Oranje zonder verrassingen tegen Italië Tweeling Yan der Blom: „We voelden ons direct thuis bij Feyenoord..." buitenspel LOTTO TOTO Zaaltoernooi Leiden FERNANDEZ VASTER AAN KOP WK-KUNSTSTOTEN Balkhoven tekent bij LEIDEN - Omdat men ook bij Sleutels bijna niet meer weet hoe een bal er uitziet en er haast niets zinnigs gezegd kan worden over de afloop van deze competitie be sloot het bestuur van de vier deklasser de blik maar alvast op de toekomst te richten. Deze week ging men met trainer Thijs Balkhoven om de tafel zitten. Aan het eind van het gesprek be sloot de ex-UVSer zijn contract met Sleutels weer voor één jaar te verlengen. ROTTERDAM - De vergelijking dringt zich snel op. Paul en Marcel van der Blom: de toekomstige Feyenoord "te genhangers" van de broers Van der Kerkhof? Op weg naar de Rotterdamse Kuip, waar de voetbaltweeling van UVS even later een full prof contract voor een jaar zal gaan tekenen, bevestigt de reactie de al eerder vermoede nuchterheid. "Nee, zo zien we dat niet, want wij moeten het eerst maar eens zien te maken. Bovendien zijn het onze voetballers niet. Technische spelers, dat zijn onze type's. Een Valke, een Wim Jansen die bewonderen we, maar verder kijken we niet zo naar namen. We zullen het toch helemaal zelf moeten doen". r LD, Foto Jan Holvast Die uitspraken tekenen Paul en Marcel van der Blom ten voeten uit. Ondanks hun jeugdige leef tijd (17 zijn ze pas), overheerst bij hen de realiteitszin, die hen in staat stelt koel vooruit te blikken op hun voetbaltoekomst. "We beginnen en we zien wel hoe ver we komen", luidt het laconie ke motto, waarmee ze het avon tuur bij de Rotterdamse eredivi sieclub aanvangen. Wel is met het tekenen van de overeenkomst op het kantoor van directeur Ste- phan voor hen een wens in ver vulling gegaan ("want wie droomt er nou niet van om bij Feyenoord terecht te komen en dan nog wel met zo'n grandioos contract"), maar daarbij blijft het vooralsnog. Liever dan zich over te geven aan voorspellingen die ze wellicht niet waar zullen kun nen maken, bepalen ze zich tot een terugblik op hun periode bij UVS. Ze zullen met pijn in hun hart af scheid nemen van de club waar ze het tien jaar lang zo "uitstekend" naar hun zin hadden. Willen er MILAAN - (GPD) Bondscoach Jan Zwartkruis heeft wij selijk geen verrassing tevoorschijn gegoocheld bij het vaststellen van het Nederlands elftal voor de vriend schappelijke interland tegen Italië vanmiddag in het San Siro-stadion in Milaan. De conclusie kan zijn dat de Ne derlandse oefenmeester onder gegeven omstandigheden de sterkst mogelijke opstelling op papier zette. Bijna als vanzelfsprekend staat Piet Schrijvers (Ajax) in het doel, in de achterste vier treden stuk voor stuk spelers van PSV aan: Jan Poortvliet, Ernie Brandts, Adrie van Kraay en Piet Wild schut. Op het middenveld opere ren Wim Jansen (Feyenoord) die tevens aanvoerder is, Jan Peters Koster (AZ'67) en Willy van de Kerkhof (PSV). En in de frontlinie moeten Johnny Rep (Bastia), Kees Kist (AZ'67) en René van de Kerkhof (PSV) het maken. had van zijn enkelblessure die hij donderdagmiddag (voor het eerst in zijn jarenlange loopbaan) had opgelopen. De noodzaak om een extra doelman uit Nederland te laten overkomen was er voor Jan Zwartkruis dan ook niet. geleden gehad hebben. En 'dat alles wijst volgens mij toch op een niet onbelangrijke achter stand". Onverbloemd concludeerde Jan Zwartkruis dan ook: „Om nu te zeggen dat optimaal klaar zijn voor zo'n belangrijke prestige- slag, nee. Maar wat moetje. Deze interland is maanden geleden al gepland en dan gaat het toch niet aan om de zaak maar af te zeggen omdat de weersomstandigheden in Nederland zo bizar zijn. Zo'n situatie overkomt ons misschien eens in de vijftig jaar. Maar ik heb er toevallig wel mee te maken". alles voor doen die periode pas send te besluiten. "Kampioen worden met het regionale elftal, dat zou schitterend zijn. We zul len ons ook voor honderd procent geven om mee te helpen dat te bereiken, want dat zijn we wel aan UVS verplicht. We hebben daar een prima basis kunnen leg gen en mocht het bij Feyenoord niet lukken, dan weten we dat we altijd terug kunnen naar een goe de club". Onwaarschijnlijk Dat het ook daadwerkelijk tot een spoedige terugkeer zal komen, lijkt hoogst onwaarschijnlijk, want zowel Feyenoord als de twee jeugdige talenten zijn be paald niet over één nacht ijs ge gaan. Scouts van de Rotterdamse club volgden de Leidse tweeling al vanaf hun dertiende veijaar- dag, hetgeen eind vorig jaar re sulteerde in een uitnodiging voor een proeftraining onder leiding van Wim Jansen. De linkermiddenverlder (Paul) en de linksbuiten (Marcel) vielen daarbij zo op, dat ze al onmiddel lijk een contract konden tekenen. "Want het ging die dag 'ontzet tend lekker. Terwijl sommige anderen vreselijk nerveus waren, omdat ze er alleen voor stonden, hadden wij elkaar, dat was op dat moment een groot voordeel". De boot werd in eerste instantie af gehouden door Van der Blom se nior, omdat die eerst hun resulta ten op de MAVO wilde afwachten en omdat ook Sparta en AZ'67 inmiddels interesse hadden ge toond. Na hernieuwde onder handelingen met Feyenoord, ge voerd door Van der Blom zelf, daarbij geadviseerd door UVS- trainer Gérard Désar, kreeg de Rotterdamse club tenslotte toch de voorkeur "omdat die het eer ste was en omdat het ons daar di rect al beviel". "Gewoon" Paul en Marcel van der Blom, die alleen door familieleden uit el kaar te houden zijn, voelden zich direct thuis in de Kuip. "Want het zijn allemaal gewone jongens die er spelen. Zo'n Wim Jansen bij voorbeeld behandelde ons direct al heel normaal en dat vinden we toch erg belangrijk. We hebben nu een grandioos contract, bij on ze favoriete club, maar belangrij ker dan het geld, was voor ons toch de sfeer waarin we terecht zouden komen. Die lijkt ons bij Feyenoord erg goed. Natuurlijk, we zullen moeten wennen, maar ook daarbij hebben we elkaar. Dat blijft een voordeel, want we voelen elkaar in het veld blind aan. Ons spel levert dan ook het meeste rendement op, als we sa men in één elftal spelen". Gelegenheid Meetrainend met de A-selectie en waarschijnlijk spelend voor het C-team krijgen Paul en Marcel van der Blom, die "anders een kantoorbaan" zouden hebben gezocht, volgend seizoen volop de gelegenheid aan hun zwakke punten te schaven. Voorlopig ge durende één jaar. "Dat vonden we allemaal beter, want als je niet goed met elkaar op kunt schieten of gewoon tekort komt, is twee jaar modderen veel te lang. Maar we zullen in elk geval proberen er in te groeien. We zijn er jong ge noeg voor en je merkt ook zelf snel genoeg of je nog hoger kunt reiken. Lukt dat, dan zou het prachtig zijn, lukt dat niet, dan is het jammer, maar meer ook niet. Dan gaan we zo terug naar die andere goede club". PAUL DE TOMBE HOCKEY - Evenals de eerdere competitieontmoeting is ook de oefenwedstrijd tussen LMHC en Laren op een gelijk spel uitge komen. De Leidenaars bereikten gisteravond op het kunstgras van Kampong na drie periodes van 25 minuten hockey een 3-3 eind stand. ZAALHANDBAL - Het Neder lands herenteam is het wereld kampioenschap zaalhandbal in de B-groep in Zaragoza begon nen met een gelijkspel: 18-18 te gen Oostenrijk. Bij de rust leid den de Nederlanders met 10-7. Ook Adrie Koster (Roda JC) die woensdagmorgen plotseling sukkelde met een lichte dij- De Oranje-selectie mocht gisteren voor het eerst deze week op de grasmat van het San Siro-stadion trainen. Daarbij bleek als snel dat de tweede doelman Pim Doeburg (Sparta) geen enkele last meer LOTTO 7: Inleg: 3.504.652.-. Prijzenbedrag: 1.809.844,84. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 666.666,67 ontvangt. Tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto 41.617,70 ontvangen. Derde prijs: 145 winnaars, die elk bruto 1.722,10 ontvangen. Vierde prijs: 8.200 winnaars, die elk 40,60 ontvangen. Vijfde prijs: 11.633 winnaars, die elk 28,60 ontvangen. Jackpot voor lotto 9 van zondag 4 maart bedraagt 61.116,87. TOTO 7: Inleg: 441.284,- Prijzenbedrag: 209.609,90. Eerste prijs: 253 winnaars, die elk 331,30 ontvangen. Tweede prijs: 2.991 winnaars, die elk 17,50 ontvangen. Derde prijs: 17.7.69 winnaars, die elk 4,10 ontvangen. over de uitstekende grasmat1 het San Siro-stadion en blijft derhalve beschikbaar als wissel speler. Jan Zwartkruis kon dan ook probleemloos de volgende wisselspelers opsommen: Pim Doesburg (Sparta), Johnny Met god (AZ'67). Wim Stevens (PSV). Adrie Koster (Roda JC) en Michel Valke (Sparta). Met de Italianen is overeengeko men dat er twee veldspelers en één doelman tijdens de wedstrijd mogen worden gewisseld. „Maar", voorspelde Jan Zwart kruis, „als het basisteam goed blijft draaien en er geen blessures komen zal ik geen wissels toepas sen. Voor Nederland staan er in dit treffen met Italié toch teveel prestigebelhngen op het spel en als het tussen de spelers die nu gekozen zijn goed klikt zal ik geen wijzigingen aanbrengen. Dit is geen wedstrijd om experi menten te gaan uitproberen". Aan de vooravond van deze inter land kon Jan Zwartkruis hoog stens gematigd optimistisch worden genoemd. Na drie dagen trainen op Italiaanse bodem maakte hij de balans op: „Deze tijd is absoluut tekort geweest voor een optimale voorbereiding. Net als na een lange vakantiepe riode klaagden verschillende spelers donderdagavond nog over een ongewonë stijfheid van de spieren. Bovendien kregen enkele geselecteerden na deze in tensieve training van de laatste dagen plotseling weer een beetje last van blessures die ze maanden VENLO (ANP) - Het bestuur van de Venlose eredivisie vereniging FC VVV heeft gis termiddag trainer Hans Croon op non actief gesteld. Deze maatregel is de climax van een reeds enige tijd sle pend conflict tussen Croon, de spelers van VW en het bestuur van de club. In communiqué stelde het bestuur dat de laatste tijd duidelijke verschillen aan het licht zijn gekomen be treffende inzichten van be stuur en trainer over de te nemen maatregelen, de wijze en het tempo van de uitvoe ring daarvan, om zo snel mo gelijk uit de crisis bij VVV te komen. Die crisis was ont staan toen onlangs de spe- lersraad het vertrouwen in Hans Croon opzegde. Volgens de verklaring van het bestuur wenste Croon niet af te wijken van zijn principes als professioneel trainer. De clubleiding besloot daarop Croon 'buitenspel te zetten'. Tijdens onderhandelingen tussen de delegaties van de Federatie van Betaald Voet balorganisaties (werkgevers) en de Vereniging van Con tractspelers (werknemers) is gisteren een wezenlijk ver schil van inzicht gebleken be treffende de in de te af te slui ten c.a.o. overeengekomen betaling van het wettelijk mi nimum maandloon. De F.B.O. handhaaft - blijkens een communiqué - de toezeg ging maandelijks te voldoen aan de wettelijke verplichtin gen ten aanzien van het mi nimum loon. De F.B.O. wenst echter het variabele deel van het voetbalinkomen (de pre mies) eventueel over een lan gere periode dan per maand te mogen verrekenen. De KNVB heeft alle wed strijden die vastgesteld waren in de eerste divisie afgelast in verband met de gesteldheid van de terreinen. LEIDEN - Nadat al eerder LFC de Leidse clubs had gebun deld en morgen Unitas Lei den de afdelingsverenigingen samenroept in de Groenoordhal is het volgende week de beurt aan de .v.v. Leiden om een aantal voet ballers een alternatief te bie den voor de bevroren velden en de onzalige strandtrainin- gen. Alweer in de Groenoordhal organiseert Leiden een toernooi dat spe cifiek gericht is op de zater dagclubs uit deze regio. Een sterk bezet evenement derhalve, want in deze omge ving huist een flink aantal topclubs. Noordwijk en Quick Boys zijn de belang rijkste exponenten van deze groep waar ook RCL en Rijnsburgse Boys toegere kend mogen worden. Twee deklassers Katwijk, Ter Leede en Lisser Boys, alsme de derdeklasser ARC comple teren het deelnemersveld. De organiserende vereniging Leiden doet uiteraard vol gende week zaterdag ook mee. Alle clubs komen met twee teams binnen de lijnen. DEN HAAG (ANP) - De Spanjaard Ricardo Fernandez heeft gisteravond zijn koppositie in de strijd om het WK-kunststoten verstevigd. Hij staat nu, na 38 figuren, op 157 punten. Zijn landgenoot Claudio Nadal zette zijn opmars voort en verdrong de Belg Raymond Steylaerts van de tweede plaats. De Nederlandse kam pioen Cees van Oosterhout draaide gisteren aanvankelijk redelijk mee, leverde een goede prestatie toen hij figuur 22, een voorbandstoot over negen banden, en figuur 23, een piqué langs de lange band, in één poging raakte. Later bezweek de Brabander echter onder het „Spaanse geweld" en zakte hij van de vijfde naar de achtste plaats. De stand na 38 figuren: 1. Fernandez 157 punten uit 87 pogingen; 2. Nydal 141 uit 93; 3. Steylaerts 138 uit 86' 4. Corin 133 uit 85; 5. Tosi 112 uit 94; 6. Tiedtke 107 uit 917. Van Oosterhout 104 uit 93* 8. Mouradian 92 uit 103; 9. De Jager 71 uit 99; 10. Tomsich 71 uit 101.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11