Titel Fiks: nog kans voor Ons Eiland MysterieuzeMac les wint Note boom -toer Spartaan drukt Dordrecht plat Ook nederlaag voor dames van Leiden Judoka Pleizier bij selectieduel tweede Fides Pacta redt zich via overwinning op SOS: MAANDAG 26 FEBRUARI 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT ROTTERDAM - Zelfs in de Rotterdamse sporthal 'De Enk' hing zaterdag avond een carnavalsstemming. De ploeg van Arjan de Bruin gaf daar dan ook alle aanleiding voor. Op de eerste plaats zegevierde Rotterdam Zuid voor de tweede maal in nog geen drie maanden tijd met ruim verschil (101-93) over Parker Leiden en op de tweede plaats verzekerden de Rot terdammers zich door dit goede resultaat van een plaats in de play offs. Door deze overwinning is Rotter dam Zuid tevens een bedreiging voor Donar geworden. De Rot terdamse formatie staat vlak ach ter Donar op twee punten achter stand van de Leidenaars. Een tweede plaats behoort derhalve nog tot de mogelijkheden voor zowel Donar als Rotterdam Zuid. Hoewel de volgelingen van Lc-iden- coach Hennie Blom twee maan den geleden regelrecht op de eer ste plaats leken af te stevenen, mogen zij zich nu al gelukkig prijzen wanneer de huidige posi tie veilig gesteld kan worden. Ook Hennie Blom is zich dat ter dege bewust. Zijn voornaamste zorg blijft niettemin de vormcri sis te boven te komen. Na recente overwinningen op Punch en Flamingo's leek dat probleem verholpen te zijn. Maar in sport hal 'De Enk' speelde Leiden op nieuw onder zijn kunnen. Blom: "Het lukt ons nog steeds niet uit het verdedigende spel aanval lende impulsen te halen. Op de kritieke momenten scoren we niet en lijden nog steeds te veel balverlies. Tegen Rotterdam Zuid zelfs 22 maal.'" De ploeg van Blom heeft nog zo'n vier weken de tijd om het juiste ritme weer te pakken. Dan be ginnen de play offs en moet de vorm er zijn. In de tussenliggen de periode rest voor Leiden al leen de opdracht de tweede plaats te handhaven, want dat houdt een gunstige uitgangsposi tie (thuiswedstrijden) in de strijd om het kampioenschap in. Balverlies Omdat het vele balverlies Bloms grootste zorg is, kwam Oostveen tegen Rotterdam Zuid geen en kele keer binnen de lijnen. Blom: "De enige plaats die vrij was voor Oostveen was tegenover Bill Mallory. Dat risico durfde ik niet te nemen. Bob lijdt toch al ge makkelijk balverlies en als hij te gen Mallory opnieuw zou falen dan had hij weer een klap in zijn gezicht gekregen". Nu speelde Sid Bruinsma tegen Mallory. Samen met Gary Free man zorgden Mallory ervoor dat Rotterdam Zuid bijna de gehele wedstrijd de meerdere over Lei den bleef. Freeman had het in de eerste helft weliswaar knap moeilijk tegen Woudstra, maar uiteindelijk kwam hij toch tot een totaal score van 23 punten, terwijl Mallory op 24 punten kan terug blikken. Aan de andere kant maakten Collins en Plaat de meeste punten. Moeilijk Hoewel Plaats score (25) anders zou doen vermoeden, had de Leidse spelverdeler het toch erg moeilijk tegen zijn bewaker Gerrit van Buuren. Net als in de vorige thuiswedstrijd tegen Leiden blonk Van Buuren uit. De Rot terdammer mocht daarbij echter wel van geluk spreken dal hij niet naar de kant werd gehaald, want binnen vijf minuten had Van Buuren al drie persoonlijke fou ten achter zijn naam staan. Was hington daarentegen verliet wel vroegtijdig (bij een stand van 92-83) de baskctbalarena. De winnaar was toen echter al be kend, want in de voorgaande mi nuten had de 2-3 zone van Leiden geen succes gehad. De Rotter dammers stonden de voorsprong die zij bij rust al veroverd hadden (52-45) niet meer af. Loorbach tenslotte maakte in de laatste minuten op niet mis te verstane wijze duidelijk wat ti veel balverlies lot gevolg kan hebben. Een voor het publiek aantrekkelijke dunk. Een aar digheidje in de slotfase die de carnavalsstemming alleen maai verhoogde. Scores Leiden: Collins 28, Plaat 25, Woudslra 16. Bruinsma 14, Was hington 6, Van Rooden en Kip 2 punten. Rotterdam Z.: Mallory 24. Freeman 23, Kruidhof 17, Loorbach 14. Van Buuren 9, Van de Lagemaat ?n Vervoorn 6 en Verkerk 2 pun ten. HERMAN POOS LEIDEN - Nijssen Trotters heeft met veel machtsvertoon de thuiswedstrijd tegen het in degradatienood verkerende Aernoutse Boys gewonnen. De 106-76 einduitslag was dan ook een juiste afspiege ling van dit baskelbaltreffen, in de Rayon hoofdklasse. Bij een stand van 38-32 leek Aernoutse Boys voor een stunt te gaan zorgen. De Trot ters gingen echter in een ho gere versnelling spelen en wat dat inhoudt ondervond Aernoutse Boys. Bij een rust stand van 55-38 was de win naar al bekend. In de volgen de twintig minuten etaleer den de pupillen van Peter Kestcloo nog eens hun klasse, I hun eerste plaats die zij momenteel nog eens onderstreepten. Bc- rendsen (21), Maassen (17), Paulides en Ruyssenaers (14) kwamen in de dubbele cijfers: Bij de dames verloor Parker Leiden met ruim verschil van koploper Blue Stars. De ex- landskampioen verliet de Sleutelstad met- een 41-103 overwinning. Een zege die aantoont hoe groot het ver schil is tussen Blue Stars en de rest van de ploegen van de eerste divisie. De Amster damse meisjes hebben bo vendien tot nu toe nog geen enkele wedstrijd verloren en uitslagen zoals tegen Leiden zijn geen uitzondering. Blue Stars is dan ook gebrand op een snelle terugkeer naar de hoogste dames afdeling. HARDERWIJK (GPD) - De Was- senaarse halfzwaargewichtjudo- ka Hennie Pleizier heeft bij selec tiewedstrijden in Harderwijk voor de Europese kampioen schappen in Brussel in zijn cate gorie een tweede plaats gehaald. Net als op de nationale titelstrijd in Hengelo (de eerste selectie wedstrijd) moest hij Henk Nu- man voor laten gaan. De Amster dammer is nu al vrijwel zeker van een startbewijs op het EK. De laatste mogelijkheid voor Plei zier om zich te plaatsen ligt in de open Nederlandse kampioen schappen. die over ruim een maand in Kerkrade zullen wor den gehouden. LEIDEN - Een bijzonder boeiend Noteboom schaaktoernooi kende uiteindelijk een markante win naar. Dat spelers als Bohm, v. d. Wiel, Carlier en Kuypers een hoofdrol konden spelen in dit in ternationale 'weekend" toernooi viel te verwachten. Echter geheel uit het niets bleek in de loop van het toernooi ook de volslagen on bekende Fransman Limonest danig huis te houden onder het 125-koppige deelnemersveld. Vooral de manier waarop tijdens de derde ronde een erkende crack in dit soort evenementen als Wim Luberti sneuvelde maak- te de nodige indruk. De organisa toren gingen toen maar eens na der nfori Van der Wiel. Carlier, LSG-voorzitler Wiebes en Hans Böhm (v.l.n.r.) bestuderen de winstkans die Bohm tegen Macles liet schieten. Op de voorgrond de Noteboom-bekerwaarom het allemaal ging. wegen de waarheid aan het licht kwam. Achter deze Limonest school niemand anders dan de Franse kampioen Macles. Om duistere redenen had hij zich een DORDRECHT - Het voi LKV De Spartaans Thomas Brandt velde over de laatste competitie-tegenstander Hercules Dordrecht was on barmhartig "Een blamage, een afgang van jewelste. Dit kan ei genlijk niet". Harde woorden van de Leidse coach aan het adres van de eens zo roemruchte rivaal, die lange tijd samen met de LKV De Spar taan de dienst uitmaakte in het nationale gewichthefwereldje. Terechte woorden, zeker als je de nuchtere cijfers van zaterdag in ogenschouw neemt. Welgeteld 344 kilo lieten de Dordtenarcn op het wcdstrijdformulier bijschrij ven, een beschamend aantal waarvoor zelfs een willekeurig vijftal amateurs de hand niet zou omdraaien. LKV De Spartaan, dat notabene met de B-ploeg was gekomen om de zaak niet al te veel scheef te trekken, kwam tot 725 kilo. Dordrecht ging het duel aan met de wetenschap dat er weinig eer te behalen zou zijn tegen de aartsri vaal van weleer. Niet alleen om dat de ploeg af jaren het niveau waarop de Leidenaars acteren niet meer aankan, maar boven dien omdat Hercules slechts vier man "op de been" kon brengen. Van wie er één ook nog eens vol ledig faalde bij het onderdeel trekken. Met een behoorlijke te genzin werkten de vijf tillers van LKV De Spartaan de rest van het programma dan ook verder af, tenslotte was er voor hen verder geen greintje lol meer aan. De cijfers van LKV De Spartaan: Rob Wansink 70-95; Peter Keij- zer 85-100; Wim van der Putte 80-110; Bart Zwart 90-125 en Herman Filippo 100-130. LKV De Spartaan moet zich nu gaan opmaken voor de finale van de strijd om het Nederlands kampioenschap die op 10 maart in Breda zal plaatsvinden. Tegen stander is dan opnieuw Helios Simpelveld, een oude bekende van de Leidenaars. Eenuitermate gevaarlijke concurrent, want in het kader van de zuidelijke com petitie kwam Helios dit jaar al tot een totaal van 894 kilo. LKV De Spartaan bracht het nog niet ver der dan 868 kilo (in het duel tegen Alkmaar), maar de Leidse ploeg heeft nog wel iets achter de hand. "We gaan uit van 890 kilo", ver telde Brandt. "Maar ik denk dat we over de 900-grens heenmoe- ten. Dat is mogelijk ja". pseudoniem aangemeten, daarbij was hij wars van elke vorm van publiciteit. Bij het woord foto graaf raakte hij zelfs lichtelijk in paniek. De Fransman zal er wel zijn redenen voor gehad hebben (die hij niet bekend wenste te maken), maar al met al wekte zijn optreden een mysterieuze in druk. Zaterdagmiddag, na 3 ronden spe len, kende het Zwitserse toernooi nog 9 spelers zonder puntverlies. Onder de, tijdelijke, afhakers be vond zich John v. d. Wiel, die ge remiseerd had met zijn Volmac clubgenoot Carlier. Topper uit de 4e ronde was het duel tussen Hans Bohm en de sterke Iraniër Sharif. Na een gelijk opgaande strijd toonde Bohm zich bij het uitvluggeren het handigst. De ontmaskerse Limonest haalde V. d. Tuuk onderuit, terwijl ook oud Leids kampioen Charles Kuypers de 100% handhaafde. Buiten deze drie nestelden zich nog de israeliër Agur en Verholt (winst op v. d. Sterren) aan kop. Blijkens de ingeleverde super- trioformulieren (Scherpenisse was met 2 goed het dichtst bij de waarheid en dus winnaar), was Bohm huizenhoog favoriet. In de 5e ronde kreeg hij een zware kluif aan Charles Kuypers. Met wit bouwde de LSG-er een overwe gende stelling op. Door tijdnood ontging Kuypers een opgelegde winstkans, waarna hij bovcn- diend de remise liet glippen. Macles kwam op 5 punten door Verholt te vloeren. John v. d. Wiel versloeg Agur, waardoor met het ingaan van de slotronde alleen Böhm en Limonest, alias Macles, nog het volle pond bezaten. Böhm en Macles konden het toen onderling gaan uitvechten. On der grote belangstelling demon streerde Böhm in de kantine van 3 M zijn effectieve afruilstijl, waarmee hij een dameeindspel met pluspion wist te bereiken. Macles had echter nog een val in petto: Böhm ging op een aange boden dameruil in. iets wat hij nooit had mogen doen, want in het daaropvolgende pionne- neindspel moest hij nog oppas sen om niet te verliezen. Bohm bleef inderdaad op zijn hoede, dus remise. De concurrentie rook prompt een kans. Carlier won in een zeer scherpe partij van de Belg De Bruycker, terwijl V. d. Wiel hetzelfde deed tegen Mili Scheeren. Deze twee kwamen hiermee ook op de ö'h punt, waarna het wachten was op het bekend worden van de weer- standspunten die in dit geval de beslissing moesten brengen, (overigens niet voor de vette hoofdprijs, want die werd ge deeld). Deze wezen tenslotte Macles (24) als winnaar aan vóór Carlier (23lh), V. d. Wiel (23) en bohm (22). Het toernooi mocht zeer geslaagd heten, en zal ook zeker in deze vorm voortgezet worden. Onder de Leidse spelers viel, naast V. d Wiel en Kuypers, vooral Joop Bakker op door 5 punten te scoren. De verdere eindstand aan de kop: 5-8 Agur, 'Kuypers, Bakker en V. d. Sterren 5; 9-16 De Bruycker, Noordhoff, Gerritsen, De Jong, Maurits Wind, V. Voorthuyzen, Schwei- zer en Burggraaff, 4'/2. Leon Konings is bij de voorwed strijden om het Nederlands kam pioenschap op 4 uit 7 geëindigd. Na een goede vechtremise om de laatste kans voor plaatsing tegen Vogel deelde hij ook in de slot ronde het punt, en wel met Nie- meyer. Uit zijn groep plaatsten zich Hofland met 5lh en V. Dop met 4'/2 punt. In de A-groep wa ren V. d. Weide en V. d. Vliet de bovensten. LEIDEN - In de mici okorfbalcom- petitie, waarin het afgelopen weekeinde de laatste ronde werd afgewerkt, zijn nog niet alle be slissingen gevallen. Pernix en Ons Eiland zullen deze week via een beslissingswedstrijd tegen resp. DKC en Kinderdijk nog moeten uitmaken wie kampioen zal worden in klasse 2A en 2B. Fiks heeft het zover niet laten komen en werd via een fraaie overwinning op GKV (11-6) kampioen van de derde klasse. In de Overgangsklasse redde Fides Pacta het vege lijf door een over winning op SOS. Het werd daar door onbereikbaar voor Geldrop. De Danaïden en De Algemene moesten nog een plichtmatige wedstrijd afwikkelen, die niet meer van belang waren omdat hier de beslissing al twee weken geleden was gevallen. Fides Pacta-SOS 18-12 (8-5). Doordat Geldrop in de laatste duels plotseling wat punten ging verzamelen en Fides Pacta dat verzuimde werd deze laatste wedstrijd voor de Leidenaars plotseling toch nog belangrijk. Bij verlies immers zou Geldrop dat zelf tegen stadgenoot PSV moest aantreden nog op gelijke hoogte kunnen komen. Zover hebben de Leidenaars het echter niet laten komen. Een sterk ge havend Fides Pacta (Nico Pikaar, Daan Carrée en Diet Rijsbergen konden niet aantreden wegens ziekte en vakantie) pakte vanaf het begmsignaal de zaak ener giek aan en kwam na een 3-3 stand nog voor de rust op een verdiende 8-5 voorsprong. Een voorsprong waarin de drie inval lers een groot aandeel kregen: Hennie Piket (lx), Hen Brakel (2x) en Marleen Lourier (lx). In de tweede helft werd het voor de Leidenaars nog even gevaarlijk (8-7), maar twee fraaie treffers van Wim Piket en Dik Onderwa ter zorgden voor voldoende ruim te, die niet meer prijs werd gege ven. Verdiend eindigde Fides Pacta op 16-12, daarmee het Overgangsklasseschap veilig stellend. Doelpunten: Hennie Piket (2x), Wim Piket (3x), Anja Kamping (2x), Hen Brakel (4x), Dik Onderwater (3x), Marleen Lourier, Yvonne Ncuteboom. De Danaïden-KYS 14-15 (7-10). Deze wedstrijd die alleen nog van belang was om de stand in de Overgangsklasse D te kunnen opstellen, werd toch nog één van Danaiden's beste wedstrijden. Ondanks het verlies kunnen de Leidenaars terug zien op een goed duel waarin Eric Filemon eindelijk weer eens tot regelma tig scoren toekwam (6x) en Hans v d Leek bij de betere verdedigers gerangschikt mocht worden. De direkte duels tussen hem en het KVS-raspaardje Piet Alblas wa ren van zeer hoog gehalte. Voor De Danaïden scoorden: Hennie Devilee (3x), Eric Filemon (6x), Joke van Nood, Cees Christiaan- se, Bea v. d. Meel, Hans v. d. Leek, en Elly van Spelden. HKC-De Algemene 10-9 (2-7). Lang heeft het er nog naar u itgezien dat De Algemene met een overwin ning afscheid zou nemen van de Overgangsklasse. De reeds gede gradeerde ploeg bezat bij rust een verdiende voorsprong die door goed en snel aanvalsspcl was op gebouwd. In de tweede helft luk te het bij de Leidenaars minder en omdat HKC er wat feller op ging zitten kwam de ploeg uit Hardinxveld langzaam dichterbij 8-8. Martin Filippo leek De Al gemene nog op het goede spoor te zetten, maar in de laatste drie mi nuten kwam HKC toch nog langs de Leidenaars 10-9. Doelpunten: Ru ud van Vliet (2x), Wim van Vliet, Truus van Vliet, Ans Lam- boov, Wim Itcrson, Jory Serdijn en Martin Filippo. Eerste klasse In de eerste klasse waar alle beslis singen al waren gevallen, speelde Zuiderkwartier tegen Ready en Crescendo tegen OSCR. Zuider kwartier won de matte vertoning met duidelijke cijfers 13-6 en re vancheerde zich daar mee voor de eerder deze week bij Ready in Den Haag geleden nederlaag van 14-7. De dertien doelpunten wer den gescoord door Dirk Jan de Kreek (6), Wi 1 de Wit (2x), Eric van Luntere (2x), Ineke denHertogh, Ruud v. d. Mark, Christa Metse laar. Crescendo sloot het laatste eerste klasse duel eveneens winnend af. OSCR werd knap naar een 14-8 nederlaag gespeeld. Voor Cres cendo scoorden: Piet 1'Arme (5x), Louis Kok (3x), Joke Geijer (2x), Liesbeth Kok en Ria Kramer. Tweede klasse Ons Eiland-Fluks 17-10 (9-4). In de tweede klasse A zal nog één wed strijd gespeeld moeten worden om uit te maken wie nu kam pioen wordt. Deze wedstrijd die donderdag in Gouda gespeeld zal worden (aanvang 20.50 uur) zal gaan tussen Ons Eiland, dat vrij gemakkelijk van degradant Fluks won en Kinderdijk, dat ook geen moeite had om tot winst te komen. Ons Eiland speelde tegen Fluks onbevangen en kwam via 3-0 en 5-2 op een 9-4 ruststand. Na rust bleef de zuiverheid in de ploeg en omdat ook Fluks nog tot acceptabele aanvalsprestaties kwam, ontsproot zich voor de ogen van vele supporters een leuke wedstrijd die uiteindelijk in een ruime 17-10 overwinning eindigde. Doelpunten: Wim Nij- enhuis (4x), Rob Hasselbach (4x), Piet Beekman (3x), Olga Soedan, Yvonne v. d. Steen, Patrick Ver- ra, Julia Arnoldus en Barry van Duin. DKC-Pernix 7-10 (4-4). Pernix heeft zich uiteindelijk toch nog naast kampioenskandidaat DKC kunnen plaatsen. Bij rust was de stand nog gelijk maar de tweede helft waren de Leidenaars toch sterker. Via 5-5 kwamen de Sleu telstadbewoners op 5-7, terwijl de 7-9 voorsprong bij het balbe- zitspel zelfs tot 7-10 werd ver groot. Pernix zal woensdag nog maals moeten aantreden tegen DKC om uit te maken wie kam pioen wordt in 2B. Leidse doel punten: Kees v. d. Kraan (4x), Janko Breedveld (2x), Kees Bro- kaar (2x), Kees Hortensius en Pe ter Kuipers. Derde klasse Fiks-GKV 11-6 (4-2). De eerste kampioen uit do Leidse regio bij de standaardteams is uiteindelijk toch nog Fiks in 3D geworden. De Oegstgeestenaren hebben de koppositie die vanaf het begin - van de microcompetitie werd in genomen niet meer uit handen gegeven. Tegen GKV liep het in het begin nogal stroef. Natuurlijk waren de bekende kampioensze nuwen hier debet aan, maar toen Fiks in de tweede helft via 4-2 naar 9-3 uitliep, was er geen vuil tje meer aan de lucht, en kon Fiks zich gaan opmaken voor het kampioenschap dat met veel vreugde werd begroet. Doelpun ten: Robert v. d. Kraan (3x, Mar tin Huizing (4x). Dirk Jan Elzen- ga (3x), Herma Tobé. GERT GRESSP Zaalvoetbal LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van Sjardin kan vanavond in de Katwijkse Cleijn Duin hal Leids zaalvoetbalkampioen worden. De Leidse formatie behoeft aan het duel tegen Van der Plas (21.00 uur) slechts éen punt over te houden om de titel van de nog heersende kampioen Godyla over tc nemen. Voorafgaand aan dit duel spelen de teams van EKL en Ocgstgeest tegen elkaar (20.00 uur). Voor woensdag staan de na volgende wedstrijden op het pro gramma: THB hal 20.25 uur Gu- dyla-Cleijn Duin. Groenoordhal 20.00 uur Swift-Glasbergen de Best. Wasbeekhal 20.30 uur Landwer-Van Gerven de Jong.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13