg6-h5, 22. Tdl- d3. Tf8-e8!, 23. Td3*-g3 (schaak, KgR-f8. 24. Dc3-e3. Lc8-e6, 25 Tg3-g5, Dh5-dl (schaak). 26. TfB-fl. Ddl-d6, 27. Tg5-a5. b7-b6. 28. De3- h6 (schaak), KfB-e7,29. Ta5- a4. Db6-e5. 30. Tfl-dl. Te8- h8. Wit gaf het op. DEN HAAG (ANP) - Piero Pini, de secretaris van de Euro pese Boks Unie (EBU) heeft gisteravond voor verwarring gezorgd rond het gevecht om het Europees kampioen schap in het half zwaargewicht, dat morgenavond in het sportpaleis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden tussen titelhouder Aldo Traversaro uit Italië en de Nederlandse uitdager Rudi Koopmans. Gisteravond laat kreeg Hans Nij- dam, de secretaris van de Neder landse Boks Bond een dringend telegram uit Rome, waarin Pini schreef dat het titelgevecht over vijftien ronden moet gaan. Eind vorig jaar besloot de Europese Boks Unie titelgevechten voor taan over twaalf ronden in plaats van vijftien te laten gaan. Dit ter bescherming van de boksers. De EBU had besloten tot inkorting van de titelgevechten naar aan leiding van het ongeval dat de Westduitse Jörg Eipel was over komen in een titelgevecht tegen de Fransman Alain Marion. Eipel ging 111 dat gevecht zwaar knock out en bleef gedurende een maand in coma. Rudi Koopmans, die zich in Rot terdam voorbereidt op zijn twee de confrontatie met Traversaro. was onaangenaam verast. "Dit is natuurlijk weer typisch een Ita liaanse rotstreek. Ik denk er niet aan langer dan twaalf ronden te boksen. Ze kunnen mij wat. Ik heb een contract voor twaalf ron den en daar houd ik mij aan." Koopmans' manager Willi Zeiler zal de beslissing van de EBU in UTRECHT (GPD) - De KNVB overweegt de NOS via de rechter te dwingen de boycot van Studio Sport jegens voetbalclub Roda JC op te heffen. Het sportprogramma zendt geen thuiswedstrijden van deze Limburgse club meer uit omdat er te veel opzichtige reclame wordt ge maakt langs het veld. Competitie in eerste divisie eindigt 4 juni ZEIST (ANP)- De competitie in de eerste divisie van het betaalde voetbal zal op maandag 4 juni (Tweede Pinksterdag) beëin digd zijn. Het is de bedoeling dat de na-competitie tussen de vier periodekampioenen in het weekeinde van 23/24 juni af loopt. Vertegenwoordigers van achttien van de negentien eerste divisie clubs hebben dat gisteren na een bespreking met een delegatie van het sectie-bestuur betaald voetbal van de KNVB besloten. Om het resterende programma op 4 juni te laten aflopen zal in totaal van drie midweekse speeldagen gebruik moeten worden gemaakt. Die midweekse dagen behoeven niet noodzakelijk de woensda gen te betreffen. De thuisspe- lende clubs kunnen de wedstrij den ook vaststellen op dinsdag- of donderdagavond. Voor de midweekse wedstrijden zijn gekozen 25 april, 9 mei en 15 mei. Op woensdag 4 april zal er ook reeds midweeks gespeeld worden in de eerste divisie, maar dat betreft dan de wed strijden die afgelopen zondag werden afgelast. Verder zijn er in de eerste divisie dubbele programma's op 14 en 16 april (Pasen), zaterdag 28 april en maandag 30 april (Ko ninginnedag) en het Pinkster- weekeinde van 2 en 4 juni, wat dan tevens de laatste speeldag De na-competitie begint op don derdag 7 juni. Daarna wordt ge speeld op 10, 13. 17, 20 en 23/24 juni. De competitie in de eredivisie loopt af in het weekeinde van 9 en 10 juni. Volgens Eric Vile, voorzitter van de sectic betaald voetbal van de KNVB, is het inschakelen van de rechter mogelijk als zou blijken dat de NOS zich niet aan het con tract houdt. Volgens het contract heeft de NOS vrije keuze uit het wedstrijdaanbod, maar mag zij geen ciubs bij voorbaat uitslui ten. Vilé wil eerst exacte gege vens van Roda hebben over de reclameborden, alvorens de zaak bi j de NOS, en eventueel later bij de rechter, aanhangig te maken. Bob Spaak van Studie Sport heeft de boycot verklaard door te zeg gen dat Roda JC reclameborden in drie verdiepingen heeft staan en dat de maat daarmee wel vol is: "De cameramensen kunnen niet meer om de reclame heen én dat gaat ons te ver". "Laat de NOS maar wegblijven, het zal ons een zorg zijn of we op de televisie komen of niet", zei de manager van voetbalclub Roda JC, Hans Coerver. in een eerste reactie. "Maar in Rotterdam, bij Feye- noord, staan ze ook driehoog, en daar komt de NOS wel". Volgens Coerver is de boycot des te meer. aanvechtbaar omdat er de laatste tijd geen borden bij gekomen zijn en de NOS al eerder wel Filmde toen er evenveel reclame rond het veld stond als nu. "We werken alleen met contracten van één of meerjaar. We laten dat werk ver zorgen door een gespecialiseerde firma, die zich aan bepaalde af metingen moet houden. En dat gebeurt", aldus Coerver. In Hilversum zijn inmiddels al tele foontjes binnengekomen van mensen die de NOS-actie als een vorm van discriminatie jegens Limburg zien. Er is zelfs met ac ties tegen de NOS gedreigd. De voorzitter van de Roda-suppor- tersclub, de heer Bakker, heeft zich overigens van dit soort acties gedistantieerd. Willekeur In de Tweede Kamer zijn intussen ook vragen over de boycot ge steld. Niet uitzenden door Studio Sport van flitsen van thuiswed strijden van Roda JC en MW zou een blijk zijn van willekeurig handelen, zo meent het Tweede- Kamerlid Jan Keja. In schriftelij ke vragen aan de bewindslieden van CRM vraagt Keja op welke artikelen uit de Omroepwet het optreden van de NOS gebaseerd Het kamerlid wijst de bewindslie den in verband met de boycot eveneens op het feit dat de sta dions van zowel Roda JC als MVV als gevolg van langjarige contracten al geruime tijd dezelf de hoeveelheid reclameborden bezitten. Niet alleen de boycot van Roda JC en MW. maar ook het NOS-op- treden bij de zondag in Roer mond gespeelde hand bal wed strijd Mora-Swift tegen ANV- Niloc wordt door Keja gelaakt. Bij deze wedstrijd moest de reclame achter de doelen op straffe van niet-uitzenden ver wijderd worden. De reclame in de lengterichting van de zaal mocht echter wed gehandhaafd worden, terwijl beide teams bovendien shirtreclame voeren. Ou d-wereld kam pioen Boris Spasski heeft bij het toernooi van München zijn leidende positie versterkt. Hij won gis teren in de achtste ronde met wit van Pfleger. Gevaarlijkste concurrent van de met zes punten leidende, in Frankrijk levende Rus, is Robert Hub- ner. Deze bracht zijn totaal door winst in de hangpartij uit de zevende ronde tegen Robatsch op vijf pnt. Rangers-doelman McLoy werpt zich op de schoen van de FC Köln-speler Littbarski KEULEN - In de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de Eu ropese beker voor landskam pioenen heeft FC Köln gister avond in eigen stadion voor 35.000 toeschouwers met 1-0 ge wonnen van Glasgow Rangers. Het enige doelpunt viel in de 58ste minuut. In een verwarrende si tuatie, waarbij doelman McLoy onzeker optrad, trok middenvel der Glowacz van vijf meter voor. Dieter Müller verlengde de voor zet met het hoofd. De return is over veertien dagen in het Ibrox- park in Glasgow. Hoewel geen van de Nederlandse clubs is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Europa cup toernooien, komen vandaag wel enkele Nederlanders in actie. Bij Ipswich Town-FC Barcelona zelfs twee: Neeskens aan Spaan se kant en Arnold Mühren bij de Britten. Verder treedt Piet Hamberg met Servette voor de Europa Cup II aan tegen Fortuna Düsseldorp. In de Eurqpa Cup III speelt Cees Bregman met MSV Duisburg te gen Honved Boedapest. ROTTERDAM (GPD) - Het verda gen van de partij Rudie Koop- mans-Aldo Traversaro om de Eu ropese bokstitel in het hal/zwaar gewicht, is achteraf voor het or ganiserende Sportpaleis Ahoy' geen tegenvaller geweest. De griep van de Italiaanse kam pioen, die er de oorzaak van was dat het gevecht verschoven werd van 21 februari naar 8 maart, heeft Ahoy' allerminst schade be rokkend. Integendeel. Niet alleen is de toestand van de wegen nu veel beter, ook de publiciteit rond de afgelasting heeft voordelig gewerkt. Liefst 3500 kaarten (van 25 tot 125 gulden) zijn er al de deur uit en alles wijst erop dat Koopmans en Traversaro een robbertje gaan vechten voor een vol huis: 7500 kijkers maximaal. De hoofdpar tij begint om 21.00 uur. De boks avond zelf om 1930. De arbifer bij de titelmatch is de Engelsman Ronald Deakin, ter wijl als juryleden zijn aangewe zen Sanchez (Spanje) en Hom Frankrijk geen geval accepteren. "Dit is gewoon te gek. Traversaro is ver plicht zijn kampioenschap tegen Koopmans te verdedigen. Vol gens de reglementen van de EBU gaat zo'n gevecht over twaalf ronden en wij hebben een origi neel EBU-contract waarin staat dat de partij om het Europees kampioenschap over twaalf ron den zal gaan. Dan kan men niet zo maar twee dagen voor de partij besluiten het toch maar over vijf tien ronden te laten gaan. Daar neem ik geen genoegen mee." Willi Zeiler zal in elk geval stappen ondernemen. Hij wil echter wachten tot de weging, die mor genmiddag in Rotterdam wordt gehouden: "Op de weging moe ten de boksers nogmaals tekenen dat zij met alle voorwaarden, de scheidsrechter en de juryleden accoord gaan. Wij zien wel wat dan gebeurt. Ik vermoed dat Pini ook wel naar Rotterdam zal ko- Bij het eerste gevecht in Rotterdam tussen Traversaro en Koopmans was Pini de man die de telfout van scheidsrechter Perotti op de scorekaart ondekte. De Italiaan gedroeg zich in het tumult dat ontstond, nadat die fout was on- dekt, meer als een supporter van zijn landgenoot Traversaro dan als een onafhankelijk official van de Europese Boks Unie. Revanche Inmiddels is Aldo Traversaro in Nederland aangekomen. Als Eu ropees kampioen in het half zwaargewicht en de Italiaan is er heilig van overtuigd dat hij als zodanig vrijdag weer naar zijn geboorteland zal terugkeren. Hoewel hij op 15 februari van het vorig jaar in Ahoy' zijn Europese titel behield, ziet Traversaro zijn tweede confrontatie met Koop mans als een revanche. "Vorig jaar eindigde de partij onbe slist. Dat was een schandaal. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat ik winnaar was. Ik zal nu laten zien dat ik nog steeds terecht Eu ropees kampioen in het half- zwaargewicht ben". Aldo Traver saro zegt Koopmans als tegen stander beslist niet te onder schatten. "Koopmans is een goe de bokser. Dat heb ik vorig jaar echt wel ervaren en naar ik ge hoord heb, heeft hij zijn voorbe reiding erg serieus aangepakt. Hij heeft zelfs een Amerikaanse trai ner laten overkomen. Toch ben ik niet bang." Aldo Traversaro (die nog steeds in een staalfabriek werkt, hoewel hij inmiddels een aantal huizen heeft gekocht) heeft zich nogal kwaad gemaakt over het feit dat zijn ziek melden, voor de partij, van 21 februari is uitgelegd als een poging om Koopmans uit zijn concentratie te brengen. "Zulke dingen heb ik niet nodig. Ik had echt griep, weliswaar niet zo erg maar toch wel zodanig dat ik mijn kansen aanmerkelijk zou hebben verminderd wanneer ik in die conditie zou hebben gebokst. Ik ben professional en denk ook als zodanig. Ik neem geen onnodige risico's. Dat zal ik ook morgen avond niet doen. Ik ben in een uitstekende conditie. Koopmans zal dat e EINDHOVEN - De PSV'er Adrie van Kraay is gisteren in het Sint Anna- ziekenhuis in Geldrop in verband met een liesbreuk geopereerd en blijkt vlak voor het momeht, waarop dé competitie naar alle waarschijnlijk heid weer hervat kan worden, zeker vooreen maand uitgeschakeld. Van Kraay ondervond al geruime tijd last van pijn in het onderlichaam. Afgelopen zaterdag werd hij na de oefenpartij tussen Willem II en PSV in Tilburg (uitslag 0-5) in het ziekenhuis onderzocht. Een tweede onder zoek maandag, resulteerde in een snelle chirurgische ingreep. De opera tie houdt niet alleen in dat Van Kraay voorlopig voor zijn ploeg „buiten spel" staat, maar dat hij ook voor het Nederlands elftal, dat op 28 maart in Eindhoven speelt voor de voorronde van het Europees kampioenschap voor landenteams tegen Zwitserland, niet beschikbaar zal zijn. ////S7ZR /V4A? A/Ar//V réi /V?jP/£ UA/V/S /s /£7~S &4AA/ OOZ/V A4V &ODy-&C//lOSA*$

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17