Zijl-LGB in de lift: 8-4 Se Robben Jahii swingt op muziek van John Volleyballers Gemini/ buigen voor sterk Smash AZC Alptien M-Leiden voortaan Lions Misstap van LZ'86 Vriesekoop staat haar mannetje... PAGINA 12 MAANDAG 26 FEBRUARI 1979 LEIDEN - Met ingang van het komend seizoen zal het eerste team van Leiden Lions onder de originele clubnaam aan de nationale ijshockeycompeti- tie deelnemen. Een en ander is een uitvloeisel van een structuurwijziging binnen de club. waardoor de banden met sponsor Ton Menken was losser zullen worden. Menken zal niet langer als pen ningmeester optreden, al zal hy wel achter de schermen actief blijven. De Leidse club is momenteel in onderhande ling met vijf bedrijven, die in principe zijn geéinteresseerd om als 'soft-sponsors' op te treden. "We zijn nog niet he lemaal rond", aldus voorzitter Pim van Halem, "maar heb ben wel goede hoop op een gunstige afloop van die on derhandelingen". Mochten die besprekingen ge stalte krijgen in komst, dan zal onder de r Robin Sarabèr "ijshoekcypromotie Leiden" en stichtingsbestuur worden geformeerd, dat het beheer zal krijgen over de sponsor gelden. Een eventueel mis lukte 'sponsormissie' zal ove rigens niet het einde beteke nen van het Leidse ijshoc- keyavontuur, nu Ton Menken ("we gaan nu alles afstemmen op de Play Offs") zich bij voorbaat al garant heeft ge steld voor continuering daar- Spcler/coach Paul Domm is inmiddels naar Canada ver trokken met in zijn achterzak de opdracht 'in dat land ver sterking te zoeken'. Overi gens is voor Leiden Lions- speler Robin Sarabèr het ijs- hock-eyseizoen 1978/79 nog niet afgelopen. De 19-jarige center zal van 6 tot en met 10 maart met Jong Oranje deel nemen aan het wereldkam pioenschap ijshockey voor junioren, groep B, dat in het Franse Caen zal worden ge houden. LEIDEN - In de hoofdklasse van de waterpolocompetitie bezet De Zijl/LGB nog maar een zesde plaats, maar als de voortekenen niet bedriegen is de ploeg van Rob Schouten hard op weg een plaats bij de topvier te veroveren. De Leidse ploeg, die vóór de winterstop nog wel eens een steekj e liet vallen, gaat de laatste weken weer steeds beter draaien en boekte zaterdag in zwembad De Zijl een knap pe 8-4 zege op VZC/Ritmeester. Eerste klasser LZ'86 maakte het afgelopen weekeinde een lelijke uitglijder De Leidenaars verloren in Bodegraven met 4-3 van degrada tiekandidaat BZ&PC en verspeelden daardoor hun eerste plaats. Kroes grossier in zwemtitels LEEUWARDEN - Hans Kroes uil Lissc heeft tijdens de nationale winterzwemkampioenschappen in Leeuwarden beslag gelegd op zes titels. De 13-jarige zwemmer van HPC pakte in zijn leef tijdsklasse eerste plaatsen op de 200 meter vrije slag (2.03.4). de 1500 meter vrij (17.21.1) en de 100 en 200 meter vlinderslag. Op de 100 meter vrije slag realiseerde hij een beloftevolle tijd van 56.4. Bovendien pakte Kroes nog goud op de 400 meter vrij en zilver op de 400 meter wisselslag. Ook LZ- zwemmer Wilco van der Zeeuw viel in de medailles bij de jongens tot 14 jaar. Op de rugslagnum- mers werd hij tweemaal tweede, op de 200 meter vlinderslag werd hij zesde. Tijdens mager bezette in ternationale wedstrijden in Bre men werd Edward Maasdijk van De Zijl/LGB achtste op de 100 meter vrije slag in (53.23 sec.). Op de dubbele afstand werd hij met 1.57.21 veertiende. LEIDEN - Een week na de ge deelte zesde plaats, die ze bij deTop-12 in het Noorse Kris- tianstad behaalde, heeft Bet- une Vriesekoop in he4 vader- lan d se co m pi 4 i 1 i egebeu ren opnieuw op ondubbelzinnige wijze haar klasse getoond. Ze deed dat tegen Tempo Team met zeges op de tot nu toe on geslagen Rene Heijne en Han Gootzen, die nota bene Ne derland bij de WK in Korea moet vertegenwoordigen. Bovendien werd in haar ver loren duel tegen Nico van Slobbe duidelijk dat ook de Nederlandse kampioen wan kelt: 24-22, 21-17. Avanti kon door dit alles na een 4-0 achterstand terugkrab belen tot 5-3, waarna het uit eindelijk 7-3 werd. Ronald Rijsdorp boekte zijn traditio nele winst op Heijne. Overi gens ondervindt Rijsdorp duidelijk meer hinder van zijn geringe trainingsarbeid. Tegen Gootzen was de 18-ja- rige Avanti-speler kansloos, maar tegen Van Slobbe speelde hij zich aanvallend toch naar 25-23 en 21-19. Avanti's derde man Theo Louwers speelde bij vlagen weer goed. maar is toch te weinig constant voor winst op dit niveau. Doeos zorgde er tegen Raven- stein voor dat de Limburgers weer snel huiswaarts konden: 10-0. Ed Fallaux won nog het simpelst en lijkt weer goed in vorm. Reden voor Docos om het treffen met stadgenoot en koploper Scylla volgende week met vertrowuen tege moet te kunnen zien. Scylla 3 gaat in de promotie hoofdklasse alleen de leiding na de 8-2 triomf op het Goud se R.R. Peter van Schie bena derde na zijn rentree voor het eerst weer zijn oude niveau, waarbij alleen het fore- nandscoren te wensen over liet. Rob Regeer en Fred van der Zeeuw konden zich nu rustig een keerverlies permit teren. Dames: Als Sandra de Kruiff met het dubbel er bij vier punten voor haar rekening neemt, zoals tegen Amster dam dan lijkt een remise bin nen de mogelijkheden te lig gen. Zaterdag was dat het ge val, toen Stéphine van Gen- nip voor het eerst Connie van Moorst de baas bleef. Tegen Ellen Klatt sneuvelde ze ech ter met 21-19 in de derde ga me. Tegen Judy Wilhams bleef ze op afstand: 21-17, 21-17. Van invalster Monique Blom mag niet verwacht worden dat ze een punt pakt. De gewonnen dames tegen Van Moorst en Klatt bezorg den haar al een ruime vol doende. r-doelpunt van De Zijl/LGB. Zuivel Marl van de niet zichtbare Jacob Spijker VZC/Ritmeester is al jaren een las tige concurrent voor De Zijl/LGB in de onderlinge strijd van de sub-toppers en hoewel de rood- witten de laatste tijd goed m vorm bleken, was het toch een verrassing dat zij hun rivalen uit Veenendaal ditmaal zo overtui gend klopten. In het eerste sta dium van de wedstrijd was het ook helemaal nog niet duidelijk dat er voor de thuisploeg een ruime overwinning in zat; in het begin van het derde kwart had den de gasten nog een 2-3 voor sprong. Toen echter aan het eind van dat speldeel De Veenenda- lers duidelijk terugzakten, profi teerde De Zijl/LGB onmiddellijk en werd het van 2-3 opeens 6-3, waarmee de strijd vrijwel beslist In de beginfase van de wedstrijd had VZC de overhand. Bart Wit ters met een fraai afstandschot) en Mart Bras (vanaf de midvoor- plaats) hadden voor een 0-2 stand gezorgd voordat Stan van Bel- kum de eerste Leidse treffer kon laten aantekenen (1-2). In de tweede periode voerden de Lei denaars hun press-verdediging consequentenr uit, zodat VZC minder kansen ïfeeg. Uit een man-meer situatie bracht Jacob Spijker de stand in evenwicht (2-2). Kort na het begin van het derde part kon international Hans van Zeeland nog van een misverstand in de Zijl/LGB-verdediging pro fiteren (2-3), maar het verweer van VZC werd daarna snel min der. Via een doortikbal maakte Martin Vreeburg gelijk (3-3), en vervolgens brachten Dick van den Bosch (man meer) en Alex van Belkum de stand op 5-3. De Veenendalers kregen toen nog de kans om terug te komen, omdat Jacob Spijker voor 45 seconden naar de kant moest, maar ze ver speelden de bal en moesten toe zien hoe Albert Spijker juist aan de andere kant scoorde: 6-3. Ook in de laatste periode kon VZC de weer uitstekend op dreef zijnde Theo Uittenhout slechts éénmaal passeren (doelpunt van Hans Blankesteyn), terwijl de thuis ploeg via Jan Jaap Korevaar en Stan van Belkum (man meer) nog twee keer de weg naar het net wist te vinden, waarmee de eind stand op 8-4 werd bepaald. LZ jZ'86, dat in het eerste gedeelte van de eerste klasse-competitie een voorsprong van 3 punten op nummer twee, De Gouwe, had opgebouwd, is na de winterstop totaal van slag, zodat nu, na drie wedstrijden in de tweede compe titie-helft, De Gouwe alweer de leiding heeft. Zelfs tegen BZPC, dat normaal gesproken toch zon der problemen verslagen moet kunnen worden, wisten de Lei denaars nauwelijks een vuist te maken. Tegenover het enthou siasme van de thuisploeg stelden zij een opmerkelijke lauwheid, en door het soms vreemde fluiten van de scheidsrechters Van de Dikkenberg en Smits die nogal veel toelieten) leek het LZ-team snel aangeslagen. Van de sco ringskansen die de Leidse ploeg desondanks kreeg werden er veel door te gehaast schieten gemist. Als men bovendien nog weet dat de Leidenaars drie maal met een man-meer situatie geen raad wis ten, dan is de verrassende uitslag wel verklaard. LZ'86 begon nog goed, want uit de allereerste aan val scoorde Jan de Graaf vanaf de midvoorplaats 0-1, maar in het vervolg gebeurde niet wat ieder een verwachtte, namelijk dat LZ een ruime voorsprong op zou bouwen. BZPC putte daaruil moed en kwam door een man- meer doelpunt van Maarter Schouten op gelijke hoogte. Dooi treffers van Van Ettinger en Rudi Muuse (man meer) was het hal verwege de wedstrijd 2-2, waarne Teekens en Gerard Soet in hel derde part de stand op 3-3 brach ten. Een man-meer doelpunt van BZPC, door Pim Batelaan hal verwege het laatste kwart ge scoord, bleek uiteindelijk d« winnende goal (4-3). ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoewel de waterpolocompeti tie nog lang niet is afgelopen, is de nationale kampioen sinds zaterdagavond bekend. AZC zal in april voor de derde achtereenvolgende maal tot titelhouder worden gekroond. In de rechtstreekse confrontatie met aartsrivaal De Robben degradeerden de superieure Alphenaren de enig over gebleven concurrent tot een figurant: 10-4. AZC demon streerde in een eindelijk weer eens bomvol zwembad De Dillen zoveel klasse, won zo overtuigend dat de diep ver nederde Hilversummers niets anders restten dan zich neer te leggen bij de Alphense supre matie. Robben-coach Harry Vriend: .Alphen is gewoon beter. Daar moet je je bij neerleggenMaar het isiiiet zo dat het verschil met ons nu in eens net zo groot is als dat tus sen. Alphenen de andere ploe gen. Dat is'onzin.In deze wed strijd kwam AZC gemakke- lijker tot scoren dan wij. En de ploeg speelde natuurlijk erg goed". Waarmee Vriend. zoals een goed coach betaamtnog enig voorbehoud wenste te maken voor de.return op 28 april in Hilversum. Vanaf nu verde digt AZC een voorsprong van twee punten op De Robben in de wetenschap dat het doel saldo: dal bij gelijk eindigen de doorslag geeft - veel gun stiger (+83 tegen +52) is. Normaal gesproken een on aantastbare uitgangspositie voor de drie seizoenen onge slagen Alphenareh. AZC- coach George Geurtsen toonde zich na ajloop meer dan te vreden over de royale zege: Alles liep. Er is nog nooit zo gedisciplineerd gespeeld. Voortreffelijk wat hier is ge presteerd. maar vergeet met dat we drie jaar nodig hebben gehad om zo te kunnen spe len". aldus de winnende coach. Geurt sen heeft van zijn ploeg een formidabele eenheid gesmeed, terwijl De Robben daar louter individuele klasse tegenover kan stellen. Dat AZC doelbewuster bezig is, werd zaterdag nog eens on derstreept. Onder aanvoering van aanvoerder Ton Buunk liep AZC inde slotperiode met soms oogstrelende combina ties over zijn tegenstander heen. De periodestanden wij zen dat uit: 2-1. 1-03-2. 4-1. Scores AZC: Ton Buimk 4,Gijze Slroboer 2, Frans van der Ak ker 2, Rudy de Hey 1Ed van Es 1 Scores De Robben: Andy Hoe pelman 2. Dick Nieuwenhui- zen 1Mark Blikslager 1 WIM VAN WANROOY LEIDEN - Het volleybalprogram ma stond het afgelopen weekein de in het teken van inhaal- en be kerwedstrijden. Voor de compe titie moesten de heren van Gemi ni 'K 2 de reis naar Smash in Cas- tricum aanvaarden. De Voor- schotense equipe miste twee spelverdelers en kon slechts over één invaller - de redelijk spelen de Simon Beurse - beschikken. Gemini kwam in de eerste set met 13-2 achter, maar wist door sterk serveren terug te komen tot 13-14. Toen de set echter toch verloren ging (15-17), was Gem, K een geslagen ploeg. Het gevolg was een 15-9 en 15-5 nederlaag tegen een oppermachtig spelend Smash. De dames van Gemini/K deden het aanzienlijk beter, nu thuis het hogergeklasseerde SW werd gepakt. Met Cora Brussee en An neke Kras als invalsters ging Gem K goed van start en won met 15—12 de eerste set. Daarna ging het mis, waar het optimaal gemotiveerde SVV goed van pro fiteerde (3-15). Op dat moment kwam echter schrijnend aan het licht dat Gemini over slechts één spelverdeelster de beschikking had. Pas toen nummer twee m de derde set arriveerde liep het bin nen de Voorschotense formatie een stuk voorspoediger en werd SW weggespeeld. Via 15-9 en 15-7 bracht Gem/K de stand ver diend op 3-1, waarmee het SVV op de ranglijst passeert. Stunt NOVO blijft stunten. Nu wist dat team notabene in Voorschoten Gem/K 2 een nederlaag toe te brengen. Gem/K ging voortvarend van start, nam een 4-0 voorsprong, maar toen NOVO eenmaal warm ge draaid was bleek al snel dat Gem K wel over een sterke verdedi- YMCA van Vil lage People konden deelneemsters én publiek in de pauze van de Jahn-dc wat aan jazz-ballel doen LEIDEN - Terwijl elders in het land de door Vader Abraham en zijn Smurfen vervaardigde car navalsversie ("Nee, daar trappen we niet in") denderde, hield gymnastiekvereniging Jahn het zaterdag tijdens de traditionele demonstratie in de Vijf Meihal nog gewoon bij het oorspronke lijke "You're the one that I want", (van John Travolta). Disco en daarbij behorende pasjes zijn dus ook tot het gymnastiekwezen doorgedrongen, waarmee het imago van oubolligheid dat deze tak van sport toch nog altijd heeft, eens te meer werd ontze nuwd. Ook het houden van zo'n demon stratie past natuurlijk een beetje in dat beeld, maar dat is toch be slist een traditie, die in stand moet worden gehouden. Jahn behoort tot het helaas kleine clubje, dat nog tamelijk regelma tig een dergelijk visitekaartje af levert. Het grote plezier van voor al de allerjongsten en hun trotse familie is de ongetwijfeld veel tijd vergende organisatie echter dubbel en dwars waard. Dat bij dergelijke evenementen de na druk duidelijk niet ligt op de prestatie heeft z'n voor- en nade- len. Aan de ene kant is het een goede zaak dat ook de mindere goden hun kunsten kunnen ver tonen. maar dat maakt het voor een buitenstaander natuurlijk ook wat minder interessant. Ze ker ook als het programma wel erg uitgebreid is. Een dikke drie uur is toch eigenlijk een beetje teveel van het goede. Meest spectaculair was nog het cross jumping op de mat en de oefening aan de ringen van de dames (want "mammies kunnen ook turnen", zoals een moeder op de tribune haar verbaasde zoon toevertrouwde) en de heren. BART JUNGMAN. ging maar niet over een goede aanval beschikte. NOVO liep dan ook simpel naar een 6-15 zege. Ook in de volgende sets lukte by NOVO eigenlijk alles en bij Gem/ K weinig. Met tweemaal 11-15 behaalde NOVO een fonkelende 0-3 overwinning, waarmee de laatste plaats aan Leython over deed. Voor de beker werd een vrij om vangrijk programma afgewerkt. Zo moesten de heren van Ley thon naar Waddinxveen voor de ontmoeting met Be Fair. On danks het 3-0 verlies speelden de Leidenaars toch een goede wed strijd. Kwamen in de beginfase zelfs met 11-13 voor, waarna de winst evenwel toch naar Be Fair (16-14) ging. Een omzetting bij Leython verstoorde het ritme vervolgens (15-9), maar in de derde set ging de strijd weer ge lijk op tot 11-11. De korte mid den-aanval liep weer eens ou derwets in die fase. Maar ook nu was het team niet bij machte om door te stoten en won Be Fair met 15-11. LUSV kon en wilde eigenlijk niet tot winst komen tegen GVC. Terwijl de ploeg in de competitie moeiteloos tot winst kwam, dolf LUSV nu ruim met 1-3 het on derspit. Orion leek voor een sen satie te gaan zorgen tegen het een klasse hoger spelende Jodan Boys. In de eerste set wist het met de massale steun van het publiek een 17-15 zege te pakken, maar in de tweede set kwam Orion al snel met 0-5 achter, vervolgens met veel enthousiasme terug tot 7-6, waarna de equipe een hautaine houding aannam wat door Jodan Boys met gedegen werk werd af gestraft 11-15. Ook in de derde set ontspon zich datzelfde beeld. Op 7-10 ook weer een serie slecht af gemaakte smashes en andermaal won Jodan Boys: 9-15. In de vierde set gaf Orion het definitief op: 5-15. Bi j de dames won LUSV uit van Dosko moeizaam met 2-3, waardoor het wel een ronde ver der kwam in deze bekerstrijd. Setstanden: 8-15, 15-11, 15-13, 9-15 en 12-15. Dosko speelde een klasse lager dan LUSV maar wist fanatiek verdedigend de 6-mans LUSV ploeg danig in het nauw te brengen. Amper 24 uur later kwamen de NOVO-dames al weer in het veld, en wel in Amersfoort tegen Vios. Ondanks het ontbre ken van de geblesseerde Joke Bos, draaide men soepel naar een 11-15 setzege, maar daarna ging het ritme toch verloren door ex perimenteren met de opstelling. De aanval viel stil en Vios kon het initiatief overnemen en wist de drie volgende sets op haar naam te brengen met 15-4,15-6 en 15-4, waardoor NOVO weer snel naar huis kon. GER RENES. LMHC: dupe van een misverstand LEIDEN - Door misverstanden binnen het bestuur van HGC was gistermiddag in Zoetermeer niet hockeyclub LMHC oefenpartner voor de Hagenaars, maar Am sterdam. Zaterdagavond bleek ,GC dat een dubbele afspraak /as gemaakt, waar Leiden, dat door de Hagenaar na Amsterdam was uitgenodigd, de dupe van zou worden. Na de hand in eigen boezem gestoken te hebben bood HGC Leiden aan om in zijn plaats tegen de Amsterdammers te spelen, maar de Haagse trainer Ton van Gils ging met dit voorstel niet akkoord en verkoos toch de ploeg uit de hoofdstad voor de nog weinig geroutineerde Leide naars. Om geen verloren middag te hebben heeft trainer Grippe- ling van LMHC zijn mannen gis termiddag maar een straffe con ditietraining gegeven. De oefen wedstrijd tegen HGC zal nu naar alle waarschijnlijkheid donder dagavond worden gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12