Carnaval in bollenstreek VVV Lisse naar nieuwe behuizing LISSER HASJHANDELAAR HOORT 8 MAANDEN EISEN Parkeerproblemen in Buitenkaag lijken opgelost Vereniging hoopt op meer steun Er werd hun geen troep in de handen geduwd. Ze hoefden niet naar Amsterdam en Den Haag met het risico daar met allerlei duistere figuren in aanraking te komen", aldus de verdachte Lis- senaar. Ondanks de toezegging van hem dat hij niet langer meer zal handelen in hasj, eiste de offi cier van justitie een gevangenis straf van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk. Daardoor dreigen, zo meent de advocaat van de Lissenaar, de studieplan nen van zijn cliënt in het water te vallen. De verdachte is thans be zig met een omscholingscursus die nog zo'n drie tot vier maanden duurt. Daarna wil hij, het Mavo diploma al op zak hebbend, de MTS gaan volgen om later mis schien een eigen bedrijf te begin- Een psychiater heeft vastgesteld dat verdachte er materieel graag prettig bijzit en dat de kans op herhaling niet ondenkbaar is. De advocaat van de Lissenaar hield een pleidooi voor het opleggen van een geldstraf, omdat dat de verdachte meer zou raken als hij werkelijk materieel is ingesteld. Hij vroeg de rechtbank een geld straf en een grote voorwaardelij ke gevangenisstraf op te leggen. De verdachte liet voor de Haagse rechtbank blijken weinig kwaad te zien in het gebruik van hasj. Hij zei ook dat in zijn kring geen mensen tot zwaardere middelen als heroïne en cocaïne zijn ver vallen. "Dronken mensen wor den tegenwoordig eerder het slachtoffer van zware drugshan delaars dan gebruikers van soft drugs. Zij weten wat er kan ge beuren", zo zei de verdachte. Zijn advocaat probeerde de daden van zijn cliënt te verzachten door het gebruikelijke voorbeeld van de alcohol, waarvan meer mensen het slachtoffer worden dan van hasj. De Haagse rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Jongens stalen voetbaltassen vol vuurwerk NOORDWIJK - De partij vuur werk, die de Noordwijkse poli tie onlangs heeft gevonden in de duinen, blijkt te zijn gestolen uit een opslagplaats van een in Lei den gevestigde fabriek. Een aantal leerlingen van de tech nische school (allen dertien jaar) had van vrienden uit de klas ge hoord dat in een bunkertje in Leiden een grote hoeveelheid vuurwerk was opgeslagen. Dit kon, zeiden de jongens, gemak kelijk worden weggehaald. In koppeltjes gingen zij op ver kenning uit en vonden de op slagplaats die slechts door een hek en een sloot van de buiten wereld was afgesloten. Voor de jongens was dit geen bezwaar. Eén van hen ging op de uitkijk staan terwijl de anderen hun slag sloegen. Pakketten vuur werk, ter waarde van twintig gulden, lagen zo voor het grij pen. Met voetbaltassen vol rotjes, vuurpijlen, donderbussen en gillende keukenmeiden keerden de jongens naar huis terug. De buit werd in een zomerhuisje in de Noordwijkse villawijk ver stopt. Eén van de jongens bewaarde een grote hoeveelheid van het vuurwerk onder zijn bed. De po litie zegt dat het een wonder is dat hij niet met bed en al de lucht is ingegaan. Van half december af heeft het Noordwijkse zestal naar harte lust geknald. Als de voorraad opraakte werd er een ritje, op de fiets, naar Leiden gemaakt om de voorraad weer aan te vullen. De zaak kwam aan het rollen toen enkele weken^eleden een groot stuk begroeiing van de zuiddui nen in vlammen opging. De jon gens namen toen de benen en lie ten een deel van het vuurwerk achter. De politie probeert thans te achterhalen hoeveel vuur werk de jongens hebben wegge haald. Dan krijgen zij de reke ning gepresenteerd. Het Leidse bedrijf heeft inmiddels maatregelen genomen om der gelijke diefstallen in de toe komst te voorkomen. Drie maanden gevangenis voor dodelijke 'race' DEN HAAG - De rechtbank in Den Haag heeft gisteren tegen de 24- jarige A.W.A.P. uit Noordwijker- hout een gevangenisstraf van drie maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de perio de van twee jaar geëist. De man botste 14 mei vorig jaar met zijn auto frontaal op een tegen ligger, toen hij met zijn broer in een race was gewikkeld. Daarbij kwam een vrouw om het leven. Haar man en twee kinderen wer den ernstig gewond. DUIN- EN BOLLENSTREEK - Het carnavalsfeest is weer ten einde. In allerlei plaatsen in de duin- en bollenstreek werden gisteravond slotfeesten gehouden, terwijl in de middaguren kinderoptochten door de dorpen trokken zie foto boven). In het Bruine Paard in Sassenheim werd een carnavalsmiddag voor kinderen gehouden (zie foto onder). DEN HAAG/LISSE - De 24-jarige B.H. uit Lisse is eigenlijk een principiële hasjroker. Hij ziet daarin geen enkel kwaad en is niet van plan met het roken van hasj te stoppen. Eind vorig jaar is de Lissenaar in Noordwijk be trapt met bijna 13 ons hasj op zak, met de bedoeling die op een be paald adres af te leveren. Zowel hij als de bewoner van het adres zijn door de politie opgepakt. De Lissenaar heeft bijna veertig da gen in voorarrest gezeten, maar is later op vrije voeten gesteld. Hij liet tegenover de Haagse recht bank weten dat hij in elk geval van plan is te stoppen met de handel in softdrugs, want dat bemoeilijkt zijn toekomst. De Lissenaar heeft grote plannen en die wil hij niet laten dwarsbomen door registratie bij justitie. Vol gens verdachte is hij tot de han del gekomen door vriendendien sten. "Bij mij wisten mijn vrien den en kennissen wat ze kochten. WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 Diepenhorst Gemeente wil grond kopen voor aanleg parkeerterrein De WV is startklaar. Het uithangbord is al gemonteerd. BUITENKAAG - Er daagt eindelijk een oplossing voor het jaarlijks weerkerende parkeerprobleem in Buitenkaag. Elke zomer is de overlast van door watersporters gepar-' keerde auto's tot nu toe groter geworden. Na jaren van plannenmakerij door de steeds meer onder druk geplaat ste gemeente Haarlemmermeer, is nu dan toch het eerste hoopgevende resultaat bereikt: de gemeente heeft over eenstemming bereikt met het Haarlemmermeerse pol derbestuur over de aankoop van een lap grond nabij het Kaagse veerpont, waarop een parkeerterrein kan worden aangelegd. Al te groot optimisme is intussen nog misplaatst. Zelfs burgemees ter en wethouders moeten zich nog over de aanschaf, waarmee zo'n 100.000 gulden is gemoeid, uitspreken. Om maar te zwijgen van de gemeenteraad en - als laat ste - de provincie. Behalve het geld voor de aanschaf zal de ge meente overigens ook nog het geld voor de inrichting van het terrein moeten opduikelen. Met de uitgave is in de begroting geen rekening gehouden. Een inrich tingsplan moet bovendien nog worden opgesteld, zodat alles bij elkaar in elk geval niet te ver wachten is dat Buitenkaag deze zomer al van de parkeerperikelen is verlost. Woordvoerder Van den Anker van de gemeente: "Er zal ook nog een bestemmingswijziging aan te pas moeten komen. Ik verwacht dat het zéker nog wel een halfjaar zal duren voor al die procedures ach ter de rug zijn. Maar ik kan er geen zinnig woord over zeggen wanneer of, en hoe dat terrein er precies komt te liggen. Een voor deel is wel dat het land pachtvrij Capaciteit Het terrein is gelegen in de hoek tussen de Hoofdvaart westzijde en de Lisserdijk, op zo'n drie mi nuten gaans van het veerpont. Het heeft een grootte van 6000 vierkante meter en dat moet vol gens Van den Anker voldoende zijn voor een parkeerterrein, waarmee "de grootste druk van de ketel" gehaald moet zijn. "Misschien dat er op een topdag nog te weinig plaatsen zijn, maar normaal gesproken zal de capaci teit voldoende groot zijn", aldus Van den Anker, die stelt dat de meest logische toegang tot het parkeerterrein gedacht moet worden aan de kant van de Hoofdweg westzijde. Dat laatste is dan weer van belang in verband met bezwaren van een twintigtal bij het terrein wonende Buitenkagers, die vrezen dat zij straks alle overlast op hun nek krijgen. Zij hebben daarover al hun zorg uitgesproken bij CDA- raadslid Verbaas, dat zich altijd voor de komst van een parkeer terrein heeft ingespannen. Me vrouw Verbaas heeft in verband De plaats waar de gemeente een terrein kan gaan aanleggen - de grondaankoop is in principe rond. De bewoners v huizen laten intussen al protesten horen. x de bij het terrein gelegen met die zorgen over de (nog he lemaal niet officiële) plannen van de gemeente gisteren contact ge zocht met de verantwoordelijke wethouder Kamper (verkeer en openbare werken). Kamper was gisteravond present bij een CDA- fractievergadering. De wethou der verklaarde gistermiddag nog niets van deze zorgen te weten. Ook Van den Anker was niet op de hoogte van dergelijke moei lijkheden. De bezwaren van deze bewoners kunnen mogelijk wel leiden tot een vertraging van de aanleg van het parkeerterrein, waarvoor ten slotte een bestemmingswijziging (met de mogelijkheid tot het in dienen van bezwaren) nodig is. Maar het is, gezien de druk vanuit de bevolking op de gemeente om een oplossing voor de parkee roverlast in het dorp te bewerk stelligen, niet te verwachten dat deze bezwaren de komst van het parkeerterrein kunnen tegen houden. Overigens heeft de gemeente, die nu vrij snel tot overeenstemming is gekomen met het polderbe stuur, het beoogde stuk grond al eerder willen aankopen. "Enkele jaren geleden hebben we het vo rige polderbestuur al gepolst, maar toen konden we het hele maal niet eens worden. We heb ben de onderhandelingen nog maar betrekkelijk kort geleden heropend. Met het nieuwe pol derbestuur bleken we wel vrij gemakkelijk tot overeenstem ming te kunnen komen", ver klaart Van den Anker, die voor deze koerswijziging geen oorza ken kan of wil aangeven. In de afgelopen jaren heeft de ge meente ook een aantal andere mogelijkheden aangeboord. Zo lag er onder meer een aanbod van dorpsraadvoorzitter A.P. Stok man met betrekking tot een ter rein aan de Leidsemeerstraat in Buitenkaag. "Maar Stokman stelde onacceptabele voorwaar den", aldus Van den Anker, "Hij wilde in ruil voor zijn terrein toe stemming om boten te stallen in zijn kassen". De Koning Twee kopstukken naar bollenclorp AR viert eeuwfeest in Rijnsburg en Waddinxveen RIJNSBURG - Rijnsburg is één van de twee gemeenten in Zuid-Holland (Waddinxveen is de andere) waar de Anti Re volutionaire Partij haar hon derdjarig bestaan zal vieren. Voor Rijnsburg is onder meer gekozen, omdat de AR in het bollendorp veel aanhangers heeft. Om dit eeuwfeest enige luister bij te zetten komen drs. Jan de Koning (minister van ont wikkelingssamen werking) en professor I. Diepenhorst om die dag naar de Immanuël- kerk om er het één en ander over de partij te vertellen. LISSE - De verhuizing van de VVV-Lisse van de Heren straat naar de Grachtweg is in volle gang. Voor donder dagmiddag drie uur moet het nieuwe onderkomen van de WV zijn ingericht, want dan verricht burgemeester A.J. Berends van Lisse de officiële opening van het nieuwe kantoor. Het nieuwe pand van de VW-Lisse is vele malen ruimer dan de vori ge behuizing aan de Herenstraat. Toen beschikte de vereniging voor vreemdelingenverkeer in het bollendorp over slechts en kele vierkante meters. Zelfs de privé-woning van de directrice van de WV, achter het kantoor tje, moest worden gebruikt om alles te kunnen herbergen. "Het was soms een gekkenhuis daar", zegt de directrice mevrouw A. Schipper. "Zelfs in mijn slaap kamer onder het bed lagen de pa pieren". In het pand aan de Grachtweg 53a beschikt de WV over één grote ruimte, voor het verlenen van diensten aan de bezoekers, plus een wat kleinere kantoorruimte. Naast een ruime balie zijn er flin ke opbergkasten en zogenaamde wandrekken in "de winkel" te vinden. Voordat de WV haar intrede deed in het pand aan de Grachtweg was het in handen van een in- en verkoopcentrum voor bloem bollen. Behalve de VW-Lisse die nu een deel van dit pand be woont, hebben ook reisbureau Beuk en het architectenbureau Veldhoven een gedeelte in ge bruik. Kosten De voorzitter van het bestuur van de VW-Lisse de heer H. van der Kroft wilde over de totale kosten die verhuizing en opknappen van het nieuwe pand met zich mee brachten nog geen exacte cijfers geven. Wel liet hij weten dat de kosten, zoals hij dat nu kan be kijken, hem zwaar tegenvielen. De verhuizing naar de Grachtweg heeft wat vertraging ondervon den, aangezien de WV de deuren de afgelopen dagen niet voor de bezoekers heeft willen sluiten. Tussen het in- en uitpakken door werden zij alsnog geholpen. Met name door de kaartverkoop voor AVRO's Toppop, waarvoor bij zonder veel belangstelling bleek te bestaan, heeft de twee mede werkers van de WV het nodige extra werk bezorgd. Directrice mevrouw Schipper be looft dat met het nieuwe onder komen van de WV meer service verleend zal worden aan de men sen die een beroep doen op de VW. het assortiment gidsen en folders zal aanzienlijk worden uitgebreid. Ook bij plaatselijke evenementen wil de VW zich in de toekomst meer gaan inzetten. Voorlopig zal daarvoor wel meer steun nodig zijn van de"bevolking van Lisse zelf. De VW hoopt dat het ledental flink opgetrokken kan worden aangezien, zo zeggen zij, de VW nog steeds een ver eniging is die zware verliezen lijdt en "waar dik geld bij moet".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23