Leiderdorpse wijk: meer „herenhuizen" Wassenaar schaatst op voetbalveld Aantal misdrijven in Wassenaar omhoog Wassenaarbezwaar tegen asfaltering- eis in Kerkstraat Weidse agenda WASSENAAR - Het aantal misdrijven in Wassenaar is vorig jaar met 68 gestegen, ten opzichte van 1977. Er werden bij de plaatselijke re cherche 760 aangiften van mis dreven geregistreerd. Daarvan werd bijna de helft (358 zaken) Les in jazz improvisatie bij Alphense „workshop" ALPHEN AAN "DEN RIJN - Sinds enige tijd is aan de mu ziekschool in Alphen aan den Rijn een jazz-workshop ac tief. De leden proberen te komen tot „verantwoorde improvisatie", onder leiding van docent Albert Beltman. Belangstellenden kunnen zich aanmelden tijdens de repeti ties, die worden gehouden op woensdagavonden tussen half acht en half negen in de dependance van de muziek school aan het Sint Jorisplein 4. LEIDERDORP - Als de gemeenteraad van Leiderdorp vanavond instemt met een plan van B en W, zullen er in de nieuwe wijk Buitenhof-oost zo'n 80 stuks vrije-sectorwo- ningen (herenhuizen e.d.) méér worden gebouwd. Dit gaat dan wel ten koste van het aantal woningwetwonin gen, dat met 17 wordt teruggebracht tot 229, en het aantal premiewoningen (koop- en huurhuizen), dat wordt ver minderd met 63 tot 211. Ook stellen burgemeester en wet- houders voor het percentage huurwoningen van de in totaal 572 te bouwen huizen op 45% vast te stellen (tegen 52% in het oor spronkelijke plan). Het percenta ge koopwoningen zou dan toe nemen met zeven procent tot 55%. In de nota "Uitgangspunten Buitenhof' van juli '76 stonden nog 43% woningwet, 39% pre miekoop, 9% premiehuur en 9% vrijesector huizen genoteerd. B en W stellen hier nu tegenover, respectievelijk 40%, 32%, 5% en 23%. De 80 extra vrije-sectorwoningen moeten goedkoop worden, waar bij wordt gedacht aan verkoop prijzen tussen de 150.000 en 225.000 gulden. B en W willen zo voorkomen, dat er tussen de premiebouw en de daarop vol gende vrije sectorwoningen een Huur Door deze nieuwe verdeling zal de gemeente meer verdienen aan de grondverkoop. Burgemeester en wethouders willen met deze "winst" de huur van de wo ningwetwoningen verlagen. Bovendien meent het college dat het hierdoor eenvoudiger wordt voorzieningen in de wijk aan te brengen. De voorgestelde herverdeling is niet gebaseerd op een onderzoek naar de woningbehoefte. B en W zijn van mening, dat thans de tijd ontbreekt om voor de uitgifte van de grond in Buitenhof-oost nog een dergelijk onderzoek te hou den. Zo'n onderzoek staat pas voor 1981 op stapel. Zwemtoernooi Het Rijlands Lyceum in Wasse naar heeft 8 eerste prijzen, 5 tweede prijzen en 3 derde prij zen weggesleept bij het jaarlijk se zwemtoernooi van de Wasse- naarse schoolsportcommissie. Daarmee was deze school het meest succesrijk. Op de tweede plaats kwam het Adelbertcolle ge met 5 eerste, 8 tweede en 2 derde prijzen. Wedstrijduitslagen: meisjes brugklas: Nicolette van Schaik, Bep van der Geest, Hedda Sas burg en Monique van Rijn; jon gens brugklas: Alexander Mul, Rene van der Ley, Dik Vonk; jongens junioren: Jeroen Tirion, Robert Jan Oei, femco Odemae- re, Maarten de Jongh en Hans Taal; meisjes junioren: Geertje Meulenberg, Leanne Ruygrok, Tiny Oostrum, Ingrid Varkevis- ser en Annemarie van der Horst. Protestantisme Professor P. Smits houdt morgen avond voor leden en belangstel lenden van de afdeling Wasse naar van de Nederlandse Protes tantenbond een lezing over "De toekomst van het vrijzinnige protestantisme". Smits schreef over dit onderwerp enkele jaren geleden een boekje. Aanvang van de lezing 20.15 uur in het gebouw aan de Lange Kerk- dam in Wa Ruzie in bus HILLEGOM - Drie Hillegomse jongeren, in de leeftijd van 18 tot 20 jaar, hebben gister avond rond tien uur de NZH- bus Leiden - Haarlem op stel ten gezet. De jongens, die teveel hadden gedronken waren nogal lui- druchtig. Een passagier maande de jongens tot rust, maar dat schoot in het ver keerde keelgat. Van één van de Hillegomse knapen kreeg de passagier een klap voor zijn hoofd. De passagier liep overigens geen verwondin gen op. Bij het uitstappen vernielden de jongens de buitenspiegel van de bus. De chauffeur deed aangifte en de politie hield de drie daders aan. Te gen hen is proces verbaal op gemaakt. Vorig jaar 770 aanrijdingen MAANDAG 19 FEBRUARI 1979 Burgerlijke stand De Kerkstraat in Wassenaar. De gemeente heeft bezwaren tegen de ver wachte eis van de provincie om hier een asfaltlaag aan te brengen, als deze straat wordt opgeknapt. LEIDEN: Geboren: Laurens Alphons Maria zv L.M. Werdmölder en J.F.M. Beers; David Jaromir zv J. Kerbl en H.J.J. Berkhout; Michael zv W.M. Zijl stra en R. de Boo; Emma Renate dv R.J. van de Wateren S A Lee; Gerrit Stijn dv D.C. Steures en G.M. Kranendonk; Dea- bora Bernardina dv J. Dieben en R.J.M. van Schooten; Léon zv P.J.A. de Kleren J.H. van den Hout; Amber dv R.J.A. van der Poll en G.T.M. de Groot; Jan zv J. Zwanenburg en M. van Duijn; Saskia Alette dv H.P. Holthuis en C.M. Ro- broch; DaniéUe dv HY.J. van der Leek en J.J. Neuteboom; Kristen Henry dv A.C.M. Heerings en M.M.T. Mesman; Priscilla dv J. de Laaf en A.C. Verhoeff; Maria Anna Geertruida dv H.M. Berbee en M.A.E. Beijk; Veroniek dv H. Paauw en W. Verver; Laura dv M. van Klaveren en J. M. van der Weijden; Margreet dv P.T. Verhaar en J.P.C. de Hoog; Petra dv P.T. Verhaar en J.C.P. de Hoog; TiUy dv R.H.L. Gorter en J. van Lare; Elise Vic- toire Adriana dv R.W. van den Bos en A.W.A.H. de Bes; Jasper zv E.F.F. van Schijndel en I.M. van der Reyden; Mi chael Abraham zv P. Newman en R. Ma; Liselotte Jan tine dv RAF. van der Kraan en C. Kwast; Quirijn Bastiaan zv J.M. Heslinga enM.M.G. en M. Monib zv K. Kouchek-Zadeh en Zaazami; Marjo lein dv J.H.O.M. van Ruth en C E. van der Zee; Heleentje Francina Theodora dv W.D. van der Valk en J.C. Brouwer; Marjolijn dv L.H. de Koning en H.A. No- teboom; Marius Cornelis zv M. van den Anker en N.W. van der Vijver; William Allan zv S. Reinaldo Vazquez en G.M. Lanfranco Alvarez. OVERLEDENH.T. La Riviére (1906); C.C. Rademakers (1894) ev J.C. Wiekart; C. Westerhof (1928) ev W.A. Bethe; J. de hondt (1894) ev H.E. Meulenbmek; M.L. Zeiser (1978); W.L. Strarfipraad (1923); A. Kalkman (1914); J. Pronk (1930) ev B.R. Druif; AA. van den Berg (1915) ev J. Spreeuw; P. van Nieuwkoop (1909); J.J.J. van Beek (1901); T. Houwaard (1979); G. Hapers (1906) ev M.D. Gys- man; H.J. Verhoeven (1906); J. van Rijn (1906) ev P. van Duivenvoorde; W.A. der Meü (1921); A.J.L. Chin (1931) D.A. van Doorn; J.F. Raar en P.A.E. Has- selman; I.L.M. Komer en L.S. Barge; V.L. Gijsen en H. P.J.M. van Loon; W.H.A. Pelmelay en H. van Tongeren; J.T. de Cock BunTng en A. M. Janssen; R. T. Hoogkamer en J. Zirkzee; R.W.H. Brink en J.F.M. Kamphuis; J.C.M. van Deventer en M.T.J. Peters; E.K. Dijkstra en M.M.J. Guijé; K.G. Bron en M.L. Pen seel. GEHUWD: J.N. Bioch en G.M. van leeuwen; O.R. Riehl en J. Noordenneer; H.L.A. Zwarts en R. Kok; A. Lammers en J. van Egmond; J.A.C. Griffioen en J.E.M. Wemars WASSENAAR - Het provinciale bestuur van Zuid-Holland zal van de gemeente Wassenaar eisen, dat de Kerkstraat wordt geasfalteerd. De gemeente is van plan in deze straat buiten een nieuw profiel ook een trottoir en parkeerplaatsen aan te leggen. De provincie zou echter aan de toestemming voor de aanleg van deze parkeerplaatsen de voorwaarde willen verbinden, dat er een asfalt-wegdek komt, in verband met het nabij gelegen waterwingebied. Als de provincie aan die eis vasthoudt kan niet worden volstaan met een nieuw profiel voor de straat. Er moet dan ook een volledige vernieuwing plaatsvinden. Dit zou de gemeente 460.000 gulden extra gaan kosten, bovenop de 227.700 gulden die geraamd zijn voor de nieuwe inrichting van de straat. Lasten Burgemeester en wethouders zijn van mening dat tegen dergelijke voor waarden van de provincie duidelijk stelling genomen moet worden, vooral omdat er "zware financiële lasten" aan verbonden zijn. B en W zeggen verder esthetische bezwaren te hebben tegen het asfalteren van straten binnen de bebouwde kom. Eventueel zullen zij in beroep gaan bij de Kroon, zo wordt nu al bij voorbaat meegedeeld. De plannen rond de Kerkstraat komen vanavond in de raadsvergadering ter tafel. Aanleiding tot het opstellen van een dergelijk plan voor de Kerkstraat was de vraag van de bewoners uit deze straat of aan de westzijde (Spinbaankant) een trottoir aangelegd kan worden. Het trot toir is nu in de plannen opgenomen en verder zijn er parkeerplaatsen gepland in de vorm van parkeerstroken. insteekhavens en plaatsen op de rijbaan. Het aantal aan te brengen parkeermeters is op verzoek van de bewoners uitgebreid van 11 tot 20. Toestemming De enige complicatie die zich nu nog voordoet in het plan is de noodzake lijke toestemming van de provincie. Deze is nodig omdat de dorpskom valt onder de bestemming "Waterwingebied III". De gemeente stelt in haar "verweer" tegen de eventuele asfalt-eis van de provincie dat de gemeente Wassenaar bij asfaltering de zware fmanciële lasten op de schouders moet nemen, terwijl het hier gaat om de belangen van de Nadere inlichtingen drinkwatervoorziening van Den Haag en een aantal omliggende ge- 01722-2247. meenten. TER AAR - De IJsclub Ter Aar or ganiseert morgenmiddag om 16.00 uur een 100-rondenwed- strijd op de Ter Aarse 1 andijs- opgelost Tegenover deze stijging van misdrijven staat een daling van het aantal inbraken van 73 (iri '77) tot 51 (in '78). Deze cijfers staan vermeld in het jaarverslag over 1978 van de Was- senaarse politie. Het korps in Wassenaar telde op 1 januari van dit jaar 73 man. De surveillancedienst hield het af gelopenjaar 111 personen aan. Er werden 770 aanrijdingen geregi streerd, 13 meer dan in het voor afgaande jaar. Daarvan waren 597 botsingen met alleen maar mate riële schade. In 166 gevallen wa ren er gewonden bij en 7 onge lukken waren aanrijdingen met dodelijke afloop. Er werden 67 uren besteed aan snelheidscontrole. Daarbij wer den 16.789 auto's gecontroleerd. In 482 gevallen werd wegens te hard rijden proces-verbaal op gemaakt. Aan technische onder zoeken van bromfietsen en mo torrijtuigen werden 205 man uren besteed. De brandweer verleende 395 maal assistentie met de kraanwagen. Gedurende het gehele jaar kreeg het Wassenaarse korps voor de bewaking van diplomatieke ves tingen bijstand van andere poli tiekorpsen, maar in het bijzonder van de marechaussee. Dat ge beurde gedurende 9125 manda gen, ofwel 73.000 man-uren. Bij de afdeling vreemdelingen dienst stonden aan het eind van het jaar 1515 vreemdelingen ge registreerd van 49 verschillende nationaliteiten. Acht vreemde lingen werden vanuit Wassenaar over de grens gezet. f PAGINA 2 Ten koste van huurhuizen en premiekoop Wethouder opent nieuwe muziekschool VOORSCHOTEN - Wethouder Marselis heeft zaterdagochtend de nieuwe huisvesting van de af deling Voorschoten van de streekmuziekschool geopend. Deze afdeling is nu terecht ge komen in een zaaltje van het Cul tureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan. De Voorschotense Muziekschool heeft lange tijd onderdak gehad in het Baljuwhuis, waar het met name de laatste jaren steeds moeilijker werd. Onder meer lekkages en een verder in verval geraken van het historische pand maakten het lesgeven steeds problematischer. Op de foto wethouder Marselis be zig met zijn openingsrede voor leerlingen van de Muziekschool. In totaal krijgen er 350 leerlingen les bij de Voorschotense streek muziekschool. Inbraken in Oegstgeest OEGSTGEEST- In Oegstgeest zijn dit weekeinde twee inbraken ge pleegd. In beide gevallen ver schaften de daders zich door het inslaan van een ruit op het bal kon, een toegang tot de woning. Bij de ene inbraak, op de Rhijn- geesterstraatweg, werd onder meer een gouden horloge en een schakelarmband ontvreemd. De totale waarde zou ongeveer 3500 gulden bedragen. Bij de andere inbraak, in de Juffermanstraat, is waarschijnlijk niets ontvreemd. Historische films De historische vereniging "Oud Wassenaar" organiseert a.s. woensdag vanaf 20.00 uur in het Astra-theater een avond met historische films over Wasse naar. Er zullen onder meer oude film-journaals worden vertoond die in Wassenaar opgenomen zijn, zoals de opening door Prins Hendrik van een nijverheids tentoonstelling en de intocht van Evert van Dijk voor zijn huldiging als oceaanvlieger. Japan Het NUT Voorschoten organiseert a.s. woensdagavond een lezing over Japan. W.R. van Gullik zal de lezing houden. Aanvang 20.15 uur in de bibliotheek aan de Van W i jngaardenl aan. Schaatsen voor het voetbal-doel langs. Dat kan op dit ogenblik op het veld van Blauw Zwart in Wassenaar. De "echte" gemeente-ijsbaan is onbruikbaar... WASSENAAR - Honderden Wassenaarse schaatsenthou- siasten hebben afgelopen weekend de ijzers weer on dergebonden, al was het dan niet op de plaatselijke ijs baan. Leden van de voetbal vereniging Blauw Zwart hadden verschillende avond en en nachten besteed om van een oefenveld van de club een ijsbaan te maken. Voor vele Wassenaarders, die nergens anders in de gemeen te een goede ijsbaan hebben, betekende dit voor het eerst deze winter de mogelijkheid om de schaa.tsen. Er werd dan ook druk gebruik van ge maakt, ook 's avonds omdat het veld van.verlichting voor zien is. Het veld van Blauw Zwart is zeven maal bespoten, of beter gezegd "beneveld". De eerste "nevel-ronde" duurde 7,5 uur, daarna volgden nog zes ron den van elk anderhalf uur. Zolang de vorst aanhoudt kan er de hele dag tot 's avonds laat geschaatst worden. En kele scholen hebben al contact met Blauw Zwart opgenomen voor het afhuren van de gehele baan. Wassenaar heeft geen echte ijs baan en de kwaliteit van de ijsvloeren op verschillende plekken in de gemeente is erg slecht. Een van de raadsleden stelde onlangs nog vragen over de onbruikbaarheid van de door de gemeente aange legde baan aan de Backers- hagenlaan. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Troef, fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrouwengroep, di. van 9-11.30 uur. Vrijetijdscentrum, yoga, gitaar, t'ai chi, fotografie, speelavond Goclub, 20 uur. Breehuys, ma., di., do. en vr. overblijf- soos, 12-13.15 uur. Ie Binnenvestgracht 33, universiteits- raad. 19.30 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Aalmarkt 9, Lucas van Leydenschool, open-huis, 19-21 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.15 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. ruimte lijke ordening, 20 uur; cie. bestuursza ken, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 16 tot 23 febr., waargenomen door. Apo- theek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, fel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121752. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge- zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur mB. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en .in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2