Infiltratie van duinen nog niet tegenhouden Ptuefnu hoe lekker licht kan zijn. Gladstone Extra Mild. Op dievenpad na stevige borrel Minister Ginjaar in gesprek met provincie [k]üw Keurslager Bonaventura provinciaal basketbalkampioen Celstraf voor Leidse dealer 25/2.60 ook in menthol 'Lampival' dit jaar op 11 maart 3,98 3,95 1,50 0,99 0,69 0'0 1,59 VROOMS DREESM ANN WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 ADVERTENTIE (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG - Minister Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne) vindt dat de waterleidingmaat schappijen voorlopig nog moeten kunnen doorgaan met het infiltreren van de duinen voor de watervoor ziening van de Randstad. Ook uitbreiding van de duininfiltratie wil hij niet bij voorbaat tegenhou den. Dit liet de minister gisteren weten na een gesprek met de regionale inspectie voor milieuhygiëne, Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland en vertegenwoordigers van de drie waterleidingbedrij ven in het westen van Zuid-Hol land, waaronder de NV Leidsche Duinwater Maatschappij. De minister wees erop dat, in sa menwerking met het departe ment van CRM en de provincie Zuid-Holland, een onderzoek gaande is naar mogelijke alterna tieve vormen van waterwinning. Het onderzoek, dat zo'n drie jaar zal duren, is er ook op gericht, al dus de minister, om te kunnen aangeven wat de capaciteit van de duinen voor de waterwinning op de lange duur zal zijn. De laatste tijd wordt met name in kringen van biologen steeds meer kritiek gehoord op de infil tratie van de duinen, die de oor spronkelijke vegetatie hier en daar sterk heeft aangetast. Toch wil minister Ginjaar ook voordat het onderzoek is afgerond de wa terleidingbedrijven desgewenst toestaan de infiltratie uit te brei den. „De drinkwatermaatschap pijen hebben meestal bepaalde programma's uitgezet voor een lange periode. Die kun je niet zomaar stoppen. Plannen die al in de pijplijn zitten kun je niet op houden, of je moet wel erg harde argumenten hebben". De waterleidingmaatschappijen zijn er zelf van overtuigd dat de duinen voor de waterwinning niet gemist kunnen worden en dat de infiltratie zelfs een be scherming vormt tegen mogelij ke andere bedreigingen. Ir. De Jong, directeur van de Leidsche Duinwater Maatschappij, gaf toe dat de beplanting in de duinen is aangetast en noemde met name de verruiging rond de infiltratie- bekkens „een zeer storend ver schijnsel". De Jong wees de minister er echter op dat dit waarschijnlijk te wijten is aan de stijging van het fosfaat gehalte van het oppervlaktewater na 1965. De bedreven streven daarom naar een verlaging van het fosfaatgehalte van het infil tratiewater. Volgens de directeur van de LDM moet eerst afge wacht worden wat het effect daarvan is op de plantegroei, voordat er verdere conclusies over de gevolgen van duininfil tratie getrokken kunnen wor den. ADVERTENTIE Sombrero 100 gram de succesvolle special van de Keurslager. Vers gemalen rundvlees gevuld met pikante pusztacreme. Opwindend lekker. Eenvoudige bereiding: 2x4 minuten in koekepan. LEIDEN - Het basketbalteam van de scholengemeenschap Bona- ventura-Kijckenborg is gisteren voor de achtste maal zonder on derbreking kampioen van Zuid- Holland geworden. In de sporthal Alexanderpolder stonden de Leidse scholieren, evenals vorig jaar, tegenover het team van de scholengemeenschap Oud Beij- erland. De Bona-formatie won de finalewedstrijd met 74-60. De Bona-spelers wisten ook dit maal een antwoord te vinden op de felle man-to-man verdediging van de Oud Beijerlanders. Aan vankelijk was het een gelijkop- gaande strijd. Toen Oud Beijer- land zich terugtrok in een zone verdediging om greep te krijgen op mensen als Devilee, Van Bel kom en Verburg, zette Bona- coach Kallenberg schutter Men- tink in. Hij voldeed volkomen aan de verwachtingen. Een ge desillusioneerd Oud Beijerland moest toestaan dat Bonaventura, onder leiding van Van der Poel en de inbreng van jeugdige talenten als Beijersbergen, Van Nierkerk en Pley opnieuw ongeslagen bleef. Voor een grote verrassing zorgde het vrij jeugdige meisjesteam van Bonaventura. Zij legden beslag op een gedeelde eerste plaats. Met het kleinst mogelijke ver schil klopten zij landskampioen scholengemeenschap Hugo de Groot uit Rotterdam, maar moes ten direct daarna de tol betalen voor de inspanningen. De meis jes van de scholengemeenschap Oud Beijerland namen revanche voor de nederlaag die de jongens leden. Coach Kallenberg: "Wij hebben op de Zuidhollandse kampioen schappen geen sterkere tegen stand ontmoet dan in de langza merhand zeer sterke Leidse scholencompetitie. Ik vraag me daarom af waarom andere Leidse teams geen kans wagen bij deze kampioenschappen. Het zou be slist een gevoelige klap beteke nen voor de Rotterdamse inbreng die erg groot is. Uitslagen: Meisjes: Bonaventura - West Zuid Vlaardingen 24-19, Bonaventura - Chr. Lyceum Dordrecht 32-20, Bonaventura - Hugo de Groot 26-25, Bonaven tura - Oud Beijerland 17-26. Jon gens: Bonaventura - Cappelle 100-30, Bonaventura - Chr. Ly ceum Dordrecht 62-38, halve fi nale: Bonaventura - Hoogvliet 76-36, finale: Bonaventura - Oud Beijerland 74-60. LEIDEN - In het Academisch Zie kenhuis Leiden slaagden de vol gende kandidaten voor de aante kening kinderverpleging: de da mes C. Beltman-van Wilgen, L.M. Coppieters, E.S. van Es, J.C.M. Gladdines, H. Grolman, H.M. van Hasselt, J.F.P.M. Kop, B.A.M. Martens-Gerritsen, E.M. Meul- broek, D.J.M. Verheggen, M.C. Vreeburg-Molkenboer. LEIDEN - De Vijf Meihal was giste ren het strijdtoneel voor ongeveer 220 schoolkinderen, die elkaar, gewapend met tafeltennisbatjes achter de groene tafels, bekamp- ten. Inzet was het tafeltennis kampioenschap van Leiden van lagere scholen. Noodgedwongen konden alleen leerlingen van de zesde klassen aan dit festijn deelnemen. Orga nisator Cor van Zijp: "Wanneer wij iedereen willen laten mee doen dan kunnen we beter uit wijken naar de Groenoordhal" Een teken aan de wand dat het tafeltennis zich in deze regio kan verheugen in een enorme belang stelling wat ook weer blijkt uit het DEN HAAG/LEIDEN - De officier van justitie heeft tegen de 24-jari- ge Leidenaar C.B.H. een gevan genisstrafvan 12 maanden geëist, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek vanvoorarrest. De Leidenaar wordt ervan verdacht in heroine te hebben gehandeld. Verdachte kon zich gisteren voor de Haagse rechtbank niet voor stellen dat zijn handeltje zo'n gro te vlucht had genomen. Hij deed het uitsluitend voor vrienden en had vrijwel altijd zo'n gram of drie heroïne in zijn portemonnee. Tot zijn klantenkring behoorden de meeste zware junkies van Lei den, die er niet voor terugschrik ken te stelen en in te breken om de heroïne te kunnen betalen. Gedurende de zomer van vorig jaar heeft de Leidenaar naar schatting voor 10.000 gulden omgezet. Verdachte gebruikte het spul eerst alleen. Maar toen vrienden en kennissen vernamen dat hij ge regeld naar Amsterdam ging om heroïne te halen, vroegen ze H. ook voor hen wat mee te nemen. Op die manier hoefde H. zijn ei gen gebruik niet te betalen. Ver dachte zei tijdens de rechtzitting dat hij nu helemaal van de heroï ne af is en dat hij graag een nieuw bestaan wil opbouwen. Hij wil te rugkeren naar Suriname met zijn verloofde. Zij advocaat vond de eis van de officier veel te hoog. H. zit overigens al enkele maanden in voorarrest in Amsterdam. De rechtbank doet uitspraak over 14 dagen. Schoolstrijd achter de groene tafels feit dat verenigingen als Scylla en Avanti over een zeer groot ar senaal jeugdig talent beschikken. Talent was er gisteren ook zeer ze ker achter de twintig tafels in de Vijf Meihal te bespeuren. Knaap jes die ver achter de tafel staand een hardnekkige poging deden net zo spectaculair te verdedigen als Gerard Bakker in zijn beste dagen en talentvolle meisjes die net zo agressief trachtten te smas hen als een Bettine Vriesekoop. Er werd gestreden in veertig poules (27 jongens- en 13 meisjespoules) en er waren evenzovele prijswin naars. Nadat alle behaalde eerste prijzen waren opgeteld en ge deeld door het aantal deelnemers kwam de Drie Octoberschool als de meest succesvolle uit de bus. Van de zeven deelnemers en neemsters behaalden er maar liefst vier een eerste prijs, te weten Tino Cave, Peter Schouten, Evert La Lau en Annemarie Stouten. De Drie Octoberschool mag zich nu een jaar lang de beste tafel- tennisschool van leiden noemen. Weinig „teer". Weinig nicotine. En toch een volle smaak. Zoals u van Gladstone mag verwachten. ,teer" 8 mg nicotine 0,6 mg DEN HAAG/LEIDEN -"Eerst een stevig borreltje drinken, want dan heb je meer lef', dat zei de 52-jarige Leidenaar H.A.V., die gisterochtend terecht stond voor de Haagse rechtbank wegens het plegen van een groot aantal dief stallen. Hij heeft al eerder voor gelijksoor tige diefstallen terecht gestaan. De man wordt ervan verdacht veelal op de fiets de streek inge trokken te zijn en daar in bejaar denhuizen en scholen portemon nees te hebben gestolen. Dat deed hij het afgelopen jaar zo'n vijftig keer, waarvan hem giste ren vijf gevallen ten laste werden gelegd. Alvorens over te gaan tot de diefstallen dronk de Leide naar eerst een stevig borreltje. Als hij een keer werd gezien in een bejaardenhuis of school, dan zei hij dat hij verwarmingsmon teur of timmerman was. Dat geloofden de meesten wel, want zoals rechtbankpresidente mevrouw mr. Bröcker zei "U ziet er helemaal niet uit als een tas jesdief'. Volgens eigen zeggen had de verdachte Leidenaar het geld nodig om te voorzien in zijn dagelijkse behoefte. Hij had geen uitkering van de gemeentelijke sociale dienst. Volgens de psy chiaters is H.A.V. verminderd toerekeningsvatbaar. Na zijn aanhouding is verdachte in con tact gekomen met de reclasse ring. Er zal worden geprobeerd de Leidenaar onder te brengen in de Olmhoeve, een afdeling van psychiatrisch ziekenhuis Scha- kenbosch. Daar moet de Leide naar dan van de drank afkomen, terwijl hem daar tevens zal wor den geleerd sociale contacten te leggen. De reclassering heeft inmiddels een gesprek gehad met personeel van Schakenbosch. Binnen en kele weken moet een beslissing vallen of verdachte Leidenaar daar voor een periode van drie maanden kan worden opgeno men. De officier van justitie wil de afloop van dat gesprek af wachten, alvorens een eis tegen de verdachte uit te spreken. De zaak wordt 13 maart opnieuw be handeld. LEIDEN - Op zondag 11 maart wordt voor de vierde achter eenvolgende maal het Lam- pival gehouden. In het Leidse Volkshuis aan de Apothe- kersdijk zullen vanaf twee uur 's middags tot twaalf uur *s nachts doorlopend arties ten optreden. In totaal zullen ongeveer honderd musici en kunstenaars aan het Lampi- val deelnemen. In het middagprogramma zul len akoestische groepen, va- riëtéacts, cabaret en dans aan bod komen. In een aparte ruimte is er een kinderopvang met spelmateriaal. Tijdens de maaltijd zal er volksmuziek te beluisteren zijn. Het avondprogramma is ver spreid over twee zalen. Daar aan wordt medewerking ver leend door de formaties The Dummies, Munk, Hot Poop, Feedback, de Leidse groep Touchwood en de Utrechtse formatie Braak. In de pauzes spelen solisten als Glen Gressman en Warner van Es. De gehele dag is er een expo sitie en kunstmarkt. ADVERTENTIE VERSE GROENTEN- EN FRUIT Hand- en perssinaas appelen net a 3 kg UIT DE GEBAKSWINKEL WINDS0RR0L van 4,50 voor UIT DE BROODWINKEL MELKBR00D (wit) ca. 800 gram van 1,76 voor PEIJNENBURG ONTBIJTKOEK 310 gram van 1,10 voor HER0-SINAS literfles van 0,89 voor BETUWE HUISH0UDJAM aardbeien of abrikozen van 1,89 voor Leiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21