Leutig weekeinde voor de carnavalsvierders eidse agenda gBEEBzina* JEROENHUIS IN WASSENAAR WEER DRUK IN GEBRUIK Alphen biedt dak boven hoofd aan bootvluchtelingen Noord wijk ook voor auto- Voorstel tot beveiliging oversteekplaats Voorhoflaan afsluiting Trekvaartweg STAARTKLOK TER WAARDE VAN F 8000 GESTOLEN Barry Hughes ivordt door Koos v.d. Geest benoemd tot "Erehangkont" van Zoeterwoude. Toeschouwers zijn v.l.nr. Prins Cornells en Prinses Jeannette en de winnaars van de reis naar Londen. Een deelnemer aan de zaterdag gehouden Knotse Katers Koers in Voorschoten. valsweekende: in ruim één et maal kwamen minstens 3000 mensen op de been voor vier massale carnavalsevenementen: het bejaardenfeest, een kinder optocht, een feest voor de kinde ren van Wassenaar en tenslotte het feestelijke bal-masqué voor de eigen leden. Alles georgani seerd door de carnavalsvereni ging "De Deylknotsen". Het bejaardenfeest, vrijdagavond in de versierde sporthal, werd dooreen kleine 1000 Wassenaarse bejaarden bezocht, en werd door een organisatie het hoogtepunt van het jaarprogramma ge noemd. Zaterdagmiddag Was het de beurt aan de jeugd: voor het raadhuis verzamelde zich een enorme stoet leuk verklede kinderen. Voordat de optocht - opgefleurd met diverse drumbands, praal wagens en reclamewagens ver trok overhandigde de burge meester aan prins Kees de "sleu tel van het dorp" en las de prins zijn proclamatie voor. In de sporthal werd de kinderen een gezellig programma en een trac- tatie aangeboden en ontvingen tal van kinderen met originele costuums een prijsje. Zaterdagavond werd het carnavals feest besloten met een groots bal- masqué dat veel belangstelling trok. Adèle Bloemendaal trad hier op voor een enthousiast publiek, dat deze keer opvallend veel werk gemaakt had van de costuums. REGIO LEIDEN - Carnavalsleut was dit Weekeinde troef, ook in de gemeenten rond Leiden. In Voorschoten, Zoeterwoude, Oegstgeest,\Leiderdorp en Was senaar maalhen de prinsen van de pret er een vrolijke boel van. Voorschoten De Knotse Katers Koers, een puz- zelrit voor alle mogelijke ver voermiddelen, vormde de ope ning van het Voorschotense car navalsfestijn. De meeste deelne mers hadden de auto als ver voermiddel genomen. Zelfs de rijkspolitie had zich voor dit eve nement laten inschrijven. Loco burgemeester L. Marselis, die vo rige week de macht overdroeg aan Prins Frits, keek nu toe hoe zyn "tijdelijke opvolger" het er vanaf bracht. De jury koos de Dorpspomp tot mooist versierde auto. De tweede en derde pipats gingen naar resp. De Oranje boommolen en de Biertoon. In het hoofdkwartier van de Forse Katers, de Gouden Leeuw was tenslotte zaterdagavond het grote carnavalsbal met medewerking van de boerenkapel en een com bo. In het clubhuis van SVLV was het prins Laurentius die de voetbal- loze zondagen deed vergeten. Zoeterwoude "De Hangkonten", in Zoeterwoude begon zaterdagmiddag met voor de allerkleinsten een optreden van het Warmondse kindercircus Atleta. Dit optreden werd door 350 kinderen bezocht, en was een groot succes. Ook bij het "carna- disco" was Don Bosco gister avond overvol. Hoogtepunt van het weekeinde was zateravond het seniorenbal. Dit bal werd opgeluisterd door de voetbaltrainer Barry Hughes. Barry werd benoemd tot "Ere Hangkont". Oegstgeest De Warmondse "Soppers" waren voor hun carnavalsfeest uitge weken naar Oegstgeest. In 't Camphuys ging het er vrolijk toe. Leiderdorp "De Rijnschuimers" uit Leider dorp kregen afgelopen zaterdag uit handen van burgemeester M. A. van der Have de sleutel van haar gemeente overhandigd. Met deze overhandiging zal Leider dorp tijdens de carnaval "Het Bullenrijk" heten. Door de kou werd de feestelijke overhandiging niet op de Leider dorps brug gehouden, maar in het gemeentehuis waar carnaval sprins Gérard de Eerste met zijn raad van elf een glas dronk met de andere carnavalsvierders, 's Avonds werd het feest voortgezet in het wijkcentrum "Zijlkwar tier". Donderdagavond bezoeken de Rijnschuimers het revalidatie centrum "Leythenrode". Aan het eind van de week zal het bejaar denhuis "De Does" met een be zoek worden vereerd. Wassenaar Wassenaar kende een groots carna- MAANDAG 26 FEBRUARI 1979 WASSENAAR - Het Jeroenhuis in de Wassenaarse Kerkstraat draait weer op volle toeren. Er zijn vol op vergaderingen, lezingen, uit voeringen, feestavonden, enzo voorts. Als beheerder van het Je roenhuis fungeert de heer Beuk, samen met z'n vrouw. gevonden, namelijk de horeca- sector van Duinrell. De heren Oud Rijnsburg zonder voorzitter RIJNSBURG - Het genuotschap Oud Rijnsburg is op zoek naar een nieuwe voorzitter. Jan van der Meij gaat deze functie neer leggen. Dit had hij het CDA toe gezegd, toen hij korte tijd geleden voor deze partij tot wethouder werd gekozen. Van der Meij is anderhalf jaar voor zitter geweest van het genoot schap. Indertijd behoorde hij tot één van de oprichters van deze instelling. BENTHUIZEN/DEN HAAG- In een brief aan minister Beelaerts van volkshuisvesting spreken burgemeester en wet houders van Benthuizen de vrees uit over het feit dat de gemeente Zoetermeer wellicht voor extra opvang van woningzoekenden van de regio 's - Gravenhage zal moeten zorgen. B en W van Benthuizen wijzen erop dat deze plannen ingrijpende ge volgen voor Benthuizen kunnen hebben. B en W vinden dan ook dat Benthuizen, bij het overleg tussen respectievelijk het depar- voor turnster Miranda Schouten ZOETERWOUDE - De vertegen- woordigers van de gymnastiek verenigingen Meerburg en SJZ uit Zoeterwoude hebben uitste kende prestaties geleverd tijdens de gisteren in sporthal Over- bosch gehouden finale van de persoonlijke kampioenschappen van het district Den Haag. Vooral de prestatie van Miranda Schouten van Meerburg was goed. Zij wist via een totaal pun- tenaantal van 29.90 een onver wachte bronzen medaille in de groep van 12-13 jarigen te be- Benthuizen maakt zich grote zorg over plannen rond uitbreiding van Zoetermeer tement Volkshuisvesting, de ge meente Zoetermeer en de pro- LEIDERDORP - t)e gevaarlijke si tuatie bij de voetgangersover steekplaats op de Voorhoflaan tussen de Bolderikkamp en de Dragontuin in Leiderdorp zal morgen tijdens de commissie verkeer onder de loep worden genomen. In de raadsvergadering heeft J. den Boeft (CDA) daar namelijk op gewezen. Veel kinderen maken gebruik van de oversteek om de scholen in Voorhof te kunnen be zoeken. Er is in dit verband een voorstel in gediend bij burgemeester en wethouders die een betere bevei liging zal bieden van de over steekplaats. DRACHTEN (ANP) - Het stich tingsbestuur van het toneelge zelschap de Noorder Compagnie heeft zaterdag ingestemd met de instelling van een commissie van "wijze lieden" om te bemid delen in het conflict met de 37 medewerkers van het gezel schap aan wie onlangs ontslag is aangezegd. machtigen. Twee weken geleden, tijdens de voorronden moest ze nog met een zevende plaats ge noegen nemen. Marinel de Jeu (Meerburg) klom van een twaalf de naar een elfde plaats (23.50 punten) en leverde zodoende toch ook een goede prestatie afin deze finale. Joke van der Heijden van Meerburg wist haar zesde plaats te behouden. Met een pun tentotaal van 30.95 bleef ze velen in haar categorie (dames) ruim voor. Ook in de categorie dames kwam Bernadette van der Meer van SJZ uit. De 28.95 die zij be haalde was genoeg voor een ne gende plaats. Het gevolg van deze goede klasse ringen is dat zowel Miranda en Joke van Meerburg, als Berna dette van SJZ eens per maand aan de districtstraining in Den Haag mee kunnen gaan doen. vincie Zuid-Holland betrokken moet worden. Want, zo zeggen B en W, indien de plannen beteke nen dat Zoetermeer voor 1990 10.000 woningen zou moeten bouwen dan kan een deel van de ze bebouwing in de directe om geving van de bebouwde kom van Benthuizen komen. Ook vinden B en W van Benthuizen dat bij de plannen niet alleen de belangen van de woningbouw moeten meetellen, maar dat ook rekening gehouden wordt met het landelijk karakter in de rand stad. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuiier- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga, gitaar, t'ai chi, -fotografie, Go-club, 20 uur. Leidse Schouwburg, Fons Jansen in "Fons Jansen 5", 20.15 uur. Stadhuis, cie. huisvestingsvraagstuk ken, 20 uur. Speeltuin Marcdijk, algemene leden vergadering speeltuinvereniging, 20 Gemeentehuis Wassenaar, cie. techni sche diensten, 19.30 uur. Gemeentehuis, Wassenaar, cie. maat schappelijk welzijn, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 23 febr. tot 2 mrt., door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 071-121060 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel. 4641. Warmond - A. de Gijzel, Orarye Na- ssaulaan 10, Warmond, tel. 01711-10834. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), fél. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden ei> langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 7-8 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. NOORDWIJK - Ook het gemeen tebestuur van Noordwijk vindt dat het stuk van de weg langs de Leidse Vaart (oftewel: Haarlem mertrekvaart) tussen de War- monder Tol en de Postbrug voor auto's moet worden afgesloten. B en W vinden dat belangrijk voor de veiligheid van Noordwijkse jongeren, die dagelijks langs die weg naar school fietsen. Het gemeentebestuur deejL hier mee de mening van de actiegroep Scholen Houtkwartier. Die groep had de gemeente gevraagd een petitie te ondersteunen aan het dagelijks bestuur van de pro vin- De vraag van de actiegroep om de petitie te onderschrijven komt morgenavond ter sprake tijdens de raadsvergadering in Noord- wijk. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad voor om de actiegroep van de Leidse scholen te steunen. "Door auto's van de weg te weren, voorkomen we dat de fietsers in het gedrang komen", zo schrijven B en W aan de raad. OEGSTGEEST - Uit een woning op de Hofbrouckerlaan in Oegst geest is in de nacht van zaterdag op zondag een Friese staartklok verdwenen. De daders zijn door het forceren van de achterdeur de woning binnengedrongen. De staartklok heeft een waarde van f8000. Twee videorecorders uit woning gestolen LEIDEN - Uit een woning aan de Apollolaan zijn zaterdagavond, tijdens afwezigheid van de be woners, een tweetal video-recor ders en een geldbedrag van on geveer 300 gulden ontvreemd. Men heeft zich toegang verschaft tot het pand door het forceren van de toegangsdeur Het parochiebestuur van St. Willi- brord moest vorig jaar het ge bouw van de ene op de andere dag sluiten, nadat er een conflict was ontstaan tussen het paro chiebestuur en de toenmalige beheerder. Na bemiddeling door burgemeester Staab en de graaf van Zuylen van Nijevelt werd op korte termijn een noodoplossing Pasman (Praethuys) en Duive- kam (Schaapskooi) bleken bereid ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gemeentebestuur van Al phen aan den Rijn wil vijf woningen beschikbaar stel len aan (ook vijf) Vietnamese gezinnen die met een boot uit hun land zijn gevlucht. Voor deze "boot-vluchtelin gen" blijven de grenzen van veel landen gesloten. Met dit standpunt scharen Burge- meester en Wethouders van Al phen zich achter een besluit van de gemeenteraad van Zierikzee. Eind vorige maand besloten de raadsleden van deze Zeeuwse gemeente om in hun omgeving woonruimte te bieden aan enkele bootvluchtelingen. Trots Alvorens er definitief "ja" tegen dit voornemen wordt gezegd, zal er eerst overleg worden gepleegd met de Alphense woningbouw verenigingen, de woonruimte commissie en het college voor Jiet verlenen van bijstand. Wat deze instanties betreft verwachten Burgemeester en Wethouders niet al teveel problemen. De plannen kunnen echter pas ge stalte krijgen als het ministerie van justitie het licht op groen zet. Dan kunnen er stappen worden ondernomen om de Vietnamese vluchtelingen binnen te halen. Mevrouw Donker, wethouder voor huisvestingszaken, zegt dat Al phen in heel het land bekendheid geniet over de soepelheid die het inneemt bij het opnemen van buitenlanders. "En daar ben ik echt wel een beetje trots op", ver telt ze. "Het sociale gevoel speelt in deze gemeente een grote rol. We zijn er toch voor om de medemens te helpen? Ik vind dat we ruimte moeten maken voor mensen die het minder goed hebben dan wij. Wij hebben het goed, dus waarom zij niet? Je mag je medemensbest de helpende hand toereiken. Dat hebben we pas geleden ook nog gedaan toen we zeven Chileense vluchtelingen aan een onderko men hebben geholpen", aldus de wethouder. Taalproblemen Alphen, dat inmiddels zo'n 1400 buitenlanders binnen zijn ge meentegrenzen heeft, heeft het verzoek om de Vietnamezen op te nemen gekregen via het vluchte lingencomité. Wanneer de vluch telingen eventueel hier naar toe zullen komen, kon mevrouw Donker met geen mogelijkheid vertellen. Of zij geen aanpassingsmoeilijkhe den en problemen met de taal verwacht deed wethouder Don ker af met de opmerking: "Die zaken zijn er om opgelost te wor den. Ik verwacht natuurlijk problemen, maar die kun je, als je daarop bent voorbereid, onder vangen." het gebouw draaiende te houden en de gemaakte afspraken af te werken, zodat er vrijwel geen verenigingen of andere groepen zijn gedupeerd. Toen het bericht van de sluiting bekend werd ontstond er in het Wassenaarse verenigingsleven een soort paniektoestand. In die periode is duidelijk gebleken welke belangrijke functie het Je roenhuis in het verenigingsleven van Wassenaar speelt. Ook wat de toekomst betreft is ér in het rap port van de gemeentelijke com missie "Accommodatiebeleid" een belangrijke taak weggelegd voor het Jeroenhuis, dat keus biedt uit verschillende zalen en zaaltjes. Daan de Jong krijgt tijdens reeeptie EHBO erepenning LEIDERDORP - Tijdens de re- ceptieter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Lei- derdorpse EHBO-vereniging kreeg het bestuurslid Daan de Jong afgelopen zaterdag een erepenning uitgereikt. Daan de Jong heeft naast het prak tische EHBO-werk ook op het bestuurlijk vlak zijn sporen verdiend. Van de achtentwin tig jaar dat hij lid is van de Leiderdorpse EHBO was hij zesentwintig jaar bestuurslid. Namens het gemeentebestuur van Leiderdorp schonken burgemeester Van der Have en wethouder Meerburg en re-animatiepop aan het EH- BO-bestuur. Deze pop is om de EHBO-cursisten te leren een hartstilstand op te heffen. Voor deze vorm van eerste hulp bestaat de laatste jaren bij veel mensen grote interes se. De Leiderdorpse EHBO kan de cursusleden binnen kort tevreden stellen. Bronzen medaille

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2