Bezwaren tegen bouwplan Wiegmanweg overtrokken feidse agenda bij afgifte van ventvergunning Meer controle BURGEMEESTER EN WETHOUDERS WASSENAAR: "Geen uitstel van bouw Haaswijkbrug Mogelijk vertraging raadhuis-bouw in Warmond Burgerlijke stand m&aim Carnaval in "De Dillenburg De terreinen aan weerszijden van de Wiegmanweg dat als de gemeente Wassenaar zijn zin krijgt binnenkort bebouwd gaat worden. WASSENAAR - Burgemeester en wethouders vanWasse- ^naar hebben de bezwaren die 37 omwonenden tegen het 1 bouwplan St. Willibrordus hadden gemaakt, niet be zwaarlijk genoeg bevonden om het bestemmingsplan niet te laten doorgaan. Wel krijgen de omwonenden maandagavond tijdens de open bare vergadering van de commis sie Technische Diensten de gele genheid hun bezwaren toe te lich ten. Het bouwplan omvat de ter reinen aan weerskanten van de Wiegmanweg. De bezwaren wer den schriftelijk ingediend toen het plan ter visie lag in het kader van de artikel 19-procedure Die procedure houdt in dat B en W het voornemen hebben vergun ning voor de uitvoering van het plan te geven, vooruitlopend op een herziening van het nu gel dende bestemmingsplan, dat uit 1967 dateert De belangrijkste bezwaren van de omwonenden zijn door B en W onder de loep genomen. De om wonenden spreken in de eerste plaats van een bouwplan dat volledig in strijd is met het be stemmingsplan. Burgemeester en wethouders zeggen dat dit be zwaar te ver gaat. Volgens het geldende bestemmingsplan kan er bijvoorbeeld hoger gebouwd worden dan in het bouwplan de bedoeling is. Bij realisering van het oude bestemmingsplan zou den er particuliere tuinen moeten worden opgeofferd. De voorgestelde nieuwe situatie, aldus concluderen burgemeester en wethouders is voor de omwo nenden in veel opzichten geen verslechtering en op enkele pun ten zelfs een verbetering ten op zichte van de oude bestem mingsplannen. Bovendien is er naar de mening van B en W spra ke van een alleszins verantwoor de bouwopzet. Op de bezwaren van de omwonenden tegen de toepassing van de artikel 19-pro- cedure merken burgemeester en wethouders op, dat toepassing van deze procedure verantwoord is als men tegen elkaar afweegt enerzijds de belangen die ge diend worden met dit sociale wo ningbouwproject en anderzijds de aard en omvang van de afwij kingen van het geldende be stemmingsplan en de belangen van de omwonenden. Bovendien heeft de gemeenteraad zich al in principe akkoord verklaard-met het bebouwingsplan. Zo gaat B en W verder. De omwonenden pleiten in. hun bezwaarschrift verder voor een verantwoorde aansluitng van de nieuwe be bouwing op de bestaande be bouwing in de omgeving, die uit de jaren dertig dateert. B en W achten dit geen reële benadering. De bouwterreinen liggen aan een belangrijke toegangsweg naar de nieuwe wijk Zijlwatering met een moderne bebouwing uit de jaren zestig. Het zou opjuist zijn als de architect hier geen rekening mee had gehouden. Zowel de stedebouwkundige als de welstandscommissie hebben zich met het nieuwe bouwplan akkoord verklaard. Burgemees ter en Wethouders gaan in hun nota nog in op de vrees van de omwonenden dat men in de ge plande bejaardenwoningen veel hinder van het verkeer zal erva ren en dat de geplande parkeer ruimte onvoldoende zou zijn. Met de factor geluidshinder is bij de ligging van de woningen reke ning worden en het aantal par keerplaatsen wordt voldoende geacht. Dat het nieuwe bouwplan een ern stige aantasting van de leefbaar heid van de bestaande buurt zou betekenen achten Burgemeester en Wethouders een overtrokken bezwaar. De totale opzet - bejaar denwoningen in drie bouwlagen aan de westzijde, gestapelde bouw in vier lagen langs Wieg manweg en Havenkanaal en ver volgens eengezinswoningen in twee lagen langs de Zijlwatering geeft geen aanleiding tot die ge vreesde aantasting van leefbaar heid. In dit verband wijst het college er op dat Wassenaar nog maar zeer beperkte mogelijkhe den voor woningbouw heeft. Dat maakt het noodzakelijk die mo gelijkheden zo goed en verant woord mogelijk worden benut. De lange lijst van woningzoe kenden speelt daarbij zeker een rol. Samenvattend concluderen bur gemeester en wethouders dat de bezwaren van de omwonenden ongegrond zijn. het college is dan ook voornemens de artikel 19- procedure voort te zetten en aan Gedeputeerde Staten de vereiste verklaring van geen bezwaar te vragen. Intussen willen burge meester en wethouders toch het oordeel van de commissie ver nemen nadat de omwonenden de gelegenheid hebben gekregen hun bezwaren mondeling lich- ten. Muziekschool De Wassenaarse afdeling van de streekmuzlekschool Leiden en omgeving organiseert van avond om 19.30 uur in de Zijl- laankerk te Wassenaar een "leerlingenuitvoering". Er zul len door de Wassenaarse leer lingen van de school prestaties ten gehore worden gebracht op een grote verscheidenheid aan instrumenten zoals piano, kla rinet, hobo en luit. Expositie In Voorschoten, Molenlaan 3, houdt Gerard Lutz dit weekein de een expositie van zijn teke ningen. De expositie kan op vrijdag t/m zondag van 11 tot 17 uur worden bezocht. Klaverjassen Alle liefhebbers van klaverjassen zijn morgenavond van harte welkom in de kantine van de v.v. Meerburg. De aanvang is om 20.00 uur, en er zijn leuke prijzen te winnen. Bij afgelasten van het totale voetbalprogramma kan men voor een spelletje kaar ten wederom bij de v.v. Meer burg terecht. En wel zondag a.s. in de kantine. Kerkconcert In het kader van de maandelijkse muziekavonden "Muziek Dorpskerk" wordt zondagavond om 7 uur in de Dorpskerk aan het Plein te Wassenaar een kerkcon cert gegeven. Op het programma staat een concert door de orga nist van de Utrechtse Nicolai- kerk, Hans Erné. Erné wordt bijgestaan door Simon Koeten hobo. Strandloop De A.V. Holland organiseert zon dag wederom een strandloop. Men kan zich laten inschrijven nabij de strandopgang aan de Wassenaarse Slag te Wassenaar. De start is om 11.00 uur, en de volgende afstanden kunnen worden gelopen 2-4-8-12 km. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Advocaten spreekuur Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15 20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 uur Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- we«park 2, teL 151088. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht2'"A over vi opend v Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. OEGSTGEEST/DEN HAAG - Het schorsingsverzoek van zowel de heer Stolk en de werkgroep "Milieuzorg Oegstgeest" tegen de bouw van de Haaswijkbrug is afgewezen. Voorlopig is alleen de uitspraak, dus zonder enige toelichting, bekend gemaakt. De overwegingen die bij waarnemend voorzitter van de Raad van State, mr. Van der Hoeven, tot deze uitspraak hebben geleid worden pas over enige tijd bekend gemaakt. De uitspraak van vandaag is daarom zo kort na de zitting van gisteren, opdat onverminderd met de werkzaamheden aan de brug kan worden doorgegaan Bij de Kroon is nog Wel een bezwaarschrift van de werkgroep "Milieuzorg Oegstgeest" tegen het hele bestemmingsplan Haaswijk in behandeling. Het nu behandelde schorsingsverzoek richtte zich dan ook alleen tegen de afgifte van een verklaring, van geen bezwaar door het provinciaal bestuur, voor de bouw van de brug. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WARMOND - De bouw van het Warmohdse gemeentehs zal wel licht vertraagd worden. De com missie financiën die gisteravond vergaderde ging namelijk niet akkoord met een nieuw verzoek van Burgemeester en Wethou ders om een extra verhoging van 70.000 gulden voor de verbou wing van het gemeentehuis te verlenen. Volgens de plannen van het War- monds college van B en W wordt op 1 maart begonnen met de uit breiding en verbouwing van het gemeentehuis. Met dit project is een bedrag van ruim 1,5 miljoen gulden gemoeid. In eerste instan tie leek een bedrag van 1 miljoen toereikend. Maar toen de plannen op tafel lagen, bleek de begroting een half miljoen hoger uit te val len. De Warmondse gemeente raad ging daarmee uiteindelijk akkoord. Het gemeentebestuur stelt nu voor om het uitgetrokken bedrag opnieuw te verhogen en wel met 70.000 gulden. De kosten van de tijdelijke huisvesting (in het bejaardencentrum St. Lidui- na) vallen hoger uit en bovendien is een archiefkast aan de wen senlijst toegevoegd. De commissie financiën bleek ech ter in meerderheid niet bereid om opnieuw mee te werken aan een verhoging van het begrote be drag. Wethouder Van Schagen kwam daardoor in ernstige moeilijkheden. Op allerlei ma nieren probeerde hij de commis sieleden duidelijk te maken dat hierdoor de bouw van het nieuwe gemeentehuis vertraagd kan worden. Het mocht echter niet baten. Het is de vraag of Van Schagen in de gemeenteraad, die vanavond vergadéfe, wel een meerderheid achter zijn voorstel krijgt. LEIDERDORP/WARMOND - Geboor ten: Afke dv A.H. Brinksman en L.C. Munniks (Leiderdorp); Laura dv A. Til- roe en R. Miedema (Leiden); Wendeline dv R.J.C.L. Sassen èn H.M.M. Reepma ker (Leiden): Giselle dv C M. Vodegel en C.J. van den Heuvel (Leiderdorp); Den nis zv G. Witteveen en A. van Roode (Leiden); Berendien dv C M. Deijl en J.A. Brouwer (Leiden); Emiel zv A.M. van Dijk en Y.H.L. Hakkaart (Leider dorp); Marlies dv D. Bouman en A.A. Verruijt (Leiden); Matthijs zv B.H. van der Horst en J.G. van der Kant (Leiden): Berendine dv P. Rieff en F.N.T. Brug- genkamp (Leiden); Marit dv W.P. Hern- green en A.L. Jager (Warmond); Yvette dv A.J.A. van Wcerd en S.H.M.R. Thou- tenhoofd (Leiderdorp); Marc zv M.J. van der Kuil en AJ. Drok (Leiderdorp); Fa bian zv C.W.P. Vrijburg en C.W.J. Ho- vius (Leiden); Ericus zv W.F.P. van der Maden en M.J.T.M. Goddijn (Leiden) Huwelijken: R.P. Burggraaf (Leiden) en D. van der Zwan (Leiderdorp); W. Noordhoek (Leiderdorp) en E.E. Guérin (Leiderdorp); T. Vermeulen en L.W. de Winter (Warmond). Overleden: H. van der Blom (73) gehuwd met J. Pikaar (Leiden); J. Brandse (54) gehuwd met M.C. Keijzer (Leiderdorp); H.H. Wesselink (62) gehuwd met C.D. Vetter (Leiderdorp); E. Mechelse (73) gehuwd geweest met J.F.N. van Os (Voorschoten);L. Baars (72)gehuwd met G.L. Weijnen (Leiderdorp): G. Linschoo- ten (75) gehuwd geweest met W. Plu (Leiden); S. Achter (79)gehuwd met W J. Reijnst (Voorschoten); G. Hartevelt (55) (Leiden); T A. Tijssen (80) gehuwd ge weest met J.M. Helgers (Zoeterwoude); J. van Rijn (60) gehuwd met A.J. Kroe- semeijer (Leiden); M.M. van Groenen- daal (80) gehuwd met J.A. Uljee (Lei den); J. Meulenbroek (84) (Warmond). Ondertrouwd:'G.A. Lotte en C.R. Eilers (Warmond). DONDERDAG 22 FEBRUARI 1979 Scapino liet dieren dansen in Warmond WARMOND - Mensen kunnen meer dan dieren. Maar kunnen dieren eigenlijk dansen? Dat was de centrale vraag bij een optreden van de Scapino dans- academie gisterochtend voor de Warmondse schooljeugd. Pre sentator Jan Polak betrok de kinderen intensief bij de beantwoording van die vraag. Ruim een uur waren de leerlin gen van de basisscholen bezig om instrumenten uit te zoeken die geschikte dansmuziek voor bepaalde dieren maken. Kippen bleken zich het best thuis te voelen bij muziek van viool en piano: "Opgewonden tokkelend". Sluiervissen ble ken tegen dergelijke muziek nauwelijks bestand te zijn. Ze kwamen weer tot rust onder begeleiding van de "lichte bel- letjesmuziek" van het klokken spel. En zo volgde nog een hele serie dieren, de muziek was vooral klassiek: ondermeer het Carnaval des Animaux van Saint Saëns en de Suite 2 van Igor Strawinsky. De discomuziek die het ge westelijk orkest voor Zuid- Holland aan het eind van het programma ten gehore bracht, bleek ook bij het hitgevoelige Warmondse schoolvolk favo riet. Het onderwerp "dier in de mu ziek en dans" ging oVer in "mens in de muziek en dans" toen een deel van het publiek meedeed aan een jazzdans van Ruud Bos. Mens en dier bleken uitstekend te dansen. Maar niet alle dieren kunnen dansen. Oude schildpadden komen meestal in de schild- paddensoep terecht. En het te gengestelde van een "danskip" is natuurlijk een "soepkip". Wat moet je nou als mens, die niet van dansen houdt? Donderdag Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open-café-avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorsohoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kark- gracht 32, vrü advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrü advies, 20-21 uur. Breéhuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vnjetydscentrum, sportcafé, Go-club, Filmhuis (Russische film), aardewerken, 20 uur; tafeltennistoernooi, 20.15 uur. Leidse Schouwburg, Don Kozakken- koor o.l.v, Serge Jaroff, 20.18 uur. LAK-THeater, Sharon Landau met een "De 20 c Gesprekcentrum, lezing over pyrami- des, 20 uur. Stadhuis, cie. onderwas, 20 uur. Nieuwsteeg 18, UFO-lezing, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 16 tot 23 febr., waargenomen door Apo theek Centraal,- Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelyk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging. Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rün 134604, tel. 1 zuiden van de Rgn 121752. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lütweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwükerhout, tel. 02523-3137. -m.u.'it.rr— LEIDERDORP - "Het venten zonder vergunning komt in Leiderdorp niet zo ontzettend veel voor. Maar als we bü controle eèn bekeuring willen geven is het goed dat er wat regels over het venten zwart op wit op papier staan". Aldus adjudant Slofstra van de Leiderdorpse politie gisteravond tijdens de commissievergadering voor economische aangelegenheden, omtrent de problemen rond het venten in Leiderdorp. De commissie zette gisteravond.de eerste stap n^ar een beter geordende afgifte van de ventvergunningen. Het afgeven van ventvergunningen zal in de toekomst dan ook nauwkeuriger in de gaten worden gehouden dan tot nu toe het geval was. Er zal voortaan meer worden gekeken naar de werkelijke behoefte aan venters voor de Leiderdorpse bevolking. Slofstra, die de concurrentie van venters voor de Leiderdorpse midden stand overigens als een gezonde zaak ziet, merkte over de aanvraag van een ventvergunning op: "Wanneer iemand een vergunning wil aanvra gen moet hij zich wenden tot de politie. Wij controleren dan of de aan vrager wel over de nodige papieren beschikt, en ook kijken of deze geen "goede bekende" van dp politie elders is." De commissieleden vonden dat de nieuw op handen zijnde algemene plaatselijke verordening (APV), waarin de afgifte van de ventvergun ningen wordt opgenomen., duidelijker zou moeten zijn. Zo waarschuw de commissielid Scholten dat de ventvergunningen in de toekomst zeer voorzichtig afgegeven moeten worden. "Eén van de dingen waarmee rekening moet worden gehouden is het moment dat Winkelhof open gaat. Dan zal er sprake zijn van te veel winkels in Leiderdorp. Venters zouden dan alleen maar nadelig zijn voorde handel, terwijl juist de gaten moeten worden opgevuld", zo meende Scholten. Wethouder Bezemer concludeerde uiteindelijk, mede door het betoog van Scholten, dat alle ventvergunningen eigenlijk herzien moeten worden zodra Winkelhof in gebruik wordt genomen. De bewoners van De Dillenburg in carnavalsstemming rond prins Gerard de Eerste Het carnavalsgebeuren rondom Leiden is gisteren door de Lei derdorpse carnavalsvereniging "De Rynschuimers" ingeluid. Prins Gerard de Eerste ging gis termiddag op bezoek bij het be jaardencentrum "De Dillenburg" te Leiderdorp. Zoals op de foto is te zien, had Prins Gerard en zijn gevolg de stemming er al gnel in. Er heerste dan ook een gezellige sfeer gisteravond in de Dillen burg. Prins Gerard en zijn raad gaan vanavond de patiënten van Leythenrode, met een bezoek verblijden. PAGINA 2

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2